T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.310.160
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Kolega, nismo se razumijeli izgleda. Hibridbox brzina ne mora biti ograničena na 30/5 ALI promet od 100gb na mobilnom dijelu usluge jest. Nakon 100gb s mobilne potrošenih, brzina pada na DO 5/2mbit što je u mom slučaju bilo cca 2/2mbit :D 

Ako pokušavaš uloviti mobilni sa neograničenim PROMETOM, tebi trebaju mobilne tarife s neograničenim internetom. Skuplje možda jesu od gigaboxa, treba slati poruke nakon X gb, ali od ekipe koja ih koristi čujem da apsolutno nema ograničenja po prometu. Sms automatiziraš i prst u uho. Možeš probati eventualno A1 super homebox, 400gb prometa ali 00-10h se ne računa pa se može razvući tih 400gb.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
2 godine
offline
T-Com Internet

update vectoring;

 

na prošloj slici sam imao 96/50 sa speedport 724V

 

Prije dva dana poslali Speedport Plus

 

a sad imam;

 

 

---pao mi upload za 10 mbit 

 

@danen > Da li vjerovati epidemiološkim istraživanjima ili "uvjerljivim mišljenjima" ?
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...

update vectoring;

 

na prošloj slici sam imao 96/50 sa speedport 724V

 

Prije dva dana poslali Speedport Plus

 

a sad imam;

 

 

---pao mi upload za 10 mbit 

 

 Jeli to imaš preko bakra tu brzinu? Koja je max brzina koju možeš dobiti preko bakra od ISP-a, ako si blizu "ormarića".

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...

update vectoring;

 

na prošloj slici sam imao 96/50 sa speedport 724V

 

Prije dva dana poslali Speedport Plus

 

a sad imam;

 

 

---pao mi upload za 10 mbit 

 

 

kako si dobio speedport plus? prijavio kvar ili samo trazio?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...

update vectoring;

 

na prošloj slici sam imao 96/50 sa speedport 724V

 

Prije dva dana poslali Speedport Plus

 

a sad imam;

 

 

---pao mi upload za 10 mbit 

 

 Jel mozes molim te zalijepit screenshot parametara sa speedporta. Ne moras se ni logirati u njega samo odmah lijevo kliknes na status. 

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...

Kolega, nismo se razumijeli izgleda. Hibridbox brzina ne mora biti ograničena na 30/5 ALI promet od 100gb na mobilnom dijelu usluge jest. Nakon 100gb s mobilne potrošenih, brzina pada na DO 5/2mbit što je u mom slučaju bilo cca 2/2mbit :D 

Ako pokušavaš uloviti mobilni sa neograničenim PROMETOM, tebi trebaju mobilne tarife s neograničenim internetom. Skuplje možda jesu od gigaboxa, treba slati poruke nakon X gb, ali od ekipe koja ih koristi čujem da apsolutno nema ograničenja po prometu. Sms automatiziraš i prst u uho. Možeš probati eventualno A1 super homebox, 400gb prometa ali 00-10h se ne računa pa se može razvući tih 400gb.

U tih 100 gb na mobilnom je ograničeno ili ne? Ako ga ja uzmem, brzina parice mi je 20 mbits i brzina mobilnog interneta na gigaboxu je oko 200 najčešće, koliko bi ja onda trebao imati ili očekivati?

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
love2ml86 kaže...
srcipesak kaže...

Kolega, nismo se razumijeli izgleda. Hibridbox brzina ne mora biti ograničena na 30/5 ALI promet od 100gb na mobilnom dijelu usluge jest. Nakon 100gb s mobilne potrošenih, brzina pada na DO 5/2mbit što je u mom slučaju bilo cca 2/2mbit :D 

Ako pokušavaš uloviti mobilni sa neograničenim PROMETOM, tebi trebaju mobilne tarife s neograničenim internetom. Skuplje možda jesu od gigaboxa, treba slati poruke nakon X gb, ali od ekipe koja ih koristi čujem da apsolutno nema ograničenja po prometu. Sms automatiziraš i prst u uho. Možeš probati eventualno A1 super homebox, 400gb prometa ali 00-10h se ne računa pa se može razvući tih 400gb.

U tih 100 gb na mobilnom je ograničeno ili ne? Ako ga ja uzmem, brzina parice mi je 20 mbits i brzina mobilnog interneta na gigaboxu je oko 200 najčešće, koliko bi ja onda trebao imati ili očekivati?

 To samo bog zna. Jer to najviše ovisi o lokaciji na kojoj se uređaj koristi i zagušenosti mobilne mreže. Ako s time kaniš na more, onda očekuj moguće niže brzine. A ne mora biti tako.

6 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
love2ml86 kaže...
srcipesak kaže...

Kolega, nismo se razumijeli izgleda. Hibridbox brzina ne mora biti ograničena na 30/5 ALI promet od 100gb na mobilnom dijelu usluge jest. Nakon 100gb s mobilne potrošenih, brzina pada na DO 5/2mbit što je u mom slučaju bilo cca 2/2mbit :D 

Ako pokušavaš uloviti mobilni sa neograničenim PROMETOM, tebi trebaju mobilne tarife s neograničenim internetom. Skuplje možda jesu od gigaboxa, treba slati poruke nakon X gb, ali od ekipe koja ih koristi čujem da apsolutno nema ograničenja po prometu. Sms automatiziraš i prst u uho. Možeš probati eventualno A1 super homebox, 400gb prometa ali 00-10h se ne računa pa se može razvući tih 400gb.

U tih 100 gb na mobilnom je ograničeno ili ne? Ako ga ja uzmem, brzina parice mi je 20 mbits i brzina mobilnog interneta na gigaboxu je oko 200 najčešće, koliko bi ja onda trebao imati ili očekivati?

 To samo bog zna. Jer to najviše ovisi o lokaciji na kojoj se uređaj koristi i zagušenosti mobilne mreže. Ako s time kaniš na more, onda očekuj moguće niže brzine. A ne mora biti tako.

Ma jasno mi je to. Koristim gigabox koji je samo na mobilnoj mreži i to mi je super ali je ograničen na 400 gb. Samo dobivam oprečne informacije je ili nije ograničen na mobilnoj mreži sa brzinom. Najnovija mi je informacija da je brzina ograničena na 50 mbits sveukupno (fiskno+lte).

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Imam stari speedportplus koji je u Bridge modu, a novi router mi je Asus ax58. Imam osjećaj da malo stekao internet, ali je problem sto se vidi speedport da mu je uključen WiFi kad se idem spajati na internet. Znaci kao da imam dupli internet. Samo se mogu spojiti na Asus, ali mi nije jasno kako se vidi speedport kad sam ugasio WLAN u postavkama

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bez obzira što je u bridgeu, wifi ostane da možeš do DSL statistike, reseta veze, vraćanja u router mod... Samo iz mobitela/laptopa obriši tu mrežu ili ugasi automatsko spajanje.

 

Ovaj fritz je u bridgeu sa mikrotikom ali je wifi i dalje dostupan...

 

 

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
CPU kaže...

  Jeli to imaš preko bakra tu brzinu? Koja je max brzina koju možeš dobiti preko bakra od ISP-a, ako si blizu "ormarića".

 Da, preko bakra. FTTC ormarić mi je udaljen 10 metara (kuća do moje) a taj dio ulice su svi na optici.

Može to i brže... Kolega je objasnio u ranijem postu na koji način...

vacs kaže...

 kako si dobio speedport plus? prijavio kvar ili samo trazio?

 Ne, zvoni drugi dan (od kad su mi uključili 100/50) poslije podne zvono od kuće, kad ono njihov kombi i nosi vozač PLUS.

ništa nisam tražio već stariji model ne ide brže od 100 mbps download.

froxie24 kaže...

                                                                                                                        Jel mozes molim te zalijepit screenshot parametara sa speedporta. Ne moras se ni logirati u njega samo odmah lijevo kliknes na status. 

 izvoli

 

 

 

@Hoggy Tko hoce neka se cijepi, tko nece ne mora al 30.06 mjere prestaju pa vi birajte (biser).
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 7:54 (Zaporožac).
4 godine
offline
T-Com Internet

O ovome nisam nigdje vidio vijest. Piše, do kraja godine u pogonu...

 

https://www.24sata.hr/tech/ht-razvio-fiksni-pristup-5g-mrezi-u-mjestima-gdje-nema-optike-773902

 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Zaporožac kaže...
CPU kaže...

  Jeli to imaš preko bakra tu brzinu? Koja je max brzina koju možeš dobiti preko bakra od ISP-a, ako si blizu "ormarića".

 Da, preko bakra. FTTC ormarić mi je udaljen 10 metara (kuća do moje) a taj dio ulice su svi na optici.

Može to i brže... Kolega je objasnio u ranijem postu na koji način...

vacs kaže...

 kako si dobio speedport plus? prijavio kvar ili samo trazio?

 Ne, zvoni drugi dan (od kad su mi uključili 100/50) poslije podne zvono od kuće, kad ono njihov kombi i nosi vozač PLUS.

ništa nisam tražio već stariji model ne ide brže od 100 mbps download.

froxie24 kaže...

                                                                                                                        Jel mozes molim te zalijepit screenshot parametara sa speedporta. Ne moras se ni logirati u njega samo odmah lijevo kliknes na status. 

 izvoli

 

Speedport plus paeametri Speedport plus paeametri
 

 

 Hvala. 

 

E to me zanimalo, profil je postavljen na VDSL2-35B Annex B. 

 

Stari ne podržava taj profil zato si dobio novi. Znači počeli su puštati te profile i supervectoring onima koji mogu to imati. 

 

Ja imam isto Speedport plus ali još sam na VDSL2-17A Annex B. I čisto sumnjam da ću bolje od toga imati jer instalacije u zgradi su loše a ne daju se mijenjati jer su užbukane. 

 

[url=https://postimg.cc/cttK53mj][img]https://i.postimg.cc/cttK53mj/Untitled-1.png[/img][/url]

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 19:14 (froxie24).
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

O ovome nisam nigdje vidio vijest. Piše, do kraja godine u pogonu...

 

https://www.24sata.hr/tech/ht-razvio-fiksni-pristup-5g-mrezi-u-mjestima-gdje-nema-optike-773902

 mogli su to napraviti i s 4 G. Pitanje je opet koje će pustiti brzine, koliko prometa a cijene ?...

bojim se za te ljude zbog cijena, najviše..

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 7:48 (Zaporožac).
16 godina
offline
T-Com Internet

To je sigurno kao u SAD samo agregirani 4G kojeg tamo prodaju kao "kućni 5G" već neko vrijeme.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

uskoro mi istjece dvogodisnji ugovor na max2 uslugu (optika+iptv) - htio bih ispregovarati novi ugovor na 2g (uz bolje uvjete nego sto trenutno imam) pa me zanima kako bi to bilo najbolje obaviti

 

preko prodajnog predstavnika (kako doci u telefonski kontakt s njim)? ili slanjem maila/zvanjem SZK?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Danas mi postavljen otvoren profil i ne mogu vjerovati da su ove brzine moguće na bakru. Vectoring je čudo!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
FileFicho kaže...

Danas mi postavljen otvoren profil i ne mogu vjerovati da su ove brzine moguće na bakru. Vectoring je čudo!

 

 

Ja jedva guram 35/8 haha, u zadnjih tjedan dana dva puta tehničari bili kod mene i kazu max 51 ali stabilna veza je izmedju 35 - 39.... pa jbmu :/

RIJEKA
12 godina
offline
T-Com Internet

Pa što nije da se zato i zove "otvoren" profil jer si sam prilagođava brzinu, ovisno o MaxTVu i stabilnosti parice

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Referentne tablice koje prikazuju maksimalnu mogucu brzinu u odnosu na duljinu parice i koristenje adsl2+, vdsl 8b, 17a sa i bez vektoringa te 35b dostupne su na sluzbenim stranicama ht-a počevši od stranice 186 pa koga zanima može pogledati i izracunati koju brzinu moze ocekivat kod migracije na vdsl 35b profil u slucaju da je spojen na fttc/fttn kabinet.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Po tome ispada da sam ja sad negdje između 150 i 250m od fttc-a. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
peace_of_cake kaže...

Referentne tablice koje prikazuju maksimalnu mogucu brzinu u odnosu na duljinu parice i koristenje adsl2+, vdsl 8b, 17a sa i bez vektoringa te 35b dostupne su na sluzbenim stranicama ht-a počevši od stranice 186 pa koga zanima može pogledati i izracunati koju brzinu moze ocekivat kod migracije na vdsl 35b profil u slucaju da je spojen na fttc/fttn kabinet.

 "Brzine u tablici izmjerene su za slučaj kada nema nevektoriziranih sustava u vectoring grupi, niti preklapanja sa nevektoriziranim sustavima iz CO, koji mogu dodatno smanjiti brzinu"

 

Otežavajuća okolnost, proći će dugo vremena dok svi operateri upgrejdaju pločice u centrali/svi korisnici dobiju rutere koji podržavaju 35b profil.

 

 

Ali vectoring je napokon krenuo, to je glavno. S vremenom će brzine ići gore.

Btw, ja na 1800m, ADSL FTW :)

Ajd, barem imam flat rate, sjećam se u počecima mi je limit bio 15Gb mjesečno.

 

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 8:23 (Antropofob).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Zašto ste na adsl portu na 1800m?  

LP
12 godina
offline
T-Com Internet

Trenutno imam Speedport W724V router i zanima me mogu li legalno tražiti Speedport Plus ili ništa dok kod mene ne dođe super vectoring pa će mi ga tek onda poslati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
FileFicho kaže...

Trenutno imam Speedport W724V router i zanima me mogu li legalno tražiti Speedport Plus ili ništa dok kod mene ne dođe super vectoring pa će mi ga tek onda poslati?

 Ima mnogo solucija kako do novog modema.

 

Prijavite smetnju, žalite se da je loša brzina na wirelesssu ili odspojite modem i zovite da nema synca, ugl, bilo što da otvore smetnju za teren. Ak je tehničar dobar dat će vam novi modem bez problema.  Sve se da dogovoriti. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 12:49 (zabbax21).
10 godina
offline
T-Com Internet

Na portalu sam sa tehnicarima pricao, spominjao Vectoring, samo mi spamaju sta ja maximalno mogu (isto ko i prije) i da nemaju nikakve vijesti o ikakvom upgradeu mreze.

Bedira me kad vidim vas kako su vam podigli, a ja tu čamim na 27mbit

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
D3lBoy kaže...

Na portalu sam sa tehnicarima pricao, spominjao Vectoring, samo mi spamaju sta ja maximalno mogu (isto ko i prije) i da nemaju nikakve vijesti o ikakvom upgradeu mreze.

Bedira me kad vidim vas kako su vam podigli, a ja tu čamim na 27mbit

Nemoj previše isptiviat, igraj u glavu...nazovi SZK i reci da ti naprave zahtjev za otvoreni profil i to je to. Kada ti promjene profil, na speedtestu ćeš sam vidjeti koliko ide. Meni su rekli da ću imati 50/11 (ne znam di su izvukli tih 11), a zapravo imam 70/30.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jole-Ri kaže...

 

Ja jedva guram 35/8 haha, u zadnjih tjedan dana dva puta tehničari bili kod mene i kazu max 51 ali stabilna veza je izmedju 35 - 39.... pa jbmu :/

 

Pretpostavljam da si iz Rijeke po nicku. Evo i ja iz Rijeke i isto 35/8. I nemre više, imam tonu CRC grešaka, o FEC da ni ne govorim. Inače modem javlja isto tako oko 51-52/26. Sve preko 35 puca veza.

 

Mislim da je Rijeka zadnja rupa na svirali u ovom trenutku i da ćemo dobiti veće brzine doslovno nikad.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 18:59 (dakky).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

A bome nije, razvuklo se optike kao nikad, po gradu, po selima oko Viškova (Kudeji, Jugi..), Trampov breg gotov, Marinići idu uskoro, Mavri, Zorzići bi isto trebali biti.. Jedna ekipa je i na Podmurvicama.

 

RUNE radi okolicu Rijeke, dio je odradio... I mislim da je među prvima u Rijeku došao G.Fast (Dubrovačka).

 

U kojem si djelu grada?

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.7.2021 20:47 (Nuclear_Phoenix).
9 godina
offline
T-Com Internet

Tko ima Speedport Plus ovo nek si ukuca u browser. Tu si može vidjeti koja je max propusnost parice. Meni na primjer je: dsl_downstream", "varvalue": "59996" dsl_upstream", "varvalue": "12999"  dsl_max_downstream", "varvalue": "69128" dsl_max_upstream", "varvalue": "32675" 

dsl_transmission_mode", "varvalue": "VDSL2-17A Annex B" što odgovara 150m duljine bakrene parice do fttca- bez vektoringa. 

 

http://192.168.1.1/data/Status.json

 
3 0 hvala 5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice