Bez desktop pc-a

poruka: 3
|
čitano: 2.187
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Bez desktop pc-a

Kako preko bežičnog routera koji ima mogućnost konektovanja externe antene spojiti se na bežični internet sa laptopom,naravno wireless.

Znači imam bežični internet kome pristupam sa IP adresom i ssid,externu antenu,bežični router tp-link 42g,laptop sa wirelessom.

Htio bih da eliminiram desktop PC pa da imam kućnu bežičnu mrežu preko routera.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bez desktop pc-a
freesky kaže...

Kako preko bežičnog routera koji ima mogućnost konektovanja externe antene spojiti se na bežični internet sa laptopom,naravno wireless.

Znači imam bežični internet kome pristupam sa IP adresom i ssid,externu antenu,bežični router tp-link 42g,laptop sa wirelessom.

Htio bih da eliminiram desktop PC pa da imam kućnu bežičnu mrežu preko routera.

 Ja tebe fakat nista ne kontam.

Vanjska antena je prikljucena na taj router ? Sta kontrolise tu konekciju, da li se kacis na lokalni SSID, ili router radi u repeater modusu i samo prenosi signal koji prima preko vanjske antene, znaci neki eksterni SSID ? Da li si gledao LAN opcije u routeru, postoji li mogucnost za lokalni SSID ?

Moze li se router konfigurisati da kontrolise tu vansku konekciju, znaci da bira SSID, unese password itd, a tebi ostavi mogucnost da imash LAN, sa dhcp, nat itd itd ?
Danas kada postajem pionir ...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bez desktop pc-a

Pa to te ja i pitam,kad bi ja to sve znao ne bih ni izlazio na forum.

Na provajdera bežičnog interneta se kačim preko ip adrese i ssid-a?Da li ovaj router TP-Link WR542G ima mogućnost repeat moda,s tim da se pristup routeru prvo setuje preko mrežnog kabla...mac adresa ili nesto slično...pa dalje na inernet.

Vidim da je sve do routera i njegovih mogućnosti,ali mislim ako mu se skida antena i nije fiksna da se može prikačiti eksterna pa setovanje routera...za pristup ip adresi i ssid-u

provajdera...infrastructure...open...bez enkripcije

Kad spojim externu antenu mog provajdera na router... i potražim bežično bežičnu mrežu preko laptopa, vidim novu mrežu tp-link...ssid...

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice