Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.403.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Filox kaže...

Dabre, molim te, aj mi pojasni zašto si sad na ovaj zadnji post opalia minus?

 

Em sam se po ure trudia pronać graf za ovo pojačalo, em sam ga ima doma par tjedana i osobno ga slušao. Šta još očeš od primjera da ti dokažem? Po grafu izgleda jako neutralno, ako ja dobro vidim. Zvuk je užasan, hladan, sterilan, neprirodan. Sve ono uz šta ne bi vezivao opise "prirodno" i "neutralno", kad opisujem ZVUK. Ne graf, ne način izrade, ne mjerenja. Zvuk. 

 

Sigurno ću se i drugi put ovako trudit i kopat grafove, da možemo ljudski komunicirat, a ovo mi nije prvi put da kopam i tražim mjerenja, da mogu i tebi dat nešto oko čega možemo pričat.

 Ali našao si graf za pojačalo. Pitanje je kakvi su ti zvučnici i prostorija jer oni su zadnja karika u lancu o kojoj ovisi onaj konačni zvuk. Ako graf pojačala pokazuje skoro pa neutralno, a zvučnici vuku recimo na topao zvuk onda ne možeš dobiti nikakvu neutralnost.

 Istina. Al sad trenutno smo se uhvatili jednog kao zasebnog uređaja, ne cijelog sustava. Gledamo li sustav, onda svaka komponenta daje svoje, jasno. Kad smo kod pojačala i grafova, sad sam provjerao i vidim da i moje pjačalo ima izrazito ravnu crtu i jako neutralan zvuk, po grafu, a i po zvuku, kako meni osobno zvuči. Neusporedivo bolje od onog Gato Audio koji sam link dao par postova prije. Bolje, toplije i prirodnije. Kažem toplije i mislim da zvuči toplije od Gato Audio pojačala, ako uspoređujemo ta 2 uređaja u istom ostatku sustava.

 

https://www.kenrockwell.com/audio/hitachi/hma-8500-mk-ii.htm#freq

 

EDIT: U biti, po grafu (a i po zvuku) imam točno 10 puta jeftinije i 35 godina starije pojačalo, koje zvuči neusporedivo bolje.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 16:10 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Filox kaže...

 Istina. Al sad trenutno smo se uhvatili jednog kao zasebnog uređaja, ne cijelog sustava. Gledamo li sustav, onda svaka komponenta daje svoje, jasno. Kad smo kod pojačala i grafova, sad sam provjerao i vidim da i moje pjačalo ima izrazito ravnu crtu i jako neutralan zvuk, po grafu, a i po zvuku, kako meni osobno zvuči. Neusporedivo bolje od onog Gato Audio koji sam link dao par postova prije. Bolje, toplije i prirodnije. Kažem toplije i mislim da zvuči toplije od Gato Audio pojačala, ako uspoređujemo ta 2 uređaja u istom ostatku sustava.

 

https://www.kenrockwell.com/audio/hitachi/hma-8500-mk-ii.htm#freq

 

EDIT: U biti, po grafu (a i po zvuku) imam točno 10 puta jeftinije i 35 godina starije pojačalo, koje zvuči neusporedivo bolje.

 Je, krivulja je prilično neutralna iako na povećanom primjeru se vide mala odstupanja što je i normalno jer koliko sam čitao, ne postoji pojačalo koje je 100% neutralno. Teško je ostvariti da su sve čujne frekvencije u decibel iste. Što se tiče označenog teksta, vjerojatno imaš karakter svojih zvučnika u malom prstu kad možeš klasificirati zvuk spajanih pojačala.

 Zato i jesam naglasio da je to subjektivno. Zvučnike sam imao dosta dugo te iste, u istom prostoru, a mijenjala su se baš pojačala. Bar 5 boljih pojačala, novijih i starijih... Pa nekoliko CD playera, pa 3, 4 pretpojačala...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 16:36 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
..

Sorry dabar, ali sad ću zbilja biti bezobrazan pa te pitati direktno, bez dvosmislenosti:

 

- A koga od prisutnih ovdje boli kuqac što ti misliš da je to laž?

 double blind testiranja uvjek završe isto, ovi šta tvrde da čuju nešto šta se ne može izmjerit redovito padnu na takvim testovima.
neznam koga boli ali mene boli da na primjer sutra netko ko čita ovo tebe posluša i kupi strujni kabel od dvije prosječne plače u hr jer si ti tu tvrdia da čuješ nešto šta ne postoji samo zato jer ti rođo drži firmu šta prodaje isti kabel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

neznam koga boli ali mene boli da na primjer sutra netko ko čita ovo tebe posluša i kupi strujni kabel od dvije prosječne plače u hr jer si ti tu tvrdia da čuješ nešto šta ne postoji samo zato jer ti rođo drži firmu šta prodaje isti kabel.

 

Ti ozbiljno misliš da će netko kupit kakav god kabel, od soma eura(ma nek je i soma kuna) samo zato jer je Tajo ili bilo ko napisao da to čuje?

 

Pa mislim da nema baš tak blesave osobe

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Je, krivulja je prilično neutralna iako na povećanom primjeru se vide mala odstupanja što je i normalno jer koliko sam čitao, ne postoji pojačalo koje je 100% neutralno. Teško je ostvariti da su sve čujne frekvencije u decibel iste. Što se tiče označenog teksta, vjerojatno imaš karakter svojih zvučnika u malom prstu kad možeš klasificirati zvuk spajanih pojačala.

 Zato i jesam naglasio da je to subjektivno. Zvučnike sam imao dosta dugo te iste, u istom prostoru, a mijenjala su se baš pojačala. Bar 5 boljih pojačala, novijih i starijih... Pa nekoliko CD playera, pa 3, 4 pretpojačala...

Jel ti tvrdiš da biš čuo razliku od 0,05 dB? I da je to razlog zašto bi neko pojačalo 'zvučalo' drugačije?

I maleni pomak glave dok sjediš pri kritičkom slušanju mijenja karakter zvuka - nek su zavjese drugačije navučene... a psihoakustika kaže da mozak već nakon dvadesetak sekundi ne pamti 'kvalitetu' zvuka, nego samo apstrakcije, melodiju, instrumente, ritam, riječi.

Slušao sam i ja pun K opreme, ali ne mogu tvrditi da nešto zvuči bolje od nečeg drugog, mogu samo reći da mi se u nekom trenu svidio zvuk nekog komada opreme zbog toga i toga, no da li je to bolje od nekog drugog komada opreme, ne znam, i realno, ne mogu znati, osim ako ih nisam uspoređivao side-by-side.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
zanimljiv komentar je covik da,.. .. "The loudness control massively boosted bass and high treble at half volume and lower. Selecting the tone controls introduced +5dB bass boost with the controls set to zero."
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
zanimljiv komentar je covik da,.. .. "The loudness control massively boosted bass and high treble at half volume and lower. Selecting the tone controls introduced +5dB bass boost with the controls set to zero."

A što je to tako zanimljivo kod loudnessa?

Nije problem u loudnessu, on radi ono što mu je posao, barem prema opisanom. Problem su tonske kontrole.

'Selecting the tone controls introduced +5dB bass boost with the controls set to zero.'

Ovo je hartavo napravljen preamp section. To se ne smije dogoditi kad su kontrole na nuli.

Kaj je to, 2k eura klasa?

Ja bi ovo vratio u dućan kao neispravno.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

? Tko koristi tonske kontrole?

 

A možda je testni model zbilja imao feller, tko će ga znati.

? netko kome sustav nije u idealnom prostoru?

Što se felera tiče, ne znam, no ne bih rekao, to je Vincent, sumnjam da bi poslali falični uređaj na test.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

.... godinama sam se opirao stavit taj cd... mozda sma grijesio, jer produkcija i mastering su top...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...

.... godinama sam se opirao stavit taj cd... mozda sma grijesio, jer produkcija i mastering su top...

Nije noisewall?

Imam problem sa metal glazbom, produkcijski bude shit, jer sve, ali baš sve dižu do maksimuma. Činele se razliju, bas bubanj se stopi sa bas gitarom, a vokal se često ne čuje od gitara. Zadnji dobro masteriran metal album kojeg sam slušao bio je Tool - Ænima. No to je u devedesetima.

A moderne pokušavaju popraviti sa teškom ekvilizacijom u visokom i niskom spektru, dižu visoke da se činele razaznaju, unoseći puno nepotrebne energije u visokotonski spektar zbog čega zvuči distorzirano, istovremeno ubijaju bas da bi dobili dovoljno bandwidtha za srednje i visoke... bleh.

Mrzim moderan mastering - majstori za njega su ipak koreanci i japanci, što su oni u stanju napraviti od pop pjesama me ponekad iznenadi - sve se jasno čuje, a pjesma ima RMS na -6 dB. No kad se ide detaljno proučavati što je napravljeno, postane jasno kojim trikovima su se poslužili... zapadnjaci drže RMS na oko -10 dB.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
da ne bude tisina, amo malo, sta audiofili misle o bezicnom digitalnom prjenosu audio signala, npr s opcijom losless ili kompresija, usb ili analog ulaznim suceljem, velicine pola kreditne kartice za odasiljac a malo vece za prijemnik, prijemnik odvojeno digitalni ili analogni izlazi, ili oba, kolike novce bi bili voljni ispalit za takvo rjesenje? sta bi ocekivali od takvog uredjaja?
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 9:53 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
tajo1960 kaže...

? Tko koristi tonske kontrole?

 

A možda je testni model zbilja imao feller, tko će ga znati.

? netko kome sustav nije u idealnom prostoru?

Što se felera tiče, ne znam, no ne bih rekao, to je Vincent, sumnjam da bi poslali falični uređaj na test.

 Vincent su odavno kupili kinezi...

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
Filox kaže...

 Je, krivulja je prilično neutralna iako na povećanom primjeru se vide mala odstupanja što je i normalno jer koliko sam čitao, ne postoji pojačalo koje je 100% neutralno. Teško je ostvariti da su sve čujne frekvencije u decibel iste. Što se tiče označenog teksta, vjerojatno imaš karakter svojih zvučnika u malom prstu kad možeš klasificirati zvuk spajanih pojačala.

 Zato i jesam naglasio da je to subjektivno. Zvučnike sam imao dosta dugo te iste, u istom prostoru, a mijenjala su se baš pojačala. Bar 5 boljih pojačala, novijih i starijih... Pa nekoliko CD playera, pa 3, 4 pretpojačala...

Jel ti tvrdiš da biš čuo razliku od 0,05 dB? I da je to razlog zašto bi neko pojačalo 'zvučalo' drugačije?

I maleni pomak glave dok sjediš pri kritičkom slušanju mijenja karakter zvuka - nek su zavjese drugačije navučene... a psihoakustika kaže da mozak već nakon dvadesetak sekundi ne pamti 'kvalitetu' zvuka, nego samo apstrakcije, melodiju, instrumente, ritam, riječi.

Slušao sam i ja pun K opreme, ali ne mogu tvrditi da nešto zvuči bolje od nečeg drugog, mogu samo reći da mi se u nekom trenu svidio zvuk nekog komada opreme zbog toga i toga, no da li je to bolje od nekog drugog komada opreme, ne znam, i realno, ne mogu znati, osim ako ih nisam uspoređivao side-by-side.

 Nemam pojma što znači razlika od 0,05 dB, jer nemam mjerne uređaje kojima bi to mogao sebi demonstrirati. Znam da su bile razlike nakon svake promjene svakog od pojačala, inače ih ne bi mijenjali, nego bi ostali na onome prvome Rotelu od 2000 kuna. Ja slušam uređaje i po tome se odlučujem za kupovinu, ako sam u mogućnosti slušat. Jednom nisam bio i na sreću je proizvođač odlučio uzeti nazad uređaj i vratiti lovu.

 

Većinu uređaja koje sam kupovao nove (bili oni polovni ili iz dućana) sam testirao side-by-side sa starim uređajem. Naravno, svaki novi uređaj je bio i po cijeni i po izradi za klasu veći od prethodnog, pa je imalo smisla da bude i bolji. Jedino kad se to nije pokazalo je ona već spomenuta situacija s Gato Audiom, gdje se jeftini Hitachi pokazao kao superioran prema svim ostalim pojačalima koje sam do tada poslušao. Možda nekome ne bilo, možda netko preferira drugačiji zvuk. Ja ne, meni je ovo savršeno. Bar dok ne probam nekog Macintosha ili nešto tako...

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
da ne bude tisina, amo malo, sta audiofili misle o bezicnom digitalnom prjenosu audio signala, npr s opcijom losless ili kompresija, usb ili analog ulaznim suceljem, velicine pola kreditne kartice za odasiljac a malo vece za prijemnik, prijemnik odvojeno digitalni ili analogni izlazi, ili oba, kolike novce bi bili voljni ispalit za takvo rjesenje? sta bi ocekivali od takvog uredjaja?

 Očekivao bi da je dio cijene otišao na taj "wireless" dio, pa bi zvučnici 100% koštali više od onoga kako zvuče. Sve je to divno i krasno, al kad vidim Macintoshe i Sonus Fabere povezano bežično, onda možemo o tome teoretski raspravljat.

 

To je za ljude koje ne pate puno od muzike, dobro za surround, možda za kafić ili poslovni prostor, zbog jednostavnosti. Za jako ozbiljan audio sustav... Pa zar ima ozbiljnih zvučnika koji se time bave? I koje kabele bi koristio za to bezično? Ne razumijem...    

 

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 10:40 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
Tallahassee kaže...

.... godinama sam se opirao stavit taj cd... mozda sma grijesio, jer produkcija i mastering su top...

Nije noisewall?

Imam problem sa metal glazbom, produkcijski bude shit, jer sve, ali baš sve dižu do maksimuma. Činele se razliju, bas bubanj se stopi sa bas gitarom, a vokal se često ne čuje od gitara. Zadnji dobro masteriran metal album kojeg sam slušao bio je Tool - Ænima. No to je u devedesetima.

A moderne pokušavaju popraviti sa teškom ekvilizacijom u visokom i niskom spektru, dižu visoke da se činele razaznaju, unoseći puno nepotrebne energije u visokotonski spektar zbog čega zvuči distorzirano, istovremeno ubijaju bas da bi dobili dovoljno bandwidtha za srednje i visoke... bleh.

Mrzim moderan mastering - majstori za njega su ipak koreanci i japanci, što su oni u stanju napraviti od pop pjesama me ponekad iznenadi - sve se jasno čuje, a pjesma ima RMS na -6 dB. No kad se ide detaljno proučavati što je napravljeno, postane jasno kojim trikovima su se poslužili... zapadnjaci drže RMS na oko -10 dB.

 Poslušaj Manowar, metalci s najboljim masteringom kako se priča... Ono što sam slušao stvarno dobro zvuči. Bogato, raskošno, govorim o masteringu, ne o samoj grupi.

 

Za razliku od Iron Maidena koji mi imaju užas od masteringa, sve nekako flat zvuči. Al zato su samo jedni Iron Maiden, flat ili ne...

Live long and prosper.
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Nema tog masteringa zbog kojega bi slušao Manowar :P

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
digitalni losless prijenos, s mogucnosti digitalnog izlaza, znaci zica je zica ali je ovo jako ozbiljan napad na zicu. naravno da bi se moglo ugradit u aktivne zvucnike ali pitam za ovaj odvojen uredjaj, npr da nako zeli komp spojit na hifi a daljina je takva da high end kabeli su jednostavno pre skupi, digitalno prebacit zvuk do audio kutka i tamo na licu mjesta radit kvalitetnu d/a konverziju, s balansiranim ili single ended izlazima ili digitala izlaz pa kako kome odgovara samo uzme odgovarajuci dio.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Father_Dougal kaže...
Filox kaže...

 Je, krivulja je prilično neutralna iako na povećanom primjeru se vide mala odstupanja što je i normalno jer koliko sam čitao, ne postoji pojačalo koje je 100% neutralno. Teško je ostvariti da su sve čujne frekvencije u decibel iste. Što se tiče označenog teksta, vjerojatno imaš karakter svojih zvučnika u malom prstu kad možeš klasificirati zvuk spajanih pojačala.

 Zato i jesam naglasio da je to subjektivno. Zvučnike sam imao dosta dugo te iste, u istom prostoru, a mijenjala su se baš pojačala. Bar 5 boljih pojačala, novijih i starijih... Pa nekoliko CD playera, pa 3, 4 pretpojačala...

Većinu uređaja koje sam kupovao nove (bili oni polovni ili iz dućana) sam testirao side-by-side sa starim uređajem. Naravno, svaki novi uređaj je bio i po cijeni i po izradi za klasu veći od prethodnog, pa je imalo smisla da bude i bolji. Jedino kad se to nije pokazalo je ona već spomenuta situacija s Gato Audiom, gdje se jeftini Hitachi pokazao kao superioran prema svim ostalim pojačalima koje sam do tada poslušao. Možda nekome ne bilo, možda netko preferira drugačiji zvuk. Ja ne, meni je ovo savršeno. Bar dok ne probam nekog Macintosha ili nešto tako...

"Bar dok ne probam nekog Macintosha"

 

Nova bebica iz tabora; novi MA352, integrirac; ne malih 9.000 Funti u UK     https://www.mcintoshlabs.com/products/integrated-amplifiers/MA352  ali je zvjerka    

 

 

 

 

 E ovo bi moglo bit bolje od mog Hitachia, ali je integrirano, pa nekako nisam baš siguran...   Hahahahahaha...

 

Ludilo, pravo malo umjetničko djelo.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
digitalni losless prijenos, s mogucnosti digitalnog izlaza, znaci zica je zica ali je ovo jako ozbiljan napad na zicu. naravno da bi se moglo ugradit u aktivne zvucnike ali pitam za ovaj odvojen uredjaj, npr da nako zeli komp spojit na hifi a daljina je takva da high end kabeli su jednostavno pre skupi, digitalno prebacit zvuk do audio kutka i tamo na licu mjesta radit kvalitetnu d/a konverziju, s balansiranim ili single ended izlazima ili digitala izlaz pa kako kome odgovara samo uzme odgovarajuci dio.

 Pa za takve stvari, ako je prostor problem, to poštujem. Što se dužine kabela tiće, optika bi to trebala rješit bez problema i bez puno para, jer plastični optički kabel je plastični optički kabel. Ali ako se ne može razvlačit ni takav kabel iz xy razloga, a fala bogu takvih razloga može bit more, onda je wireless spas. 

 

Vjerujem da se može jako dobro to izvest, ako se pazi malo, da bude losless, da ima korekcije signala, probat zaštitit signal od gubitaka što više i pomolit se. Na drugom kraju dobar DAC i moglo bi to kvalitetno funkcionirat.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 11:16 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Nema tog masteringa zbog kojega bi slušao Manowar :P

 Ma poslušaj samo primjera radi. I mene su iznenadili, al dobar bas bubanj, precizan, baš me oduševilo što se kvalitete zvuka tiće. Naravno, original cd... Naravno, ne moj, ja to ne slušam, da ne bude zabune.

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Nisam jos, radni vikend, ovih dana budem, čim nađem gdje mogu kupiti cd-ove. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Nisam jos, radni vikend, ovih dana budem, čim nađem gdje mogu kupiti cd-ove. :D

 E dobro kažeš, danas postaje problem naći prazni CD...

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
..

 

Vjerujem da se može jako dobro to izvest, ako se pazi malo, da bude losless, da ima korekcije signala, probat zaštitit signal od gubitaka što više i pomolit se. Na drugom kraju dobar DAC i moglo bi to kvalitetno funkcionirat.

naravno losless je prijenos podataka, s korekcijom koja radi samo kad se signal gubi a ne kad je dobar singal da ne smeta signalu, na drugom kraju highend 24 bitni dac naravno, samo pitanje još jedno jeli preferiraju audiofili upsampling dac ili original, jedini limit konkretne implementacije je 24 bit 48K , mislim da je to i više nego dovoljno,i da implementirat upsampling se ne isplati ni cjenom ni performansama.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Filox kaže...
..

 

Vjerujem da se može jako dobro to izvest, ako se pazi malo, da bude losless, da ima korekcije signala, probat zaštitit signal od gubitaka što više i pomolit se. Na drugom kraju dobar DAC i moglo bi to kvalitetno funkcionirat.

naravno losless je prijenos podataka, s korekcijom koja radi samo kad se signal gubi a ne kad je dobar singal da ne smeta signalu, na drugom kraju highend 24 bitni dac naravno, samo pitanje još jedno jeli preferiraju audiofili upsampling dac ili original, jedini limit konkretne implementacije je 24 bit 48K , mislim da je to i više nego dovoljno,i da implementirat upsampling se ne isplati ni cjenom ni performansama.

 Pa ovako u teoriji zvuči dobro. Za upsampling nemam komentar, jer nisam isprobavao DAC-ove, pa ne znam zvučnu razliku. Puno toga u teoriji zvuči dobro, pitanje je kako će u konačnici bit izvedeno. Sretno.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
nhooydz kaže...

Nisam jos, radni vikend, ovih dana budem, čim nađem gdje mogu kupiti cd-ove. :D

 E dobro kažeš, danas postaje problem naći prazni CD...

Sorry kolege, ali... problem? Kakav problem? Koliko trebate? 1.000? 1.000.000? Još više?

 

https://www.svijet-medija.hr/art/cd-medij-verbatim-50xcd-r-spindle-v043438/12917

 

https://www.ekupi.hr/Content/Search.aspx?qry=verbatim%20cd-r

 

https://www.mall.hr/mediji-za-pohranu-podataka/cd-r-medij-verbatim-700mb-52x-43351-50-kom?yottly_online=detail&yottly_recommender=personalised-substitutes

 

http://www.playcom.hr/product.asp?product=maxell-cd-r-52x-700mb-50-kom-spindle-printabilni&code=max-cd-r-50-print

 

samo neki od ponuđača i "imatelja" praznih cd-a koliko vam srce poželi. Ne navodim više, da ne ispadne da im radim reklamu... Nema problem naći prazan cd... ni u najcrnjim snovima!

 

Ili, ako netko želi prazni "Audio" cd... sve ima, samo plati :-)))

 

https://www.ebay.co.uk/b/Blank-Audio-Cd/80135/bn_7023452384

 Pa meni je nedavno trebao 1 komad, sad, za sat vremena. Onda sam taj sat potrošio od Konzuma do Tommy-a tražeći di ima jedan prazni CD, ma da je sad 100 kuna. Na kraju sam negdje u trafici Tiska ili tako nešto glupo našao jedan CD za desetak kuna. Nema problema, kad imaš vremena za ebay ili ekupi, al kad ti treba baš sad, onda moram do grada i do nekog dućana koji prodaje elektroniku. Tko ne živi u centru ili blizu nekog shoping centra, taj mora malo prošetat, što nije bilo tako prije deset godina.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
digitalni losless prijenos, s mogucnosti digitalnog izlaza, znaci zica je zica ali je ovo jako ozbiljan napad na zicu. naravno da bi se moglo ugradit u aktivne zvucnike ali pitam za ovaj odvojen uredjaj, npr da nako zeli komp spojit na hifi a daljina je takva da high end kabeli su jednostavno pre skupi, digitalno prebacit zvuk do audio kutka i tamo na licu mjesta radit kvalitetnu d/a konverziju, s balansiranim ili single ended izlazima ili digitala izlaz pa kako kome odgovara samo uzme odgovarajuci dio.

 

Ako je daljina takva ni nema nekog smisla to na šta misliš, svaki AVR ima mogućnost s mreže pa tako i s PC-a reproducirat datoteke.

A i da nema imam bar 3 uređaja ubodena u njega koji to mogu na neki način izvest, (pa i sam TV) bitno samo da imaju digitalni izlaz i da mogu reproducirat s lokalne mreže. 

 

 

Kad smo kod uređaja za nadogradnju starijih audio uređaja Up2stream mi pari baza možda čak zamjenim dva RPi zero W koja trenutno koristim za multiroom.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

E, jbg, ti sad pričaš priču kao kad ja tražim svježi kruh u 20:30 u Konzumu... pa nema, razumije se.

 

Sjediš uz računalo na poslu, koliko sam shvatio, ali nemaš ni jedan prazan cd, onako za "Ne daj Bože"??? Nigdje oko sebe? Sramota!

 

Od osobe koja je u audio svijetu, očekuje se da imaš bar 10 komada praznih, negdje u novčaniku, uvijek, baš za slučaj "Ne daj Bože" potrebe  :-)))  i velikih 700MB i malih 185 MB (malih RW)

https://www.amazon.com/10-Pack-CD-RW-Rewritable-21min-Compact/dp/B01N4IHTN1

 

Kako uopće možeš izaći iz kuće bez toga? Cccccc  :-))))

 

EDIT

 

E, sad bez zeze; ako koristite neku marku blank cd-a za presnimke, kopije glazbe, pričuvu - koja vam se pokazanl najbolja? Koju marku medija preferirate? Maxell, Verbatim, Sony, Philips, Tayo Yuden, neku desetu?

 

 

E pa da, to sam i ja mislio, onda sam shvatio da nigdi doma nemam CD ni DVD. Imam djelova za bar 3 stara kompa složit, kutije kabela i svega živog rezervnog, ali ni C od CDa. USB mi je zamijenio CDove skroz, čak sam uzeo laptop bez dvd roma...

 

Kad sam koristio, koristio sam Verbatim. Brat mi još uvijek koristi Verbatim Azure ako se ne varam. Mislim da je taj Azure Verbatim njemu za audio (samo u slučaju da ne može pronaći original CD, naravno), ali znam da imaju i neki arhivski, za dugotrajnije arhive, pa je i te počeo trošit.

 

Ja imam drugu vrstu pitanja, koje pržilice koristite za audio CD, ako ih koristite? Ja sam sačuvao jednu staru Teac 4x CD pržilicu, još uvijek radi ko nova, snima audio CDove na 1x brzinom savršeno. Nisam nikad radio usporedbe brzine snimanja i različitih pržilica, ali s obzirom na težinu i kvalitetu Teaca, te sporost, čini mi se bolji izbor, nego novi snimači. Zašto sporo snimanje? Jer sam nekad davno čitao da što je veća brzina snimanja, zapis na CDu, odnosno rupe, budu pliće. Što je rupa dublja, lakše je laser očita. U biti nisu rupe, nego je utisnuto u onaj sloj na CDu. Sporija brzina radi dublje utiske. Original CDovi imaju baš rupe u tom sloju na CDu. 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
...

 

"s korekcijom koja radi samo kad se signal gubi "

 

Kolega dabar, pazi sad - "korekcijom koja radi samo kad se signal gubi "... ?!?!

 

U nekoj, iole ozbiljnijoj audiofiliji ne smije biti situacija "Kad se signal gubi..." - to ti je valjda jasno.

 

Toga nema i niti smije biti. Zato je žica - žica!

 

O neozbiljnom načinu internet generacije koja misli da sve može biti wireless neću ni misliti niti trošiti riječi.

 možda sam se malo nespretno izrazi u nadi da ne izazovem nepotrebnu raspravu ali izgleda da je to nemoguce. naravno da sve može wireless, ne ne radi se o audio signalu nego se radi o tome da npr susida upali ledicu s ebaya koja u trenutku paljenja kroz cijelu zgradu pošalje kratku smetnju, i na taj naćin uništi odnos signal šum na receiveru, pa odašiljač ponovno u par milisekundi pošalje isti paket prije nego se isprazni buffer u receiveru pa na kraju audio signal zapravo nema nikakvog prekida u signalu.

fascinira me koliko starije generacije omalovažavaju mlađe, umjesto da nas uče pravilnom razmilšljanju i otvorenom umu nam daju primjer baš kako se nebi trebalo ponašat, a hvala na primjeru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...

 možda sam se malo nespretno izrazi u nadi da ne izazovem nepotrebnu raspravu ali izgleda da je to nemoguce. naravno da sve može wireless, ne ne radi se o audio signalu nego se radi o tome da npr susida upali ledicu s ebaya koja u trenutku paljenja kroz cijelu zgradu pošalje kratku smetnju, i na taj naćin uništi odnos signal šum na receiveru, pa odašiljač ponovno u par milisekundi pošalje isti paket prije nego se isprazni buffer u receiveru pa na kraju audio signal zapravo nema nikakvog prekida u signalu.

fascinira me koliko starije generacije omalovažavaju mlađe, umjesto da nas uče pravilnom razmilšljanju i otvorenom umu nam daju primjer baš kako se nebi trebalo ponašat, a hvala na primjeru.

 Da, tako bi trebao radit svaki error correction, ako sam ja dobro shvatio taj mehanizam davnih dana. Kažem, u teoriji bi to moralo funkcionirat, ali kako je u praksi, taj dio stvarno ne znam. Ono što me zanima je veličina buffera. Možeš li sam mijenjati veličinu, ima li problema ako je buffer prevelik? Koliko sekundi (ili kako se već mjeri) sad može buffer primiti? Dokle god je sve u digitalnom obliku, trebalo bi se moć ispravit, a ako se ispravi prije dekodiranja, ne bi trebalo bit utjecaja na signal, right?

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

E, sad bez zeze; ako koristite neku marku blank cd-a za presnimke, kopije glazbe, pričuvu - koja vam se pokazanl najbolja? Koju marku medija preferirate? Maxell, Verbatim, Sony, Philips, Tayo Yuden, neku desetu?

 

Isključivo i samo Taiyo Yuden i Mitsubishi Chemical Corporation... znači, TY i MCC. I za DVD i za CD. Traju, minimalne CRC greške, kompatibilni sa masu snimača.
TY je užasno teško za naći, to su sve stare rezerve, obzirom da je zatvorio proizvodnju prije pet godina. MCC, koliko znam, još uvijek proizvodi medije, Verbatim Azo mediji su bili MCC.

 

Filox kaže...

Ja imam drugu vrstu pitanja, koje pržilice koristite za audio CD, ako ih koristite? Ja sam sačuvao jednu staru Teac 4x CD pržilicu, još uvijek radi ko nova, snima audio CDove na 1x brzinom savršeno. Nisam nikad radio usporedbe brzine snimanja i različitih pržilica, ali s obzirom na težinu i kvalitetu Teaca, te sporost, čini mi se bolji izbor, nego novi snimači. Zašto sporo snimanje? Jer sam nekad davno čitao da što je veća brzina snimanja, zapis na CDu, odnosno rupe, budu pliće. Što je rupa dublja, lakše je laser očita. U biti nisu rupe, nego je utisnuto u onaj sloj na CDu. Sporija brzina radi dublje utiske. Original CDovi imaju baš rupe u tom sloju na CDu. 

 

Snimači ne rade rupe, nego zacrne sloj za snimanje, pa se laser ne reflektira - na tvorničkim CDima je urez, pa se svjetlo rasprši.
Brzina snimanja nema veze sa čitljivošću, osim kod hartavih uređaja, bitno je samo, zbog maksimalne kompatibilnosti, da se snima CLV metodom. No CLV je rijetkost na modernim snimačima.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice