Z-2300 v.s. G15

poruka: 21
|
čitano: 2.229
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G15

ovako mislim si kupit nove zvučnike za Božič, pa sad malo razbijam glavu šta je bolje 5.1 ili 2.1???

kao prvo zanima me jel G15 ima ko npr. Z-5500 da sateliti nisu povezani žicom nego kao s Bluetoothom????

šta mislite što je bolje G15 il Z-2300 za slušanje muzike, znači nema baš igrica, samo filmovi i muzika!!!

hvala

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G15

Ovako..frend mi je imao one z5450(one s bezicnim satelitima) i zvuk je odlican..nije nikada kasnio,bas je veoma prodoran i jak..sve u svemu cista petica

A sada koliko ja znam z-2300 ima isti subwoofer kao i z5450(barem po snazi) ali je 2,1 a ne 5,1 tako da mislim da nemas

neke prevelike razlike..samo ti je na odluci 5,1 ili 2,1Cool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Z-2300 v.s. G15
Lion King kaže...

Ovako..frend mi je imao one z5450(one s bezicnim satelitima) i zvuk je odlican..nije nikada kasnio,bas je veoma prodoran i jak..sve u svemu cista petica

A sada koliko ja znam z-2300 ima isti subwoofer kao i z5450(barem po snazi) ali je 2,1 a ne 5,1 tako da mislim da nemas

neke prevelike razlike..samo ti je na odluci 5,1 ili 2,1Cool

 znači G15 ima bežične satelite?
a kaj misliš jel ima neke razlike ak slušam mjuzu na 5.1 sustavu il 2.1???
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G15

Ima razlike, ali da bi osjetio veliku razliku 5.1 zvučnici ti trebaju biti idealno razmješteni i muzika ti treba biti kodirana u 5.1. Inače nema nekog smisla jer većina muzike je kodirana za stereo i ako zvučnici nisu jednako daleko od tebe i na istom nivou visine, nego će ti biti razbacani po sobi.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2008 13:03 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G15

Ma kakvi G15? Koji je tebi covjece O_o...

 

Misliš valjda na G51

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1720029

 

Ja ti imam Z-2300 i mogu ti reci da su za te novce najbolji 2.1 zvucnici za racunalo.

Još ih spoji na neku bolju zvucnu i bit ceš oduševljen Namigiva 

MORTAL, CAN YOU FEEL THE FORCE OF DARK SIDE... I ROCK YOU LIKE A HURRICANE^^
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G15

znači onda bi ipak bilo bolje da umem Z-2300 jer će meni 3 bit na istoj visini, a ova dva jedan na svom kraju sobe a drugi isto, sam kaj će bit da je jedan malo viši nego drugi...

smjestio bi ih ja kak treba sam jel važno to da su svi na nekoj približnoj visini???

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G15

A idealno je da budu na istoj visini, to ne može ni osjetit na malim visinama. Ali ako ti je jedan na ormaru a drugi na podu, naravno da se osjeti, pogotovo kada gledaš npr. akcijske filmove pa slušaš eksplozije, približavanje helikoptera itd...

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Z-2300 v.s. G15
Darth Punisher kaže...

Ma kakvi G15? Koji je tebi covjece O_o...

 

Misliš valjda na G51

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1720029

 

Ja ti imam Z-2300 i mogu ti reci da su za te novce najbolji 2.1 zvucnici za racunalo.

Još ih spoji na neku bolju zvucnu i bit ceš oduševljen Namigiva 

 joj da G51. sry... za*ebo sam se malo puno...xd
koju imaš zvučnu karticu?
jel bas dovoljno jak?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G15

Ma najbolje ti sebi uzmi z-2300 napravit ce ti i vise nego dovoljno buke..jer 5.1 ces tesko posticiCool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Z-2300 v.s. G15

Ma gle, ako imaš para puno idi na Z-5500, ako nemaš odluči se šta ti treba, kvalitetniji 2.1 ili 5.1 i tu imaš Z-2300 ili neki 5.1 za slićne pare.

 

Zvučnici naravno idu na istu visinu, subwoofer na pod. Što se bežićnoga tiće, moj savjet je da ne daješ pare bezveze za to, žica je zakon xD

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Z-2300 v.s. G15

imam ja  Z-5500 predobri su vrijede svake lipe tako su ja mislim i z-2300

Core 2 Extreme QX9775, FOXCONN BLACKOPS MBO, 8GB DDR3 (4x2GB) 1600MHz, Sapphire HD 4870 X2 CF 2X, 2TB WD (2X1TB),LG GGW-H20L, Cooler Master 1250 W, Thermaltake VD4000BWS
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G15

Imo sam z-2300 i prodo pa kupio Z4.

Kvaliteta zvuka na z2300 nije ni blizu onoj na z4.

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Z-2300 v.s. G15
dominik kaže...
  joj da G51. sry... za*ebo sam se malo puno...xd
koju imaš zvučnu karticu?
jel bas dovoljno jak?
Spojeni su na Creative x-fi xtreme music

http://www.links.hr/index.php?naziv=Zvu%E8na+kartica%2C+PCI%2C+CREATIVE+LABS+SB+X-Fi+Xtreme+Music%2C+bulk&option=artikl&id_kategorija=05231&id_artikl=052.300.027

Sad ovo jel bas dovoljno jak khmm ovisi koliko je tebi to "dovoljno" jako...
Ali jak je ne vjerujem da ce ti bit slab...
 
MORTAL, CAN YOU FEEL THE FORCE OF DARK SIDE... I ROCK YOU LIKE A HURRICANE^^
16 godina
offline
RE: Z-2300 v.s. G15
drago7 kaže...

Imo sam z-2300 i prodo pa kupio Z4.

Kvaliteta zvuka na z2300 nije ni blizu onoj na z4.

Ne želim nikoga vrijeđati ali jesi ti lud možda? Mislim, provjeri jesi li dobro napisao ovo gore jer to što prićaš su bedastoće.

Z4 i Z3 su nula prema Z-2300 i po kvaliteti izrade, kvaliteti zvuka i snazi i glasnoći i svemu što možeš zamisliti. Naravno, u istim uvijetima.

To je kao da si rekao da je Z-2300 bolji od samostojećih Mission zvučnika od 5000kn komad spojenih na Hi-Fi pojačalo. Nebo i zemlja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2008 14:58 (Vido).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Z-2300 v.s. G15
Vido kaže...
drago7 kaže...

Imo sam z-2300 i prodo pa kupio Z4.

Kvaliteta zvuka na z2300 nije ni blizu onoj na z4.

Ne želim nikoga vrijeđati ali jesi ti lud možda? Mislim, provjeri jesi li dobro napisao ovo gore jer to što prićaš su bedastoće.

Z4 i Z3 su nula prema Z-2300 i po kvaliteti izrade, kvaliteti zvuka i snazi i glasnoći i svemu što možeš zamisliti. Naravno, u istim uvijetima.

To je kao da si rekao da je Z-2300 bolji od samostojećih Mission zvučnika od 5000kn komad spojenih na Hi-Fi pojačalo. Nebo i zemlja.
 Onda su ti moji bili pokvareni ili loše kvalitete. Neznam kako bi to nazvo, ali jednostavno moraš ih jako odvrnit da se čuju svi tonovi. A onda je bas prejak, a visokotonci samo krešte, imaš osječaj  ko da je potres. Dok na z4 sve super, ništa ne krešti, bas nestvara potres, nemoraš odvrnit previše, sve je nekako skladnije. 
16 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G15

ok onda ću uzet najvjeroatnije Z-2300...

samo imam nekoliko pitanja...

ja imam doma u svojoj sobi hi-fi liniu, znači pojačalo, predpojačalo i dva predobra zvučnika koja popajau one satelite od z-2300 za doručak.... koštali su samo zvučnici 5 k kn, pa računaj...xd

znači dal ja mogu te satelite i subwoofer-e spojit na moju liniju il mogu na to zaboravit?

i dal te Z-2300 zvučnike mogu spojit nekak da mi reproduciraju glazbu s dvd-a i kompa?

hvala

p.s. ako se pitate zkj cjelu liniju ne spojim na komp nemogu jer mi nekaj šumi u pozadini i to me strašno nervira, a opet želim vrhunski zvuk u svojoj sobi, da bude barem mrivicu slična slika zvuka kao u dnevnom boravku...Smijeh

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Z-2300 v.s. G15

Kao prvo kupi si i dobru zvučnu ako ju već nemaš.

 

Nisam baš skužio kako misliš sve to pospajati i di ti je šta i šta bi na šta spojio.

Da ti Z-2300 reproducira i sa PC-a i sa DVD-a bi mogao sa spliterima riješiti (ne preporučam, može biti i dima, neznam kako bi reagirali na dva signala odjednom ako i jedno i drugo uključiš slučajno) ali možda najbolje sa nekim reciverom ili si napravi nekakav prekidač s kojim bi mijenjao izvor zvuka. Ali ne kužim smisao ovoga kad muziku možeš puštati samo sa kompa, jedino za filmove ali i to možeš preko kompa.

Z-2300 možeš spojiti na liniju ako ima pasivne izlaze (1 3.5mm ili sl. jack kabel ili dva cincha, kako koja linija) ili ako ima izlaz za slušalice i tu se mogu spojiti. Ako želiš spojiti samo satelite onda možeš i na aktivne izlaze od pojačala samo pazi da ne spržiš (u ovom slućaju nemožeš iskoristiti  sub osim ako ga ne spojiš preko pasivnog izlaza iz linije). Također možeš i obratno tako da spojiš te svoje zvučnike na Z-2300 sub. Pretpostavljam da bi ti bio bolji bas ali mrvicu lošije ostalo, probaj, ne košta te niš, samo ne pojačavaj previše da ne ode u clip.

 

Po meni ti je najpametnije Z-2300 normlano spojiti na komp samo kupi dobru zvučnu.

 

Samo da napomenem da sam nakratko probao Z-2300 pojačalo na 4 omskim satelitima i 4 omskom subu (standardno je 8 oma) i sve je bilo ok ali ne preporučam dugo slušanje na maksimumu.

Ako misliš kombinirati sa tim pojačalom znaj da je low pass  za sub negdje na 120Hz i ide dosta strmo, po meni 18db/oct ili možda čak i više.

 

@drago7

 

Svaki pošteni sub od 8" će da napravi potres ako se pojača glasno. Moguće da je bio neki defekt jer stvarno neznam šta bih ti rekao na tvoju izjavu. Slušao sam Z-3 kod frenda (ljudi po forumima uglavnom kažu da je po zvuku i bolji od Z-4) i nije mom Z-2300 ni do koljena. Z-3 je slabiji, ima ok zvuk ali puno slabiji bas i i nekako nedefinirano ostalo iako je za taj novac stvarno super. Što se tiće utišavanja basa i svih ostalih tonova tu je ekvilajzer. Ni jedan sustav nije savršen pa za svakog trebaju dodatna uštimavanja. Da ne spominjem razne ukuse. Imam frenda koji baš nevoli bas i njemu je glavno da ima dobre tweetere dok je meni recimo muzika bez basa ništa i zato mi se Z-2300 iznimno sviđaju jer daju preheben bas za te novce. Da ne spominjem da sam kupio Focalov 12" 30A1 (znam da je za auto ali je jeftin i kvalitetan) da mi popuni basove u mojoj sobi (Z-2300 je u dnevnoj) jer jednostavno nemogu da slušam ako nije dobar i jak bas.

16 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G51

e hvala puno Vido

budem si onda kupio poštenu zvučnu karticu... jer imam

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=05&id_artikl=052.300.023

i ne želi mi se spojit na liniju (j. želi al ne dobivam zvuk), makar sam imam onaj kabl, sad neznam točno kak se zove, al znam da ide u svaku zvučnu, veličine je tko kabl za svake obične slušalice...

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.9.2008 20:33 (dominik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Z-2300 v.s. G51

Mislim da je ta zvučna lošija i od novih integriranih :D

 

Ali svejedno bi trebao dobiti zvuk. provjeri jesi li sve dobro spojio i namjestio na liniji otkud dolazi signal (aux in ili line in najčešće).

 

 

Btw, koje god zvučnike da kupiš javi dojmove.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Z-2300 v.s. G51
Vido kaže...

Mislim da je ta zvučna lošija i od novih integriranih :D

 

Ali svejedno bi trebao dobiti zvuk. provjeri jesi li sve dobro spojio i namjestio na liniji otkud dolazi signal (aux in ili line in najčešće).

 

 

Btw, koje god zvučnike da kupiš javi dojmove.

 

 

 ok... budem
a da znam da nije nekaj zvučna, al jbg...nema se baš para...xd
kao prvo ču kupit poštenu zvučnu, pa onda ak neću moć spojit liniju ulaze Z-2300!
inače tak slušam ponekad mp3 prek linije tak da nebi trebalo bit problema...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
neaktivan
offline
Z-2300 v.s. G15

evo uspio sam popravit svoju zvučnu... tj. uspio sam pravilno instalirat drivere...lol... a instaliravo sam ih 1000 puta i napokon uspjelo...XD

spojio sam komp na liniju i odlučio sam da si neću kupit zvučnike, nego da ću si lijepo kupit poštenu zvučnu ili neki iPod classic ili tuch... ovisi koliko se para dobije...

jel fkt koliko god bili dobri ti z-2300 zvučnici mislim da se nemogu mjerit s hi-fi linijom... jest da imaju 200w, a moje pojačalo sam 100w al je meni i to dosta i tak nikad ne nabijem do kraja niti neću, jel kad pojačam malo jače več čuje cjela ulica kaj ja slušam Smijeh!

 

eto samo da se javim...xd

uživajte...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice