Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.416.117
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Dakako da ne sub na policu, pogotovo ne sa ostalim komponentama !

Eventualno da ispod njega staviš neku mramornu ploču.......

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
maxy0 kaže...
Ok, nije lose ali mozda mi je malo prevelik.. i jel bi se osjetile previse vibracije kod basseva?

 Navodno ovo zaista funkcionira za smanjenje prenošenja vibracija po sobi https://www.svsound.com/products/soundpath-subwoofer-isolation-system

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
maxy0 kaže...
Ok, nije lose ali mozda mi je malo prevelik.. i jel bi se osjetile previse vibracije kod basseva?

 Navodno ovo zaista funkcionira za smanjenje prenošenja vibracija po sobi https://www.svsound.com/products/soundpath-subwoofer-isolation-system

 

Onda bolje da proba sa obicnim stoperima za vrata za par kuna, a ne da baci 50€...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
MewCore kaže...
maxy0 kaže...
Ok, nije lose ali mozda mi je malo prevelik.. i jel bi se osjetile previse vibracije kod basseva?

 Navodno ovo zaista funkcionira za smanjenje prenošenja vibracija po sobi https://www.svsound.com/products/soundpath-subwoofer-isolation-system

 

Onda bolje da proba sa obicnim stoperima za vrata za par kuna, a ne da baci 50€...

Ak ću kad mi dođe sub imat šripanje koje neću moć drugačije eliminirati evo i ja ću isto ko i ova raja bacit novce na to. 

Koji sub u prostoru kojih dimenzija imaš i kako su ti door stopperi pomogli? Na koji način si ih učvrstio?

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Ak ću kad mi dođe sub imat šripanje koje neću moć drugačije eliminirati evo i ja ću isto ko i ova raja bacit novce na to. 

Koji sub u prostoru kojih dimenzija imaš i kako su ti door stopperi pomogli? Na koji način si ih učvrstio?

 Ma radi se o gumi, gumenoj podlozi, koja sama po sebi uklanja vibracije, jer je guma. Bilo kakvu gumu da staviš, dobit ćeš takav učinak, sad ova od 50E je neka možda posebna guma, za audiofile, ali kako smo se do sada puno puta upoznali s činjenicom da je pojam "za audiofile" često rezerviran samo za visoke cijene, tako je možda bacanje para i bilo kakva gumena podloga radi isti ili sličan posao.

 

Lakše je isprobat s jeftinim stvarima, pa onda trošit pare ako se primjeti da jeftino rješenje ne daje rezultate ili ne daje željene rezultate, ili pak daje rezultate, ali bi netko htio još više.

 

 

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...
MewCore kaže...
maxy0 kaže...
Ok, nije lose ali mozda mi je malo prevelik.. i jel bi se osjetile previse vibracije kod basseva?

 Navodno ovo zaista funkcionira za smanjenje prenošenja vibracija po sobi https://www.svsound.com/products/soundpath-subwoofer-isolation-system

 

Onda bolje da proba sa obicnim stoperima za vrata za par kuna, a ne da baci 50€...

Bojim se da stoperi za vrata ne bi bili dorasi zadatku, jer...

 

Kod ovakvih nožica, nogu, podloški - a sve za zvučnike (pogotovo subwoofer tipa) - treba imati na umu 2 (dvije) stvari, a koje nisu tako jednostavne da se riješe stoperom za vrata:

 

Nastalu vibraciju u subwooferu  treba:

 

- Zadržati u samom kabinetu i onemogućiti joj da se širi ikamo dalje (u pod)... ili

 

- Pravilno sprovesti preko / kroz noge / podloške i omogućiti joj da se pruži u pod/podlogu i tamo ili nestane ili se značajno umanji i ne radi štetu zvuku.

 

Što odabrati?

Ovim stoperima za vrata, bojim se, ne bi dobio niti jedan od ovih željenih efekata, jer gumena masa (?) od koje su izrađeni nema gotovo nikakvih svojstava osim mehaničkih, a to je da ne oštete vrata i da spriječe da kvaka vrata ne udara o zid. 

 

Nekako mislim da kolega prije ima zadatak da subwoofer odvoji, vibracijski odvoji od poda/podloge, jer bi provodom vibracije u pod štetio sudjedima u stanu ispod sebe :) ... dakle...

Za tu svrhu ipak treba tražiti neko malo uže specijalizirano rješenje od obične gume za vrata.

 

Rješenje od posebnih proizvoda koji jesu upravo za tu namjenu, tipa Deflex Foculpods podloške/noge:

 

DEFLEX/MILTY FOCULPODS - VIBRATION ABSORBERS  https://www.analogueseduction.net/isolation/deflexmilty-foculpods-vibration-absorbers.html

 

https://www.ebay.co.uk/itm/DEFLEX-AUDIO-FOCULPODS-ENERGY-ABSORBING-ISOLATION-PODS-FOR-TURNTABLES-AND-CD-ETC-/181107699578

 

https://www.amazon.de/Deflex-Foculpods-Vibration-Absorbing-Supports/dp/B01ASE8YBY/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=Deflex-Foculpods&qid=1613043724&sr=8-1

 

Osobno koristim navedeni proizvod dugo godina i preporučujem ga. Proizvod je dugo na tržištu i ima odlična svojstva vibro-izolacije / odvajanja vibracija od podloge.

Foculpods su kao "masni" i odlično se "zalijepe" za podlogu i za uređaj koji je na njima, pa nema opasnosti od bilo kakvog pomaka ili njih ili uređaja sa njih.

 

Još jednom - ako sub nema masu preko 20 kg - ovo je (na tržištu) odlična (možda i najbolja) stvar; ako ima preko 20 kg - uzmeš 2 kompleta i staviš 5-6-8 komada pod sub (po želji).

 Super, čini se kao smisleno rješenje.

 

Pošto će sub vjerojatno bit na istom mjestu desetljeće ne vidim smisao u tome da se cigani i škrtari na tak nečem.

Ak imalo umanji maltretiranje susjeda i eliminira nešto škripe po sobi višestruko se isplati.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Možda da probaš antivibracijske podloške za mašinu za pranje rublja Electrolux E4WHPA02. U Emmezete 4 komada dođu 50kuna.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Krivo govoriš... Gumena podloga je gumena podloga - to NISU noge; to je podloga (kao prostirka).

 

"bilo kakva guma će često provesti vibraciju kroz sebe dalje.

 

Danas je vrlo teško naći gumu... ako pod gumom podrazumijevamo gumu, pravu gumu... ne silikonsko/plastično umjetno gov*o - kakvo se često prodaje pod guma.

 

Izgubilo se značenje pojma guma, pa pod tim mislite da je sve što je elastično - guma. Ne, nije. Guma je prirodni proizvod drveta kaučukovca, to i ništa drugo i ima svojstva koja ni jedan silikon ili umjetna tvar nema, a koje industrija gura kao "zamjena za gumu".

 

Današnje "gume", Filox, koje ti navodiš, nemaju veze sa gumom... niti sa svojstvima koje guma treba imati. Pogotovo ovo za odvajanje vibracija, što je poseban slučaj potrebe.

 

Tu treba ili prava guma (ne tvrda slitina plastičnih masa za stoper za vrata) ili specijalizirana masa koja je nastala upravo za potrebe gušenja vibracija (ni to nije guma, ali je napravljena sa ciljem vibracijskih djelovanja i ima upravo taj zadatak - koji izvrsno odrađuje).

 

Je, ima smisla. Malo sam prebrzo odgovorio...   

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Nekoc sam nasao po internetovima da je jedan od najboljih materijala za izolaciju od vibracija "sorbothane", koristi se univerzalno od tenisica do razne industrijske primjene.

Kupio brdo "pad"ova sa ebaya, samo treba vidjet koju tezinu moraju drzati, i eto jeftinog i kvalitetnog rjesenja. Koristim ih ispod gramofona, DACa i predpojacala.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 16:31 (hudo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, ima toga i za vešmašine, ali je pitanje koje su ( i koliko), te pojedine podloge/podloške učinkovite.

 

https://www.amazon.de/VibrationBloc-Dryer-Stand-by/dp/B01LZKF20E

 

https://www.consumerreports.org/cro/news/2010/06/inside-consumer-reports-test-labs-antivibration-devices-for-washing-machines/index.htm

 

U Hifi je igra s podloškama stvar probavanja više varijanti toga; da li brandirano ili DIY....najvažniji je neki pozitivni učinak.

Kod samostoječih zvućnika i ispod stalaka Bookshelfa se polazi od šiljaka.....

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Mosha kaže...

Možda da probaš antivibracijske podloške za mašinu za pranje rublja Electrolux E4WHPA02. U Emmezete 4 komada dođu 50kuna.

Malo je OT, ali nema veze...

  Ne postoje antivibracijske podloške za mašinu za pranje rublja!

 

Mašina mora biti na čvrstoj podlozi, beton, pločice ili slično, treba ju iznivelirati njenim nogama-vijcima, iste zategnuti kontra maticama i to je to. Nikakve antivibracijske podloške. Sorry lega, ali, to je glupost; prodavanje magle.

Kao i ona kvadratna guma za ispod mašine... pa da mi je vidjeti čija veš mašina stoji stabilno na onoj gumi i ne klati se kod pranja ili centrifuge? 

Ma da mi je vidjeti tog sretnika... samo, ne postoji taj "sretnik"  naravno da ne postoji, jer - imati nešto STABILNO na 2 cm debeloj gumenoj podlozi... sorry, ali ta 2 pojma ne mogu biti u istoj rečenici.

 

Dakle, pusti priče iz Emmezete... za subwoofer postoje specijalizirani proizvodi, a "antivibracijske podloške za veš mašine" - neka kupuju neuki ljudi.

 

Zanimljuvo, ja imam to ispod vezmasine valjda vec 10-15 godina, i jako utisa jer se centrifuga cula u spavacim sobama (zvuk bi se prenosio kroz pod)

Slicno problem imam sada i sa novom klimom - kompresor ili nesto unutra malo vibrira tokom rada i prenosi vibracije kroz nosace na cjelu kucu. Skoro vise se cuje u sobi na drugom kraju stana nego kraj klime:/

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Veš mašinu izbalansiraj, pa će se automatski utišati. Bučna ti je jer je u debalansu, a ti, umjesto da riješiš glavni problem - banals stroja u radu - "rješavaš" buku koja nastaje od debalansa nebalansiranog stroja :)  krivo si postavio problem i rješenje. Rješavaš posljedicu,, a ne uzrok. Razmisli malo!

 

Mašina mora biti 100% čvrsto uporišno postavljena; ni jedan se kraj ne smije ni malo "ugibati" ili uvinuti... pa zato postoje one njene noge sa navojem da se radi s njima, točno i precizno. Ali - na čvrstoj podlozi; drugačije ne možeš! Ne možeš nešto staviti na čvrsto uporište na gumu ispod... to ne postoji!

 

Otići će ti ležaj na bubnju mašine, otići će ti amortiteri mašine, procurit će ti kada mašine, jer će mehanički puknuti od vibracija. Puno se lošeg dogodi kod neizbalansiranih mašina. 

 

Zamisli da skačeš u dalj / vis, svejedno, i da umjesto tvrde trkače staze imaš pijesak po kojem trčiš... pa nema odraza kako treba; naravno da nema. Pri odskoku propadaš u njega... na čvrstoj podlozi ne propadaš. Ljudi, kako vam to nije jasno?!

 

Naravno da sam izbalasnirao masinu, pa nisam bas toliko zelen i neznam da masina ima nogice koje se mogu stimat. Masina radi evo vec 15 i vise godina, jer da nije u balansu brzo bi otislo nesto.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Mosha kaže...

Možda da probaš antivibracijske podloške za mašinu za pranje rublja Electrolux E4WHPA02. U Emmezete 4 komada dođu 50kuna.

Malo je OT, ali nema veze...

  Ne postoje antivibracijske podloške za mašinu za pranje rublja!

 

 

 U pravu si, pronaša sam test onih Electroluxovih antivibracijskih podloški i ispada da prigušuju buku, ali istovremeno povećavaju vibraciju same mašine za rublje tako da bi se trebali zvati podlošci za smanjivanje buke. 

 

 

Zar kod subwoofera ovi podlošci nebi ispunili cilj da smanje prenošenje vibracija u pod skoro kao i oni za to namijenjeni daleko skuplhji proizvodi?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 21:21 (Mosha).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Za sub (2 kom) sam ja koristio ovaj Auralex https://auralex.com/subdude-ii/ , odlicno radio, ucvrsti definiciju

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
tajo1960 kaže...
Mosha kaže...
tajo1960 kaže...
Mosha kaže...

Možda da probaš antivibracijske podloške za mašinu za pranje rublja Electrolux E4WHPA02. U Emmezete 4 komada dođu 50kuna.

Malo je OT, ali nema veze...

  Ne postoje antivibracijske podloške za mašinu za pranje rublja!

 

 U pravu si, pronaša sam test onih Electroluxovih antivibracijskih podloški i ispada da prigušuju buku, ali istovremeno povećavaju vibraciju same mašine za rublje tako da bi se trebali zvati podlošci za smanjivanje buke. 

Zar kod subwoofera ovi podlošci nebi ispunili cilj da smanje prenošenje vibracija u pod skoro kao i oni za to namijenjeni daleko skuplhji proizvodi?

Teško da bi. Možda smanjenje u nekom jednoznamenkastom postotku, ali, to je minorno.

 

Žao mi je što nemaš prilike uživo vidjeti, a pogotovo opipati Deflex Foculpod podloške/noge. Tada bi vidio ogromnun razliku između "podloška" i podloška i sam materijal od kojeg je napravljen, konzistenciju i gustinu/mekoću...

Zapravo, ako si i sam u sittuaciji da ti trebaju - odvaži se, kupi si komplet i vrlo brzo ćeš se uvjeriti u nepobitnu kvalitetu proizvoda.

 Ponudi mu IsoAcoustics Gaia.

 

Neka vidi po tezini koji mu trebaju...

Gaia I - 100kg

Gaia II - 54kg

Gaia III - 32kg

 

Cijena sitnica....

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Hvala na preporuci za Foculpods. Vec neko vrijeme trazim nesto bas za subwoofer malo izolirati, a previse mi je dati 500+kn za svs soundpath ili subdude. Konacno da maknem komade izrezane zracnice koje sam trenutno stavio ispod, makar rade vrlo dobro.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 10:12 (perkoxcar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kaj mrtvilo....ajmo...Valentinovo je prošlo i možete se vrnuti Hifi.....

 

https://www.bolha.com/ojacevalci-hi-fi-komponente/meridian-505-oglas-5733733

 

Cijena izgleda primamljivo....je li tko slušao ?

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kaj mrtvilo....ajmo...Valentinovo je prošlo i možete se vrnuti Hifi.....

 

https://www.bolha.com/ojacevalci-hi-fi-komponente/meridian-505-oglas-5733733

 

Cijena izgleda primamljivo....je li tko slušao ?

 Krasno, uzeo čovjek sebi 2x Meridian monobloka za dodatne kanale u kućnom kinu. E to je pravo kućno kino, svaka mu čast.

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, u srednji rang bi mogli još svrstati Roksan, Creek....

Rega i Cyrus su možda (možda) malo niže...

A Sugden, Musical Fidelity, Lema, Chord više u gornji razred, kamo definitivno spada engleski Audio Note.

 

Doduše, nezahvalne su takve podjele, jer ima proizvoda koji cijenom ne spadaju blizu vrha, a kvalitetom da...i obrnutio.

Ali večinom vrijedi ono "kolko para tolko muzike".....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da, u srednji rang bi mogli još svrstati Roksan, Creek....

Rega i Cyrus su možda (možda) malo niže...

A Sugden, Musical Fidelity, Lema, Chord više u gornji razred, kamo definitivno spada engleski Audio Note.

 

Doduše, nezahvalne su takve podjele, jer ima proizvoda koji cijenom ne spadaju blizu vrha, a kvalitetom da...i obrnutio.

Ali večinom vrijedi ono "kolko para tolko muzike".....

 Leema Acoustics

3 godine
offline
Vaš audio kutak

Naim je fna, gusta engleska magla :).

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Imao doma NAIM cd player. Nije me impresionirao, brzo se prodao.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Prolazeći prstom po prednjem panelu Yamahinog R-N402D stereo pojačala osjetim ful lagano titranje, kao nekakav protok struje koji sam znao osjetiti i prilikom punjenja nekih mobitela.

Provjerio sam da neki kabel od zvučnika slučajno ne dodiruje kućište pojačala ali koliko vidim to nije slučaj. 

Da li treba obraćati ikakvu pozornost na to?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jebga, ima Naim svoje poklonike i fanove koji vole takav zvuk.

Zvuk sa tempom, dinamikom, prema naprijed...sa možda malo manje ljepote timbra i dubine pozornice....( takav se bar meni činio poodavno, na koleginom sustavu sa Naim Nait 5i pojačalom i CDP-om).

 

Za manje novaca će pristojan zvuk pružiti i Exposure, Roksan, Creek....

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Prolazeći prstom po prednjem panelu Yamahinog R-N402D stereo pojačala osjetim ful lagano titranje, kao nekakav protok struje koji sam znao osjetiti i prilikom punjenja nekih mobitela.

Provjerio sam da neki kabel od zvučnika slučajno ne dodiruje kućište pojačala ali koliko vidim to nije slučaj. 

Da li treba obraćati ikakvu pozornost na to?

Ako se dobro sjećam, tebi je Yamaha unutar utora/police komode.

To "titranje" bi najvjerojatnije bile vibracije od samog rada pojačala ili čak možda od okoline (zvučnici ..?), napose ako komoda nema masivne drvene stranice i police.

 

Možda da ispod staviš neke kvalitetne podloške, neke brandirane gumene ili kombinaciju tvrde gume i metala....

Najbolji rezultat bi bio da odšarafiš sadašnje nogice i umjesto njih staviš te podloške, jer ti tvornički plastikaneri su "Bogu za plakati"

i na dosta skupljim uređajima.

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
MewCore kaže...

Prolazeći prstom po prednjem panelu Yamahinog R-N402D stereo pojačala osjetim ful lagano titranje, kao nekakav protok struje koji sam znao osjetiti i prilikom punjenja nekih mobitela.

Provjerio sam da neki kabel od zvučnika slučajno ne dodiruje kućište pojačala ali koliko vidim to nije slučaj. 

Da li treba obraćati ikakvu pozornost na to?

Ako se dobro sjećam, tebi je Yamaha unutar utora/police komode.

To "titranje" bi najvjerojatnije bile vibracije od samog rada pojačala ili čak možda od okoline (zvučnici ..?), napose ako komoda nema masivne drvene stranice i police.

 

Možda da ispod staviš neke kvalitetne podloške, neke brandirane gumene ili kombinaciju tvrde gume i metala....

Najbolji rezultat bi bio da odšarafiš sadašnje nogice i umjesto njih staviš te podloške, jer ti tvornički plastikaneri su "Bogu za plakati"

i na dosta skupljim uređajima.

 

Nije neki problem jer pojačalom 95% slučajeva baratam bežićno, al evo sad probao preć prstom dok je standbyu i ista stvar. Svejedno može imati veze sa nožicama?

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

Imao doma NAIM cd player. Nije me impresionirao, brzo se prodao.

 pogledaj najnoviji naim cd player kao da ga je konstruiralo dijete od 4 godine,velik trafo, transport i pločica elektronike 10 puta  4 cm i to bi trebao biti tobožnji hiend

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 17:13 (blackalbum).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da ne editiram....

 

Evo, ja upravo upalio Hifu i probam na poleđini DAC-a, preampa i izlaza da li što vibrira (bez uklučene glazbe/zvučnika).

Ne vibrira ništa (bar ja po rukom ne čujem).

 

Kada pustim glazbu (malkice samo iznad normale slušanja); Izlazno pojačalo (najdonja polica) ne vibrira, preamp iznad njega isto ne, ali se (vrlo, vrlo malo) pod prstima osjeti vibra nad DAC-om (na trećoj polici prema gore).

 

Napominjem da je  sve na Hifi Rack-u (36 mm ruska Breza špera, šiljci..) i da je svaki uređaj na zasebnim metalnim podloškama i čelićnim kuglicama iznad...

 

Dakle, vibre iz okoline (malkice al ipak) dolaze na poneku komponentu, ako je na višem mjestu na Racku.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
analogni kaže...
MewCore kaže...

Prolazeći prstom po prednjem panelu Yamahinog R-N402D stereo pojačala osjetim ful lagano titranje, kao nekakav protok struje koji sam znao osjetiti i prilikom punjenja nekih mobitela.

Provjerio sam da neki kabel od zvučnika slučajno ne dodiruje kućište pojačala ali koliko vidim to nije slučaj. 

Da li treba obraćati ikakvu pozornost na to?

Ako se dobro sjećam, tebi je Yamaha unutar utora/police komode.

To "titranje" bi najvjerojatnije bile vibracije od samog rada pojačala ili čak možda od okoline (zvučnici ..?), napose ako komoda nema masivne drvene stranice i police.

 

Možda da ispod staviš neke kvalitetne podloške, neke brandirane gumene ili kombinaciju tvrde gume i metala....

Najbolji rezultat bi bio da odšarafiš sadašnje nogice i umjesto njih staviš te podloške, jer ti tvornički plastikaneri su "Bogu za plakati"

i na dosta skupljim uređajima.

 

Nije neki problem jer pojačalom 95% slučajeva baratam bežićno, al evo sad probao preć prstom dok je standbyu i ista stvar. Svejedno može imati veze sa nožicama?

Ima veze samo indirektno sa nožicama, jer iste ne anuliraju baš te vibre, a trebale bi....barem nešto....

Trafo pri radu malo vibrira (a koliko vidim, u tim je srijama klasični EI trafo), a ponekad mogu malo vibre dati i ostali oveči elementi, poglavito u napajčkom dijelu.

 

Probaj s nekim podloškama.....nedugu smo tu raspravljali o njima.

 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Koja je nus pojava ako malo vibrira?
Ton koji izlazi na zvucnike nece biti tocan ili nesto slicno?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice