A1 kabelski internet izdvojena tema

poruka: 589
|
čitano: 366.384
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Hvala ti. Di si pronasao taj info, moze link da se mogu tocno pozvat, ako me pitaju.

EDIT: nisam vidio na mobilnoj verziji, hvala jos jednom :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2024 10:47 (The_Fichek).
10 godina
offline
A1 kabelski internet

imam vrlo neugodnu i nezgodnu sitaciju sa A1, pa ako netko ima kakv savjet, prijedlog ili ikakvu ideju...

 

04.09. mi stiže SMS poruka da mi ističe ugovorna obveza i da nazovem službu za korisnike da izbjegnem povećanje računa. To i radim.

  • 06.09. mi prestaje raditi TV i tada shvaćam da je to zbog toga što sam greškom produžio samo internet. Zovem korisničku službu i govore mi da trebam odbiti primitak tableta i da se time smatra da je nova usluga odbijena i automatski se vraća stari paket koji je bio ugovoren. Nije mi drago zbog svega toga, jer cijelo to vrijeme nemam usluge TVa, ali kako nema druge opcije, čekam.
  • 10.09. zovem korisničku službu, govore mi da vide da je tablet zaprimljen i da će vratiti stari paket i TV mi je ponovno proradio 11.09. – nisam imao televizije 5 dana
  • 11.09. zovem korisničku službu za produljenje ugovorne obveze i kolega mi telefonski govori da mogu produljiti novu uslugu za Internet i TV i dobiti tablet, što i radim, ali da će paket novi biti aktivan tek od 01.10.
  • 17.09. me zove poštar da ima paket za mene od A1.
  • 18.09. preuzimam taj paket u kojem su podaci za produljenje interneta i TVa i tablet.

 

  • 19.09. popodne mi prestaje raditi Internet i TV!!!
  • 20.09. Nakon 4h poziva, uspijevam doći da osobe u tehničkoj podršci koja mi govori slijedeće: 'Nemamo potvrdu servisa da su zaprimili povratno tablet, te time nemamo zavedenu u sustavu vašu opremu za Internet i TV i ništa vam ne radi i mi ništa tu ne možemo napraviti. Mi ćemo vam se javiti povratno, čekajte naš poziv, ne znam kada će to biti. Pitam gdje se mogu žaliti i daju mi email adresu za reklamacije'

 

Poslao sam odmah mail reklamacije (iz kojeg sam ovaj tekst gore izrezao :)), ali ni bu, ni mu od njih nisam dobio od tada. znači, ne radi mi TV i intenret već tjedan dana, ne mogu od njih dobiti nikakvu povratnu info i nemam se kome žaliti niti pitati kada ću dobiti uslugu koju plaćam. Nevjerojatno, barem meni.

 

Da li ima tko ima kakav savjet, što napraviti da dobijem internet i tv što prije natrag? Čekam A1, a ne znam do kada...jer oni 'ne vide potvrdu servisa da je taj prvi tablet povratno zaprimljen', iako su to već 11.09. vidjeli i vratili mi staru uslugu natrag???

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Dan1234567890 kaže...

imam vrlo neugodnu i nezgodnu sitaciju sa A1, pa ako netko ima kakv savjet, prijedlog ili ikakvu ideju...

 

04.09. mi stiže SMS poruka da mi ističe ugovorna obveza i da nazovem službu za korisnike da izbjegnem povećanje računa. To i radim.

  • 06.09. mi prestaje raditi TV i tada shvaćam da je to zbog toga što sam greškom produžio samo internet. Zovem korisničku službu i govore mi da trebam odbiti primitak tableta i da se time smatra da je nova usluga odbijena i automatski se vraća stari paket koji je bio ugovoren. Nije mi drago zbog svega toga, jer cijelo to vrijeme nemam usluge TVa, ali kako nema druge opcije, čekam.
  • 10.09. zovem korisničku službu, govore mi da vide da je tablet zaprimljen i da će vratiti stari paket i TV mi je ponovno proradio 11.09. – nisam imao televizije 5 dana
  • 11.09. zovem korisničku službu za produljenje ugovorne obveze i kolega mi telefonski govori da mogu produljiti novu uslugu za Internet i TV i dobiti tablet, što i radim, ali da će paket novi biti aktivan tek od 01.10.
  • 17.09. me zove poštar da ima paket za mene od A1.
  • 18.09. preuzimam taj paket u kojem su podaci za produljenje interneta i TVa i tablet.

 

  • 19.09. popodne mi prestaje raditi Internet i TV!!!
  • 20.09. Nakon 4h poziva, uspijevam doći da osobe u tehničkoj podršci koja mi govori slijedeće: 'Nemamo potvrdu servisa da su zaprimili povratno tablet, te time nemamo zavedenu u sustavu vašu opremu za Internet i TV i ništa vam ne radi i mi ništa tu ne možemo napraviti. Mi ćemo vam se javiti povratno, čekajte naš poziv, ne znam kada će to biti. Pitam gdje se mogu žaliti i daju mi email adresu za reklamacije'

 

Poslao sam odmah mail reklamacije (iz kojeg sam ovaj tekst gore izrezao :)), ali ni bu, ni mu od njih nisam dobio od tada. znači, ne radi mi TV i intenret već tjedan dana, ne mogu od njih dobiti nikakvu povratnu info i nemam se kome žaliti niti pitati kada ću dobiti uslugu koju plaćam. Nevjerojatno, barem meni.

 

Da li ima tko ima kakav savjet, što napraviti da dobijem internet i tv što prije natrag? Čekam A1, a ne znam do kada...jer oni 'ne vide potvrdu servisa da je taj prvi tablet povratno zaprimljen', iako su to već 11.09. vidjeli i vratili mi staru uslugu natrag???

 

da sam sebi odgovorim... možda nekome pomogne :)

u petak 27.09. sam opet zvao tehničku podršku (potrebno je cca 30 min labirinta kroz govorni automat i digitalnog tehničara da se do njih dođe), jer sam bio već vrlo očajan... internet&tv mi ne rade već više od tjedan dana, iz A1 se nitko ne javlja, a dolazi vikend u kojem je najavljena kiša...🙈

 

teta na tehničkoj podršci me saslušala, preusmjerila na korisničku gdje su 'neki nalog poništili', preusmjerili me natrag na tehničku, gdje su mi ponovno reaktivirali uslugu i u roku 2h, sve mi je bilo ok!

nevjerojatno, nisam znao jel bi plakao ili bio sretan :)

 

nakon toga sam im pisao kako će me obeštetiti za ovaj pakao koji sam prošao i sto dobar dio rujna nisam imao uslugu koju plaćam i upravo su mi javili da će mi stornirati cijeli račun za rujan.

 

uglavnom, moj zaključak - u tehničkoj podršci rade i nestručni ljudi, što je očito bila ova prva s kojom sam pričao 20.09. i dala mi je pogrešne info i rekla da moram čekati... usmjerila me na mail adresu za reklamacije, za koje A1 ima rok odgovora 2 tjedna i očito ih ne gleda ozbiljnije prije isteka tog roka.

 

ako imatate ovakvu sitaciju, jedino što pomaže je da probate opet doći do tehničke podrške i nadat se da će vas tamo netko saslušati koji razumije i želi razumjeti što se događa - što se meni dogodilo u drugom pozivu, nažalost tek 27.09....

4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Dan1234567890 kaže...

uglavnom, moj zaključak - u tehničkoj podršci rade i nestručni ljudi, što je očito bila ova prva s kojom sam pričao 20.09. i dala mi je pogrešne info i rekla da moram čekati... usmjerila me na mail adresu za reklamacije, za koje A1 ima rok odgovora 2 tjedna i očito ih ne gleda ozbiljnije prije isteka tog roka.

 

ako imatate ovakvu sitaciju, jedino što pomaže je da probate opet doći do tehničke podrške i nadat se da će vas tamo netko saslušati koji razumije i želi razumjeti što se događa - što se meni dogodilo u drugom pozivu, nažalost tek 27.09....

 I kod drugog velikog operatera je tako. Ako u razgovoru shvatiš da osoba s druge strane ne zna uopće što ti želiš, prekini razgovor. Nazovi nakon toga ponovno i razgovaraj s drugom osobom ili nazovi sljedeći dan zbog istog razloga. I ja sam znao dobiti pogrešne informacije, a sada čekam cijeli cjelcati mjesec da mi odgovore e-mailom na upit poslan početkom mjeseca.


Dobro da su ti riješili problem.

11 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
mr.potter kaže...

 Ako si postojeći korisnik onda se pozivaš na ovu promociju gdje možeš dobiti mjesečni popust od 5 do 21 eur svih 24 mjeseca ovisno o citiram:

 

Konačan iznos i količina dodijeljenih pogodnosti u sklopu Posebne ponude određuju se na temelju statusa pojedinog korisnika koji se utvrđuje na temelju sljedećih kriterija: vrijeme provedeno u pretplatničkom odnosu s A, broj mjeseci do isteka obveznog trajanja trenutnog ugovora korisnika, redovitost u plaćanju računa, broj izdanih opomena, broj korištenih usluga (paketa te dodatnih TV, internet i telefonskih opcija), korištenje e-računa i/ili SEPA izravnog terećenja, mjesečna potrošnja, broj priključaka ili lokacija korištenja usluga te broj konvergentnih usluga u kućanstvu

 

Ne očekuj (odmah) maksimalni iznos za svoj paket nego ti je to malo duži postupak pregovaranja

 

 

Kod mene osim A1 je dostupan i Telemach sa fiksnim uslugama, čim istekne period ugovorne šaljem zahtjev za ponudom na iduća 24 mjeseca na oba operatera pa tko bolji prodavač njegov klijent.

 

 

 

 

 

16 godina
offline
A1 kabelski internet

Meni su danas ponudili uz produljenje ugovora Giga net paket+TV i telefon za 36,35 eur mjesčno, što sam naravno prihvatio, jedino je bed što je kabel u pitanju pa je upload do 100mbit/s, download je isti 1,4 do 2gbit/s.

U ponedjeljak dolazi tehničar zamjeniti ruter pa ćemo vidjeti kako je to u praksi, do sada ugovor bio na 200 mbit download i 20mbit upload.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2024 21:29 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: A1 kabelski internet

istu stvar smo mi plaćali toliko prije poskupljenja (sad nam je mrvu ispod 40e)...
u browsanju nećeš primjetiti pretjeranu razliku, ali hoćeš u downloadu koji ide skoro 5x brže (ovisno o source-u naravno)

 

edit:

ako si do sad imao Ubee, a dobiješ Technicolor - žalit ćeš za Ubee-em čim se budeš prvi put logirao u router :)

 

edit: isprika, imam 1gbit\100mbit

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2024 2:38 (60nine).
16 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Imam trenutno SDMC modem jer sam tražio zamjenu za Technicolor al ispao na kraju ovaj isti drek...valjda daju sada neki bolji ruter, mislim trebali bi s obzirom na paket.

Razlika mi bude 4 eura naspram ovoga što trenutno plaćam, a net brzina neusporediva, jedino mi žao što nemam optiku da upload bude jači, ali opet bude opet 4 puta brži od trenutnog.

13 godina
offline
A1 kabelski internet

Internet 300mbit + TV, 50€ bon Konzum, Lenovo tablet za 1€, oko 15 eura mjesečno račun za produženje.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: A1 kabelski internet
mkexx kaže...

Internet 300mbit + TV, 50€ bon Konzum, Lenovo tablet za 1€, oko 15 eura mjesečno račun za produženje.

 

 

kad i na koju foru? imaš tih 15e prvih 6\12 mjeseci ili?

 

nisam još nigdje vidio da je i samo internet 15e, a kamoli internet+tv

13 godina
offline
A1 kabelski internet

Mogu ti račun slikat, nema fore, trazim svoja prava i dobijem...da vrijedi obe godine.

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: A1 kabelski internet
mkexx kaže...

Mogu ti račun slikat, nema fore, trazim svoja prava i dobijem...da vrijedi obe godine.

 

nisam rekao da ti ne vjerujem, samo me zanimalo kak si to uspio ispregovarat?

10 godina
offline
A1 kabelski internet

Kaj mislite o ovoj ponudi za produljenje? Dve godine sam bez ugovora, još uvijek imam 1gbit koji su ukinuli jer ako napravim produljenje opcija mi je ili 300mbit ili 2gbit koji mi ne trebaju i ispada ovakva cijena sa moćnim popustom od 4€. Trenutno ovo sve plaćam 51€ plus HBO paket. Koji su to lihvari strava. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
mkexx kaže...

Mogu ti račun slikat, nema fore, trazim svoja prava i dobijem...da vrijedi obe godine.

 

Super su ti dali ponudu onda, meni su nudili samo popust na giga net,Tv i telefon (koji ne koristim) pa me izađe 36,35 eur, a da sam se odlučio na mega net onda kaže da nema popust i plaćam koliko i sada plaćam, a to je 33 eura.

To za svakog druga politika vrijedi izgleda, iako bi svakako išao na brži net pa mi svejedno, ali činjenica je da se ponašaju ko šupci prema korisnicima, nadam se da će u dvije godine dok isteke ugovor doći i kod mene optika pa prelazim na Telemach ili HT.

 

gocc01 

Puna cijena za Giganet i TV bez popusta izađe oko 50 eura ako se ne varam, tako da mi nije jasna ponuda što su sve nakačili tu, vidim najam TV-a, Cam itd., ne znam što je to uopće, ali cifra je ogromna.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2024 8:24 (lobotomac90).
15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
mkexx kaže...

Mogu ti račun slikat, nema fore, trazim svoja prava i dobijem...da vrijedi obe godine.

 Please!

11 godina
online
Re: A1 kabelski internet
lobotomac90 kaže... 

Super su ti dali ponudu onda, meni su nudili samo popust na giga net,Tv i telefon (koji ne koristim) pa me izađe 36,35 eur, a da sam se odlučio na mega net onda kaže da nema popust i plaćam koliko i sada plaćam, a to je 33 eura.

 

ja jedino kaj vidim, a da je iole blizu njegovoj cifri za produljenje je - 300mbps + TV + tv paket po želji > oko 17-18€ prvih 12 mjeseci (pa duplo više ostalih 12 mjeseci)

 

nikad neću shvatit koja im je fora da ukidaju recimo ovaj 1gbps (kojeg trenutno imam) i nude 3x sporiji za gotovo istu cijenu koju sad plaćam i/ili duplo brži za 30% više novaca...

koji krac ne ostave taj 1gbps?

 

slično je bilo kad smo produljivali pretprošli put - imali smo 200mbps, a produljenje je išlo na 100mbps natrag (jer nismo htjeli plaćati dosta višu cijenu) (ili je bilo 50mbps, ne sjećam se više točno - znam da je bilo sporije nakon produljenja)

 

fakat kao da te tjeraju da odeš kod drugih (iako ni kod njih nije neka sreća koliko čujem)

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2024 9:17 (60nine).
11 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
60nine kaže...

 

 

edit:

ako si do sad imao Ubee, a dobiješ Technicolor - žalit ćeš za Ubee-em čim se budeš prvi put logirao u router :)

 

 

Možeš malo detaljnije o čemu se točno radi?

 

11 godina
online
Re: A1 kabelski internet
UncleJimbo kaže...
60nine kaže...

 

 

edit:

ako si do sad imao Ubee, a dobiješ Technicolor - žalit ćeš za Ubee-em čim se budeš prvi put logirao u router :)

 

 

Možeš malo detaljnije o čemu se točno radi?

 

 

pa eto, meni je Ubee sučelje bilo puno bolje i preglednije (iako izgledom staromodnije), a ispred svega - bar 3x brže...

na Technicoloru prvo klikneš na nekaj u meniju, odeš si napravit kavu i onda on to otvori, da karikiram malo

 

srećom pa nemoram često prčkat po istom, ali netko tko to mora - sigurno nije sretan time...

 

pozitivno je kaj ima Wi-fi 6 (ax)...

 

ps: mislim da ovi kaj idu na 1.4-2gbps ionak dobiju neki drugi (noviji?) router (ja sam gore zabrijao da kolega priča o 1gbit)

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2024 10:38 (60nine).
9 godina
offline
A1 kabelski internet

Kaj ne daju više Fritz!Box 6660 za 2gbit brzine?

Taraba WoW
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice