T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.591
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
boatenga kaže...

Dobro, vezano za Otvorene profile na bakru.

Da li onda, pošto je infrastruktura u vlasništvu tcoma, i daju u najam za Optimu A1 Iskon i kome sve, također će i ti operateri imati Otvorene profile..

Čisto pitanje..

Možda netko zna.

 Izgleda da ne: https://forum.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/t-com-internet/6410209.aspx

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
boatenga kaže...

Dobro, vezano za Otvorene profile na bakru.

Da li onda, pošto je infrastruktura u vlasništvu tcoma, i daju u najam za Optimu A1 Iskon i kome sve, također će i ti operateri imati Otvorene profile..

Čisto pitanje..

Možda netko zna.

 Ako si na drugom operateru, ali si spojen na HT-ov DSLAM, onda imaš opciju otvorenog profila, ali samo ako si na A1, Iskonu, Optimi, Metronetu, Terrakomu, SoftNETu ili Pro-Pingu.

Tada šalješ upit operateru da ti stavi otvoreni profil, operater šalje zahtjev HT-u, te HT stavlja otvoreni profil.

 

Ne znam ako drugi operateri imaju svoje otvorene profile u slučaju da si spojen na DSLAM svog operatera, nemaju baš nekakve informacije ako nude tu uslugu sami.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
boatenga kaže...

Dobro, vezano za Otvorene profile na bakru.

Da li onda, pošto je infrastruktura u vlasništvu tcoma, i daju u najam za Optimu A1 Iskon i kome sve, također će i ti operateri imati Otvorene profile..

Čisto pitanje..

Možda netko zna.

 čak i tehničar Iskona kojemu je T-com 100% vlasnik, mora tražiti ključ ormarića od t-coma kada nešto s linijom nije u redu, a kamoli drugi. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...
boatenga kaže...

Dobro, vezano za Otvorene profile na bakru.

Da li onda, pošto je infrastruktura u vlasništvu tcoma, i daju u najam za Optimu A1 Iskon i kome sve, također će i ti operateri imati Otvorene profile..

Čisto pitanje..

Možda netko zna.

 Ako si na drugom operateru, ali si spojen na HT-ov DSLAM, onda imaš opciju otvorenog profila, ali samo ako si na A1, Iskonu, Optimi, Metronetu, Terrakomu, SoftNETu ili Pro-Pingu.

Tada šalješ upit operateru da ti stavi otvoreni profil, operater šalje zahtjev HT-u, te HT stavlja otvoreni profil.

 

Ne znam ako drugi operateri imaju svoje otvorene profile u slučaju da si spojen na DSLAM svog operatera, nemaju baš nekakve informacije ako nude tu uslugu sami.

 Trenutno ni jedan drugi operater ne nudi usluge otvorenih profila preko svoje opreme a pitanje je hoće li ikad. Što se tiče tehnologije VDSL-a tu je HT majka. Svi ostali operateri ako i nude napredniji pristup preko VDSL-a sve ide preko HT-ovog NBSA. 

Osim HT-a čisto sumnjam da ostali operateri ulažu u napredak svoje VDSL infrastrukture, isplativije im je koristiti usluge NBSA koje HT nudi. 

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...
boatenga kaže...

Pa eto lijepo za cijenu mjesečnu 200 kuna možeš imat 4Mbps, kao i 500Mbps..Zavisi gdje si.

jednaka usluga jednako košta jeltako. kako gdje.

 

Malo dramim po topicu, ali brate nisu zaslužili nego da ih se bar sprda.

To je sve što možemo, lovu nam svakako uzmu, baš ih briga

 maksimalni bezobrazluk proklete njemačke firme, siguran sam da bi već sada svi imali optiku da je HT ostao državni. 

Ovako je nećemo nikada imati jer se HT vodi načelom isplativosti i tržišta, dok bi država svuda provukla infrastrukturu bez obzira na isplativost.


 
Jesi ozbiljan? Da se pita državu ne bi se pomaknuli sa mjesta, kao što se može vidjeti na 100 drugih primjera, evo prvi ti je ovaj potres u Zagrebu i Petrinji

5 godina
offline
Re: T-Com Internet

Znam da nije ova tema ali samo da kažem da A1 kabel mreža od danas ide u 1 gbs D i do 100 mbs U ....službeno provjereno!

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Blackcastle kaže...

Znam da nije ova tema ali samo da kažem da A1 kabel mreža od danas ide u 1 gbs D i do 100 mbs U ....službeno provjereno!

 Jel imas jos kakvih detalja?

 

Kad se moze zatrazit?

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Blackcastle kaže...

Znam da nije ova tema ali samo da kažem da A1 kabel mreža od danas ide u 1 gbs D i do 100 mbs U ....službeno provjereno!

 optika-kabel (hibrid), ili optika?

13 godina
offline
T-Com Internet

Mislim da s '' kabel '' misli na coax

LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...

Mislim da s '' kabel '' misli na coax

 Da na Coax mislim....prvo me zvao lik iz prodaje jer mi ističe ugovor a u zgradu mi je došla optika od HT-a , i ponovo zvao ekipu s A1 virtualnog shopa i lik mi je potvrdio jedino im upload ide do 100 mbs

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Blackcastle kaže...
zabbax21 kaže...

Mislim da s '' kabel '' misli na coax

 Da na Coax mislim....prvo me zvao lik iz prodaje jer mi ističe ugovor a u zgradu mi je došla optika od HT-a , i ponovo zvao ekipu s A1 virtualnog shopa i lik mi je potvrdio jedino im upload ide do 100 mbs

 Možda su na pojedinim lokacijama krenuli sa testiranjem docsis 3.1

16 godina
offline
T-Com Internet

Izgleda da su na mom  podrucju (udaljen od centrale 90m) poceli experimentirat sa Supervectornigom iako sam jos na 17a profilu 

svako malo od jutra mi skace sa 110 na 270Mbita na par sekundi dwld pas se vrati nazad a up je isti oko 55...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 20:18 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: T-Com Internet

Upravo mi lik iz prodaje A1 rekao da od sutra idu finalna testiranja i da kroz tjedan dva bi trebalo komercijalno u prodaju brzina, ne zna dali je update na 3.1 ali zna da ostaju ubee routeri što bi reklo da je ipak na 3,0 ostaje

9 godina
offline
T-Com Internet

Uf docsis 3.0 i 1gbps. Bojim se da nece bas biti idealno. Nema veze druga je to tema. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Inače posalo sam mail tcomu na infotht službeni mail koji imaju, već nekoliko dana ne odgovaraju na upit za ugovaranje nove usluge..

Ništa preko maila, vjerojatno žele da ih se nazove na tel ili otići u poslovnicu.

Zna se zašto je takva praksa. I zašto im mail ne odgovara.

 

Inače kad nazovu oni ili netko iz njihove kooperantske firme koja prodaje njihove usluge, može se javit i susjeda na telefon koja se slučajno tu zatekla, i zaključit reći Da, novi ugovor sa obveznim trajanjem.

Nema niki problema!

 

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Bit ce Docsis 3.1 sa fritzbox 6490

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
boatenga kaže...

Inače posalo sam mail tcomu na infotht službeni mail koji imaju, već nekoliko dana ne odgovaraju na upit za ugovaranje nove usluge..

Ništa preko maila, vjerojatno žele da ih se nazove na tel ili otići u poslovnicu.

Zna se zašto je takva praksa. I zašto im mail ne odgovara.

 

Inače kad nazovu oni ili netko iz njihove kooperantske firme koja prodaje njihove usluge, može se javit i susjeda na telefon koja se slučajno tu zatekla, i zaključit reći Da, novi ugovor sa obveznim trajanjem.

Nema niki problema!

 

 

 Koliko sam ja saznao u takvom razgovoru jer sam to i eksplicitno pitao, mora se potpisati ugovor koji stiže na jedan od načina: 1.) e-mailom 2.) na linku koji ti pošalju, pa skineš ugovor ili 3.) papirnato na kućnu adresu poštom.

 

E, sad, u ovo doba pandemije, neke stvari su se promijenile. Ja upravo mijenjam mobilnu mrežu i klik mišem na "Pošalji / predaj" na Webu operatera kod kojega prelazim znači moj potpis na ugovor s novom mrežom. Tako piše u e-mailu koji mi je potom stigao u kojem su obrazac za prijenos broja, ugovor i specifikacija paketa / tarife: ne morate ništa potpisivati niti slati natrag.

 

A da je bilo i da ima prljave igre, pogotovo jer druga strana (agent prodaje) dobije za to bonus - to je sigurno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 20:50 (zelenapaprika).
5 godina
offline
Re: T-Com Internet
KriX kaže...

Bit ce Docsis 3.1 sa fritzbox 6490

 Jel to potvrđeno službeno?To bi bilo odlično....i odvuklo coax na duge staze.....

Jedino što fritzbox 6490 ne podržava 3.0

 

Only the FRITZ!Box 6660 Cable and the FRITZ!Box 6591 Cable can be used with these cable connections.Ovi podržavaju dosis 3.1

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 20:54 (Blackcastle).
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Zašto ne koristiš web stranicu moj.hrvatskitelekom.hr, pa direktno preko chata komuniciraš s njima. Ili preko njihove Facebook stranice.

U čemu je problem, zašto si baš zapeo za taj email? On obično služi za prigovore i reklamacije na koje su ti dužni odgovoriti u roku 15 dana...

2 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Blackcastle kaže...
KriX kaže...

Bit ce Docsis 3.1 sa fritzbox 6490

 Jel to potvrđeno službeno?To bi bilo odlično....i odvuklo coax na duge staze.....

Jedino što fritzbox 6490 ne podržava 3.0

 

Only the FRITZ!Box 6660 Cable and the FRITZ!Box 6591 Cable can be used with these cable connections.Ovi podržavaju dosis 3.1

 Nije potvrđeno službeno za sad, ali ako sve prođe kak spada će biti docsis 3.1, iako bi prolazilo sa 3.0 koji ide do gigabita.

5 godina
offline
Re: T-Com Internet
KriX kaže...
Blackcastle kaže...
KriX kaže...

Bit ce Docsis 3.1 sa fritzbox 6490

 Jel to potvrđeno službeno?To bi bilo odlično....i odvuklo coax na duge staze.....

Jedino što fritzbox 6490 ne podržava 3.0

 

Only the FRITZ!Box 6660 Cable and the FRITZ!Box 6591 Cable can be used with these cable connections.Ovi podržavaju dosis 3.1

 Nije potvrđeno službeno za sad, ali ako sve prođe kak spada će biti docsis 3.1, iako bi prolazilo sa 3.0 koji ide do gigabita.

 Pa ako se testira na dosis 3.1 onda mora ići novi router ako se ide sa starom tehnologijom onda je i ovaj ok...

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tino_TA kaže...

Zašto ne koristiš web stranicu moj.hrvatskitelekom.hr, pa direktno preko chata komuniciraš s njima. Ili preko njihove Facebook stranice.

U čemu je problem, zašto si baš zapeo za taj email? On obično služi za prigovore i reklamacije na koje su ti dužni odgovoriti u roku 15 dana...

 Pa eto zar onda takvo što ne bi trebali navest da mail služi samo za takve stvari, ako je to istina. 15 dana je isto ok ako će odgovorit ne uzima se usluga ugovor za dan nego za duže

Nemaju svi fejs. Chat ok, možda to pa opet moraš screensejvat razgovor.

 

Crno na bijelo, bez rekla kazala, zato mail.

2 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Blackcastle kaže...
KriX kaže...
Blackcastle kaže...
KriX kaže...

Bit ce Docsis 3.1 sa fritzbox 6490

 Jel to potvrđeno službeno?To bi bilo odlično....i odvuklo coax na duge staze.....

Jedino što fritzbox 6490 ne podržava 3.0

 

Only the FRITZ!Box 6660 Cable and the FRITZ!Box 6591 Cable can be used with these cable connections.Ovi podržavaju dosis 3.1

 Nije potvrđeno službeno za sad, ali ako sve prođe kak spada će biti docsis 3.1, iako bi prolazilo sa 3.0 koji ide do gigabita.

 Pa ako se testira na dosis 3.1 onda mora ići novi router ako se ide sa starom tehnologijom onda je i ovaj ok...

 Testiranja su bila sa fritzom na docsis 3.1, makar po meni (slobodno me ispravi ako sam u krivu) se može lupit firmware update na ubee-u da podržava docsis 3.1 jer sami ruter podržava gigabitne brzine (isto kao na parici da neki ruteri dobe firmware update s kojim dobivaju podršku za vektoring).

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 21:21 (KriX).
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Da, dobiješ ugovor i specifikacije. Uplatom prvog računa se smatra potpisom ugovora. Tako je bilo, čak i prije pandemije. Nešto se promijenilo?

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
boatenga kaže...

Inače posalo sam mail tcomu na infotht službeni mail koji imaju, već nekoliko dana ne odgovaraju na upit za ugovaranje nove usluge..

Ništa preko maila, vjerojatno žele da ih se nazove na tel ili otići u poslovnicu.

Zna se zašto je takva praksa. I zašto im mail ne odgovara.

 

Inače kad nazovu oni ili netko iz njihove kooperantske firme koja prodaje njihove usluge, može se javit i susjeda na telefon koja se slučajno tu zatekla, i zaključit reći Da, novi ugovor sa obveznim trajanjem.

Nema niki problema!

 

 

 Koliko sam ja saznao u takvom razgovoru jer sam to i eksplicitno pitao, mora se potpisati ugovor koji stiže na jedan od načina: 1.) e-mailom 2.) na linku koji ti pošalju, pa skineš ugovor ili 3.) papirnato na kućnu adresu poštom.

 

E, sad, u ovo doba pandemije, neke stvari su se promijenile. Ja upravo mijenjam mobilnu mrežu i klik mišem na "Pošalji / predaj" na Webu operatera kod kojega prelazim znači moj potpis na ugovor s novom mrežom. Tako piše u e-mailu koji mi je potom stigao u kojem su obrazac za prijenos broja, ugovor i specifikacija paketa / tarife: ne morate ništa potpisivati niti slati natrag.

 

A da je bilo i da ima prljave igre, pogotovo jer druga strana (agent prodaje) dobije za to bonus - to je sigurno.

 Da, dobiješ ugovor i specifikacije. Uplatom prvog računa se smatra potpisom ugovora. Tako je bilo, čak i prije pandemije. Nešto se promijenilo?

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Tino_TA kaže...

Zašto ne koristiš web stranicu moj.hrvatskitelekom.hr, pa direktno preko chata komuniciraš s njima. Ili preko njihove Facebook stranice.

U čemu je problem, zašto si baš zapeo za taj email? On obično služi za prigovore i reklamacije na koje su ti dužni odgovoriti u roku 15 dana...

Koji dokaz imaš nakon obavljenog telefonskog razgovora ili chata, osim da ih snimiš? Kako ćeš dokazati da je to baš taj chat? E-mail je nešto sasvim drugo.

 

Evo, ja baš moram ići provjeravati da mi nisu uvalili nešto nakon zadnjeg telefonskog razgovora u kojem sam eksplicitno naveo da NE želim nikakve promjene. Toliko im vjerujem.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Tino_TA kaže...

Da, dobiješ ugovor i specifikacije. Uplatom prvog računa se smatra potpisom ugovora. Tako je bilo, čak i prije pandemije. Nešto se promijenilo?

 Da. Promijenio se hodogram svega toga. Jer je bilo previše produženja ugovora i sklapanja ugovora bez privole korisnika u mulj, mulj varijante.

 

Prihvatio sam telefonsku ponudu operatora za novi ugovor. Naknadno sam utvrdio da nisam dobio točne informacije. Što mogu učiniti?
Prihvaćanjem telefonske ponude operatora sklopili ste ugovor na daljinu. Kako bi navedeni ugovor bio valjan, operator je obvezan dostaviti Vam bez odgode obavijest o sklopljenom ugovoru na trajnom mediju (npr. papir, elektronička pošta…), a Vi ćete nakon primitka iste operatoru dostaviti potvrdu svoje suglasnosti na način kako je to propisano u obavijesti (pisanim putem, odgovarajućim elektroničkim putem ili plaćanjem prvog računa). Navedena obavijest treba sadržavati informaciju o pravu na jednostrani raskid ugovora, bez navođenja razloga za raskid, u roku od 14 dana od dana kada ste dali potvrdu svoje suglasnosti. U slučaju da niste obaviješteni o navedenom pravu na jednostrani raskid ugovora, vaše pravo na isti prestaje po isteku 12 mjeseci od dana sklapanja ugovora.

 

https://app.hakom.hr/default.aspx?id=1362

5 godina
offline
Re: T-Com Internet
KriX kaže...
Blackcastle kaže...
KriX kaže...
Blackcastle kaže...
KriX kaže...

Bit ce Docsis 3.1 sa fritzbox 6490

 Jel to potvrđeno službeno?To bi bilo odlično....i odvuklo coax na duge staze.....

Jedino što fritzbox 6490 ne podržava 3.0

 

Only the FRITZ!Box 6660 Cable and the FRITZ!Box 6591 Cable can be used with these cable connections.Ovi podržavaju dosis 3.1

 Nije potvrđeno službeno za sad, ali ako sve prođe kak spada će biti docsis 3.1, iako bi prolazilo sa 3.0 koji ide do gigabita.

 Pa ako se testira na dosis 3.1 onda mora ići novi router ako se ide sa starom tehnologijom onda je i ovaj ok...

 Testiranja su bila sa fritzom na docsis 3.1, makar po meni (slobodno me ispravi ako sam u krivu) se može lupit firmware update na ubee-u da podržava docsis 3.1 jer sami ruter podržava gigabitne brzine (isto kao na parici da neki ruteri dobe firmware update s kojim dobivaju podršku za vektoring).

 Hm teško da bi to išlo jer sama ploča na ruteru nije ista za dosis 3.1 treba ipak malo jači čip i više rama da bi to sve radilo, kod parice i ne prevelikih promjena brzina a i sama tehnologija je ista to je drugo.A vidjet ćemo ubrzo što će ponuditi za sada već za pomalo napušteni coax i nove brzine....ovo bi ga trebalo ako odu na 3.1 sustav držati uz bok optici...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 21:47 (Blackcastle).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bok. Može mi netko malo pojasniti ovu priču oko povećanja brzine.

Imam max2 paket i brzinu cca 50, profil 17a, spojen sam na fttc ormarić. Agent szk ht-a mi kaže da će mi unutar slijedećih 24 h pustiti dinamički profil ali da je to profil koji se odnosi na ograničenje brzine te da ja to neću nigdje moći vidjeti jer će u sučelju rutera i dalje pisati 17a koji se odnosi na moj adsl profil te da ću samo po većoj brzini znati da sada imam taj otvoreni dinamički profil koji se odnosi na max brzinu koju mogu postići na mojoj bakrenoj parici...

Jel to sve tako ili sam ja nešto krivo shvatio, vidim da u temi spominjete neki 35b profil, pa ako netko ima volje da mi to pojasni....
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

Uf docsis 3.0 i 1gbps. Bojim se da nece bas biti idealno. Nema veze druga je to tema. 

 Pa što ima veze, napiši ovdje neka se cijeli forum, A1 tcom ruteri docis3.0 Optima spoji....

Idealno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice