Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.095.218
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
bubaQ kaže...

Pozdrav, trebam jedan savjet. Imam Nautica sat (ne znam točno model u ovom trenutku) koji je vodootporan. Potrebno mu je zamijeniti bateriju. Kupljen je u Watch Centru, no tamo su rekli obzirom da se radi o Nautica satu, mora ići u ovlašteni servis u Zagreb. Zanima je koliko je pametno/glupo odnesti sat nekom uraru, odnosno kolika je šansa da nešto sj***. Hvala na odgovoru.

 Minimalna, pogotovo u današnje vrijeme kada se slabo nose mehanički satovi, pa urari najviše i mijenjaju baterije.

11 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Meni su za Tissot rekli da kod njih kosta 165$ jer oni moraju recertificirat vodonepropusnost.
Ja mijenjam kod urara za 8$, jer ionako ne ronim s "dress satom" :D

Manje vise bih rekao da mogu jedino vodonepropusnost sj***, sad ne znam koliko ti je to jako bitno, i tu vise pricamo o ronjenju negoli "malo se pomocio".

11 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Da, toga se i bojim ako odnesem u servis da će me oderat, istu su mi stvar rekli da moraju zbog vodonepropusnosti tamo mijenjati. Uglavnom, niti ronim niti se kupam s tim satom tako da će urar odraditi posao. 

14 godina
offline
Nosite li sat?

Društvo trebam vašu pomoć.

Pošto se i mojoj ženi bliži rođendan i ona je izrazila želju sa smartwatch-om i htjela bi da sat ima navigaciju u sebi sa grafičkim prikazom karte i da ima donekle precizna očitanja što se tiče otkucaja srca, brojanja koraka i praćenje kvalitete sna. Cijena nije toliko upitna ali joj je jedini uvjet da ne bude Apple watch.

Molim vas za pomoć:)

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2022 15:56 (Nocio).
3 godine
offline
Nosite li sat?

Nažalost moj TISSOT nije izdržao, zamijenjen mu je cijeli mehanizam, eto ni švicarci nisu što su nekad bili😁

Sva sreća pod garom je bio jedino mi je cudno sto su garanciju produzili samo za godinu a ne dvije?

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Nocio kaže...

Društvo trebam vašu pomoć.

Pošto se i mojoj ženi bliži rođendan i ona je izrazila želju sa smartwatch-om i htjela bi da sat ima navigaciju u sebi sa grafičkim prikazom karte i da ima donekle precizna očitanja što se tiče otkucaja srca, brojanja koraka i praćenje kvalitete sna. Cijena nije toliko upitna ali joj je jedini uvjet da je bude Apple watch.

Molim vas za pomoć:)

 Pozdrav, onda nema daljnje rasprave ako vam zena zeli Apple, onda joj uzmete zadnji koji je izasao i trebala bi biti zadovoljna! Barem bi ja tako napravio! ☺️ Sretno.

Odmori u Istini! :-)
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@Boris grozni

 

Kak' nije izdržao? Daje više informacija.

 

dzg
3 godine
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

@Boris grozni

 

Kak' nije izdržao? Daje više informacija.

 

 Pa stao mi je skroz u prvoj godini 4 puta i konstantno je kasnio, nakon sto sam stavio novu bateriju misleci da je do nje vise nije stao skroz vec je samo kasnio. Kad bi iglu izvadio da namjestim pa je vratim sat se cudno cuo trebalo mu je par sekundi da pocne normalno kucati! Odnio  u servis i rekli mi drugi dan da je mehanizam riknuo skroz, da se nažalost dešava! eto živjela švica

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
veseli007 kaže...
Nocio kaže...

Društvo trebam vašu pomoć.

Pošto se i mojoj ženi bliži rođendan i ona je izrazila želju sa smartwatch-om i htjela bi da sat ima navigaciju u sebi sa grafičkim prikazom karte i da ima donekle precizna očitanja što se tiče otkucaja srca, brojanja koraka i praćenje kvalitete sna. Cijena nije toliko upitna ali joj je jedini uvjet da je bude Apple watch.

Molim vas za pomoć:)

 Pozdrav, onda nema daljnje rasprave ako vam zena zeli Apple, onda joj uzmete zadnji koji je izasao i trebala bi biti zadovoljna! Barem bi ja tako napravio! ☺️ Sretno.

 Jebat ga, autocorrect je "ne" prepravio u "je"🤣

Dakle jedini uvjet je da ne bude Apple 

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@Borisi grozni

 

Hvala na tvojim postovima. Volim info iz prve ruke.

 

---------------------------------

 

MorrisoN, kako objašnjavaš ovo kaj se desilo kolegi forumašu. Jel' bi se to desilo i sa Seikom?

Tvoj komentar?

dzg
3 godine
offline
Nosite li sat?

25+g stari SEIKO Quartz, dobio ga za krizmu!

Jednom je bio na mijenjanju baterije nakon prve 3g covjek u servisu je rekao da u zivotu nije vidio točniji sat!Kao klinac sam se pitao kako je uopce moguce da sat na kazaljke bude tako tocan jer ovaj sat doslovno te 3 godine nije sekunde kasnio ili isao naprijed! Tako kad mi je to rekao nekako mi je bilo drago jer sam mislio da imam nekakv poseban sat!

Uglavnom ne radi vec jako dugo, pohabao se mogao bi ga odfurati na servis da ga pogledaju jel uopce radi, druga baterija kad je stala vise je nisam mijenjao!

Ovo piše iza i bio bi zahvalan ako netko zna bilo kakav info o satu jer ja nisam našao ništa.

    SEIKO

BASE METAL

St.Steel back

EY81-5000

ES

8N3024

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2022 23:48 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

@Borisi grozni

 

Hvala na tvojim postovima. Volim info iz prve ruke.

 

---------------------------------

 

MorrisoN, kako objašnjavaš ovo kaj se desilo kolegi forumašu. Jel' bi se to desilo i sa Seikom?

Tvoj komentar?

 Neispravan mehanizam se može desiti bilo kome, bez obzira na brend. Ono što je bitno je da se mogu ostvariti prava iz garancije. Stoga, ništa neobično. Bi li se moglo desiti Seiku? Naravno, kao što sam već gore rekao. Seiko jeste poznat po svojim odličnim quartz mehanizmima iz osamdesetih, no svakom se može desiti greška ili propust u quality check procesu.

Boris grozni kaže...

25+g stari SEIKO Quartz, dobio ga za krizmu!

Jednom je bio na mijenjanju baterije nakon prve 3g covjek u servisu je rekao da u zivotu nije vidio točniji sat!Kao klinac sam se pitao kako je uopce moguce da sat na kazaljke bude tako tocan jer ovaj sat doslovno te 3 godine nije sekunde kasnio ili isao naprijed! Tako kad mi je to rekao nekako mi je bilo drago jer sam mislio da imam nekakv poseban sat!

Uglavnom ne radi vec jako dugo, pohabao se mogao bi ga odfurati na servis da ga pogledaju jel uopce radi, druga baterija kad je stala vise je nisam mijenjao!

Ovo piše iza i bio bi zahvalan ako netko zna bilo kakav info o satu jer ja nisam našao ništa.

    SEIKO

BASE METAL

St.Steel back

EY81-5000

ES

8N3024

 Ovo bi mogao biti neki od satova iz Seiko Galaxy ili Seiko Credor kolekcije. Credor je spadao u višu klasu i bio poznat po pouzdanosti i kvalitetu.

morrisoN
16 godina
offline
Nosite li sat?

Planiram i ja nabaviti neki mali solarni kvarc nakon što mi ode Seiko 5. Mislio sam ubosti neki ecodrive citizen od 37 ili 38mm. Osim ako padnu cijene za orient bambino (automatik) od 38mm. Taj sat mi je prelijep.

11 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

Planiram i ja nabaviti neki mali solarni kvarc nakon što mi ode Seiko 5. Mislio sam ubosti neki ecodrive citizen od 37 ili 38mm. Osim ako padnu cijene za orient bambino (automatik) od 38mm. Taj sat mi je prelijep.

Dijele bambino od orienta na instagramu valjda. Neki EU giveaway, official.

 

Lps

Survivor - eye of the tiger
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Nocio kaže...

Društvo trebam vašu pomoć.

Pošto se i mojoj ženi bliži rođendan i ona je izrazila želju sa smartwatch-om i htjela bi da sat ima navigaciju u sebi sa grafičkim prikazom karte i da ima donekle precizna očitanja što se tiče otkucaja srca, brojanja koraka i praćenje kvalitete sna. Cijena nije toliko upitna ali joj je jedini uvjet da ne bude Apple watch.

Molim vas za pomoć:)

 Pozdrav, Huawei GT3 42mm odlican, nije savrsen. Sta vasa zena trazi, to bi moglo biti to. Evo jedan video sa Yt-a mozda pomogne, u vezi nekih drugih smartwatcha 2022. Sve zavisi sta se vasoj zeni dopada! 

 

Odmori u Istini! :-)
3 godine
offline
Nosite li sat?

Može preporuka zamjenskog remena

 , koliko sam izmjerio radi se o 18mm širini! Original je kravlja koža s otiskom imitacije krokodilskog uzorka, no to je evo u niti 2g potpuno uništeno! Htio bi full slican no da traje?!

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 16:21 (Boris grozni).
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

je to na Zeppelinu?

Ju je je? Je ju je!
3 godine
offline
Re: Nosite li sat?
Stric_Jura kaže...

je to na Zeppelinu?

 čemu? sry ne kuzim na kaj mislis?

16 godina
offline
Nosite li sat?

Nije to problem naći na netu. Dođe brzo na adresu. Prava koža je doduše skupa ko sam vrag.

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Boris grozni kaže...
Stric_Jura kaže...

je to na Zeppelinu?

 čemu? sry ne kuzim na kaj mislis?

 ma po izgledu brojki mi liči na Zepellinove satove...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Nosite li sat?

Seiko koji sam piknul u 5 mj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 23:12 (lmutak).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
lmutak kaže...

Seiko koji sam piknul u 5 mj.

 

 

 Ovaj mi je prekrasan...Baš mi je to fora serija...

13 godina
offline
Nosite li sat?

Jel naručivao netko sa Creation Watches? I može preporuka još kojeg dobrog webshopa, najviše pucam na Orient, Casio, Seiko.

 

Ovaj mi zapeo za oko, nakon 2 divera, htio bi neki ovakav, white face đir, 42mm+. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Nosite li sat?

https://www.watches111.com/Orient-c22280199

 

Ovo je koliko znam eu nema poreza

Dirty dosen
16 godina
offline
Nosite li sat?

jomashop, creationwatches i aliexpress (na aliju je legendarni San Martin)

3 godine
offline
Nosite li sat?
16 godina
offline
Nosite li sat?

Izgleda lijepo, ali je veliki dress sat. Obično se dress satovi nose kao mali na ruci. Ako ti odgovara 42mm case i 14mm visina. Onda sve 5.

EDIT: mehanizam je zanimljiv. Kinetičko punjenje baterije. Na pola puta izmeu automatike i kvarcnog sata s baterijom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2022 16:35 (Korny1603987).
12 godina
offline
Nosite li sat?

Uz stari, ali srcu drag Citizen Nighthawk, peljam kornjaču

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

 

@Purger115

 

Dobar sat.

Koji je to točno model Seika sa slike što si postao??

dzg
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

 

@Purger115

 

Dobar sat.

Koji je to točno model Seika sa slike što si postao??

 SRPF77K1 iliti Turtle Dark Manta Ray

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 13:12 (Purger155).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice