SCUM (Gamepires & Croteam)

poruka: 799
|
čitano: 252.471
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Ja oso na gemist

Moj PC  
15 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Endymon kaže...

Upravo malo igrao i trazim dal je moguce craftat luk i strijele?Nigdje ne vidim pod crafting 

Nije jos. Rekli su da su modeli i animacije gotovi, samo još treba programerski dio rjesit, a pošto imaju problema sa serverima/cheaterima/ostalim bugovima lukovi i strijele će malo pricekat.

 

 

Btw netko je pitao za skillove, od bitnijih stvari: medium handguns otključava 9mm metke, medium rifles sve ostale metke, medium melee sva (?) melee oruzja

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
11 godina
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

ja doso na more..i j***m majku svakom zombiju....

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
D3ViL kaže...

Igra je za early access pogotovo kao "day 1" MILJAMA ispred prethodnih, doslovno Day Z 10.0 bolja u svakom pogledu od nekih boljih mehanika, bolje optimizacije i contenta. Svaki survival game fan ce ju sigurno za 20 eura ili manje uzeti i biti zadovoljan. Na srecu/mozda malo i nesrecu streameri su odradili odlicnu promociju i privukli mase novih igraca u ovaj zarn pa me i ne cude komentari tipa "this is boring" "I run around for hours to die and I need to loot again" to je car ovakvih igara i nisu za svakoga, probao nije za tebe i dobro. 
Ali toliko mi se gade ovdje odredjeni ljudi koji nisu niti kupili niti probali a prosipaju svoju "pamet" o tome koliko cega oni mogu nositi na ramenu i kritiziraju vezano za to a pojma nemaju kako ta mehanika postoji i radi..., u najmanju ruku pateticno!

Ne oni nisu privukli novu masu oni su zajebali gomilu naroda, kupiti igru i early access fazi je zeca glupost. I taj pocetni hajp koji su napravili nisu napravili zarad igre nego radi svojih pregleda a za igru ih tako zabole jer su ionako kljuceve dobili gratis. 

 

A sam tim koji pravi igru se toliko israo u nju da vise ni oni sami ne znaju sta su hteli da naprave. Ovo je sve u pravom smislu bosnaski lonac a ko ne zna sta to znaci na google pa neka vidi sta se sprema u tu hranu. 

 

Oni su ovde hteli da naprave nesto a ni sami na kraju ne znaju sta su uradili i dobili. 

 

I da ne bude kako serem po igri, kupio igru probao, obrisao i otisao i trazio povrat novca jer ovo je zali boze utrosenog vremena.

11 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)

Tipican primjer balkanskog jala/razmisljnja. Pljuj po svemu sto netko odradi. Vjerovatno sam nisi odradio nista u zivotu pa te zdere tudji uspjeh. Sakri se na forumu ko mali mis i s... po svemu , to ti je domet.

15 godina
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Super mi je što ni ne moraš lootati okolo po gradovima. Možeš jednostavno prživljavati u šumi sa craftanjem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
weco75 kaže...

Tipican primjer balkanskog jala/razmisljnja. Pljuj po svemu sto netko odradi. Vjerovatno sam nisi odradio nista u zivotu pa te zdere tudji uspjeh. Sakri se na forumu ko mali mis i s... po svemu , to ti je domet.

 I primjer osobe koju je povukao hype u igru koja ocito nije za njega..., da je igrao neke druge survival igre prethodno prvo bi znao u sta se upusta a i imao perspektivu koliko je ova bolja o u svakom pogledu od prethodnih. Big sandbox "make your own advanture igre" nisu za svakoga, nekome jednostavno developeri moraju kao magarc* da nabiju blinkerse/oglav na glavu samo da vidi pravo i da ga polako vuku za uzde kroz linearne levele od pocetka do kraja uz temeljito objasnjavanje kako i zasto nesto radis...., i ni tu nema nista lose! 

A ta tvrdnja da je "zajeban" isto mi nesto ne pije vode kad je uredno refundao igru ali sto ti kazes tipicno balkanski da se poserem po tudjem trudu.... 

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
9 godina
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

ekipa kako da dobijem stvari koje sam kupio u supporter packu? jel to dolazi možda poslije ili sada to mogu imati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

pocni "srat", pa bus vidio iznenadenja/srece 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Jbte napokon igra u kojoj si mozes lika totalno razviti u debelog krmka ili vojnicinu i opet nevalja...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Cansee kaže...

ekipa kako da dobijem stvari koje sam kupio u supporter packu? jel to dolazi možda poslije ili sada to mogu imati?

 

pdf mozes naci ovdje steamApps/common/SCUM

majca se ne vidi u inventory-u no dok maknes sve majce ce ti biti vidljiva na liku

tetovaza je vidljiva prilikom kreiranja lika

"prison pocket" se odnosi na zatvorski džep, odnosno čmar/anus te prilikom svakog prvog kakanja nakon respawna dobije se random item koji varira od upaljaca do spremnika za metke

 

mislim da je to sve

 

eit:

plavo svijetlo iza na glavi dobijes odma, prvo ti je zeleno ali bi se odma trebalo prebaciti u plavo, jedino ako nemas kriminalni fame jer onda je crveno

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 11:02 (LeftY_CRO).
9 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
cropunk kaže...

pocni "srat", pa bus vidio iznenadenja/srece 

 

pa jesam, posrao sam bananu jednom. znači kad se poserem dovoljno puta ću dobiti nešto?

 

jeo sam sirovu konjetinu i ljudetinu od zombija, baš uživam :D

 

i sad sam našao ovaj članak da su uklonili nazi tetovaže, stvarno mi se gadi ova današnja politička korektnost, pa po zatvorima ima hrpa tih nacista arijevskih bratstava, i baš bi se u okrutnost ove igre to uklopilo, i oni to morali uklonit. a nije nikom palo na pamet da ako neće nazi tetovaže da ih jednostavno ne odabere??

12 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
LeftY_CRO kaže...

"prison pocket" se odnosi na zatvorski džep, odnosno čmar/anus te prilikom svakog prvog kakanja nakon respawna dobije se random item koji varira od upaljaca do spremnika za metke

I........to je to,sada sam 100% siguran da kupujem igru!

Ne vjeruj ženi koja laže!
12 godina
protjeran
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Ok moze netko na brzinu napisati u par crtica o cemu se radi, znaci napravim si svog lika i ti atributi ostaju tj nadogradujem ih kroz igru, jel to moram svaki put ili mi se lik spremi, kaj s oruzjem itd...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Stjepanj kaže...

Ok moze netko na brzinu napisati u par crtica o cemu se radi, znaci napravim si svog lika i ti atributi ostaju tj nadogradujem ih kroz igru, jel to moram svaki put ili mi se lik spremi, kaj s oruzjem itd...lp

 Napraviš lika i dokle god igraš na tom serveru igraš sa tim likom i atributima i kroz igru ih nadograđuješ tj napreduješ ali puno toga ovisi o hrani koju jedeš i to sve sa likom je jako komplesno ako ždereš non stop ugljikohidrate šećer dobivaš kile itd, sve se u igri svodi na loot, od hrane,medicine,oružja,metaka,opreme,robe,pancirke,kacige,backpack osnovne bandage ili ti ga rags možeš i sam skraftati ako budeš krvario mora biti od čiste odjeće... I osnovna oružja i stvari za kuhanje. Nakon što se opremiš, kreneš lagano u istraživanje otoka i uživaš, ubiješ kojeg vepra, jelena, ispečeš ga. Pečeno meso je najbolji izvor hrane i dugo te drži sitim. Kad se odlogiraš sa servera čekaš 15 sekundi i onda ti lik nestane sa svim tim stvarima koje si imao u inventoryu kad se idući put spojiš na server imaš to sve sa čim si se odlogirao :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 12:36 (BeLLicus).
12 godina
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Koliko GB ima za skinuti? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
ivanzu kaže...

Koliko GB ima za skinuti? 

 

14GB, 21 gb kad raspakira datoteke :)

9 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Stjepanj kaže...

Ok moze netko na brzinu napisati u par crtica o cemu se radi, znaci napravim si svog lika i ti atributi ostaju tj nadogradujem ih kroz igru, jel to moram svaki put ili mi se lik spremi, kaj s oruzjem itd...lp

 

ne moraš svaki put, lik se spremi. obavezno prvo probaj igrati single play, tj. ako si noob za ovakve igre kao naprimjer ja (nikad nisam probao igrati ovak nešto). što se tiče atributa, nisam siguran kako funkcioniraju, mislim da napreduješ kako koristiš određene stvari, npr. ako dosta craftaš to ti napreduje, ali kažem mislim da je tako.

 

u prirodi imaš sve da se pristojno možeš opremiti, odmah napravi kameni nož, samo uperiš pogled prema podu i stisneš F, odma pronađe koji kamen, napraviš nož od toga, režeš drveće i napraviš si koplja za lov i obranu. krpe tj. "rags" su ti zlata vrijedne, pogotovo čiste, probaj ih uvijek imati nekoliko jer ti trebaju da zaliječiš rane. ja sam zgiinuo par puta jer ih nisam imao, sad si odma napravim od one početne odjeće da imam, napravi si onaj backpack što prije da možeš nositi više stvari. tamo pod craft ti piše šta ti treba za koju stvar i imaš više tih jednostavnih alata i stvari koje možeš odmah napraviti i super ti dođu na početku

12 godina
protjeran
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
weco75 kaže...

Tipican primjer balkanskog jala/razmisljnja. Pljuj po svemu sto netko odradi. Vjerovatno sam nisi odradio nista u zivotu pa te zdere tudji uspjeh. Sakri se na forumu ko mali mis i s... po svemu , to ti je domet.

Kada nesto vredi ja cu to sigurno pozdraviti i reci alal vera druze stvarno si napravio posao ali ovo je daleko od toga. Boli mene kurac za njihov uspeh jer ovo je samo veliki hajp koji su sraud i ostali podigli ali eto samo prati brojke na twitch i na steam pa ces da vidis koliko je igraca prvog dana bilo i koliko ih ima sada u toku dana.

 

Evo sada ih ima 44 hiljade a pick je bio 61 hiljada igraca i pricacemo za mesec dana pa da vidimo koliko ce ih igrati ovo sranje, odes da kenjas i dobijes ananas. Gde je logika?

 

Moj domet je mnogo veci i ono sto cu ja da platim zasluzujem po tome i da serem jer od mojih para sam kupio a ne od tvojih i imam pravo da kazem sta mislim, nema to veze jel hrvarska igra ili turska ili albanska ako je ok dacu pare i necu zaliti ali ovo je dno dna. Ali samo se vi busajte u grudi i budute ponosni i podrzavajte ih ali njih svakako boli kurac za vas i za nase misljenje jer ono da im je vazno nase misljenje igru bi dali besplatno ali ovako su im bitne samo pare tako da nemoj da se zaludjujes i da mislis a ja sam podrzao njih, ne ti si samo njima omogucio mnogo bolji zivot nego sto sada imaju. A pitanje je kako ce se stavri u daljem toku razvijati i kada ce da izadju iz rane vaze u finalnu i kako ce na kraju da se bore protiv citera od kojih vec sada ne moze u igri da se zivi.

 

Ali eto samo vi lupajte minuse zabole me za vase misljenje.  

10 godina
protjeran
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
...kad ce cacakteam izbacit igru o kuhanju rakije?.....
metalni punker
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Asteroid1979 kaže...

 

Ali eto samo vi lupajte minuse zabole me za vase misljenje.  

 Da te zaboli ne bi niti pokušao opravdati ono što si napisao

 

12 godina
protjeran
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
D3ViL kaže...
weco75 kaže...

Tipican primjer balkanskog jala/razmisljnja. Pljuj po svemu sto netko odradi. Vjerovatno sam nisi odradio nista u zivotu pa te zdere tudji uspjeh. Sakri se na forumu ko mali mis i s... po svemu , to ti je domet.

 I primjer osobe koju je povukao hype u igru koja ocito nije za njega..., da je igrao neke druge survival igre prethodno prvo bi znao u sta se upusta a i imao perspektivu koliko je ova bolja o u svakom pogledu od prethodnih. Big sandbox "make your own advanture igre" nisu za svakoga, nekome jednostavno developeri moraju kao magarc* da nabiju blinkerse/oglav na glavu samo da vidi pravo i da ga polako vuku za uzde kroz linearne levele od pocetka do kraja uz temeljito objasnjavanje kako i zasto nesto radis...., i ni tu nema nista lose! 

A ta tvrdnja da je "zajeban" isto mi nesto ne pije vode kad je uredno refundao igru ali sto ti kazes tipicno balkanski da se poserem po tudjem trudu.... 

Pa sta ti mislsi da sam ja neko ko je tek juce rodjen pa da se povucem pod hajp i gde svi seru da i ja tu moram. Ne imam svoje misljenje ali moje pare i ja odredjujem sta cu sa njima da radim i kako cu da ih trosim. I naravno ako mi se nesto ne svidja da cu da trazim povrat novca jer imaju oni sada vise nego ja i ne znaci im mojih 17 evra nista ali ako im znaci evo opet cu kupiti igru pa ako od tih mojih para mogu da srede trenutno stanje u igri e onda svaka im cast. 

 

Ali kao sto sam reko onom pre tebe i tebi cu reci, oni su tu mislili svasta da urade ali su se izgubili u svemu tome i zakomlikovali su to previse, i ne netreba mi niko ko ce da me vuce kroz igru i tutorijale i da mi objasnjava kako se nesto igra jer imam dovoljno gejming staza da neke stvari su logicne. 

 

I igrao sam ovakve igre i ni jedan nije opstala duze vremena a zivi bili pa videli nece ni ova jer narod ne voli komplikovane igre i to pitajte koga hocete. Uostalom pisemo za mesec dana da vidimo gde ce igra biti tada. Pa da vidimo ko je bio lud ja sto sam povuko svoje pare nazad ili vi koji ste ostali zarobljeni sa necim sto necete igrati.

 

I sto mislis da samo balkanci seru, samo cekaj pojavice se i neki hrvat, bosanac sa istim misljenjem samo je pitanje vremena. Neko mora da bude prvi i kaze sta misli jer nemoguce da vam se svima igra svidja... ja moj kurac ocecem ako ovde pola njih se nije pokajalo sto je kupilo ovu igru ali cute i misle ma jebes ga nije bitno ali jeste bitno jer igra treba da bude igra a ne obaveza i nerviranje.  

12 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Asteroid1979 kaže...

Kada nesto vredi ja cu to sigurno pozdraviti i reci alal vera druze...............

"Druže" ti si klasican primjer mrzitelja svega sto "komšije" naprave,a da tvoja braca Srbi nisu.

Cijeli svijet prica o Scumu,ali eto,bas kao i na svjetskome nogometnome prvenstvu,braca Srbi pljuju po Hrvatskome uspjehu.Doduse i hvala Bogu,samo vas par ima zajedljivih koji ste ostali zivjeti u proslosti!

Scum je senzacija,pomiri se sa time!

Ne vjeruj ženi koja laže!
12 godina
protjeran
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Seronja nezauzet kaže...
Asteroid1979 kaže...

 

Ali eto samo vi lupajte minuse zabole me za vase misljenje.  

 Da te zaboli ne bi niti pokušao opravdati ono što si napisao

 

 Znas ono, nije sve sto je domace najkvalitetnije ima nesto i u stranoj robi. Tako da kao sto reko zabole me za vase minuse jer ja od njih ne zivim a ti sto si se pre dva meseca registrovao ili ti je to neki alternativni nalog da mozes da kenjas po drugima bez rizika od bana samo nastavi dalje da se krijes misu mekinjasu.

13 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Manja je gledanost jer su ovi koji su gledali - počeli da igraju :)
Zasto bi itko dao svoj proizvod besplatno jer mu je stalo do mišljenja potrošača? Koliko sam vidio, naši devsi prate aktivno na šta se sve ljudi žale i u globalu pokušavaju otkloniti greske. Ljudi po Redditu su začuđeni kolika je komunikacija između njih i igrača. Ekipa je uložila truda i znanja i to se naplaćuje kao i u svakoj drugoj branši. Igra je Early access, dakle čak joj je i svrha da kroz interakciju igrača se igra ispolira da bude full game za izdati. Ako se tebi ne sviđa, argumentirano kažeš zasto ti se ne sviđa i to je u redu, imaš pravo na svoje mišljenje. Druga stvar je ako se većina ljudi ne slaže s tvojim mišljenjem. Po meni je igra bas interesantna i bilo bi mi još draze kad bi izašla možda i na konzole, ali ima godina do toga. Cijela mehanika gdje moraš pratiti toliko stvari o igraču i gdje te navodi da nekom logikom razmisljas kako preživjeti i s čime je fenomenalna sto i je smisao survival igre.
PSN: Carlikaa
13 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Dupli post
PSN: Carlikaa
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 13:02 (FiCoO).
13 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Triple strike *sry mobilni bug je odlican 😂
PSN: Carlikaa
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 13:03 (FiCoO).
5 godina
protjeran
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Asteroid1979 kaže...

 

 Znas ono, nije sve sto je domace najkvalitetnije ima nesto i u stranoj robi. Tako da kao sto reko zabole me za vase minuse jer ja od njih ne zivim a ti sto si se pre dva meseca registrovao ili ti je to neki alternativni nalog da mozes da kenjas po drugima bez rizika od bana samo nastavi dalje da se krijes misu mekinjasu.

Jesi se to ti nalio sinoć da si odlučio doći ovdje da prosipaš svu svoju 'pameti i 'kulturu' ?

A koliko te zaboli za minuse, to si pokazao svojim vrijeđanjem. Eto, da ti i ja udijelim jedan, onako 'vaspitno'.

12 godina
protjeran
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Milka30 kaže...
Asteroid1979 kaže...

Kada nesto vredi ja cu to sigurno pozdraviti i reci alal vera druze...............

"Druže" ti si klasican primjer mrzitelja svega sto "komšije" naprave,a da tvoja braca Srbi nisu.

Cijeli svijet prica o Scumu,ali eto,bas kao i na svjetskome nogometnome prvenstvu,braca Srbi pljuju po Hrvatskome uspjehu.Doduse i hvala Bogu,samo vas par ima zajedljivih koji ste ostali zivjeti u proslosti!

Scum je senzacija,pomiri se sa time!

 Ha ha, senzacija koja ce da zivi mesec dana. 

 

Slusaj vec sam reko da nema to veze ko pravi igru, da je napravio microsoft, bil gejts, ili moj komsija sale isto bih je popljuvao. Jer naravno da se prica o njoj jer su uradili nesto sto ni oni sami ne znaju kako da objasne.

 

Jer da je igra ok nebi oni davali razne tutorijale kako da kreirate lika i sta je sta u igri nego bi to sve islo prirodnim tokom. 

 

Ali kazem ti zivi bili pa se videli na istom ovom mestu za mesec dana da vidimo koliko ce je igraca igrati. Od pocetne cifre na twitcu gde su premasili fortnite u gledanju da sada imaju jedva 22.300 gledatelja a od toga nema ni 1000 njih koji strimuju. Ali vec samo bio napisao koliko ih je danas bilo najvise na stema ali kazem jos uvek je rano jos uvek su ljudi pod utiskom i ne kazem da ces da vidis za nedelju dana ali za mesec dana ces sigurno videti prave brojke koliko ce igraca ostati. 

 

Svi oni koji su dobili za gratis kljuceve su vec danavnih dana se razisli. 

 

I kao sto rekoh opet ponavljam ljudi ne vole komplikovane igre ali ne vole ni kada ih neko kroz celu igru vuce za rukav i govori im gde treba da idu i sta treba da rade.

12 godina
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Imam osjecaj da ti je IQ prenizak za igre ovakvih kalibra

, vjerujem da si ti tip lika koji mrzi Armu, Red Orchestra, Post scriptum, Asseto corsa i sl. jer se jednostavno pogubis. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 13:21 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice