A1 kućni internet - optika

poruka: 865
|
čitano: 485.101
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Kako najlakše provjerit da li je A1 investirao svoja ili EU sredstva?
Kod mene isto došla ‘njihova’ optika u ulicu i sad čekam spajanje čiji sam prvi val propustio izgleda jer sutudenti koji su šetali i ispitivali zainteresiranost navodno nikoga nisu našli doma pa nisam na popisu za spajanje (??) Nedaj bože da su ostavili recimo papirić da nikoga nisu zatekli i da ako smo zainteresirani, da se javimo na taj i taj br telefona, al ajde, što očekivat.
Radnici su podizvođači i nisu informirani. Zvao sam SK ali oni ne vide u sustavu i ne znaju, ne mogu/žele me spojiti sa odjelom za širenje, jedino su zaposali i prosljedili moj upit ali izgleda da je volja na nivou onih studenata od maloprije.
Nisam neki fan A1 i ispitao bi opcije ostalih ISP-ova ali ni oni za sada ništa ne vide u sustavu.
Za sada je ‘strpljen-spašen’ taktika na snazi za mene izgleda
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Probaj naći detalje u HAKOM objavi namjere gradnje:
http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
nani kaže...
Kako najlakše provjerit da li je A1 investirao svoja ili EU sredstva?
Kod mene isto došla ‘njihova’ optika u ulicu i sad čekam spajanje čiji sam prvi val propustio izgleda jer sutudenti koji su šetali i ispitivali zainteresiranost navodno nikoga nisu našli doma pa nisam na popisu za spajanje (??) Nedaj bože da su ostavili recimo papirić da nikoga nisu zatekli i da ako smo zainteresirani, da se javimo na taj i taj br telefona, al ajde, što očekivat.
Radnici su podizvođači i nisu informirani. Zvao sam SK ali oni ne vide u sustavu i ne znaju, ne mogu/žele me spojiti sa odjelom za širenje, jedino su zaposali i prosljedili moj upit ali izgleda da je volja na nivou onih studenata od maloprije.
Nisam neki fan A1 i ispitao bi opcije ostalih ISP-ova ali ni oni za sada ništa ne vide u sustavu.
Za sada je ‘strpljen-spašen’ taktika na snazi za mene izgleda

 Prijatelju i mi smo bili zapostavljeni jer su preloše isplanirali, pola kvarta nije dobilo dvije godine radi 4 hebene drvene bandere, a u kvartu do nas su preko drvenih bandera i doveli optiku tj glavni vod. Morali smo preko mjesnog odbora žicat HEP da promijeni bandere pa da daju dozvolu za nastavak širenja optike, da nismo, bolila bi ih kita i HEP i A1 i HAKOM nakon sto upita. Objava namjere gradnje 04.11.2021 i tad su započeli čak par dana ranije, moj dio kvarta tj cca 300 kućanstava tek sad dobija napokon.

Tako da samo službene mailove rokaj preko mjesnog odbora iako su i nama studoši dolazili i čak podijelili letke za optiku.

 

 

6 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Pozdrav, je li netko tko je dugogodišnji korisnik produživao ugovor u skorije vrijeme? Imaju li nekakvih pogodnosti kojih nema na webu? Ima možda neki način za "izvući" što bolju ponudu?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Swipsich kaže...
Pozdrav, je li netko tko je dugogodišnji korisnik produživao ugovor u skorije vrijeme? Imaju li nekakvih pogodnosti kojih nema na webu? Ima možda neki način za "izvući" što bolju ponudu?

 Jedini nacin da dobis zbilja dobre ponude je predati zahtjev za raskid i cekati poziv od sluzbe za zadrzavanje korisnika. Meni su nudili zadnji put za Internet sa 179 kn na 90 :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Hvala na savjetu :)
Unutar koliko vremena obično nazovu nakon podnošenja zahtjeva za raskidanjem?
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Swipsich kaže...
Hvala na savjetu :)
Unutar koliko vremena obično nazovu nakon podnošenja zahtjeva za raskidanjem?

 Bude nekih par dana prije roka za iskljucenje usluge. Cini mi se da je tada bilo 14 dana za realizaciju raskida, nazvali su na dan 10. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

A1 1gb optika, koje routere daju? Kakvi su za konfiguriranje i kakav im je wifi signal?

Iskljucuju li odmah cgnat po zahtjevu?

 

Za sada sam na iskonovoj optici (istekao mi ugovor) i koristim svoj router, pa mi je malo rizicno ici na nekoga drugog, radi par eura jeftinoce,

a da ne bude problema

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

A1 više u ponudi nema 1 Gb/s. Samo brzina 300 Mb/s ili 2 Gb/s; između nema.

5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Ovo mi dodje kada idem na provjeru preko njihovog weba.

 

Imam to i 300mb

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
A1 kućni internet - optika

koja je razlika između 5g net i 5g homebox?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: A1 kućni internet - optika
Ivan35 kaže...

koja je razlika između 5g net i 5g homebox?

 

 

 Razlika je u tome što 5G NET dolazi sa unutarnjom i vanjskom opremom i ne možeš ga seliti, dok HomeBox dolazi kao router koji samo uključiš u struju i možeš ga prenositi i na druge lokacije.

Have you tried turning it off and on again?
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Junior335 kaže...

Ovo mi dodje kada idem na provjeru preko njihovog weba.

 

Imam to i 300mb

Zanimljivo. Vjerojatno ti nije dostupna A1 optika, nego HT optika, pa bi ti pružili optiku preko iste. Jer inače, Giga NET paket uključuje brzinu od 2 Gb/s.

5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Moguce jer sam do sada bio na t-comu pa na iskonu. Svi ugovori su mi istekli,

a vidim da ih nije briga za postojece korisnike pa gledam ostale ponude.

 

Vidim ti imas dostupnost za 2gbita i nude ti istu cijenu kao meni za 1gbita. Svasta.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Ne nude 2gbit na veleprodaji (HT optika) nego samo na svojoj. HT nema u ponudi 2gbit tako da to je vjerojatno glavni razlog.

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Junior335 kaže...

Moguce jer sam do sada bio na t-comu pa na iskonu. Svi ugovori su mi istekli,

a vidim da ih nije briga za postojece korisnike pa gledam ostale ponude.

 

Vidim ti imas dostupnost za 2gbita i nude ti istu cijenu kao meni za 1gbita. Svasta.

Nije mi dostupno 2 Gb/s, dostupan mi je samo ultra brzi 300 Mb/s (iako sad imam 1 Gb/s). Ovo je ponuda sa stranice bez provjere dostupnosti.

 

Misliš da je to što tebi po cijeni 2 Gb/s naplaćuju 1 Gb/s nepravda? Čekaj da čuješ kako korisnicima na kabelu naplaćaju isto, ali upload nemaju 1 Gb/s, kao inače u paketu, nego samo 100 Mb/s. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2024 13:09 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...
Junior335 kaže...

Moguce jer sam do sada bio na t-comu pa na iskonu. Svi ugovori su mi istekli,

a vidim da ih nije briga za postojece korisnike pa gledam ostale ponude.

 

Vidim ti imas dostupnost za 2gbita i nude ti istu cijenu kao meni za 1gbita. Svasta.

Nije mi dostupno 2 Gb/s, dostupan mi je samo ultra brzi 300 Mb/s (iako sad imam 1 Gb/s). Ovo je ponuda sa stranice bez provjere dostupnosti.

 

Misliš da je to što tebi po cijeni 2 Gb/s naplaćuju 1 Gb/s nepravda? Čekaj da čuješ kako korisnicima na kabelu naplaćaju isto, ali upload nemaju 1 Gb/s, kao inače u paketu, nego samo 100 Mb/s. 

Imam sličnu situaciju, imam 1gbit i gledam na dostupnost i piše da mi je dostupno 2gbita.

Gledam super, taman bile akcije u dućanima, uzeo router sa 2.5gbit WAN i sa dodatnim 2.5gbit LAN portom, još jedan 8 portni 2.5gbitni switch, 2.5 gbitne lan kartice za PC-e, pospojio cijelu lokalnu mrežu na 2.5gbita.

I onda javio A1 da želim da mi spoje GigaNEt 2gbita, i oni kažu, nije dostupno.... i nakon toga je i na provjeri dostupnosti nestalo...

 

Ako ništa drugo, sad imam bržu lokalnu mrežu.

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Sad sam pogledao provjeru dostupnosti i dostupan mi je paket od 2 Gb/s, ali naravno da ga ne namjeravam uzeti i da planiram ostati na 1 Gb/s. Kad me stjeraju s tog 1 Gb/s ili cijena stvarno postane neprihvatljiva, Telemach jer jedini nude 1 Gb/s uz HT koji je ekstremno skup.

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
robimarko kaže...
Kod mene ni nakon 4+ godine A1 ne renta nikome, točnije rentaju oni od starta ali im je cifra najma neka nebulozna pa nitko neće

 Iako nije vezano uz A1, kod mene na otoku Rabu T-Com je radio optiku pred 4 godine. I tad će tek nakon 5 godina koncesiju ostalima. Znači iduće godine

5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Najbolji potez koji sam napravio vezano za optiku je prelazak na 300Mb sa 1Gb. U radu je sve isko jedino je brzina skidanja manja no to sam drasticno smanjio pa mi nije bitno  :)

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 kućni internet - optika

A koja je fora u tome da nude 2gbit na stranici? Evo mene zvali u petak da je optika dostupna, odem na stranicu izaberem 2gbit + tv + telefon, sklopim ugovor da bi iz tehničke službe zvali jutros da je ipak 2gbit nedostupno... zašto?

Vidim da se mnogi žale po forumima ali nigdje nije napisano zašto, boje se zagušenja mreže? Slabija oprema? Ili jednostavno 1.5km je daleko od centrale za 2gbit?

 

Iako nikome nije potrebna ta brzina, 1gbit bi bio ideala, skoro sam jučer kupio tp-link tx201 2.5gbit mrežnu ali rasprodali svugdje

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Mislim da ako ide preko HT infrastrukture onda ne može 2gbit a ako ide preko njihove, onda može.

14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Nuclear_Phoenix kaže...

Mislim da ako ide preko HT infrastrukture onda ne može 2gbit a ako ide preko njihove, onda može.

 A1 je proveo optiku po kvartu, pa su tako i zvali da je dostupno. Na stranici kažem piše 2gbit i naručio taj paket da bi rekli da nije dostupno.

8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

E to su onda neke njihove interne fore... Udaljenost sigurno nije problem, GPON radi sigurno do 20km, optika inače radi do 100km. http://www.tarluz.com/ftth/specification-differences-among-gpon-xg-pon-and-xgs-pon/

14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Eh to znam, udaljenost ne bi trebala bit problem nimalo. Ako sam spreman platiti više za veću brzinu, čemu limiti.

Nije da ću preći na drugog operatera ili nešto...

13 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Jel netko pokušavao sad nakon 1.1. opet tražiti bridge na optici?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Od kako mi je istekao ugovor i zatrazio ponude najedanput su  iskon i a1 poceli zivkat.

 

Zanima me opcenito kakvi su im (a1) uredjaji

Samo me opticki internet zanima. Nikakve dodatne usluge...

 

Oboje su mi ponudili cijene sa razlikom 20centi i nemam pojma za koga da se odlucim. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Iskon je sad pod HTom tako da dođe ti na isto, jedino si niže na listi prioriteta kad nešto crkne.

 

Po iskustvu, rekao bi A1 ćešće zapne u neke probleme pa nema neta par sati ali vrlo rijetko, možda 2-3 puta na godinu. HT mi je jedan jedini put crknuo u 3 godine (optika).

 

Na optici je sve to manje-više isto, samo je stvar supporta i koja je max brzina koja se može dobiti tj. kome treba. Nekom je 300 dovoljno, netko ima razlog za 2.5G.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 17:51 (Nuclear_Phoenix).
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Jednostavno gledaš na to tko ti nudi najviše za najmanje para. Potvrđujem što je forumaš prije rekao; A1 tu i tamo zna imati ispad da nitko u Hrvatskoj ili bar regiji nema interneta, ali to se rijetko događa. Znam da je prošle godine bilo dva ili tri puta; HT je takav ispad imao jednom i imali su ogromnih problema nakon potresa kada im se dogodio požar u podatkovnom centru. Kod A1 treba biti na oprezu kod ugovaranja usluge jer znaju muljati na sve strane, obećaju nešto daju nešto sasvim treće. Zato obavezno prije provjeri cjenik i što nude po kojoj cijeni, te usput provjeri dostupne promocije. I valja imati na umu da uvijek prvi od sva tri operatera poskupljuju, obično i najviše.

5 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Do sada sam uvijek bio na tcomu pa na iskonu zadnje 4 god. (od toga 3god na optici)
Sta se tice tehnicke strane uvijek sam imao max ugovorenu brzinu bilo na bakru, bilo na optici (valjda kvalitetna infrastruktura)

Sad cu prepisati tocno ono sta su mi ponudili mailom jer nisam htio preko telefona ugovarati

 

Brzine su 300/150 i ugovor na 24mj (tcomova infrastruktura)


Iskon ako cu ostati kod njih nudi 17,90eur (429eur)

A1 mu nudi 12mj/11,45eur, pa 12mj/23,90eur sta me za 2god kosta (424eur) + Bon za konzum od 50eur



P.S Poznanik koji radi u telemachu mi je odmah rekao da mi ne moze ni priblizno nesto ponuditi, ali mi je provjerio kvalitetu signala

Pa kaze ovako max dostupna brzina mi je 600/390

Po kvaliteti signala:
A1

Telemach
Iskon/tcom

Kod iskona/tcoma mi je dobro sta direktno mogu spojiti svoj router koji sam kupio jer su me prebacili u bridge i dali pppoe podatke za spajanje.
Od 1.1 bi svi operateri morali imati tu uslugu.

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice