Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Pa naravno da postoji razlika u zvuku pojedinih transporta,pa to nije nikakva novost..ne vidim Tajo sto se cudis tome,to sto nisi cuo ti i tvojih par frendova ne mora nista znacit..zar je bitno..!?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
A onda možemo proširiti priču i na HiFi streaming. ;) Trebalo bi biti bit perfect.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Svatko tjera vodu na svoj mlin. ;)
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Vaš audio kutak

...sa najboljim zeljama da uđemo u novu 2021...

 

 

...manje kompliciranja, a vise uzivanja u muzici...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 17:54 (djigibao).
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...

Pa naravno da postoji razlika u zvuku pojedinih transporta,pa to nije nikakva novost..ne vidim Tajo sto se cudis tome,to sto nisi cuo ti i tvojih par frendova ne mora nista znacit..zar je bitno..!?

O čemu pričaš, molim te? Ne govori se o razlikama cd pogona; daj, ne uskači sa komentarom, a nisi u srži teme. Pročitaj temu od mog posta gore, pa ćeš onda razumjeti o čemu pričamo.

Nije tema razlike cd pogona u audio području. Krivo. 

 Posto si slican kao nasi politicari pa puno pricas a malo meda dajes sam skuzio da o tome pricas....srz teme ti je nepotreban..,alo ko sprema (digitalizira) svoju CD kolekciju kao ISO full,ne znam i zasto bih..ali si se nadovezao nepotrebno o transportima,laserima..pa onda o razlici u reprodukciji CD svak put..uglavno svega si nadrobio!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...

KLH se dobro slaže s Cambridge Audiom (info iz dućana)

 

Izbjegavati F302, F303 je avion za F302. Slušao sam ih oba. Odi tamo pa ih poslušaj.

F303 ima fini mekani duboki bas, F302 je jednostavno meni bezveze.

Puštao sam par pjesama CD kvalitete preko aptx HD, i neke pjesme super zvuče, neke totalno bezveze.

 

Puštaš glazbu preko kompa na Foobaru, i kontroliraš taj Foobar preko Foobar control aplikacije na mobitelu.

 

Imaš i povoljno aktivne zvučnike https://audiocinema-art.hr/shop/elipson-prestige-facet-14bt-hd

to će sigurno imati dovolno basa i ne moraš kupovati pojačalo.

I kad sam puštao APTX HD nije se primijetila neka razlika vs CD playera.

 

Možda nekakav DAC s bluetoothom i potenciometrom ako spajaš komp na njega.

Ili nekakav mrežni streamer s bluetoothom.

 

Makar je meni super kombinacija Foobar2000 na kompu, učitaš library i preko kontrola puštaš što hoćeš.

A Foobar podržava i internet streamove, pa si to učitaš u foobar i nek svira.

 

Elipson Prestige ti je 5.899,00 kn i možeš puštati s mobitela glazbu

Ako spajaš preko kompa možeš si uzeti Topping E30 1100 kn (ima daljinski za podešavanje glasnoće).

Ili sve to radiš preko Foobar control aplikacije.

I na Elipsonu imaš Sub-out 

 

 

 hvala ti, ovi aktivni zvučnici mi se čine kao ono što mi treba, bez puno komplikacija, i cijena je ok..

a što se tiče bt-a za puštanje mjuze s pc-a, nije li dovoljno kupiti samo bt stick? tj. s laptopa koji ima ugrađen bt bi to trebalo raditi po defaultu?

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
digitall kaže...
agramTango kaže...

KLH se dobro slaže s Cambridge Audiom (info iz dućana)

 

Izbjegavati F302, F303 je avion za F302. Slušao sam ih oba. Odi tamo pa ih poslušaj.

F303 ima fini mekani duboki bas, F302 je jednostavno meni bezveze.

Puštao sam par pjesama CD kvalitete preko aptx HD, i neke pjesme super zvuče, neke totalno bezveze.

 

Puštaš glazbu preko kompa na Foobaru, i kontroliraš taj Foobar preko Foobar control aplikacije na mobitelu.

 

Imaš i povoljno aktivne zvučnike https://audiocinema-art.hr/shop/elipson-prestige-facet-14bt-hd

to će sigurno imati dovolno basa i ne moraš kupovati pojačalo.

I kad sam puštao APTX HD nije se primijetila neka razlika vs CD playera.

 

Možda nekakav DAC s bluetoothom i potenciometrom ako spajaš komp na njega.

Ili nekakav mrežni streamer s bluetoothom.

 

Makar je meni super kombinacija Foobar2000 na kompu, učitaš library i preko kontrola puštaš što hoćeš.

A Foobar podržava i internet streamove, pa si to učitaš u foobar i nek svira.

 

Elipson Prestige ti je 5.899,00 kn i možeš puštati s mobitela glazbu

Ako spajaš preko kompa možeš si uzeti Topping E30 1100 kn (ima daljinski za podešavanje glasnoće).

Ili sve to radiš preko Foobar control aplikacije.

I na Elipsonu imaš Sub-out 

 

 

 hvala ti, ovi aktivni zvučnici mi se čine kao ono što mi treba, bez puno komplikacija, i cijena je ok..

a što se tiče bt-a za puštanje mjuze s pc-a, nije li dovoljno kupiti samo bt stick? tj. s laptopa koji ima ugrađen bt bi to trebalo raditi po defaultu?

 Mislim da bi trebalo. Ja imam bežične slušalice preko BT-a.

 

Najbolje je to pitati u dućanu i odmah isprobati, oni puštaju glazbu preko BT-a pa na pojačalo s BT receiverom.

Makar koriste tamo YT, ali tek toliko da vidiš može li tako raditi.

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
(i tvoj kolega analogni sa - "ovisno o frekvenciji", ha ha... ma koja fuckin' frekvencija, OMG)  :(  Bez zamjerke, ali to je puko drobljenje samo da se nešto drobi.

 Da........" ma koja fuckin' frekvencija".......

 

....odakle si to izvadio......? 

 

I ja te moram razočarati i kazati da nijedan moj kolega (ili poznanik) u krugu nih 30-40 koji se bave Hifom ne radi nikakvu "DGITALIZACIJU" CD Medija u tom obliku koji ti spominješ.

Takoreči, skoro nitko od njih više ne ripa CD-e i sl. a i zašto bi kada je to dostupno na netu za stavljanje na HDD(SSD).

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ekipa kako drzite crossover na sub-u? Jel ima neka magicna formula ili po uhu?

Evo da otvorimo novo poglavlje jos u 2020 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Sve najbolje u Novoj godini, svim korisnicima Foruma !

A ljubiteljima Hife puno dobrog zvuka i komponenti !

 
4 0 hvala 3
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Sve najbolje, svima :)

 
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Ljudi svako dobro u ovoj godini! 

 

Do pred par dana je netko na Njuškalu prodavao Dali Zensor 1AX za 2200kn. Htio sam ih kupit al reko neću pošto se selim a imam u planu nešto drugo kad se smjestimo. I do navečer ja razmišljam o njima i jače je to od mene pa sam racionalno zaključio da bi oni mogli kasnije u spavaću ili kao neki B sustav, jel. 

 

I dok sam ja tako planirao i pokušavao sam sebi opravdati takvu kupnju, zvučnici su otišli. Jebiga. 

 

E sad, ja ih uopće ne mogu pronaći, čak niti preko googla što mi je do sada uvijek uspijevalo za takve prodane ili istekle oglase. Npr; Dali Zensor AX njuškalo ili neka kombinacija bi uvijek izbacila bilo kakav oglas. Ima li netko još kakvu ideju da se ti zvučnici pronađu pa da na blef pošaljem čovjeku poruku dal su prodani? Znam da je lokacija bila Trešnjevka. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

The sound of the earth shaking (Croatia) - 9GAG

 

https://9gag.com/gag/aQo6B0z#comment

 

 

 

Naravno prvo stisajte sistem!

To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 15:09 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Ljudi svako dobro u ovoj godini! 

 

Do pred par dana je netko na Njuškalu prodavao Dali Zensor 1AX za 2200kn. Htio sam ih kupit al reko neću pošto se selim a imam u planu nešto drugo kad se smjestimo. I do navečer ja razmišljam o njima i jače je to od mene pa sam racionalno zaključio da bi oni mogli kasnije u spavaću ili kao neki B sustav, jel. 

 

I dok sam ja tako planirao i pokušavao sam sebi opravdati takvu kupnju, zvučnici su otišli. Jebiga. 

 

E sad, ja ih uopće ne mogu pronaći, čak niti preko googla što mi je do sada uvijek uspijevalo za takve prodane ili istekle oglase. Npr; Dali Zensor AX njuškalo ili neka kombinacija bi uvijek izbacila bilo kakav oglas. Ima li netko još kakvu ideju da se ti zvučnici pronađu pa da na blef pošaljem čovjeku poruku dal su prodani? Znam da je lokacija bila Trešnjevka. 

 Izvolis - KLIK

 

_____________________________________________________

 

PUNO ZDRAVLJA, SREĆE I DOBROG ZVUKA U NOVOJ 2021!!!

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Mislim da ti oglasi se vide jos kasnije ako su oznaceni kao prodani, ako su istekli ili izbrisani, onda ih vise nemozes naci ni preko googlea...

I believe Wi can Fi...
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Da, polovni su bili za 2200 al 4 godine stari pa me to najviše odbilo od kupnje makar bi sigurno spustio. Jebaj ga sad, mislil sam nekaj privremeno pošto nemam nikakve trenutno al tražim dalje 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak

Trazis aktivne, polovne?

 

Ovako nesto:

Edifier R2750DB = 1500kn

Behringer TRUTH B2030A = 1150kn

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Akua Naru - Poetry: How Does It Feel Now??? [Live Performance]

 

 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Zna li netko je li se moze kupovati CD-a u  ducanu Dobar zvuk s discogs-a direktno bez koristenja paypala.

Vidim da su fizicki ducan zatvorili, samo su online.

Nemam trenutno otvoren paypal, a neki stari otvoreni racuni su mi vezani za tel. brojeve koje ne koristim,

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

Ma htio bih kupiti "Yammat kompilaciju" CD koju trenutno jedino vidim u ducanu Dobar zvuk koji je presao na online poslovanje.

Poslao sam im poruku na discogs, ovih dana. Pretpostavljam da su na mini godisnjem.

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Da, polovni su bili za 2200 al 4 godine stari pa me to najviše odbilo od kupnje makar bi sigurno spustio. Jebaj ga sad, mislil sam nekaj privremeno pošto nemam nikakve trenutno al tražim dalje 

 evo ga, vjv je oglas istekao, pa je nanovo objavljen...

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/dali-zensor-1-ax-gratis-qed-profile-kabel-2-m-oglas-32279513

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
blackalbum kaže...

  u glavnom sistemu imam 5 cd playera i oko 600 do 800 originalnih cd i tako slušam glazbu ,kad želim promijenu slušam spotify preko chromecast audia spojenog optikom u rotel amp,a za još veći gušt koristim gramofon od pro jecta,ne pada mi na pamet digitalizirati cd-e,jer koja je onda korist što sam ih kupio,ionako će sa vremenom original cd-i propasti pa je bolje da uuživam u njima kad se izderu kupit ću drugi

Znatiželja radi, pa pitam:

-Jesu li svih 5 navedenih cd playera spojeni na amp? Na 5 linijskih ulaza? ... Ili se povremeno spajaju, po 1-2, po potrebi i želji promjene klase i zvuka? 

 4 cd playera su spojeni na linijske ulaze,5-ti je na coax od rotelovog pojačala

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo mene nakon 2 tjedna odmora... Došao je Mission M5AS woofer u sustav i moram priznat da je zanimljivo s wooferom. Još nisam detaljno namjestio sve, ali simpatično je čut ovoliko puno (previše) bassa. Za audiofilsku slušanje baš i nije, odnosno može proći ako se namjesti na 35Hz cut-off i ako se pogodi prava glasnoća. Sve ostalo nije za ozbiljno slušanje, ali je za tulume i filmove. Filmovi sad imaju pravi kino zvuk. Iskreno, mogu bez njega, ali kad je samo 1400 kuna, onda ću ga zadržat, pa neka troši struju i skuplja prašinu.

 

Mission M5AS je woofer zatvorenog tipa s 300W pojačalom u sebi, a spajam ga na high-level ulaz. Ono što primjećujem je da mu smještaj igra veliku ulogu, a kako sad nisam u mogućnosti idealno ga smjestit, pričekat će malo bolja vremena za izvuć maximum iz njega.

 

Ja zadovoljan.

 

E sad je konačno vrijeme da se uhvatim kupovine jednog ozbiljnog DAC-a... Ovu godinu mi nenadano uletili Sonusi, pa ovaj woofer, pa sam gramofon sredio... Nikako taj DAC prokleti uzet.

Live long and prosper.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
blackalbum kaže...

 4 cd playera su spojeni na linijske ulaze,5-ti je na coax od rotelovog pojačala

OK, znači, 4 sviraju sa svojstvom kompletnog playera, a 5. se oslanja na DAC u Rotelu... ako sam dobro shvatio.

Štp je u Rotelu; Wolfson DAC?

 da wolfson dac je koji je odličan,kako imaš više iskustva sa pojačalima dali se isplati uzeti rotel ra 1592 ili moon 240i,naravno ne sad odmah nego kad bude neka bolja akcija,rotel mi se jako dobro pokazao slušam ga 4 godine po 6-7 sati i  nikad ni jedan problem

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

U Rotel RA11 i RA12 je npr. stavljen Wolfson premium 24-bit/192kHz  DAC.

Ali je to manje bitno, jer je važnije koliko je kvalitetno isti implementiran.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Ljudi treba mi vaš savjet/pomoć.

Izgleda da mi je grom spržio Denon AVR-X1400H i sad ga mogu upaliti, ali nema zvuka i ne šalje sliku na TV.

Grom je zveknija u net i preko neta/max-tv je prešao u AV receiver. 

Da pokušam objasniti kako je bio spojen: MAXTV - Denon - U TV - sve spojeno sa HDMI.

I sad je moje pitanje di ga mogu poslati na servis i dali uopće ima popravka i dali je isplativo popravljati?

 

Battlelog: MUDO_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
amater_2 kaže...

Ljudi treba mi vaš savjet/pomoć.

Izgleda da mi je grom spržio Denon AVR-X1400H i sad ga mogu upaliti, ali nema zvuka i ne šalje sliku na TV.

Grom je zveknija u net i preko neta/max-tv je prešao u AV receiver. 

Da pokušam objasniti kako je bio spojen: MAXTV - Denon - U TV - sve spojeno sa HDMI.

I sad je moje pitanje di ga mogu poslati na servis i dali uopće ima popravka i dali je isplativo popravljati?

 

 Prvo, isprobaj neki drugi kanal, da li uopće daje zvuk, neke znakove života, osim svjetla... Možda ti je "samo" taj hdmi ulaz spžen...

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Probao sam i ništa, sve mrtvo. Ne radi ni bluetooth.

Battlelog: MUDO_HR
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
amater_2 kaže...

Ljudi treba mi vaš savjet/pomoć.

Izgleda da mi je grom spržio Denon AVR-X1400H i sad ga mogu upaliti, ali nema zvuka i ne šalje sliku na TV.

Grom je zveknija u net i preko neta/max-tv je prešao u AV receiver. 

Da pokušam objasniti kako je bio spojen: MAXTV - Denon - U TV - sve spojeno sa HDMI.

I sad je moje pitanje di ga mogu poslati na servis i dali uopće ima popravka i dali je isplativo popravljati?

 

 Javi se servisu KBZ Electronic, Trnjanska 117, Zagreb, tel. 01 615 0101.

 I prvo pitaj koliko će koštat popravak, jer ako je 1000 kuna (napamet govorim), onda se više isplati gledat neki novi/polovni receiver... Vidim da je ovaj tvoj bio oko 3000 kuna, zadnja cijena u Sonus Arta.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice