[TUT] BNET --> LAN + Wireless

poruka: 36
|
čitano: 61.239
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] BNET - izlaz više računala na Internet

Potaknut mnogobrojnim pitanjima kako na BNET-ov žični router spojiti više računala i omogućiti im izlaz na Internet, odlučio sam napraviti tutorijal koji opisuje jedan od mogućih načina spajanja i konfiguriranja mrežne opreme kako bi se omogućio takav setup.

 

 

Ako ste uzeli BNET-ov žični router, onda ste vjerojatno dobili neki Scientific Atlanta Webstar, poput ovog na priloženoj slici:

(kao što to već i sami znate, ima samo 1 × Ethernet port - u primjeru označen kao WAN-OUT)

 

 

U ovom tutorijalu ću također koristiti i AirLive WL-5460 AP v2:

(cijene im se kreću od 50-300 kn, ovisno o tome kupujete li polovni ili novi uređaj)

 

 

Umjesto AirLive WL-5460 AP v2, možete koristiti i bilo koji drugi router koji ima WAN port (ili mogućnost konfiguracije LAN porta kao WAN porta - kao što to AirLive ima). AirLive sam uzeo kao primjer zbog toga što vjerojatno predstavlja najjeftinije rješenje (za max 300 kn dobijete mogućnost spajanja u LAN i preko žice i bežično), iako takvo rješenje nije u potpunosti bez mana (npr. samo 1 × LAN port). Ali kako je meni jedan AirLive stajao neiskorišten u ladici, odlučio sam ga upogoniti baš za ovu svrhu.

 

 

UPUTE

 

1. Skinite zadnju verziju Firmware-a za navedeni uređaj s OVOG linka i raspakirajte sadržaj ZIP datoteke (trebat će vam BIN datoteka koja se nalazi unutra).

 

2. Spojite AirLive i računalo mrežnim kablom. Kabel u AirLive uštekajte u port označen kao LAN1. Podesite IP postavke na računalu na način da vam se AirLive i računalo nalaze u istom subnetu. Ovaj korak neću detaljno objašnjavati, ali ako netko napiše odgovor u kojem će ovo biti pojašnjeno za one koji će eventualno imati problema - dodat ću link do tog posta OVDJE.

 

3. U browser unesite http:// + IP_adresa AirLive-a (kod mene je bilo: http://192.168.100.252, ali najbolje je da konzultirate manual)

 

4. Kliknite na Other (1), odaberite opciju Upgrade Firmware (2), kliknite na Browse (3) i pronađite BIN datoteku koju ste otpakirali u 1. koraku. Nakon toga kliknite na Upload (4) i pričekajte da uređaj postavi novi Firmware i resetira se.

 

5. Nakon što se uređaj resetira, ponovite 3. korak.

 

6. Sada kliknite na Mode (1) i odaberite opciju Gateway (2).

7.  U dijalogu koji će se pokazati kliknite na OK. Uređaj će se ponovo resetirati.

8. Ponovite 3. korak.

 

9. U Mode izborniku, pokraj opcije Gateway, kliknite na Setup.

 

10. U Gateway Mode Settings, za Wireless podesite Alias Name (1), Band (2), SSID (3), Channel Number (4) i Wireless Client Isolation (5) opcije. Security podesite kako vam najbolje odgovara. Nakon toga kliknite na Apply Changes (6).

 

11. Zatim klinite na gumb Setup pokraj Wan Port opcije.

 

12. Za WAN Access Type (1) postavite DHCP Client, potom odaberite Attain DNS Automatically (2), maknite označene kvačice (3) i kliknite na Save (4).

 

13. Sada kliknite na Setup pod opcijom Remote Management.

 

14. Maknite kvačicu s opcije Enable Web Server Access via WAN (1) i kliknite na Save (2).

 

15. Kliknite na Apply Changes.

 

16. Kliknite na TCP/IP u gornjem izborniku.

 

17. Podesite polja IP Address (1), Subnet Mask (2), DHCP (3) i DHCP Client Range (4) prema priloženoj slici. Potom kliknite na Apply Changes (5).

 

18. Kliknite na Reboot u gornjem izborniku i potom na gumb Reboot. Pričekajte da se uređaj resetira.

 

19. Postavite TCP/IP postavke računala na DHCP client.

 

20. Spojite BNET router (1. slika: WAN-OUT) mrežnim kablom s LAN2 portom na AirLive-u (2. slika: WAN-IN). Resetirajte BNET router (ugasite ga i ponovo upalite).

 

21. Pričekajte koju minutu i testirajte imate li s računala izlaz na Internet.

 

(22.) Ako želite spojiti više računala žicom, na LAN1 port AirLive-a spojite mrežnim kablom neki Switch na kojeg ćete spojiti ostala računala. Ako ćete samo jedno računalo spajati žicom, a ostala bežično - onda to računalo spojite na LAN1 na AirLive-u, a ostala bežično.

 

 

 

Ako imate dodatnih pitanja, slobodno pitajte.{#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
11 0 hvala 14
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] BNET --> LAN + Wireless

Jedino ako mene pitas, ne bih iskljucio UPnP, no osim toga sve super.

You are already dead!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless
GW freak kaže...

Jedino ako mene pitas, ne bih iskljucio UPnP, no osim toga sve super.

 

Onom kome treba UPnP ostavit će si ga uključenim, a za ostale je bolje da im je inicijalno isključen.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
[TUT] BNET --> LAN + Wireless

Jako dobar tutorijal, već se dosta ljudi javilo na formu koji imaju bnetov žični modem i htjeli bi imat mogućnost WLANa, ovo će bit od velike pomoći.

 

Bravo.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2011 9:01 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless
Valentin17 kaže...

Jako dobar tutorijal, već se dosta ljudi javilo na formu koji imaju bnetov žični modem i htjeli bi imat mogućnost WLANa, ovo će bit od velike pomoći.

 

Bravo.

 

Još će sad će svi ići tražiti AirLive - bude bila nestašica na tržištu. {#}

 

 

Ali samo da napomenem još jednom:

Možete iskoristiti bilo koji router koji ima WAN port i mogućnost konfiguracije istog = ne mora biti ovaj AirLive.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] BNET --> LAN + Wireless

Dobar tutorijal ali samo se kupi bio koji ruter sa WAN portom i to je to, nema tu neke mudrosti. Bilo koji ruter (ne adsl ruteri) če raditi, samo mora imati WAN port.

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] BNET --> LAN + Wireless

Vidim da ste ovde znalci po pitanju mreže i ap-. Ja imam jednu zamisao pa me interesuje da li je to izvodljivo. Ovako, koristim bežični internet imam antenu na krovu koja ide u Wireless karticu u računaru(ona je asusova)konektujem se na net pomoću ppoe veze. E sad imam ap wl5460 i interesuje me da li nekako mogu djeleći ovaj internet koji već imam  da ga pošaljem kroz mrežnu karticu sa mrežnim kablom na ap  i da pritome imam wireless u kući na koji bih se kačio lap topom i telefonom koji takođe ima wife. Nadam se da sam  uspio objasniti moj problem, pošto sam nov sa mrežama. Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless
rasho75 kaže...

Vidim da ste ovde znalci po pitanju mreže i ap-. Ja imam jednu zamisao pa me interesuje da li je to izvodljivo. Ovako, koristim bežični internet imam antenu na krovu koja ide u Wireless karticu u računaru(ona je asusova)konektujem se na net pomoću ppoe veze. E sad imam ap wl5460 i interesuje me da li nekako mogu djeleći ovaj internet koji već imam  da ga pošaljem kroz mrežnu karticu sa mrežnim kablom na ap  i da pritome imam wireless u kući na koji bih se kačio lap topom i telefonom koji takođe ima wife. Nadam se da sam  uspio objasniti moj problem, pošto sam nov sa mrežama. Hvala unaprijed

 

Trebalo bi ići preko ICS-a (Internet Connection Sharing). Pošto imaš više toga što bi trebalo posložiti, kreni redom:

1. Posloži ICS na računalu gdje ti se nalazi wireless kartica

2. To testiraš tako da spojiš laptop na mrežnu karticu u kompu i vidiš je li uspješno dobio sve mrežne postavke (od DHCP servera kojeg ćeš imati dignutog nakon što posložiš ICS) i ima li izlaz na Net.

3. Ako da, nakon toga isključiš DHCP na AP-u i spojiš ga kablom na komp

4. Probaj se spojiti wirelessom na AP i vidi dobija li ti laptop sve postavke od DHCP servera i ima li izlaz na Net.

 

Nisi napisao nikakve tehničke podatke (koja wireless kartica, koji OS-ovi, koja mrežna, koji AP itd.) tako da ti ne mogu odgovoriti ništa preciznije od ovog.

 

VAŽNO:

U svakom slučaju ti preporučam da otvoriš novu temu jer je ovo tvoje pitanje totalno offtopic i nema veze s ovom temom.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2012 21:07 (vlad0).
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET - izlaz više računala na Internet

Molio bi ako moze malo pojasnjenje.

Naime ja imam wireless internet i do sada sam isao preko wireless pc kartice ali sam sad nabavio navedeni gore AirLive i imam vasnjsku antenu. Kako da ga podesim da preko njega mogu ici na net i da kada ugasim kompjuter mogu gledati dreambox na tv. to znaci da mi je na njega spojen i dreambox. jer do sada mi je komp morao biti non stop ukljucen kako bi gledao tv.

Pozdrav

12 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless

poozz,jedno pitanje kad smo kod tog airlive wl-5460AP,zna li netko koliki mora bit signal kad se ocu spojit  a neku mrezu,naiime ta mreza na koju se spajam je gradska mreza i vatam je od 38 do 40 site survey necega idem na ono conect izbaci mi conect to falited i trazi da podesim neku enkripciju naravno stavim da ne zelim enkripciiju ali ono me vrati ponovo na mreze koje je pronaso a niije se konektovao na mrezu koju zelim.

naime spajam se preko opcije client infrastructure,dali hvatam slab signal ili neznam ni ja sta ako znate o cem se radi bio bih punoo zahvalan

evo jedan primjer radi se o necem slicnom

http://dc169.4shared.com/doc/ebSDdn_i/preview.html

14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless
markotexas kaže...

poozz,jedno pitanje kad smo kod tog airlive wl-5460AP,zna li netko koliki mora bit signal kad se ocu spojit  a neku mrezu,naiime ta mreza na koju se spajam je gradska mreza i vatam je od 38 do 40 site survey necega idem na ono conect izbaci mi conect to falited i trazi da podesim neku enkripciju naravno stavim da ne zelim enkripciiju...

 

Nema veze što ti osobno želiš ili ne želiš. {#} Ako je AP na kojeg se spajaš podešen da ima neku enkripciju, onda ti treba password da bi mu pristupio. Kraj priče.

 

I dajte ljudi: otvorite nove teme za probleme koji nisu vezani uz temu. Ubuduće ne odgovaram na pitanja koja nisu vezana uz temu, nego prijavljujem moderatorima, pa će brisati takve postove.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] BNET --> LAN + Wireless

Evo moj primjer, dobio sam od BNET thompsonov router sa samo jednim izlazom za wan (vrstu ću kasnije napisati) i koristio sam stari ST780 od t-com (sa sx763 je malo više zajebancije da dobijete isto)

 

telnetirate se u router

u: administrator

p: !M1PhoIAD2

 

i ukucavate redom jednu po jednu naredbu (kažem jednu po jednu da se ne bi dogodila neka greška pa dobijete glupost)

 

:ppp relay flush

:ppp flush

:eth flush

:atm flush

:atm phonebook flush

:eth bridge ifdelete intf=ethport3

:eth ifadd intf=eth_wan

:eth ifconfig intf=eth_wan dest=ethif3

:eth ifattach intf=eth_wan

:ip ifadd intf=ip_wan_eth dest=eth_wan

:ip ifconfig intf=ip_wan_eth status=up

:ip ifattach intf=ip_wan_eth

:nat ifconfig intf=ip_wan_eth translation=enabled

:dhcp client ifadd intf=ip_wan_eth

:dhcp client ifconfig intf=ip_wan_eth metric=5 dnsmetric=5

:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-lease-time

:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-renewal-time

:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-rebinding-time

:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=subnet-mask

:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classless-static-routes

:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=default-routers

:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classfull-static-routes

:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=domain-name-servers

:dhcp client ifattach intf=ip_wan_eth

:saveall

 

Tu ste port 3 na routeru promijenili u wan port

 

Skripta je iskopana negdje na netu prije par mjeseci tako da ne znam gdje sam ju više našao, mislim na novisf ili tako nešto.

 

Router sam po sebi je manjkav - pri većem prometu pregrije se, resetira i nakon 1 minute je funkcionalan, ima na netu uputa kako poboljšati hlađenje, ovaj slučaj koristite kao razlog curi/ženi/mami da objasnite da ne želite plaćati dodatnu šugavu naknadu za wifi (dok ne skupite pare za nešto jače - npr RB751G-2HnD)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
[TUT] BNET --> LAN + Wireless

Pozdrav svima! Imam panasonic TV-tx-l32e-30e i želio bi ga spojiti na Internet - bežični router od Bnet-a, ali orginalna mrežna kartica od panasonica: dy-wl10e-k je skupa

700-800kn, pa sam mislio, vidjevši ovaj Forum, ako netko zna za jeftinije rješenje ovog slučaja bežičnog spajanja tog TV-a na Bnet router. Malo sam već u godinama(>60)

pa mi treba pomoć, vas mlađih majstora. Hvala unaprijed !

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless
vlad0 kaže...
Valentin17 kaže...

Jako dobar tutorijal, već se dosta ljudi javilo na formu koji imaju bnetov žični modem i htjeli bi imat mogućnost WLANa, ovo će bit od velike pomoći.

 

Bravo.

 

Još će sad će svi ići tražiti AirLive - bude bila nestašica na tržištu. {#}

 

 

Ali samo da napomenem još jednom:

Možete iskoristiti bilo koji router koji ima WAN port i mogućnost konfiguracije istog = ne mora biti ovaj AirLive.

ako sam dobro skuzio, a ispravite ako nisam moze ovo i jednostavnije

ja sam uzeo najjeftiniji dlinkov wlan router

spojio ga s modemom i pc-em

i radi sve, pc, dva mobitela i laptop su radili zajedno bez problema

ama bas nikakva podesavanja nisam koristio

Any aluminum product may scratch or chip with use, exposing its natural silver color. That is normal.
16 godina
neaktivan
offline
[TUT] BNET --> LAN + Wireless

Dobar dan.

Evo,

pratio sam postupak, ne ovaj, već jedan sličan, i uspio sam apgrejdat ruter, ali problem je u tome kaj ne radi bežični internet (svijetli crvena lampica, umjesto zelene).

Imam T-com Speedtouch 780i WL i B-net Thomson (ne znam koji točno model).

Uglavnom, sad se mogu spojiti žicom preko rutera, ali kad pokušam osposobiti wireless, ne mogu se spojiti (mrežu nađe, ali kaže No internet acces).

Ne znam jel ste uspjeli kaj shvatit iz ovog svega, ali stvarno me muči di sam fulao.

Dodatak: sad kad je B-netov modem spojen na port 1 T-comovog rutera i preko njega na laptop, Internet radi, ali ne mogu pristup ruteru.

Kad prespojim, dakle zamijenim portove, internet ne radi, al mogu pristupit ruteru.

Di je problem?

Znam da je komplicirano objašenjeno, ne znam kak bolje to reć.

Jesam li barem na dobroj temi? :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless

nisi trebao mijenjati firmware, dovoljno je bilo promijeniti config file i onda samo pokucati postavke

 

red po red... da vidiš hoće li ti javiti kakvu grešku

16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless

Sori, može malo preciznije? Koji točno config file?

I kaj sad s firmwareom? Jel da vratim na tvorničke postavke ili da ostavim tak?

 

Stvarno bi mi bilo drago da to uspijem riješiti uz što manje para, jer već razmišljam o tome da kupim kod B.neta bežični ruter, jer moji živci nisu vrijedni tih novaca.

Osobito zato kaj prvih mjesec dana imam (promotivno) 20 MB/s, što funkcionira gotovo besprijekorno. Pa da iskoristim. :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless

evo ti konfig za st780 koji funkcionira

 

http://mobileit.hr/download/user.ini

 

procedura je da ugasiš oba routera, pa prvo pališ bnetov a nakon toga st780.

16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless

Puno fala, ali i dalje ne kužim baš kak ide to. Kaj točno moram s tim fajlom?

Da, znam da sam naporan. :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless
cosanostra kaže...

Puno fala, ali i dalje ne kužim baš kak ide to. Kaj točno moram s tim fajlom?

Da, znam da sam naporan. :D

1. u browseru otvoris adresu routera (npr 192.168.1.1)

2. ukucas username/password   => administrator/!M1PhoIAD2

3.Speedtouch

4.Configuration

5.Backup & Restore

6.Choose file...

7.Restore configuration now...

16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless

Ok, zasvijetlila je zelena lampica za WLAN, ali taman kad treba završit restore konfiguracije, pojavi se error, kao kad ne nađe neku stranicu, i ne mogu pristupit routeru više (a wireless ne uspijeva naći uopće).

 

Stvarno sam mislio da sam bio blizu. Ne kužim više ništa...

14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless

ok, da li ti je na kompu postavljen statički ip ili ti dodjeljuje dhcp?

 

probaj si staviti na statiku (npr. 192.168.254.100, maskom 255.255.255.0) i tada pokusaj pristupiti routeru (na 192.168.254.1 ili putem http://dsldevice.lan

16 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless

Jesam, svejedno ne mogu pristupiti. Jedino kad uspijevam pristupiti routeru je kad ga resetiram s čačkalicom iza. WTF?

11 godina
neaktivan
offline
[TUT] BNET --> LAN + Wireless

 

pozz svima,

 

Imam pitanje u vezi ovoga spajanja samo što je u igri još carnet.

 

Imam scientific atlanta i kupio sam jučer TL-WR740N da si složim wireless.

 

Složio sam pptp konekciju koja uredno radi i spoji mi se sa carnetom. To je sve ok. Kada se spojim sa LAN kabelom sa laptopa na router sve radi. Međutim kad nakon toga prebacim konekciju na wireless radi mi 20 sek i onda crkne. I dalje mi piše da je sve uredno spojeno ali nemogu ništa otvarat. Kad se spojim sa android mobitelom ista stvar. 

 

Resetirao router i Pokušam sam se odmah spojit  wirelessom sa laptopa i gle čuda radi! Ali sa mobitela i dalje ista stvar. 20 sek sve super i onda nemogu više ništa otvarat ali mi piše kako sam uredno spojen :/ nakon toga pokušao sam sve resetirat i spojit prvo mob ali u tom slučaju i dalje 20 sek ok i onda ne otvara više.

 

Nakon toga sam odustao.

 

E sad sumljiv mi je DNS ali stvarno neznam što dalje. Ili je možda  da zamijenim router?

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless

evo imam istu situaciju tj haedware kao i ti ali na orginalnom fimwareu mi se ruter spojio na net ali nisam imao net na pc-jima. digno sam na onaj dw-wr nešto fimware i sada nemrem spojit ruter na net.

lagano mi je već prekipilo to sa carnetom.

15 godina
offline
[TUT] BNET --> LAN + Wireless

Pozdrav. Koristim XCARNet uslugu od B.net-a. Spajam se preko nekog Thomson TCM420 uređaja. Do sada sam živio sam i nije mi smetalo što imam samo jedan ethernet priključak. Sada sam dobio cimera, pa planiram nabaviti nekakav router koji bi djelio taj internet. Koji uređaj preporučate?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless
Pogledaj si mikrotik rb951 ili 751-2hnd
Nesto su skuplji od ostataka routera na trzistu ali uzmi u obzir da su to napredniji uredjaji sa beskonacno mogucnosti.
Npr 751-2hnd ima izlaznu snagu wifi od 1000mW, dok ostali routeri na trzistu imaju snagu oko 100mW
Mogucnosti koje oba nude su ti sve konekcije veze koje mozes smisliti plus sto imas ugradjen 4port switch
15 godina
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless
x3mania kaže...
Pogledaj si mikrotik rb951 ili 751-2hnd
Nesto su skuplji od ostataka routera na trzistu ali uzmi u obzir da su to napredniji uredjaji sa beskonacno mogucnosti.
Npr 751-2hnd ima izlaznu snagu wifi od 1000mW, dok ostali routeri na trzistu imaju snagu oko 100mW
Mogucnosti koje oba nude su ti sve konekcije veze koje mozes smisliti plus sto imas ugradjen 4port switch

  Gledam ovaj rb951, izgleda dosta zanimljivo, a nije ni skup. Jesi siguran da će raditi s XCARNet internetom?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless

Koliko sam upoznat, XCarnet radi na principu PPTP client, što na mikrotiku možeš lako kreirati. Do sada si se spajao pomoću PPTP konekcije na kompu?

15 godina
offline
Re: [TUT] BNET --> LAN + Wireless
x3mania kaže...

Koliko sam upoznat, XCarnet radi na principu PPTP client, što na mikrotiku možeš lako kreirati. Do sada si se spajao pomoću PPTP konekcije na kompu?

  Da, tako radi. Prije je bilo PPoE, pa je radilo i s uređajima poput Thomsona i tih stvari što je t-com dijelio. Hvala na informacijama, razmotriti ću kupnju tog Mikrotika onda.

Gledam sada malo, i ovaj uređaj ima PPTP mogučnost, a znatno je jeftiniji. Je li pametno njega uzeti, ili neki sličan njemu (Neki D-Link, Asus, etc.)?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2012 1:20 (mind_challenge).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice