ADSL u BiH izdvojena tema

poruka: 2.541
|
čitano: 892.982
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
ADSL u BiH

Evo dosao sa posla pa da vidim sta ima na forumu...

U jednoj minuti konekcija sama od sebe pukla dva puta....

 

Odo gasit modem iz struje i povadit sve osigurace....mozda nece vise pucati.....Izlanuo sePlač...bem ti HT NET

Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH

koliko vidim vi stvarno imate ozbiljnih problema...dovoljnih za tužbu zbog neadekvatne i nekvalitetne usluge.

 

sad ozbiljno, jeste li razmišljali o tužbi?

15 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
DaffyDuck kaže...

koliko vidim vi stvarno imate ozbiljnih problema...dovoljnih za tužbu zbog neadekvatne i nekvalitetne usluge.

 

sad ozbiljno, jeste li razmišljali o tužbi?

Ma teško je tu pokretati tužbu kad nemamo nikakvu organizaciju. Nemožeš kao pojedinac protiv sistema ništa!! Moralo bi se nas više udružiti i napasti ih s više strana da nemogu naći nikakvo pravdanje, u tome su inače professionalno educirani. Samo se pravdaju da nije do njih. Isto kao da misle da im mi kupujemo mačka u vreći. Ali neće dugo vjeruj mi! Podignut će se narod protiv tog ispiranja mozgova i manipulacija.

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 1:23 (Bellatrix).
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
DaffyDuck kaže...

koliko vidim vi stvarno imate ozbiljnih problema...dovoljnih za tužbu zbog neadekvatne i nekvalitetne usluge.

 

sad ozbiljno, jeste li razmišljali o tužbi?

 Ma kakvi, gdje se janje s vukom moze boriti? 
Nije BiH bas kao HR sto se tice pravne drzave , ovdje bi najvjerovatnije upalilo kad bi se grupa nezadovoljnih korisnika pojavila sa zoljama ispred sjedista HT NET-a, e tada bi mozda ali mozda razmislili....Divlji zapad.










.

Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
DaffyDuck kaže...

koliko vidim vi stvarno imate ozbiljnih problema...dovoljnih za tužbu zbog neadekvatne i nekvalitetne usluge.

 

sad ozbiljno, jeste li razmišljali o tužbi?

 Ma kakvi, gdje se janje s vukom moze boriti? 
Nije BiH bas kao HR sto se tice pravne drzave , ovdje bi najvjerovatnije upalilo kad bi se grupa nezadovoljnih korisnika pojavila sa zoljama ispred sjedista HT NET-a, e tada bi mozda ali mozda razmislili....Divlji zapad.

Evo opet pukla dva puta, s tim da se sad pojavio novi fenomen, ako pricekam minutu sama se od sebe uspostavi i tako ce unedogled...





.

Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Takvo tretiranje korisnika se dešava zato što nema konkurencije. Slična situacija je bila i u HR prije cca. godinu dana. t-com je vladao i cijene ADSL-a su bile užasno skupe. Tad je došao b.net, metronet, optima i sl. manji ISP-ovi s jeftinijim cijenama (s tim su najbolje mogli privući nove korisnike) i onda je t-com počeo snižavati cijene. Sad bi trebali i povećati brzine... Vidjet ćemo.

Stan: Mr. Garrison, haven't you noticed that Timmy is retarded? Mr. Garrison: Don't call people names Stan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
boxer kaže...

 Možda je tvoj poziv nešto i uradio. Namigiva Prije 2 dana su me nazvali iz HT-a. Kaže ženska: "Imamo problema sa ADSL-om, molimo vas da promijenite lozinku za pristup modemu. Zovemo korisnike ADSL-a, pogotovo one sa ZyXEL modemom."

Koliko sam razumio, izgleda da je neko (ako je to moguće) "krao" promet il šta.
BTW. kad sam promijenio lozinku, vidio sam da mi je bila postavljena statička IP adresa (iako sam 100% siguran da sam zadnji put stavio dinamičku), pa ne znam kako je se to moglo desit...

Uglavnom, znaju valjda za probleme, i rade na njima. Smijeh

Karma is a funny thing.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Evo ja sam prešao sam HT-a na Mrežu..imam flat za 33 KM mjesečno...zakon...eto, za sada Mreže ima u Mostaru, Širokom Brijegu, Grudama...

Internet portal Jabuka gledaj Jabuku TV samo na *** www.jabuka.tv ***
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
ICCE kaže...

Evo ja sam prešao sam HT-a na Mrežu..imam flat za 33 KM mjesečno...zakon...eto, za sada Mreže ima u Mostaru, Širokom Brijegu, Grudama...

 U Širokom ima MREŽA?? Odkada? Kolika je brzina?
Nijedno pravilo bez iznimke!!
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
CikaSpaso kaže...
boxer kaže...

 Možda je tvoj poziv nešto i uradio. Namigiva Prije 2 dana su me nazvali iz HT-a. Kaže ženska: "Imamo problema sa ADSL-om, molimo vas da promijenite lozinku za pristup modemu. Zovemo korisnike ADSL-a, pogotovo one sa ZyXEL modemom."

Koliko sam razumio, izgleda da je neko (ako je to moguće) "krao" promet il šta.
BTW. kad sam promijenio lozinku, vidio sam da mi je bila postavljena statička IP adresa (iako sam 100% siguran da sam zadnji put stavio dinamičku), pa ne znam kako je se to moglo desit...

Uglavnom, znaju valjda za probleme, i rade na njima. Smijeh

 Defintivno imaju problema!  I uopce ne rade na njima!
Nigdje nema obavijesti niti bilo cega o bilo kakvom problemu, niti ista u vezi mjenjanja lozinke i "kradji" prometa...

Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Ja sam zadnjih 4-5 mjeseci uvjek prelazio promet minimalno 2 gb jednom sam prekoračio promet i za 5gb.. al pošto mi je modem u router modu i na modem mi je spojen resiver dreambox uvjek sam mislio da zbog njega uvjek prekoračim promet. A sad u 2.mjesecu mi je upload  čak 3.5GB to mi se nikad nije desilo to nisam uspio skupit ni u pola godine.. E sad mene brine da li  je to do mene  ili do resivara(kada sam kupovo dreambox tip mi je reko da on trosi mjesecno 500 mb, neznam koliko je to istina) ili je mozda do HT NETA ?

 

Be NooB To Be Cool...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
ICCE kaže...

Evo ja sam prešao sam HT-a na Mrežu..imam flat za 33 KM mjesečno...zakon...eto, za sada Mreže ima u Mostaru, Širokom Brijegu, Grudama...

 Hm nisam čuo za ovo a na njihovim stranicama nisam našao mapu pokrivenosti, uglavnom do 1024/384 Kbps flat rate (neznam jeli fair use) je 66KM (s PDV) odnosno oko 253KN mjesečno.
Brine me dali je fair use i ovo "do" ispred navedene brzine...
Q6600 -OCC, 8GB ddr2 mushkin, 4870 512MB OCC, 2x640GB Samsung F1 raid 0, DFI P45-T2RS MB, Antec p182 kućište
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
Bellatrix kaže...
ICCE kaže...

Evo ja sam prešao sam HT-a na Mrežu..imam flat za 33 KM mjesečno...zakon...eto, za sada Mreže ima u Mostaru, Širokom Brijegu, Grudama...

 U Širokom ima MREŽA?? Odkada? Kolika je brzina?
 Nije ti to nikakav flat sa takvom brzinom,mozda je tebi i dovoljno,ali ja bi osobno poludio s'tim
"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
16 godina
offline
ADSL u BiH

Ja koristim HT START ADSL paket na kojem piše

 

brzina downloada: do 2048 kbit/s
brzina uploada: do 256 kbit/s
uključeni promet: 5 GB

 

 

a evo rezultata testa:

 

Last Result:
Download Speed: 890 kbps (111.3 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 92 kbps (11.5 KB/sec transfer rate)

 

STRAŠNO

Svako ima pravo na moje mišljenje
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH

ja gledam i ne vjerujem.

dečki, vratite se na dial-up, bar nećete biti frustrirani kvalitetom usluge.

16 godina
offline
ADSL u BiH

Na slici je rezultat testa sa druge stranice, malo su drugačije brojke ali ipak dokaz da nas pokradaju...

test test
Svako ima pravo na moje mišljenje
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
skandalouz kaže...

Ja sam zadnjih 4-5 mjeseci uvjek prelazio promet minimalno 2 gb jednom sam prekoračio promet i za 5gb.. al pošto mi je modem u router modu i na modem mi je spojen resiver dreambox uvjek sam mislio da zbog njega uvjek prekoračim promet. A sad u 2.mjesecu mi je upload  čak 3.5GB to mi se nikad nije desilo to nisam uspio skupit ni u pola godine.. E sad mene brine da li  je to do mene  ili do resivara(kada sam kupovo dreambox tip mi je reko da on trosi mjesecno 500 mb, neznam koliko je to istina) ili je mozda do HT NETA ?

 

Do tebe je.
 
1. Ako koristiš torrente, ograniči brzinu uploada.
2. Skeniraj računalo s nekim antivirusnim programom. 
3. Promijeni šifru od modema i ADSL-a.
4. Ako su računalo i modem spojeni bežično, koristiš li odgovarajuću zaštitu/enkripciju koja onemogućuje da se drugi spajaju na tvoju mrežu?
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
Bellatrix kaže...
ICCE kaže...

Evo ja sam prešao sam HT-a na Mrežu..imam flat za 33 KM mjesečno...zakon...eto, za sada Mreže ima u Mostaru, Širokom Brijegu, Grudama...

 U Širokom ima MREŽA?? Odkada? Kolika je brzina?
 
Evo od sada :D :D ..ja ga među prvim imam, i mogu reći da sam zadovoljan...koristim i ovo i HT, zato što imam potpisano na 2 god :(

Je da je malo sporo, al preko noći se daju skiniti programi i filmovi koji te zanimaju...
Imam brzinu 512, meni bitno da guta youtube bez problema ;)
Internet portal Jabuka gledaj Jabuku TV samo na *** www.jabuka.tv ***
16 godina
offline
ADSL u BiH

Meni su danas dosli i zamjenili modem i stavili drugi model  "Billion", nikad cuo, a staru Kasdu odnijeli...

Ovaj novi modem je kao igrackica spram stare Kasde.

Nadam se da sad barem konekcija nece pucati sama od sebe...

Sto se tice brzine, nadam se da ce se to rjesiti..

Silence is golden when you can't think of a good answer. Muhammad Ali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH

Ja sam na Banjalučkom Blicu. Tu je totalni haos. Kod nas je wadsl i za obicne korisnike plafon je SoloWadsl paket 768/196 kbps a u stvarnosti je nesto drugo. Ako hocu da mi veza cemu valja moram uzeti busines paket koji kosta 300KM ili 1300kn. Svaki dan poslije podne i vikendom brzina opada. Ma muka živa. Vi barem imate veće brzine.

15 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
boxer kaže...

Meni su danas dosli i zamjenili modem i stavili drugi model  "Billion", nikad cuo, a staru Kasdu odnijeli...

Ovaj novi modem je kao igrackica spram stare Kasde.

Nadam se da sad barem konekcija nece pucati sama od sebe...

Sto se tice brzine, nadam se da ce se to rjesiti..

 ja imam taj Billion! Dobar je router nemam problema s njim!! Isto sam na HT-u!

Bellatrix kaže...
ICCE kaže...

Evo ja sam prešao sam HT-a na Mrežu..imam flat za 33 KM mjesečno...zakon...eto, za sada Mreže ima u Mostaru, Širokom Brijegu, Grudama...

 U Širokom ima MREŽA?? Odkada? Kolika je brzina?
 
Evo od sada :D :D ..ja ga među prvim imam, i mogu reći da sam zadovoljan...koristim i ovo i HT, zato što imam potpisano na 2 god :(

Je da je malo sporo, al preko noći se daju skiniti programi i filmovi koji te zanimaju...
Imam brzinu 512, meni bitno da guta youtube bez problema ;)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ma dosta ti nek je flat samo! Ja sam potpiso na godinu dana čim istekne ugovor prelazim na MREŽU... Kakav HT..
Nijedno pravilo bez iznimke!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2009 18:47 (Bellatrix).
16 godina
offline
ADSL u BiH

Ja također koristim HT ali samo dva,tri puta sam imao problema sa vezom a korisnik sam godinu i pol dana. veći mi je problem ograničenje prometa.

 

 

Je li netko može staviti link za internet stranicu Mreže? tražio sam ali nisam uspio pronaći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH
Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ADSL u BiH

Koristim m:tel ADSL 2Mb/192, FLAT i poprilično sam zadovoljan, znači brzina uvijek ista,nema nikakvih prekida, skida sa 220 kb/s  ali jeste da je poskupo (80KM).

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
zoka kaže...

Koristim m:tel ADSL 2Mb/192, FLAT i poprilično sam zadovoljan, znači brzina uvijek ista,nema nikakvih prekida, skida sa 220 kb/s  ali jeste da je poskupo (80KM).

 Di ti vidiš taj paket Mreža ako je Mreža u pitanju ako nije ispričavam se.
Btw gore ovi post 300KM = 1.150-1.160 kuna, a ne 1.300 :)
Edit: Sry vidim da je druga firma u pitanju.
Q6600 -OCC, 8GB ddr2 mushkin, 4870 512MB OCC, 2x640GB Samsung F1 raid 0, DFI P45-T2RS MB, Antec p182 kućište
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2009 18:30 (Vakaka).
15 godina
protjeran
offline
ADSL u BiH

jbt ja placam bezicni 512kbs NOLIMIT ali nikada nemam istu brzinu uvjek varira :S,a isto cekam ovaj ADSL samo treba docekati :S

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ADSL u BiH

Ja sam se preporodio kako sam na ADSL-u, dok sam bio na wirellesu veza mi je stalno pucala, brzina varilala, gubio sam živce stvarno... Npr. ostavim neki torrent da se skida preko noći i taman kontam kad ustanem to će se sve skinuti kad ono ja zaspao u 1h a veza pukla u 1:05h hhehe, skinulo se 1% :) Sada mi je brzina konstantna i u 4 mjeseca internet mi nije radio samo 4 sata, vršio m:tel neka testiranja...

Offtipic: Evo gledam na http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=20&DataKey=309:326 , m:tel će u ovoj godini uvesti IPTV i konačno će doći i 3G mobilna mreža, baš sam se obradovao...

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
zoka kaže...

Ja sam se preporodio kako sam na ADSL-u, dok sam bio na wirellesu veza mi je stalno pucala, brzina varilala, gubio sam živce stvarno... Npr. ostavim neki torrent da se skida preko noći i taman kontam kad ustanem to će se sve skinuti kad ono ja zaspao u 1h a veza pukla u 1:05h hhehe, skinulo se 1% :) Sada mi je brzina konstantna i u 4 mjeseca internet mi nije radio samo 4 sata, vršio m:tel neka testiranja...

Offtipic: Evo gledam na http://www.mtel.ba/mtel/Portal/sr-SP-Latn/Default.aspx?TabID=20&DataKey=309:326 , m:tel će u ovoj godini uvesti IPTV i konačno će doći i 3G mobilna mreža, baš sam se obradovao...

 Lipo da oće u nas u Hercegovinu doli taj m:tel, ali koliko mi se čini nema mi druge nego selit preko granice... nije daleko :)
Q6600 -OCC, 8GB ddr2 mushkin, 4870 512MB OCC, 2x640GB Samsung F1 raid 0, DFI P45-T2RS MB, Antec p182 kućište
15 godina
protjeran
offline
ADSL u BiH

Ja imam HT:ADSL od 1GB i igram COD4 i COD2, surfam jako puno i nikad ne pređem!

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2,53Ghz 2MB Cache 800Mhz FSB Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica .: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi HDD320GB 8MB Cache, 7200 o/min Napajanje Frontier 400W
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
ADSL u BiH

Ja sam jos na BH Telekomu, osim cijene nemam nikakvih zamjerki, od obecanih 4096/384 kbps, speedtest pokazuje 3520/320 kbps, ping na njemackim serverima ne prelazi 50, tako da je odlicno kad je u pitanju MP igranje. Od ovog mjeseca su povecali promet sa 9 GB na 15 GB, sto meni dodje kao flat.

Ali sve to kosta dobrih 52,65 KM ili 200 kn. :(

Oj rakijo, ja te volim jako, a ti mene rako, u jarak polako Od rakije nema bolje žene, po tri dana ona ljulja mene
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2009 9:00 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice