Nosite li sat?

poruka: 3.049
|
čitano: 1.099.419
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nosite li sat?

Pitanje za vlasnike:

 

koja je preciznost Seiko Kinetica ?

 

Da li je a pari s kvarcnima (kad je napunjen) ili je bliže boljim automaticima?

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?

 Razlika - naspram ovog prvog na linku je ta što moj dolazi na gumenom remenu+ drukčija je boja dialera i covera.

 

Drugi model nema keramički bezel, safirno staklo (već mineralno, na stranici def krivo piše) i nema kiklop

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 15:04 (Purger155).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Stric_Jura kaže...

Pitanje za vlasnike:

 

koja je preciznost Seiko Kinetica ?

 

Da li je a pari s kvarcnima (kad je napunjen) ili je bliže boljim automaticima?

 Kinetic ima preciznost quartz satova. U suštini je to quartz movement koji umjesto baterije ima kapacitor koji se puni pretvaranjem kinetičke energije klatna(utega) koja se skladišti kao električna energija.

 

Na neki način je spoj najboljeg od automatic sata i quartz sata.

morrisoN
3 godine
offline
Nosite li sat?

Moj tissot danas opet riknuo, sad se kazaljak za minute vrti u krug sama od sebe, sat se doslovno raspada. Strašno.

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
morrisoN kaže...
Kinetic ima preciznost quartz satova. U suštini je to quartz movement koji umjesto baterije ima kapacitor koji se puni pretvaranjem kinetičke energije klatna(utega) koja se skladišti kao električna energija.

 

Na neki način je spoj najboljeg od automatic sata i quartz sata.

 

A kako ide borba između solarnoga sata i kinetičkoga sata? Oba su kvarcni, ali jedan se puni na sunce, a drugi na kretanje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...
morrisoN kaže...
Kinetic ima preciznost quartz satova. U suštini je to quartz movement koji umjesto baterije ima kapacitor koji se puni pretvaranjem kinetičke energije klatna(utega) koja se skladišti kao električna energija.

 

Na neki način je spoj najboljeg od automatic sata i quartz sata.

 

A kako ide borba između solarnoga sata i kinetičkoga sata? Oba su kvarcni, ali jedan se puni na sunce, a drugi na kretanje.

 Obično će se solarni brže napuniti od praznoga, a i nema dodatni pokretni dio. Nekome prednost, nekome mana. Oba su izuzetno praktična, pogotovo što ovi donekle noviji imaju batrije kojima jedno punjenje drži i po više oid 6 mjeseci.

13 godina
offline
Nosite li sat?

Imam 2 Citizena Eco drive (punjenje na svjetlost) i ne bih ih mjenjao za ništa. Zaljubio sam se u taj sustav, pogotovo ova druga koja je još i radio controlled, ma savršenstvo.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
vrinho kaže...

Imam 2 Citizena Eco drive (punjenje na svjetlost) i ne bih ih mjenjao za ništa. Zaljubio sam se u taj sustav, pogotovo ova druga koja je još i radio controlled, ma savršenstvo.

 
Ja isto imam 2 Citizena jedan je fanastican i puni se bez problema cak i sa slabijim svjetlom a ovaj drugi koji je lociran odmah do njega muke mucim da ga napunim cak kada ga i direkt pod svijetlo stavim.

16 godina
offline
Nosite li sat?

Htio bih si ubosti nekog manjeg solarnoga, tipa 36 ili 37 mm. Kao dress watch.

13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Wack kaže...

 
Ja isto imam 2 Citizena jedan je fanastican i puni se bez problema cak i sa slabijim svjetlom a ovaj drugi koji je lociran odmah do njega muke mucim da ga napunim cak kada ga i direkt pod svijetlo stavim.

 Zvuči kao problem s baterijom, inače im treba malo svjetla da rade normalno kao što kažeš. To nije normalno osim ako je baš jako star. Ti preskače cager, tj. otkucava svake dvije sekunde? Tako inače pokazuje da treba svjetla.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
3 godine
offline
Nosite li sat?

Upravo narucio

pun mi k više ovih pokvarenih švicaraca

CasioA168WA-1YES verzija!

Sljedeci mi je ovaj Seiko Kinetic

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2022 19:45 (Boris grozni).
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?
vrinho kaže...
Wack kaže...

 
Ja isto imam 2 Citizena jedan je fanastican i puni se bez problema cak i sa slabijim svjetlom a ovaj drugi koji je lociran odmah do njega muke mucim da ga napunim cak kada ga i direkt pod svijetlo stavim.

 Zvuči kao problem s baterijom, inače im treba malo svjetla da rade normalno kao što kažeš. To nije normalno osim ako je baš jako star. Ti preskače cager, tj. otkucava svake dvije sekunde? Tako inače pokazuje da treba svjetla.

 

Sat kupljen prije nekih 10 mjeseci ,da double ticka sekundara googlao sam pa saznao razlog ali i kada ga stavim pod direkt svijetlo po 20-30 min i dalje radi isto dok se ovaj drugi puno lakse i brze puni.

13 godina
offline
Re: Nosite li sat?

A na garanciju ako ima, ili defektna baterija ili nesto tako, eventualno ga ostavi na suncu cijeli dan.

13 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Wack baterija se može stavit nova na servisu ako je čorak.

16 godina
offline
Nosite li sat?

A sada malo ozbiljnija tema ili možda manje ozbiljna:  "obnova" sata ili razmišljanje o nečem drugom.

 

Dakle, imam 11 godina stari Seiko5 snxs73: Klasični seiko 5, 37mm kućište, 7s26 mehanizam, hardlex kristal (staklo). Legendarni srebrni model koji vuče na određene modele Rolexa.

 

Ono što je problematično da nisam ništa napravio s mehanizmom od kada sam ga kupio, čuje se i više nego bi trebalo.

Staklo nije safirno i imam neke linije kojih bih se htio riješiti.

 

Pitanja:
A) Mehanizam servisirati, kupiti totalno novi mehanizam 7s26 ili njegov bolji nasljednik NH-36A ?

B) Staklo nekako polirati ili kupiti zamjensko hardlex ili čak safirno staklo ?

-----------

C) Reći zbogom starom drugu i jednostavno kupiti neki drugi manji dress sat ?

12 godina
offline
Nosite li sat?

Ima li negdje ovih Lorusa po normalnoj cijeni?

 

Posebno me zanima ovaj od titanija ali i ovaj lumibrite(RJ655AX9)...

 

Od titanija se bio prestao proizvoditi(RG875CX9) pa su ga izbacili pod novim imenom(RXD425L8) al i te zalihe su se osušile a ovo što je ostalo je preskupo.

 

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Glasam za servis!

Mehanizam 7s26 vrlo je čest i jeftin za popravak ili zamjenu. Najbolje bi bilo da odeš kod urara i vidiš što je povoljnije.

Nadalje, safir nije loša opcija, svakako je izdržljiviji. S druge strane, dosta je jeftino i lako ispolirati hardlex ili ga pak zamijeniti. Po meni, satovi tog tipa mi više idu s hardlexom, jer nekako budu čitljiviji. Imam dojam kao da ih safir "zamuti" pa dial ne dođe do izražaja, a snxs ima odlično napravljen dial.

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

7s26 je stari radni konj Seika. Ipak smatram da su sadašnji jeftini mehanizmi poput NH35 ili NH36 mnogo jači. Štoviše na ebayu i sličnim stranicama danas je uopće teško i naći novi 7s26 mehanizam.

 

Što se tiče kupnje novog sata gledao sam što bih mogao uzeti za zamjenu, ali svaka zamjena je manje elegantna ili drastično skuplja. Iskreno pali me Timex Marlin 34mm ili Orient Bambino 36mm (38mm je malo preveliki za dress sat, a 40mm je nešto što neću stavljati na ruku). A oba sata su preskupi s obzirom da nisu neki super originali.

3 godine
offline
Nosite li sat?

Stigla retro pila💣🔥

 Casio a168

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Boris grozni kaže...

Stigla retro pila💣🔥

 Casio a168

 

Bravo imenjače, nema do 90ih. Nakon 3 Casia Fw91W-1 malo sam si modernizirao sportski izričaj pa trčim s "pametnim" retro satom Amazfit Neo. Ali uvijek lajkam kada vidim to na nečijoj ruci.

3 godine
offline
Nosite li sat?

Ženi je uzasan, meni je bas cool al kaj ona zna mlada je od mene 4g i ja sam imao taj plavi plasticnjak nosio sam ga u srednjoj💣🔥👍

9 godina
offline
Nosite li sat?

Kao dar za završetak faksa dobio Fossil FS5847. Sat mi je izgledom prelijep, ali se dvoumim oko promjera - u jednom trenu mi super stoji, a u drugom kao da bi bilo bolje da je promjer manji za tipa 2mm.

Također, ovaj srebrni Q&Q koji sam kupio tati sam počeo nositi ja pošto on kaže da mu ne treba (jbga, neću se žaliti).

Prvi sat na fotografiji dobio sam još za krizmu, ali svaki put kad promjenim bateriju kod urara, sat prestane raditi nakon tipa mjesec, dva, tri (zna netko potencijalni uzrok?)

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
16 godina
offline
Nosite li sat?
Gledam te!
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Zato koristim Amazfit Neo. I jeftin i robustan satić za trčanje i slično. Casio style.

11 godina
offline
Nosite li sat?

Pozdrav ekipa, imam nekoliko satova, ugl su svi tu oko cca 1000-1500 kn, e sad bih napravio iskorak i dao malo više novaca na sat cca 15 tisuća kuna...za sada su mi favoriti Tag Heuer Formula 1 calibre 5 i Rado Captain Cook, ima li netko što korisno reći o ta dva sata, recimo koji je bolji za tu cijenu ili preporučiti neki treći?

10 godina
offline
Nosite li sat?

 

@Trsto332

 

Da se mene pita uzeo bi Rado. Jednostavno mi je ljepši.

Hm, pa gađaj neki Seiko, Certina, Longiness za tu lovu. Nemoj se zaletati, daj si vremena i prouči brendove.

 

dzg
16 godina
offline
Nosite li sat?

Za malo finije satove koji bi spadali u tu kategoriju dobar je youtuber Teddy Baldassarre. On voli te satove od 1000-2500 eura.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 18:57 (Korny1603987).
14 godina
offline
Nosite li sat?

Ovdje imas dosta znalaca

 

Evo bas ima jedan rado na prdaju

 

https://www.portalsatova.com/forum/viewtopic.php?f=24&t=43218&p=843952&hilit=rado#p843952

 

U toj kategoriji imas ovako napamet: longines, sinn, damasko, oris, christopher ward. . . možda naki još ušparat i tudor je blizu

Dirty dosen
6 godina
offline
Nosite li sat?

evo moj sat :)

 

edit: prvo je sat pa onda min :D

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 10:35 (VladRi).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice