Dva pitanja - miš i internet veza za igre

poruka: 30
|
čitano: 5.369
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Da ukratko objasnim situaciju - dugo godina sam bio Quake 2 igrač (i Quake 3 / Quake 3 Live povremeno), a igrao sam i neke strategije (StarCraft, Warcraft III). Najviše Quake 2 od svega i to sam igrao u 'zlatno doba' te igre (klanovi u Hrvatskoj, uvođenje ISDN-a i slično).

 

E sada sam pred neki dan ponovno upalio Quake 2 i malo zaigrao. Međutim, čini mi se da mi miš ne odgovara, a spojen sam na internet putem WiFi-a (laptop + veći monitor).

 

Uglavnom, pitanja su:

1.) Molim preporuku za neki ekstra dobar gamerski miš (ne zanimaju me RGB osvjetljenja i slične stvari, zanima me konkretno dobar proizvod) - je li mora biti žičani ili mora biti bez žice (Bluetooth?). Najradije bi Bluetooth ako je dobar za igre zbog praktičnosti. Uglavnom, FPS (pretežito) i strategije. Moja trenutna postavka je više poslovna (u IT-u sam). Ovaj trenutni miš mi u igri (konkretno Quake 2) daje osjećaj kao da nije precizan, odnosno kao da sam 'u vodi', tj. ne znam kako objasniti - kao da ga pomaknem, a on s pomakom reagira u igri (takav je nekakav osjećaj.

 

2.) Pretpostavljam da je bolje da je laptop spojen žičanom vezom nego putem Wifi-a zbog pinga (u FPS-ima) - imam optički internet. Je li to točno?

 

Eto, to je to :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Neznam, imas milione "gejmerskih" miseva na trzistu, najbolji je individualna stvar svakako....

 

Mogu spomenuti onog kojeg ja koristim, ja sam zadovoljan, po mojim kriterijima, dobro lezi u ruci, kvalitetan je, brz i precizan, taman prave tezine za moje navike....

 

Sto naravno ne znaci da nekome nije cisto smece, kako rekoh, sve je to individualno, meni je on recimo bolji za igranje od razvikanih miseva jos razvikanijih proizvodjaca.

 

Radi se o FF No-scope master misu, cijenom od 55eura je nesto skuplji nego sto bih volio, ali, 2 godine vec radi kao nov, nikakav problem s njime.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

1. Imaš temu na forumu "Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša"

 

2. Trebalo bi ti raditi sve uredno preko Wi-Fi - ja, npr. ja imam T-Com-ov ADSL i laptop mi je spojen bežično pa imam uredan ping za igranje (12-16 ms). Također, možeš ga provjeriti putem speedtesta.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Sto se tice prijedloga za mis mozes pogledat preporuke i na forumu , a sto se tice youtube baci oko na ove kanale: " boardzy  " , " hausgaming " , " rocket jump ninja ". Siguran sam da ces pronaci kvalitetan review za mis koji ti se svidja oblikom na nekom od ovih kanala.

 

Zica je uvijek bolja opcija pogotovo ako igras MP, sa wifi uvijek odredeni problemi, nestabilnost pinga itd. Svakako je protivnik u prednosti koji je spojen na kabel i ima 10ms pinga. Ja iskreno vise ne zelim igrati niti jedan MP gdje cu morat biti spojen preko wifi, ako nemam kabel necu ga ni igrat.

11 godina
protjeran
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Sve ovisi o veličini ruke i kako ti leži.

 

Po pitanju tehnikalija razlike nisu prevelike, meni osobno je najvažnije kako leži u ruci, i ima li dodatne utege da se može poštelati.

 

Ja sam lani uzeo ovo Logitech G502 HERO High Performance Gaming Mouse, preporod.

 

Čak i bežićni cherry m&k je iznenađujuće dobar za laptop, njega koristim na lapu ponekad, ali samo za WoT, na PC-u igram s G502 FPS-e, puno je bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre
Jarvan kaže...

Sve ovisi o veličini ruke i kako ti leži.

 

Po pitanju tehnikalija razlike nisu prevelike, meni osobno je najvažnije kako leži u ruci, i ima li dodatne utege da se može poštelati.

 

Ja sam lani uzeo ovo Logitech G502 HERO High Performance Gaming Mouse, preporod.

 

Čak i bežićni cherry m&k je iznenađujuće dobar za laptop, njega koristim na lapu ponekad, ali samo za WoT, na PC-u igram s G502 FPS-e, puno je bolje.

 +1 za gore navedeni miš. Imam ga i ja i daleko najkvalitetniji miš koji sam do sada posjedovao. Iskrena preporuka. Često je i na popustu pa ga se da uloviti za male pare.

 

A što se tiče neta, WIFI bi trebao biti čisto ok za light/non competitive gaming. Pogotovo ako je dobar signal. Ako misliš da nije i ako veza puca te imaš opciju spojiti žicom, onda spajaj.

 

Nemoj se ljutiti, ali pitanja su ti malo basic za nekoga tko je u IT-u

2 godine
neaktivan
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre
quickr kaže...
Jarvan kaže...

Sve ovisi o veličini ruke i kako ti leži.

 

Po pitanju tehnikalija razlike nisu prevelike, meni osobno je najvažnije kako leži u ruci, i ima li dodatne utege da se može poštelati.

 

Ja sam lani uzeo ovo Logitech G502 HERO High Performance Gaming Mouse, preporod.

 

Čak i bežićni cherry m&k je iznenađujuće dobar za laptop, njega koristim na lapu ponekad, ali samo za WoT, na PC-u igram s G502 FPS-e, puno je bolje.

 +1 za gore navedeni miš. Imam ga i ja i daleko najkvalitetniji miš koji sam do sada posjedovao. Iskrena preporuka. Često je i na popustu pa ga se da uloviti za male pare.

 

A što se tiče neta, WIFI bi trebao biti čisto ok za light/non competitive gaming. Pogotovo ako je dobar signal. Ako misliš da nije i ako veza puca te imaš opciju spojiti žicom, onda spajaj.

 

Nemoj se ljutiti, ali pitanja su ti malo basic za nekoga tko je u IT-u

 

Hvala svima, ali vidim da je taj Logitech G502 žičani miš, nisam baš za tu opciju, ali ako je to najbolje onda nemam izbora. Najradije bih Bluetooth miš jer imam novi ultrabook koji ima samo dva Type-C ulaza/izlaza (ok, može se s adapterom spojiti USB-A, ali da si ne zauzimam mjesta).

 

Što se tiče pitanja koja su 'basic', ne ljutim se ništa, sve ok :) Možda ja ponešto i znam o tome svemu, ali namjerno su postavljena pitanja s te perspektive, čisto da čujem razmišljanja :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 11:37 (Huncvut).
10 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre
Huncvut kaže...

 

Hvala svima, ali vidim da je taj Logitech G502 žičani miš, nisam baš za tu opciju, ali ako je to najbolje onda nemam izbora. Najradije bih Bluetooth miš jer imam novi ultrabook koji ima samo dva Type-C ulaza/izlaza (ok, može se s adapterom spojiti USB-A, ali da si ne zauzimam mjesta).

 

Što se tiče pitanja koja su 'basic', ne ljutim se ništa, sve ok :) Možda ja ponešto i znam o tome svemu, ali namjerno su postavljena pitanja s te perspektive, čisto da čujem razmišljanja :)

 Nije samo zicani,imas i G502 bezicni,cisto da napomenem.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

G502 jedna od najgorih opcija za FPS igre.... Al dobro svakome pase nesto drugo

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre
rocko9 kaže...

G502 jedna od najgorih opcija za FPS igre.... Al dobro svakome pase nesto drugo

 Porke?

14 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Jako tezak mis, oblikom mi uopce ne odgovara. Imao sam ga prije nekoliko godina i tek kada sam isprobao neke druge miseve shvatio sam sto je to imat dobar mis za FPS. Jedno je sad ako netko zeli igrat SP naslove i takve stvari, to se moze s bilo cime, ali ako se govori o nekim competitive FPS igrama to je bas los odabir. Kao opcija broj jedan tu je g pro superlight, razer viper, viper mini, glorious modeli, CM 710, roccat burst pro, endgame modeli, zowie modeli.... Mogao bih nabrajati do sutra, svakako je uvijek najbolje dobro istraziti na internetu sto se danas nudi.

 

#1 LOGITECH Pro X Superlight

#2 RAZER Viper Ultimate 

11 godina
protjeran
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

To što ne paše oblik ok, to je  od ruke do ruke.

Ali težina?

Iznimno je lagan, ima i utege za dodat/oduzet. Tako da to nemoze biti problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Cini mi se da je g502 bez utega 121g, dok je GPX navedeni gore tezak samo 63g, to je ogromna razlika... Ovako mozda zvuci da je to sve lagano, ali uzivo i nakon nekog vremena razlika je osjetna. Naravno da na trzistu ima jos laksih miseva.

14 godina
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

G502 je pretežak 121 g, miševi poviše 90 g u gaming svijetu se smatraju teškima tako da je 502 itekako težak, 121 g bez utega ikakvih,sa utezima ahh no comment

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Bilo kome od vas dam random stvar s razlikom par grama, nećete znati koja je teža a koja lakša.

Ovo su dječja preseravanja ukoliko netko od vas nije osvojio koji esl turnir.

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Vidi se da ne igras nista kompetitivno i aktivno sto je sasvim uredu, ali molim te nemoj pisat neke stvari poput ovih za tezinu miseva. ESL turnir nazalost nisam osvojio, necu ga nikad ni osvojit, ali sam potrosio puno vremena i zivaca u CSGO kao primjer pa znam sta pricam. Sve sto zelim je pomoc autoru ove teme da kupi sebi sto bolji mis.

 

Jedno je " par grama " , drugo je razlika od 60g , uzmi mis 120g i 60g pa ces shvatit i sam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 17:06 (rocko9).
11 godina
protjeran
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Razgovaraš s nekim tko je bio kompetitivan još prije 20 godina, danas samo ranked, turniri više ne.

Ne pričam napamet, u 10k eura se možemo okladiti da ti mogu dati 2 stvari razlike 60 grama, nećeš znati koja je koja. Sve ostalo su nebuloze i drkica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Sve se danas igra na low sensitivity,lagani miš doslovno svi koriste jer trebaju veliki pokreti na velikoj podlozi od miša,ako želiš casual onda ok, sve ostalo ne drži vodu,probaj aimlab,kovaak ili neki drugi program.

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 21:39 (Joe Cooker).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre
Ja bi prihvatio ponudu jarvana i digao ulog na 20k eur, uz uvijet da teža stvar bude max 200g.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre
bik kaže...
Ja bi prihvatio ponudu jarvana i digao ulog na 20k eur, uz uvijet da teža stvar bude max 200g.

 Dobro ti stoji nick

15 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre
Jel stojiš iza svoje ponude ili?
11 godina
protjeran
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Uvijek, samo što je problem kaj nemate te pare.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre
Jarvan kaže...

Razgovaraš s nekim tko je bio kompetitivan još prije 20 godina, danas samo ranked, turniri više ne.

Ne pričam napamet, u 10k eura se možemo okladiti da ti mogu dati 2 stvari razlike 60 grama, nećeš znati koja je koja. Sve ostalo su nebuloze i drkica.

 nemoze se ne osjetit jer se radi o 2 predmeta koja se razlikuju po tezini duplo...

 

11 godina
protjeran
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Pričamo o gramima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Koliko to god zvučalo suludo, razlika se osjeti. Razlika kada sam prešao sa G502 na G pro X superlight je bila jednaka prelasku sa 60Hz na 144Hz. Trenutno za rad koristim MX Master 3 koji je 141g i razlika u odnosu na Superlight je ogromna i jako primjetna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Imao (imam ih još doma) i lakše i teže miševe, pazio sam prije na to iz nekog razloga jer su svi prdili da ima razlike koju nisam nikad primijetio.

 

Sad koristim onak koji najbolje leži u ruci, jer svi imaju tehnologiju koja čini razliku jednog do drugog max 1%, dpi i sve sitnice se podešavaju kako ti srce želi, tako da odabere se onaj koji dobro leži, a ostalo rješavaš postavkama. Sve ostalo je preseravanje i "dick measuring".

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre
Jarvan kaže...

Imao (imam ih još doma) i lakše i teže miševe, pazio sam prije na to iz nekog razloga jer su svi prdili da ima razlike koju nisam nikad primijetio.

 

Sad koristim onak koji najbolje leži u ruci, jer svi imaju tehnologiju koja čini razliku jednog do drugog max 1%, dpi i sve sitnice se podešavaju kako ti srce želi, tako da odabere se onaj koji dobro leži, a ostalo rješavaš postavkama. Sve ostalo je preseravanje i "dick measuring".

 Gle to su ti ko gitare. Ima milijon modela. ALi ljudi se uglavnom zadrze na 2-3 koja im najbolje pašu po osjecaju...Ja recimo nemogu smislit prelagane (ko igračka miševe) i kvrgave. Moraju bit simetricni s obje strane itd itd...
ali rec da ne osjetis razliku 2 predmeta koji su doslovce duplo razliciti iako je u gramima je glupost. 60 vs 120 nemos ne osjetit. makar drko s desnom rukom mahnito 2 tjedna da nemas osjecaja za tezinu -.-

13 godina
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Najbolje da se razlika ne osjeti. Ko main mouse koristim SS Prime+ od 71g mase a u onoj hyperx akciji sam uzeo bežični pulsefire dart sa 108g.

Jedan i drugi su mi na stolu ali svaki put kad uzmem dart-a, skužim da je miš fakat težak. Kad imaš mogućnost izmjenjivat jedan i drugi, vrlo brzo se skuži razlika u gramima. Ma i 10-20g već djeluje različito.

 

Probaj roknut tolko grama razlike u zvjezdanoj prašini pa da vidiš kak se ne osjeti. Hebeni diznilend 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dva pitanja - miš i internet veza za igre
dax-lax kaže...

Najbolje da se razlika ne osjeti. Ko main mouse koristim SS Prime+ od 71g mase a u onoj hyperx akciji sam uzeo bežični pulsefire dart sa 108g.

Jedan i drugi su mi na stolu ali svaki put kad uzmem dart-a, skužim da je miš fakat težak. Kad imaš mogućnost izmjenjivat jedan i drugi, vrlo brzo se skuži razlika u gramima. Ma i 10-20g već djeluje različito.

 

Probaj roknut tolko grama razlike u zvjezdanoj prašini pa da vidiš kak se ne osjeti. Hebeni diznilend 

 mislim ak ljudi osjete latenciju od cca 7-8 ms onda ce i osjetit 60 grama razlike :D al ne. mi smo svi ludi

15 godina
offline
Dva pitanja - miš i internet veza za igre

Osjeti se razlika. Da imaš nešto šta je teško 1kg i 1kg + 60g, tu razliku vjerojatno ne bi osjetio. Ovdje se osjeti jer je jedna stvar skoro duplo teža od druge pa se itekako osjeti iako je to samo 60g.

E sad, da li svakome paše ultra laki miš..to bi se dalo raspravljat. Meni za sad paše. Imam Logitech G603 i Endgame XM1.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice