Da li treba patchirati igre

poruka: 15
|
čitano: 3.014
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Da li treba patchirati igre

Da li treba patchirati igre i ako treba koja je razlika? Molim samo ozbiljne odgovore!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre

Da, jer se popravljaju bugovi i nekad se dodaju nove funkcionalnosti u igre.

12 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre
tekes1550 kaže...

Da li treba patchirati igre i ako treba koja je razlika? Molim samo ozbiljne odgovore!

 bože dragi...primi se konzole onda.

8 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre
Da, kao, na konzolama nema patcheva....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre

Treba, jer nažalost u današnje vrijeme igre koje izlaze su ustvari neka beta faza u odnosu na "standarde" od prije 10ak godina. Izađe igra na određeni datum samo da se ispoštuje rok i onda bum, day one patch od 50GB. To sigurno nisu neke minorne promjene i na kraju ih testira netko tko je već ustvari dao novce za igru a ne netko tko se dobrovoljno prijavio za "dž" za testiranje. 

8 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre
Prije puno puno godina, sjetit ce se netko, igre su dolazile u ogromnim kutijama, s posterima, letcima, piydarijama, dakle, kao danas neka collectors edition.....

Onda se bogatstvo paketa pocelo smanjivati, sve manje i manje, poceli smo se saliti kako cemo jednog dana kupovati samo otprintane papirice s kodom sa skidanje...

Pa je doslo i to vrijeme... Sada trenutno zivimo u dobu kada kupujemo cast i privilegiju da igramo beta test verzije, i ekskluzivno pravo na skidanje zakrpa, nadogradnji, da bi eventualno pred kraj zivotnog vijeka igre dobili ono sto smo trebali od pocetka....

Cast izuzetcima
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
14 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre
Damir22 kaže...
Prije puno puno godina, sjetit ce se netko, igre su dolazile u ogromnim kutijama, s posterima, letcima, piydarijama, dakle, kao danas neka collectors edition.....

Onda se bogatstvo paketa pocelo smanjivati, sve manje i manje, poceli smo se saliti kako cemo jednog dana kupovati samo otprintane papirice s kodom sa skidanje...

Pa je doslo i to vrijeme... Sada trenutno zivimo u dobu kada kupujemo cast i privilegiju da igramo beta test verzije, i ekskluzivno pravo na skidanje zakrpa, nadogradnji, da bi eventualno pred kraj zivotnog vijeka igre dobili ono sto smo trebali od pocetka....

Cast izuzetcima

 Koji su to izuzetci?

15 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre
Damir22 kaže...
Prije puno puno godina, sjetit ce se netko, igre su dolazile u ogromnim kutijama, s posterima, letcima, piydarijama, dakle, kao danas neka collectors edition.....

Onda se bogatstvo paketa pocelo smanjivati, sve manje i manje, poceli smo se saliti kako cemo jednog dana kupovati samo otprintane papirice s kodom sa skidanje...

Pa je doslo i to vrijeme... Sada trenutno zivimo u dobu kada kupujemo cast i privilegiju da igramo beta test verzije, i ekskluzivno pravo na skidanje zakrpa, nadogradnji, da bi eventualno pred kraj zivotnog vijeka igre dobili ono sto smo trebali od pocetka....

Cast izuzetcima

 sve na mjestu 

Ja bi se samo stel nadovezat, da nam nije nametnuto da kupujemo beta verzije, stvar je izbora jel.

Tak da ja kupujem kad je cijena oko 20-30$/€ sa brdo patcheva. Veliki je minus kaj se kod nekih igara moram nacekat da dodje do toga hehe

9 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre

Da. Obavezno. V 1.0.0 verzije igara su većinom pune bugova, lošije performanse i sl.

14 godina
offline
Da li treba patchirati igre

Bože, pa jel ne vidite da vas lik zahebava. Kakvo je to glupo pitanje.

Nadalje mnogi servisi ti uopće ne dozvoljavaju igrati igru dok se ne napravi update igre, nisam siguran, ali mislim da na i PS ti također nudi da napraviš update, pa tek onda možeš igrati ili ti napravi update dok je na standby modu.

Tako da, o čemu uopće pričamo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre
Vjerovatno o gusar limited edition, za koje nema automatskog povlacenja patcha.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre
Damir22 kaže...
Vjerovatno o gusar limited edition, za koje nema automatskog povlacenja patcha.....

 upravo zato sam komentirao nek ode na konzolu ako sam nezna patchat...tamo je bar automatski

10 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre
Nikad nemoj placati da bi bio beta tester.
Jack Sparrow probably.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 12:23 (Spacecraft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Da li treba patchirati igre

Ljudi, kakva je ovo rasprava? Na konzolama je automatski patch, jer na PC nije? Koja to igra ne patchira automatski?! Koja platforma ne radi automatski patch?! Steam, Epic, ???

 

Kakvo je to pitanje "treba li igre patchirati"? Znači ljudi čekaju patcheve na torrentima da im srede nedostatke i pate se sa tim, mole po forumima da netko spakira patchanu verziju da mogu dalje bez plaćanja igrat "normalnije".

 

 

 

Patching se u digitalnom svijetu radi iz nekoliko razloga:

 uklanjanje nedostataka

 uklanjanje sigurnosnih nedostataka

 novi featurei

 

Dakle nijedan od ovih razloga nije glup i bespotreban, najmanje ljude zanima uklanjanje sigurnosnih nedostataka jer "pa ne bu baš mene", ali ne postoji nijedan pametan razlog "ne patchat".

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Da li treba patchirati igre
Rhodin kaže...

Ljudi, kakva je ovo rasprava? Na konzolama je automatski patch, jer na PC nije? Koja to igra ne patchira automatski?! Koja platforma ne radi automatski patch?! Steam, Epic, ???

 

Kakvo je to pitanje "treba li igre patchirati"? Znači ljudi čekaju patcheve na torrentima da im srede nedostatke i pate se sa tim, mole po forumima da netko spakira patchanu verziju da mogu dalje bez plaćanja igrat "normalnije".

 

 

 

Patching se u digitalnom svijetu radi iz nekoliko razloga:

 uklanjanje nedostataka

 uklanjanje sigurnosnih nedostataka

 novi featurei

 

Dakle nijedan od ovih razloga nije glup i bespotreban, najmanje ljude zanima uklanjanje sigurnosnih nedostataka jer "pa ne bu baš mene", ali ne postoji nijedan pametan razlog "ne patchat".

 

 Piratske verzije o kojima je ovdje vjerojatno rijec,naravno da sve igre koje imas legalnim putem bile na konzoli ili na PC-u se same patchaju preko launchera...

A ljudi opcenito su idioti,kad vide windows update pizde JOJ OPET OVI NEKI UPDATEOVI a ne razumiju da je to za njihovu sigurnost?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice