Diablo 4

poruka: 1.930
|
čitano: 496.353
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Diablo 4

Smijes valjda dojmove rec bez da dajes detalja :P

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Diablo 4
Eire
Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Diablo 4

još se privikavam na open world.. ima puno questova i igra je poprilično teška kako i treba biti. Grafika je odlična i dosta zahtjevna za 4k i ugodno igranje 3080rtx.  Probao na 3060 vuče se ali to če možda još optimizirati.

po svemu viđenome prvi dojmovi su odčični a igra je mix D2 i D3 plus open world

 

be Cool
15 godina
offline
Diablo 4

evo dobio sam prva dva legendary itema. Jednog ringa za level 32. nakon sto sam ubio world bossa  (imas 15 min sa ostalima da ga ubijete). I jedne rukavice legendary.

Posvečenost detaljima je nevjerovatna i mislim da su se stvarno potrudili da endgame bude jako pun questovima.

Ima jako puno side questova. Igra nije bjesomučno brza kao D3 gdje samo letiš i kosiš sve oko sebe. Više vuče na d2 svakako po tome pitanju

 

be Cool
Moj PC  
11 0 hvala 7
15 godina
offline
Diablo 4

Sve legendary iteme koje sam dobio su baš sa druida sa kojim igram, volio bih više kada bi dobivao za sve klase. kako sam napredovao kroz igru bila je sve lakša što nije dobro.

za sada nema bijelih itema za runes, niti mi je dropao runu. nisam dobio ni set item, takodjer u igri nema belt uopce, nema ni charms.

vjerovatno je to sad u beta verziji tako.

loot system više podsjeća na d3 nego na d2 za sada što nije dobro (žuti itemi padaju kao kiša pa ni ne gledaš više koji su samo salvage)

ako usporedim napredak u D2 je puno teži i zahtjevniji nego u d4

 

be Cool
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 11:10 (Horned Reaer).
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
online
Diablo 4

IMHO, nove generacije sve žele brže, sumnjam da bi uveli niski droprate kao u D2.

 

Doduše u D:I smatram da je droprate suviše nizak, ali to je P2W igra (imam klan koji me vuče, pa nisam baš previše potrošio ni tamo). Ali mi se čini da server na kojem igram umire.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 12:36 (TomoR).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Diablo 4
TomoR kaže...

IMHO, nove generacije sve žele brže, sumnjam da bi uveli niski droprate kao u D2.

 

Doduše u D:I smatram da je droprate suviše nizak, ali to je P2W igra (imam klan koji me vuče, pa nisam baš previše potrošio ni tamo). Ali mi se čini da server na kojem igram umire.

 Ne znam, meni je to recimo loše.

Ja sam u D3 naviknut da stalno frcaju itemi, ali kako gore kolega kaže, više ih ni ne gledaš, samo salvage ako nije ancient legendary ili set item.

 

Zadnje na D3 kad sam gledao iteme je kad je još RM AH postojao i kad je bilo žutih boljih od legendary, kad su se takvi super rollani žuti mogli prodati za pare.

 

 

Da, mlađe generacije vole taj brzi ritam, žive boje, dinamiku, dropove... ali čemu to kad je 99,9% letenje kroz mobove i ignoriranje dropa?

 

Dao sam malome da proba igrati civilization 5, bilamu je zanimljiva 20 minuta, onda je zaključio da ima previše čitanja i muke oko ničega, da se niš ne dešava. Ne želim reć da ima veze 4k TBS igra sa ovime, već da to što rade mladima nema smisla, sve žele sad i odmah i samo da sve skače, leti, svira i blješti na ve strane, forma bez sadržaja.

 

D4 ako ispadne takav, ili još gore, sličan immortalu (gdje se svaka glupost plaća, gdjeimaš 2 pretplate i samo za jednog lika, koji je čisti P2W), mislim da je to zanji čavao u lijesu Blizzarda, što se mene tiče barem, a sretno im zadržavati mlađe generacija sa pregrštom sve jeftinijeg i dostupnijeg sadržaja drugih proizvođača. Sami to rade, a svoje klince ne mogu uloviti da preko 10 dana posvete nećemu, prolete kroz sadržaj i traže novo, drugačije, slično, ali ne isto, samo da se mijenja.

15 godina
online
Diablo 4

Koliko sam ja shvatio, D4 će imati samo skinove koji se plaćaju (+tipa BattlePass gdje možeš dobit brže/više itema koje možeš i onako nafarmati), ostalo bi sve trebalo "normalno", dakle da ne bude P2W.

 

Živi bili pa vidjeli.

 

Ali nekako ima osjećaj da će imati evente/bossove na "timeru", kao i D:I, ali otom potom, dok sam ne vidim betu/endgame.

 

BTW, deinstalirao D:I danas, najviše zbog loše izvedenog PvP-a, a kojeg kao trebaš za daily, te prespori napredak ako ne platiš hrpu para.

 

Inače, smanjio se broj igrača dosta, i oni podigli sve cijene u ingame shopu za 20% . Također, počinju spajati servere, pa je to valjda i dodatna potvrda odumiranja igre.

 

Sorry za djelomični off-topic

 

Što se tiče "privrženosti igrama", moj stariji sin obožava Warhammer serijal, te Heroes of Might & Magice - ne mogu ga navući na D3. Mlađi uglavnom sam sklada muziku na kompu, ili igre razne igre na Robloxu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2022 19:18 (TomoR).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Diablo 4

60$ igra+20$ dobar add-on kasnije, nit lipe...

Problem je sto se D4 dizajnira da te navuce(prvih 20-30 sati je najvjerovatnije jako dobro), a onda pocinje polako muznja...

Naprosto necu participirat.
Iskreno, savjetovao bi svim gamerima da se malo raskokodacu, ovo sta rade od ljudi je smjeh, pomalo guraju granicu koja je sad postala apsurdna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 8:45 (EpicFailGuy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Diablo 4

Sto je vise informacija o D4 vani to mi se vise cini da ga necu igrati, a definitivno necu prednaruciti ili kupiti u prvom tjednu od launcha.

 

Loot sistem je dokaz da nisu nista naucili i prakticki je Diablo 3.5. A Diablo 3 osobno nisam vec oko 7-8 god upalio i sanse su da necu vise nikada jer su potpuno unistili glavnu poantu igre a to je zabavan i rewarding progression. Trenutacni Diablo 3 je - levelaj 10 minuta do max lvl, odma dobis cijeli end game gear unutar dan-2, i onda krece loot shower gdje dobivas valjda 30 legendarya po satu ali vec unaprijed znas da su svi najvjerojatnije smece/ neupotrebljivi. Znaci prvo pogledas dal je ancient, ako nije automatski disenchant. Ako je ancient, identificiraj i vidi jel rollalo dobru kombinaciju statsa, ako nije disenchant. Ako je ancient i rollalo je dobre statove, provjeri kolko je visok roll unutar range, else disenchant. Zivi uzas. Samo i iskljucivo iritantno i nista drugo.

 

U D2 sta god da radis, dobijes nesto korisno sta ce ti dobro doc za druge likove/ za dat nekom, ili za trejdati za nesto sto ti treba. Naravno ima i tu set vezanih problema kao d2jsp itd., ali opet mi je 10 puta bolji osjecaj svako tolko dobiti nesto bar otprilike korisno nego beskonacna kisa "legendarya" koji imaju dobrano ispod 1% sanse da ista valjaju.

 

A inace i izvan loot sistema izgleda na zalost kao Diablo 3 u vecini stvari osim po grafici koja je definitivno puno bolja. Diablo 3 + MMO sistemi koji su izgleda uglavnom "preuzeti" iz Lost Arka. Sto nije nuzno lose jer je Lost Ark fenomenalan u nekim aspektima, al jednostavno nemam vise vjere u Blizzard kolko je crno pod noktom...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Diablo 4

u d4 su unique itemi jači od legendary  a drop rate im  je OK sličan kao u Diablo 2. Na njima ne možeš nista mjenjati več kako je dropao to je to ! Niti ga možeš trejdati.

svakih 2 sata igre u prosjeku možda dobijem jedan takav

 

 

 

Legendary itemi su slabiji od unique i oni dosta često padaju (cca svakih 10 min jedan) i svaki ima svoj legendary affiks kojeg mozes promjenit za neki drugi leg affix a možeš promjeniti i neki property na itemu.

 

 

 

 

be Cool
15 godina
offline
Diablo 4

level 75 Druid. Mogu samo reć ukratko da je ova igra daleko od toga da bude gotova. Itemi neki nemaju ni slike a da ne kažem da padaju manje više skroz isti jer druge jos nisu ni napravili.

Sa tehničke strane grafika i artwork je savršenstvo dakle nisam nikad nešta ljepše vidio!

Glazba je shit za sada ne svidja mi se.

Gameplay je OK malo prešareno efekti na sve strane trebaju to smanjiti to šarenilo. Borba je slična kao u Diablo 3. Copy Paste

Puno tog još tu treba u igru čak mislim da je najbolje da je odgode dok ne ispeglaju to sve.

 

be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 6
15 godina
offline
Diablo 4

svaki Amulet u igri na sebi ima ALL resistance, a bogami i svaki ring u igri ima na sebi Resistance za dva elementa.
Svi ama baš svi itemi su isti samo kako dižeš level tako su im i statsi veči
I onda ima taj legendary power koji se vrti u krug imaš cca 20 legendary powera i samo dobivaš iste iteme totalna glupost

Ne znam toliko je loša itemizacija u igri da je to očajno. DOSLOVNO djeca iz vrtića bi napravili bolju itemizaciju ovo je jedini ALI i jako bitan downside u igri.

Jako sam razočaran itenizacija je očajna

be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Diablo 4

Da, problem je sto je to daleko najbitniji aspekt, rekao bih cak i bitniji od same borbe. I stvar di je Diablo 3 najgore podbacio, a sve se cini da nisu nista naucili i da opet idu na isto ili jos gore.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Diablo 4

mislim da idu na gore...nažalost

be Cool
15 godina
online
Re: Diablo 4
Minneyar kaže...

Da, problem je sto je to daleko najbitniji aspekt, rekao bih cak i bitniji od same borbe. I stvar di je Diablo 3 najgore podbacio, a sve se cini da nisu nista naucili i da opet idu na isto ili jos gore.

 Iskreno borba je uvijek bila užasno repetitivna, bez bitnih iznenađenja i neočekivanih izazova jednom kad prođeš kampanju.

Ono što je mene guralo je item grind koji je omogućio da sve skupa digneš na veću težinu, gdje onda radiš opet jedno te isto.

 

Ako su itemi loši, onda ne znam što te gura.

 

Utjeha može biti da je ovo beta i privremeno, da su itemi placeholderi sa all res dok ne izrade balansirani gear bez toga.

15 godina
online
Diablo 4

Hrpa streamera upravo streama gameplay D4:

 

npr: https://www.twitch.tv/wudijo

 

Novosti na Maxrollu:

https://maxroll.gg/d4/news/diablo-4-new-maxroll-website-branch

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Diablo 4
TomoR kaže...

Hrpa streamera upravo streama gameplay D4:

 

npr: https://www.twitch.tv/wudijo

 

Novosti na Maxrollu:

https://maxroll.gg/d4/news/diablo-4-new-maxroll-website-branch

 

 Moze se streamat? Kak da nadjem streamere koji udaraju D4?

15 godina
offline
Diablo 4

Danas dobivamo datum izlaska igre navodno je to 6.6.2023

 

be Cool
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Diablo 4
BorgMater kaže...
TomoR kaže...

Hrpa streamera upravo streama gameplay D4:

 

npr: https://www.twitch.tv/wudijo

 

Novosti na Maxrollu:

https://maxroll.gg/d4/news/diablo-4-new-maxroll-website-branch

 

 Moze se streamat? Kak da nadjem streamere koji udaraju D4?

 Ma, streamali su snimljene materijale koji se mogu naći na MaxRoll-u. Siječanj/Veljača valjda Open Beta...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 11:33 (TomoR).
3 godine
offline
Re: Diablo 4
Horned Reaer kaže...

Danas dobivamo datum izlaska igre navodno je to 6.6.2023

 

 dobro da nije 6.6.6666

13 godina
offline
Re: Diablo 4
Još stignu odgoditi
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Diablo 4

Izgleda da je 6.6.2023. službeni datum izlaska:

 

https://diablo4.blizzard.com/en-us/

 

Najava za release:

https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/23880208/meet-your-maker-on-june-6-pre-purchase-diablo-iv

 

Službeni trailer:

 

Datum za open betu nisam vidio, no 15.12. najavljen novi blog.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Diablo 4

Mislim da ću ovaj put ipak malo pričekati s kupnjom u odnosu na Diablo 3. Gledao sam Skillupov preview i izgleda mi to čist ok, ali dok ne vidim monetizaciju i end game neću uzimati. Možda početkom 2024.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Diablo 4

biti će i Collectors Edition u gear store kupiti od 15.12.2022 

Collector eidtion neće imati game code već samo goodies

 

be Cool
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Diablo 4

Sve gore i gore... 90 eura za head start (prakticki mandatory ako mislis ozbiljno igrat?)... I onda naravno Battle Pass u more-than-full-price igri, uz sve ostale mehanizme monetizacije. Tipican Blizzard, cudim se da nemaju i subscription fee.

 

A sama igra izgleda ok, al ne znam, po meni nije nista spektakularno ni novo u odnosu na postojece ARPG-e, izgleda ko Diablo 3 s grimdark filterom. Combat izgleda znacajno losije nego u Lost Arku. Meh, sanse su da ne uzimam i cekam objektivne reviewe i neki discount koji mjesec nakon launcha.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Diablo 4

Sa ovim što čitam o cijenama sve više podsjeća na Immortal... nadam se da ljudi neće nasjest, ali vidim sve više koji plaćaju i nije im žao...

grozim se takve budućnosti gaminga

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Diablo 4

Glavno da su oni nabili cijene, uveli pizdarije tipa skinovi, mountovi, battle passovi... za koje ce pokupiti dodatne pare, a jos nisu naveli ni requirementse. Cash grab im je jedino na pameti. Ide kraj godine pa treba "uljepsati financije".

Doduse. Cim procitah battle pass dalje ni ne zelim. Nakon one "promaje" od DI, jos jedan diablo koji cu zaobici.

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Diablo 4
Minneyar kaže...

Sto je vise informacija o D4 vani to mi se vise cini da ga necu igrati, a definitivno necu prednaruciti ili kupiti u prvom tjednu od launcha.

 

Loot sistem je dokaz da nisu nista naucili i prakticki je Diablo 3.5. A Diablo 3 osobno nisam vec oko 7-8 god upalio i sanse su da necu vise nikada jer su potpuno unistili glavnu poantu igre a to je zabavan i rewarding progression. Trenutacni Diablo 3 je - levelaj 10 minuta do max lvl, odma dobis cijeli end game gear unutar dan-2, i onda krece loot shower gdje dobivas valjda 30 legendarya po satu ali vec unaprijed znas da su svi najvjerojatnije smece/ neupotrebljivi. Znaci prvo pogledas dal je ancient, ako nije automatski disenchant. Ako je ancient, identificiraj i vidi jel rollalo dobru kombinaciju statsa, ako nije disenchant. Ako je ancient i rollalo je dobre statove, provjeri kolko je visok roll unutar range, else disenchant. Zivi uzas. Samo i iskljucivo iritantno i nista drugo.

 

U D2 sta god da radis, dobijes nesto korisno sta ce ti dobro doc za druge likove/ za dat nekom, ili za trejdati za nesto sto ti treba. Naravno ima i tu set vezanih problema kao d2jsp itd., ali opet mi je 10 puta bolji osjecaj svako tolko dobiti nesto bar otprilike korisno nego beskonacna kisa "legendarya" koji imaju dobrano ispod 1% sanse da ista valjaju.

 

A inace i izvan loot sistema izgleda na zalost kao Diablo 3 u vecini stvari osim po grafici koja je definitivno puno bolja. Diablo 3 + MMO sistemi koji su izgleda uglavnom "preuzeti" iz Lost Arka. Sto nije nuzno lose jer je Lost Ark fenomenalan u nekim aspektima, al jednostavno nemam vise vjere u Blizzard kolko je crno pod noktom...

 

 

Ovo za Lost Ark je istina, neloša igra skroz. Istina da je ona Korejski p2w-mmo grinder ali igra je skroz ok tko voli takve stvari.

15 godina
online
Re: Diablo 4
Hajder kaže...
Minneyar kaže...

Sto je vise informacija o D4 vani to mi se vise cini da ga necu igrati, a definitivno necu prednaruciti ili kupiti u prvom tjednu od launcha.

 

Loot sistem je dokaz da nisu nista naucili i prakticki je Diablo 3.5. A Diablo 3 osobno nisam vec oko 7-8 god upalio i sanse su da necu vise nikada jer su potpuno unistili glavnu poantu igre a to je zabavan i rewarding progression. Trenutacni Diablo 3 je - levelaj 10 minuta do max lvl, odma dobis cijeli end game gear unutar dan-2, i onda krece loot shower gdje dobivas valjda 30 legendarya po satu ali vec unaprijed znas da su svi najvjerojatnije smece/ neupotrebljivi. Znaci prvo pogledas dal je ancient, ako nije automatski disenchant. Ako je ancient, identificiraj i vidi jel rollalo dobru kombinaciju statsa, ako nije disenchant. Ako je ancient i rollalo je dobre statove, provjeri kolko je visok roll unutar range, else disenchant. Zivi uzas. Samo i iskljucivo iritantno i nista drugo.

 

U D2 sta god da radis, dobijes nesto korisno sta ce ti dobro doc za druge likove/ za dat nekom, ili za trejdati za nesto sto ti treba. Naravno ima i tu set vezanih problema kao d2jsp itd., ali opet mi je 10 puta bolji osjecaj svako tolko dobiti nesto bar otprilike korisno nego beskonacna kisa "legendarya" koji imaju dobrano ispod 1% sanse da ista valjaju.

 

A inace i izvan loot sistema izgleda na zalost kao Diablo 3 u vecini stvari osim po grafici koja je definitivno puno bolja. Diablo 3 + MMO sistemi koji su izgleda uglavnom "preuzeti" iz Lost Arka. Sto nije nuzno lose jer je Lost Ark fenomenalan u nekim aspektima, al jednostavno nemam vise vjere u Blizzard kolko je crno pod noktom...

 

 

Ovo za Lost Ark je istina, neloša igra skroz. Istina da je ona Korejski p2w-mmo grinder ali igra je skroz ok tko voli takve stvari.

 Nitko to ne voli, toleriraju ljudi jer je dobar gsmeplay, pa u nedostatku konkurencije koja pruža slično, a sa alternativnom metodom naplate.

 

Kroz godine sve više ljudi "puca" , odnosno pristaje plaćati, jer drugačije gube prednost, ili troše više vremena na grind da bude besplatno u igri. Kako počinju raditi, imaju novaca, manje vremena i slično, statistički više ljudi tada počne plaćati, nego što odustane od igre.

 

Sa godinama je situacija sve gora, jer su skužili developeri da ako dižu cijenu i uvode više vrsta naplate, da će ljudi svejedno igrati poznate franšizejer ih čekaju i željni su, pa će povući i ekipu u to itd.

 

e, sad, serveri koštaju, cloud košta, security košta, cijene su sa godinama sve veće itd, nisam ja protiv toga da oni imaju naplatu, ali base game plus 10-15$ pretplate mjesečno, tj. originalni WoW model mi se čini naj-fer za igrače, a sve preko toga eventualno skinovi i 10% exp boosteri, nikako P2W modeli koje vidimo, gdje mislim da je DI bio najgori.

 

Ja bih dodatno volio da ovo EU regulira, te da svi plaćeni boosteri (exp boost) mora biti account wide.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice