Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.789
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tommmyyy kaže...

@Striko2009 Spotify ti sigurno ima najveći katalog (općenito glazbe, ne samo "ex-yu") ali ujedno ima i najlošiju kvalitetu (320kbps) od konkurenata kao tidal, qobuz, deezer koji nude CD/Hi-Res kvalitetu (iznimka je youtube music koji je je max 256kbps). 

 Hvala. Ja trenutno slusam sa spotify pa gledam da li jos kojeg da upogonim jer tidal bi mogao besplatno dobiti preko telemacha ako je jos ona akcija za korisnike.

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
hrka11 kaže...
ps.j eli ntko zna gdje bi mogao nac zidne nosace za Krk rokit 5?

 Ovako nesto:

 

https://www.ronis.hr/zidni-nosac-za-zvucnik-vogels-vlb-200/12038/product/

 Ove vogelse imam doma i na njima su zensor 3, dobri kvalitetni nosaci kupljeni pred skoro 2 godine. 

Uzeo sam ih prvenstveno jer imaju kljesta i nemoraju se busiti zvucnici jer to nisam zelio raditi.

I believe Wi can Fi...
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Soba generalno nije akustično loše raspoređena i visoke frekvencije i nisu bile veliki problem osim na lošim zvučnim zapisima na solidnoj glasnoći.

Niske frekvencije su bile problem i opseg istog sam tek shvatio kada sam upogonio Lyngdorfa i odradio room perfect...

Bas je vrlo utegnut i zbilja room perfect jako dobro odradi posao.

Kod mene u sobi nije moguće ugraditi bas trapove jer nemam uglove sobe; na jednoj i drugoj strani prednjeg zida su mi ulazna vrata u dječju i spavaću sobu tako da na lijevoj strani imam 20cm zida do okvira od vrata a na desnoj strani se od okvira vrata do zida ima 15cm i vrata se otvaraju u dnevnu sobi i naslanjaju se na zid..

Vrlo nezahvalan raspored za audio zanimaciju ali jedino tako je bilo moguće postaviti setup; čak sam i taj prednji zid prekrajao da se vrata pomaknu što bliže zidu i ormaru da imam centralni dio zida dužine cca 2,80m (knauf zid..).

Ima na pojačalu opcija za room perfect bypass, focus i global; prebacivanje iz bypass u focus traje par sekundi i zbilja se vidi drastična razlika u zvuku; nema ludovanja basa i vrištanja visokih tonova..

Jako sam zadovoljan sa Lyngdorfom, treba se poslušati što sustav napravi..

Definitivno prije kupovine novih zvučnika moram nekako organizirati isprobavanje kod sebe..

Ne brinem se da će Lyngdorf i kod novih zvučnika riješiti dosta problema utjecaja sobe..

Zanimljivo Sony pojačalce!!

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

"Mala" obnova desktop nearfield sustava. Audioengine a2 idu na bubanj, ugrabio dobru priliku za polovne Sound Artists LS3/5! 

Kako nemam pojacalo za desktop sustav (Audioengine su aktivni), odlucio se za Aiyimu T9 jer je toliko hvaljen kao "giant killer", odnosno dostupniju verziju u EU pod brandom Douk Audio ST-01 (isti uredjaji pod drugim imenom). Malo jeftino class-D pojacalce sa cijevnim bufferom i DACom, za 100€ novo. Ima par zanimljivioh reviewa Aiyime po jubitou.  

Za sada odlicno, moram jos malo potweakati sve, nadam se da ove kopije LS3/5 mogu raditi ovako polegnuto, al uz 2 monitoria iznad niti ih nemogu dignut uspravno. 

Takodjer, moram probati spojiti Schiit Modius DAC umjesto ugradjenog DACa u Douk. 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
6 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

To balansirani izlaz za slušalice na Schiitu ili preko adaptera?

 

Edit: To je samo headamp, sad vidim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2022 11:54 (Just Outlaw).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

To balansirani izlaz za slušalice na Schiitu ili preko adaptera?

 

Edit: To je samo headamp, sad vidim.

 Modius DAC ima 2 izlaza, RCA i XLR. RCA ide u Asgard HP amp, a probao sam koristiti Modius u Douk amp za zvucnike (inace Douk ima svoj DAC i USB ulaz), al nisam cuo neku posebnu razliku od internog DACa. Plan je bio koristiti XLR u RCA adapter i imat Asgard i Douk spojeno paralelno na Modius, al odustao. Za sada. 

~~ sound sommelier ~~
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Audiofilcine, tema je lagano u stand by modu

 

Razmisljam malo baciti se u kupovinu RCA interkonektora duzine 1,5m.

 

Funkcija je spajanje IFI phono preampa s Dynaudio aktivnim zvucnicima.

 

Savjeti za interkonektore, koji je nekakav preporuceni budjet za takav sustav, koja marka etc...

 

Trenutno gledam AQ tower, nekakav entry model...

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav, trebao bih preporuku za zvučnike za PC do 1500kn, bitno je da ima subwoofer.

Logitech Z625 mi se čine zanimljivi, ima netko iskustva s njima ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
forrestDumb kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za zvučnike za PC do 1500kn, bitno je da ima subwoofer.

Logitech Z625 mi se čine zanimljivi, ima netko iskustva s njima ?

Npr edifier g2000 sa subwoofer edifier T5. Zavtakav iznos!

 

 

Ali samo ako mora bit 2.1 i taj iznos  pretpostavljam da gejmas...

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
forrestDumb kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku za zvučnike za PC do 1500kn, bitno je da ima subwoofer.

Logitech Z625 mi se čine zanimljivi, ima netko iskustva s njima ?

Ako mozes dodati 500kn...

 

 Audio sustav Edifier S350DB - smeđi | Ozone.hr

 

Audio sustav i subwoofer Edifier - S 351 DB, crni | Ozone.hr

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2022 7:28 (djigibao).
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ako je 500 previse, ili nepremostivo.

 

logitech-gaming-g560-2-1-120w-blu

 

1499kn

Survivor - eye of the tiger
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Audiofilcine, tema je lagano u stand by modu

 

Razmisljam malo baciti se u kupovinu RCA interkonektora duzine 1,5m.

 

Funkcija je spajanje IFI phono preampa s Dynaudio aktivnim zvucnicima.

 

Savjeti za interkonektore, koji je nekakav preporuceni budjet za takav sustav, koja marka etc...

 

Trenutno gledam AQ tower, nekakav entry model...

 

 

 Od novih Audioquest svakako. Može i Kimber.....
Ima nešto rabljenih, ali je teže naći 1,5 m dužine:

https://www.njuskalo.hr/audio-ostalo/interkonekt-mogami-awm-2552-vw-1-neutrik-celicni-cinc-180cm-oglas-35623638


https://www.njuskalo.hr/audio-ostalo/oehlbach-xxl-one-oglas-37590577
Ako je 1,25 m dosta dugo....

3 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Gejmam da i volio bi 2.1 sustav.

Mogu ici i do 2000kn
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Onda ne znam za bolje od onog sto je kolega djigibao preporucio.

Survivor - eye of the tiger
4 godine
offline
Retubing na pretpojačalu Audio Note M2 Phono - 6SN

Kada se nema para za neki veći Upgrade, onda je i zamjena cijevi na pretpojačalu neki napredak.

 

Ovih dana sam poštom dobio NOS cijev američke proizvodnje RCA, oznake 6SN7GTB.
Cijev je dupla trioda za cijevno pretpojačalo i zamijenila je dosadašnju od CBS-a.
Tako da sada imam tu i 3 rezervne (2 kom CBS i jednu Generel Electronic).

Još je prerano možda za konačni zaključak jer je cijev osvirala malo više od 10-ak sati, ali promjene u karakteru zvuka ima.

Ova cijev daje malo "smireniju" prezentaciju, ne bih rekao zatvoreniju i nikako ne s manje detalja, napose u najvišem spektru.

Klavir A. Rubinsteina je i dalje sjajan, ima dobar klang i pregršt finih detalja i dinamiku (Beethoven, Piano Concerto no 5 op 73). I možda je malo snažnijeg zvuka sve ( dojam danas nakon više od 10 h usviravanja).

Kod Jazza i Bluesa lampe nešto znače, a tu prirodnog timbra ne fali.

Kod Rocka nema nekih velikih razlika, Možda (ponegdje samo) električna gitara zvuči malo "glađe" u najvišem spektru, ali to je moguće samo privid. Tko će zbog jedne pjesme sve ponovo spajati!

Eto, mojih 3 lipe i lijepi pozdrav svima !

 
4 0 hvala 1
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Retubing na pretpojačalu Audio Note M2 Phono -

Živio solid state.

4 godine
offline
Re: Retubing na pretpojačalu Audio Note M2 Phono -

Zašto ?
Pa nije cijev zamijenjena zato jer se potrošila !
Ove 3 rezervne će bti dovoljne i za unuka, jer se kod preampa to ne troši kao kod izlaznog pojačala.

A ti kod SS ustroja ne možeš promijeniti karater zvuka.

Jedino bi trebalo nabaviti europske NOS lampe. Bolje su, ali i višestruko skuplje....

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Dosli paneli! Oke, pol njih DPD unistio, pa GIK poslao nove:) 

 

Usarafljeni u strop i zid (2x apsorber/difuzor iza zvucnika, 2x strop apsorber, 3x zid iza glave art panel apsorber), vec tjedan dana svira (u medjuvremenu dosle i Genalex 12au7 koje se moraju usvirat).
Vec na prvi glas se moze cut kako je soba manje ziva i jecna, RT60 jos nisam mjerio al zvuci da je max 300ms sada (prije bio 500-600ms), mozda i manje. 
Povelika razlika u zvuku, stvarno se isplati uloziti u tretman kada cijeli sustav predje neku cjenovnu kategoriju. 

 

Spreman na zimu:)

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2022 11:50 (hudo).
Moj PC  
19 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Bravo, lijepo i fino uklopljeno (iako ne vjerujem da je RT60 toliko manji ali javi mjerenja).

Btw.
Kako taj mali KEF sub radi?
Koristis ga stalno? Zadovoljan?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Retubing na pretpojačalu Audio Note M2 Phono -

Pa zašto i mijenjati karakter zvuka ako ti odgovara. Poslušaš, svidi ti se, kupiš i prst u uho.

4 godine
offline
Re: Retubing na pretpojačalu Audio Note M2 Phono -

Pa, nama Audiofilima zna biti dosadno, a i  neke vrste glazbe drugačije zvuče s drugim cijevima.

 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Dosli paneli! Oke, pol njih DPD unistio, pa GIK poslao nove:) 

 

Usarafljeni u strop i zid (2x apsorber/difuzor iza zvucnika, 2x strop apsorber, 3x zid iza glave art panel apsorber), vec tjedan dana svira (u medjuvremenu dosle i Genalex 12au7 koje se moraju usvirat).

 Je li netko isprobao ovakva "priručna" riješenja ?

 

https://www.bauhaus.hr/paneli/akusticni-panel/p/29292644

 

https://www.audiopro.hr/pretraga?search=akusti%C4%8Dni%20panel

21 mjesec
protjeran
offline
Re: Retubing na pretpojačalu Audio Note M2 Phono -
analogni kaže...

Pa, nama Audiofilima zna biti dosadno, a i  neke vrste glazbe drugačije zvuče s drugim cijevima.

 

 ... i onda audiofil ispadne audiofool.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Btw.
Kako taj mali KEF sub radi?
Koristis ga stalno? Zadovoljan?

 

Za sada je iskljucen. Prvo cu podesiti pozicije zvucnika, onda idem u puzanje po podu i trazenje najbolje pozicije za sub.
Kratko sam ga probao, ali na trenutnom mjestu previse pobudi rezonantni mod sobe, 43hz. 
Planiram probati near-field foru sa subom (Darren Myers is PSAudio trubi da je to odlicno u njegovom podcastu), da bude odmah uz mjesto slusanja, a ne iz zvucnike.

~~ sound sommelier ~~
4 godine
offline
Re: Retubing na pretpojačalu Audio Note M2 Phono -
Mariner kaže...
analogni kaže...

Pa, nama Audiofilima zna biti dosadno, a i  neke vrste glazbe drugačije zvuče s drugim cijevima.  

... i onda audiofil ispadne audiofool.

S Tube rollingom ?
Teško !
To nije "zmijsko ulje".

Doduše, nisu ni Hifi police, ni kabeli ni šiljci ni vibra podmetači......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2022 9:00 (analogni).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filo ja sam se zagrijao za te panele i stavio bih na zid iza zvucnika..samo sam nekako skrt dat 6-7Kkn da prikrijem sve..nezz mozda stavim svako drugu ili samo iza TVa.
Ali stavljam ih prvenstveno radi estetike..ako pomognu u zvuku top
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Misliš li na ove iz Bauhaus i iz Audio Pro ?

 

Ovi iz Audio Pro mi izgledaju uvjerljiviji (debljina i tvrda vuna unutra).
Pa da staviš samo 4 komada iza (ili bočno) ne može biti lošije...pa onda kasnije dodaš po želji.

Ja bih eventualno stavio 2 bočno desno jer drugdje niti nemam gdje jer je sve nečim prekriveno po zidu (slike , police i sl.)

 

https://dreamwithus.hr/products/akusticni-drveni-panel-dreamwithus-nature-%C2%AE-orah?variant=42328412127406

Ne piše koliko je kod ovih debljina panela. Ako su deblji onda su bolji nego oni u Bauhausu.

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2022 9:53 (analogni).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mislio sam na ovo iz Bauhausa..a ove iza audioproa bih mogao stavit nasuprot..prve refleksije!
Sad si mi dao mislit!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Kažem bilo što da staviš ne možeš puno falit  !

https://www.audion.hr/products/decibel-tekstilni-akusticki-fire-rated-paneli-apsorberi

 

Ovo je zanimljiva ponuda jer imaš različite dimenzije (1000 i 500 mm) i debljine (30,40 i 50 mm).
Samo se nadam da su se s navedenim modelom s cijenom zabunili i da nije dimenzije 100x500 već 1.000x500 !?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2022 14:27 (analogni).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ima zidnih obloga i u Elgradu. U biti, dosta je toga trenutno na tržištu.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice