Spajanje 2 racunala odjednom

poruka: 36
|
čitano: 21.262
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 racunala odjednom

Imam jedno pitanje. Kako spojiti 2 racunala istovremeno na net ako router i oba racunala imaju samo 1 ethernet port? Unaprijed hvala svima na pomoci (:

I am the Enna-chan, for I shall rule the world!!~! MUAHAHAHAAA!! *cough cough* *ack* ">.>
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 racunala odjednom

molim da se post izbriše

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2009 23:36 (funkymaniac).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom
Enna-chan kaže...

Imam jedno pitanje. Kako spojiti 2 racunala istovremeno na net ako router i oba racunala imaju samo 1 ethernet port? Unaprijed hvala svima na pomoci (:

Spoji oba PCa na router. Upiši na svakome pass od routera i imaš net.

 

Ako hoćeš još i djeljenje datoteka između ta 2 kompa odi na neki folder ili disk - desni klik - sharing options i sve podesi.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
online
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

koji router? s jednim portom ili Bnet ili stari siemensov... za bnet treba router s WAN portom i clonig MACa (teško se nađe, traži zamjenu za WLAN model), za ostale najjednostavnije switch (70-300kn) ili dodatna mrežna kartica za bridging (nije praktično, 30-100kn).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom
Paolo2612 kaže...
Enna-chan kaže...

Imam jedno pitanje. Kako spojiti 2 racunala istovremeno na net ako router i oba racunala imaju samo 1 ethernet port? Unaprijed hvala svima na pomoci (:

Spoji oba PCa na router. Upiši na svakome pass od routera i imaš net.

 

Ako hoćeš još i djeljenje datoteka između ta 2 kompa odi na neki folder ili disk - desni klik - sharing options i sve podesi.

aj pročitaj ponovo pitanje.ruter ima samo 1 ethernet port......ccc

15 godina
offline
Spajanje 2 racunala odjednom

Kupi switch, spoji ruter i i kompove na njega i više manje, to ti je to... (inaće nikako). Postoji i opcija da kupiš dodatnu ethernet karticu staviš na jedan od kompova i na njemu podesiš routing, ali je daleko kompliciranije...

 

Detaljnije o mreži ovdje http://www.bug.hr/forum/topic/razni-mrezni-problemi/osnove-mreza/21723.aspx

I find your lack of faith disturbing!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

@Overlord

Mene isto zanima ovo, samo ne znam koji bih mogao switch uzeti, isto za 2 kompa i router. Možeš li mi preporučiti nešto?

EDIT: Ako ista znaci, router je B.netov.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2009 22:05 (Proz0r).
15 godina
offline
Spajanje 2 racunala odjednom

Ma za malu kućnu mrežu ti odgovara skoro svaki... evo za primjer

 

http://www.diskont24.com/product.php?productid=7919&cat=142&page=1

 

cijena, prava sitnica - 100,00 kuna. Imaš i jeftinijih, no mislim da je d-link ipak nešto kvalitetniji proizvođać.

I find your lack of faith disturbing!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

Ok, thx, znaci na to spojim 2 kompa i router i trebali bi oba dijeliti internet kroz B.netov router? Moze li to sve zajedno raditi kako je prikazano na slici dolje?

Oce to ici ovako? Oce to ici ovako?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom
Proz0r kaže...

Ok, thx, znaci na to spojim 2 kompa i router i trebali bi oba dijeliti internet kroz B.netov router? Moze li to sve zajedno raditi kako je prikazano na slici dolje?

Hoće, sigurno će ti ovako raditi.

 

Ne znam koliko ti portova i mogućnosti ima router. Ali mogao bi se spojiti i bez switcha ako imaš router s 2 ili wiše porta ili ako je wireles router - to su ti alternative bez switcha.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
online
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

Bnetov (vjerojatno motorola ili winstar..) automatski pročita MAC adresu, swich mora imati opciju kloniranja mac/wan port jer bi u suprotom samo jedan komp imao izlaz na internet. Ako je wireless onda tog ograničenja nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom
Paolo2612 kaže...

Hoće, sigurno će ti ovako raditi.

 

Ne znam koliko ti portova i mogućnosti ima router. Ali mogao bi se spojiti i bez switcha ako imaš router s 2 ili wiše porta ili ako je wireles router - to su ti alternative bez switcha.

Nije wireless, uzeo sam tu sliku samo, router ima samo 1 ethernet port.

 

ihush kaže...

Bnetov (vjerojatno motorola ili winstar..) automatski pročita MAC adresu, swich mora imati opciju kloniranja mac/wan port jer bi u suprotom samo jedan komp imao izlaz na internet. Ako je wireless onda tog ograničenja nema.

B.netov je, ali je Scientific Atlanta EPC2203, mozda i nema to ogranicenje?

15 godina
online
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

-jednostavni test, prvi PC s kojim možeš na internet, iskljičiš žicu i uključiš drugi PC, ako internet radi bez reseta routera trebalo bi biti OK običan switch, u suprotnom je obavezan router koji ima MAC opcije.

 

edit: potraži ovakav model prije par godina u Kvarku 145kn (samo druga boja -evo ga.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2009 0:21 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

Provjerio sam, moram uzeti taj router, samo me zbunjuje, mogu spojiti računala na router koji se spaja na drugi router?

15 godina
online
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

-da, naravno na dodatnom routeru predhodno (prije spajanja s postojećim) trebaš podesiti adrese (nesmiju biti iste npr x.x.1.1 / x.x.1.100) i isključiti DNS jer će to raditi glavni router, zapravo napraviš 'glupi' switch kojem fali samo jedna funkcija..wlan/clone MAC pa da radi ono što trebaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

o bože...

 

prvo taj Scientific Atlanta EPC2203 što imaš nije router nego modem+voip...

ja još nisam vidio kod nas router s jednim LAN portom...obićno budu 4...

 

tebi treba najobičniji router (pripazi da nebude modem+router TO TI NETREBA)...ili žični ili WIFI....po tvom izboru....al ni u kom slučaju SWITCH....jer on nema funkciju bez routera....

 

ja isto imam B.net i isti takav modem...

otišao u trgovinu i kupio 4 portni router (NETGEAR RP614) ...spojio...i router je sve obavio sam (wizard)

radi sve bez greške...

jedino ako želiš da ti kućna mreža bude stabilnija možeš ručno postavit TCP/IP postavke na svakom od kompova...

 

što se tiće MAC adresa to ti za žićnu mrežu nije bitno...al za WiFi bi bilo jako korisno

 

Pozz

What goes around, comes around!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom
beziljy kaže...

o bože...

 

prvo taj Scientific Atlanta EPC2203 što imaš nije router nego modem+voip...

ja još nisam vidio kod nas router s jednim LAN portom...obićno budu 4...

 

tebi treba najobičniji router (pripazi da nebude modem+router TO TI NETREBA)...ili žični ili WIFI....po tvom izboru....al ni u kom slučaju SWITCH....jer on nema funkciju bez routera....

 

ja isto imam B.net i isti takav modem...

otišao u trgovinu i kupio 4 portni router (NETGEAR RP614) ...spojio...i router je sve obavio sam (wizard)

radi sve bez greške...

jedino ako želiš da ti kućna mreža bude stabilnija možeš ručno postavit TCP/IP postavke na svakom od kompova...

 

što se tiće MAC adresa to ti za žićnu mrežu nije bitno...al za WiFi bi bilo jako korisno

 

Pozz

hehe

bas sam to i ja zelio komentirati nakon sto sam procitao da ima samo jedan port na "routeru" i jos kad se vidi model..

Reg: But apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system, and public health, what have the Romans ever done for us? Xerxes: Brought
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

Sry, n00bovska greska -.-'

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

procitao sam temu, skuzajte sto sve ponavljam ali moram biti siguran.

 

ovako, ja imam isti taj b.net-ov modem epc2203. tribam spojiti 2 racunala na net. lan nije prioritet ali nebi bilo naodmet.

imam jos i dlink switch 1005D.

sto sad trebam napravit? kupiti najobicniji ruter, spojiti modem i kompove u njega i to je to?

 

mozete li mi preporuciti neki ruter, a da ga ima uzeti u ducanima: links, vemil, hgspot.

 

 

edit: zaboravio sam napisati da mi netreba wlan. žica je ipak žica.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2009 15:41 (judoka1950).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

e da, bi li ovaj ruter odgovarao.

 

http://ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=6000253

 

neka netko sa sigurnoscu potvrdi. jer sam vec jednom uzeo krivu stvar xD

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom
judoka1950 kaže...

e da, bi li ovaj ruter odgovarao.

 

http://ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=6000253

 

neka netko sa sigurnoscu potvrdi. jer sam vec jednom uzeo krivu stvar xD

ja imam ovakav....moja preporuka

What goes around, comes around!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom
beziljy kaže...
judoka1950 kaže...

e da, bi li ovaj ruter odgovarao.

 

http://ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=6000253

 

neka netko sa sigurnoscu potvrdi. jer sam vec jednom uzeo krivu stvar xD

ja imam ovakav....moja preporuka

jesi korisnik 3d paketa?

ja imam ovaj ranije navedeni modem, na njega je spojen tv i telefon i jedan komp.

znaci uzmem taj router ustekam ga u modem i mrezne kabele iz kompova u njega.

 

 

vidim da pise da je i dsl router, oce li to smetati?

16 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 racunala odjednom

ako ste na b-netu i plaćate im najam uređaja, ti modemi koji imate vas koštaju 15ak kn mjesečno, a wireless router vam je oko 23kn/mj.

 

mislim da vam je jednostavnije nazvati szk i uzeti si to od njih nego kupovati rutere

Silence! I Kill You...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom
no name kaže...

ako ste na b-netu i plaćate im najam uređaja, ti modemi koji imate vas koštaju 15ak kn mjesečno, a wireless router vam je oko 23kn/mj.

 

mislim da vam je jednostavnije nazvati szk i uzeti si to od njih nego kupovati rutere

da, ali meni se neda zayebavat sa wirelessom kad nemam laptop nego dva kompa... a svjedno bi onda triba uzeti wireless karticu za komp tako da ono...

 

rade cu uzeti router svoj i gotovo. jedino sto sam vidio da oni imaju dlinkov router u ponudi da ga kupis jednokratno, pa sam ih mislio sutra nazvat i pitat detalje...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom
judoka1950 kaže...
beziljy kaže...
judoka1950 kaže...

e da, bi li ovaj ruter odgovarao.

 

http://ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=6000253

 

neka netko sa sigurnoscu potvrdi. jer sam vec jednom uzeo krivu stvar xD

ja imam ovakav....moja preporuka

jesi korisnik 3d paketa?

ja imam ovaj ranije navedeni modem, na njega je spojen tv i telefon i jedan komp.

znaci uzmem taj router ustekam ga u modem i mrezne kabele iz kompova u njega.

 

 

vidim da pise da je i dsl router, oce li to smetati?

da....3d paket...i da...tako spoji...imaš wizarda kad mu pristupiš (nakon što sve spojiš u upogoniš) na 192.168.1.1...router sve sam obavi...usput provjeri firmware...ak je stari...i stavi najnoviji...i to je to

i neće ti smetat dsl router jer to ti treba :)

What goes around, comes around!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

firmware od routera ili na kompovima?

 

i koliko ja znam netriba mi dsl nego cable router. ili ne?

 

 

prijatelj ce mi donit neki cable router pa cu prvo stim isprobat.

http://www.usr.com/images/products/product.asp?prod=8003

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 racunala odjednom

treba ti dsl router...jer već imaš cable modem tj jedino što bi u tvom slučaju išlo je cable modem/router al onda moraš ištekat tvoj postojeći modem od b.net-a

...razlika je u načinju spajanja na vanjsku mrežu...

ne zamaraj se s tim...

 

firmware od routera...

probaj s tim USR-om...trebao bi radit bez problema...

What goes around, comes around!
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 racunala odjednom

Evo napokon sam dobio taj router. Pretpostavljam da trebam u postavkama racunala sada postaviti fiksnu IP adresu, ili da samo ostavim na automatskom?

 

EDIT: Spojio sam sve, na racunalu namjestio IP postavke, DNS ostavio prazan i uspio sam se spojiti na router i sve pise da je u redu, samo sto Internet UOPCE ne radi. Molim vas sto prije pomoc jer mi je hitno...

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 15:06 (Proz0r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 racunala odjednom

Jednostavno ako imaš adsl spoji komp sa ethernet kablovima

veki146
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 racunala odjednom

Probao sam sve moguce kombinacije, static, dynamic IP na routeru, clone MAC, nista ne radi. Router (TP-Link TL-R460) nikako ne zeli uspostaviti vezu za modemom ili ga (sto je vjerojatnije) modem ne zeli prihvatiti. Nista ne radi, sto god probao...

Fenestro Vulgaris
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice