Vlasnistvo instalacija

poruka: 5
|
čitano: 1.953
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Vlasnistvo instalacija
Imam vec prozvakani problem ali ne uspjevam naci definitivan odgovor, pa me zanima ima li tko slicnih iskustava.

Iskon mi je provider usluga preko T-Com infrastrukture.

Internet mi ne radi - router se ne uspijeva spojiti. Nakon natezanja sa sluzbom, dolazi T-com tehnicar i utvrdjuje da je na parici izvrsna kvaliteta signala, ali na mojoj uticnici nije. Parica se nalazi na vanjskom zidu stana par ulaza dalje od mene.
Upucuje me da to privatno rijesim, pa da se naplatim od pricuve.

Predstavnik stanara pak tvrdi da buduci da svaki stan ima svoj kucni broj, da je duznost telekoma da osigura instalaciju do mog stana.

Naravno, da se raskopa ta instalacija, vjerojatno bi se moralo intervenirati u barem jedan stan od susjeda.

Ja tocnu informaciju o tome ne mogu naci.

Ima li tko precizne informacije oko toga tko je stvarno odgovoran za sto?

Hvala.
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vlasnistvo instalacija
Možda netko ima više znaja o tome, ali ja bi rekao sljedeće:

Do kuće/zgrade- provider (90% HT ako si na bakru)

Kuća - od priključne kutije do utičnice i dalje je sve tvoja odgovornost

Zgrada - od izvoda do stana(utičnice) je odgovorna zgrada odnosno trebalo bi preko pričuve rješavati probleme instalacije

Stan - od utičnice nadalje tvoja odgovornost
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vlasnistvo instalacija

HTovo je do priključne kutije na fasadi ili primarnog izvoda (ormarića) u prizemlju zgrade (ili nekom sličnom mjestu).

 

Instalacija od tih točaka do stanova je vlasništvo zgrade i zgrada (upravitelj) je odgovoran za njeno održavanje i popravak.

 

U stanu, od utičnice ili prvog spojnog mjesta (kutija iznad ulaznih vrata?) na dalje je vlasništvo krajnjeg korisnika tj. stanara/vlasnika stana.

 

Vanjski zid je zajedničko vlasništvo, bez obzira što svaki stan ima svoj kućni broj (i to mi je malo čudna izjava ali dobro).

 

https://legalis.hr/topic/80995-prekinuta-telefonska-zica-u-hodniku/

9 godina
online
Re: Vlasnistvo instalacija
Nuclear_Phoenix kaže...

HTovo je do priključne kutije na fasadi ili primarnog izvoda (ormarića) u prizemlju zgrade (ili nekom sličnom mjestu).

 

Instalacija od tih točaka do stanova je vlasništvo zgrade i zgrada (upravitelj) je odgovoran za njeno održavanje i popravak.

 

U stanu, od utičnice ili prvog spojnog mjesta (kutija iznad ulaznih vrata?) na dalje je vlasništvo krajnjeg korisnika tj. stanara/vlasnika stana.

 

Vanjski zid je zajedničko vlasništvo, bez obzira što svaki stan ima svoj kućni broj (i to mi je malo čudna izjava ali dobro).

 

https://legalis.hr/topic/80995-prekinuta-telefonska-zica-u-hodniku/

 Logično (kao i krov) - inače bi svatko morao svoj dio fasade raditi a ne iz pričuve npr.

15 godina
offline
Vlasnistvo instalacija

Ista stvar je i sa vodom i strujom iako  i tu ima raznih kombinacija.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice