Hogwarts Legacy

poruka: 417
|
čitano: 150.243
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...
SaintGriz kaže...
MEGATAMA kaže...

Prvi dojmovi fantasticni,igram na balanced mode.

 Jel to grafička postavka ili težine igre? Kažu da je prelaka čak i na normal i savjetuju igrati na hard.

Balanced grafika/framerate a tezinu sam stavio na hard.

 Koja je razlika između balanced i performance moda? Znam da tvoj tv kao i moj podržava sve benefite 2.1hdmia pa me zanima, balanced je kao 40 fps ali je otključan fps pa ide i preko? Dok je performance 60 fpsa? 

Balanced se ne sjecam,performance je 60fps...mislim da je balanced 30fps uz 4k i raytrace....

 Msm da ne, fidelity je 4K uz raytrace, balanced je 4K ali otključan fps pa imaš oko 40 u prosjeku ali uz VRR to bude super

Ahh ima i srednji mod,onda je to valuda 40fps za 120hz ekrane,ja sam samo probao modove i odlucio se za 60fps....valjda,sad vise nisam siguran dali igram na balanced ili performance 🙃

Pogledat cu kasnije....

 Ma ima tu svega sada, novi sam na PS5 pa treba to sve proučiti što je za šta, što se tiče ove gire, ima Fidelity to je čisti nativni 4K u 30fpsa i ima još Fidelitey sa ray traycom, onda imamo taj balanced koji i dalje nam daje 4K nativnu sliku ali u 40 fpsa i ako imaš VRR možeš uncapped napraviti pa onda ide između 40 i 60 i zadržava najbolju grafiku, i ima taj preformanse to je valjda 1200p sa 60 fpsa lockanim. Kažu da je balanced najbolji... 

12 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

Sad kad su se slegli dojmovi i proslo je vremena rejtam hogwarts 6.5/10

 

Igra je jednostavno prejednostavna i nema pomoci.

15 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Rocinante2112 kaže...

Sad kad su se slegli dojmovi i proslo je vremena rejtam hogwarts 6.5/10

 

Igra je jednostavno prejednostavna i nema pomoci.

A otprilike i meni tako. Sam svijet je preljep i fenomenala ali igra postane monotona nakon jedno 10 sati a najteži dio igre je pritiskanje R2 s uključenim haptic feedbackom

13 godina
offline
Hogwarts Legacy

Napokon uhvatio malo vremena i odigrao par sati. jedno pitanje kad si već spomenuo R2: jel to "by design" da ponekad ne "hvata" komandu ili meni joystick rikava pa neće svaki put uhvatiti ? Imam feeling da od 6 puta koliko kliknem onaj basic spell, jedno 4 puta "pukne" a dva puta jednostavno se ništa ne desi. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Hogwarts Legacy

Počeo u petak baš guštam, lvl 21, otključavam sve lagano, alohomora je lvl 3 mogu sad otključati sva vrata. Igra je prekrasna, još moram neoprostive kletve otključati do toga nisam došao. Poslušao sam savjete drugih i rečeno mi je da ne idem na "čišćenje" mape prije nego maxam lvl jer sva oprema iz chestova će biti lvl na kojem sam. Sve u svemu zabavljam se odlično i baš guštam u kombinaciji spellova. Mada očistiti ovu igru 100% će biti pain in the ass, one field pages u dvorcu će biti ne moguće naći bez yta a i sa tim bi trajalo i trajalo. 

Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

Slažem se za 100% očistit, bit će pain in the a**.

u biti sam skužio da me jedna stvar jako ali baš jako živcira, a to je koliko mi je loše napravljena 3D mapa Hogwardsa, ubija me to.

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
16 godina
offline
Hogwarts Legacy

Uspio sam počistiti Hogwarts Legacy, save game kaže da mi je za to trebalo 72 sata. 

 

Sama igra je podosta jednostavna, nema tu nekog izazova. No, kao fanu serijala, gušt mi je bio landrat lokacijama iz knjiga i filmova, soundtrack u igri je odlično odrađen, grafika također. Main questovi i neki sporedni (Sebastianov recimo) su bili zabavni, ostalo je onako... open world gamesasto tj repetitivno i zamorno. 

 

Kad podvučem crtu, zabavila me igra i ako bude kakav DLC ili nastavak jednog dana - rado ću i to zaigrati. :)

 

 

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Gajotres kaže...
Rocinante2112 kaže...

Sad kad su se slegli dojmovi i proslo je vremena rejtam hogwarts 6.5/10

 

Igra je jednostavno prejednostavna i nema pomoci.

A otprilike i meni tako. Sam svijet je preljep i fenomenala ali igra postane monotona nakon jedno 10 sati a najteži dio igre je pritiskanje R2 s uključenim haptic feedbackom

 NEB znao jer sam igro na kompu na mis. Al neznam,apsolutno sve igre releasane danas SU PRELAGANE.

Puzzle za 7 godisnjaka, protivnicki AI napisan od strane istih...Basic skill tree. Sve nešto basic,okrljušteno. al bitno da lijepo izgleda.

Ja neznam više na kojim tezinama zapocinjat igre jer se apsolutno ne isplati išta osim najtezih. A i vecinom vremena na pol igre ti je više dosta zivota jer je core gameplay loop jednostavan (A.k.a konzolitis).

Meh

12 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

Meni ste fascinantni vi koji od igara koje imaju teen rating tražite ne znam kakav difficulty.

 

Plus, otkad su izašle souls igre pola ljudi ko da je dobilo fetish na mazohizam pa traže da igra bude kao posao a ne jednostavan oblik zabave.

12 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

daleko od toga,ja sam zelim igru koja nema AI koji je glup ko 3 qrca. a budimo realni u vecini igara izuzev par povecanje difficultya samo napravi bullet sponge od protivnika i to je to. Sori šta imam 33 godine i jednostavno više ne pušim foru jebiga,nsiam target audience al budimo realni velika vecina ovdje je 25+ siguran sam. Nije da zelim sadomazo challenge koji je unforgiving ala dark souls (doslovce ritam igra što se combata tiče), neg jednostavno zelim protivnike koji ne cekaju da ih sašijem,koji me doslovce s 3 metra fulaju,ne reagiraju na environment ikako itd itd...

16 godina
offline
Hogwarts Legacy

Slažem se sa kolegom iznad po tom pitanju.

 

Nisam uopće fan souls igara, nije moj tip i sve 5, svakom svoje.

 

Imam 44 (dakle matori konj), gejmam od svoje 4. godine, kad sam rekao da je malo pre jednostavna mislio sam na normal mode u igri. Većinu uvijek igram na normal jer se prvenstveno zelim zabavit i ne mucit previse, buduci da mi je gaming u zadnjih xx god usputna razonoda između obaveza. Obično normal bude fino izbalansiran pa nemam potrebe ništa mrdati. U HL normal je prejednostavan, sve što treba raditi je dodgerollati se i to je to, još se i nacrta kad se točno treba dodgerollnuti i to onda nije nikakav izazov. Napominjem, igra pored tog normala ima dva još lakša moda: easy i story mode. 


Dakle, samo sam naviknuo da je normal nešto izazovniji... pa sam iz tog razloga prebacio na hard i to mi je bilo ok.

 

Svatko će odabrati što mu više odgovara  

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Hogwarts Legacy

42h za sada. Priča je uskoro gotova ali ostavio sam to za kasnije. Čim sam dobio Avadu Kedavru počeo sam čistiti mapu. Neoprostive kletve su op totalni.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Rocinante2112 kaže...
Gajotres kaže...
Rocinante2112 kaže...

Sad kad su se slegli dojmovi i proslo je vremena rejtam hogwarts 6.5/10

 

Igra je jednostavno prejednostavna i nema pomoci.

A otprilike i meni tako. Sam svijet je preljep i fenomenala ali igra postane monotona nakon jedno 10 sati a najteži dio igre je pritiskanje R2 s uključenim haptic feedbackom

 NEB znao jer sam igro na kompu na mis. Al neznam,apsolutno sve igre releasane danas SU PRELAGANE.

Puzzle za 7 godisnjaka, protivnicki AI napisan od strane istih...Basic skill tree. Sve nešto basic,okrljušteno. al bitno da lijepo izgleda.

Ja neznam više na kojim tezinama zapocinjat igre jer se apsolutno ne isplati išta osim najtezih. A i vecinom vremena na pol igre ti je više dosta zivota jer je core gameplay loop jednostavan (A.k.a konzolitis).

Meh

Pocisti sve bossove u Elden Ringu pa dodji ovdje pisat kako ti je bilo prelagano 😁

12 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
MEGATAMA kaže...
Rocinante2112 kaže...
Gajotres kaže...
Rocinante2112 kaže...

Sad kad su se slegli dojmovi i proslo je vremena rejtam hogwarts 6.5/10

 

Igra je jednostavno prejednostavna i nema pomoci.

A otprilike i meni tako. Sam svijet je preljep i fenomenala ali igra postane monotona nakon jedno 10 sati a najteži dio igre je pritiskanje R2 s uključenim haptic feedbackom

 NEB znao jer sam igro na kompu na mis. Al neznam,apsolutno sve igre releasane danas SU PRELAGANE.

Puzzle za 7 godisnjaka, protivnicki AI napisan od strane istih...Basic skill tree. Sve nešto basic,okrljušteno. al bitno da lijepo izgleda.

Ja neznam više na kojim tezinama zapocinjat igre jer se apsolutno ne isplati išta osim najtezih. A i vecinom vremena na pol igre ti je više dosta zivota jer je core gameplay loop jednostavan (A.k.a konzolitis).

Meh

Pocisti sve bossove u Elden Ringu pa dodji ovdje pisat kako ti je bilo prelagano 😁

 apsolutno nevolim igrat souls like igre iako postujem Elden Ring jer je barem open world pa se dijelovi koji su u drugim souls serijalima forsirani mogu zaobic,,,ali kao igra mi je totalna trulina taj combat system i ne zanima me uopce.

13 godina
offline
Hogwarts Legacy

Evo taman završih priču u HL-u. Zanimljiva igra, većinom ju igram jer sam fan serijala, a te priče lako/teško ostavit za neki drugi put, ipak mislim da je cilj igre zabavit se i svakom fanu serijala će igrica bit izvrsna.

Puno je još side contententa za odradit, fino su ugurali side questove da nije prenatrpano ko u assassins creedu, ono čist taman.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Rocinante2112 kaže...
MEGATAMA kaže...
Rocinante2112 kaže...
Gajotres kaže...
Rocinante2112 kaže...

Sad kad su se slegli dojmovi i proslo je vremena rejtam hogwarts 6.5/10

 

Igra je jednostavno prejednostavna i nema pomoci.

A otprilike i meni tako. Sam svijet je preljep i fenomenala ali igra postane monotona nakon jedno 10 sati a najteži dio igre je pritiskanje R2 s uključenim haptic feedbackom

 NEB znao jer sam igro na kompu na mis. Al neznam,apsolutno sve igre releasane danas SU PRELAGANE.

Puzzle za 7 godisnjaka, protivnicki AI napisan od strane istih...Basic skill tree. Sve nešto basic,okrljušteno. al bitno da lijepo izgleda.

Ja neznam više na kojim tezinama zapocinjat igre jer se apsolutno ne isplati išta osim najtezih. A i vecinom vremena na pol igre ti je više dosta zivota jer je core gameplay loop jednostavan (A.k.a konzolitis).

Meh

Pocisti sve bossove u Elden Ringu pa dodji ovdje pisat kako ti je bilo prelagano 😁

 apsolutno nevolim igrat souls like igre iako postujem Elden Ring jer je barem open world pa se dijelovi koji su u drugim souls serijalima forsirani mogu zaobic,,,ali kao igra mi je totalna trulina taj combat system i ne zanima me uopce.

Ok.

9 godina
offline
Hogwarts Legacy

Ja završio danas, 100% sve pokupljeno. Užasan grindfest što se toga tiče i ubisoft formula, radiš 100x jedno te isto ali eto igra mi je ovako vrh pa sam išao sve odraditi a obično prelazim igre da to bude 100%. Ovo je bilo baš zahtjevno, one field guideove po Hogwartsu 100% skupit je noćna mora. No dobro... Što se tiče same igre dobra je ali moglo je to bolje svaki quest se svodi na to da ideš u spilju,tunel,podrum,chamber, Hogwarts ostao neiskorišten a napravljen je maestralno... 

Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Hogwarts Legacy

Grafika na tome je fenomenalna. Mami me da kupim gpu, procesor i napajanje samo zbog igre.  Proći će, bar do jeseni.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
cvaja997 kaže...

Grafika na tome je fenomenalna. Mami me da kupim gpu, procesor i napajanje samo zbog igre.  Proći će, bar do jeseni.

 Meni sve valja jedino bi vizualan dojam mogao biti jos bolji kao npr u CP2077 onda bi to bio  vrh.

Za tu igru sam kupio 4k pc.

Eire
9 godina
offline
Hogwarts Legacy

Platina za kraj, nakon što se namučiš kao konj da riješiš igru 100% moraš još 3 puta započeti igru u različitim domovima i doći u istima do jednog dijela igre za 3 preostala trofeja, to sam izrašao na brzinu i platina je tu nikad teža :D. Bacamo se na Horizon Forbidden West

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2023 14:32 (BeLLicus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Hogwarts Legacy

Nakon nekih 50-tak sati prešao napokon i moram priznat....meh. Ništa posebno.

 

Main story je...neznam kako ga opisati.... slab? ima li uopće poantu? Uglavno, nije me se dojmio. Igrao sam igre sa side questovima koji su bolji od main storya u HL.

NPC-evi su ok, ništa posebno. Dosta ih je lako zaboravljivo i nemaju neki veliki utjecaj na odluke i igru. Možda da je bila neka companion mehanika pa da te Poppy ili Natty ili Seb cijelo vrijeme prate, da biraš koga ćeš voditi. Ovako je dosta mlako.

Side questovi su također lako zaboravljivi. Par će mi ostati u sjećanju, veliku većinu sam već zaboravio.

 

Jedino pozitivno što mogu napisati za igru je borba koja je odlična kad otključaš sve spelove. Baš se osjećaš kao powerhouse pred kraj igre, čak i na najtežoj razini. To mi je bilo gušt.

 

Čini mi se da bi bilo puno bolje da su se više posvetili samoj školi i hogsmeadu. Da je main story smješten tamo, među profesore i učenike. Da više ideš na predavanja pa se natječeš sa drugim učenicima, igraš quidditch, radiš spačke. Uglavnom Bully: Hogwarts edition

 

 

 

A sada Jedi Survivor

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
quickr kaže...

 Uglavnom Bully: Hogwarts edition 

 Čak i nešto u stilu Persone 5 bi funkcioniralo u tom svijetu.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Hexfire kaže...
quickr kaže...

 Uglavnom Bully: Hogwarts edition 

 Čak i nešto u stilu Persone 5 bi funkcioniralo u tom svijetu.

 

a mix bullya i persone u hogwartsu bi rasturio, u tako nešto bi sigurno upucao preko sto sati 

10 godina
offline
Hogwarts Legacy

Pozdrav ima li netko mozda save file sa otprilike 30% igre zavrsene?

Ili ako je presao cijelu igricu da mogu napravit load na određene sekvence u igri

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Acex kaže...

Pozdrav ima li netko mozda save file sa otprilike 30% igre zavrsene?

Ili ako je presao cijelu igricu da mogu napravit load na određene sekvence u igri

 https://savegame.pro/pc-hogwarts-legacy-savegame/

11 godina
offline
Hogwarts Legacy

Jel su makeli denuvo?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Cryogenic kaže...
Acex kaže...

Pozdrav ima li netko mozda save file sa otprilike 30% igre zavrsene?

Ili ako je presao cijelu igricu da mogu napravit load na određene sekvence u igri

 https://savegame.pro/pc-hogwarts-legacy-savegame/

 Hvala ali taj sam vec skinuo i ne mogu vratit save unazad.Ostaje samo zavrsena igra

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice