Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.658.796
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
TibzzX kaže...

Rtings je čisto ok medija za casual recenzije. Imaju jasno podijeljene kriterije i vidi se jasno gdje su neke slušalice bolje o drugih ovisno o namjeni. Npr. vido se da su HD600 daleko superiornije za kritičko slušanje od G335, i tako dalje.

 

Čim netko sere po Cloudu a hvali Clouda 2 znam da lupeta jer je riječ o gotovo identičnim slišalicama.

Teško ćemo doći do nečeg konstruktivnog ako je tebi za kvalitetu proizvoda dovoljna "casual recenzija". Mislim, nije to neka izmišljena pseudo znanost, imaš po netu frequency response grafove svih slušalica koje nešto vrijede gdje možeš točno vidjeti kako koje slušalice stoje u odnosu na ostale slušalice unutar kategorije. Što uopće znači casual recenzija? Po tome je svaka slušalica na svijetu OK jer eto ispušta zvuk.

 

Kada netko Logitech g335 -ocijeni sa 7.4, a HD600 sa 8.1 - takve ocjene može svatko bacat odokativno prema proizvoljnom nahođenju. Kao da uspoređujemo jugo 45 i S klasu. Da, oboje troše gorivo i imaju kotače pa ocjena za Jugo 7.5, S klasa je malo bolja pa ćemo dat ocjenu 8.1. Zato postoje realnije ocjene, zapravo razredi pa stoga i aute ozbiljniji recenzenti uspoređuju unutar klase, npr bmw3, Mercedes c klasa, audi A3.. pa potom po cijeni itd.

 

Što se tiče hyperx cloud,  alpha, core, wireless, stinger i ostalih 150 DTS 7.1 DSP usb bla bla modela s istim takstarovim ili qpadovim (neznam tko je čiji više rebrending radio na njima) driverima - i cloudx 2 - radi se prvenstveno o proizvodima koji ciljaju na "gaming experience" (lol) sa "unikatnim softverskim rješenjima" pa se tako na njih i gleda (odnosno ne gleda ako želiš slušalice). Ali ti bi o kvaliteti zvuka. Ok, ali po kvaliteti zvuka su prosječne do ispodprosječne, dakle ocjena 4.5cca. Zato i kažem da su kao slušalice - ispodprosječno dobre. I time ih kao headset hvalim, uopće ne serem po njima.

 

Ali u tome i jest problem. Tebi je prosjek 7.5 jer si navikao na to da je razlika između prosječne kvalitete i vrhunskih slušalica čitavih 0.5 bodova na rtingsu. A zapravo većina, odnosno 95% headseta po kvaliteti zvuka spada u kategoriju smeće, dakle ocjene do 1. Ove hyperx spadaju u kategoriju 4-5/10 i ti na to gledaš kao na uvredu... I o čemu da onda raspravljamo? Ti bi još više niskih tonova iako kao i većina imaju previše basa (no ne toliko previše kao ostali). Da se razumijemo, vrhunski su rađene, izgledaju top, materijali odlični, to sve štima. Pakiranje je zakon, šteta što Sennheiserove ne dolaze tako upakirane. Al to plaćaš - pakiranje i spužve - a ne kvalitetu zvuka.

 

Ako pričaš o kvaliteti plastike, kože, kablova - whatever - onda pričaj o tome. I to je također respektabilan kriterij i nitko ti neće ništa prigovoriti. Ja sigurno nisam od onih sound nazis koji će se klet u nekakvu čistoću zvuka u srednjim tridesetima kada mi uši ionako sve slabije hvataju zvuk.

 

I koji je uopće kriterij kad razgovaramo o "gejmingu"? Onaj tko igra 10 sati dnevno reć će možda udobnost, netko će igrat na starim Encore P901 zvučnicima i uživat će više nego mi svi skupa, netko ima komp iza vaze pa hoće bežičnost.. ali svi ti kriteriji nemaju veze sa kvalitetom zvuka kao što ni RGB ledice nemaju veze sa brzinom memorije. I to nema smisla miješati. 

 

Cloud 2 su vrlo kvalitetan "proizvod" sa osrednjom kvalitetom zvuka u odnosu na slušalice u istom pa i nižem cjenovnom razredu. No u odnosu na headsetove radi se o možda ponajboljem proizvodu.

SiNkE.Zgb kaže...

sad mi tek nista nije jasno, ovi koji imaju G335 ih hvale , ovi koji nemaju ih pljuju

 

pa se ti (tj ja) odluči

 Kupi koje želiš ali jasno reci što očekuješ. Ako želiš luksuzno pakovanje, dobru kvalitetu plastike, fine spužve/kožu/velur na ušima, produžne kablove i ostalo - to nažalost proizvođači kvalitetnih slušalica u pravilu ne nude. HD 600 dobiješ u kartonskoj kutiji sa upakiranim slušalicama u najlonskoj vrećici i sa plastičnom vezicom oko kabla, e i extra audio đek 6.35mm. A platiš ih skoro 300 eura. Dođe te sram raspakiravat ih pred nekim jer izgledaju kao da si ih kupio "na rinfužo".

 

Naravno da će svatko hvalit svog konja, pogotovo kad je 99% "recenzija" po netu i Youtubeu - 7.5/10 za maltene sve proizvode. A ozbiljniji "audiofili" koji nekog vraga znaju, ili imaju premalo pregleda (jer kad popljuješ većinu proizvođača naravno da ćeš teže dolaziti do publike) ili se uopće ne zajebavaju sa headsetovima jer nema smisla kad su obične koss ksc75 (koje znaju bit po 120kn) bolje od skoro svih headsetova - po kvaliteti zvuka - i najbolje su od 2005.. Ali izgledaju smiješno, u kutiji veličine kutije cigareta, moraš ih navuć na uho i svašta. Ocjena na rtings . pazi sad - 7.1 rofl. Al to je marketing vs inženjering. 

 

Al svi mislimo da ćemo za 100kn dobit i 100kn bolji zvuk, pa za 200kn sigurno dobivamo i 200kn bolji zvuk. To nažalost nije tako.

 

Evo recimo PHILIPS SHP9500 imaju na rtings ocjenu 8.3 pa sad ti znaj logiku iza toga. Solidne slušalice ali ni blizu hd600. A ocjena 0.2 boda viša. Pa sad ti čitaj recenzije. Poslat sve na odvikavanje od basa i beatsa.

 

Ako ti je zvuk na petom mjestu uzmi ove hyperx cloud2. Solidan headset, lijepo upakiran, čvrst, onako finjak - doduše za manje love možeš dobiti bolje slušalice ali neće bit tako fensi gejmerske i moraš uzet stolni mikrofon.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Koja hrpetina elitizma, izvlačenja iz konteksta i čitanja bez raumijevanja.

 

Vas dvojica očito imate problema s egom pa dolazite tu lupetat i prodavat "pamet" koja je zapravo šuplji elitizam jer si sami proturječite dobar dio vremena.

 

Kajgod, ja znam što sam rekao i tko god je probao G335 zna da je riječ o solidnom gaming headsetu. Toliko od mene, a vas dvojica se nastavite svađat sami sa sobom.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
TibzzX kaže...

Koja hrpetina elitizma, izvlačenja iz konteksta i čitanja bez raumijevanja.

 

Vas dvojica očito imate problema s egom pa dolazite tu lupetat i prodavat "pamet" koja je zapravo šuplji elitizam jer si sami proturječite dobar dio vremena.

 

Kajgod, ja znam što sam rekao i tko god je probao G335 zna da je riječ o solidnom gaming headsetu. Toliko od mene, a vas dvojica se nastavite svađat sami sa sobom.

Kakav je elitizam tvrditi da je primarna svrha slušalica ZVUK i da se za iste ili manje novce može kupiti bolje nego "gaming headset gaming brenda"?

 

Meni slušalice/zvučnici/headseti kojima je zvuk zadnja rupa na svirali ne mogu biti primjer dobroga. Elitizam i brand-snobizam su hvaljenje brendova i veličanje otpada samo zato što se nekako zove.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
TibzzX kaže...

Koja hrpetina elitizma, izvlačenja iz konteksta i čitanja bez raumijevanja.

 

Vas dvojica očito imate problema s egom pa dolazite tu lupetat i prodavat "pamet" koja je zapravo šuplji elitizam jer si sami proturječite dobar dio vremena.

 

Kajgod, ja znam što sam rekao i tko god je probao G335 zna da je riječ o solidnom gaming headsetu. Toliko od mene, a vas dvojica se nastavite svađat sami sa sobom.

 Doslovce preporučam slušalice od 20€ kao dobre slušalice i tebi je to elitizam? I kažem da su bolje od svih ovih headseta do 100€ ako je kriterij kvaliteta zvuka upravo zato da ne ispadne da nekome sa 15, 18 ili 20 godina koji nije dobio prvu plaću preporučamo Sennheiser. Ja sam prve slušalice kupio u metrou za 50kn, toliko o eliti.

 

To da je koss bolji ne tvrdim ja nego doslovce svi koji išta razumiju oko slušalica. Minus im je naravno bas ali to se običnim ekvilajzerom riješi u par sekundi jer svi imaju koss preset.. Ali eto, kad beats nudi 100 komada basova onda je sve što ima normalan ili osrednji bas - loše.

 

Z Reviews - YouTube

The HEADPHONE Show - YouTube

Joshua Valour - YouTube

DMS - YouTube

crinacle - YouTube - meni najbolji, kratak, pitak.

(... da ne nabrajam)

Na svim ovim kanalima postoji nekakvo grupiranje slušalica po cijeni i više manje svi nude straightforward put od 20€ pa do 1000€ za slušalice. Svi skupa nemaju pola milijuna subscribera pa eto, vjerojatno ne dobiju hrpu love od Logitecha. Mada čak i Linus ima solidne recenzije pa mogu i njega preporučiti iako nema previše "headphones" materijala.

 

Nego kakve su to "casual recenzije" sa Rtingsa?? To ne da ne vrijede ništa, već su i sami proizvođači danas češće realniji kod marketinga pa ni ne pokušavaju nuditi vrhunski zvuk već nude "gaming experience" i slične fraze. Zašto ljudima to nudiš uopće? Ako se ne razumiješ - pa nemoj ništa napisati. Ovo sa Rtingsom je kao da poslušaš tetu u Elipsu. Kakva božja zvučna slika i soundstage. 

 

I na kraju svatko normalan, pa i ovi gore sa YT kanala će uvijek reć da si svatko kupi ono što mu se sviđa jer su potrebe različite. Svima nam je cilj osjećati se što je moguće bolje uz slušanje glazbe za što manje novca pa zapravo najčešće i preporučuju da si umjesto điđi miđi pojačala li dacova ljudi kupe obični dongle, te da je ekvilajzer najjeftiniji način za dobiti višestruko bolji zvuk. Također, mislim da se svi (u starijim videima) ograđuju zbog određene subjektivnosti. Niđe elitizma.

 

Kao što sam i napisao gore, ali nisi čitao jer si nabrijan na svijet oko sebe - kupite što god želite. Što smo stariji to slabije čujemo pa nemojte toliko glavu razbijati oko toga svega. Imamo različite oblike glava, ušiju, čela, ono što je meni udobno ne mora biti tebi. Rijetko ćete u životu mijenjati slušalice jer su kao i kava - stvar navike i ukusa. Znam slučajeve gdje ljudi godinama traže prastare neke zvučnike da bi se prisjetili slušanja gramofona sa pokojnim djedom - dakle kvaliteta zvuka ne mora uopće imati veze sa doživljajem slušanja.

 

Kad kupite nove slušalice, prvo će vas nervirati jer na uho i glavu ne sjedaju "kao one stare". Treba vremena da se priviknete. Najgore je kad potrošite 100 ili 200€ na nešto pa shvatite da niste dobili 5 puta bolji zvuk samo zato što ste potrošili 5 puta više. Nakon AKG k612pro koje su znale na thomannu biti oko 125€ dobivate taista male benefite za svakih 100€ (zato pored njih nitko ni ne preporuča K702, K701, K712 pro ili nedaj bog k872 Pro). Prije nego su cijene podivljale rekao bi da su K371 dobre (isto AKG) ali sad vidim koštaju isto kao i K612 pro..bože sveti.. ove ostale neću ni gledat, sreća što sam sve kupovao prije par godina.

 

Bacite oko na Shure SRH440, ako su ispod 80€ - meni su bile vrhunske.

 

Jedini razlog zašto sam zadržao HD600 je to što me ne umore. Zvuk je di treba biti i mogu 5 sati slušati bez skidanja s glave, to mi je mnogo njih potvrdilo. Kako se doma sviraju instrumenti - jbg, to mi je bila vodilja broj jedan. Da mi treba za igranje warzona s ekipom možda bi tražio neke s mikrofonom da u 2 sekunde mogu bit online i rokat s njima. Sad pak češće koristim mobitel pa su mi galaxy buds pro najčešće u ušima. Za njih sam se ugodno iznenadio koliko su dobre s obzirom da su koštale oko 700kn na nekoj promociji. S njima gledam i filmove koliko su odlične. Zapravo, bez njih više ni ne gledam filmove jer je razlika ogromna.

 

Evo malo da vrtite glavom:

Stereo Perception, Sound Localization & Auditory Cues (audiocheck.net)

 

Stavite slušalice, pojačajte na 80% i kliknite na ovaj najdonji play gumb - ispod The Real Thing.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Eto kao da prati temu.

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2023 22:44 (ivan dragi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Vex3855, znaš što ću ti ja preporučiti?

 

Ovu kombinaciju:

 

1. https://www.aliexpress.com/item/1005003955547612.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.187d1802Slxn9Z

2. https://www.aliexpress.com/item/4000268671055.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.187d1802Slxn9Z

 

Xonar SE ti je Realtek ALC1220 s OK elektronikom. Nije loše, ali i nije puno bolje od boljih integriranih rješenja (isto Realtek 1220).

 

Ja sam godinama koristio Asus Xonar U5 za slušalice, nedavno prešao na taj mali USB-C DAC i mogu ti reći da korištenje klasičnih zvučnih kartica za slušalice više nema smisla.

Ima za slušalice visoke impedancije i za high end opremu. Za low end slušalice, mid-range slušalice i IEM-ove, ovaj linkani USB-C DAC ima perfektan zvuk.

I da, košta samo 20 Kn.

Narucio sam 2 komada, stiglo danas, samo primjetim da se moze vise povecati glasnoca, a na mobitelu kad stavim mi šumi al moze dosta jace da se poveca glasnoca, tako da ako nekom fali glasnoce nek si naruci, meni ne fali i samo je stetnije za sluh ako se slusa na maximumu. 

EDIT: jedina mana je sto sjebe discord ping sounds i neke druge programe kao sharex sound.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2023 17:19 (Mr.Natural).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

posto se ne mogu odlucit za headset a moj G930 još radi samo ga hebe mic, koji mic uzet odvojeno?

BATTLELOG : http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/SINKE_the_Hunter/stats/931784351/pc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Hoćeš stolni ili neki što bi zakačio na odjeću ili na postojeći mikrofon od headseta?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

.

BATTLELOG : http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/SINKE_the_Hunter/stats/931784351/pc/
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 22:09 (SiNkE.Zgb).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Hoćeš stolni ili neki što bi zakačio na odjeću ili na postojeći mikrofon od headseta?

 najbolje bi bio neki da paše na onaj stolni stalak kaj se moze dizat, spustat, vrtit jer ga već imam

BATTLELOG : http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/SINKE_the_Hunter/stats/931784351/pc/
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
SiNkE.Zgb kaže...
191x7 kaže...

Hoćeš stolni ili neki što bi zakačio na odjeću ili na postojeći mikrofon od headseta?

 najbolje bi bio neki da paše na onaj stolni stalak kaj se moze dizat, spustat, vrtit jer ga već imam

 BM700, BM800, čak ih zna biti i u Kauflandu za cca 200 Kn i to onih koji ne trebaju Phantom Power.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
SiNkE.Zgb kaže...
191x7 kaže...

Hoćeš stolni ili neki što bi zakačio na odjeću ili na postojeći mikrofon od headseta?

 najbolje bi bio neki da paše na onaj stolni stalak kaj se moze dizat, spustat, vrtit jer ga već imam

 BM700, BM800, čak ih zna biti i u Kauflandu za cca 200 Kn i to onih koji ne trebaju Phantom Power.

 a kaj da gledam u kauflandu, koji model

 

i bilo bi dobro da je iz nekog našeg web shopa da mogu vratit unutar 14 dana ak mi se ne sviđa kak radi

BATTLELOG : http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/SINKE_the_Hunter/stats/931784351/pc/
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 23:02 (SiNkE.Zgb).
10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Molim preporuku za slušalice.

Livi driver na starim Hyperx Cloud Stinger je počea zvonit na basevime pa gledam šta dalje.

Bežično mi nije bitno, čak i mikrofon ne koristim.

Šta mi preporučujete sa ili bez mica za nekakvih 50-70E.

Uglavnom za Warzone i Apex legend.

 

Jesu bolje ove ili ove, ili neke treče?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 1:00 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Grancigula kaže...

Molim preporuku za slušalice.

Livi driver na starim Hyperx Cloud Stinger je počea zvonit na basevime pa gledam šta dalje.

Bežično mi nije bitno, čak i mikrofon ne koristim.

Šta mi preporučujete sa ili bez mica za nekakvih 50-70E.

Uglavnom za Warzone i Apex legend.

 

Jesu bolje ove ili ove, ili neke treče?

 

Ove

https://www.aliexpress.com/item/1005005217127134.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.3af3675fsGiQ89&algo_pvid=544bf829-a10a-4c63-a7c7-454a8ee29c3f&algo_exp_id=544bf829-a10a-4c63-a7c7-454a8ee29c3f-0&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000032228334852%22%7D&pdp_npi=3%40dis%21EUR%2148.25%2148.25%21%21%21%21%21%40211bf49716778240713805485d0720%2112000032228334852%21sea%21HR%211791877894&curPageLogUid=4ndT040XMRPa

 

Ili ove:

https://www.aliexpress.com/item/1005004586555333.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.53852d153lXgSG&algo_pvid=a940c3e4-9e92-4961-bfb7-86752f4b025d&algo_exp_id=a940c3e4-9e92-4961-bfb7-86752f4b025d-1&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000029728358433%22%7D&pdp_npi=3%40dis%21EUR%2160.31%2160.31%21%21%21%21%21%40211be59e16778241240992596d06c2%2112000029728358433%21sea%21HR%211791877894&curPageLogUid=gdcew5XxAkRK

 

Ima ti marushin Truthear Zero ali mu ne pašu, ako nije prodao već, za super cijenu, skoro nekorištene.

 

Ako mora biti neka naša trgovina:

Koss Porta Pro https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=14-209886&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Superlux 668B https://www.muziker.hr/superlux-hd-668b?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Samo nemoj te gaming headsete ako ti je zvuk imalo bitan.

 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
Grancigula kaže...

Molim preporuku za slušalice.

Livi driver na starim Hyperx Cloud Stinger je počea zvonit na basevime pa gledam šta dalje.

Bežično mi nije bitno, čak i mikrofon ne koristim.

Šta mi preporučujete sa ili bez mica za nekakvih 50-70E.

Uglavnom za Warzone i Apex legend.

 

Jesu bolje ove ili ove, ili neke treče?

 


 

Ima ti marushin Truthear Zero ali mu ne pašu, ako nije prodao već, za super cijenu, skoro nekorištene.

 

Ako mora biti neka naša trgovina:

Koss Porta Pro https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=14-209886&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Superlux 668B https://www.muziker.hr/superlux-hd-668b?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Samo nemoj te gaming headsete ako ti je zvuk imalo bitan.

 

 Koliko su pouzdani ovi shopovi??

A i ne pašu mi in ear i otvorene. Trebaju mi da su zatvorene i over ear.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 17:38 (Grancigula).
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Grancigula kaže...

A i ne pašu mi in ear i otvorene. Trebaju mi da su zatvorene i over ear.

 Hm, uzmi bilo što. Dobar zvuk dobiti nećeš. Pregledao sam, nema kod nas, bar ne za tu cijenukad nećeš IEM-ove.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Nisu samo za mene. Koriste ih i žena i čer i dica od badje kad dojdu.

Prošla su vremena Personal Computer, sad je više Public Computer.

16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Grancigula kaže...

Nisu samo za mene. Koriste ih i žena i čer i dica od badje kad dojdu.

Prošla su vremena Personal Computer, sad je više Public Computer.

Ew, odurno, nehigijenski, recept za dobiti upale uha, srednjeg uha, kožni osip, ...

 

Kupi svakome QKZ x HBB ili 7Hz Salnotes zero i nek svatko koristi svoje.

Ili uzmi jedne otpad slušalice za šeranje i neke solidne sebi.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

E sad si me raznija sa pustim velikim slovima.

U mene ti je ka u internet cafe-u. Svi dile sve. History se briše na dnevnoj bazi.

Tražim neke solidne, mid range, bitnija mi je dugotrajnost, za opću populaciju.

Ove Stinger su iznenada ničim izazvane počele zvonit u livom uhu, a i nisu mi nikad bile nešto, s obzirom na cijenu, a opet izdržale su 3-4 god. korištenja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 23:31 (Grancigula).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav svima,

 

Imam molbu za preporuku nekih in ear slušalica.

Probao sam od jabre elite 85t, i ok su mi, ali nisam iskreno imao prilike ih s nečim usporedit pa neznam jel to dobro ili prosječno ili loše.

Primarna namjena korištenja: supatnik u gymu i za slobodno vrijeme.

Znači poželjno je da imaju neku vrstu zaštite od vode/znoja.

Cjenovni rang je nekih 200€.

Jel se može šta pošteno nabavit za te novce?

 

Unaprijed hvala, svaka preporuka je dobrodošla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
u2Noobish4Me kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam molbu za preporuku nekih in ear slušalica.

Probao sam od jabre elite 85t, i ok su mi, ali nisam iskreno imao prilike ih s nečim usporedit pa neznam jel to dobro ili prosječno ili loše.

Primarna namjena korištenja: supatnik u gymu i za slobodno vrijeme.

Znači poželjno je da imaju neku vrstu zaštite od vode/znoja.

Cjenovni rang je nekih 200€.

Jel se može šta pošteno nabavit za te novce?

 

Unaprijed hvala, svaka preporuka je dobrodošla.

 TWS? JaBre Elite 85t su BT slu'šalice, TWS, jel trebaš to ili klasične (žične) odnosno IEM?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
u2Noobish4Me kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam molbu za preporuku nekih in ear slušalica.

Probao sam od jabre elite 85t, i ok su mi, ali nisam iskreno imao prilike ih s nečim usporedit pa neznam jel to dobro ili prosječno ili loše.

Primarna namjena korištenja: supatnik u gymu i za slobodno vrijeme.

Znači poželjno je da imaju neku vrstu zaštite od vode/znoja.

Cjenovni rang je nekih 200€.

Jel se može šta pošteno nabavit za te novce?

 

Unaprijed hvala, svaka preporuka je dobrodošla.

Meni su odlicne bile Galaxy Buds+.

Iskreno zvuk mi je bio vrhunski,nemas ANC,ali izolacija s cepicim je odlicna plus cijena im je bila mala.Sada imam apple airpods pro,ako ih mores uvatit na popustu neces se razocarati vjeruj mi.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2023 8:16 (hrka11).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ivan dragi kaže...

 

Evo recimo PHILIPS SHP9500 imaju na rtings ocjenu 8.3 pa sad ti znaj logiku iza toga. Solidne slušalice ali ni blizu hd600. A ocjena 0.2 boda viša. Pa sad ti čitaj recenzije. Poslat sve na odvikavanje od basa i beatsa.

 

 Mogu li ja koji imam i jedne i druge, znači nemam SCSKH (svaki cigo...) sindrom napisati zašto?

Zato jer se slušalice, kao i svi ostali proizvodi, recenziraju po puno kriterija i onda se na kraju zbrajaju ocijene.

Osim u samoj kvaliteti zvuka, gdje je HD600 nešto bolji, uspoređuju se i udobnost, povezivost, prilagodljivost... HD600 se povezuje vlasničkim kabelom koji ide iz 1 u 2 tj. ulazi u obje slušalice a to je blago rečeno - katastrofa. Već sam promijenio kabel (poprilično skup, nisam htio zamjenski a ni oni nisu jeftini) a i sami ulaz na slušalicama nije više toliko čvrst. Dva puta sam precijenio dužinu kabela i eto. SHP9500 se povezuju klasičnim 3.5 to 3.5mm kabelom (dobiješ i 6.35 adapter) i to je najbolje moguće rješenje jer takvih kabela imaš gdje hoćeš u svim mogućim dužinama a ima i moj najdraži, onaj na oprugu koji je savršen za sjedenje za računalom. SHP9500 je puno ugodniji za duže slušanje. SHP9500 proizvodi manje škripavih zvukova. HD600 ima kvalitetnije originalne padove.

Tu je i kategorija "vrijednost za novac" u kojoj ako HD600 ima ocijenu 8/10 (a ima barem toliko ako gledamo unutar te klase renomiranih proizvođača) onda SHP9500 ima 12/10.

 

Da ne duljim:

koje više koristim: SHP9500

koje su bolja vrijednost za novac: SHP9500

koje su udobnije: SHP9500

koje imaju bolji zvuk: HD600 (uvjetno rečeno jer imaju bolji stage no malo su bassy za moj ukus)

koje su kvalitetnije izrađene: nerješeno - kompletan build SHP9500, padovi (najbitnije) HD600

povezivost: SHP9500

...

 

Kao neki fetišist za slušalice koji je imao/isprobao barem 200 (ovo je skromno) modela mogu reči kako su HD600 odlične slušalice (bolje od nasljednika) ali isto tako mogu reči da su SHP9500 odlične slušalice čak ako cijenu ne uzmem u obzir. Ako uzmem u obzir cijenu onda su u kategoriji slušalica najisplatljivije koje sam ikad kupio a čak su u vrhu isplativosti od svega što sam ikad kupio.

 

Da sutra moram jedne nekome pokloniti poklonio bi mu HD600 zato jer imam slušalice koje bolje zvuče od njih, a nemam univerzalnije od SHP9500

 

 

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

 TWS? JaBre Elite 85t su BT slu'šalice, TWS, jel trebaš to ili klasične (žične) odnosno IEM?

Pa iskreno ciljao sam BT, TWS.

Dal ima razlike u kvaliteti zvuka između jednih i drugih ili samo način spajanja?

Bitno mi je da je zvuk dobar, a po mogućnosti i da ima solidan mic da po potrebi mogu obavit razgovor preko njih a da nije onom s druge strane ko da sam "u tunelu"...

Hvala

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
u2Noobish4Me kaže...

Pa iskreno ciljao sam BT, TWS.

Dal ima razlike u kvaliteti zvuka između jednih i drugih ili samo način spajanja?

Bitno mi je da je zvuk dobar, a po mogućnosti i da ima solidan mic da po potrebi mogu obavit razgovor preko njih a da nije onom s druge strane ko da sam "u tunelu"...

Hvala

 Normalno da neces zicne za teretanu jos da se spetljas citav...uglavnom pogledaj samsung buds + stvarno za malu lovu ih mores nac.Baterija traje 10-11 sati,a zvuk je odlican razgovori takodjer.

Ako vec oces do 200e onda sony wf-1000xm3 ili novije sony wf-1000xm4 imas i Sony LinkBuds S,AKG N400.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2023 15:38 (hrka11).
16 godina
online
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ajd nemojte mi s TWS-ovima i teretanama spamati temu, postoje teme za to.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Koliko vidim tema je o slusalicam...kolega je pitao i ja sam preporucio...on ih more nosit sto se mene tice dok spava,gejma ili sta vec oce da radi...u naslovu pise "gaming slusalice" koliko znam tws su slusalice,a ne nesto sto se jede....a i ti si se razveza iznad o monitor slusalicama koje realno i nisu top pick za gejmanje niti se moze usporedjivat s headsetom za gejmanje pa ti nitko nista ne govori.Ne pricam o kvaliteti zvuka nego samo za gejmanje,sto je i naziv teme.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

TWS su slušalice za glazbu koje ni jedan igrač zbog velikog laga neće koristiti a tema je "gaming slušalice - headseti". Ima tema "slušalice za glazbu". To što neki od nas koriste slušalice za glazbu i odvojeni mikrofon za gaming nekako i može proći u ovoj temi, ali TWS teško.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Ne vidim problem jednostavno odgovorit na pitanje sa par preporuka kad već barataš potrebnim poznavanjem materije i tu bi priči bio kraj.
Ali ok, mogu ja i u drugoj temi postavit isto pitanje, nadam se da im neće spamat temu...

Kolega hrka hvala na preporuci.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice