Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.224.040
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dachande kaže...

Pozdrav!

 

Može pitanje, koja je razlika između UK i US tipkovnice? Jer gledam možda naručiti direktno izvana, s obzirom da je kod nas jako mali izbor ovih skupljih tipkovnica s HR znakovima (jedino Roccat i Razer ako se ne varam).

Znači, niti HyperX ni Steelseries ni Corsair ni Logitech više (oni su nekad imali), nitko nema HR znakovlje. Sad imam Corsaira bez znakova, jer sam si mislio, "kaj će mi to", znam engleski. I da, navikneš se bez čžš, ali sve ostalo je na krivom mjestu - <>, (), =?*. Sve je na krivom mjestu, a te znakove nikak da popamtim gdje su zaozbiljno.

 

Anyhow, koja je razlika između UK i US? Koja je podešena nama?

 

 ...pa nebitno je tipkas li na tipkovnici sa japanskim znakovima, ako ti je u windowsima postavljem HR keyboard layout i imat ćeš čćđž itd...tko jos gleda u tipkovnicu dok tipka majko mila

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 21:00 (zzZZzz).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pa reko sam, čšđž mi ne fale, fale mi svi ostali znakovi - ()<>?*?.

Koiko god godina tipkao (a imam ih fala bogu brdo), oni mi ne ulaze u muscle memory.

 

Jel zna onda netko jel UK ili US ima layout tih znakova kao što imamo mi? Jer ja nisam uspio naći.

 

Edit:

Znači, sve druge tipkovnice koje koristim su drugačije. Naravno da se ne mogu naviknuti na ovo.

 

Lijevo od Z mi je | i \

Desno od M mi ide < i , pa > i ., pa ? i /.

Iznad osmice mi je *, iznad devetke (, iznad desetke ), pa onda -_ i +=.

Katastrofa. Znači, užas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2020 21:20 (Dachande).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zzZZzz kaže...

 ...pa nebitno je tipkas li na tipkovnici sa japanskim znakovima, ako ti je u windowsima postavljem HR keyboard layout i imat ćeš čćđž itd...tko jos gleda u tipkovnicu dok tipka majko mila

 Koliko vidim po ljudima, pogotovo kad su u pitanju '=?*<> i slični znakovi, valjda njih preko 95% gleda u tipkovnicu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

UK layout ima nalik našima (lijevo mali shift) i dodatnu tipku, US ima lijevo veliki shift i nema tipke. Obično ti ovo znači da ćeš <> na UK imati izravno, a na US u kombinaciji s altom. Plus mali enter desno na US, veliki na UK i sve što to povlači.

 

Ako si naviknut na naški, onda će ti US biti nezgodan ne samo što se tiče otisnutih znakova već i što se tiče rasporeda. Mislim da ti je najsigurnije gledati DE/Nordic layout jer su nalik našima. Osobno koristim njemačku varijantu tipkovnice jer je bila povoljna na nekoj akciji, layout je jednak našem, a tipke ionako ne gledam.

 

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Arto kaže...

UK layout ima nalik našima (lijevo mali shift) i dodatnu tipku, US ima lijevo veliki shift i nema tipke. Obično ti ovo znači da ćeš <> na UK imati izravno, a na US u kombinaciji s altom. Plus mali enter desno na US, veliki na UK i sve što to povlači.

 

Ako si naviknut na naški, onda će ti US biti nezgodan ne samo što se tiče otisnutih znakova već i što se tiče rasporeda. Mislim da ti je najsigurnije gledati DE/Nordic layout jer su nalik našima. Osobno koristim njemačku varijantu tipkovnice jer je bila povoljna na nekoj akciji, layout je jednak našem, a tipke ionako ne gledam.

 

 Sve je to uredu samo što US, UK i DE nisu layouti. Layouti su ANSI i ISO. ISO ima veliki Return.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Naravno, u pravu si, pišem ovako jer sam mu htio približiti razliku, s obzirom da je čovjek pitao UK/US, a debela većina trgovina neće navesti taj (ISO/ANSI) podatak već napisati DE/Nordic itd. layout. Kod naših trgovaca je to pravilo, a čak i vani je često (npr. Fnatic u prilogu).

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može preporuka tipkovnice sa pozadinskim svjetlom do nekih 150kn? Jedini uvjet je da nije preglomazna, znači ne zanimaju me one dodatne "MMO" tipke.

Odmorište za dlanove je plus, ali nije nužnost.

 

Fala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koja (po mogućnosti Logitech) mehanička tipkovnica bi bila najbliža ovoj? G510

 

Sviđa mi se dizajn, dodatne tipke..  da, i ekran, ali znam da toga više nema.. Koristim je od kad je izašla, i po svemu mi baš paše .

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
CyberDemonVZ kaže...

Sviđa mi se dizajn, dodatne tipke..  da, i ekran, ali znam da toga više nema.. Koristim je od kad je izašla, i po svemu mi baš paše .

 https://www.logitechg.com/en-us/products/gaming-keyboards/g910-orion-rgb-gaming-keyboard.920-008012.html

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim nekakav TKL ali da nema blue switch!  Može i nekakva kvalitetnija membranska. Naravno, što jeftinije, to bolje Ima tko kakvih prijedloga?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2020 17:44 (INCOGNITO99).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Sviđa mi se dizajn, dodatne tipke..  da, i ekran, ali znam da toga više nema.. Koristim je od kad je izašla, i po svemu mi baš paše .

 https://www.logitechg.com/en-us/products/gaming-keyboards/g910-orion-rgb-gaming-keyboard.920-008012.html

 Ima netko iskustva s ovom tipkovnicom?

Gledam slike po Nabavi i Njuškalu. Ni jedna nije ISO (Enter kroz dva reda i mali lijevi Shift), a takvu bi htio.

Svi koriste stock slike, ili nema naše verzije?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
CyberDemonVZ kaže...
191x7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Sviđa mi se dizajn, dodatne tipke..  da, i ekran, ali znam da toga više nema.. Koristim je od kad je izašla, i po svemu mi baš paše .

 https://www.logitechg.com/en-us/products/gaming-keyboards/g910-orion-rgb-gaming-keyboard.920-008012.html

 Ima netko iskustva s ovom tipkovnicom?

Gledam slike po Nabavi i Njuškalu. Ni jedna nije ISO (Enter kroz dva reda i mali lijevi Shift), a takvu bi htio.

Svi koriste stock slike, ili nema naše verzije?

 Sve Logitech na našem tržištu su ISO, nisam još sreo Logitech tipkovnicu s ANSI.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
191x7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Sviđa mi se dizajn, dodatne tipke..  da, i ekran, ali znam da toga više nema.. Koristim je od kad je izašla, i po svemu mi baš paše .

 https://www.logitechg.com/en-us/products/gaming-keyboards/g910-orion-rgb-gaming-keyboard.920-008012.html

 Ima netko iskustva s ovom tipkovnicom?

Gledam slike po Nabavi i Njuškalu. Ni jedna nije ISO (Enter kroz dva reda i mali lijevi Shift), a takvu bi htio.

Svi koriste stock slike, ili nema naše verzije?

 Sve Logitech na našem tržištu su ISO, nisam još sreo Logitech tipkovnicu s ANSI.

 Da, po mom iskustvu također.

Al baš mi je čudno da svi dućani i oglasi imaju sliku s Logitech strance...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Znači, "naše" tipke imaju samo Roccat i Razer? Čak ni Logitech više nema? 

Iako, ovaj Roccat Vulcan mi je daleko najljepša tipkovnica koju sam vidio.

 

Samo kaj bi htio imati cijeli eko-sustav od istog proizvođača.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Dachande kaže...

Znači, "naše" tipke imaju samo Roccat i Razer? Čak ni Logitech više nema? 

Iako, ovaj Roccat Vulcan mi je daleko najljepša tipkovnica koju sam vidio.

 

Samo kaj bi htio imati cijeli eko-sustav od istog proizvođača.

 Ma baš kažemo, svi Logitechi koje sam vidio ili isprobao iz naših dućana imaju HR tipke.

Zato me zbunjuje ova G910. Vjerojatno samo pogrešne slike.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Logitech s ANSI layoutom nema za kupiti nigdje u EU, tako bar tvrdi njihov EU support. Jedina opcija ti je da naručiš iz Amerike, što je u trenutnim uvjetima dodatno otežano (pošta je spora, nitko ne putuje da ti donese usput...) . Ja bih gledao druge opcije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
jozef kaže...

Logitech s ANSI layoutom nema za kupiti nigdje u EU, tako bar tvrdi njihov EU support. Jedina opcija ti je da naručiš iz Amerike, što je u trenutnim uvjetima dodatno otežano (pošta je spora, nitko ne putuje da ti donese usput...) . Ja bih gledao druge opcije.

 Ma, ne. Možda sam loše objasnio :). Baš tražim ISO, a na svim slikama (čak i na Njuškalu) su ANSI. :D 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 14:35 (CyberDemonVZ).
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

sad sam pogledao i koliko vidim svi prodaju P/N 920-008018, a to je ANSI (US international). G910 koje originalno imaju njemačka, skandinavska, francuska... slova tj. za ta EU tržišta su sve ISO. Kako ne postoji službena verzija s našim ŠĐŽĆČ onda se valjda kod nas prodaje ANSI. Uglavnom možeš provjerit po P/N ali ja sam brzinskim pogledom vidio samo te ANSI. 

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Bok ekipa,

 

Ako mi moze netko preporuciti bezicnu tipkovnicu za ured do nekih 800-900kn

Nazalost mehanicka ne dolazi u obzir jer je glasna (pokusao sam vise switcheva i sve se "cuju" a ekipa je osjetljiva "uha") :)

 

Imam od logija mx master 2s mis pa mi je za oko zapela njihova mx keys tipkovnica (preferiram logi jer mi se pokazao kao najkvalitetniji)

Da li ima tko iskustva s navedenom tipkovnicom? 

Da li postoji nesto bolje u navedenom cjenovnom rangu?

unaprijed zahvaljujem

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Roccat Suora FX već drugi put u godinu dana ide na servis (prvi put sam dobio u zamjenu novu) i mislim da je to to što se tiče te tipkovnice. Opet gotovo isti problem, tipka E i Shift u užasnom stanju, lovi svaki drugi treći pritisak - uglavnom veliko razočaranje.

 

Ima netko preporuku za novu tipkovnicu sličnog tipa? Gledam Logitech G512, ali nisam više siguran.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 19:51 (Dodinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ima tko savjet, niski profil tipkovnica s osvjetljenjem, kvalitetnije izrade, bežična. Izuzev Logitecha ima li kojih opcija?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ako treba bit i mehanicka o da Keychron K3 ak ti odgovara layout. Ja cekam da mi dode sa Kickstartera sad u iducih nekoliko tjedana.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 20:24 (AmonZero).
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Zanima me je li netko slagao ovakvu tipkovnicu i valja li to sta za ove novce? Znam da moram uzet i switcheve i keycaps nego me zanima ako netko ima iskustva da podijeli misljenje na forumu. Vidim da su ocjene zapravo dosta dobre.

 

Link

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
jozef kaže...

sad sam pogledao i koliko vidim svi prodaju P/N 920-008018, a to je ANSI (US international). G910 koje originalno imaju njemačka, skandinavska, francuska... slova tj. za ta EU tržišta su sve ISO. Kako ne postoji službena verzija s našim ŠĐŽĆČ onda se valjda kod nas prodaje ANSI. Uglavnom možeš provjerit po P/N ali ja sam brzinskim pogledom vidio samo te ANSI. 

 Samo info. Tipke su u ISO poretku.

Z i Y nisu po "našem" rasporedu, nema naših oznaka

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Dodatak. 

Postoje dvije verzije: G910 Orion Spark  - stara verzija: ima kvadratno udubljene tipke i nesimetričan palm rest. I koliko sam pronašao na netu, ima docrtana naša slova:

 

G910 Orion Spectrum - standardno udubljene tipke, nema naših slova i simetričan palm rest:

 

Izmjene su nastale zbog prigovora igrača, više im paše ovaj standardni dizan nego nekakvi pokušaji izmjene. I izgleda da za novu verziju nisu napravili HR modifikaciju iz nekog razloga. Mislim da je to jedina Logitech tipkovnica koja nije prilagođena za naše tržište :D

 

Pošto će mi tipkovnicu koristiti i klinci, razmišljam si dal da kupim one naljepnice pa zaljepim gore...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 11:46 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
simeparanoja kaže...

Bok ekipa,

 

Ako mi moze netko preporuciti bezicnu tipkovnicu za ured do nekih 800-900kn

Nazalost mehanicka ne dolazi u obzir jer je glasna (pokusao sam vise switcheva i sve se "cuju" a ekipa je osjetljiva "uha") :)

 

Imam od logija mx master 2s mis pa mi je za oko zapela njihova mx keys tipkovnica (preferiram logi jer mi se pokazao kao najkvalitetniji)

Da li ima tko iskustva s navedenom tipkovnicom? 

Da li postoji nesto bolje u navedenom cjenovnom rangu?

unaprijed zahvaljujem

 anyone? 

CARPE DIEM
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ima corsair k70 mk2 low..za druge neznam

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jesi probao Gateron silent switch?  U HR vjerojatno neces nac tipkovnicu sa tim switchem ali vjerujem da se da naci negdje u EU. Ako im je to glasno onda steta. Ja osobno ne bi nikad dao tolike novce a da tipkovnica nije mehanicka  .

 

Evo pogledaj video 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 13:33 (rocko9).
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav dobri ljudi i sretna vam nova,

trebala bi mi preporuka za kvalitetnu tipkovnicu.
Tražim da je mehanička sa clicky tipkama (preferiram Cherry MX Blue/Brown) i da ima HR ili UK layout - bitan je samo veliki enter a ne što piše na tipkama. 

Odlično bi bilo kada bi imala dedicated multimedia keys ali ne mora.

Svejedno mi je ako je full ili tenkeyless.

Hvala svima!

Edit: budžet, ne znam oko cca 1300kn mi je ok ali što jeftinije to bolje jer ne tražim puno. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 15:56 (Ascended).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 16:14 (lepi91).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice