T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.313.094
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

RedragonNG , ovisi koliko si kvalitetan pregovarač i kome dodijele tvoj zahtjev u rad... Svašta oni imaju , mobitele, tablete, laptope, televizore, romobile , Xiaomi mi box s , ps5, digitalne usluge ( MAXtv, HBO go...), pa sad kaj uspiješ izvući...
14 godina
offline
T-Com Internet

Koji se routeri sada dijele sa MAX 2 paketom? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Darko.xy , u zgb sam u vozilu tehničara vidio gomilu speedport w724+, i speedport smart 3 kojeg se ugrađuje samo po zahtjevu korisnika ....

Taj smart3 je 15 kn mjesečno a mogu ti spustiti cijenu osnovne usluge za 15 kn pa onda nakraju plaćaš Isto kao i dotada..
13 godina
offline
T-Com Internet

Bok moze li mi se javiti netko u inbox ili mi dati broj istekao mi ugovor danas pa da ga produljim

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Broj ? 0800 9000
14 godina
online
T-Com Internet

Ovako. Imam T-HT flet internet na mobitelu. Bio sam SUPER zadovoljan. Mobitel je Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G.

Nedavno sam uzeo taj mobitel kod njih, i rečeno mi je da će mi se aktivirati neograničena tarifa od 1.11.2020

Do tad sam tarifu plaćao 199kn u Magenti, a sad su kao poskupili pa plaćam 206kn.

Kad je došao taj 1.11.2020, cijeli dan nisam imao interneta, a kad je došao - trostruko je lošiji.

Njima sam se žalio, ali oni sve što mogu je napravit "reset" koji naravno nikad nikome nije pomogao.

 

Također da napomenem, u centru Zagreba i centru Požege koji su pokriveni sa 5G signalom, mob ne prima 5G signal (updatean je android do kraja).

 

Znači sve nevolje su krenile od tog 1.11 kad sam prebačen na noviju istu tarifu.

 

Brzine prije tog dana su bile 100/40, a sad 40/5 što je katastrofa jer ga koristim prvotno zbog uploada i ne znam kome da se više obratim.

 

Doslovno si uplaćujem Tele2 onu tarifu "Dan 3GB" jer mi je ovaj T-HT nepodnošljiv, a prešao na T-HT jer mi je Tele2 bio smeće.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 14:55 (Vkm996).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
T-Com Internet

Uskoro se selim u novi stan u gorici.

Trenutno je tamo Bnet, HBO + Planet sport, Flat internet 370kn. meni to zvuci puno.

 

Sta nudi HT? Citao sam tu po topicu da ima neka skrivena ponuda gdje su dodatni paketi 5kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

Uskoro se selim u novi stan u gorici.

Trenutno je tamo Bnet, HBO + Planet sport, Flat internet 370kn. meni to zvuci puno.

 

Sta nudi HT? Citao sam tu po topicu da ima neka skrivena ponuda gdje su dodatni paketi 5kn?

 

ne treba tebi to jer nećeš smjet za PC a na mobu imaš mobilni net.

 

OT: ti si novi korisnik i probaj se pozvat na cijenik posebnih pogodnosti, ali ovisi o tome kakvog agenta dobiješ

Čisto za referencu flat net 50/10, hbo, snimalica 20 h i sportski programi 324 hrk

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
13 godina
online
Re: T-Com Internet

Za sad mi preko fejs chata nude:

Max2 Biram optika od 100 mbit/s

Maxtv osnovnih paket+ 1 dodatni program po izboru.

Maxtv to go ili pickbox i snimalica 10

Cijena 279,00kn

S tim da na pocetku bakar do 20mbita dok ne uvedu optiku u zgradu.

 

Trazio sam jos jedan gratis paket :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav ekipa,

molim vas za savjet i da cujem vasa iskustva...
Od 6. Mj. 2020. imam gigabox uz Huawei b535 te sam prezadovoljan s brzinom i svime, no prije mjesec dana pocela mi je konstantno pucat veza, na pocetku je to bilo jednom tjedno pa svakih par dana, a sad i dnevno po dva puta... Znaci izgubi se veza kao da uopce nije povezan na internet, kad se logiram u postavke rutera mi prikazuje da je spojen ali prikazuje brzinu 0,0 kbps i jedino riješenje je da ga bacim na tvornicke postavke... Vec sam nekoliko puta kontaktirao tcom i svasta su mi rekli, da ne smijem ulazit u postavke routera da si on ne povuce automatski update, da je u updateu problem.. pa da je do kartica, pa sam i nju zamijenil a problem je i dalje tu... Je li imao ko slicne probleme?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

imali smo isti problem cim povuce updajt to se desi a desavalo se cesto na kraju dosao tehnicar i doneo drugi ruter otada nikaki problema

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
To sam si i ja mislio... Ali u t-centru su mi rekli da jedino mogu njima dati router na servis ali da moram cekati onda do kad mi ne stigne drugi, tj. Nebi imao router (a time ni internet) za to vrijeme kad bi bio na servisu
15 godina
online
Re: T-Com Internet
hrcy28 kaže...
To sam si i ja mislio... Ali u t-centru su mi rekli da jedino mogu njima dati router na servis ali da moram cekati onda do kad mi ne stigne drugi, tj. Nebi imao router (a time ni internet) za to vrijeme kad bi bio na servisu

 

Ma pusti t-centar, oni nemaju pojma. Prijavi smetnju preko fejsa, weba ili mobilne aplikacije, napiši da ti crkava router i doći će ti tehničar u roku dan dva zamijenit ruter.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Evo jucer dobio ponudu od agenta koji mi je dosao i na kucnu adresu max2 s full brzinom 50mbps za 179kn.I jos za 149kn motorolu e play reko super pa da probamo. Tvrdi da je brzina takva zbog blizine centrale izvediva da bi islo preko vdsla a ne adsla. Ima tko takav paket kod njih? Kolko ste zadovoljni dali varira brzina? Kakvi je ping?
Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
crni pauk kaže...
Evo jucer dobio ponudu od agenta koji mi je dosao i na kucnu adresu max2 s full brzinom 50mbps za 179kn.I jos za 149kn motorolu e play reko super pa da probamo. Tvrdi da je brzina takva zbog blizine centrale izvediva da bi islo preko vdsla a ne adsla. Ima tko takav paket kod njih? Kolko ste zadovoljni dali varira brzina? Kakvi je ping?

 

To ćeš tek vidjeti kad ti spoje. Često agenti prodaju i najave brda i doline, a onda na kraju imaš 15Mbita DL i 2Mbita upload.

A možda ti bude i dobro. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Imam ja max2 paket, brzina i ping su stalno ovakvi kao na priloženoj slici.

Traži da ti korigira cijenu jer max2 ide za 149 kn plus 10 kn za turbo50 ( s time da ti i taj turbo50 i sve ostale dodatne opcije HT može dati free uz dvogodišnji ugovor ).

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne znam dali se su se mjenjali paketi i cijene no:

Net + telefon je bio paket 149 kn +10 kn za turbo tj 50/10.  Telefon je fixni besplatan u hr i 1000 min na mobitele bez uspostave poziva i clip tj prikaz broja aka lovac. 

Brzina vam ovisi o kvartu, ja kad sam preso na vds imo sam upload 13 al to je bilo prija par ugovora, taj je standard bio jos 4/1 onda kad su poceli prebacivat ostale na 20/1 ili 4 , naravno spustili su na minimalno 80% al opet bar 5 mora bit sigurnih pa je to ok kad je ista cijena svih turbo opcija. Download je oko 40 bio, ali  na selu sam, stare instalacije susjedski odnosi preko kojih ide pa je i ovo dobro.

Dok je bio zte ruter bio je ok prije mjesec ili tako nesto ubila ga grmljavina, zamjenili ga s speed portom sam od sebe izgasi wi fi resetira se , puca veza valda idk uglavnom koma od rutera, al mi trenutno ne smeta toliko da se zamaram iako budem se zalio da ga zamjene ili sta vec. 

Tip za uredaj koji vam daju pitajte specifikacije jer ako ima vise modela budu vam dali s manje rama/ memorije. I pozeljno da komunicirate mailom, da poslje ne bude nije to na sto ste pristali.

 

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ponudio mi je za 159 +10 kn ako imam jos koju opciju kod njih. Naprimjer mobitel na bonove i slicno ali nazalost nemam nista od toga. Ugovor potpisao sad cekam 2tj da a1 raskine i ht priključi. Nadam se da ce biti ok. Na a1 sam imao maksimalno 35 tu i tamo vise ali rijetko. Ako ce biti fiksnih 50/10 cist ok posto sam na selu a optike itako necu vidjeti sljedecih 100 godina 😁.
Black Spider
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

A1 koristiš na toj istoj parici? I očekuješ da će ti HT istom tehnologijom na istoj parici dati veću brzinu?

16 godina
offline
T-Com Internet

Dali se zna okvirno u kojem mj.ce se nastavit izgradnja opticke mreze od T-com na podrucuju Zagreba jer istu cekam od 12.mj tj.ukljucenje , hvala..

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 9:37 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
sosta kaže...

A1 koristiš na toj istoj parici? I očekuješ da će ti HT istom tehnologijom na istoj parici dati veću brzinu?

 

Dok sam bio na amisu imao sam max brzine do 10 Mbps, a parica koja kreće od moje kuće je mrežom nadzemnih i podzemnih vodova završavala u cca 3 km udaljenoj centrali. 

 

Kada sam prešao na HT, istu tu paricu koja kreće od moje kuće su u nekom od nadzemnih ili podzemnih čvorišta preusmjerili na onaj metalni ormarić ( izgleda kao ormarić za semafor ) koji je cca 200 m od moje kuće, i od tada imam tehničke mogućnosti za 100 Mbps no HT mi daje maximum koliko daju na bakru a to je 50 Mbps.

 

Neznam da li je HT zakonski dužan omogućiti i ostalim operaterima spajanje na te ormariće, no na mom slučaju je ispalo da mi je HT mogao po istoj parici omogućiti 5x veće brzine od amisa...

 

 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ok, kod tebe su nešto mijenali i dobio si 5x veće brzine, ali on već ima nekih 30-ak Mbps, što znači da je već na VDSL-u.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sosta kaže...

A1 koristiš na toj istoj parici? I očekuješ da će ti HT istom tehnologijom na istoj parici dati veću brzinu?

 Nije se jednom dogodilo da na HT-u "radi bolje". Ili da te recimo spoje na fttc a prije te nisu htjeli spojiti itd.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
A1 sam koristio pokucni internet (4g) a ovo cu koristiti preko zice. I da kod mene su bas nadogradjivali centralu 😁
Black Spider
14 godina
offline
T-Com Internet

Kada se najranije može tražiti prijenos fiksnih usluga prema drugom operateru bez da se plate penali? Mjesec dana prije isteka ugovorne obaveze ili? Ima li to gdje opisano u nekom pravilniku/zakonu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...

Kada se najranije može tražiti prijenos fiksnih usluga prema drugom operateru bez da se plate penali? Mjesec dana prije isteka ugovorne obaveze ili? Ima li to gdje opisano u nekom pravilniku/zakonu?

 

Uvijek ćeš platiti izlaznu naknadu ako raskidaš ugovor koji još vrijedi, i to ili u vrijednosti preostalih mjesečnih računa ili otplate ostvarenih pogodnosti (popusta na tarifu) kroz proteklo trajanje ugovora, ovisi što je jeftinije za tebe.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
online
Re: T-Com Internet

U nekim slucajevima novi operater moze preuzeti troskove zadnjih par mjeseci.

 

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

U nekim slucajevima novi operater moze preuzeti troskove zadnjih par mjeseci.

 

 

 -već par godina je to 'zabranjeno'... (nepoštena konkurencija-preotimanje..) ne rade više tako, formalno..

 

-ugovor je ugovor, prije isteka=penal ili opravdani-zakonski razlog, sve ostalo kao da netko drugi plati penal je zapravo isto..

-može ugovoriti s datumom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
izzy007 kaže...

Kada se najranije može tražiti prijenos fiksnih usluga prema drugom operateru bez da se plate penali? Mjesec dana prije isteka ugovorne obaveze ili? Ima li to gdje opisano u nekom pravilniku/zakonu?

 

Uvijek ćeš platiti izlaznu naknadu ako raskidaš ugovor koji još vrijedi, i to ili u vrijednosti preostalih mjesečnih računa ili otplate ostvarenih pogodnosti (popusta na tarifu) kroz proteklo trajanje ugovora, ovisi što je jeftinije za tebe.

 

Zvao sam službu za korisnike. Kažu kako je zakonski rok za prijenos broja 30 dana od datuma podnošenja zahtjeva, što znači da korisnik može 30 dana prije isteka ugovorne obaveze tražiti prijenos broja, a neće platiti penale. Razlog tomu je taj da ionako trebaju 30 dana da te prebace, pa će tvoja ugovorna obaveza ionako isteći dok oni obave transfer u drugu mrežu.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...
Bitanga kaže...
izzy007 kaže...

Kada se najranije može tražiti prijenos fiksnih usluga prema drugom operateru bez da se plate penali? Mjesec dana prije isteka ugovorne obaveze ili? Ima li to gdje opisano u nekom pravilniku/zakonu?

 

Uvijek ćeš platiti izlaznu naknadu ako raskidaš ugovor koji još vrijedi, i to ili u vrijednosti preostalih mjesečnih računa ili otplate ostvarenih pogodnosti (popusta na tarifu) kroz proteklo trajanje ugovora, ovisi što je jeftinije za tebe.

 

Zvao sam službu za korisnike. Kažu kako je zakonski rok za prijenos broja 30 dana od datuma podnošenja zahtjeva, što znači da korisnik može 30 dana prije isteka ugovorne obaveze tražiti prijenos broja, a neće platiti penale. Razlog tomu je taj da ionako trebaju 30 dana da te prebace, pa će tvoja ugovorna obaveza ionako isteći dok oni obave transfer u drugu mrežu.

 -ne, ne trebaju 30 dana, nego je to zakonski rok u kojem moraju... (ne otezati, do 30 dana, može biti isti dan ili par radnih dana..).

-druga stvar da ako je mjesec ili kraće, tad je to već posljednja pretplata i nelogično je od korisnika platiti mjesec unaprijed (penal) i ne koristiti .. itd. tj to ima smisla samo kad je prelaz na novog operatera 'važan' korisniku iz nekog razloga a tad je sve kriterij-razlog kojeg korisnik ima, bez tog je 'generički' besmisleno lamentirati o raskidu i sl.

 

+ kad korisnik prelazi na novog operatera, taj novi operater o svemu brine, tj njegova je obveza sve obaviti + ukoliko bi prekid bio duži od par dana tad operateri plaćaju penale.. (jer i to su znali raditi, stari operater koji oteže ili novi koji nema resurse-servisere za fizički prijenos-prekapčanje dok agenti ugovore svašta samo da prodaju..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 11:20 (ihush).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice