Wolfenstein : The New Order

poruka: 293
|
čitano: 60.921
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wolfenstein : The New Order
Bastardo kaže...

Kao jedan od onih koji su igrali wolfensteina u eri S3 trio kartica vise sam se nadao. Previse animacija, previse zadataka trazenja nekih dokumenata i alata u fallout stilu a premalo akcije ...

Toliko tih cutscena sa srcedrapajucim pricama ... mislim da su masili i akciju i pricu i sve zivo ...

6/10 bodova a i to je velikodusno ...

Priča je imala smisao i potencijal u početku, ali kasnije je postajala nekako isforsirana, kao da im je ponestajalo ideja pa su se upustili u kliše i instant rješenja, da bi sve nekako priveli kraju. Uopće nismo osjetili povezanost protagonista, neki postupci, a pogotovo završni čin veze nemaju sa zdravom logikom. 

 

Što se tiče mehanike igre, ona je dobra i sve ok, ali grafika je (pogotovo s obzirom na veličinu od čak 50Gb) mogla i trebala biti daleko bolja, pogotovo teksture! I što se tiče samih tehničkih pojedinosti: greške i previdi su itekako uočljivi u puno scena, i sama činjenica da neke stupove možete bušiti i rušiti mecima dok negdje ni običnu stolicu ne možete okrznuti... ne možete ju ni pomaknuti (!?), dovoljno govori o tome da je igra zbrzana. U žarulje i ekrane možete također do mile volje pucati ali oni će i dalje raditi... Ipak, sve u svemu riječ je o zanimljivoj igri s kojom se da utući koji sat.

 

Ono što mi je osobito žao je da su vrlo slabo razradili potencijalno odličnu ideju o Reichu koji je pobjedio u ratu. Mogli su (i trebali) više prikazati tehnološke inovacije, otvorene prostore, život u gradovima poput Berlina, Londona pod vlašću nacista, neke zanimljive situacije u njima, malo bolje razraditi "što bi bilo kad bi bilo"... čak i dobru ideju o postaji na Mjesecu skratili su na minutu hoda mjesečevom površinom a sve ostalo pretvorili u bezvezno šuljanje crvenim prostorima za ventilaciju između kojih je rutinsko prelaženje otvorenih sala sa desetak neprijatelja. Šteta, imali su potencijalni megahit u rukama i zapravo su ga uspjeli srozati na nivo prosječnih shootera. A počelo je dobro, prošlost, bolnica, pa sve do vlaka i dolaska u Berlin - tu je nekakako sve izgubilo na svježini - pa mi se čini da su autorima rekli da požure jer se rokovi bliže i onda je ekipa zbrljala stvar. Pogotovo je to razvidno zbog vrlo loše optimizacije, i na konzolama i na PC-u. Moja ocjena je 7/10, a mogla je lako biti i osmica - samo da su se barem malo više potrudili oko grafike i optimizacije iste. Sve u svemu ok, ali moglo je puno bolje! Imali su jake temelje, dobru ideju ali slabo su je razradili.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.6.2014 1:56 (Danyel).
13 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

upravo to lutanje hodnicima, cijevima, itd...fale mi sela, sume, katakombe, slicne stvari prirodne tematike, a ne neke covjekove tvorevine...plus roboti

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

A što selo i katakombe nije čovjekova tvorevina, to se samo izgradilo?{#}

Roboti su zamjena za one stvorove iz starijih nastavaka igre, dok je lvl dizajn sličan ali nije isti, iako je mogao biti "šareniji". Imaš most, zatvor, baza na mjesecu itd. 

Igra nije hit godine, ali je zabavna i dobra. Priča nije nešto ali mislim da to ovoj igri nije ni cilj nego prvenstveno gameplay koji je dobar.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wolfenstein : The New Order
Jack Sparrow kaže...

A što selo i katakombe nije čovjekova tvorevina, to se samo izgradilo?{#}

Roboti su zamjena za one stvorove iz starijih nastavaka igre, dok je lvl dizajn sličan ali nije isti, iako je mogao biti "šareniji". Imaš most, zatvor, baza na mjesecu itd. 

Igra nije hit godine, ali je zabavna i dobra. Priča nije nešto ali mislim da to ovoj igri nije ni cilj nego prvenstveno gameplay koji je dobar.

U tome i je stvar. Igra je vrlo lako MOGLA biti hit godine.

13 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

dao sam igri jos 1 priliku...bolja mi je...manje robota ima srecom...vidjet cemo kasnije...samo sta mi igra JAKO trza...preslab mi procesor...na trenutke radi na 30+ super bez beda, pa zna trzati

plus sta mi se ugasio komp sam od sebe, a nije bilo pada napona, sumnjam da se pregrijao procesor...vrijeme za novi + nova pasta

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wolfenstein : The New Order
RuskeGTT kaže...

dao sam igri jos 1 priliku...bolja mi je...manje robota ima srecom...vidjet cemo kasnije...samo sta mi igra JAKO trza...preslab mi procesor...na trenutke radi na 30+ super bez beda, pa zna trzati

plus sta mi se ugasio komp sam od sebe, a nije bilo pada napona, sumnjam da se pregrijao procesor...vrijeme za novi + nova pasta

Ti si reko da možeš igrat i na 5 fps-a tako da ako imaš 6+ uživaj

13 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

samo sam rekao da sam prosao cijelu mafiu na par fps-a, dakle CIJELA igra je takva bila i naviko sam...plus sta sam imao stvarno baju od kompa tad

 

a ovdje igra radi 85% fluidno na preko 30 fps, a ostatak trza i framedropa

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Wolfenstein : The New Order

Još kad bi znali koji komp imaš{#}

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

pa sta ne pise?

Moj PC  
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

Upravo krenio igrat ovo i moram priznat da mi se na prvu sviđa, prvi šuter u zadnje vrijeme osim FC 3 koji mislim da bi mogao odigrati SP do kraja,old skul šema mozak na pašu i deri, po meni su mogli samo još malo više krvavih detalja ubaciti no dobro {#}

Nego vidim da vas se dosta žali na optimizaciju, ne kontam zašto jer na ovoj mojoj kanti pod moj pc radi na rezi 1680x1050,graphic quality High u prosjeku na 40 fps-a, nisam primjetio da mi je niti jednom frame pao ispod 35, doduše nisam igrao puno, sabio onog velikog robota s topom na početku pa možda kasnije bude nekih zahtjevnijih djelova ali za sada sve fuluidno na high ide kod mene :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wolfenstein : The New Order

smanji grafiku pobogu,da bar budes na 60 fps...

 

15 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

Nisam od onih koji pate od brojki,igre rade bez štekanja na 30+ fpsa stoga mi u SP igranju ne igra apsolutno nikakvu ulogu radi li igra na 40 ili na tih famoznih 60 fps-a, nego mi je bitnije da dobro izgleda, u MP sam još i spreman žrtvovati grafiku za koji fps više iako je i tamo pitanje koliko će se u praksi primjetiti razlika između 40 i 60 fpsa.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wolfenstein : The New Order

Igra ti ulogu kako ne? Primjetis u igri razliku u fps u odazivu komandi,na 60hz si monitoru. IGranje na 30 i 60 ti je dijametralno suprotno po osjecaju.

 

Sto manje fps,više input laga imas.

 

Hebo grafiku ,radije cu zrtvovat grafiku na pojedinim mjestima da sam barem na 60,nego da imam sve na ultra/high pa da budem na 30

 

RAZLIKE IMA.

Odi,probaj. Nije isto da is isus.

15 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

Kao što sam i rekao u SP igranju mi te nijanse ne igraju ni najmanju ulogu, za MP bi se još i odvažio spustiti detalje, iako najiskrenije ja nisam primjetio razliku neku između 40 i 60 fpsa u svom dugom gaming iskustvu ili jednostavno nisam obraćao pažnju, drugo da se radi o 30 fpsa što je na granici pa ako se desi neki frame drop da zašteka, ali između 40 i 60 fps ja ne primjećujem neku veću razliku, iako kada igram nešto MP uvijek spustim detalje da imam više fpsa zbog frame dropova, no za solo igranje mi je to nebitno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 23:45 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wolfenstein : The New Order
lobotomac90 kaže...

Kao što sam i rekao u SP igranju mi te nijanse ne igraju ni najmanju ulogu, za MP bi se još i odvažio spustiti detalje, iako najiskrenije ja nisam primjetio razliku neku između 40 i 60 fpsa u svom dugom gaming iskustvu ili jednostavno nisam obraćao pažnju, drugo da se radi o 30 fpsa što je na granici pa ako se desi neki frame drop da zašteka, ali između 40 i 60 fps ja ne primjećujem neku veću razliku, iako kada igram nešto MP uvijek spustim detalje da imam više fpsa zbog frame dropova, no za solo igranje mi je to nebitno.

Ma nije toliki problem, sve iznad 40 fps-a je ok, nego je jedan drugi problem sa ovom igrom - teksture se učitavaju sa debelim zakašnjenjem, što ponekad jako iritira. A ponekad dođe i do strahovitog frame dropa, sa 50-60 odjednom (iz čista mira) padne na 20, pa se opet vrati... To je prevelika razlika, pogotovo kad to primijetiš na nekom jačem stroju, koji je jači i od PS4 i koji bi morao uredno vrtjeti bez ikakvog laga ovu igru (pogotovo s obzirom da je engine igre star već nekoliko godina). 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
12 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

Jutros nekad pokreno igru, malo prije je ugasio :S

Sta reci, igra je fenomenalna, iako vecina igara danasnjice ima slab SP, ovo je premocno, nekako me podsjeca na Bioshock, cak ima i nekih zvukova slicni njemu, fenomenalna igra, topla preporuka svima. . .

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wolfenstein : The New Order
Danyel kaže...
lobotomac90 kaže...

Kao što sam i rekao u SP igranju mi te nijanse ne igraju ni najmanju ulogu, za MP bi se još i odvažio spustiti detalje, iako najiskrenije ja nisam primjetio razliku neku između 40 i 60 fpsa u svom dugom gaming iskustvu ili jednostavno nisam obraćao pažnju, drugo da se radi o 30 fpsa što je na granici pa ako se desi neki frame drop da zašteka, ali između 40 i 60 fps ja ne primjećujem neku veću razliku, iako kada igram nešto MP uvijek spustim detalje da imam više fpsa zbog frame dropova, no za solo igranje mi je to nebitno.

Ma nije toliki problem, sve iznad 40 fps-a je ok, nego je jedan drugi problem sa ovom igrom - teksture se učitavaju sa debelim zakašnjenjem, što ponekad jako iritira. A ponekad dođe i do strahovitog frame dropa, sa 50-60 odjednom (iz čista mira) padne na 20, pa se opet vrati... To je prevelika razlika, pogotovo kad to primijetiš na nekom jačem stroju, koji je jači i od PS4 i koji bi morao uredno vrtjeti bez ikakvog laga ovu igru (pogotovo s obzirom da je engine igre star već nekoliko godina). 

1. slazem se u potpunosti, ne vjerujem, to nisam vidio nikad u nijednoj igri...

2. meni dropa sa 35-37 na 13-15...

12 godina
offline
Re: Wolfenstein : The New Order

i rage je tako funkcionirao. isti studio je radio

15 godina
offline
Re: Wolfenstein : The New Order
Danyel kaže...
lobotomac90 kaže...

Kao što sam i rekao u SP igranju mi te nijanse ne igraju ni najmanju ulogu, za MP bi se još i odvažio spustiti detalje, iako najiskrenije ja nisam primjetio razliku neku između 40 i 60 fpsa u svom dugom gaming iskustvu ili jednostavno nisam obraćao pažnju, drugo da se radi o 30 fpsa što je na granici pa ako se desi neki frame drop da zašteka, ali između 40 i 60 fps ja ne primjećujem neku veću razliku, iako kada igram nešto MP uvijek spustim detalje da imam više fpsa zbog frame dropova, no za solo igranje mi je to nebitno.

Ma nije toliki problem, sve iznad 40 fps-a je ok, nego je jedan drugi problem sa ovom igrom - teksture se učitavaju sa debelim zakašnjenjem, što ponekad jako iritira. A ponekad dođe i do strahovitog frame dropa, sa 50-60 odjednom (iz čista mira) padne na 20, pa se opet vrati... To je prevelika razlika, pogotovo kad to primijetiš na nekom jačem stroju, koji je jači i od PS4 i koji bi morao uredno vrtjeti bez ikakvog laga ovu igru (pogotovo s obzirom da je engine igre star već nekoliko godina). 

 

To sa teksturama sam i ja primjetio ali trudim se ignorirat koliko mogu, a za sada većih frame dropova nisam imao, osim u onim cut scenamagdje fps zna pasti na 25 ali dok igram nisam primjetio neke značajnije dropove, ali nisam ja puno ni igrao još, došao do ludnice one tek...

 

A što se tiče same igre za sada same pohvale, falilo je u zadnje vrijeme takvih HC shootera, ne sjećam sam koji sam FPS zadnji instalirao i igrao duže od 10 min osim Far Cry 3 i naravno ovoga, nadam se da će me takav feelinig držati do kraja igre samo i da ću se udostojit do kraja preći{#}

11 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

katastrofa ! ne mogu pokenut igru. ili se smrzne prije nego počnem ili kad počnem igram minutu dvije , bjeli ekran i win poruka da igra ne reagira. bit će da je do 14.6 drivera ( prešao sa 13.12 ). FC3 i WOWP rade ko urice ...

Forzza Fiume !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Wolfenstein : The New Order

ja preimenovao WolfNewOrder_x64 u 32 i tako sam pokrenuo igru, drugacije nije htjelo startati

 

Jos jedno neoptimizovano gofno.
Zivota mi, igra ne izgleda tako lijepo koliko je zahtjevna, bolja grafika se vidjela u Metro Last light.

Uninstall nek im mama igra. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2014 22:11 (chaselol).
 
6 6 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Wolfenstein : The New Order

Može li mi netko uploadati iz direktorija igre base datoteku build.cfg, ima samo 1kb.

Nešto sam prepravljao i nisam backupirao te mi se igra sad ne pokreće. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wolfenstein : The New Order
chaselol kaže...

ja preimenovao WolfNewOrder_x64 u 32 i tako sam pokrenuo igru, drugacije nije htjelo startati

 

Jos jedno neoptimizovano gofno.
Zivota mi, igra ne izgleda tako lijepo koliko je zahtjevna, bolja grafika se vidjela u Metro Last light.

Uninstall nek im mama igra. 

 evo, meni je upalila ova fora sa preimenovanjem 64 u 32. igra se pokrenula. e sad mozak na pašu i prašinjaj. kad se zaželim zelenila, prebacim se na FC3.  sviđa mi se ideja sa mapom, osvjetljen dio mape koji posjetiš i osjenčan onaj još neistražen dio. "ručno" sabiranje itema mi i ne smeta uopće ...

Forzza Fiume !!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 16:17 (grgaRi).
15 godina
neaktivan
offline
Wolfenstein : The New Order

jel ima koga ovdje da igra ovu igru na ati 4xxx grafi?

jer meni se igra odma crasha kad ju pokrenem i nista ne pise mislim da su driveri problem 13-9 najnoviji za mene

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wolfenstein : The New Order
xnight_hunterx kaže...

jel ima koga ovdje da igra ovu igru na ati 4xxx grafi?

jer meni se igra odma crasha kad ju pokrenem i nista ne pise mislim da su driveri problem 13-9 najnoviji za mene

Ja mislim da ti treba Catalyst 14.4, a njeg vjerovatno nema za 4xxx seriju

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wolfenstein : The New Order

tako sam si i mislio
valjda ce doc driveri i za moju grafu

12 godina
offline
Re: Wolfenstein : The New Order
xnight_hunterx kaže...

tako sam si i mislio
valjda ce doc driveri i za moju grafu

nece prijatelju, jedino da nesto probas napraviti vidi po netu ima li nesto da se uradi povodom tvog problema.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Wolfenstein : The New Order

Ista stvar je i meni bila na 6850 kad sam imo 13.9 samo crni ekran i nis se ne dogada i cim sa stavio 14.4 radilo je super.

12 godina
neaktivan
offline
Wolfenstein : The New Order

Igrica malo bolja od prosjeka, malo me razočarala.{#}

 
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wolfenstein : The New Order

imam problem. nasnimio win 8 pro instalirao drivere bla bla bla.. pokrenem igru i :

 

Wolfenstein The New Order.1683.12143 win-x64 Retail  May 18 2014 15:23:39
Wolfenstein The New Order.1683.12143
------ Initializing File System ------
Current search path:
C:/Users/Danko/Saved Games/MachineGames/Wolfenstein The New Order/base/
C:/Program Files (x86)/Wolfenstein The New Order/base/
file system initialized.
BenchmarkGameData: ofs 0 and 0x151060480x
476 microseconds
7660 microseconds
10274 microseconds
9154 microseconds
9229 microseconds
9117 microseconds
1978 microseconds
9139 microseconds
9115 microseconds
9129 microseconds
Average seek time without outliers: 8065 microseconds
fileBenchmarkImpliesGameIsOnHD: true
---------------------------
idStreamingInstallManager::Init: using langMask 1 for lang english
1 CPU package, 4 physical cores, 4 logical cores
log file 'qconsole.log' opened on Fri Jun 20 00:12:37 2014

3020 MHz AMD CPU with MMX & SSE & SSE2 & SSE3
65536 kB 1st level cache, 524288 kB 2nd level cache, 6291456 kB 3rd level cache
8192 MB System Memory
Winsock Initialized
Found interface: {F1244168-755B-442B-915C-0D7C1ED444F1} Realtek PCIe GBE Family Controller - 192.168.1.2/255.255.255.0
Sys_InitNetworking: adding loopback interface
Executing default.cfg for device #0...
execing joystick.cfg
Executing default.cfg for device #1...
execing joystick.cfg
Executing default.cfg for device #2...
execing joystick.cfg
Executing default.cfg for device #3...
execing joystick.cfg
idLib::SetProduction( PROD_PRODUCTION )
OpenDLCFileHandles: 0 packages mounted.
WARNING: Config file "wolfConfig.cfg" not found
Command line is: "C:\Program Files (x86)\Wolfenstein The New Order\WolfNewOrder_x64.exe"
------- Initializing renderSystem --------
PreliminaryRenderSetup
---registered window class
---registered fake window class
---registered context window class
GetWGLExtensionsWithFakeWindow: OpenGL Vendor: "Microsoft Corporation"
GetWGLExtensionsWithFakeWindow: OpenGL Renderer: "GDI Generic"
GetWGLExtensionsWithFakeWindow: OpenGL version: "1.1.0"
Couldn't find proc address for: wglGetExtensionsStringARB
X..WGL_EXT_swap_control not found
Couldn't find proc address for: wglSwapIntervalEXT
X..WGL_EXT_swap_control_tear not found
Couldn't find proc address for: wglGetPixelFormatAttribivARB
Couldn't find proc address for: wglGetPixelFormatAttribfvARB
Couldn't find proc address for: wglChoosePixelFormatARB
WARNING: No address, error: 487
WARNING: No address, error: 487
WARNING: No address, error: 487
WARNING: No address, error: 487
WARNING: No address, error: 487
WARNING: No address, error: 487
WARNING: No address, error: 487
WARNING: No address, error: 487
WARNING: No address, error: 487
WolfNewOrder_x64.exe @ 0xbacfc03d(  ) +  bytes () : ** UNKNOWN **( ** FUNC_PARAM_ERROR ** )
WolfNewOrder_x64.exe @ 0xbac89210(  ) +  bytes () : ** UNKNOWN **( ** FUNC_PARAM_ERROR ** )
WolfNewOrder_x64.exe @ 0xbac8946d(  ) +  bytes () : ** UNKNOWN **( ** FUNC_PARAM_ERROR ** )
WolfNewOrder_x64.exe @ 0xba72c82e(  ) +  bytes () : ** UNKNOWN **( ** FUNC_PARAM_ERROR ** )
WolfNewOrder_x64.exe @ 0xba72ff45(  ) +  bytes () : ** UNKNOWN **( ** FUNC_PARAM_ERROR ** )
WolfNewOrder_x64.exe @ 0xba72b5ed(  ) +  bytes () : ** UNKNOWN **( ** FUNC_PARAM_ERROR ** )
WolfNewOrder_x64.exe @ 0xba3f3305(  ) +  bytes () : ** UNKNOWN **( ** FUNC_PARAM_ERROR ** )
WolfNewOrder_x64.exe @ 0xba7a7990(  ) +  bytes () : ** UNKNOWN **( ** FUNC_PARAM_ERROR ** )
WolfNewOrder_x64.exe @ 0xbacc523f(  ) +  bytes () : ** UNKNOWN **( ** FUNC_PARAM_ERROR ** )
KERNEL32.DLL @ 0xc0d4167e(  ) +  bytes () : BaseThreadInitThunk(  )
ntdll.dll @ 0xc148c3f1(  ) +  bytes () : RtlUserThreadStart(  )
FATAL ERROR: wglChoosePixelFormatARB not available
Dumped console text to C:\Users\Danko\Saved Games\MachineGames\Wolfenstein The New Order\base\ErrorLog_06-20-2014__12-12-38am.txt.

idRenderSystem::Shutdown()
Shutting down OpenGL subsystem

***************************
FATAL ERROR: wglChoosePixelFormatARB not available

 

 

WTF?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice