Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.066
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

No...vidiš ...na kile......dobro sam ja  (već dva puta mislim) linkao samo za tebe jedan "uvjerljiv" amp:

 

 

http://www.thevintageknob.org/sony-TA-N1.html

 

 Nemoj više molim te, do sad mi je Onkyo Grand Integra M-510 bio san snova, sad me ti ovde mamiš s ovim Sonyem. Neće ti upalit, Sony ima 2 velika nedostatka, prvo nema VUmetre, a drugo premlad je, 2000 godište, to je meni još uvijek moderno.

 

 

Šalim se naravno, dajem guze za Sony.

 

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Ohoho, ovaj Akai mi je baš zanimljiv, radi dizajna prvenstveno, ja padam na fine i velike VUmetre... Pretpostavljam da je Akai s bipolarcima, zbog solidno velikog damping faktora. 30 kg, 220W, eto to su pravi brojevi za pojačalo snage.  

 

 Šteta ovaj dole je prodan:

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/akai-ps-200m-oglas-11000094

 

A ovaj je za kombo ipak bio malo preskup:

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/akai-ps-200m-akai-ps-200c-izlazno-pojacalo-predpojacalo-oglas-28156749

 

Ali ta prekrasna crvena boja....došlo mi da......

 

 

Ja sam izbezumkjen kada vidim takvu boju na ampu........

Nekad sam i drvene stranice svog Pioneer snagaša pofarbao u tu boju (bile su crne)....suuuperrr je ispalo (4 sloja, iza svakog obrada)..

 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 Šteta ovaj dole je prodan:

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/akai-ps-200m-oglas-11000094

 

A ovaj je za kombo ipak bio malo preskup:

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/akai-ps-200m-akai-ps-200c-izlazno-pojacalo-predpojacalo-oglas-28156749

 

Ali ta prekrasna crvena boja....došlo mi da......

 

 

Ja sam izbezumkjen kada vidim takvu boju na ampu........

Nekad sam i drvene stranice svog Pioneer snagaša pofarbao u tu boju (bile su crne)....suuuperrr je ispalo (4 sloja, iza svakog obrada)..

 

 

Evo zašto ja obožavam ove stare stvari... Samo 3700 kn je bio ovaj Akai snagaš. Nevjerojatno. 

 

 

U izlazu i predpojačalu zamijenjeni svi kritični kondenzatori sa
Nichikon, Elna, Mundorf kondenzatorima.
Lakirani poklopci, promijenjeni zvučnički terminali za prihvat
banana konektora, zamijenjena rasvjeta na VU metrima.
Ispitani i podešeni svi parametri prema tvorničkim specifikacijama.

Ako je dobro sve rađeno, onda i nije tako prevelika cijena za komplet, za ovakve koji razmišljaju kao ja. Malo nategnuto, ali teško je ovakve uređaje uopće nać u dobrom kozmetičkom stanju, a još refreshani i podešeni.

 

U svakom slučaju, divota za mene. Dizajn je ultimativan.

 

P.S.

Imaš poruku...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 14:53 (Filox).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Vidiš po "grabi" (radnom pultu) od majstora koji ga je refreširao Akai kombo), da je stručnjak od zanata, a i po kvaliteti zamijenjenih dijelova.

 

Pogledaj samo na prvoj slici Audio Analyzere gore......nisam sto posto siguran koji je meštar to bio, ali jedan od dva koja poznajem bi (možda samo) mogao biti.

 

Kod jednog sam bio....ako mu samo jedan (od tri) Audio Anlyzera novi košta 30.000 €, onda zanš o kakvim se iskusnjarama i meštrima radi....

 

Jest da možda malo više naplate od "fušera", ali rezultat je vrlo kvalitetan.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 15:07 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa napisah kod osvrta na refreš mog radija RIZ 604 UKV, da je majstor koji je to radio, izradio odlično pojačalo u D klasi.

Sa lampom ispred (Hybrid), što daje jako transparentan zvuk, a slušljiv (valjda i malo zbog žarule ispred).

 

Na trećoj slici jer je naknadno linkano....

 

 

Upravo je i naš konstruktor Željko Nastasić  (aka @Ilmzim) napravio i jedno pojačalo uu D klasi (hibridno):

 

 

 

http://electron-audio.com/hr/ion.html

 

 

 

 

Monoblokovi (Duoblok)

 

 
 

 

Tak da ima toga i u nas.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 23:16 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

 

Samo za kolegu Filoxa (do penzije ga moguće i prestigne)....

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
blackalbum kaže...
ceo ps audija je na you tubu objašnjavao rad d klase i nakon toga objašnjenja nikad ne bih kupio d klasu,sve se svodi da je to za neki brand jeftinije,ugradi malo elektroničkih dijelova a skupo naplati,pogledajte novi integrirac iz ps audio,daje 200 w na 8 ohma po kanalu a iznutra je skoro pa prazan,ne hvala držim se ja ab klase,dok mi je a klasa preskupa

 Imam d-klasu NuPrime IDA-8. S obzirom da mi je za vikendicu trebao uređaj manjih gabarita ovaj mi je izgledao prikladan. Ne znam za druge, ali NuPrime je sve samo ne prazan iznutra i mase je zdravih skoro 5 kg što je poprilično s obzirom na veličinu. Isporučuje 100W (0-8ohma) po kanalu i u kombinaciji sa zvučnicima Dynaudio Excite X18 dobivam zvuk kakav samo poželjeti mogu.

NuPrime IDA-8 je kompletan uređaj i jako dobro zvučeći za ne puno novaca. Siguran sam da 99% ljudi ne bi nikad skužili da je D klasa kad bi bio spakiran u veće kućište.

Ion je isto izvrstan, njega posjedujem od ranije. Slično kao i za NuPrime, same pohvale za zvuk i kvalitet izrade.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 22:11 (Just Outlaw).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa imaš gore tri posta iznad moj link za Ion......Electron Audio firma....

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 23:11 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Canare je odličan japanski Brand i ja imam dobar njihov Coax kojim povezujem BDP sa DAC-om....vrlo dobar (za cijenu)...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 12:45 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Canare je onaj lijevi, plavi na slici:

 

 

Dobio sam ga gotovg, s DAC-om.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 12:43 (analogni).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Canare je provjerno odličan brand, ima odlične zvučničke kabele, bananice itd.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...

Canare je provjerno odličan brand, ima odlične zvučničke kabele, bananice itd.

Mada sam pioslao upit u Audiophonics, imaš li možda info da li netko u Hr radi sa Canare brandom?

Na ebayu ima gotovih Canare digitalaca, ali u USA, a transport je 1,5x veći od cijene kabela... to mi se ne sviđa :(

 Ja sam svoje naručivao od francuza, Audiophonics. Ne znam da netko ima kod nas.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15233&PN=6&title=stigla-komponenta-veoma-lijepa

 

Evo, neumorni sakupljač Vintage opreme, kolega @Sv. Ilija, nastavlja sa prikupljanjem kvalitetnih uradaka iz Hifi prošlosti.

 

Košta to (špara na ostalim potrebama), ali to je tako kod mnogih hobija.

Bolje i to nego da to zapije u nekom bircu ili rastepe u kladari.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

...bude on zaradio na tome...

 

Sony TA-N77ES 200 WPC Power Amplifier (1986-1988)

 

Koliko nesto mora biti staro da bi bilo vintage (20-25-30god...)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 8:16 (djigibao).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Mislim da u Hifi računaju za 30 ili više godina....no nema nekog pravila.

 

Njemu je lako jer mu je susjed @Imziml (Želko Nastasić) Audio kontruktor i vrsni poznavatelj elektronike, pa i Vintage uređaja.

Podosta ih je već raestaurirao, pa polako "zarazio" za nabavkom istih i druge kolege.

 

Lijep je to hobi, vračati u život kvalitetne Vintage uradke....lijep....(bar po meni)....

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
mali.kresho kaže...

 

4. Da naravno, vinil je must have za svakog ozbiljnijeg slusaca glazbe...iako vise vucem na digitaliju i jedinice i nule, neupitno je da ce se uzeti gramofon, i najvj da ce biti neki Regin proizvod, ali nista ekstra jer svaki analogni ulaz u mojim Dynaudijima se ionako digitalizira...planira se svasta, streamer/server sa multiroom funkcijama, bluesound najvj., i jos jedan Hifi setup u spavacoj sobi, koji ce ja mislim bit vintage, tako da imam dva svijeta iz dvije razlicite ere

 

 

 Nešto si ti ovdje gadno pobrkao. Prvo je pitanje spajanja gramofona na zvučnike, odnosno imaju li ti (pretpostavljam aktivni) zvučnici ulaz za gramofon, PHONO? Ako nemaju, ima li gramofon klasični LINE izlaz na sebi, a ne samo phono? Ako nema, onda ti treba prvo jedno malo gramofonsko pretpretpojačalo. OK, sad kad se aktivni Dynaudio zvučnici mogu normalno povezat s gramofonom, zašto misliš da će analogni signal iz gramofona postat digitalan, pa se onda opet na izlazu pretvarat u analogni, da to zvučnici odsviraju?

 

Gramofonski signal (bio on line ili phono) nema nikakvog razloga da se pretvara u digitalni, jer se na kraju opet sve treba pretvorit u analogni signal, da bi zvučnici to mogli interpretirat. 

 

Pretpostavljam da misliš na ustroj pojačala koje se nalazi u tvojim aktivnim zvučnicima, pa da te ispravim, D-klasa pojačala NIJE digitalno pojačalo. Signal je cijelim putem analogan, ali ga pojačalo modulira na jedan čudan način, pa izgleda kao digitalan signal. Na putu signala se ne nalazi AD pretvarač (analog-to-digital).

 

"The term "class D" is sometimes misunderstood as meaning a "digital" amplifier. While some class-D amplifiers may indeed be controlled by digital circuits or include digital signal processing devices, the power stage deals with voltage and current as a function of non-quantized time."

 

Class-D amplifier - Wikipedia

 Radi se o ovim zvucnicima: https://www.dynaudio.com/home-audio/xeo/xeo-20 ili kako ih oni nazivaju kompaktni digitalni aktivni bezicni zvucnici...

Oba se spajaju samo na struju, svaki ima svoje pojacalo i ne povezuju se medjusobno fizicki, vec master komunicira sa slaveom bezicno...na master zvucniku se nalaze rca linijski ulazi, jedan aux 3.5mm i opticki toslink ulaz...

 

Round the back of the master speaker (which can be set as either the left or right channel) you’ll find 24-bit/192kHz Toslink digital optical, stereo RCA phono and 3.5mm minijack inputs for all your sources. So, yes, you can still plug in that old cassette player or 8-track machine…

Don’t want to use wires? We’ve added built-in aptX Bluetooth so you can stream wirelessly from any compatible device. And because the Xeo 20 speakers communicate together using a full-fat 24/96 hi-res signal, you know you won’t miss a single detail in your music. If you don’t want to get out of your seat (we totally understand), you’ll also be happy to hear that the new remote control works with Xeo 20’s direct inputs and the Dynaudio Connect box – and over a longer distance than before.

 

E sad se vise ne mogu sjetiti gdje sam vidio i cuo, svaki analogni signal koji ulazi se digitalizira, prolazi kroz dsp, i onda se salje na drugi zvucnik...a sam dynaudio preporuca da ako se koristi eksterni dac,preamp dac itd, da se isti spaja direktono optikom na dac na samim zvucnicima, i izbjegne eksterni dac...navodno zbog duple konverzije...

 

Ako sam nesto krivo skuzio, volio bi da me ispravite

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ono s sa spajanjem nekog vanjskog digitalnog transporta na Optički ulaz aktivnih zvučnika je Ok.

Napose, ako bi spajanjem na neki vanjski DAC poslije transporta isti bio lošije kvalitete od onog u zvučniku.

 

A ovo; da ako već konvertiran analogni signal (ili onaj sa gramofonskog Phono preampa) spajaš na RCA analogne ulaze i da ga on opet ptevara u digitalni, pa onda opet u analogni (zanči da ima AD i DA konverter) je malo čudno.

 

Jerbo, ako si ti na RCA analogne ulaze poslao već prije vrlo kvalitetno pretvoren digitalni signal u sadašnji anlogni (sa kvalitetnog DAC-a ili drito sa PHono preamapa), ne vidim razlog da se to još jednom duplo konvertira.

 

Trebaš pitati na nekom njihovom Forumu (ako te zanima)....

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://audiodream.hr/ponude/trade-in/staro-za-novo/

 

Tu ćesto zna biti zanimljivih SH ponuda.

Ipak je dućan, gdje možeš pogledati, isprobati i kupiti uz neku sigurnost.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jedino mi se tu (Audio Dream) ne uklapa (po cijeni) ovaj USB kabel:

 

 

 "Shunyata Research Sigma USB 1.5m, stanje mint – 10/10, staro nekoliko mjeseci, Trade in cijena –8.900,00 kn"

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 18:57 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, imaju "vrhunsku" i skupu ponudu, ali uglavnom samo u cjenovniku, a ne i za pogledati i poslušati.

 

U hrvatskoj rijetko tko ima na lageru ono najvišeg ranga (Rotary Audio ponekad i Robertoshop u SH).

 

A za cijenu tog jednog USB kabela ti Sumić napravi tri nova (ak drito od njega uzmeš), moguće ništa lošija od toga.

Za mene USB kabel čini razliku u zvuku, ali opet; nije to zvučnički kabel, a niti ianalogni interkonekt.

 

Imao sam Synergistic Research zvučnički na probi (uključuje se s adapterom na struju i imao je svijetleću diodu za indikator).

Srebrni, dobro je zvučao (pače) ali ne opet tako, da bih pao na dupe.

Ajd , sustav možda nije bio na današnjem nivou, al svejedno....

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 19:20 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...

Da, imaju "vrhunsku" i skupu ponudu, ali uglavnom samo u cjenovniku, a ne i za pogledati i poslušati.

 

U hrvatskoj rijetko tko ima na lageru ono najvišeg ranga (Rotary Audio ponekad i Robertoshop u SH).

 

A za cijenu tog jednog USB kabela ti Sumić napravi tri nova (ak drito od njega uzmeš), moguće ništa lošija od toga.

Za mene USB kabel čini razliku u zvuku, ali opet; nije to zvučnički kabel, a niti ianalogni interkonekt.

 

Imao sam Synergistic Research zvučnički na probi (uključuje se s adapterom na struju i imao je svijetleću diodu za indikator).

Srebrni, dobro je zvučao (pače) ali ne opet tako, da bih pao na dupe.

Ajd , sustav možda nije bio na današnjem nivou, al svejedno....

Prije 3 mjeseca uzeo InAkustik USB AB

 

https://www.in-akustik.de/en/cables-and-accessories/multimedia/usb-20-cable/excellence-high-speed-usb-20-006700005/

 

55 Eura sa dostavom; mislim da mi je ovo vrh što se USB digi kabela u sadašnjem sistemu tiče i da mi akustički nije previše opravdano ulagati u overkill digi kabele, jer, iskreno, ne uočavam veliku slušnu razliku između "boljeg" PC USB kabela i ovog ljepotana.

Moralno mi je sada "srce na mjestu", ali zvučno ne nalazim neki napredak za 55 Eura od prijašnjeg PC kabela sa ferit jezgrama na sebi. Samo sam iskren :)

 Ova tema je zlato !!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa nisu HIfi žice zlatne.....srebro, a večinom bakar....

 

Komad žnjore, čiji je zadatak da sa što manje štete prenesu signal od toče A do točke B.

 

Ne mogu one ništa "popraviti" u zvuku, ali mogu ga malo "unerediti".....

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 10:21 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Imam pitanje:

 

trenutno imam CD player koji ima RCA izlaze, i preko RCA izlaza mi je spojen player na pojačalo.

 

Da imam optičke/koaksijalne izlaze bih li onda mogao koristiti CD samo kao čitač, a da obradu radi eksterni DAC i šalje zvuk na pojačalo?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Točno. Sve si dobro opisao.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, onda bi CD player u tom slučaju bio (prikladniji izraz) Transport (glazbeni).

 

Nakon pojave prvih CDP-a (poslije 82-ge) ubrzo su se pojavile odvojene komponente CD Transport  i DAC(ta je projektiran 90-te).

 

Dakle, kvaliteta reprodukcije je ovisila i o kvaliteti CD Transporta i o kvaliteti pripadajućeg externog DAC-a.

 

Isto kao što danas npr. u Computer Audiu nije svejedno sa kakvog ćeš PC-a, Laptopa, Mini PC-a, Media Playera i sl, očitas neki glazbeni zapis sa HDD-a (SSd-a). Dakle, to je onda Transport.

 

I onda to šalješ sa USB-om, Optikom ili Coax-om na externi DAC.

 

I onda opet kod toga čujnu razliku može raditi (i radi u večini slučajeva) vrsta veze koju koristiš.

Pa i ako između koristiš npr. SPDIF konverter....

I kvaliteta digitalnih kabele (osim možda optičkog) može napraviti slušnu razliku.....

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
agramTango kaže...

Imam pitanje:

trenutno imam CD player koji ima RCA izlaze, i preko RCA izlaza mi je spojen player na pojačalo.

Da imam optičke/koaksijalne izlaze bih li onda mogao koristiti CD samo kao čitač, a da obradu radi eksterni DAC i šalje zvuk na pojačalo?

Uvijek je pitanje do koje financijsko/kvalitativne granice ići na izbor:

-cd player - kompletan uređaj, a od koje na rješenje

-cd-transport + vanjski DAC.

 

I jedni i drugi nude odlična i prihvatljiva rješenja, a na samom je korisniku da izabere.

 S obzirom da mi je plan kupovati bolji DAC od postojeceg (topping E30) i to ce mi biti primaran izvor spajanja na pojacalo, uzeo bih CD player da ga koristim kao transport.

Tak i tak prvo je u planu DAC (Topping D90 u planu). To ce biti negdje oko NG.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kad, smo već kod Transporta, a posebno kod DAC-eva (Externih i implementiranih), zanimljivo je kako se proizvođaći reklamiraju sa DAC čipovima u nekom uređaju.

 

Ono, pojavi se novi AV receiver neke početne srednje klase ili početni Streamer sa novom XYZ verzijom DAC-čipa nekog Branda u sebi.

U jebote......to bu sad za klasu bolje od onih 5-7 godina starih DAC-ev....aha......

 

Kad bi kvalitetu nekog DAC-a (Ext ili implementiranog) činio samo novi (to Bože  kvalitetniji) čip, bilo bi super !

Ali kao i kod svih ostalih elektroničkih aktivnih komponenti u Audiu, istina je u cjelokupnoj kvaliteti konstrukcije.

 

Dakle, ništa bez kvalitetnog i dobro dimenzioniranog napajanja, operacijskih pojačala, filtera, izlaznog analognog dijela...itd...

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...

 S obzirom da mi je plan kupovati bolji DAC od postojeceg (topping E30) i to ce mi biti primaran izvor spajanja na pojacalo, uzeo bih CD player da ga koristim kao transport.

Tak i tak prvo je u planu DAC (Topping D90 u planu). To ce biti negdje oko NG.

 Uzet ćeš novi ili rabljeni CDP kao transport ?

 

U međuvremenu naiđoh na OVAJ oglas nekog zajebanta (taj CDP ne ide za više od 500 € na Hifiharku)

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da , tako sam i ja razmišljao i već pogledao SH ponudu CD transporta, koja nije neka , a i skupi su,

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=Cd+Transport

 

Od novih isto neme nešto:

 

http://www.dacco.hr/shop/item/cambridge_audio_cxc_black_43640-1808/

 

https://www.ronis.hr/cd-transport-audiolab-6000cdt-za-6000a/297428/product/

 

Ili pak je skupo:

 

https://sigma-audiokoncept.hr/proizvod/simaudio-moon-260d-t/

 

Kažu da neke starije sedije Pioneer DVD-a imaju dobar transport...e sad......

 

Ovo ispod je jedan od boljih postoječih transporta (bio i kod nas na ponudi sličan početkom godine)...

 

https://www.kupujemprodajem.com/audio/cd-plejeri/cec-tl51x-cd-belt-drive-transport/oglas/101217156

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2021 8:54 (analogni).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice