Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.910
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, AS Review, odnosno njihov šef @Amirm se sam pomalo diskreditira što sve pretpostavlja samo mjerenjima.

 

I Atkinson iz Stereophila, koji već 45 g piše recenzije, radi još relevantnija mjerenja (to mu je bila struka).

Ali on ih stavlja na kraju recenzije, nakon što je detaljno opisao komponentu i svoje slušne dojmove.

 

Audiofile mahom zanima samo slušni dojam. Mjerenja su samo dodatni info (ionako malo tko razumije grafove).

 

Zato je sve poželjno poslušati prije konačne odluke.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

iz svega bi se dalo zaključiti da taj roksan ni blizu nema 140 w na 8 ohma,prije negdje 60-70w  ja sa rotelom od 60 w bez problema guram bower i wilkins stupove,sa 140 w  se može gurati bilo veliku večinu zvučnika bez problema a da tog roksana trebaš toliko nabiti da gura male zvučnike,tu nešto ne štima

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...

iz svega bi se dalo zaključiti da taj roksan ni blizu nema 140 w na 8 ohma,prije negdje 60-70w  ja sa rotelom od 60 w bez problema guram bower i wilkins stupove,sa 140 w  se može gurati bilo veliku večinu zvučnika bez problema a da tog roksana trebaš toliko nabiti da gura male zvučnike,tu nešto ne štima

Jako, ali jako loš pokušaj trolanja, ajde sada pročitaj ponovno napisano pa malo razmisli i uključi mozak pa probaj onda trolati kada već povremeno dolaziš ovdje s navedenom namjerom.

Da si se bar potrudio to bi cijenio, ovako.... jad i bijeda...

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
blackalbum kaže...

iz svega bi se dalo zaključiti da taj roksan ni blizu nema 140 w na 8 ohma,prije negdje 60-70w  ja sa rotelom od 60 w bez problema guram bower i wilkins stupove,sa 140 w  se može gurati bilo veliku večinu zvučnika bez problema a da tog roksana trebaš toliko nabiti da gura male zvučnike,tu nešto ne štima

Jako, ali jako loš pokušaj trolanja, ajde sada pročitaj ponovno napisano pa malo razmisli i uključi mozak pa probaj onda trolati kada već povremeno dolaziš ovdje s navedenom namjerom.

Da si se bar potrudio to bi cijenio, ovako.... jad i bijeda...

 

 nije trolanje,ti očiti ne razumiješ koliko je 140 w na 8 ohma

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...
blackalbum kaže...

iz svega bi se dalo zaključiti da taj roksan ni blizu nema 140 w na 8 ohma,prije negdje 60-70w  ja sa rotelom od 60 w bez problema guram bower i wilkins stupove,sa 140 w  se može gurati bilo veliku večinu zvučnika bez problema a da tog roksana trebaš toliko nabiti da gura male zvučnike,tu nešto ne štima

Jako, ali jako loš pokušaj trolanja, ajde sada pročitaj ponovno napisano pa malo razmisli i uključi mozak pa probaj onda trolati kada već povremeno dolaziš ovdje s navedenom namjerom.

Da si se bar potrudio to bi cijenio, ovako.... jad i bijeda...

 

 nije trolanje,ti očiti ne razumiješ koliko je 140 w na 8 ohma

 Na koje zvučnike se referiraš, emit m20?

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...
blackalbum kaže...

iz svega bi se dalo zaključiti da taj roksan ni blizu nema 140 w na 8 ohma,prije negdje 60-70w  ja sa rotelom od 60 w bez problema guram bower i wilkins stupove,sa 140 w  se može gurati bilo veliku večinu zvučnika bez problema a da tog roksana trebaš toliko nabiti da gura male zvučnike,tu nešto ne štima

Jako, ali jako loš pokušaj trolanja, ajde sada pročitaj ponovno napisano pa malo razmisli i uključi mozak pa probaj onda trolati kada već povremeno dolaziš ovdje s navedenom namjerom.

Da si se bar potrudio to bi cijenio, ovako.... jad i bijeda...

 

 nije trolanje,ti očiti ne razumiješ koliko je 140 w na 8 ohma

 Na koje zvučnike se referiraš, emit m20?

 da na njih pišeš da ti je potrebno roksana od 140 w nabiti jako da bi oni dobro prosvirali,pa je meni to čudno da ima treba toliko snage,moje rotelovo pojačalo je samo 60 w pa bez problema vozi podne zvučnike

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...
blackalbum kaže...

iz svega bi se dalo zaključiti da taj roksan ni blizu nema 140 w na 8 ohma,prije negdje 60-70w  ja sa rotelom od 60 w bez problema guram bower i wilkins stupove,sa 140 w  se može gurati bilo veliku večinu zvučnika bez problema a da tog roksana trebaš toliko nabiti da gura male zvučnike,tu nešto ne štima

Jako, ali jako loš pokušaj trolanja, ajde sada pročitaj ponovno napisano pa malo razmisli i uključi mozak pa probaj onda trolati kada već povremeno dolaziš ovdje s navedenom namjerom.

Da si se bar potrudio to bi cijenio, ovako.... jad i bijeda...

 

 nije trolanje,ti očiti ne razumiješ koliko je 140 w na 8 ohma

 Na koje zvučnike se referiraš, emit m20?

 da na njih pišeš da ti je potrebno roksana od 140 w nabiti jako da bi oni dobro prosvirali,pa je meni to čudno da ima treba toliko snage,moje rotelovo pojačalo je samo 60 w pa bez problema vozi podne zvučnike

 Evo ti moj citat od stranice prije ove:

 

"Pogledaj gore moj post za male emite 20, iako sam ih tjerao sa 220w na 4 ohm, htjeli su još snage."

 

Evo ti moj citat od dvije stranicep prije ove:

 

"

Niže je spec Dynaudio Emit m20 zvučnika, malih standmountera:

 

Sensitivity: 86dB (2,83V / 1m)

IEC Power Handling: 150W

Impedance: 4 Ohms

Frequency Response (±3dB): 50Hz – 23kHz Box principle: Bass Reflex Rear Ported

Crossover: 2 way Crossover Frequency: 2600Hz Crossover Topology: 1st/2nd order

 

 

Moj Roksan ima 220w na 4 ohm, radili su ok s njim no trebalo im je još više snage....

Da, radit će i s ampom od 40w samo kako."

 

Možeš li navesti gdje je spomenuto da rade na 8ohm i da sam ih gonio sa 140w na 8 ohm?

4 godine
offline
Vaš audio kutak

A jebga.

Hifa je subjektivni hobi.

 

Ako je kolega dojma da njegov Rotel može kontrolirati njegove B&W samostojeće

(Bookshelfi znaju biti zahtjevniji, glede osjetljivosti),

onda je to njegovo vlastito (subjektivno) mišljenje.

 

Isto kao što drugi kolega tjera ATC SCM 19 sa M22 Pioneer od 30 W.

S time da je taj drugi sve moguće premjerio, pri raznim opterečenjima i sl.

Bio sam prisutan kako to ispituje kod jednih monoblokova, na Audio Analizeru (35.000 €).

 

Ali se opet vraćamo na probavanje.

Probao si nešto i daš dojmove.

Ako nisi probao, možeš samo teoretizirati ne temelju speksa.

Jednostavno je.

 

 

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...

...na ovom forumu kojeg vecina ne smatra relavantnim su testirali ATC SCM19 zvucnike i nisu se bas pokazali u lijepom svijetlu - KLIK

 

Znam da gosp. Gašo (sa audiofil.net foruma) ima te zvucnike ih jako hvali i zadovoljan je s njima (kao i jos par ljudi na tom forumu) i ako je njima u redu mislim da mi ovdje nemam bas toliko veliku potrebu razglabati o njima.

Sve je manje-vise receno i postovi se ponavljaju - deja vu...

"Znam da gosp. Gašo (sa audiofil.net foruma) ima te zvucnike ih jako hvali i zadovoljan je s njima (kao i jos par ljudi na tom forumu) i ako je njima u redu mislim da mi ovdje nemam bas toliko veliku potrebu razglabati o njima."

 

A zašto ne? Pa nije dotični gosp. Gašo (isprika čovjeku, ne poznam ga, ali nikoga ne kujem u zvijezde kao ti sada) školovao svoj sluh i doživljaj zvučnika na planeti XYZ u svemiru, pa da je iznad svih. Nije sigurno. Niti čuje kao šišmiš i pas zajedno. Ne čuje tako sigurno!

 

I drugi ljudi čuju i raspoznaju kvalitetu nečega, pa i zvuka.

Svaka čast čovjeku, koliko sam shvatio lumen je za elektroniku, ali brate, pa nije on mjerilo svjetske klase da određuje da li nešto je ili nije dobro nekome. On može biti mjerilo sebi, ali i drugi su "gosp. Gašo" na svoj način; i drugi ljudi čuju; ne samo Gašo, pa kažu, na drugim stranama svijeta - "ATC 19 je zvučnik precijenjenih karakteristika, promijenio sam 10 pojačala i ni sa jednim nije radio kako treba; onda sam ga prodao, jer nema tu kruha".

 

I što ćemo sada? Njih sve proglasiti blesavima, ludima, glupima i gluhima jer je "gosp. Gašo" rekao da je to odličan zvučnik? Pa nećemo... nećemo sigurno. Imalo razuman čovjek uzet će i ta mišljenja u obzir kao itekako relevantna.

 

I ono za 30 Hz kod tog zvučnika... OK, nisam ga slušao, ali ako sama firma pošteno napiše da zvučnik radi od 54 Hz i to na -6 dB (a to je frek. donjeg spektra već monitor zvučnika), onda pisati o nekakvih 30 realnih Hz u sobi...

 

Imam malo jače zvijeri od zvučnika doma i znam što je 30 Hz i još i malo/puno manje/niže od toga, pa ne bih baš tako olako vjerovao o tih "fantastićnih" 30 Hz koji ATC 19 daje iz sebe.

Možda u kakvom posebnom eksplicitu nekog posebnog glazbenog materijala, ali... da se ne ponavljamo - i sam proizvođač je vrlo lijepo napisao kako i koliko radi i kakvu amplifikaciju traži da bi radio primjereno svojim tehničkim i tehnološkim elementima koje ima u sebi i od čega je građen. A građen je da traži snage "u 3 PM".

 

Ali, očito, ako "gosp. Gašo" kaže da je tom ATC-u dovoljno 30 W ... onda je tebi to mjerilo? OK, neka ti bude... meni (i mnogima drugima) nije :) jer, realno znam što je 30 W pojačalo (i sam imam A-klasu, pa znam).

Prije ću vjerovati onim mnogobrojnim ljudima/korisnicima sa svjetskih foruma koji ga nisu uspjeli nahraniti ni sa 150+ W (pravih i zdravih), a isto su svojevrsni "gosp. Gaše" u svom dijelu svijeta i audio hobija.

 Zanimljivo je da će se prije vjerovati nekom tamo na stranom forumu nego iskustvu iz prve ruke 2 forumaša s ovog foruma koji su te zvučnike vidjeli i čuli. 

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

To je samo drukčiji pogled na iste zvučnike. No nebitno.  Vjerujem da su zvučnici vrlo dobri i prvom prilikom kad se bude moglo ću ih isprobati. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jebga...MK2....

 

Ljudi su različiti....mijenjaju afinitete.

 

Evo, čovjek prodaje Avalon zvučnike ili ih mijenja za Tanoyormare.

Potonje će vejreojatno lakše pogoniti i sa "slabijim" ampom.

Tu mislim na manje snage, ali ne i kvalitete, jer zvučnik te klase treba rasni amp.

 

Nije mi bilo teško nositi svoj amp i preamp na probu kod jednog korisnika koji je imao isto Avalon zvučnike.

Bila je to dosta stara serija i jedino su me godine proizvodnje (tada) malo odvratile od kupnje.

Poslije više nije bilo takve prilike.

A sviralo je to jako dobro.....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...

To je samo drukčiji pogled na iste zvučnike. No nebitno.  Vjerujem da su zvučnici vrlo dobri i prvom prilikom kad se bude moglo ću ih isprobati. 

Pogled, ali i realno iskustvo... to si ispustio napisati.

I drugi ljudi imaju opipljivih iskustava s njima (a ne samo naše 2 "ikone" sa foruma). Ne treba to poreći ili zaboraviti. Svijet događaja ne počinje i ne završava sa naša 2 forumaša. Ni slučajno!

 

Da su dobri (o zvučnicima) - mogao bih i ja pretpostaviti. Čak, osobno bih ih i sam volio probati iste u svojoj sobi, pa steći osobni dojam kvalitete zvuka i zvučne slike koju daju. OK, mala je šansa za to, ali - ne bježim od slušnih proba, dapače. Samo, realno, ne vjerujem da ću u skorijoj budućnosti imati tu čast!

 Sto imam slusat postove na stranim forumima kad mogu osobno uzivo od ljudi koje poznajem?Mogu osobno sam poslusat,sto i jesam..mislim nije da mi je ATC nesto napet ali koliko vas je to ovdje slusalo doticni zvucnik sad dosticnim Pioneerom?Mlatite nepotrebno praznu slamu...evo i meni je cudno da doticni Falconi idu do 30Hz..meni je to neshvatljivo ali dok ne poslusam necu nepotrebno diplit o tome...jesi svi Watti u pojedinim pojacalima isti..nisu..neznam kakvi su 140W u Roksana ali znam da su 2 x 60W kod Pass INT60 puno bolja..sad kako to..jednostavno nije sve u snazi..ali naravno da neces niti sa Roksano nita sa doticnim Passom gurat Sonus Faber Amatti...

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...

To je samo drukčiji pogled na iste zvučnike. No nebitno.  Vjerujem da su zvučnici vrlo dobri i prvom prilikom kad se bude moglo ću ih isprobati. 

Pogled, ali i realno iskustvo... to si ispustio napisati.

I drugi ljudi imaju opipljivih iskustava s njima (a ne samo naše 2 "ikone" sa foruma). Ne treba to poreći ili zaboraviti. Svijet događaja ne počinje i ne završava sa naša 2 forumaša. Ni slučajno!

 

Da su dobri (o zvučnicima) - mogao bih i ja pretpostaviti. Čak, osobno bih ih i sam volio probati iste u svojoj sobi, pa steći osobni dojam kvalitete zvuka i zvučne slike koju daju. OK, mala je šansa za to, ali - ne bježim od slušnih proba, dapače. Samo, realno, ne vjerujem da ću u skorijoj budućnosti imati tu čast!

 Sto imam slusat postove na stranim forumima kad mogu osobno uzivo od ljudi koje poznajem?Mogu osobno sam poslusat,sto i jesam..mislim nije da mi je ATC nesto napet ali koliko vas je to ovdje slusalo doticni zvucnik sad dosticnim Pioneerom?Mlatite nepotrebno praznu slamu...evo i meni je cudno da doticni Falconi idu do 30Hz..meni je to neshvatljivo ali dok ne poslusam necu nepotrebno diplit o tome...jesi svi Watti u pojedinim pojacalima isti..nisu..neznam kakvi su 140W u Roksana ali znam da su 2 x 60W kod Pass INT60 puno bolja..sad kako to..jednostavno nije sve u snazi..ali naravno da neces niti sa Roksano nita sa doticnim Passom gurat Sonus Faber Amatti...

Ti Falconi koje imam i spominješ zaista imaju popriličan bas koji ide jako nisko, koliko nisko nisam mjerio. Znam da sam imao u istom prostoru zvučnike koji su deklarirani sa 40hz i nisu ni približno tako nisko išli kao ovi Falconi, no kiliko zaista nisko idu ne znam, nemam mjerni insturment.

Znam samo da s njima čujem neke niske tonove koje niti sa jednim zvučnikom u ovom prostoru do sada nisam čuo, ne govorim o količini basa nego o zaista niskoj oktavi koju reproduciraju.

 

Evo prija 3 dana sam u njih, iako su front ported, uvalio port bungs da probam ukrotitit  taj divljački bas, ne samo količinom nego da odrežem bas reflex da ih čujem bez njega. Nemaju boomy bas ili slično, roksan ih dobro vozi nego jednostavno imaju jako puno basa da su pojeli ostale frequencije. Dobio sam da se zvuk sada toliko otvorio da razmišljam ima li smisla uopće ih prodavati, sada rade onako kako treba, sa i dalje dubokim i jakim basom ali ne toliko jakim da pojede sve ostalo. Da front ported su ali iz njih izlazi zaista nenormalna kolilina basa, budeš u Sisku, javiš se, poslušaš. Dosta je frendova bilo kod mene i nisu vjerovali šta čuju, tražili su sub. Frednova koji su se naslušali opreme i imaju popriličnog iskustva. Kada sam ih uzimao prodavač je rekao da su s lakoćom punili 35kvadrata slušnog prostora u slušaoni, prije kupnje mi je to bila meh informacija, sada znam da mogu bez problema i da se vjerojatno u velikom prostoru bolje snalaze nego u mom malom prostoru od 16 kvadrata. No trebaš poslušati sam da bi shvatio.

 

Ovo žuto treba direktno usporediti da bi se tvrdilo.

 

Vratimo se na temu, proizvođać je sam deklarirao minimalnu snagu ampa međutim oni odjednom rade fantastično i sa 60tak % slabijim ampom?

Ajde pogledajte zvučnik i njegov driver od 9kg, pogledajte koliko je to coil/zavojnica.

Zašto onda ekipa piše da su proradili kako spada tek sa nord monoblokovima od 200w?

Dynaudio emit m20 je mali zvučnik sa manjim coilom od tog ATC pa znam kako ga je teško goniti, odnosno kompetan dynaudio range (osim aktive), moj amp ij je fin ogonio al mogli su podnjeti još.

I onda da jedan pioneer od 30w gure te atc onako kako spada, ne vjerujem, sry ali ne vjerujem.

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

To je samo drukčiji pogled na iste zvučnike. No nebitno.  Vjerujem da su zvučnici vrlo dobri i prvom prilikom kad se bude moglo ću ih isprobati. 

Nitko nije rekao da su ti zvučnic loši, referiramo se ovdje na pojačalo s kojim ih se goni.

Kao što rekoh i ja ću iskoristiti prvu priliku i otići ih poslušati, koliko sam našao na netu, mi ovdje samo govorimo o tome kako ih goniti sa kolikom snagom, no ostali faktori, ima brdo uera koji su probali i jake ampove ali niej radilo kako spada.

 

Evo ovdje npr s mojim ampom jedno user iskustvo:

 

 

 

 

"Amp match for ATC-SCM19

Hi

I wonder if anyone could recommend a matching integrated amplifier for my ATC SCM19? Today I use a Roksan K3 integrated amplifier but it does not sufficiently provide the clarity, warmth and richness in details that I prefer. I feel the music is to aggressive - to much “in my face”.

I have been testing a ATC SIA2-100 amp and the sound was better but the prize was also double up compared to the Roksan. I didn’t feel the difference was worth that extra money (by far).

Does anyone have any suggestions for a integrated amp that will match the speakers and my preferences? Any help will be very much appreciated"

 

Prijedlog je:

 

"

I suggest shopping for two nice used properly working NAD 2200.

I suggest shopping for two nice used properly working NAD 2200 stereo amplifiers, and operating those as bridged mono blocks. Since these are stereo amplifiers, you can start with using just one, and later add the second one. Using two as monoblocks gives better stereo separation and provides more headroom. You should be able to find these for several hundred Dollars each, leaving more than half of your stated budget for a nice used preamplifier. If you want to add some coloration with tubes, do that in the preamp, or maybe do that in a bypassable line level device (unit gain tube buffer).

"

 

http://www.hifi-classic.net/review/nad-2200-546.html

 

Znači preporuka je dva monobloka gdje svaki ima 140w na 8ohm.

 

Ima dosta toga samo  treba kopati i istražiti.

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Just Outlaw kaže...

To je samo drukčiji pogled na iste zvučnike. No nebitno.  Vjerujem da su zvučnici vrlo dobri i prvom prilikom kad se bude moglo ću ih isprobati. 

 Točno, to je samo drugačiji pogled na iste zvučnike koji može i ne mora biti objektivan. Znaš ono...kupiš nešto i uvidiš da si pogriješio, ali ne želiš priznat pa pituraješ okolinu kako je sve okay. Volio bih da ih probaš i izneseš svoje dojmove. Ali ipak bi ti preporučio da ih nahraniš sa 75-300 W na 8 ohma kako nalaže i proizvođač. Po mom mišljenju je 30 W za njih jednostavno premalo i ostaju neiskorišteni. Ne govorim na temelju osobnog iskustva slušanja istih već jednostavno na temelju onoga što proizvođač preporučuje.

Da teško je przinat sam sebi kada se zezneš, onda lažeš sebe i druge.

Ja sam to prošao s Focalima, pisao sam x puta ovdje.

Bio sam i kod frenda koji nas je posjeo par i čim je pustio pjesmu, naravno pomno odabranu da pokaže svu raskoš, počeo, kakva je tu transparencija, kako to dobro radi ovo ono.

Ostala 2 frenda su se složila, ja sam mu rekao da nije to baš tak ok da meni pršti i da mi smeta za uši.

Onda su i ova dva frenda isto tako rekla pa malo je kao da u gornjem registru napadno, ovo ono, frend čija je oprema se naljutio.

Ali je nazvao nakon par dana i sam rekao da ga to muči, ukratko shvatio je šta i kako, uzeo je druge zvučnike i sada je sve ok.

Teško je priznati kada se zezneš.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ja mislim da je umjesto "kopanja i traženja" bolje poslušati željene zvučnike sa svojim i nekim drugim pojačalom.

To je jedino mjerodavno.

 

Sve ostalo je teorija.....

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
volegradele kaže...
tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...

To je samo drukčiji pogled na iste zvučnike. No nebitno.  Vjerujem da su zvučnici vrlo dobri i prvom prilikom kad se bude moglo ću ih isprobati. 

Pogled, ali i realno iskustvo... to si ispustio napisati.

I drugi ljudi imaju opipljivih iskustava s njima (a ne samo naše 2 "ikone" sa foruma). Ne treba to poreći ili zaboraviti. Svijet događaja ne počinje i ne završava sa naša 2 forumaša. Ni slučajno!

 

Da su dobri (o zvučnicima) - mogao bih i ja pretpostaviti. Čak, osobno bih ih i sam volio probati iste u svojoj sobi, pa steći osobni dojam kvalitete zvuka i zvučne slike koju daju. OK, mala je šansa za to, ali - ne bježim od slušnih proba, dapače. Samo, realno, ne vjerujem da ću u skorijoj budućnosti imati tu čast!

 Sto imam slusat postove na stranim forumima kad mogu osobno uzivo od ljudi koje poznajem?Mogu osobno sam poslusat,sto i jesam..mislim nije da mi je ATC nesto napet ali koliko vas je to ovdje slusalo doticni zvucnik sad dosticnim Pioneerom?Mlatite nepotrebno praznu slamu...evo i meni je cudno da doticni Falconi idu do 30Hz..meni je to neshvatljivo ali dok ne poslusam necu nepotrebno diplit o tome...jesi svi Watti u pojedinim pojacalima isti..nisu..neznam kakvi su 140W u Roksana ali znam da su 2 x 60W kod Pass INT60 puno bolja..sad kako to..jednostavno nije sve u snazi..ali naravno da neces niti sa Roksano nita sa doticnim Passom gurat Sonus Faber Amatti...

Ti Falconi koje imam i spominješ zaista imaju popriličan bas koji ide jako nisko, koliko nisko nisam mjerio. Znam da sam imao u istom prostoru zvučnike koji su deklarirani sa 40hz i nisu ni približno tako nisko išli kao ovi Falconi, no kiliko zaista nisko idu ne znam, nemam mjerni insturment.

Znam samo da s njima čujem neke niske tonove koje niti sa jednim zvučnikom u ovom prostoru do sada nisam čuo, ne govorim o količini basa nego o zaista niskoj oktavi koju reproduciraju.

 

Evo prija 3 dana sam u njih, iako su front ported, uvalio port bungs da probam ukrotitit  taj divljački bas, ne samo količinom nego da odrežem bas reflex da ih čujem bez njega. Nemaju boomy bas ili slično, roksan ih dobro vozi nego jednostavno imaju jako puno basa da su pojeli ostale frequencije. Dobio sam da se zvuk sada toliko otvorio da razmišljam ima li smisla uopće ih prodavati, sada rade onako kako treba, sa i dalje dubokim i jakim basom ali ne toliko jakim da pojede sve ostalo. Da front ported su ali iz njih izlazi zaista nenormalna kolilina basa, budeš u Sisku, javiš se, poslušaš. Dosta je frendova bilo kod mene i nisu vjerovali šta čuju, tražili su sub. Frednova koji su se naslušali opreme i imaju popriličnog iskustva. Kada sam ih uzimao prodavač je rekao da su s lakoćom punili 35kvadrata slušnog prostora u slušaoni, prije kupnje mi je to bila meh informacija, sada znam da mogu bez problema i da se vjerojatno u velikom prostoru bolje snalaze nego u mom malom prostoru od 16 kvadrata. No trebaš poslušati sam da bi shvatio.

 

Ovo žuto treba direktno usporediti da bi se tvrdilo.

 

Vratimo se na temu, proizvođać je sam deklarirao minimalnu snagu ampa međutim oni odjednom rade fantastično i sa 60tak % slabijim ampom?

Ajde pogledajte zvučnik i njegov driver od 9kg, pogledajte koliko je to coil/zavojnica.

Zašto onda ekipa piše da su proradili kako spada tek sa nord monoblokovima od 200w?

Dynaudio emit m20 je mali zvučnik sa manjim coilom od tog ATC pa znam kako ga je teško goniti, odnosno kompetan dynaudio range (osim aktive), moj amp ij je fin ogonio al mogli su podnjeti još.

I onda da jedan pioneer od 30w gure te atc onako kako spada, ne vjerujem, sry ali ne vjerujem.

 

 

 

 

 Kao sto sam rekao snaga je uvijek dobrodosla,zelim samo naglasit da nije sve u famoznim wattima,spominjani Pass ima toroid 1kVa i kapacitet kondica od 240,000µF ,sve skupa 42 KG tezak amp i koristi patentiranu Passovu bias tehnologiju ,prvih 30W je u A klasi(2 x 120W 4 OHma),sto je vrlo bitan podatak!Mislim ovo je besmislena usporedba totalno dva razlicita pojacala iz totalno dva razlicita ranga..isto kao sto je doticni Pioneer,koji je retro amp,ali jedan od legendarnijih ikad napravljenih!Taj amp kad je bio nov kostao je poprilicno puno .A sto se tice Falcona,vjerujem da imaju poprilicno basa,stavljanjem u port neceg ne ubijas samo donji registar nego i ostalo..mozda su ti Falconi gladniji od ATC sto se snage tice ,probaj nesto bolje dovuc doma,ako si s vecinom zadovoljan..ali znas koliko para trebas isprsit kad prijeđes određeni prag!

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Zoki B kaže...
volegradele kaže...
tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...

To je samo drukčiji pogled na iste zvučnike. No nebitno.  Vjerujem da su zvučnici vrlo dobri i prvom prilikom kad se bude moglo ću ih isprobati. 

Pogled, ali i realno iskustvo... to si ispustio napisati.

I drugi ljudi imaju opipljivih iskustava s njima (a ne samo naše 2 "ikone" sa foruma). Ne treba to poreći ili zaboraviti. Svijet događaja ne počinje i ne završava sa naša 2 forumaša. Ni slučajno!

 

Da su dobri (o zvučnicima) - mogao bih i ja pretpostaviti. Čak, osobno bih ih i sam volio probati iste u svojoj sobi, pa steći osobni dojam kvalitete zvuka i zvučne slike koju daju. OK, mala je šansa za to, ali - ne bježim od slušnih proba, dapače. Samo, realno, ne vjerujem da ću u skorijoj budućnosti imati tu čast!

 Sto imam slusat postove na stranim forumima kad mogu osobno uzivo od ljudi koje poznajem?Mogu osobno sam poslusat,sto i jesam..mislim nije da mi je ATC nesto napet ali koliko vas je to ovdje slusalo doticni zvucnik sad dosticnim Pioneerom?Mlatite nepotrebno praznu slamu...evo i meni je cudno da doticni Falconi idu do 30Hz..meni je to neshvatljivo ali dok ne poslusam necu nepotrebno diplit o tome...jesi svi Watti u pojedinim pojacalima isti..nisu..neznam kakvi su 140W u Roksana ali znam da su 2 x 60W kod Pass INT60 puno bolja..sad kako to..jednostavno nije sve u snazi..ali naravno da neces niti sa Roksano nita sa doticnim Passom gurat Sonus Faber Amatti...

Ti Falconi koje imam i spominješ zaista imaju popriličan bas koji ide jako nisko, koliko nisko nisam mjerio. Znam da sam imao u istom prostoru zvučnike koji su deklarirani sa 40hz i nisu ni približno tako nisko išli kao ovi Falconi, no kiliko zaista nisko idu ne znam, nemam mjerni insturment.

Znam samo da s njima čujem neke niske tonove koje niti sa jednim zvučnikom u ovom prostoru do sada nisam čuo, ne govorim o količini basa nego o zaista niskoj oktavi koju reproduciraju.

 

Evo prija 3 dana sam u njih, iako su front ported, uvalio port bungs da probam ukrotitit  taj divljački bas, ne samo količinom nego da odrežem bas reflex da ih čujem bez njega. Nemaju boomy bas ili slično, roksan ih dobro vozi nego jednostavno imaju jako puno basa da su pojeli ostale frequencije. Dobio sam da se zvuk sada toliko otvorio da razmišljam ima li smisla uopće ih prodavati, sada rade onako kako treba, sa i dalje dubokim i jakim basom ali ne toliko jakim da pojede sve ostalo. Da front ported su ali iz njih izlazi zaista nenormalna kolilina basa, budeš u Sisku, javiš se, poslušaš. Dosta je frendova bilo kod mene i nisu vjerovali šta čuju, tražili su sub. Frednova koji su se naslušali opreme i imaju popriličnog iskustva. Kada sam ih uzimao prodavač je rekao da su s lakoćom punili 35kvadrata slušnog prostora u slušaoni, prije kupnje mi je to bila meh informacija, sada znam da mogu bez problema i da se vjerojatno u velikom prostoru bolje snalaze nego u mom malom prostoru od 16 kvadrata. No trebaš poslušati sam da bi shvatio.

 

Ovo žuto treba direktno usporediti da bi se tvrdilo.

 

Vratimo se na temu, proizvođać je sam deklarirao minimalnu snagu ampa međutim oni odjednom rade fantastično i sa 60tak % slabijim ampom?

Ajde pogledajte zvučnik i njegov driver od 9kg, pogledajte koliko je to coil/zavojnica.

Zašto onda ekipa piše da su proradili kako spada tek sa nord monoblokovima od 200w?

Dynaudio emit m20 je mali zvučnik sa manjim coilom od tog ATC pa znam kako ga je teško goniti, odnosno kompetan dynaudio range (osim aktive), moj amp ij je fin ogonio al mogli su podnjeti još.

I onda da jedan pioneer od 30w gure te atc onako kako spada, ne vjerujem, sry ali ne vjerujem.

 

 

 

 

 Kao sto sam rekao snaga je uvijek dobrodosla,zelim samo naglasit da nije sve u famoznim wattima,spominjani Pass ima toroid 1kVa i kapacitet kondica od 240,000µF ,sve skupa 42 KG tezak amp i koristi patentiranu Passovu bias tehnologiju ,prvih 30W je u A klasi(2 x 120W 4 OHma),sto je vrlo bitan podatak!Mislim ovo je besmislena usporedba totalno dva razlicita pojacala iz totalno dva razlicita ranga..isto kao sto je doticni Pioneer,koji je retro amp,ali jedan od legendarnijih ikad napravljenih!Taj amp kad je bio nov kostao je poprilicno puno .A sto se tice Falcona,vjerujem da imaju poprilicno basa,stavljanjem u port neceg ne ubijas samo donji registar nego i ostalo..mozda su ti Falconi gladniji od ATC sto se snage tice ,probaj nesto bolje dovuc doma,ako si s vecinom zadovoljan..ali znas koliko para trebas isprsit kad prijeđes određeni prag!

Ne treba, roksan ih goni sasvim fino samo su preveliki za sobu, zatvaranjem porta su proradili onako kako treba u mojoj prostoriji, smanjenjem basa fino dolaze srednji i visoki do izražaja i rade onako kako treba, ne dominira bas.

Na stranici fino piše osjetljivost 88dB/2.83V/m, što je puno, puno bolje nego spominjani ATC.

 

Što se tiče tog Pioneera ovo sam našao:

 

"Introduced in 1976, the Pioneer Series 20 M-22 Class A power amplifier is a 30 watts per channel amplifier (into 8 Ohms) with an extremely rugged build quality, and according to Pioneer "the frequency response is an amazing 2Hz to 150kHz, + 0dB/1 dB at 1 watt, and that the signal-to-noise ratio is a high 106 dB ...""

 

Spominje se samo i isključivo 30w u A klasi, 30W!

Gura zvučnike od 85dB.. svakako....

 

I uspoređivati zvučnike osjetljive 88dB pogonjeni sa 140w po kanalu na 8ohm, i uspoređivati zvučnike osjetljive 85dB i pogoniti sa 30w na 8ohm po kanalu, da vjerojatno je teže onda goniti Falcone....

 

I onda se piše, preporuka proizvođaća min amp 75w, no oni rade super sa 30w, onda proizvođać napiše freq range donji 54Hz ali se ovjde piše da idu do 30Hz, onda su ti u ATC totalni idoti jer umanjuju specifikaciju perofmansi zvučnika, ili je ipak nešto drugo u pitanju...

 

Ponavljam, sry, ne drži vodu.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
volegradele kaže...
Zoki B kaže...
volegradele kaže...
tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...

To je samo drukčiji pogled na iste zvučnike. No nebitno.  Vjerujem da su zvučnici vrlo dobri i prvom prilikom kad se bude moglo ću ih isprobati. 

Pogled, ali i realno iskustvo... to si ispustio napisati.

I drugi ljudi imaju opipljivih iskustava s njima (a ne samo naše 2 "ikone" sa foruma). Ne treba to poreći ili zaboraviti. Svijet događaja ne počinje i ne završava sa naša 2 forumaša. Ni slučajno!

 

Da su dobri (o zvučnicima) - mogao bih i ja pretpostaviti. Čak, osobno bih ih i sam volio probati iste u svojoj sobi, pa steći osobni dojam kvalitete zvuka i zvučne slike koju daju. OK, mala je šansa za to, ali - ne bježim od slušnih proba, dapače. Samo, realno, ne vjerujem da ću u skorijoj budućnosti imati tu čast!

 Sto imam slusat postove na stranim forumima kad mogu osobno uzivo od ljudi koje poznajem?Mogu osobno sam poslusat,sto i jesam..mislim nije da mi je ATC nesto napet ali koliko vas je to ovdje slusalo doticni zvucnik sad dosticnim Pioneerom?Mlatite nepotrebno praznu slamu...evo i meni je cudno da doticni Falconi idu do 30Hz..meni je to neshvatljivo ali dok ne poslusam necu nepotrebno diplit o tome...jesi svi Watti u pojedinim pojacalima isti..nisu..neznam kakvi su 140W u Roksana ali znam da su 2 x 60W kod Pass INT60 puno bolja..sad kako to..jednostavno nije sve u snazi..ali naravno da neces niti sa Roksano nita sa doticnim Passom gurat Sonus Faber Amatti...

Ti Falconi koje imam i spominješ zaista imaju popriličan bas koji ide jako nisko, koliko nisko nisam mjerio. Znam da sam imao u istom prostoru zvučnike koji su deklarirani sa 40hz i nisu ni približno tako nisko išli kao ovi Falconi, no kiliko zaista nisko idu ne znam, nemam mjerni insturment.

Znam samo da s njima čujem neke niske tonove koje niti sa jednim zvučnikom u ovom prostoru do sada nisam čuo, ne govorim o količini basa nego o zaista niskoj oktavi koju reproduciraju.

 

Evo prija 3 dana sam u njih, iako su front ported, uvalio port bungs da probam ukrotitit  taj divljački bas, ne samo količinom nego da odrežem bas reflex da ih čujem bez njega. Nemaju boomy bas ili slično, roksan ih dobro vozi nego jednostavno imaju jako puno basa da su pojeli ostale frequencije. Dobio sam da se zvuk sada toliko otvorio da razmišljam ima li smisla uopće ih prodavati, sada rade onako kako treba, sa i dalje dubokim i jakim basom ali ne toliko jakim da pojede sve ostalo. Da front ported su ali iz njih izlazi zaista nenormalna kolilina basa, budeš u Sisku, javiš se, poslušaš. Dosta je frendova bilo kod mene i nisu vjerovali šta čuju, tražili su sub. Frednova koji su se naslušali opreme i imaju popriličnog iskustva. Kada sam ih uzimao prodavač je rekao da su s lakoćom punili 35kvadrata slušnog prostora u slušaoni, prije kupnje mi je to bila meh informacija, sada znam da mogu bez problema i da se vjerojatno u velikom prostoru bolje snalaze nego u mom malom prostoru od 16 kvadrata. No trebaš poslušati sam da bi shvatio.

 

Ovo žuto treba direktno usporediti da bi se tvrdilo.

 

Vratimo se na temu, proizvođać je sam deklarirao minimalnu snagu ampa međutim oni odjednom rade fantastično i sa 60tak % slabijim ampom?

Ajde pogledajte zvučnik i njegov driver od 9kg, pogledajte koliko je to coil/zavojnica.

Zašto onda ekipa piše da su proradili kako spada tek sa nord monoblokovima od 200w?

Dynaudio emit m20 je mali zvučnik sa manjim coilom od tog ATC pa znam kako ga je teško goniti, odnosno kompetan dynaudio range (osim aktive), moj amp ij je fin ogonio al mogli su podnjeti još.

I onda da jedan pioneer od 30w gure te atc onako kako spada, ne vjerujem, sry ali ne vjerujem.

 

 

 

 

 Kao sto sam rekao snaga je uvijek dobrodosla,zelim samo naglasit da nije sve u famoznim wattima,spominjani Pass ima toroid 1kVa i kapacitet kondica od 240,000µF ,sve skupa 42 KG tezak amp i koristi patentiranu Passovu bias tehnologiju ,prvih 30W je u A klasi(2 x 120W 4 OHma),sto je vrlo bitan podatak!Mislim ovo je besmislena usporedba totalno dva razlicita pojacala iz totalno dva razlicita ranga..isto kao sto je doticni Pioneer,koji je retro amp,ali jedan od legendarnijih ikad napravljenih!Taj amp kad je bio nov kostao je poprilicno puno .A sto se tice Falcona,vjerujem da imaju poprilicno basa,stavljanjem u port neceg ne ubijas samo donji registar nego i ostalo..mozda su ti Falconi gladniji od ATC sto se snage tice ,probaj nesto bolje dovuc doma,ako si s vecinom zadovoljan..ali znas koliko para trebas isprsit kad prijeđes određeni prag!

Ne treba, roksan ih goni sasvim fino samo su preveliki za sobu, zatvaranjem porta su proradili onako kako treba u mojoj prostoriji, smanjenjem basa fino dolaze srednji i visoki do izražaja i rade onako kako treba, ne dominira bas.

Na stranici fino piše osjetljivost 88dB/2.83V/m, što je puno, puno bolje nego spominjani ATC.

 

Što se tiče tog Pioneera ovo sam našao:

 

"Introduced in 1976, the Pioneer Series 20 M-22 Class A power amplifier is a 30 watts per channel amplifier (into 8 Ohms) with an extremely rugged build quality, and according to Pioneer "the frequency response is an amazing 2Hz to 150kHz, + 0dB/1 dB at 1 watt, and that the signal-to-noise ratio is a high 106 dB ...""

 

Spominje se samo i isključivo 30w u A klasi, 30W!

Gura zvučnike od 85dB.. svakako....

 

I uspoređivati zvučnike osjetljive 88dB pogonjeni sa 140w po kanalu na 8ohm, i uspoređivati zvučnike osjetljive 85dB i pogoniti sa 30w na 8ohm po kanalu, da vjerojatno je teže onda goniti Falcone....

 

I onda se piše, preporuka proizvođaća min amp 75w, no oni rade super sa 30w, onda proizvođać napiše freq range donji 54Hz ali se ovjde piše da idu do 30Hz, onda su ti u ATC totalni idoti jer umanjuju specifikaciju perofmansi zvučnika, ili je ipak nešto drugo u pitanju...

 

Ponavljam, sry, ne drži vodu.

 Točno je. Ipak bih prije vjerovao proizvođaču. Bilo bi maloumno od strane ATC-a obezvrijeđivati svoj proizvod. Ne vidim razlog pogotovo za toliku razliku u hercima. To da je u par herca, razlika u prostorima mjerenja, u mjernim instrumentima..., ali razlika od 24 herca...ma daj. A reci mi kolega da li ikad odvrnio Roksana s Falconima? Vidim da Roksan na maksimumu prelazi preporuku za Falcone (150-140 W na 8 ohma).

 Jesam par puta na "11sati" na ampu, tolilo glasno je radilo da je zbilja previše za ovu sobu gdje jesu, no sve uredno i pod kontrolom, stoga sam siguran da veći prostor pune kvakitetno i bez problema ili distorzije. Uglavnom doma slušam ispod "9 sati" što je i dovoljno za rad od doma, i na malim glasnoćama sve radi uredno,ima i basa, i srednjih i visokih, nema nikakvih problema. U 16 kvadrata na manje od "10 sati" već toliko udaraju da zbilja postaje pre glasno. Kad je bio zadnji test glasnijeg slušanja, susjed mi je došao i rekao da ću mu srušiti staklovinje iz vitrine, da ako mogu stišam jer se sve trese😁

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...jedno n00b pitanje...

 

Da li se uz pomoc onih mjeraca watt-a (slika) moze okvirno dobiti slika koliko pojacalo/amp trenutno povuce ili izdaje snage ili sam promasio cijeli fudbal ?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

...jedno n00b pitanje...

 

Da li se uz pomoc onih mjeraca watt-a (slika) moze okvirno dobiti slika koliko pojacalo/amp trenutno povuce ili izdaje snage ili sam promasio cijeli fudbal ?

Svi ti mjerni uredjaji, pa i Vu-metri na nekim pojacalima, su daleko prespori da izmjere brze transijente gdje zvucnik moze povuc pat stotina wati.

 

BTW, ja presao sa 400W na 30W, i gle, nis mi ne fali:)

~~ sound sommelier ~~
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Takvim uređajem ja mjerim potrošnju bilo kojeg elektroničkog uređaja pri njegovom radu.

I to jeste dosta točan podatak.

 

Ta potrošnja nema direktne veze sa isporučenom snagom nekog pojačala na njegovim izlaznim terminalima, kada mu je priključen neki teret ( zvučnici).

 

Isporučena snaga (neki približni, ovirni samo, prosjek) se dobije višekratnim mjerenjem napona i posebno struje na izl. terminalima (praralelno/serijski).

Umnožak to dvoje daje nazivnu snagu.

Postoji i jedan instrumenat za to; Watmetar (da ne koristiš zasebno Ampermetar/Voltmetar odnosno Univerzalac.

 

To je pojednostavljeno objašnjenje i postupak za neke okvirne rezultate.

Inače to sve puno točnije odradi kvalitetan Audio Analizer (sinusoidalni prikaz i prikaz izobličenja blizu Clippinga i sl.)

 

U praksi, izmjerena snaga ampa pri radu ( osim pikova) vrlo rijetko prelazi 3-5 wati ( a i to je puno).

 

Klasa A pojačala pri radu uvijek troši istu količinu Wati ( snage), bez obzira na glasnoću.

AB klasa troši ovisno o glasnoći slušanja...itd...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 19:18 (analogni).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Pretpostavljam da su ti zvučnici vrlo osjetljivi ako si zadovoljan. Koliko se sjećam Focal Electra...

 

Ma da, kod mene je Focal Electra (detalji u "Moj PC"), ali sam slusao tih 30W a klase na brdo zvucnika, i ako nije 30 i vise kvadrata sobe sa vrlo velikim zvucnicima, vrlo niske osjetljivosti, na vrlo glasno slusanje, sasvim je dovoljno. Kod Focala je bitnija sinergija, ali kod ATCa, ili npr KEF LS50, osim sinergije treba i puuuno struje.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
Dead kaže...

 Pretpostavljam da su ti zvučnici vrlo osjetljivi ako si zadovoljan. Koliko se sjećam Focal Electra...

 

Ma da, kod mene je Focal Electra (detalji u "Moj PC"), ali sam slusao tih 30W a klase na brdo zvucnika, i ako nije 30 i vise kvadrata sobe sa vrlo velikim zvucnicima, vrlo niske osjetljivosti, na vrlo glasno slusanje, sasvim je dovoljno. Kod Focala je bitnija sinergija, ali kod ATCa, ili npr KEF LS50, osim sinergije treba i puuuno struje.

 Baš sam neki dan čitao da ls50 kada dobiju jači amp da rade neopisivo bolje, čak govore i oko 150w na 8ohm da im odgovara fantastično, r3 isto traže jači amp ali ne tako kao ls50

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, zanimljivo je s tim pojačalimai kontrolom zvučnika.

 

Na jednom drugom Forumu korisnik se žali na zvučnike Quad21l (amp Audiolab 8000SE, 60W) :

" da zvuk na niskoj glasnoći nema dovoljno basa, a pri jačem odvrtanju brzo dolazi do distorzije."

 

Pa mu daju 2 preporuke u SH:

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/krell-kav-300i-oglas-31966961

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/primare-a30.1-oglas-33186104 

(2 x 100W, 8 Ohma)

 

I sad je pitanje koje će pojačalo to bolje odraditi, ili je to sve skupa limitirano ustrojem zvučnika

u sobi od 25-30m2.

 

Pa da npr. mijenja i zvučnike i amp.....

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
hudo kaže...
Dead kaže...

 Pretpostavljam da su ti zvučnici vrlo osjetljivi ako si zadovoljan. Koliko se sjećam Focal Electra...

 

Ma da, kod mene je Focal Electra (detalji u "Moj PC"), ali sam slusao tih 30W a klase na brdo zvucnika, i ako nije 30 i vise kvadrata sobe sa vrlo velikim zvucnicima, vrlo niske osjetljivosti, na vrlo glasno slusanje, sasvim je dovoljno. Kod Focala je bitnija sinergija, ali kod ATCa, ili npr KEF LS50, osim sinergije treba i puuuno struje.

 Baš sam neki dan čitao da ls50 kada dobiju jači amp da rade neopisivo bolje, čak govore i oko 150w na 8ohm da im odgovara fantastično, r3 isto traže jači amp ali ne tako kao ls50

 Pa to je i razumljivo kad im je osjetljivost niskih 85 db.

 Nisam gledao iskreno, sad vidim da, vidim i "Amplifier requirements: 25–100W." a opet treba im još da rade kako spada.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Slusao sam taj Quad, i imao Quad 12L, i mislim da snaga nije problem koliko sinergija.

Taj 21L je odlicno radio sa Quad-ovim pojacalom koji nije imao nesto previse wati. Svoj 12L tjerao sa starim Musical Fidelity A1, 20W A klase, mala grijalica, i meni je ta kombinacija svidjala, bilo mi zao sto sam prodao zvucnik na kraju jer mi trebalo dosta da nadjem bolji.

A i neki zvucnici su malo anemicni na malim glasnocama, bez obzira na pojacalo ...

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
djigibao kaže...

...jedno n00b pitanje...

 

Da li se uz pomoc onih mjeraca watt-a (slika) moze okvirno dobiti slika koliko pojacalo/amp trenutno povuce ili izdaje snage ili sam promasio cijeli fudbal ?

Svi ti mjerni uredjaji, pa i Vu-metri na nekim pojacalima, su daleko prespori da izmjere brze transijente gdje zvucnik moze povuc pat stotina wati.

 

BTW, ja presao sa 400W na 30W, i gle, nis mi ne fali:)

 Kako to,kako to...ja imam samo ovog Passa..

AUDIOFIL
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Slusao sam taj Quad, i imao Quad 12L, i mislim da snaga nije problem koliko sinergija.

Taj 21L je odlicno radio sa Quad-ovim pojacalom koji nije imao nesto previse wati. Svoj 12L tjerao sa starim Musical Fidelity A1, 20W A klase, mala grijalica, i meni je ta kombinacija svidjala, bilo mi zao sto sam prodao zvucnik na kraju jer mi trebalo dosta da nadjem bolji.

A i neki zvucnici su malo anemicni na malim glasnocama, bez obzira na pojacalo ...

 Da, koliko je kvalitetnija informacije od nekog tko je slušao spomenute zvučnike od

ostalih "či bi da bi" pogađanja.

 

A spomenuta sinergija je također dosta bitna kod slaganja sustava.

Što negdje sjedne, ne mora biti tako dobro i u drugoj sobi/sustavu.

 

Valjda je nešto i do ljudskog uha, što na malim glasnoćama nije takav prezens (poglavito basa),

kao kad se sustav malo nagari.

Takoreči svaki onda svira "bolje".....

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
hudo kaže...

Slusao sam taj Quad, i imao Quad 12L, i mislim da snaga nije problem koliko sinergija.

Taj 21L je odlicno radio sa Quad-ovim pojacalom koji nije imao nesto previse wati. Svoj 12L tjerao sa starim Musical Fidelity A1, 20W A klase, mala grijalica, i meni je ta kombinacija svidjala, bilo mi zao sto sam prodao zvucnik na kraju jer mi trebalo dosta da nadjem bolji.

A i neki zvucnici su malo anemicni na malim glasnocama, bez obzira na pojacalo ...

 Da, koliko je kvalitetnija informacije od nekog tko je slušao spomenute zvučnike od

ostalih "či bi da bi" pogađanja.

 

A spomenuta sinergija je također dosta bitna kod slaganja sustava.

Što negdje sjedne, ne mora biti tako dobro i u drugoj sobi/sustavu.

 

Valjda je nešto i do ljudskog uha, što na malim glasnoćama nije takav prezens (poglavito basa),

kao kad se sustav malo nagari.

Takoreči svaki onda svira "bolje".....

 Pa teorija i praksa su nesto sasvim drugo..zato vise vjerujem nekoj osobi koju poznam nego nekog po bespucima interneta!

AUDIOFIL
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice