2 modema u kuci

poruka: 10
|
čitano: 2.971
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
2 modema u kuci

Imam jedno pitanje koje me muci vec duzi vremenski period pa ako neko ima da se razumije da mi da odgovor.Hvala unarpijed

Naime koristim trio paket gdje su mi pustili 12mbs brzinu (jer nema vecih tehnickih sposobnosti a u ovom paketu bi trebao da imam 100mbs).Samo po sebi to nije veliki problem jer mi je to vise manje dovoljna brzina za sve ono sto ja radim.

Ali dolazi do problema sledeceg,posto imamo i iptv televiziju koja sama uzme oko 4mbs ostane 8mbs slobodno sto vec i nije bajno.A u kuci nas ima 7 i sad kad se svi nakace na wifi 2 racunara ovo ono tu vise nista ne ostane i igranje bilo kakvih igrica nije vise moguce jer ping zakucava do hiljadu cim neko pusti yotoube video sa telefona.Mene interesuje da li je moguce posto znam da ima svaka kuca 2 telefonske parice da se jedan modem nakaci sve ovo znaci jedna parica od 12mbs za iptv i za prvi sprat kuce,

A na drugom spratu da se postavi novi modem gdje bi imao opet 12mbs koje bi mogao povezati na svoj racunar bez ometanja mreze dole na prvom spratu tako da bi imao nesmetanu paricu?

Izvinjavam se ako sam profulio neke izraze dok sam pisao tekst i da li je ovo uopste izvodljivo sto trazim?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: 2 modema u kuci

Ako stvarno imaš dvije parice, onda može, samo je pitanje koliko si ti spreman to platiti, a koliko operater želi naplatiti. Vjerojatno bi cifre bile kao da se uvodi nova linija, što u osnovi i jest.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
offline
Re: 2 modema u kuci
gagidragan kaže...
A na drugom spratu da se postavi novi modem gdje bi imao opet 12mbs koje bi mogao povezati na svoj racunar bez ometanja mreze dole na prvom spratu tako da bi imao nesmetanu paricu?

Apsolutno nema problema. Cijena bi trebala biti kao da si uzeo samo internet na jednoj parici + ovo sto sad placas. Operateru nije bitno dal je 10 linija u jednoj kuci ili u 10 kuca. Samo je pitanje dal stvarno imas 2 parice ili ti vidis 2 zice pa mislis da su to 2 parice :P

15 godina
offline
2 modema u kuci

Ako ima slobodnih parica na izvodu, sigurno da možeš, ali moraš znati gdje je "usko grlo". U tvojim kućnim instalacijama ili infrastrukturi operatera. Bakar nije bajan, ali dade se kroz njega progurati puno više od 12mbits-a. Negdje očito postoji veliki problem. S druge strane, ja bi ih natjerao da mi isporuče brzinu koju plaćam, a ne 1/10 te brzine. Ako zaboraviš platiti račun, biti će vrlo brzi poslati ti opomenu i isključiti te. Bahatim teleoperaterima se treba staviti u glavu da oni žive od korisnika, a ne mi od njih...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 2 modema u kuci
Odakle ti to da svaka kuća ima 2 parice?
Praise the sun
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 2 modema u kuci

Pa vidiim da imaju 2 telefonska izvoda pa sam odatle zakljucio da imaju dvije telefosnke parice.Opet nisam siguran da li je to to?Zvao sam ih i objasnio situaciju kazu docice da pogledaju mozda se moze odvjiti iptv na jednu paricu a na drugu da mi ovo oslobode 12mbs

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: 2 modema u kuci

Dolazili su operateri malo gledali na kutiji izvan kuce valjda gdje je telefon prikacen kaze maksimalno sto ovde moze je 15mbs jer nema kao tehnickih sposobnosti za vise.A najsmijesnije mi je sto tipa 3 kuce ispod moje nzm 50m ima covjek vdsl2 prikacen 50mbs brzinu kod problema neki dan bas bio kod njega i instalirao mu neku igricu reko da testiram net kaze 48mbs na speed testu.Kad sam pitao sto kod mene samo 15mbs a udaljeni smo 50m kaze dole moze oni su prikaceni na taj neki novi "vod" a ovde kod tebe ne moze nikako.

16 godina
offline
Re: 2 modema u kuci
Ako imaš dvije linije onda bi mogao uvesti još jedan modem. Međutim u principu ti češ operateri plaćati 2 pretplate da bi i dalje imao manju brzinu od kolege.

A kolega je očito spojen na drugu, noviju, centralu. Možete biti udaljeni i 2 metra tvoje žice idu u centralu A a njegove u centralu B.
Praise the sun
9 godina
offline
Re: 2 modema u kuci
BlackMoon kaže...

Ako ima slobodnih parica na izvodu, sigurno da možeš, ali moraš znati gdje je "usko grlo". U tvojim kućnim instalacijama ili infrastrukturi operatera. Bakar nije bajan, ali dade se kroz njega progurati puno više od 12mbits-a. Negdje očito postoji veliki problem. S druge strane, ja bi ih natjerao da mi isporuče brzinu koju plaćam, a ne 1/10 te brzine. Ako zaboraviš platiti račun, biti će vrlo brzi poslati ti opomenu i isključiti te. Bahatim teleoperaterima se treba staviti u glavu da oni žive od korisnika, a ne mi od njih...

 Pricamo o 2 parice, tako da ako na jednoj ima 12, onda i na drugoj sigurno moze imat jos 12. Popravljanje postojeceg stanja je nesto drugo. I takodjer sigurno ima mjesta na izvodu jer da nema znacilo bi da nikog ne mogu vise prikljucit na centralu, samim time, povecali bi broj mjesta jer se to ne dogadja posto uvijek postoji redundacija u centrali i nikad sva mjesta nisu popunjena.

gagidragan kaže...

Dolazili su operateri malo gledali na kutiji izvan kuce valjda gdje je telefon prikacen kaze maksimalno sto ovde moze je 15mbs jer nema kao tehnickih sposobnosti za vise.A najsmijesnije mi je sto tipa 3 kuce ispod moje nzm 50m ima covjek vdsl2 prikacen 50mbs brzinu kod problema neki dan bas bio kod njega i instalirao mu neku igricu reko da testiram net kaze 48mbs na speed testu.Kad sam pitao sto kod mene samo 15mbs a udaljeni smo 50m kaze dole moze oni su prikaceni na taj neki novi "vod" a ovde kod tebe ne moze nikako.

 On ima to jer je na vdslu. Ti ocito nisi prebacen na vdsl. Stavi podatke parice u temu o kvaliteti parice ako te zanima popravljanje trenutnog stanja (i da li se moze), ali u ovoj temi si pisao o novom prikljucku i ako tu imas 12, i imas 2 parice, onda mozes i na toj drugoj imat 12. Al nije bas uobicajeno da vode 2 parice do svakog.

I nemoj pobogu imat "1 paricu za iptv, a drugu za internet". Nego samo koristi kako koristis, a na toj novoj uzmes samo internet. Onda ona stara daje internet ukucanima a ti na novoj samo furas internet za sebe. Stavljanje iptv-a na jednu paricu gubis jos cijelih 8mbita po toj jednoj parici bespotrebno, a pretpostavljam da nema ni neke posebne financijske benefite u odnosu na trio + internet, a tu bi imao tv+duo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2020 11:31 (sandokan111).
15 godina
odjavljen
offline
2 modema u kuci

Zapravo, ako ćeš uzeti dodatnu liniju i plaćati još jednu pretplatu, onda ti je još možda i bolja varijanta ako nemaš dvije parice (vjerojatno ih imaš samo kroz kuću, a ne i van kuće) - u tom slučaju postoji izvjesna šansa da ti dovedu drugu liniju s novog kabela na kojem ćeš imati veću brzinu (s tim da će to raditi ako na starom nema slobodnih parica i dulje ćeš čekati).

 

Na straroj liniji nemoj uzimati nikakve pogodnosti za koje se moraš vezati ugovorom jer će ti se u tom slučaju najviše isplatiti otkazati staru liniju, a zadržati samo novu na kojoj ćeš ionako potpisati ugovor na 24 mjeseca zbog jeftinijeg priključka (ako ti nije bed ostati bez starog broja fiksne linije).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice