Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.526.537
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Meni je po ugovoru puštena brzina 60/10 i imam telefon, koji ne namjeravam koristiti.
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nije bas da ti je 60 pusteno :P A nije ni da mozes :P

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Kamo srece da moze 60, al s obzirom da sam na A1 imao od 3 do 15 sa njihovim ruterom... ping po 200, ovo je ipak bolja solucija, 18 DL, ping od 17 do 19 ms i brzina stabilna. Kolko se isplati zvati ih i da probaju neke ne znam, nit bi htjeli vjerojatno, a ako i bi kakve sam srece neke bi zahebali... tak da dok dela ne diraj haha
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Gigabyte091 kaže...
Kamo srece da moze 60, al s obzirom da sam na A1 imao od 3 do 15 sa njihovim ruterom... ping po 200, ovo je ipak bolja solucija, 18 DL, ping od 17 do 19 ms i brzina stabilna. Kolko se isplati zvati ih i da probaju neke ne znam, nit bi htjeli vjerojatno, a ako i bi kakve sam srece neke bi zahebali... tak da dok dela ne diraj haha

 Mah, ja sam nakon Optime s nekih 6-7 Mbps koja mi je stalno pucala (tada još nisu uveli ove FTTC kabinete po naselju) prešao na Tele2 pokućni koji mi je davao prilično dobre brzine (uredno 25-35 Mbps, doduše predvečer malo nestabilno, ali je šljakalo). No, nedavno je Tele2 ukinuo 1 TB mjesečnog prometa, pa sam se brzinski prebaio na A1 Flatbox koji je nažalost davao nekih 15-tak Mbps dnevno, a navečer 4-5 Mbps. Srećom, probah vidjeti koje mi brzine može dati Iskon na mojoj parici jer sam uočio da je T-com pustio u rad kabinet 350 m daleko od mene i ono - ugodno iznenađenje, nakon malo podešavanja i dječjih bolesti teče urednih i stabilnih 60/10 uz ping od nekih 5-8 ms. Prezadovoljan!

Društvene igre na https://igranje.hr
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ah imaš sreće pa imaš FTTC ormar blizu, na ulazu u moju ulicu ima sam ormar sa paricama koje onda dalje idu na stup. Sumnjam da je optika unutra inače bi ja imal puuuno veće brzine jer sam cca 150 metara od ormara. A i ja sam u Zagorju, ti si vjerojatno ZG il neki veći grad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Gigabyte091 kaže...
Kamo srece da moze 60, al s obzirom da sam na A1 imao od 3 do 15 sa njihovim ruterom... ping po 200, ovo je ipak bolja solucija, 18 DL, ping od 17 do 19 ms i brzina stabilna. Kolko se isplati zvati ih i da probaju neke ne znam, nit bi htjeli vjerojatno, a ako i bi kakve sam srece neke bi zahebali... tak da dok dela ne diraj haha

 Nije ni ta filozofija losa, pogotovo na optimi je ako ti se nesto za*ebe nece se nikad popravit :P. Eventualno pri isteku ugovora pocni cackat mecku, ili ako se tu pojave problemi :)

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Uzeo sam ih bez ugovorne obveze, tak da nemam problema s načekavanjem isteka, ak počnu zahebavat odo ja. Ima operatera ko blata, nije da sam bas bez opcija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Na optimi sam ali ide preko Tcom linije pošto nema Optima infrastrukture tu, router je innbox v45.


http://imgur.com/a/DxlfEAQ

Koliko bi mi Optima mogla max pustiti? A da bude stabilno, na ovaj trenutno sve radi no problems.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Gigabyte091 kaže...

Ah imaš sreće pa imaš FTTC ormar blizu, na ulazu u moju ulicu ima sam ormar sa paricama koje onda dalje idu na stup. Sumnjam da je optika unutra inače bi ja imal puuuno veće brzine jer sam cca 150 metara od ormara. A i ja sam u Zagorju, ti si vjerojatno ZG il neki veći grad.

 Je, zagrebačka Dubrava. Nije ti unutra optika. optika je do kabineta, dalje ide VDSL bakar. VDSL koliko znam radi do nekih 1,4 km udaljenosti od kabineta, dalje su brzine ko na ADSL-u. Kod tebe je to samo ormar s paricama koje idu na stup. No, vjerojatno ti je udaljenost od same centrale velika?

Društvene igre na https://igranje.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
INTERNETNULA kaže...
Na optimi sam ali ide preko Tcom linije pošto nema Optima infrastrukture tu, router je innbox v45.


http://imgur.com/a/DxlfEAQ

Koliko bi mi Optima mogla max pustiti? A da bude stabilno, na ovaj trenutno sve radi no problems.

 Ako dobro shvaćam sve skupa mislim da ti je to - to što možeš imati. Attainable ti je nekih 60 mbps uz SNR maginu od 6.8 dB (ispod 6 dB margine veza zna pucati. Meni je pucala na nekih 4,5 dB margine). Sad ti daju 45 Mbps koliko vidim u DL-u i to ti je to po meni. Jer ako ti dignu brzinu točno na attainable, SNR margina bi ti mogla pasti previše na rub pucanja.

Društvene igre na https://igranje.hr
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Znam da nije pametno max do 60mbps, ali sigurno mogu podignuti na 55mbps i 10mbps upload. Imamo dosta uređaja spojeno i ponekad zafali dodatne propusnosti a ovo bi bilo idealno.

A nisam tako daleko od centrale kakvih 650 metara
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Pa zracne udaljenosti, tj cestovne po google mapsu ima tak cca 1.4 km i kod mene je samo ormar s paricama pretpostavljam. Mozda bi ja mogao i izvuci 20ak il 25, al ko zna kako bi to funkcioniralo...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
INTERNETNULA kaže...
Znam da nije pametno max do 60mbps, ali sigurno mogu podignuti na 55mbps i 10mbps upload. Imamo dosta uređaja spojeno i ponekad zafali dodatne propusnosti a ovo bi bilo idealno.

A nisam tako daleko od centrale kakvih 650 metara

 Da, UL bi trebao ići do 10 mbps, a ovo za DL ne znam. Trebalo bi vidjeti na koliko će se spustiti SNR margina kada bi se recimo diglo na 50 mbps. To trebaš moljakati Optima tehničare.

Društvene igre na https://igranje.hr
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
INTERNETNULA kaže...
Na optimi sam ali ide preko Tcom linije pošto nema Optima infrastrukture tu, router je innbox v45.
http://imgur.com/a/DxlfEAQ
Koliko bi mi Optima mogla max pustiti? A da bude stabilno, na ovaj trenutno sve radi no problems.

 Mogli bi ti pustit 50. Samo je pitanje kakav im je profil za 50. Na HT-u recimo znaju pustat 68 za 50mbita kod trio usluge + hd.

Grof-LZS kaže...
Gigabyte091 kaže...

Ah imaš sreće pa imaš FTTC ormar blizu, na ulazu u moju ulicu ima sam ormar sa paricama koje onda dalje idu na stup. Sumnjam da je optika unutra inače bi ja imal puuuno veće brzine jer sam cca 150 metara od ormara. A i ja sam u Zagorju, ti si vjerojatno ZG il neki veći grad.

 Je, zagrebačka Dubrava. Nije ti unutra optika. optika je do kabineta, dalje ide VDSL bakar. VDSL koliko znam radi do nekih 1,4 km udaljenosti od kabineta, dalje su brzine ko na ADSL-u. Kod tebe je to samo ormar s paricama koje idu na stup. No, vjerojatno ti je udaljenost od same centrale velika?

 FTTC ormaric ima optiku, do njega dolazi optika. VDSL radi i iza 1.4km, samo gubi smisao.

Grof-LZS kaže...

 Ako dobro shvaćam sve skupa mislim da ti je to - to što možeš imati. Attainable ti je nekih 60 mbps uz SNR maginu od 6.8 dB (ispod 6 dB margine veza zna pucati. Meni je pucala na nekih 4,5 dB margine). Sad ti daju 45 Mbps koliko vidim u DL-u i to ti je to po meni. Jer ako ti dignu brzinu točno na attainable, SNR margina bi ti mogla pasti previše na rub pucanja.

 Margina se ne stavlja uvijek da raste. Njemu je pusteno 45 s marginom 6.8, ali ta margina moze rasti jer ima zalihe u brzini. Brzina od 60 je moguca uz marginu 6.8 jer se tako veza konfigurira, njemu margina moze rasti jer ima samo 45 pusteno.

INTERNETNULA kaže...
Znam da nije pametno max do 60mbps, ali sigurno mogu podignuti na 55mbps i 10mbps upload. Imamo dosta uređaja spojeno i ponekad zafali dodatne propusnosti a ovo bi bilo idealno.
A nisam tako daleko od centrale kakvih 650 metara

 Trebao bi moci 50.

7 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

poz, jel bi moglo ovo brze? radi se o a1 

http://prntscr.com/w2l79a

 

http://prntscr.com/w2l7t3

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 18:15 (draš1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
draš1 kaže...

poz, jel bi moglo ovo brze? radi se o a1 

http://prntscr.com/w2l79a

 

http://prntscr.com/w2l7t3

 Ne bi, odnosno bi :)

Ne bi jer ti je pusteno maksimalno koliko parica daje. Bi jer dobijas na testu 16 umjesto 20+ koliko je pusteno. Stavljen je profil 30, sad ovisno kako im je postavljen profil koliko salju na tv, dal imas HD ili ne itd. Al svakako profil ne bi trebao bit takav da ne dobijas barem 20mbita. Upload je takodjer katastrofa, trebao bi biti oko 4. Tako da ti netko nije nesto dobro podesio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 21:02 (sandokan111).
7 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Hvala, rekli su da je kao 13+ tv trenutno, a da imam mogucnost vdsla i da bi tad bilo kao 33+ tv, a sad je pitanje oce li biti isporuceno ili ne, a duplo veca brzina nebi bila na odmet

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
draš1 kaže...

Hvala, rekli su da je kao 13+ tv trenutno, a da imam mogucnost vdsla i da bi tad bilo kao 33+ tv, a sad je pitanje oce li biti isporuceno ili ne, a duplo veca brzina nebi bila na odmet

 Vec je tebi stavljen vdsl. Zasto bi tv uzimao 13 pobogu? Na ht-u uzima oko 4.5 normalno, hd 8-9, jos neki extra overhead nek je 10, nema razloga za 13. Ne budes imao 33+ s ovim statsima. Javi ti njima da je tebi vec stavljen vdsl :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 10:04 (sandokan111).
7 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
draš1 kaže...

Hvala, rekli su da je kao 13+ tv trenutno, a da imam mogucnost vdsla i da bi tad bilo kao 33+ tv, a sad je pitanje oce li biti isporuceno ili ne, a duplo veca brzina nebi bila na odmet

 Vec je tebi stavljen vdsl. Zasto bi tv uzimao 13 pobogu? Na ht-u uzima oko 4.5 normalno, hd 8-9, jos neki extra overhead nek je 10, nema razloga za 13. Ne budes imao 33+ s ovim statsima. Javi ti njima da je tebi vec stavljen vdsl :)

 Izgleda sam ja to krivo skuzio onda ili se oni krivo izrazili, uglavnom ja sam mislio da je 13brzina + tv = 17-20ovisi koliko vec tv uzima, pitat cu ih opet pa mozda neko bolje objasni 

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
draš1 kaže...

 Izgleda sam ja to krivo skuzio onda ili se oni krivo izrazili, uglavnom ja sam mislio da je 13brzina + tv = 17-20ovisi koliko vec tv uzima, pitat cu ih opet pa mozda neko bolje objasni 

 Nemoj ih pitat jer ni oni ne znaju.

 

Znaci tebi je stavljen vec vdsl. Pusten ti je profil 30. Dobijas samo 16dl 0.5up. Zovni i pitaj da ti to nije dobro podeseno jer ne dobijas punu brzinu. Upload ti treba bit 3+. Znaci nemoj pitat nego reci, "pusten mi je vdsl, al dobijam samo 16/0.5 a trebao bi vise, moze li netko pogledati"

3 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

imam problem sa pucanjem veze i brzina se smanjuje, prije sam bio H1 gdje sam imao ping oko 22 i download je bio 8,30 i nikad nisam imao problema , sada sam na optimi kako su bili preuzeli H1 i stalno neki problemi , cak i kada mjerim brzinu uplod mi krene mjerit i samo zabaguje i stoji nekad uopce nece izmjeriti ili izmjeri tek nakon par minuta , ako moze pomoc do cega moze da bude

AssanteZG
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 20:38 (AssanteZG).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Trebaju ti podesit vezu. Ocito ne moze radit s 6db margine. Pusteno ti je 8, a ima zalihe da se margina digne. Problem je sto si na optimi a oni su valjda tu jos samo da ih HT ugasi. Cini mi se da se njima najmanje podrske pruza koliko citam. Znaci svakako se moze margina jos dignut. Zasto ti je ne zele dignut, to je sad pitanje. Svakako zovi i reci da ti podignu marginu. S ovom vezom bi ja rekao da ti mozes i 10 profil + veca margina.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

danas dosao tehnicar i kaze da je problem u kabelu koji vodi sa stuba prema kuci da se zagusuje mreza i da ce sutra doci tehnicari da promjene , da bili su mi oni pustili 10down prije 2 mjeseca i tako radilo mjesec dana isamo se smanjila brzina bila , prije dok bi igrao neku igru ping bi isao oko  50 a sada ping skace preko 100-200 . znaci nije uopce igrivo koliko steka, dali po ovome kolko vidim da mi je uplod pusten skoro max koji mogu imat pa da je i tu problem? 

AssanteZG
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 11:19 (AssanteZG).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
AssanteZG kaže...

dali po ovome kolko vidim da mi je uplod pusten skoro max koji mogu imat pa da je i tu problem? 

 Svakako to moze bit uzrok ako im nije dobro podeseno pa im upload gusi ackove. Kabel ne moze biti "zagusen". Kabel moze biti los, al ne zagusen. Vidjet ces sto ce biti kad promjene.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

evo danas promjenili i opet isto , manja brzina i uplod kad mjeri skoci na 1 i zablokira

AssanteZG
3 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

ja ne razumijem sta ovi tehnicari rade , dali njima treba sve nacrtat , znaci imam ono pucanje veze , uplod kad mjerim skoci na 1 i tako zabaguje , zovem optimu i kazem im da mi je uplod pusten na max i da mi ga smanje , a oni povecali download , po ugovoru pise uplod bi trebo biti od 0,50 do 0,75 , a oni meni pustili max kolko parica dopusta, ne razumijem kako oni to rade al ocito da nemaju blage veze o svom poslu

AssanteZG
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Kvaliteta DSL parice?

 

ekipa kako bi mi preporučili da najpouzdanije provjerim maksimalnu propusnost parice na svojoj adresi? jedan poznanik mi je rekao da misli da je 10 mbit/s, ali ulica dalje ima 30, a 30 mi je dovoljno ako je stabilna, puno bolje nego pokućni koji sad imam. je li dovoljno da nazovem tcom il a1 i tko mi je najpouzdaniji?

 

u mojoj ulici je tcom nešto bio prekopavao tamo negdje 2015. godine, pa valjda onda ima neku razinu iznad 10 mbit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
AssanteZG kaže...

ja ne razumijem sta ovi tehnicari rade , dali njima treba sve nacrtat , znaci imam ono pucanje veze , uplod kad mjerim skoci na 1 i tako zabaguje , zovem optimu i kazem im da mi je uplod pusten na max i da mi ga smanje , a oni povecali download , po ugovoru pise uplod bi trebo biti od 0,50 do 0,75 , a oni meni pustili max kolko parica dopusta, ne razumijem kako oni to rade al ocito da nemaju blage veze o svom poslu

 Pokusaj to rjesit tako da te prebace na vdsl. Trazi da te tu prebace, tamo je manji overhead. Ovo objasnjavanje oko uploada te nigdje nece dovest, to prodje 5 gluhih telefona dok dodje do nekog tko bi to mozda mogao razumjet, a tad do njih ni nece doc prava informacija. Trazi prebacivanje na vdsl.

Cansee kaže...

ekipa kako bi mi preporučili da najpouzdanije provjerim maksimalnu propusnost parice na svojoj adresi? jedan poznanik mi je rekao da misli da je 10 mbit/s, ali ulica dalje ima 30, a 30 mi je dovoljno ako je stabilna, puno bolje nego pokućni koji sad imam. je li dovoljno da nazovem tcom il a1 i tko mi je najpouzdaniji?

u mojoj ulici je tcom nešto bio prekopavao tamo negdje 2015. godine, pa valjda onda ima neku razinu iznad 10 mbit?

 Ulogiraj se u router i nadji podatke parice (ovisno koji ti je router). I onda stavis tu, ili sam pogledas sto pise.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

ne znam dalije uopce moguce da me prebacuju na vdsl jer sam dosta daleko od centrale , inace zivim u selu di je jos stara infrakstutura 

AssanteZG
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Znam da je daleko, neces ti neke posebne benefite od vdsla vidjet i dobro je da si na adslu, al eto, ovim mozda preskocis problem s kojim se susreces bez da objasnjavas ovo sto si tu napisao.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice