Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.282.496
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Optima telekom internet

Nemam UO kod optime i jel postoni kakava procedura sa moje strane kad idem u a1....nel im moram vratit opremu i kako to ide

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
GSP kaže...

Nemam UO kod optime i jel postoni kakava procedura sa moje strane kad idem u a1....nel im moram vratit opremu i kako to ide

 Zovu da se vreati oprema,uglavnom dođe doatava po opremu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 13:26 (zzz).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Kada predaš zahtjev za prekid usluge, (ja sam ga predao usmeno, i pismeno - putem mail a) dokaz sačuvaj, oni ti uslugu neće ugasiti još 5 do 10 dana ( kao u mom slučaju ). Imaš na njihovim stranicam za povrat opreme toga se obavezno pridržavaj. Moraš slati opremu ispravnu o svom trošku ( sa dostavnicom ) opet da imaš dokaz, jer se neki javljaju i 6 mj od prekida usluge da ti naplate ako opremu nisi vratio! 

dododomba
3 godine
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Pozdrav,
koristim Optimu(Internet/Tel/TV) sa Innbox V45 Routerom i htio bi promjeniti Router.
Kupio sam novi Fritzbox 7530 Router, izvadio sve potrebne postavke iz Innbox Routera ali nisam uspio konfigurirati Fritzbox da mi radi kako treba.
Jel ima netko ovdje da mi izvadi config-file sa svog Fritzboxa na kojemu uspjesno radi Optimima Internet/Voip/TV ?
Ako ima nekoga ko zna kako to to konfigurirati i ima vremena i volje da mi to napravi ja sa spreman platiti za taj posao...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
whatever88 kaže...
Pozdrav,
koristim Optimu(Internet/Tel/TV) sa Innbox V45 Routerom i htio bi promjeniti Router.
Kupio sam novi Fritzbox 7530 Router, izvadio sve potrebne postavke iz Innbox Routera ali nisam uspio konfigurirati Fritzbox da mi radi kako treba.
Jel ima netko ovdje da mi izvadi config-file sa svog Fritzboxa na kojemu uspjesno radi Optimima Internet/Voip/TV ?
Ako ima nekoga ko zna kako to to konfigurirati i ima vremena i volje da mi to napravi ja sa spreman platiti za taj posao...

 Imao sam aličan problem,kontaktirao optimu,rekli da nije moguče koristiti fritzbox na njihivoj mreži.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
15 godina
offline
Optima telekom internet

Mislim da se fritzbox automatski konfigurira preko linije,taka ako optima to ne pušta,onda teško.

Šteza ,jer fritz mi se čini puno bolj nego ovaj škart od rutera,što optima daje.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Optima telekom internet

Zadnjih par dana se ruter ne želi spojiti na internet na Optimi. Ima još netko takvih problema?

Počelo se događati prije koji dan kad se preko noći mob nije htio spojiti, pa sam morao restartati ruter da se spoji. Danas ni to ne pomaže.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Optima telekom internet

koristim optimu telekom , ruter innbox v46 , desava mi se da jedanput dnevno mi se internet rekonektuje , 3 lampica po redu prekine i za 30sec se vrati internet, problem je sto se to desava u razlicito vrijeme i zanima me dali se to moze ikako sredit da se rekonektuje npr svaka 24h , znaci ako ugasim ruter u 10h ujutro da mi se u to vrijeme rekonektuje stalno

AssanteZG
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pozdrav!

Nadam se da je ispravna tema. Ako nije oprostite.

Primjetio sam danas da nije moguce odgledati utakmicu europskog prvenstva koja se odigrala prije. Dakle, nemrem vratiti program na HRT2... Koji vrag????

Jel ja nesto radim krivo ili su nas ovi iz Optime zajebali???

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ne može se ni na Maxtv-u. Ima veze sa kupljenim pravima za prikazivanje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Nisi jedini , HRT 2 se ne može uopće vratiti da se pogleda nešto što je prošlo. Mene samo zanima dali su oni to smjeli napraviti jer u ugovoru vijerovatno piše koje programe obuhvaća to vračanje.

12 godina
offline
Optima telekom internet

Na zahtjev HRT-a(tko zna iz kakvih samo njima znanih razloga) operateri su morali maknuti sve interaktivne usluge (snimalica, pogledaj od početka, pauza) sa svih utakmica s EURA 2020 i emisije EUROPEO, a to se odnosi i na reprize. Utakmice i EUROPEO se mogu pratiti samo u vremenu kad se prikazuju na programu i nije ih moguće snimati, puštati od početka ili pauzirati.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Optima telekom internet

Kaže Brzina 4/0,5 Mbps (minimalna brzina 2,8/0,35 Mbps) 

 

Pa kako ih nije sram nudit ovakvo što ovakve brzine interneta i tražit pare za ovakve linije..Fiksni internet preko bakra preko parice.

Komedija

I onda traže 200 kuna za ovakvo što.

Osvrt na sve operatere ne samo Optima jer su jednaki..

 

Blago se nama.

Edit: kaže Uključeno korištenje modema, stvarno imaju smisla za humor

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 1:58 (boatenga).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Optima telekom internet

Sad citam da su prodani Telemachu. Valjda nece postati jos gori.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

Pozdrav, 

 

moze li se skinit IPTV konfiguracija sa LAN3 porta da se koristi ko normalan LAN port.

 

Triba li gasit tr 069 da nebi slucajno naknadno proslo ako prominim?

 

 

 

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Vapor kaže...

Pozdrav, 

 

moze li se skinit IPTV konfiguracija sa LAN3 porta da se koristi ko normalan LAN port.

 

Triba li gasit tr 069 da nebi slucajno naknadno proslo ako prominim?

 

 

 

 Ako koga zanima, username admin, password mozete searchat u temi trazeci admin. Innbox V46 je modem.

 

Network> port mapping, maknit LAN3 sa br3 od IPTVa i stavit ga na br2 od PPPoE.

 

 

EDIT: Ipak ne radi ovo, ako netko zna nacin bia bih zahvalan. Tehnicka je rekla da mogu ili oba lan3,4 porta bit aktivirana za internet ili nijedan

 

 

Pingu ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 12:48 (Vapor).
13 godina
offline
Optima telekom internet

Kakav to tv daju uz duo i trio pakete? Ne moze se vidjet u detalje preko weba nego traze da ostavis prvo kontakt a neda mi se durat ih kad pocnu zivkat i nagovarat

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Vapor kaže...
Vapor kaže...

Pozdrav, 

 

moze li se skinit IPTV konfiguracija sa LAN3 porta da se koristi ko normalan LAN port.

 

Triba li gasit tr 069 da nebi slucajno naknadno proslo ako prominim?

 

 

 

 Ako koga zanima, username admin, password mozete searchat u temi trazeci admin. Innbox V46 je modem.

 

Network> port mapping, maknit LAN3 sa br3 od IPTVa i stavit ga na br2 od PPPoE.

 

 

EDIT: Ipak ne radi ovo, ako netko zna nacin bia bih zahvalan. Tehnicka je rekla da mogu ili oba lan3,4 porta bit aktivirana za internet ili nijedan

 

 

 Da citiram sam sebe ako koga zanima, gore navedeni nacin radi. Modem se ocito bia zblesia, tvornicki reset i ponovno postavljanje koraka gore navedni nacin radi.

Pingu ;)
2 godine
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
@domac5 E to i mene interesira. Stavili smart tv, jednokratno 149 kn za duo i trio a nikakav info kakav smart. Mslm znam da je marka definitivno neka lijeva, ali bar neke podatke daj majku mu, rezolucija, tuner, hdmi, usb, inči... Ono kad čekaš tv, a dodje ti nešto malo veće od tableta sa slikom ajme i poruka u kutiji "bazinga" 😁
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 12:19 (SonjaSt).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Istekao mi je ugovor sa T-com-om koji plaćam sad 282kn, a non stop su neka zastajkivanja slike kada vraćam nešto za gledati, mali milion puta ih zvala, operateri (svaaaki put drugi) iznova resetiraju pa zaključe kako ipak treba doći tehničar, dođe tehničar, čačka, kaže: sad bi trebalo bit ok..i bude par dana ok a onda opet krene smrzavanje...mijenjali ruter, kabele, ma kakvi...isto..zadnji odgovor operatera je da ovisi koliko se ljudi prikačilo pa dođe do zagušenja..wtf? U realnom vremenu radi bez problema, kad vraćam smrzava, kakvo kačenje i zagušenje?!! Evo bio novi tehničar, 10 dana ne smrzava, wohooo!
Prije sam bila na Optimi pa se prebacila na T-com jer kad bi se dogodio neki kvar trebalo im je 4 dana da dođe tehničar i otkloni ga (u petak prijavila, u utorak tek došao). Bili bez svega, ni neta, ni tv-a od petka popodne do utorka prije podne, da prosviraš!
T-com ima toliko sitan preglednik programa da bi ga trebala gledati sa dalekozorom..cvikerašica sam, šta ću jadna :) dok je Optimin preglednik bio odličan, plus "vraćalica" Tcom-ova nikad ne vrati na točno vrijeme onoga što želiš odgledati nego aj vrti, vrti, vrtiiii dok ne dođeš do željenog. Kod Optime je to bilo bolje narihtano.
Nemam pojma da li se prebacivati, baš ne znam, jer ako se prebacim na Optimu sa ugovorom (jeftinije je sa ugovorom) a bude shit sa npr.pucanjem veze, čekanjem danima za popravak i sl. trebam izgurat 2 god. da ih se riješim. Još čujem da ih je kupio Telemach?? Jel' to točno? Telemach su (koliko čitam njihove korisnike) jedni od najgorih teleoperatera, usluge ajme, korisnička podrška nula bodova.
Šta mi predlažete? Ostati ili ne ostati na T-comu?
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 12:21 (SonjaSt).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Optima telekom internet
SonjaSt kaže...
Istekao mi je ugovor sa T-com-om koji plaćam sad 282kn, a non stop su neka zastajkivanja slike kada vraćam nešto za gledati, mali milion puta ih zvala, operateri (svaaaki put drugi) iznova resetiraju pa zaključe kako ipak treba doći tehničar, dođe tehničar, čačka, kaže: sad bi trebalo bit ok..i bude par dana ok a onda opet krene smrzavanje...mijenjali ruter, kabele, ma kakvi...isto..zadnji odgovor operatera je da ovisi koliko se ljudi prikačilo pa dođe do zagušenja..wtf? U realnom vremenu radi bez problema, kad vraćam smrzava, kakvo kačenje i zagušenje?!! Evo bio novi tehničar, 10 dana ne smrzava, wohooo!
Prije sam bila na Optimi pa se prebacila na T-com jer kad bi se dogodio neki kvar trebalo im je 4 dana da dođe tehničar i otkloni ga (u petak prijavila, u utorak tek došao). Bili bez svega, ni neta, ni tv-a od petka popodne do utorka prije podne, da prosviraš!
T-com ima toliko sitan preglednik programa da bi ga trebala gledati sa dalekozorom..cvikerašica sam, šta ću jadna :) dok je Optimin preglednik bio odličan, plus "vraćalica" Tcom-ova nikad ne vrati na točno vrijeme onoga što želiš odgledati nego aj vrti, vrti, vrtiiii dok ne dođeš do željenog. Kod Optime je to bilo bolje narihtano.
Nemam pojma da li se prebacivati, baš ne znam, jer ako se prebacim na Optimu sa ugovorom (jeftinije je sa ugovorom) a bude shit sa npr.pucanjem veze, čekanjem danima za popravak i sl. trebam izgurat 2 god. da ih se riješim. Još čujem da ih je kupio Telemach?? Jel' to točno? Telemach su (koliko čitam njihove korisnike) jedni od najgorih teleoperatera, usluge ajme, korisnička podrška nula bodova.
Šta mi predlažete? Ostati ili ne ostati na T-comu?

 Ako ti T-Com ne moze rijesiti pucanje veze, tesko da ce biti ikakvog napretka sa Optimom. U sustini, T-Com zadrzava najbolje parice(kabele) pa ostalim operaterima sta naleti naleti. Ja sam ima situaciju nedavno, dok sam bio na TComu, prije nekih dvije godine je izgorila zracna linija od groma i u cijelosti je promijenjena bila. Susid bia na 50Mbps, ja na 20 direktno na vanjskoj kutiji. Tutnia sam tehnicaru 100kn da mi pokusa nac dobru paricu, i nasa mi je paricu na kojoj se koristia samo telefon i koja je bila u savrsenom stanju tako da me prespojia na nju.

 

Nedavno sam se prebaciva na Optimu, ne zato sto sam htio, nego sam na staroj lokaciji ima potpisan ugovor na 2 godine i da ne placam bezveze na dva mista, preselia sam prikljucak. HT je dva dana prije spajanja dosa izmirit paricu i normalno spojia me na losiju a moju ostavia za svoje korisnike. Dvi tri zalbe i vratili su me na staru, a razlika je bila znatna, 30vs50 Mbps.

Pingu ;)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Jel ima tko slicnih iskustava?
Na optimi sam, i imao sam cesto problema sa pucanjem veze ako je brzina veca od 13ak Mbit/s. Dolazili su tehnicari od tcoma i uvjek govore da su jako loše žice od moje kuce do centrale.. (u centrali je valjda optimin ormaric, al ga servisira tcom??). Prije par mjeseci su mi ponudili iz optime da ako hocu, mogu prec na t com infrastrukturu, al da mogu ostat kod njih, za 10 -20 kn više. Onda bi valjda dobio VDSL uslugu? Mislite da bi to radilo na ovim žicama, ili bi dobio bolje tcomove?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
zussuz kaže...

Jel ima tko slicnih iskustava?
Na optimi sam, i imao sam cesto problema sa pucanjem veze ako je brzina veca od 13ak Mbit/s. Dolazili su tehnicari od tcoma i uvjek govore da su jako loše žice od moje kuce do centrale.. (u centrali je valjda optimin ormaric, al ga servisira tcom??). Prije par mjeseci su mi ponudili iz optime da ako hocu, mogu prec na t com infrastrukturu, al da mogu ostat kod njih, za 10 -20 kn više. Onda bi valjda dobio VDSL uslugu? Mislite da bi to radilo na ovim žicama, ili bi dobio bolje tcomove?

 Po mom iskustvu,vjerovatno bi ti bilo isto.

9 godina
online
Re: Optima telekom internet
zussuz kaže...

Jel ima tko slicnih iskustava?
Na optimi sam, i imao sam cesto problema sa pucanjem veze ako je brzina veca od 13ak Mbit/s. Dolazili su tehnicari od tcoma i uvjek govore da su jako loše žice od moje kuce do centrale.. (u centrali je valjda optimin ormaric, al ga servisira tcom??). Prije par mjeseci su mi ponudili iz optime da ako hocu, mogu prec na t com infrastrukturu, al da mogu ostat kod njih, za 10 -20 kn više. Onda bi valjda dobio VDSL uslugu? Mislite da bi to radilo na ovim žicama, ili bi dobio bolje tcomove?

 Postoji mogucnost da te na tcomu spoje na neki blizi ormaric i dobijes bolje brzine, dogadjalo se dosta puta. Dal ce tako stvarno bit? Tko ce ga znat :)

13 godina
offline
Optima telekom internet

Jel jos uvijek dijele ove inbox v45 rutere ili ima nesto novije? 

Ponudili su mi za 185 kn trio paket sa osnovnim tv paketom i daju po toj cijeni samo ako produzim ugovor na jos 2 godine.. Brzina je nekih 55 mbit i sumnjam da ce bit veca jos neko vrijeme, nisam u zagrebu pa da imam optiku ili koaksijalni.

Jel to po vama oke ili ima neka bolja ponuda buduci da vec idemo na ugovor? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 10:14 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Delete..

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 17:10 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Korisnica sam optime već duže vrijeme, kroz godine konstantno mijenjaju brzinu interneta (kada tehničar dođe pregledati ruter uvijek očita znatno manju brzinu nego što je navedena na ugovoru) i na kraju uvijek dođe tehničar kako bi poravio internet dok internet zapravo nije pokvaren nego ljudi iz optime smanje brzinu toliko da ne možeš otići ni na google jer toliko je spor. Sada mi se u potpunosti pokvario internet i čekam već mjesec dana da se popravi a dali su nam novi ugovor a cijelo vrijeme internet ne radi a dobila sam račun za njega. Ugl nikada nije bilo perioda kakda je radio kako.........Ukratko sranje nemojte koristit optimu
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Marija ldoiufuhff kaže...
Korisnica sam optime već duže vrijeme, kroz godine konstantno mijenjaju brzinu interneta (kada tehničar dođe pregledati ruter uvijek očita znatno manju brzinu nego što je navedena na ugovoru) i na kraju uvijek dođe tehničar kako bi poravio internet dok internet zapravo nije pokvaren nego ljudi iz optime smanje brzinu toliko da ne možeš otići ni na google jer toliko je spor. Sada mi se u potpunosti pokvario internet i čekam već mjesec dana da se popravi a dali su nam novi ugovor a cijelo vrijeme internet ne radi a dobila sam račun za njega. Ugl nikada nije bilo perioda kakda je radio kako.........Ukratko sranje nemojte koristit optimu

 Ja sam nedavno imao problem sa optimom,brzinom i pucanjem,i to je trajalo jedan mjesec.
Nakon bezbroj prijava smetnji,konačno pošalju tehničara iz tcoma,koji je popravio kvar.

 

15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Ako nisi imala internet onda račun treba biti znatno manji. Usto imaš pravo na raskid ugovora.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice