T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.370
|
čitano: 6.308.600
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: T-Com Internet
ApocalypsePlease0 kaže...
Ferritin kaže...

Također zadnjih mjesec dana ping u igrama između 18-23h nemoguć. 150-200ms na Njemačke servere. I nestajanje interneta prije 2 dana na nekoliko sati jako velikom broju fiksnih korisnika. pljuc

 

 

Prelazim na A1 prvom prilikom jer oni očito nemaju problema.

 

Isto! Jel možda o League of Legends riječ? Meni je već 2 mjeseca ping i packet loss na dva njihova IP-a katastrofalan... Ping nakon 4 popodne 150+.

 

Nemam pojma uopće dal da im ovo javljam kao poteškoću ili nema smisla..

 da. LOL.

i meni isto.

 

neku vecer sam imao ping 150. dignem Hotspot na mobitelu koji je tele2. ping 35-40.

 

 

Javio sam im se preko fejsa pa su isto rekli da ne mogu nista. i onda sam rekao da tele2 moze i da nema problema. Da je kod njih bolji ping.

 

Onda je sam rekao da ce poslati ticket tehnicarima koji ce se potruditi pronacii gresku.

 

 

ali da, trebamo im sve vise prijavljivati.

 

 

16 godina
offline
T-Com Internet

Promijenite si DNS na Quad9 (9.9.9.9) ili Google (8.8.8.8) i odradite u CMD-u naredbe:

  • ipconfig /release
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /renew

Probajte onda LOL.

T-comovi DNS serveri su strava loši.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 13:10 (191x7).
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
kolko sam skuzio ima dosta prijava oko toga, vec je proslijedeno na instance zadužene za taj dio, koliko sam primjetio pocne sa 10 ms, i u međevremenu dusenburg i slicni gradovi skoci na 200 ms...sad do koga je i zasto problem jos nisam saznao
battletag:MasnaKrvavic#2275
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Promijenite si DNS na Quad9 (9.9.9.9) ili Google (8.8.8.8) i odradite u CMD-u naredbe:

  • ipconfig /release
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /renew

Probajte onda LOL.

T-comovi DNS serveri su strava loši.

 meni su 2 dnsa

1.1.1.1

i 8.8.8.8 ako se ne varam to su googleovi dnsovi

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...
191x7 kaže...

Promijenite si DNS na Quad9 (9.9.9.9) ili Google (8.8.8.8) i odradite u CMD-u naredbe:

  • ipconfig /release
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /renew

Probajte onda LOL.

T-comovi DNS serveri su strava loši.

 meni su 2 dnsa

1.1.1.1

i 8.8.8.8 ako se ne varam to su googleovi dnsovi

 1.1.1.1 je Cloudflare

8.8.8.8 i 8.8.4.4 su Google

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 18:06 (Tremmert).
9 godina
offline
T-Com Internet

Vidim ljudi ne kuze cemu sluzi dns :)

Da, promjena dns-a ce ti popravit zagusenu rutu do lol servera...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Vidim ljudi ne kuze cemu sluzi dns :)

Da, promjena dns-a ce ti popravit zagusenu rutu do lol servera...

 Neće, nije to vpn da drugačije rute koristi.

Nitko nije rekao da pomaže kod zagušenih ruta, to si sam pretpostavio.

 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
sandokan111 kaže...

Vidim ljudi ne kuze cemu sluzi dns :)

Da, promjena dns-a ce ti popravit zagusenu rutu do lol servera...

 Neće, nije to vpn da drugačije rute koristi.

Nitko nije rekao da pomaže kod zagušenih ruta, to si sam pretpostavio.

 

 Lol.

Nista, onda kad mjenas dns, al nije radi zagusenih ruta i laga koji svi na tcomu imaju vec 2 mjeseca, mozes i router promjenit. A mozes i kabel isto. Jednako nece pomoc. Kad vec dijelimo savjete koji nemaju veze s problemom :)

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

 

 Lol.

Nista, onda kad mjenas dns, al nije radi zagusenih ruta i laga koji svi na tcomu imaju vec 2 mjeseca, mozes i router promjenit. A mozes i kabel isto. Jednako nece pomoc. Kad vec dijelimo savjete koji nemaju veze s problemom :)

 Pa oni su prvi počeli s zvanjem SZK i davljenjem tehničara.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
9 godina
offline
T-Com Internet

Pa to u biti i ima smisla. Jedini nacin da oni poprave rutu je da plate. Kako ce platit osim ako ne dobiju milione prituzbi koje se ne mogu rjesit na ovom nivou i kad i tehnicari pocnu vracat greske nekome iz uprave dodje do glave i plati. Vjerojatno ce se to rjesit prije ili kasnije, ali bez prituzbi bude uvijek kasnije nego prije.

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
T-Com Internet

upravo igram lol i ping je super.

 

jel i vama bolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

upravo igram lol i ping je super.

 

jel i vama bolje?

 Nakon čega?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
zeryx kaže...

upravo igram lol i ping je super.

 

jel i vama bolje?

 Nakon čega?

 Nakon prčenja i čevapa.

13 godina
online
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
zeryx kaže...

upravo igram lol i ping je super.

 

jel i vama bolje?

 Nakon čega?

 Ničega 

 

Jucer me zvao tehničar i rekao da on sam igra lol ali da nista ne moze napraviti. 

 

Jedino da se pokusamo javiti direktno riotu.

 

Navecer sam odigrao par gameova i odlican ping.

 

Jos jedan frend je probao takoder i njemu je odlican.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
zeryx kaže...

upravo igram lol i ping je super.

 

jel i vama bolje?

 Nakon čega?

 Normabela.

9 godina
offline
T-Com Internet

Zadnjih par dana ne uocavam usporavanje. Nevezano za igru ne igram to.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa pozdrav

 

Imam trenutno MAX 3 Premium (Optika).

Sve super sve 5, no zanima me što se "dobiva" ako bi ostavio internet i televiziju a uklonio telefon (fiksnu liniju).

Jednom prilikom sam ih bio zvao te su mi rekli kako je to moguće ali da ću onda izgubiti "pravo" na popust.

S druge strane sam čuo da se može ukloniti telefon ali da ti onda za taj "iznos" još stave dodatne pakete programa za max tv.

 

Kakva su vaša iskustva i dali je netko možda u sličnoj poziciji?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-beskorisno.. tj nekad je tel. bio 'nosioc linije' (ugovor-račun..) sad je to internet.

-normalna cijena tel. je cca 10kn, 1-2€.. (drugo je da netko ima samo tel. tad je to cca 50-100kn tj linija-tel. ..).

-stvar je u paketima, paketi=popust, odvojeno je skuplje i time neisplativo dok je stavka tel 10kn.. (sad u eurima treba vidjeti nove cjenike-pakete..).

-do sad je najjeftiniji operater bio optima, no kao i iskon su tcomovi, dok optimu tcom mora prodati telemachu.. (ne znam jel to već obavljeno), njihove tel linije ili najjeftiniji paketi (s najmanje sadržaja u paketu, najmanje brzine i ponuda tv-kanala..) su bile nešto niže od ostalih, zanemarivo, tj u tom je igra oko posljednjih par godina s podizanjem cijena za naknadu fixne što je tcom koristio za takvo dumpanje tj nije naplaćivao svojima kao što je naplaćivao ostalima.. tj sad a1.. tj imamo dva operatera koji posjeduju sve i trećeg od kojeg je bolje bježati.. a svi imaju slične pakete-ponude dok je tel. linija zanemariva, besplatna i sl. nitko više nema samo telefon-uslugu kao korisnik ali po zakonu mora postojati i biti moguće uzeti bez paketa-odvojeno, pa postoji..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
T-Com Internet

Riječ je o ravnomjerno, nacionalno rasprostranjenoj tehnologiji uglavnom u vlasništvu povijesnog operatora koja, uz određene nadogradnje u idealnim okolnostima omogućava maksimalnu brzinu pristupa do 200 Mbit/s u silazu i do 50 Mbit/s u uzlazu pri čemu prijenosna brzina ovisi o dužini i tipu parice. U pravilu, ostvarive brzine prijenosa podataka putem bakrene infrastrukture veće su što je udaljenost od krajnjeg korisnika do centrale kraća. Uslijed karakterističnih tehničkih ograničenja, bakrena infrastruktura omogućuje znatno veće brzine preuzimanja (silazna) od brzina učitavanja (uzlazna), odnosno asimetrične brzine pristupa. U odnosu na maksimalnu ostvarivu brzinu putem bakrene parice, važno je napomenuti kako istu u RH na kraju drugog tromjesečja 2022. koristi svega 47 korisnika. Na temelju opisanih tehničkih mogućnosti i ograničenja, pristup putem bakrene parice predstavlja uslugu širokopojasnog pristupa koja pripada tržištu malog kapaciteta. Izvor: e-Rasprava | Pregled amandmana i komentara (hakom.hr)

 

Toliko o HT-u i njegovom supervectoringu kojeg su reklamirali na široka vrata.  

 
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

Riječ je o ravnomjerno, nacionalno rasprostranjenoj tehnologiji uglavnom u vlasništvu povijesnog operatora koja, uz određene nadogradnje u idealnim okolnostima omogućava maksimalnu brzinu pristupa do 200 Mbit/s u silazu i do 50 Mbit/s u uzlazu pri čemu prijenosna brzina ovisi o dužini i tipu parice. U pravilu, ostvarive brzine prijenosa podataka putem bakrene infrastrukture veće su što je udaljenost od krajnjeg korisnika do centrale kraća. Uslijed karakterističnih tehničkih ograničenja, bakrena infrastruktura omogućuje znatno veće brzine preuzimanja (silazna) od brzina učitavanja (uzlazna), odnosno asimetrične brzine pristupa. U odnosu na maksimalnu ostvarivu brzinu putem bakrene parice, važno je napomenuti kako istu u RH na kraju drugog tromjesečja 2022. koristi svega 47 korisnika. Na temelju opisanih tehničkih mogućnosti i ograničenja, pristup putem bakrene parice predstavlja uslugu širokopojasnog pristupa koja pripada tržištu malog kapaciteta. Izvor: e-Rasprava | Pregled amandmana i komentara (hakom.hr)

 

Toliko o HT-u i njegovom supervectoringu kojeg su reklamirali na široka vrata.  

Onda su to možda samo ispitivali kao jednu od mogućnosti i to je to.  A što će se od toga ostvariti, tko zna.

11 godina
offline
T-Com Internet

presao sam sa t-com optike na telemach optiku - koga zanima static IP, nek prjedje na telemach, jer meni vec zadnjih 6mj nisu promjenili IP na telemachu (a nije bilo ni nikakvih ispada mreze - samo im je drlog router sto se tice wifia)

 

na t-com optici su mi uredno prekidali vezu svaka 24h i dodjeljivali novi IP

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 12:23 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: T-Com Internet

Pazi jel to prava public IP ili neka divlja CGNAT IP - lako je moguće da se ne mijenja mjesecima jer vas 10ak tisuća ili više drže iza iste "javne" IP. Takva IP je neupotrebljiva za port forward i slično.

 

I druga stvar, zašto bi netko u kućnoj uporabi imao static IP...?

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Pazi jel to prava public IP ili neka divlja CGNAT IP - lako je moguće da se ne mijenja mjesecima jer vas 10ak tisuća ili više drže iza iste "javne" IP. Takva IP je neupotrebljiva za port forward i slično.

 

I druga stvar, zašto bi netko u kućnoj uporabi imao static IP...?

 ah moguce da je CGNAT IP - sto bi bilo jebeno ako npr koristim torrente pa me netko zbog toga hoce prijaviti murji za download ilegalnog sadrzaja i onda ne bi po IPu mogli odrediti o kome je rijec? ili to ne ide tako?

 

zasto bih kod kuce imao static ip? najjednostavniji razlog: bar mi se ne resetira konekcija svakih 24h radi dodjeljivanja novog IPa a shodno s time i pauzira/resuma svaki download koji sam imao aktivan

 

a neki od nas rade i od doma pa mi jako dobro dodje staticki ip umjesto da moram moliti sysadmine da mi whitelistaju novi IP svako malo kako bih pristupio nekoj bazi

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 13:27 (Fanu).
8 godina
online
Re: T-Com Internet

Znaju oni tko je bio iza koje IP i kada bez obzira što si u CGNATu... Ako te žele nabosti, nabost će te.

 

Prekid na optici, sa mikrotikom traje cca. dvije do tri sekunde, dok se ponovno ne uspostavi PPPoE. Nikakav download ne bi trebao puknuti za taj period a i ako pukne, naštimaj si da je prekid tipa u 4:00, kad ne smeta nikome. DL će krenuti opet...

 

A što se posla tiče, da, nekad je zgodno ali i za to ima rješenja - mi imamo neki ludi portal i button "whitelist IP" koji uzme trenutnu IP i whitelista (nakon prijave u portal, naravno) i drugo, VPN. Nikako ne bi trebao moljakati dba da te pusti... I na Azureu isto odem na network i privremeno si whitelistam IP doma, to je minuta posla preko web UI, sa powershell skriptom niti 5 sekundi.

2 godine
online
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Ekipa pozdrav

 

Imam trenutno MAX 3 Premium (Optika).

Sve super sve 5, no zanima me što se "dobiva" ako bi ostavio internet i televiziju a uklonio telefon (fiksnu liniju).

Jednom prilikom sam ih bio zvao te su mi rekli kako je to moguće ali da ću onda izgubiti "pravo" na popust.

S druge strane sam čuo da se može ukloniti telefon ali da ti onda za taj "iznos" još stave dodatne pakete programa za max tv.

 

Kakva su vaša iskustva i dali je netko možda u sličnoj poziciji?

Imao sam taj slučaj krajem 2020 god.

Više mi nije trebao telefon, ugovor je bio negdje u prvoj trećini, tražio sam da mi isključe fiksni teelfon.

Rekli su OK, ali moraju mi ubaciti neki od paketa, arenasport, HBO .

Pristao sam na HBO, iako sam pitao zašto ? 

E, pa zato što ste pod ugovornom obavezom za fiksnu lajnu.. 

 

Bome se ja još godinu i pol naplaćao 89 kn umjesto fiksog telefona. "Super" ti je što možeš svaki mjesec mijenjati, oš HBO, ili Arena Sport... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

A što se posla tiče, da, nekad je zgodno ali i za to ima rješenja - mi imamo neki ludi portal i button "whitelist IP" koji uzme trenutnu IP i whitelista (nakon prijave u portal, naravno) i drugo, VPN. Nikako ne bi trebao moljakati dba da te pusti... I na Azureu isto odem na network i privremeno si whitelistam IP doma, to je minuta posla preko web UI, sa powershell skriptom niti 5 sekundi.

 

mi radimo u malo striktnijim uvjetima (puno veci naglasak na sigurnost) i ne moze se samo tako whitelistati IP (rado bih i ja na azure i sam sebe whitelistao, ali neam uopce pristup na azure, samo imam pristup testnim bazama na kojima radim read only querye i to je to)

 

VPN mi nije opcija jer ga ne zelim placati, jer utjece na routing i kvalitetu veze

8 godina
online
Re: T-Com Internet

VPN prema firmi i tim bazama, kad je već takav naglasak na sigurnost.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...

 

Bome se ja još godinu i pol naplaćao 89 kn umjesto fiksog telefona. "Super" ti je što možeš svaki mjesec mijenjati, oš HBO, ili Arena Sport... 

 "Problem" je u tome što ja imam sve pakete MAX TV-a (osim Njemačkih, Europskih, Pinka, Italija) al sve ove "glavnije" imam

8 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, 

 

samo da Vas pitam, iako mislim da znam odgovor. 

Da li je kod T-Coma ili nekog drugog operatora moguće dobiti Fritzbox uz optiku? Može i uz malu nadoplatu. 

Trenutno imam Hibridbox, ugašen Wiki i spojen na 7490 preko kojeg ide Wifi i koji mi sluzi kao mesh master. 
imam vise FritzBox-ova koje su spojeni kabelom kroz kuću i služe kao mesh repeater. Sve super radi. 

Ako je moguće volio bi odmah imati Fritzbox ruter, da uštedim jedan uređaj. 

u pitanju je internet i telefon. 

Moci ću birati kojeg operatora želim uzeti. Do ljeta bit će optika spremna. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet

Poslovni su jedno vrijeme (cca. prije godinu-dvije) mogli dobiti 6890LTE, ne znam kakva je situacija danas.

Probao sam užicati i za privatnog ali agentica nije mogla/znala/htjela napraviti takav deal.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice