T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.312.839
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
maki040 kaže...

Pozdrav, 

 

samo da Vas pitam, iako mislim da znam odgovor. 

Da li je kod T-Coma ili nekog drugog operatora moguće dobiti Fritzbox uz optiku? Može i uz malu nadoplatu. 

Trenutno imam Hibridbox, ugašen Wiki i spojen na 7490 preko kojeg ide Wifi i koji mi sluzi kao mesh master. 
imam vise FritzBox-ova koje su spojeni kabelom kroz kuću i služe kao mesh repeater. Sve super radi. 

Ako je moguće volio bi odmah imati Fritzbox ruter, da uštedim jedan uređaj. 

u pitanju je internet i telefon. 

Moci ću birati kojeg operatora želim uzeti. Do ljeta bit će optika spremna. 

 Imam 7590.Ako zainteresiran- javi se u inbox

11 godina
online
Re: T-Com Internet
Pozdrav ljudi. Uzeo sam telekomov internet posvuda, pa me zanima kako provjeravam stanje podatkovnog prometa?
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Putem t com portala

 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
maxtoxic kaže...
Pozdrav ljudi. Uzeo sam telekomov internet posvuda, pa me zanima kako provjeravam stanje podatkovnog prometa?
Hvala

 maxtoxic

 

https://moj.hrvatskitelekom.hr/

 

Trenutno je down.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
maxtoxic kaže...
Pozdrav ljudi. Uzeo sam telekomov internet posvuda, pa me zanima kako provjeravam stanje podatkovnog prometa?
Hvala

 

imam ga i ja (koristim ga u mobitelu kao drugu sim karticu samo za data promet) i rekli su mi u t-centru da nemogu nikako provjeriti koje mi je trenutno stanje - jedino da cu dobiti SMS kad potrosim 40-50GB prometa..

 

u mobilnoj aplikaciji i na portalu nemam uopce izlistanu nijednu tarifu / sim karticu

3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...
maxtoxic kaže...
Pozdrav ljudi. Uzeo sam telekomov internet posvuda, pa me zanima kako provjeravam stanje podatkovnog prometa?
Hvala

 

imam ga i ja (koristim ga u mobitelu kao drugu sim karticu samo za data promet) i rekli su mi u t-centru da nemogu nikako provjeriti koje mi je trenutno stanje - jedino da cu dobiti SMS kad potrosim 40-50GB prometa..

 

u mobilnoj aplikaciji i na portalu nemam uopce izlistanu nijednu tarifu / sim karticu

 

Ako kod HT-a imaš samo taj Internet Posvuda, bez ikakve fiksne usluge (ADSL/optika), onda na moj telekom portalu i u app-u ne možeš pratiti stanje jer HT to već godinama nije složio.

 

Ako već imaš neku fiksnu uslugu, onda ti se uredno prikaže ta Internet Posvuda kao dodatna i uključena opcija kod fiksne usluge i tamo se može vidjeti stanje potrošnje i opciju da isključiš/uključiš tu tarifu (korisno kada tu tarifu koristiš samo ljeti, npr.).

Ja imam tu tarifu godinama (doduše deaktiviranu) pa znam, jer imam i optiku pa mi se tamo prikazuje i stanje potrošnje kada aktiviram tu tarifu Internet posvuda.

 

Uglavnom, na SMS dobiješ poruku kada potrošiš preko 40 GB.

 

Ako je koristiš u routeru, sami router ti negdje sigurno prikaže mjesečnu potrošnju već na naslovnoj pa i tako možeš pratiti.

Isto vrijedi i za mob, u postavkama Androida > Veze imaš negdje prikazano koliko si napravio prometa u tekućem mjesecu gdje možeš i staviti i upozorenje kada potrošiš preko npr. 50 GB.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 10:40 (Tirkiz).
11 godina
offline
T-Com Internet

i dok sam imao fixnu uslugu (optiku) i dalje nisam imao izlistano ista u aplikaciji i na portalu

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

i dok sam imao fixnu uslugu (optiku) i dalje nisam imao izlistano ista u aplikaciji i na portalu

 

Trebao si pitati HT podršku, možda nisu tu tarifu (internet posvuda) pripojili kao dodatnu uključenu opciju tvojoj fiksnoj usluzi...

 

Ja tu tarifu imam već tri godine, uzeo sam je preko HT weba, nazvali su me radi provjere podataka (OIB, adresa, broj osobne i to) i odmah je bila pripojena mojoj fiksnoj usluzi pa je od početka vidim na portalu i app-u.

14 godina
offline
T-Com Internet

Vidim da HT u mnogim gradovima vrši projekt pokrivanja brzim i ultrabrzim internetom. Navodno će pokrivati "bijele adrese". Postoji li negdje popis/karta tih "adresa", tj. kako znati koja su to područja?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2023 17:03 (Ord Mantel).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Ord Mantel kaže...

Vidim da HT u mnogim gradovima vrši projekt pokrivanja brzim i ultrabrzim internetom. Navodno će pokrivati "bijele adrese". Postoji li negdje popis/karta tih "adresa", tj. znati koja su to područja?

 Nemam pojma što su to bijele adrese.

 

Guglaj "HT optika planovi", pa će te odvesti do stranice na kojoj su pojedinačne najave izgradnje optičke mreže.

 

8 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav  gledao sam  najave izgradnje optičke mreže ali nema objave a u Županji Međimurskoj se izvode radovi u Murskom Središču, i u Selnici sad zašto nema objava ako neko zna?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Ako može pomoć kolega sa foruma , na stupu od koji koristi Hrvatski telekom pojavila se nova kutija koju su spojili na prethodno postavljene kablove koje su vješali po rasvjetnim stupovima. Ako mi netko može reći čemu služi ta kutija.

Na kutiji piše Nexans ali nisam vidio da su je s ičim povezali osim sa pretthodno postavljenim kablovima.Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

 Nova kutija na stupu od Hrvatskog telekoma .

Na kutiji piše Nexans mislim da je to proizvođač, spojena je na prethodno postavljene kablove koje su mješovito vješali na rasvjetne stupove i stupove telekoma.

Ako netko može reći čemu služe ti kablovi u ta kutija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 10:55 (Kondor5).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, u svibnju mi ističe "UO" za max 3 Premium (optika).

Trenutno sve to plaćam 55,53€.

Dali postoje trenutne akcije odnosno dali se Premium (Max TV, Telefon, Internet) može "sputiti cijenovno"? 

Koja su vaša iskustva, dal je netko nedavno produživao UO. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kondor5 kaže...

 Nova kutija na stupu od Hrvatskog telekoma .

Na kutiji piše Nexans mislim da je to proizvođač, spojena je na prethodno postavljene kablove koje su mješovito vješali na rasvjetne stupove i stupove telekoma.

Ako netko može reći čemu služe ti kablovi u ta kutija.

 Optika. Vidiš da je u kutu simbol za opasnost od lasera...

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
mirko6 kaže...

Pozdrav  gledao sam  najave izgradnje optičke mreže ali nema objave a u Županji Međimurskoj se izvode radovi u Murskom Središču, i u Selnici sad zašto nema objava ako neko zna?

 

Ponekad se dogodi da unaprijed krenu gradit optičku infrastrukturu pa tek naknadno objave plan gradnje.

 

Kondor5 kaže...

 Nova kutija na stupu od Hrvatskog telekoma .

Na kutiji piše Nexans mislim da je to proizvođač, spojena je na prethodno postavljene kablove koje su mješovito vješali na rasvjetne stupove i stupove telekoma.

Ako netko može reći čemu služe ti kablovi u ta kutija.

 

Kutije tog izgleda najcesce postavlja A1, ali moze bit i T-com pa i Telemach. Treba pogledat objave o namjeri gradnje optičke mreže za to područje na stranicama pojedinih operatera.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Hvala lijepo na odgovoru.

Živim na području Solina,a do sad je najviše mreže tu postavio A1, pogotovo jer su dobili poticaje od EU za razvoj u ruralnom području.

Ima li netko ideju koliko im vremenski sad treba dok nama korisnicima ne ponude pristup ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 12:25 (Kondor5).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nisam znao što znači taj znak . Do sad se nisam susreo s njim

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 12:45 (Kondor5).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nakon što ti "dronovi" završe na stupovima, brzo to ide. Najkasnije kroz koji mjesec ako je sve ok. U mom naselju je prošli jedva dva mjeseca od kad su stavili na stupove do povlačenja prema kućama...

13 godina
offline
T-Com Internet

Kad krenu , je li dolaze njihovi agrnti po kućma ili pošalju poštom obavijesti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 12:49 (Kondor5).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ovisi koji operater. Idu agenti, šalju obavijesti, ubacuju u sandučiće po ulazima, nekad sami tehničari znaju doći i pitati... Ja sam znao preko tehničara od HTa kad dolazi pa sam uzeo preko njega.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Ovisi koji operater. Idu agenti, šalju obavijesti, ubacuju u sandučiće po ulazima, nekad sami tehničari znaju doći i pitati... Ja sam znao preko tehničara od HTa kad dolazi pa sam uzeo preko njega.

 Ne znam nikog iz HT, :(

Neznam nit 100% čija je to optika pa se ne isplati nikoga zivkati.

Ali nakon duugo godina jada sa dsl -om i jadnim brzinam ovo je jedna divna vijest.

Sad će me iščekivanje i nestrpljenje ubiti  :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 12:58 (Kondor5).
14 godina
offline
T-Com Internet

Ima li HT i dalje problema s routingom i core mrežom? Ne mogu dobiti više od 5 Mbps prema serverima van HR. Džaba i VPN i sve, ne mogu sa svojih servera koji su u DE skinuti nešto nekom normalnom brzinom.

 

EDIT: Bakar, VDSL 40/8

Nisam primijetio ovaj problem na 4G/LTE mreži (imam internet posvuda kao backup)

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2023 10:56 (Trawis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Neku noć se update za CoD skidao na xboxu sa preko 300mbit (optika) a mislim da je baš u DE od xboxa za naš region.

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, korisnik sam T-com hibrid usluge. Da li postoji mogućnost stavljanja i podešavanja da kartica iz routera radi u mobilnom uređaju? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da, skužio sam da i drugi koji su čak na optici imaju isti problem. Frend koji je par gradova dalje ima full brzinu (VDSL), baš smo u istu vrijeme radili test tako da očito ne zahvaća sve. Kad ih nazovem nemaju pojma, tehničar to ne može riješit pa ne znam kome se dalje obratit. Možda je negdje drugdje peering loš. Testirao A1 mobilni i Terrakom optiku i tamo je sve normalno.

 

Koristim bandwidthplace.com i odaberem frankfurt, no nemam ni sa drugim državama/serverima nekog uspjeha.

14 godina
offline
T-Com Internet

Evo jedno glupo  pitanje. Znači  dali su potrebne kakve nove instalacije unutar kuće za optiku  jer je kuća građena prije 30-ak ,pa su za telefon stare žice,itd.

Ova žica od telefona koja ide sa susjedne kuće na moju,jel to ima kakve veze s time? S mogućom novom žicom za optiku?

Ili bi me oni spojili na stup koji je sada prekoputa mene ,na drugoj strani ulice gdje je ta kutija za optiku?

Ne znam koliko sad imaju veze te stare žice koje su spojene na tavan, a sumnjam da  bi oni uopće na toj visini provlačili nove žice.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kukec kaže...

Pozdrav, korisnik sam T-com hibrid usluge. Da li postoji mogućnost stavljanja i podešavanja da kartica iz routera radi u mobilnom uređaju? 

 Neće raditi

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Atomic-7 kaže...

Evo jedno glupo  pitanje. Znači  dali su potrebne kakve nove instalacije unutar kuće za optiku  jer je kuća građena prije 30-ak ,pa su za telefon stare žice,itd.

Ova žica od telefona koja ide sa susjedne kuće na moju,jel to ima kakve veze s time? S mogućom novom žicom za optiku?

Ili bi me oni spojili na stup koji je sada prekoputa mene ,na drugoj strani ulice gdje je ta kutija za optiku?

Ne znam koliko sad imaju veze te stare žice koje su spojene na tavan, a sumnjam da  bi oni uopće na toj visini provlačili nove žice.

 ide opticka nita koja se onak vidi al je jako sitna i prozirna, ne koristi se uopce nista od starog bakra i telefona(znaci ide nova instalacija)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 11:26 (dado16).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
Atomic-7 kaže...

Evo jedno glupo  pitanje. Znači  dali su potrebne kakve nove instalacije unutar kuće za optiku  jer je kuća građena prije 30-ak ,pa su za telefon stare žice,itd.

Ova žica od telefona koja ide sa susjedne kuće na moju,jel to ima kakve veze s time? S mogućom novom žicom za optiku?

Ili bi me oni spojili na stup koji je sada prekoputa mene ,na drugoj strani ulice gdje je ta kutija za optiku?

Ne znam koliko sad imaju veze te stare žice koje su spojene na tavan, a sumnjam da  bi oni uopće na toj visini provlačili nove žice.

 ide opticka nita koja se onak vidi al je jako sitna i prozirna, ne koristi se uopce nista od starog bakra i telefona(znaci ide nova instalacija)

 znači ta nova optička žica je zapravo jedna i za telefon i za internet? ili za tel ostaje stara žica?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice