Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.226.534
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim tipkovnicu sa HR znakovima na tipkama (zbog djece)..do 100 eura.. molim nekakvu preporuku. Do sada sam koristio Logitech G105 ali je na izdahu :9)

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Treba mi neka dobra mala mehanicks prenosna tipkovnica za Meta Quest 3 i laptop.

Googlat cu, al da pevo ovdje napisem.

Ima neki MX od logitech cuo, e?

Hvala!

 

US. Na Filipinima sam pa cu tamo narucit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 5:47 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BlueMax kaže...
memulica kaže...

Sramotno je da se prodaju tipkovnice bez naših slova i ta bi praksa trebala biti zabranjena za sve trgovine koje posluju u Hrvatskoj.

 Nismo u Iranu.

 Hrvatska je premalo tržište da bi se oni zezali sa nama. Na naše tržište ionako šalju ono što se teško prodaje u drugim državama, stoga nerijetko i dalje u ponudi imamo tipkovnica starie 5+ godina...ali slažem sa primjedbom.

Frka85
5 godina
offline
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

 Vidio sam je i bio oduševljen dok nisam skužio da nema numerički dio, usljedio je blagi živčani . Sada sam bacio oko na OVU.

Frka85
5 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Bolje mehaničku bez numeričkog dijela nego membransku.

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
ggoranV kaže...

Bolje mehaničku bez numeričkog dijela nego membransku.

 Slažem se ali ove mehaniče su toliko bučne da će mi žena i djeca prste polomit, pogotovo ako sam do kasnije budan. Znam ima različitih switcheva ali neda mi se davati za tipkovnicu sulude pare.

Frka85
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
stručnjak kaže...
ggoranV kaže...

Bolje mehaničku bez numeričkog dijela nego membransku.

 Slažem se ali ove mehaniče su toliko bučne da će mi žena i djeca prste polomit, pogotovo ako sam do kasnije budan. Znam ima različitih switcheva ali neda mi se davati za tipkovnicu sulude pare.

 O-rings, tape mod, podloga ispod tipkovnice, lakše tipkanje, izbjegavanje clicky switcheva (MX Blue, MX Green) ... dobije se čisto tiho rješenje.

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
stručnjak kaže...
ggoranV kaže...

Bolje mehaničku bez numeričkog dijela nego membransku.

 Slažem se ali ove mehaniče su toliko bučne da će mi žena i djeca prste polomit, pogotovo ako sam do kasnije budan. Znam ima različitih switcheva ali neda mi se davati za tipkovnicu sulude pare.

 O-rings, tape mod, podloga ispod tipkovnice, lakše tipkanje, izbjegavanje clicky switcheva (MX Blue, MX Green) ... dobije se čisto tiho rješenje.

 Onda daj preporuku do 100 eura. XD Nešto OVAKO

Frka85
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 21:02 (stručnjak).
13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Oprez! Ni V3 x niti V3 nemaju N-key rollover, sto je nevjerovatno ali eto... Dovoljno je malo googlanja da se sazna da nisu mrdnuli prstom vec samo maknuli tu tvrdnju iz marketinga...

Ja naime trazim full size, HR layout (german sa nasim znakovima), HR znakove koji su backlit, wristrest koji se bar malo drzi, i sto tise naravno. Nije mi problem za novce, ali nema... Sa nekima bi jos i pregrmio i dao ih na graviranje, ali skoro sve bolje su presle na doubleshot tipke (dva dijela tipke jedan na drugom) koje se ne daju laserski gravirati, tj. nista se ne vidi, tako da samo print. Sto je totalno selo dati 200-300€ da izgleda kao za 20€. Npr. sve skuplje od Razora i sve od Logitecha, vecina Asusa. Da bude zbunjenije ima jos po ducanima i netu slika starijih sa tipkama koje se daju gravirati, prepozna ih se po graviranim znakovima iznad/ispod brojeva dok doubleshot imaju naprintane bijele.

Do nedavno imao Rog Strix Flare 1 koji ima sve to (cak i originalno napravljene nase tipke bez ostataka nekog drugog jezika) ali nakon godinu dana duplira skoro sve, ledice pocele ne prikazivati neke boje, ciscenje ne pomaze bas... pa sam gledao Claymore II i Scope II koje imaju RX switcheve sa ledicom u sredini, ali nikako pogoditi kombinaciju. Cak bi uzeo i UVI Pride 2 ali blue clicki nazalost.

Tako sam na kraju dosao do membranske Logitech G213 koja ima sve, cak i vrlo kulturni i tihi feeling tipaka (vise thock nego klasicne membranske), ali je osvjetljenje lose i neravnomjerno unutar samih znakova. Tako sam i htio ubosti Ornatu V3 i pocupati limice koji klikcu, ali eto nema rollover/antighosting... pas ma***...

Tako da ako netko ima neki prijedlog samo dajte (BTW neda mi se zezati sa custom modelima, ne volim taj retro ili kids look koji je na velikoj vecini).
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 8:46 (Mad Ant).
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

najbolja gaming tipkovnica na svijetu Wooting 60HE je postala jos malo bolja  

  

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 8:47 (3dfx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav

 

Treba mi preporuka za tipkovnicu.

 

Bijela, mehaničke tipke, bežična, da ima numpad, brz odaziv jer igram i fps i poželjno ako može što tiša nakon ovih specifikacija.

 

Može njemacko tržiste pa bi je narucio preko prijatelja.

 

Cijena 150-200 eura

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Strider91 kaže...

Pozdrav

 

Treba mi preporuka za tipkovnicu.

 

Bijela, mehaničke tipke, bežična, da ima numpad, brz odaziv jer igram i fps i poželjno ako može što tiša nakon ovih specifikacija.

 

Može njemacko tržiste pa bi je narucio preko prijatelja.

 

Cijena 150-200 eura

 

Vidi da li Akko (akkogear.de) ima nešto šta ti se sviđa.

Inače ako bi ti bilo ok da uzmeš numpad kao zaseban uređaj imaš puno veći izbor.

2 godine
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Uf, pokušavam kupiti ovu tikovnicu sa akkogear.eu, dakle .eu domena a ne .de ili .com i ne ide, transakcija odbijena, erste blokao domenu, danas nakon chata na akkogear.eu nazovem erste da mi odblokaju domenu, kaže obavijestit će me kad odblokiraju... Jel' moguće da je akkogear.eu scam?

 

Btw. Izgleda da sa tom iso-uk tipkovnicom dolaze i nordijski i njemački i fensi crni keycapsi, sve u svemu kad i ako me odblokaju i stigne tipkovnica javim...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 11:35 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
notloB kaže...

Uf, pokušavam kupiti ovu tikovnicu sa akkogear.eu, dakle .eu domena a ne .de ili .com i ne ide, transakcija odbijena, erste blokao domenu, danas nakon chata na akkogear.eu nazovem erste da mi odblokaju domenu, kaže obavijestit će me kad odblokiraju... Jel' moguće da je akkogear.eu scam?

 

Btw. Izgleda da sa tom iso-uk tipkovnicom dolaze i nordijski i njemački i fensi crni keycapsi, sve u svemu kad i ako me odblokaju i stigne tipkovnica javim...

posalji mail na support-de@akkogear.com , pa njih pitaj da li im je EU domena scam

 

od kuda mi to znamo?

 

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
2 godine
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
3dfx kaže...

posalji mail na support-de@akkogear.com , pa njih pitaj da li im je EU domena scam

 

od kuda mi to znamo?

 Pa uz dodatnu pretragu i na ovom forumu čini se da kolega Mitohondri zna jer je već čini se kupovao s te stranice a moguće da je samo postao link na te stranice u poruci... Pitat ću radije njega preko pm...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 11:54 (notloB).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
notloB kaže...

Uf, pokušavam kupiti ovu tikovnicu sa akkogear.eu, dakle .eu domena a ne .de ili .com i ne ide, transakcija odbijena, erste blokao domenu, danas nakon chata na akkogear.eu nazovem erste da mi odblokaju domenu, kaže obavijestit će me kad odblokiraju... Jel' moguće da je akkogear.eu scam?

 

Btw. Izgleda da sa tom iso-uk tipkovnicom dolaze i nordijski i njemački i fensi crni keycapsi, sve u svemu kad i ako me odblokaju i stigne tipkovnica javim...

I "eu" i "de" bi trebale biti službene akko stranice.

Ja sam naručio tipkovnicu sa "de" stranice, ali prije sam slao upit kada će neka druga tipkovnica biti dostupna na "eu" stranicu, kada su mi odgovorili da je sada dostupna rekao sam da sam već naručio sa "de" stranice na šta su odgovorili da je "de" isto njihova stranica i imali su uvid u moju narudžbu.

Naruči sa bilo koje, trebalo bi biti isto.

2 godine
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ništa, nije mi se dalo čekat da odblokaju račun pa sam uzeo istu tipkovnicu iz posta ranije na akkogear.de za sve zajedno 112,50€, dakle free shipping, + pdv, - coupon code 10%.

Btw. coupon code za -10% koji radi je KEEBWORKS na akkogear.de a na akkogear.eu za -10% je AK10CB, pa iskoristite kome treba.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 20:14 (notloB).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ekipa! Već neko vrijeme tražim novu tipkovnicu, mora biti full size, niskoprofilna i da ima RGB osvjetljenje. Switchevi mi nisu toliko bitni osim da su tihi. Cijena do 100€. 

Ono na što sam isprva naletio su od Razera Ornata V3 i Redragon Horus K619. Kasnije sam upao u rabbit hole custom tipkovnica i pronašao Keychrona K5 i K17, ali dosta toga im je rasprodano.

Imate li kakvih prijedloga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
crystal6 kaže...

Pozdrav ekipa! Već neko vrijeme tražim novu tipkovnicu, mora biti full size, niskoprofilna i da ima RGB osvjetljenje. Switchevi mi nisu toliko bitni osim da su tihi. Cijena do 100€. 

Ono na što sam isprva naletio su od Razera Ornata V3 i Redragon Horus K619. Kasnije sam upao u rabbit hole custom tipkovnica i pronašao Keychrona K5 i K17, ali dosta toga im je rasprodano.

Imate li kakvih prijedloga?

Keychron K5 SE sa ISO-DE layoutom i nažalost plavim clicky optičkim switchevima 87,20€ + 10€ dostava... Keychron k5 i k17 ne vjerujem da ćeš naći ispod 100€, kad uračunaš dostavu sa keychron.de 23€ uvijek premašuje 100€.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 14:15 (notloB).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koji je to vrag za stranicu, po njihovom ta tipkovnica košta 11,55€ i cijene ostalih artikala su im takve. Macbook 16,2'' 486€..... Da im uplatim toliko za tipkovnicu baš me zanima kakav bih odgovor dobio, odjeb 100%.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 14:52 (vrinho).
2 godine
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
vrinho kaže...

Koji je to vrag za stranicu, po njihovom ta tipkovnica košta 11,55€ i cijene ostalih artikala su im takve. Macbook 16,2'' 486€..... Da im uplatim toliko za tipkovnicu baš me zanima kakav bih odgovor dobio, odjeb 100%.

 Hmm, "artikl nije pronađen", bilo je prejeftino valjda, ruski hakeri napali... kakvi likovi.

Btw. još uvijek stoji na nabavi da ne bi bilo da lažem.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 15:44 (notloB).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Inače sam napravio narudžbu te tipkovnice, apsolutno ništa nisam dobio povratno na mail. Pisalo je cijena 11.55€ i u zagradi 87 kn. Neozbiljna trgovina. Pogledaj si cijene ostalih artikala, tu nešto ne štima jako kod njih, ne znam kako je bilo dosad jer nikad nisam ništa kupio od njih.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 16:23 (vrinho).
13 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Na kraju uzeo Razer Deathstalker V2 Pro TKL sa red optical hotswap i HR gravirom na ABS UV capsima. Ja odusevljen feelingom i tisinom, gravura nije savrsena ali je bar tu Dodatno uzeo i njihov tkl wrist rest za svaki slucaj. Divota konacno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 10:49 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
notloB kaže...
crystal6 kaže...

Pozdrav ekipa! Već neko vrijeme tražim novu tipkovnicu, mora biti full size, niskoprofilna i da ima RGB osvjetljenje. Switchevi mi nisu toliko bitni osim da su tihi. Cijena do 100€. 

Ono na što sam isprva naletio su od Razera Ornata V3 i Redragon Horus K619. Kasnije sam upao u rabbit hole custom tipkovnica i pronašao Keychrona K5 i K17, ali dosta toga im je rasprodano.

Imate li kakvih prijedloga?

Keychron K5 SE sa ISO-DE layoutom i nažalost plavim clicky optičkim switchevima 87,20€ + 10€ dostava... Keychron k5 i k17 ne vjerujem da ćeš naći ispod 100€, kad uračunaš dostavu sa keychron.de 23€ uvijek premašuje 100€.

 

Topla preporuka. Neki dan stigla K5 Pro. Sve skupa sa dostavom tako nekih 100-110 eura. 

 

Za sad oduševljen.

2 godine
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
kerSh kaže...

Topla preporuka. Neki dan stigla K5 Pro. Sve skupa sa dostavom tako nekih 100-110 eura. 

 

Za sad oduševljen.

A gdje? Link ako može...

13 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima gdje kod nas mast za podmazivanje switcheva? Ili moram sa Amazona... nije da zelim previse potrositi jer treba samo za stabilizatore.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...

Na kraju uzeo Razer Deathstalker V2 Pro TKL sa red optical hotswap i HR gravirom na ABS UV capsima. Ja odusevljen feelingom i tisinom, gravura nije savrsena ali je bar tu Dodatno uzeo i njihov tkl wrist rest za svaki slucaj. Divota konacno.

 

Ja godinu dana koristim V2 obican (nije bezicna) full sized i mogu reci da mi je to najdraza tipkovnica koju sam ikad imao, jednostavno je predobra.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...

Ima gdje kod nas mast za podmazivanje switcheva? Ili moram sa Amazona... nije da zelim previse potrositi jer treba samo za stabilizatore.

 KRYTOX GPL 205 (ulbrich.hr)  

14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Mad Ant kaže...

Ima gdje kod nas mast za podmazivanje switcheva? Ili moram sa Amazona... nije da zelim previse potrositi jer treba samo za stabilizatore.

 ima u chipoteci silikonskih i teflonskih maziva.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice