Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.466
|
čitano: 1.788.886
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Slusalice od 100-200 kn, ima kvalitetnih? Treba mi za laptop na moru (editiranje videa), znam da svi predlazu hyperx cloud no nemam nikakvu naviku ih koristiti cak ni za gaming, imam kvalitetne zvucnike tako da neznam kolko bi se isplatilo davati 400, 500 kn za ove...

 

Sennheiser HD201?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2016 0:43 (Haremzg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

One su pristojne obicne sluse, a ne headset.

Za tu cijenu su vrlo kvalitetne, a zvuk dobar, iako nesto slabiji bass response.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
metallic kaže...

One su pristojne obicne sluse, a ne headset.

Za tu cijenu su vrlo kvalitetne, a zvuk dobar, iako nesto slabiji bass response.

 sta fali mic za headset? ima neke u tom cijenovnom rangu sa micom koji se moze ukloniti?

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

nema(eventualno ga mozeš odrezati)...evo jedne solidne sa mic...gamecom318 

SILA/ZGX@ZGamers
11 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Haremzg kaže...

Slusalice od 100-200 kn, ima kvalitetnih? Treba mi za laptop na moru (editiranje videa), znam da svi predlazu hyperx cloud no nemam nikakvu naviku ih koristiti cak ni za gaming, imam kvalitetne zvucnike tako da neznam kolko bi se isplatilo davati 400, 500 kn za ove...

 

Sennheiser HD201?

 

 

210kn

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Hvala na savjetima, ocito da su te dvije sluske best buy za oko 200 kn. Mic kada bolje razmislim mi ni netreba rade uzmem odvojeni...

 

Naginjem vise prema Seinheiseru, posto bi me sa dostavom Superflux ispale 210 + 30 kn postarina? a ove nabavim za 180 u zgu. A i po dizajnu mi se iskreno vise svidaju seinheiser.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kingston HYPERX Cloud Core KHX (Cloud Core Gaming)

http://www.gearbest.com/gaming-headphones/pp_392314.html

288kn

 

Duplo jeftinije nego u HR. A ako vas zadesi PDV, onda kojih 100kn jeftinije nego kod nas.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2016 14:27 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
CyberDemonVZ kaže...

Kingston HYPERX Cloud Core KHX (Cloud Core Gaming)

http://www.gearbest.com/gaming-headphones/pp_392314.html

288kn

 

Duplo jeftinije nego u HR. A ako vas zadesi PDV, onda kojih 100kn jeftinije nego kod nas.

 Piše 46.33 dolara, a dok ih stavim u košaricu 54 dolara?! wut

 

EDIT: vjerovatno jer sam upisivao promo code koji ne vrijedi za vrijeme popusta.

 

EDIT#2: dal je netko već naručivao sa te stranice, odnosno dal je pouzdana?

SVEMOGUĆI
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2016 20:45 (Nisam Ja,Nisi Ti).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Nisam Ja,Nisi Ti kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Kingston HYPERX Cloud Core KHX (Cloud Core Gaming)

http://www.gearbest.com/gaming-headphones/pp_392314.html

288kn

 

Duplo jeftinije nego u HR. A ako vas zadesi PDV, onda kojih 100kn jeftinije nego kod nas.

 Piše 46.33 dolara, a dok ih stavim u košaricu 54 dolara?! wut

EDIT: vjerovatno jer sam upisivao promo code koji ne vrijedi za vrijeme popusta.

EDIT#2: dal je netko već naručivao sa te stranice, odnosno dal je pouzdana?

 http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/gearbestcom/220639.aspx

 

Pogledaj iskustva.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Koje bi bile najbolje in ear slušalice/mikrofon? Gledo sam roccat syva, čine mi se ok za tu cijenu. Znam za razer, ali da li netko ima iskustva sa nekim drugim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozz, planiram kupiti neke slusalice do 500kn vidim da svi preporucujete hyperx cloud pa me zanima dali je to daleko najbolji izbor za tu cijenu i jeli pravi izbor uglavnom mi sluzi za skyp i malo muzike i naravno igre

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
MaciStyle kaže...

Pozz, planiram kupiti neke slusalice do 500kn vidim da svi preporucujete hyperx cloud pa me zanima dali je to daleko najbolji izbor za tu cijenu i jeli pravi izbor uglavnom mi sluzi za skyp i malo muzike i naravno igre

 Je, to je pravi izbor.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozz evo kupio sam hyperx cloud core i zvuk je stvarno odlican sve super dizajn kvaliteta ali kada nista ne slusam kada ih samo ukljucim i stavim cuje se zujanje nesto ka cc cc svako malo , nije puno ali se cuje  pa ako ima neko rjesenje

EDIT: kada ih spojim na mob to se ne cuje e sada mislim da je to do toga sto ih spajam na prednju stranu kompa , ali iza ih nemam gdje spojiti jer mi onda ne rade. EDIT: da evo sada sam ih spojio nekako iza i nista ne zuji ali sada nemogu zvunice nigdje ustekat pa stvarno neznam sta da radim 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 11:31 (MaciStyle).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Rjesenje ti je druga zvucna (uz ovu koju imas), recimo neka USB za headset. Ili pak dobri front panel konektori, drugo kuciste.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Rjesenje ti je druga zvucna (uz ovu koju imas), recimo neka USB za headset. Ili pak dobri front panel konektori, drugo kuciste.

 di to mogu kupiti i koliko kosta i jeli jednostavno to staviti posto nisam strucnjak za kompove

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Tehnički bi mogao postaviti da imaš 4.0 sustav, uključiti slušalice iza u konektor za stražnje zvučnike i iskoristiti neki softver da dupliciraš zvuk na te kanale. Npr. Equalizer APO.

Nije najpametnije rješenje, ali ako ti se ne kupuje druga zvučna...

 

 

A vidim u drugoj temi da imaš Logitech Z323. Oni imaju izlaz za slušalice, zar ne? Zašto to ne iskoristiš kad želiš slušati na slušalice?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 14:09 (Mirko935).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Skinuo sam ovi equalizer ali se ne snalazim tu haha pa mi nije bilo od koristi , da imam Z323 imam ova dva utora kao sto su na slici prikazani ali kada tu ustekam ne radi mi nema zvuka a i mikrofon takoder.

Jeli moguce ikako napraviti da ukljucim slusalice i mikrofon u zeleni i rozi utor a zvucnike oni zeleni kabel u neki od ova ostala 4 da uspijem namijestiti da radi?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 14:24 (MaciStyle).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
MaciStyle kaže...
191x7 kaže...

Rjesenje ti je druga zvucna (uz ovu koju imas), recimo neka USB za headset. Ili pak dobri front panel konektori, drugo kuciste.

 di to mogu kupiti i koliko kosta i jeli jednostavno to staviti posto nisam strucnjak za kompove

 normalna zvučna se lako nabavi, gotovo svaka trgovina sa kompjuterskom opremom ih prodaje, tako da to pronaći nije uopće problem, samo malo pronjuškaj što bi ti trebalo i odgovaralo

usb zvvučne kartice isto tako nije problem pronaći, recimo na njuškalu ih ima dosta jeftinih, na online trgovinama masa njih, recimo ebay je krcat njima (samo pazi kod kupnje da nije neka kineska kopija), neznam kako je situacija sa njima po trgovinama, ali možda bi se i to negdje našlo kod nas

 

usb zvučne kartice su plug'n'play obično, ali zna bit i onih koje traže neke drivere, ali uglavnom rade jednostavnim štekanjem u usb port

normalnu zvučnu karticu nije uopće problem instalirati, otvoriš kučište, staviš ju u pci express slot, zatvoriš i upališ komp, instaliraš drivere koji su došli sa njom ili zadnju verziju sa neta, i onda mora da radi kako god, samo onda ćeš morati vjerojatno mijenjati u postavkama za zvuk defaultni uređaj za reprodukciju zvuka da mijenjaš dal ti se čuje na zvučnike ili na slušalice, to je lako riješivo sa programom kao soundswitch

ako ti se to neda, onda ti je usb zvučna bolja opcija, jer dok nju uštekaš windowsi automatski prebacuju zvuk na nju ukoliko je ona postavljena za defaultni uređaj

 

 

koristio sam usb zvučnu od steelseriesa skoro 5 godina, tako da znam točno kako to funkcionira, po meni s obzirom koja ti je situacija, usb zvučna ti je bolja i prvenstveno jednostavnija opcija, ali to si sam procijeni što ti više odgovara

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 14:20 (matija656).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
MaciStyle kaže...

Skinuo sam ovi equalizer ali se ne snalazim tu haha pa mi nije bilo od koristi , da imam Z323 imam ova dva utora kao sto su na slici prikazani ali kada tu ustekam ne radi mi nema zvuka a i mikrofon takoder.

Jeli moguce ikako napraviti da ukljucim slusalice i mikrofon u zeleni i rozi utor a zvucnike oni zeleni kabel u neki od ova ostala 4 da uspijem namijestiti da radi?

 Hahaha, kako se ne snalaziš... Spojiš tako kako si rekao, slušalice i mic u zeleni i rozi, zvučnike u crni. Podesiš pod Sound u Control Panelu 4.0 (Quadraphonic ili tako nešto), uključiš ovaj equalizer za tu zvučnu, gore desno u njemu isto staviš Quadraphonic; klikneš plus s lijeve strane, dodaš Basic Filters > Copy i onda povučeš na ovom Copy dijelu strelicu sa sa L na RL i sa R na RR. Sve ostalo, equalizere, onaj gore preamp itd. isključiš na ove On/Off gumbiće. Ne može biti jednostavnije ;)

 

A jesi ti siguran da ti ne radi na ova dva utora na zvučnicima? Ovo ti nije ulaz za mikrofon nego Aux in, tako da ti mikrofon ne ide tu nego u matičnu u svakom slučaju. Pretpostavljam da kad uključiš slušalice zvučnici gase svoje pojačalo i njihov Volume control samo upravlja izlazom za slušalice.

Dakle, oni moraju biti uključeni i pojačani da bi išta čuo na slušalice. Ako si u ovaj Aux in uključio rozi konektor za mikrofon moguće da ti zato nije bilo zvuka. Uključi samo zeleni konektor slušalica u taj izlaz, rozi ostavi isključen pa javi šta se desilo. Mora raditi ako ti nisu neispravni zvučnici.

 

EDIT: nadam se da si shvatio da bi bilo pametno da prvo probaš jednostavno uključiti u izlaz za slušalice na zvučnicima (koji bi zaista morao raditi) i da se ne zajebavaš s onim prekompleksnim equalizerom ako nije baš nužno :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 14:52 (Mirko935).
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Evo napravio sam kao sta si rekao u ovom equalizeru ali nerazumijem sto sam dobio s tim slusalice mi rade odlicno ali opet mi zvucnici ne rade msm nemogu disable sluse da bi mi zvucnici radili.

Evo sada mi radi ovo iz zvucnika kada sam usteka ali problem je sta mi tu neradi mikrofon koji mi treba :) haha

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
MaciStyle kaže...

Evo napravio sam kao sta si rekao u ovom equalizeru ali nerazumijem sto sam dobio s tim slusalice mi rade odlicno ali opet mi zvucnici ne rade msm nemogu disable sluse da bi mi zvucnici radili.

Evo sada mi radi ovo iz zvucnika kada sam usteka ali problem je sta mi tu neradi mikrofon koji mi treba :) haha

 Eto vidiš da ti radi iz zvučnika. Mikrofon si uključi direkt u matičnu, znači, u onaj rozi konektor. Ako nije dovoljno dug kabel, kupiš produžni za 12 kn: http://www.chipoteka.hr/artikl/123186/kabel-35mm-m-35mm-z-10-m-stereo-valueline-polybag

 

S ovim equalizerom bi trebao dobiti to da ti kopira lijevi i desni kanal na stražnji lijevi i desni, a u konektor za prednje bi uključio zvučnike, a u ovaj za stražnji slušalice, ili obrnuto. Tako bi dobio stalno isti zvuk na slušalice i na zvučnike, da ne moraš ništa uključivati ni isključivati. Samo što bi ti tako uvijek svirale slušalice ako nemaju svoje podešavanje glasnoće. Moguće da nisi nešto dobro podesio (ono pod Sound u Control panelu?), a navodno se zna dogoditi da takvi programi ne rade sa svakom zvučnom.

Uglavnom, ako si zadovoljan s ovim što ti radi preko zvučnika, ne šumi ni ništa, deinstaliraj ga i to je to. Jednostavnije je. :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 15:19 (Mirko935).
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Aha u redu puno vam hvala ali me zanima jos dali je ikako moguce namjestiti da zvucnici rade na crni 3,5mm jack ili neki drugi a da mi zeleni stoji slobodan?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
MaciStyle kaže...

Aha u redu puno vam hvala ali me zanima jos dali je ikako moguce namjestiti da zvucnici rade na crni 3,5mm jack ili neki drugi a da mi zeleni stoji slobodan?

 Mislim da to ne možeš.

 

Gle, obiđi računalne i slične trgovine u blizini, sigurno ćeš negdje pronaći USB zvučnu, ako ništa drugo barem će ti moći naručiti.

To ti je najjednostavnije, a i bude ti zvučalo bolje. Očekuj cijenu od 35 do 135 Kn.

Twitter: @191x7
16 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Preporuka za in ear slušalice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav, 

kupujem slušalice pa me zanima preporuka nekoga od vas. Dakle, tražim neke naglavne slušalice koje bi bile ili bluetooth ili imale odvojiv kabel koji bi mogao pospremiti, idelno bi bilo da su kombinacija te dvije karakteristike. Tražio sam po trgovinama, ali mi se čini da je ponuda prilično oskudna pa ako imate kakvih prijedloga slobodno ih ovdje pišite. Dakle samo slušalice, primarno za slušanje glazbe, bez mikrofona, htio bih također da lijepo izgledaju. Do nekih 300 kn. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2016 18:13 (jichbo).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

može savjet za slušalice

za oko su mi zapele logitech g633, cijena im je nekih 1300kn

 

dal bi mogao nešto bolje uzet po toj ili malo višoj/nižoj cijeni?

 

možda bi čak uzeo i g933 jel mi većina periferije rikne zbog kabla, ali mi se neda to punit non stop

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

b00

 

Iskreno za taj budžet uzmi samo slušalice i neki mikrofon za 100kn, a G633/933 su u najboljem slućaju prosječne, kao i svi gaming headseti (i jako precijenjene).
Pogledaj si Sennheiser HD 558 koje su po zvuku skoro kao 598, a duplo jeftinije. Od mikrofona imaš po 50kn clip-on ili malo iznad 100 neki normalan na stalku. To je kod nas, ebay i amazon su ti prijatelji.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozz, trebam preporuku nekog headseta, preferiram Stellseries. Koji je najbolji do 600-700kn? tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav, trebao bi slušalice do nekih 180-200kn... Gaming, glazba (poželjan dobar bas), editing... 
Ako možete preporučiti nekoliko prijedloga pošto sam iz grada u kojem nema puno izbora, imat ću sreće ako uopće naletim na jedne od sugestiranih

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Kalmageddon kaže...

Pozz, trebam preporuku nekog headseta, preferiram Stellseries. Koji je najbolji do 600-700kn? tnx

Audio-Technica ATH-M40x ili Cloud/Cloud 2 ako preferiraš flat zvuk, odnosno "objektivnu" reprodukciju (napomena;

računaj cca 50kn za mikrofon kod M40x budući da su to samo slušalice). 

ako pak preferiraš nabrijane efekte, manje više sve od Corsaira, Steelseriesa, Logitecha etc. ti ju tu negdje.
Pogledaj si malo iskustva korisnika kakve probleme imaju s određenim modelima, pa uzmi kvalitetnije. Da ipak ne puknu na prvi pad i još bitnije da su ti udobne. Ima ih puno s (pre)velikim earpadovima, pa su tvrdi i tiskaju glavu ko da si na terapiji kod psihića. Dok svedeš izbor na 2,3 modela javi se da ti damo savjet.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice