Star Citizen izdvojena tema

poruka: 4.775
|
čitano: 732.194
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Star Citizen, Star Citizen - nickovi
16 godina
offline
Star Citizen

Ne znam kak da se osjećam prema tome svemu. Kad sam uletio u projekt (skroz na početku, na jesen 2012. još prije neg je startal Kickstarter), samo sam htio modernog Wing Commander klona koji je ispalo da bude malo proširen sa feature-ima da je više kao crossover između Elite-a i WC-a što se činilo super. Neki se sječaju još tu na forumu koliki sam bio fan ideje i projekta i zbilja sam svaki dan pratio novosti i sudjelovao na službenim forumima i sl. 

S vremenom dodavalo se sve više stvari i projekt je posao nešto što u mnogočemu nadilazi originalni koncept i samim time zahtjeva sve više vremena i developmenta. Meni je nakon cca 5 godina svakodnevnog pračenja, a bez konkretne igre za zaigrat nastupio zamor materijala i jednostavno sam prestao pratiti i odlučio da kad bude vani Squadron 42 onda se vratim u tu priču.

Danas, 9 godina kasnije, još uvjek nemam igru koju sam htio igrati, nemam više ni toliko slobodnog vremena, a projekt još nije blizu završetku koliko vidim. 

Čak ne znam kaj se u međuvremenu dogodilo sa mojim Collector's Boxom metalnim u kojem su trebale biti razne điđe i uz kojeg je dolazio Constellation Taurus. Jel to još u planu ili nikad nebu niš od toga.. tko to zna? 

 

Jel itko tu s foruma kupio Collector's Edition i taj famozni metal box set? 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
6 0 hvala 0
4 godine
offline
Star Citizen

Prijatelj mi je medju prvih 1500 (ili tak neka brojka) ljudi koji su podrzali igru. Dobio one metalne plocice sa imenom itd. Bas me interesuje sta li on konta o ovom svem. Sta je sve obecano nakon prvih opisa igre...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen

igra je još uvijek jako, jako, jako daleko od ikakvog službenog izlaska. sadržaja unutar igre i nema previše ali zato problema milijarda. od užasne optimizacije do bugova radi kojih treba ugasiti pa opet pokrenuti igru. nema ni prave ekonomije jer kad se jednom nešto kupi od opreme to se ne može prodati i maknuti iz inventorija. obećavano je puno sistema za posjećivanje a trenutno ima samo 1 i tako će biti još godinama. ako uzmete neku misiju i radi nečega vam se igra crasha ili vas neki bug zezne pa morate van iz igre, ne postoji način kako nastaviti misiju i igra se ponaša kao da je nikada niste ni prihvatili. meni je to jednostavno retardirano. igra je alpha bez ikakvih naznaka kada će se to promijeniti

14 godina
offline
Star Citizen

Aj reko da se logujem na web stranicu da vidim imal sta novo cak sam i vidio neki video da imaju tenkove itd.Kad ono vidis da je projekat bas rupa bez dna prije mozda 3-4 godine sam kupio starter pack platio nekih 45$ cisto da se zajebajem znam da je se cak moga traziti refund itd.Ali nista od toga nisam koristio onako misleci da ce napravciti igru u 2021 godine.A kad sam se ulogovao na account iznenađenje nema broda hahha izbrisali ga ili sto vec i jos traze ponovno da im dam pa nisam toliko poludio eto im tih 40$ taman im trebalo za ljeka.Polsao sam im tiket samo da vidim sto će mi trolovi odgovoriti.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Star Citizen

 

Opet se piše o tome kako je prošla još jedna godina, a igra nije nimalo bliže izlasku... a nisam ja "bad guy" koji je započeo ovaj put

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2021 11:53 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen

ma točno se vidi da igra nije puno napredovala. mogu oni pisati što god žele kako su dodali ovo ili ono. a većina stvari u igri ili jedva radi ili ne radi uopće. rupa bez dna. tražio sam refund

16 godina
offline
Re: Star Citizen
Skullscar1989 kaže...

ma točno se vidi da igra nije puno napredovala. mogu oni pisati što god žele kako su dodali ovo ili ono. a većina stvari u igri ili jedva radi ili ne radi uopće. rupa bez dna. tražio sam refund

 Kad si tražil refund? 

 Koliko znam refunde ne rade već godinama..  su to promjenili? 

Lijep pozdrav ;)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen

refund je moguć unutar 14 dana od kupnje. ali naravno, ne odgovaraju na mail. tako da će proći 14 dana pa kad se jave, odgovor im bude da je 14 dana prošlo i refund nije moguć. režem ruku ako ne bude tako

8 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen

Opa, prevario sam se. Refund odobren

16 godina
offline
Re: Star Citizen
Skullscar1989 kaže...

Opa, prevario sam se. Refund odobren

 Aha to si nedavno kupil, to je druga stvar. 

 Nema više refunda za originalne backere kaj su pirje više godina uplaćivali i sl. 

 Ovo za 14 dana je valjda standardna procedura kaj moraju poštivat zbog zakona o zaštiti potrošača.

 

 Ma tužno mi je to kak se stvari vuku i kak godine prolaze a napredak je minimalan. Tek kad izađe Squadron 42 kampanja i ako bude ispolirana bez bugova i sl. onda možemo govoriti o tome da je igra izašla iz Alphe/Bete (više ni ne znam kak zovu trenutno stanje..). 

 Sam MMO me tolko ne zanima kao S42 i priča, ali možda bi ga i zaigral s vremenom ako se bude nadovezao na kampanju kao što su inicijalno najavljivali.

 Na žalost, ovim tempom kompletna igra neće izači do cca 2025. tak da za sada uopće ne pratim to više 

Lijep pozdrav ;)
13 godina
offline
Re: Star Citizen
Dado_ZG78 kaže...

 Ma tužno mi je to kak se stvari vuku i kak godine prolaze a napredak je minimalan. Tek kad izađe Squadron 42 kampanja i ako bude ispolirana bez bugova i sl. onda možemo govoriti o tome da je igra izašla iz Alphe/Bete (više ni ne znam kak zovu trenutno stanje..). 

 Sam MMO me tolko ne zanima kao S42 i priča, ali možda bi ga i zaigral s vremenom ako se bude nadovezao na kampanju kao što su inicijalno najavljivali.

 Na žalost, ovim tempom kompletna igra neće izači do cca 2025. tak da za sada uopće ne pratim to više 

 Yup, jeste stvarno tužna stvar bez obzira bili ljudi fanovi ili hajteri ovog projekta. Osobno mi je  potpuno svejedno hoće li MMO dio uopće izaći jer me to ni ne zanima, ali da brate mogu toliko odugovlačiti za singleplayer dio mi stvarno više nije jasno

 

A stvar je stvarno blesava ako se uzme u obzir da npr. jedan Egosoft sa svojih 20-ak zaposlenika može izbaciti 2 potpuno nove igre (btw. X4 je solidan - počeo sam ga igrati nakon najnovijeg dlc-a), No man's sky je pokrpan i zabavan, Elite je odavno vani sa hrpom contenta a ovi sa tko zna koliko više zaposlenih ne mogu niti izbaciti onaj osnovni S42 a o drugim stvarima i da ne govorimo.

 

Ne znam kako je kod vas ali ja sam u zadnje vrijeme i zaboravio na SC...da nije ove teme ne bih ni znao da je još u izradi.......

Battlelog: [G] pijana_carapa
15 godina
offline
Star Citizen

Šta ste svi tako pesimistični pa tek je 10 godina prošlo.

 "Pre-production of the game began in 2010, with production starting in 2011"

 

 

Moj PC  
10 0 hvala 0
4 godine
offline
Star Citizen

Tek!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Star Citizen

Mene više ili barem dodatno smeta da originalni backeri koji nisu tražili refund i imaju pravo na SQ42, to pravo, ako i kada igra i izađe, dobivaju samo Prolog odnosno prvu epizodu nečega što je očito zamišljeno da neće biti "veći dio igre" već neki podulji uvod.

 

Znači originalni si backer, čekaš 10+ godina da dođe igra koju si backao i koja i izlazi radi tebe i onda dobiješ... četvrtinu? Petinu?...

 

Mislim... pod uvjetom da dođe išta... al recimo da bude.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Star Citizen
Rhodin kaže...

Mene više ili barem dodatno smeta da originalni backeri koji nisu tražili refund i imaju pravo na SQ42, to pravo, ako i kada igra i izađe, dobivaju samo Prolog odnosno prvu epizodu nečega što je očito zamišljeno da neće biti "veći dio igre" već neki podulji uvod.

 Ne kužim..  ja recimo imam u paketu Squadron 42 kampanju + nekakav mission disk (dodatne misije ili nekaj..). 

 Kaj sad znači da imam samo uvod?  Uvod u što? 

Lijep pozdrav ;)
14 godina
offline
Star Citizen

Trolovi su odgovorili i rekli mi da uopće ne postoj account i da je bilo sta placeno, međutim dobri stari paypal ima sve transakcije pa sam uspio pronaci mamu im gladnu kapitalisticku.Malo im 300milijuna pa hoće jos nisu ni iz alfe izasli i 10 godina rade igru.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Star Citizen
Dado_ZG78 kaže...
Rhodin kaže...

Mene više ili barem dodatno smeta da originalni backeri koji nisu tražili refund i imaju pravo na SQ42, to pravo, ako i kada igra i izađe, dobivaju samo Prolog odnosno prvu epizodu nečega što je očito zamišljeno da neće biti "veći dio igre" već neki podulji uvod.

 Ne kužim..  ja recimo imam u paketu Squadron 42 kampanju + nekakav mission disk (dodatne misije ili nekaj..). 

 Kaj sad znači da imam samo uvod?  Uvod u što? 

 Koliko shvaćam iz najava SQ42 izlazi kao "Episode one" , barem je tako bilo kad je najavljen ponovo kao single player igra koja će se razdvojiti od MMO dijela.

U tome svemu, taj "Episode one" je bio najavljen kao ono što će dobiti backeri.

 

Ako se štogod promijenilo (a ne bi me čudilo, nije prvi put) , onda lažem ljude ovdje.

 

EDIT:

evo brzim googlanjem dobio sam ovo:

"Squadron 42 is a single player campaign that takes place within the Star Citizen universe. It can be played off-line.[2] Squadron 42 will be released in 3 episodes or stand alone games[6], the first of which will become available in the near future. The first episode will have 70 missions which will total up to 20 hours of gameplay.[6]"

 

Dakle nije četvrtinu/petinu, već trečinu SQ42 dobijaš kao originalni backer, ako ne dođe do promjena.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 19:35 (Rhodin).
16 godina
offline
Star Citizen

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Star Citizen
Rhodin kaže...
Dado_ZG78 kaže...
Rhodin kaže...

Mene više ili barem dodatno smeta da originalni backeri koji nisu tražili refund i imaju pravo na SQ42, to pravo, ako i kada igra i izađe, dobivaju samo Prolog odnosno prvu epizodu nečega što je očito zamišljeno da neće biti "veći dio igre" već neki podulji uvod.

 Ne kužim..  ja recimo imam u paketu Squadron 42 kampanju + nekakav mission disk (dodatne misije ili nekaj..). 

 Kaj sad znači da imam samo uvod?  Uvod u što? 

 Koliko shvaćam iz najava SQ42 izlazi kao "Episode one" , barem je tako bilo kad je najavljen ponovo kao single player igra koja će se razdvojiti od MMO dijela.

U tome svemu, taj "Episode one" je bio najavljen kao ono što će dobiti backeri.

 

Ako se štogod promijenilo (a ne bi me čudilo, nije prvi put) , onda lažem ljude ovdje.

 

EDIT:

evo brzim googlanjem dobio sam ovo:

"Squadron 42 is a single player campaign that takes place within the Star Citizen universe. It can be played off-line.[2] Squadron 42 will be released in 3 episodes or stand alone games[6], the first of which will become available in the near future. The first episode will have 70 missions which will total up to 20 hours of gameplay.[6]"

 

Dakle nije četvrtinu/petinu, već trečinu SQ42 dobijaš kao originalni backer, ako ne dođe do promjena.

 

ma nije problem (barem po meni) što se razdvojilo na 3 epizode i da backeri dobiju samo prvu, a ostale trebaju platiti. Meni na ovakvu igru ne bi bilo žao dati 1000 kn, samo kada bi se isporučilo obećano, a ne znam je li to realno. Ideja igre, koncept igre zvuči genijalno, i SQ42 i SC, to je igra koja bi za mene bila endgame, ne znam jel bi igrao išta više osim toga, samo bi lutao po svemiru, kupovao prodavao gusario itd itd. Ne bi mi uopće bilo žao dati bilo kakve novce. A sad postoje li realne šanse da se ovako nešto izbaci to je drugi par rukava. U biti Sq42 se mora moći izbaciti u obećanom obliku jer je to singleplayer, ali za SC je vrlo upitno

9 godina
offline
Star Citizen

 

pratim na redditu temu r/starcitizen, vidio sam da su lansirali neke nove brodove, kao neki limited edition, i ljudi se žale kako nisu uspjeli kupiti, sve se rasprodalo u roku od sat ili dva. Toliko o tome, to se i dalje sve prodaje ko vruće kifle

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Star Citizen
Cansee kaže...

 

pratim na redditu temu r/starcitizen, vidio sam da su lansirali neke nove brodove, kao neki limited edition, i ljudi se žale kako nisu uspjeli kupiti, sve se rasprodalo u roku od sat ili dva. Toliko o tome, to se i dalje sve prodaje ko vruće kifle

Tako je na svaki put, žale se da nisu mogli kupiti brodove od 1.000+ dolara. :)

9 godina
offline
Re: Star Citizen
Dado_ZG78 kaže...

 

nije ovo loš video, i ima smisla, za ovakvu igru definitivno treba jako puno vremena, nisam toliko tehnički potkovan da sam upratio da su oni napravili hrpu sistema u igri od nule, sve to apsolutno vrijedi nešto.

 

Ono što je problem je konstantan grabež love preko brodova, koji je jednostavno sumnjiv, a sad vidit ćemo kako bude. U svakom slučaju nisam bvaš potpuno digao ruke od svega, i dalje tu i tamo upratim šta se događa, pa šta bude bude. Lovu neću povući, toliko mogu riskirati

15 godina
offline
Star Citizen

Ugrabili su lovu od brodova, velika večina tih brodova nije u igru, za puno njih nema ni naznaka da bi mogli u kratkom roku. Ne sjećam se da sam igdje čitao, da postoji M od modularnih brodova ili bilo čega najavljenog, a da je funkcionalno i u igri.

Super mi je dogfight, ali eto, dobio sam PS Plus "Star Wars Squadrons" koji je mnogo jednostavniji, ali 100% funkcionalan i zabavan, dogfight radi, OK priču ima i... igriv je. Da ne velim da je sličnih, igrivih i gotovih igri bilo deseci kroz godine od kako se čeka SC.

 

Može oko SC-a bit milijardu najava, filmića, prerecorded predavanja i štogod si oni zamisle. Činjenica je da "cool ingame filmove" gledamo već zadnjih 5-6 godina, a od svega toga ni u "free to play" vikendima nije bilo ničega ili jako jako malo.

 

Star Citizen mogu samo usporediti sa kampanjom Milana Bandića - koliko lažnih obečanja mislite izgovoriti? Pa koliko god treba da dobijem izbore.

 

Tako i ova igra, hrpetina obećanja, sve što je ikada ikome palo na pamet je maltene obečano da će izać u ovoj igri, svaki koncept broda bude rasprodan, ja samo ne znam, nakon gotovo deset godina mazanja očiju, tko je ta ekipa koja i dalje puši? Ima koliko, 3? 5? funkcionalnih i letivih brodova u igri... nešto oružja i hrpa frustracija.

 

Hoće li, kao prethodna usporedba sa Milanom Bandićem, CR prije umrijet nego igra izađe, pa će i svi eventualni dugovi, kriminalne radnje i mogućnosti utuživanja za povrat novca nestat sa njim?

 

Ajde da su SQ42 izbacili... Realno single player igra, mogli su ko potemkinovo selo napraviti Episode One, pa onda Episode Two može bit kompletno nova igra sa izmjenjenim mehanikama, pa do SQ42 Episode Three bi i neki dio MMo-a moga biti zgotovljen i imat večinu mehanika, neovisno o tri single player nastavka... ni to ne mogu, pa da barem nešto backeri dobiju nakon svih godina čekanja. Kupili bi si 5-6 godina razvoja MMO-a, da svake 2 godine izbace epizodu SQ42.

 

Budući to nisu sposobni, ja nemam što puno reći za ostatak. Ekipa kupuje brodove, ekipa gleda filmiće, rajca se na koncept, realno ničega konkretnog nema (budite iskreni), iz godine u godinu se provlači ista ideja da žele da igra bude savršena, nema izdavaća niti ikoga kome odgovaraju, ljudi kroz pretplate i brodove očito pokrivaju troškove i realno... kome se žuri išta napraviti.

Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Star Citizen

Frend i ja igramo skoro svaki dan, uglavnom glumimo pirate i zezamo se, ali evo i sa samo 50 playera na serveru se uspijemo zabavit i napraviti sebi gameplay.....kada budu podigli ovo na par stotina cak i sa jednim sistemom ce biti super zabavno, znam da se neki nece slozit ali eto da se ako imas maste......uglavjom ako jos nekoga zanima ima i Org Hrvatski discord kanal....a na netu ga nades da upises starcitizen hrvatska.....ima nesto ekipe , ne puno ali 20ak njih igra redovno.

Dean
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Star Citizen
netmajstor kaže...

Frend i ja igramo skoro svaki dan, uglavnom glumimo pirate i zezamo se, ali evo i sa samo 50 playera na serveru se uspijemo zabavit i napraviti sebi gameplay.....kada budu podigli ovo na par stotina cak i sa jednim sistemom ce biti super zabavno, znam da se neki nece slozit ali eto da se ako imas maste......uglavjom ako jos nekoga zanima ima i Org Hrvatski discord kanal....a na netu ga nades da upises starcitizen hrvatska.....ima nesto ekipe , ne puno ali 20ak njih igra redovno.

 Možda instaliram prek ljeta pa se javim ;) 

Lijep pozdrav ;)
6 godina
offline
Star Citizen

Free Fly od 18.8.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Star Citizen
netmajstor kaže...

... ali eto da se ako imas maste...

Ako ćemo tako ne treba nam ni komp ni Star Citizen

Pew ..  pew ... svuuuš ... kaboom

15 godina
offline
Star Citizen

Jbt vidim neko je digo temu, taman sam se nadao da ima značajnih promjena...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Star Citizen
Rhodin kaže...

Jbt vidim neko je digo temu, taman sam se nadao da ima značajnih promjena...

 Ubacili su grad Orison na Crusaderu, vjerojatno par brodova, par dodatnih bugova, crash situacija, slobodni pad iz spawnova i ponovno testiraju ideju manjeg fpsa.

7 godina
offline
Re: Star Citizen

Na oriaonu imam 50 fps.a van orisona uredno oko 70 neznam gdje je problem

Dean
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Star Citizen, Star Citizen - nickovi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice