T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.192
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
online
Re: T-Com Internet
zhUPer_C18 kaže...
Pozdrav

Kako na tComovom ruteru speedoort plus uci u napredne postavke da vidim propusnost veze?

Hvala.

 http://192.168.1.1/data/Status.json

10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nasao sto sam trebao, hvala
MPLAB C18
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Daliboris kaže...

O čemu ovisi onaj dial tone kod HT VOIP na ZTE ruteru? Ono kad se bira broj pa se čuje ono tu-tuuu? U zadnje vrijeme nekad taj tu-tuuu zvuči normalno, a nekad kao da je više frekvencije, drukčiji je zvuk? Telefon normalno radi, ali zvuk npr. jednom bude tako normalno tu-tu, a nekad drukčiji zvuk tu-tu. Zašto je to tako? Ruter je onaj ZTE V4.

Kad je drugačiji prisluškuju te!

/s

 

Generira ga ili sam ZTE ili je pušten audio sa HTovog IMSa. VoIP ne treba dial tone, tu je reda radi jer su ljudi navikli a i neka oprema (alarmne centrale...) imaju "wait for dial tone" funkciju/provjeru kako bi znale da je linija slobodna za slanje podataka i detekciju da li je sama linija živa - pa onda nastaju situacije da ton baš ne odgovara "originalnom" od prije 20 godina (ovo što si primjetio da nije dobre frekvencije) i onda centrala misli da nema linije, pukne FTC i ne želi zvati. Ugl, zanemari osim ako nemaš nekih problema zbog toga.

6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Kad je drugačiji prisluškuju te!

/s

 

Generira ga ili sam ZTE ili je pušten audio sa HTovog IMSa. VoIP ne treba dial tone, tu je reda radi jer su ljudi navikli a i neka oprema (alarmne centrale...) imaju "wait for dial tone" funkciju/provjeru kako bi znale da je linija slobodna za slanje podataka i detekciju da li je sama linija živa - pa onda nastaju situacije da ton baš ne odgovara "originalnom" od prije 20 godina (ovo što si primjetio da nije dobre frekvencije) i onda centrala misli da nema linije, pukne FTC i ne želi zvati. Ugl, zanemari osim ako nemaš nekih problema zbog toga.

 :) 

 

Ma to zapravo znam, ali eto riječ je o starijem čovjeku kojem to smeta. I kaže da do sad nije nikad bilo tako (a ima taj ZTE već 4-5 god) i da je od jednom počelo biti tako. I stvarno poslušao sam i ja , nekad bude Ok a nekad bude taj ton drugačije frekvencije, ovisi kako kad, i sad ne znam da li je to zbog ZTE-a ili su nešto mijenjali u HTu na VoIPu. Pa zato pitam. Možda netko zna konkretno..

 

HVALA na odgovoru! :)

13 godina
offline
T-Com Internet

s 2 matva i jedan maxtv2go na tv-u, meni ok brzina..jedino ove greske me smetaju, imam speedport u bridge modu i skoro svaki drugi dan asus se ne moze spojiti na net...treba neka posebna opcija ili? dosad prije povecanje brzine je bilo uredu

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 19:25 (MarcoXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav, jučer mi je uvedena optika i preko kabela brzina je 100/95, ali preko wi-fija ne može više od 35/20, a toliko sam imao i do sada preko parice. Naravno, router je speedport. Kako ste uspjeli izvući veću brzinu preko wi-fija? Ako se uopće može.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
tandara kaže...
Pozdrav, jučer mi je uvedena optika i preko kabela brzina je 100/95, ali preko wi-fija ne može više od 35/20, a toliko sam imao i do sada preko parice. Naravno, router je speedport. Kako ste uspjeli izvući veću brzinu preko wi-fija? Ako se uopće može.

 

Bolji WiFi access point, 5Ghz, bolja pokrivenost signalom (mesh), bolji uređaji koji se spajaju na WiFi, promjena WiFi kanala ako imaš puno susjeda sa WiFiem (u zgradi).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 10:15 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
tandara kaže...
Pozdrav, jučer mi je uvedena optika i preko kabela brzina je 100/95, ali preko wi-fija ne može više od 35/20, a toliko sam imao i do sada preko parice. Naravno, router je speedport. Kako ste uspjeli izvući veću brzinu preko wi-fija? Ako se uopće može.

 https://www.bboxservices.com/resources/blog/bbns/2018/04/30/802.11-wireless-standards-explained

 

Ti se sad boriš sa ovim b ili g standardom - uređaj sa kojim mjeriš (neki mobitel ili laptop?) ne podržava n ili ac. Rješenje je što je kolega gore naveo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Mjerim mobitelom koji je na spojen na 2.4 Ghz, kao i ostala 3 uređaja (laptop, tv, mobitel). Kat iznad routera je range extender tp link wa830re koji podržava b/g/n standard i opet lovi istu brzinu, s time da od toga range extendera do PS-a 4 ide utp kabel i na PS-u je brzina oko 50/20. Znači kad bih mijenjao, onda bih router trebao neki bolji kupiti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
tandara kaže...
Mjerim mobitelom koji je na spojen na 2.4 Ghz, kao i ostala 3 uređaja (laptop, tv, mobitel). Kat iznad routera je range extender tp link wa830re koji podržava b/g/n standard i opet lovi istu brzinu, s time da od toga range extendera do PS-a 4 ide utp kabel i na PS-u je brzina oko 50/20. Znači kad bih mijenjao, onda bih router trebao neki bolji kupiti?

 

A koji router sad imaš? Ako si sad na optici, bolja varijanta ti je tražiti povećanje brzine na 200/100 (mislim da je to ionako sad default brzina po novom). Pa ćeš dobiti i noviji router koji omogućava brzine iznad 100Mbita. Čudno mi je uopće da imaš samo 100/100, ako ti nisu mijenjali router onda je možda zbog njega pa je ograničen na 100Mbita max.

Ako je router ok, mogao bi investirati u neki mesh sustav, npr D-link Covr 3.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 10:49 (Bitanga).
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Prošli tjedan su instalirali optiku s fasade u kuću. Maknuli su starog ZTE-a 931 VII i stavili Speedport plus. Osnovna bi trebala biti 150 - 200 mbps downl.
15 godina
online
Re: T-Com Internet
tandara kaže...
Prošli tjedan su instalirali optiku s fasade u kuću. Maknuli su starog ZTE-a 931 VII i stavili Speedport plus. Osnovna bi trebala biti 150 - 200 mbps downl.

 

Onda bi trebao imati 200/100 cca, obično je čak i više na optici.

S čim si izmjerio 100/95 preko kabela? Jel imaš gigabitnu mrežnu?

 

Možeš i tražiti onaj Smart Premium WiFi paket s meshom za 15 kn/mj pa ćeš dobit noviji speedport.

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/premium-smart-wi-fi

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 11:10 (Bitanga).
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Moram provjeriti što je u laptopu, pa javim. Mene ne brine stabilnost, jer praktično novi router pokriva cijelu kuću (prizemlje + kat), plus tu je i pojačalo. Stavim mobitel do routera i bude doslovno 35/20 i to svako mjerenje, ajde da je bar do 70/50. Ovako optika, ne optika, dođe na isto.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: T-Com Internet

Speedport plus ima 5GHz wifi, jesi li mobitel pokušao spojiti na tu mrežu? Dodijeli im različite SSID-ove ako već nisi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ne podrzava 5Ghz mobitel. Svi uređaji su spojeni na 2.4. Probat ću kanale ispitati opet kad dođem doma, nisam gledao ako se može svakom uređaju dodijeliti poseban kanal.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 12:11 (tandara).
2 godine
offline
T-Com Internet

Nema veze routerovih 5 Ghz s mobitelovom 5 G mrežom ako misliš na to hoće li se mob spojiti na 5 GHz od routera.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 14:05 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Mob se ne može spojiti jer sam jučer isključio 2.4Ghz i ostavio 5 na routeru i mobitel nije mogao prepoznati mrežu.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ako ti mob ne podržava 5GHz WiFi, vrijeme da ga zamiejeniš bilo je tamo 2015.+- koju godinu.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
2 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

meni su na području Kastva, okolica Rijeke digli brzinu prošli tjedan, imo sam 50/10, sad je 100mbs dow i 40+ up, s obzirom da sam na bakru zadovoljan sam.

https://www.speedtest.net/result/12146440990

ali me zanima, jel netko zna jel to privremeno povećanje brzine, ili za stalno ?

zaboravio sam pitat operatera kad smo razgovarali, jer kada su digli brzinu par dana mi internet nije dobro radio, valjda zbog puštanja veće brzine, a router nije bio dobro podešen jer sam prije imo 50/10.

meni iskreno ni ne treba bolje od ovog, za sve što ja radim, upload mi je i prevelik, jedino bi možda dow htio jednog dana imat 200, ipak bi još brže skido sve a puno više skidam nego što stavljam nešto na net.

tako da, nadam se da će s optikom i ta brzina doći. u svakom slučaju, za bakar je ova brzina jako dobra, imam stare instalacije po kući tako da teško da mogu puno više od ovog dobit što trenutno dobivam.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Dizanje na bakru nije nikakav privremeni promo. Tak da koliko sad imaš ti ostaje (naravno uz uvjet da parica ne degradira i to). To rade da podignu prosjek brzina, te vjerojatno za eu digitalnu agendu i te birokracije. Na optici se vec sprema 2gbit, bakar su sad u teoriji gurnuli na 200/100 sa supervectoringom gdje ga ima... 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
1 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav zanima me koliko bi mogao max brzinu imati sa 2 max tv. Imam FR zaštitu na profilu koju bi zatražio da se ukine
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
I još pitanje kako i kome točno se obratiti za ukidanje FR zaštite?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Jesam li dobro primjetio da je po novom 200Mbps osnovna na optici ? Vidim na webu samo nadoplate za 500Mbps 20kn i 1Gbps 45kn.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Yep.

16 godina
offline
T-Com Internet

Uz ovomjesecni telekom racun, dobijes i brosuru, i obavjestava. kako je od rujna, najniza - osnovna brzina optike je 200/100.

Sto mi se cini logicnim. ako mislimo da je optika nesto bolje od bakra, da optika ima takvu osnovnu brzinu

Sad s otvorenim profilom mozete dostici optiku. BIt ce tu jos zivota u bakru.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

Sad s otvorenim profilom mozete dostici optiku.

 

 :-) :-) :-) Oprosti, nisam mogao izdržati. Je, s trulim paricama i lošim spojevima, sigurno ćemo dostići optiku. Evo, ja prvi.


Ne, ti nisi kriv za to niti ja tebi to pokušavam nametnuti neku krivnju ili ne znam što. Samo je tvoja rečenica nerealna za većinu korisnika.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
perkoxcar kaže...

Jesam li dobro primjetio da je po novom 200Mbps osnovna na optici ? Vidim na webu samo nadoplate za 500Mbps 20kn i 1Gbps 45kn.

 Nije mi jasno kak su janezi tak zaostali na broadband planu. Misteriozno.

LOL@UL :

https://www.a1.si/a1-fix-net

https://telemach.si/eon-paketi/

https://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponudba/paketi#paketi-z-internetom/vsi-paketi-z-internetom

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Jebodiah kaže...

Sad s otvorenim profilom mozete dostici optiku.

 

 :-) :-) :-) Oprosti, nisam mogao izdržati. Je, s trulim paricama i lošim spojevima, sigurno ćemo dostići optiku. Evo, ja prvi.


Ne, ti nisi kriv za to niti ja tebi to pokušavam nametnuti neku krivnju ili ne znam što. Samo je tvoja rečenica nerealna za većinu korisnika.

 Ja imam optiku. To sto sam napisao o bakru, ovdje procitano. Pa to sto si meni spocitnuo, daj njima reci.koji su dobili povevane brzine. Sve je OK.. Dok sam bio na bakru bivsi Amis, nisam mogao imati VDSL jer je HT infrastruktura, max mogao imati 10Mbps. udaljen 2.7km od centrale, oko mene Optika i Kabelska godinama (samo zgrade). Dio Tresnjevke Jug, Kvart maleni. malo smuseno stanje , neki imaju optiku a neki samo bakar, kabelsku nemaju . Sad imam optiku na istoj centrali.

Ima i gorih mjesta. tog sam svjestan.

 

Strpljenja. ne moze se glavom kroz zid. Ni meni nije bajno s optikom, otpocetka im govorim. Sad mi i Wi-Fi slabo pokriva i radi, ponekad pucanje. Prije 90/21 (UO je 100/20) a sad 12/12, ponekad 45/45 (s poklonjenim 200/100). Ne bi se nervirao oko toga.

Samo strpljenja.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

Pa to sto si meni spocitnuo, daj njima reci.koji su dobili povevane brzine.

 I ja sam dobio povećanje brzine. S 30 na nevjerojatnih 40 megabita. Ući ću u neku opću statistiku i prosjek na razini države. Ah, nije to najvažnija stvar u životu.

16 godina
offline
T-Com Internet

Hm, ne znam što se danas događa, inače je 38/7 danas mjerim 45/10. lol

 Jest da je puno grešaka, al još se nadam da će doći vektoring i u moju butigu...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice