Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.226.444
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Z je z  Y y ništa nije zamjenjeno, nemaš dijakritičke znakove naznačene, samo to, ne sekiraj se, nas 80% tako koristi tipkovnicu

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Wiz3m4n kaže...

Z je z  Y y ništa nije zamjenjeno, nemaš dijakritičke znakove naznačene, samo to, ne sekiraj se, nas 80% tako koristi tipkovnicu

 Ako je samo tih 5 slova onda nije nikakav bed zapamtiti ili staviti naljepnice. Mislio sam da nakon prebacivanja na CRO nisu prebačeni na druge tipke i razni znakovi tipa: € $ " ? ! - = / & % * + , . Alt Gr itd... jer to bi već bilo previše

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 9:41 (ALVIN).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nisu samo y,z već ima toga, nekima je svjedeno, valjda se samo igraju na tome.

Na linku je layout english(us) vs naši prostori

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
kunof00 kaže...

Nisu samo y,z već ima toga, nekima je svjedeno, valjda se samo igraju na tome.

Na linku je layout english(us) vs naši prostori

 Očito. Hvala na točnoj informaciji

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 10:18 (ALVIN).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Na HR layoutu na Q je \, na V je @, na E je €, u redu brojeva su znakovi +-*() na drugim mjestima i tako, pa ti pamti. Meni je tako raditi cisti trash, pogotovo za puno novaca...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 10:55 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
U tom slučaju bih radije vidio da li se može kroz neki software napraviti key mapping samo za onih 5 slova koja mi trebaju, a US ih nema. Na pozicijama gdje su nebitni US znakovi, pokraj Enter tipke. Sve ostale tipke bih ostavio default, i layout u windowsu ostavio na US.



 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
ALVIN kaže...
U tom slučaju bih radije vidio da li se može kroz neki software napraviti key mapping samo za onih 5 slova koja mi trebaju, a US ih nema. Na pozicijama gdje su nebitni US znakovi, pokraj Enter tipke. Sve ostale tipke bih ostavio default, i layout u windowsu ostavio na US.


 Naravno da može. I ovaj je program jedan od najboljih za to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 13:28 (BMT).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Nakon starog Logitecha G413 silver kupio sam tipkovnicu Pride mini.
Imam nejasnoće oko softwarea.
1. Nije moguće kopirati i ZALJEPITI šifru boje kada se podešavaju korisničke boje za svaku tipku, nego se mora točka postaviti na točno određeno mjesto kako bi boja bila ista. Jako nezgodno.

2. Nakon što su boje podešene za svaku tipku posebno (30min posla), klikom na “Primijeni” boje su prikazane na tipkovnici. Nakon toga SPREMAM profil pod novim imenom. Ako se na samoj tipkovnici mijenjaju boje s prečacima FN+PRTSC, kasnije je nemoguće povući postavljene korisničke boje koje su spremljene u profilu. WTF
Jesam li previdio nešto ili je software jako loše zamišljen?

Sama tipkovnica je brza, solidna, ima težinu. Nedostaje mi USB ulaz i nema dvije visine nožica. Nisam fan RGB, no klincima je fora. Tražio sam clicky i dobio clicky, ali već razmatram one gumice koje idu ispod kapica za utišavanje udarca.
Smetaju li gumice, ima li razlike kupovati gumice koje se prodaju za tu svrhu, ili mogu naći neke brtvice u “bauhausu” i sličnim trgovinama?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
TomyCroSound kaže...
Nakon starog Logitecha G413 silver kupio sam tipkovnicu Pride mini.
Imam nejasnoće oko softwarea.
1. Nije moguće kopirati i ZALJEPITI šifru boje kada se podešavaju korisničke boje za svaku tipku, nego se mora točka postaviti na točno određeno mjesto kako bi boja bila ista. Jako nezgodno.

2. Nakon što su boje podešene za svaku tipku posebno (30min posla), klikom na “Primijeni” boje su prikazane na tipkovnici. Nakon toga SPREMAM profil pod novim imenom. Ako se na samoj tipkovnici mijenjaju boje s prečacima FN+PRTSC, kasnije je nemoguće povući postavljene korisničke boje koje su spremljene u profilu. WTF
Jesam li previdio nešto ili je software jako loše zamišljen?

Sama tipkovnica je brza, solidna, ima težinu. Nedostaje mi USB ulaz i nema dvije visine nožica. Nisam fan RGB, no klincima je fora. Tražio sam clicky i dobio clicky, ali već razmatram one gumice koje idu ispod kapica za utišavanje udarca.
Smetaju li gumice, ima li razlike kupovati gumice koje se prodaju za tu svrhu, ili mogu naći neke brtvice u “bauhausu” i sličnim trgovinama?

 Nisam gledao, ali predpostavljam da su hot-swap switchevi pošto kažu na stranici "optički", tako da možeš kupiti druge optičke i zamijeniti. Optički nemaju dvije metalne nožice za el. spoj, imaju jednu koja se miče gore-dole i prekida optičku zraku koja je na PCB boardu, ala:

 

https://uvi.gg/product/uvi-optical-mechanical-switches/

 

Ako tvoji switchevi imaju klasični Cherry križ onda možeš koristiti O-rings (gumice), iako koji puta pašu i na drugačije nestandardne:

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sca_esv=19239ae0a447a3b4&sxsrf=ACQVn09ikdhjO1CC_quv3X2XYw-r8OZbWQ:1708442614012&q=keyboard+o-rings&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwiL8YHZnLqEAxWYhP0HHTA2DgkQ0pQJegQIDRAB&biw=2560&bih=1272&dpr=1#imgrc=6z50ip7NX61f1M&imgdii=HeJl8ZKTlQx-jM

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2024 16:28 (Mad Ant).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mislim da cu je vratit/prodat samo zbog profila u softwareu. Nisam toliko blesav da ne mogu otvorit dva razlicita profila osvjetljenja, on kopira postavke na oba! K tome svaku boju mišem odabirat ručno, bez mogućnosti upisivanja nor #4C45FF, nevjerojatno! Idiot pravio program i pustio van.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kolege ima li netko ovu tipkovnicu ili bar mišljenje o njoj? :)

https://www.mall.hr/mehanicke-tipkovnice/aoc-agon-agk700-mehanicka-gaming-tipkovnica-cherry-mx-crvena-rgb-us-slo-gravura-agk700druh?tab=reviews

 

cherry tipke, masivni media kotač (lajkam puno jbg), plus najveći minus prije dvije godine kad je izašla je bila cijena od 200 E cca.

 

Sad je manje od 600kn, vrlo primamljivo mi zvuči.

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nisam je imao prilike probati no ako ti se sviđa i imaš potrebe za svim tim tipkama, ja bi uzeo ju no sa red sswitchevima, ocjenjena je solidno, najveća mana kako vidim prevelika cijana po izlasku kako si i naglasio sam. Uzmi pa javi dojmove

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Electroroll kaže...

Kolege ima li netko ovu tipkovnicu ili bar mišljenje o njoj? :)

https://www.mall.hr/mehanicke-tipkovnice/aoc-agon-agk700-mehanicka-gaming-tipkovnica-cherry-mx-crvena-rgb-us-slo-gravura-agk700druh?tab=reviews

 

cherry tipke, masivni media kotač (lajkam puno jbg), plus najveći minus prije dvije godine kad je izašla je bila cijena od 200 E cca.

 

Sad je manje od 600kn, vrlo primamljivo mi zvuči.

Hvala unaprijed

na amazon.co.uk je 35€ + 20€ shipping

https://www.amazon.co.uk/dp/B089W7551M?tag=52547_iceleads-21&linkCode=osi&th=1&psc=1

doduše verzija sa malim enterom ako ti to ne smeta

 

nisam čitao recenzije, ali ako je nešto spušteno sa 200€ na 35€ pitanje je zašto.

 

ako hoćeš tipkovnicu pune veličine mislim da ti je nešto tipa Keychron V6 bolja tipkovnica za ne puno više novaca

https://www.keychron.com/products/keychron-v6-qmk-custom-mechanical-keyboard-iso-layout-collection?variant=40795401453657

 

šta se izgleda tiče dal ti se sviđe ili ne to je druga stvar :-)

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Cijena na Amazonu je u funtama, ali opet ispadne 65 E, što je jeftinije. Pitanje da li se plaća uvoz, tj carina na nešto iz Britanije?

 

Gle znam da nije u rangu mehaničkih od 200E. Al kontam da mozda uopće nije lošija od g413 ili 513 logitechovih koje su precijenjene. Recenzije su joj solidne, vidim da neki dućani još drže cijenu, ali očite je da su fulali sa početnom cijenom. Ne vidim da je to nužno loše ako je se neke trgovine sad rješavaju nakon 2 godine...najviše prigovora su imali na neke nepotrebne media tipke, opcije osvijetljenja i cijenu. Sa svim tim mogu živjeti hehe sad kad je cijena pala.

 

Keychron mi je zanimljiva opcija da..mozda više za ured? Ili se varam? Da ima multimedijske tipke za tu cijenu ne bih se puno mislio...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 17:24 (Electroroll).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Electroroll kaže...

Cijena na Amazonu je u funtama, ali opet ispadne 65 E, što je jeftinije. Pitanje da li se plaća uvoz, tj carina na nešto iz Britanije?

 

Gle znam da nije u rangu mehaničkih od 200E. Al kontam da mozda uopće nije lošija od g413 ili 513 logitechovih koje su precijenjene. Recenzije su joj solidne, vidim da neki dućani još drže cijenu, ali očite je da su fulali sa početnom cijenom. Ne vidim da je to nužno loše ako je se neke trgovine sad rješavaju nakon 2 godine...najviše prigovora su imali na neke nepotrebne media tipke, opcije osvijetljenja i cijenu. Sa svim tim mogu živjeti hehe sad kad je cijena pala.

 

Keychron mi je zanimljiva opcija da..mozda više za ured? Ili se varam? Da ima multimedijske tipke za tu cijenu ne bih se puno mislio...

 

 

 

 

 ups, isprike, brzopleto sam gledao cijene :-)

 

vjerujem da nije lošija od g413/g513, ali te tipkovnice i nisu baš nešto posebno dobre :-)))

 

sa keychronom dobiješ kvalitetnije keycapove, bolje sitcheve (koji su hot swappable), qmk/via podršku...

 

šta se multimedijskih tipki tiče nema ih direktno ali imaš kotačić kojim možeš upravljati npr. glasnoćom i play/pause, a preko vie možeš postaviti šta hoćeš na bilo koju tipku, pa recimo možeš sa kombinacijom fn tipke imati multimedijske tipke.

 

a ovo gamerska tipkovnica i tipkovnica za ured, ako tipkovnica ima 1000 Hz pooling rate i n-key rollover, nema baš i neke razlike osim estetike i marketinga,  :-)

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Keychron ima anti ghosting? Tj. ako sam dobro svatio n-key rollover je bolji od anti ghostinga? (za gaming)

 

Također mi nije jasno, keycron na amazonu je oko 150E sa poštarinom, a direktno na stranici 103 eura sa poštarinom na akciji. pretpostavljam da tu još ide carina na uvoz iz kine....

I što je sa ovim uvozom iz Britanije? Plaća se carina ili ne?

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 11:05 (Electroroll).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Electroroll kaže...

Keychron ima anti ghosting? Tj. ako sam dobro svatio n-key rollover je bolji od anti ghostinga? (za gaming)

 

Također mi nije jasno, keycron na amazonu je oko 150E sa poštarinom, a direktno na stranici 103 eura sa poštarinom na akciji. pretpostavljam da tu još ide carina na uvoz iz kine....

I što je sa ovim uvozom iz Britanije? Plaća se carina ili ne?

n-key rollover u principu znači da tipkovnica registrira sve tipke ako su istovremeno pritisnute, a anti ghosting koliko sam shvatio nije točno definiran ali znači da registrira barem tri tipke istovremeno

 

nisam naručivao sa keychrona, ako neko ima iskustvo iz prve ruke nek napiše, ali oni kažu ovako (https://www.keychron.com/pages/shipping-policy):

 

VAT or import tax included?

Due to the customs policy of different destinations, we CANNOT guarantee if there is a tax for you. Our product price does not include VAT or import tax of your shipping destination. But we’ll try our best to declare a comparatively reasonable value for the product, please let us know if the customs reach out for anything, we may provide our suggestion if possible.

From our previous experience, the following destinations haven’t been charged for import tax including the U.S, Singapore, ... Croatia...

 

Ja sam kupio akko sa akko.de i nisam ništa dodatno platio, ali akko u cijeni specificira porez.

 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dag kaže...
Electroroll kaže...

Keychron ima anti ghosting? Tj. ako sam dobro svatio n-key rollover je bolji od anti ghostinga? (za gaming)

 

Također mi nije jasno, keycron na amazonu je oko 150E sa poštarinom, a direktno na stranici 103 eura sa poštarinom na akciji. pretpostavljam da tu još ide carina na uvoz iz kine....

I što je sa ovim uvozom iz Britanije? Plaća se carina ili ne?

n-key rollover u principu znači da tipkovnica registrira sve tipke ako su istovremeno pritisnute, a anti ghosting koliko sam shvatio nije točno definiran ali znači da registrira barem tri tipke istovremeno

 

nisam naručivao sa keychrona, ako neko ima iskustvo iz prve ruke nek napiše, ali oni kažu ovako (https://www.keychron.com/pages/shipping-policy):

 

VAT or import tax included?

Due to the customs policy of different destinations, we CANNOT guarantee if there is a tax for you. Our product price does not include VAT or import tax of your shipping destination. But we’ll try our best to declare a comparatively reasonable value for the product, please let us know if the customs reach out for anything, we may provide our suggestion if possible.

From our previous experience, the following destinations haven’t been charged for import tax including the U.S, Singapore, ... Croatia...

 

Ja sam kupio akko sa akko.de i nisam ništa dodatno platio, ali akko u cijeni specificira porez.

 

N-KRO; N označava broj tipki koje tipkovnica može "istodobno" registrirati. 5-KRO znači da uz pritisnute 4 tipke može se uredno registrirati pritisak još jedne tipke. Ako samo piše N-KRO to generalno označava visok broj istodobnih pritisaka, u principu više nego što je prstiju.

 

Ghosting pak označava probleme s registiranjem ispravnih pritisaka ako su neke tipke pritisnute; ti problemi mogu biti neprepoznavanje neke posebne tipke (N-KRO ovo rješava) ili pak prepoznavanje i dodatnog pritiska tipke koja nije pritisnuta. Antighosting ovo eliminira.

Neki proizvođači znaju označiti tipkovnicu kao "gaming antighosting" a složiti samo da kombinacije WSAD, Shift i Space rade dobro u kombinaciji, dok je Ghosting drugdje moguć.

 

Pravilno implementirani N-KRO podrazumijeva antighosting, ali nije nužno. Potpuni antighosting pak ne znači nužno i N-KRO.

 

I, pogodite što, u prvom postu teme je objašnjeno, možda malo manje detaljno ali je.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.2.2024 10:57 (191x7).
13 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koristim membransku tipkovnicu otkako znam za sebe i zadovoljan sam koliko su tihe i ok, ali eto svi su na tim switchevima pa reko ajde da i ja odem naprijed. 

Jel se isplate ove s alixpress?

Iskreno samo bi da svjetli, bude tiha što više i što manja.

Sto tisa jer kad je mir u stanu navečer neću da ukućani imaju noćne more. 

 

Ne mislim davat bijesne novce, radije bi to u hardver, nego u periferiju. 

Namjena gaming, ali ima i pisanja. 

 

Hvala. 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
fila2208 kaže...

Koristim membransku tipkovnicu otkako znam za sebe i zadovoljan sam koliko su tihe i ok, ali eto svi su na tim switchevima pa reko ajde da i ja odem naprijed. 

Jel se isplate ove s alixpress?

Iskreno samo bi da svjetli, bude tiha što više i što manja.

Sto tisa jer kad je mir u stanu navečer neću da ukućani imaju noćne more. 

 

Ne mislim davat bijesne novce, radije bi to u hardver, nego u periferiju. 

Namjena gaming, ali ima i pisanja. 

 

Hvala. 

 Šta znači bijesne novce?

13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dag kaže...
fila2208 kaže...

Koristim membransku tipkovnicu otkako znam za sebe i zadovoljan sam koliko su tihe i ok, ali eto svi su na tim switchevima pa reko ajde da i ja odem naprijed. 

Jel se isplate ove s alixpress?

Iskreno samo bi da svjetli, bude tiha što više i što manja.

Sto tisa jer kad je mir u stanu navečer neću da ukućani imaju noćne more. 

 

Ne mislim davat bijesne novce, radije bi to u hardver, nego u periferiju. 

Namjena gaming, ali ima i pisanja. 

 

Hvala. 

 Šta znači bijesne novce?

 100+ eura mi je recimo puno samo dati za tipkovnicu.

Za te novce se uzme komad hardvera, disk rami ili se doda malo pa uzme proc ili nešto.

 

Dal se može za 50e naći mehanička, da je što tiša, i manja bez numpada :)

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
fila2208 kaže...

 100+ eura mi je recimo puno samo dati za tipkovnicu.

Za te novce se uzme komad hardvera, disk rami ili se doda malo pa uzme proc ili nešto.

 

Dal se može za 50e naći mehanička, da je što tiša, i manja bez numpada :)

Redragon Dragonborn K630

 

Have you tried turning it off and on again?
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 21:51 (Ivan M.).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Htio bih kupiti Logitech MX Mechanical s Clicky switchevima (punu verziju, ne mini).

Htio bih tu tipkovnicu jer imam MX Master 3s miš koji odgovara, sviđa mi se dizajn, raznorazne softverske funkcije i činjenica da baterija dugo traje. Veliki plus je i veliki enter te hrvatski znakovi.

E sad, tipkovnica je cca 170e. Nudi li se što slično, a bolje? Must je wireless, plavi/clicky switchevi i hr znakovi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ivan M. kaže...
fila2208 kaže...

 100+ eura mi je recimo puno samo dati za tipkovnicu.

Za te novce se uzme komad hardvera, disk rami ili se doda malo pa uzme proc ili nešto.

 

Dal se može za 50e naći mehanička, da je što tiša, i manja bez numpada :)

Redragon Dragonborn K630

 

 E ovo izgleda super, a i cjenovno je prihvatuljivo.

 

Dakle taj reddragon je budget oriented, i nije teško treš?

 

hvala

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
fila2208 kaže...
Ivan M. kaže...
fila2208 kaže...

 100+ eura mi je recimo puno samo dati za tipkovnicu.

Za te novce se uzme komad hardvera, disk rami ili se doda malo pa uzme proc ili nešto.

 

Dal se može za 50e naći mehanička, da je što tiša, i manja bez numpada :)

Redragon Dragonborn K630

 

 E ovo izgleda super, a i cjenovno je prihvatuljivo.

 

Dakle taj reddragon je budget oriented, i nije teško treš?

 

hvala

Koristim tipkovnicu K630 više od godinu dana i trebalo mi je samo malo vremena da se naviknem na FN i FN2 kombinacije tipki.

Za sada se još nitko nije požalio niti me izbacio iz ureda zbog brown switches, tako da mogu reći da su dovoljno tihi da ne ometaju kolege.

Jedina stvar koja bi nekome mogla biti problem je to što se ne može promijeniti LED osvjetljenje.

Have you tried turning it off and on again?
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
fila2208 kaže...
Ivan M. kaže...
fila2208 kaže...

 100+ eura mi je recimo puno samo dati za tipkovnicu.

Za te novce se uzme komad hardvera, disk rami ili se doda malo pa uzme proc ili nešto.

 

Dal se može za 50e naći mehanička, da je što tiša, i manja bez numpada :)

Redragon Dragonborn K630

 

 E ovo izgleda super, a i cjenovno je prihvatuljivo.

 

Dakle taj reddragon je budget oriented, i nije teško treš?

 

hvala

 

imas i u linksu whiteshark sa "našim" ISO layoutom i č,ć,š,đ,ž znakovima za 39 eura. switcheve gledaj da su ti crveni ili smeđi u najgoru ruku. ako ti je bitna tišina plave ni u ludilu.. meni su osobno najveci gušt ali klikaju dovoljno glasno da ti nakon pola sata tipkanja/igranja i ukućani i ekipa na discordu pocnu skidat sve po spisku.

 

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-white-shark-gk-2022-shinobi-rgb-smedi-switch-mehanicka-uk-layout-crna-usb-010701131

 

 

RANT: zašto vec godinama nikako da dobijemo gaming mehaničku wireless tipkovnicu sa izmjenjivom baterijom i battery lifeom od mjesec/dva dana. trazim vec mjesecima i izguglao sam internet uzduz i poprijeko bez obzira koliko novaca bio spreman platiti uvijek je neka okrljaštena sa kičavim svjetlima i malom integriranom baterijom ili ima samo neki zastarijeli bluetooth koji je vecinom namijenjen za multimedijalno koristenje. koja mi je svrha wirelessa ako se svakih 4-5 dana moram mislit jesam li je uštekao i drzat kabel pri ruci ili na stolu. dodes u fazu da moras mislit na periferiju kao na mobitel da je redovno na punjaču, a sve kao "wireless". najbliže tome je došao logitech sa  https://www.logitechg.com/en-eu/products/gaming-keyboards/g613-wireless-mechanical-gaming-keyboard.html ( ali ovo je grob od pola metra koji vjerojatno ne treba 99% populacije kojoj je namijenjena ). da barem dodu sebi i zbace TKL verziju ovoga vec bi bilo prihatljivije.

 

 

 

p.s. dosad sam vecinom koristio tipkovnice s uk layoutom ( filco, keychron ) pa pitanje za ekipu koja je koristila njemacki layout, da li je bliži našemu sto se tice dijakritickih znakova nego UK. ( za č,ć itd znam da nije nijedan ) cisto da znam koji da odaberem kod iduce kupovine.

13 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Hvala dečki na pomoći.,

 

 

dakle ispalti se whitehark ili dragon, oko 50e eura, red ili brown.

 

Iako mi buraz ima neki whiteshark i otišle su mu tipke a i d ne hvataju više, a nije stara, možda 2 god...tako da sam skeptičan.

Ima tko iskustva sa reddragon?=

 

Hvala lijepa.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 14:41 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
fila2208 kaže...

Hvala dečki na pomoći.,

 

 

dakle ispalti se whitehark ili dragon, oko 50e eura, red ili brown.

 

Iako mi buraz ima neki whiteshark i otišle su mu tipke a i d ne hvataju više, a nije stara, možda 2 god...tako da sam skeptičan.

Ima tko iskustva sa reddragon?=

 

Hvala lijepa.

 White shark piju alkohola više nego neki pijanci. Koristio sam White Shark Spartan X kao primarnu i na poslu koristim Legionaire X. Malo malo pa neka tipka dvoklika (key chatter) i to se rješava ukapavanjem alkohola u switch. Nakon alkohola radi, ali kad tad ili se javi problem na drugoj tipki ili na istoj, pa se ponavlja procedura. I da, refresh im je 62.5Hz, dakle upola sporije od USB 125Hz. Za gaming, to je loše.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
fila2208 kaže...
Dag kaže...
fila2208 kaže...

Koristim membransku tipkovnicu otkako znam za sebe i zadovoljan sam koliko su tihe i ok, ali eto svi su na tim switchevima pa reko ajde da i ja odem naprijed. 

Jel se isplate ove s alixpress?

Iskreno samo bi da svjetli, bude tiha što više i što manja.

Sto tisa jer kad je mir u stanu navečer neću da ukućani imaju noćne more. 

 

Ne mislim davat bijesne novce, radije bi to u hardver, nego u periferiju. 

Namjena gaming, ali ima i pisanja. 

 

Hvala. 

 Šta znači bijesne novce?

 100+ eura mi je recimo puno samo dati za tipkovnicu.

Za te novce se uzme komad hardvera, disk rami ili se doda malo pa uzme proc ili nešto.

 

Dal se može za 50e naći mehanička, da je što tiša, i manja bez numpada :)

 

Razumijem šta hoćeš reći ali ja na to gledam da je tipkovnica nešto što najviše koristiš kada radiš na računala, a u većini slučajeva 50€ skuplji procesor nećeš jako osjetiti, a s 50€ skupljom tipkovnicom (u odnosu na ove jeftine) će ti rad biti puno ugodniji.

Dodatno ako uzmeš solidnu tipkovnicu možeš je koristiti na sljedećih nekoliko računala :-)

Definitivno bi bilo dobro uzeti neku hot swap tipkovnicu pa možeš promijeniti switch ako ti se pokvari ili zamijeniti sve switcheve ako poželiš drugačiji osjećaj/zvuk, a na alliexpressu za 10-20€ možeš kupiti keycapove ako ćeš htjeti promjeniti izgled tipkovnice.

 

Mehaničke tipkovnice su u principu glasnije od membranskih. a ove jeftine mehaničke znaju biti dosta glasne (bez obzira na korištene switcheve).

 

Od nekih jeftinijih koje bi trebale biti solidne (nisam ih koristio ali po recenzijama su dobre) pogledaj:

 

Epomaker TH80 Regular Version, 67,50 US$ sa kupon kodom 10ANGELPGC

https://epomaker.com/products/epomaker-th80-regular-version

 

ili recimo

GamaKay TK75 (ako hoćeš skroz tihu tipkovnicu izaberi Phoenix switcheve) za 85 US$ sa kodom GAMAKAY

https://gamakay.com/products/gamakay-tk75-75-gamakay-gateron-switch-triple-mode-rgb-mechanical-gaming-keyboard-with-pbt-cherry-profile-keycaps?variant=42648452726973

 

Za oko 100 US$ možeš kupiti Keychron V1

https://www.keychron.com/products/keychron-v1-qmk-via-custom-mechanical-keyboard?variant=40532670578777

 

Pogledaj malo testove po You Tube-u pa vidi dal ti se nešto od toga sviđa

 

 

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jeli tko naručivao sa Keychron stranice.....naime Keychron de ima dostavu od 23e dok je sa Keychrone.com 5$....tipkovnica Keychron 81pro je na com domeni sa dostavom oko 205$ dok je na de. sa dostavom skoro 240 eura....u čemu je trik zna li tko provjereno??

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice