Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.162
|
čitano: 6.240.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
nixass kaže...

bi li ti, kao vlasnik firme (najveci pojedinacni dionicar zapravo), kao osoba koja je stvarala firmu, prodala udio sam da svijet bude pravedniji? ne, za to sluzi zakonodavna/izvrsna vlast koja bi trebala nesto napraviti za pravedniji svijet, a ne oni koji migolje kroz taj svijet u postojecim okvirima.

 

 Pa Bill Gates bi

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
DarthMarkus kaže...

 Ne bih rekao. Možda u EU generalno, poglavito razvijene članice.

 

U zemljama bivše države, nikako.

Pogledaj neke realne pokazatelje kao što su npr. broj automobila po glavi stanovnika, nekretnine u vlasništvu pojedinca (pokušaj kupiti stan u Zagrebu), broj ljudi koji imaju vlastiti posao,....

 

Globalno gledajući imamo više ali to vrijedi manje.

 Sad filozofski - da li je to onda više :-) ?

 

Npr. relativni standard danas kod Hrvaćana:

Imaš kramu iz 2007. (uvoz, 4 vlasnik, sve žene vozile prije toga)

Imaš sreću da si kupio stan (kreda 30 godina), sfušarena novogradnja

Imaš more koje nije za tvoj buđet, osim ako ne misliš dobro ubost jeftin apartman i klopu nosit od kuće

Imaš 5000-6000 kuna plaću

Imaš uvozno smeće od hrane

Imaš markiranu robu sve redom made in Vietnam

 

To nije standard buraz, to je preživljavanje

 

Iz daleka super, iz bliza kad seciraš, ajme majko.

 

EDIT : ja i dalje mislim da kod nas živi negdje 20-30% ljudi kojima je stvarno DOBRO

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 13:57 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

@bunker


Ovo šta pišeš za štrajkove. Da, mislim da bi primjerice radnici onog Megleta kaj odlazi iz HR, trebali organizirazti straže (trebali bi ustupiti u generalni štrajk.), te čuvati svoje strojeve, te samostalno pokrenuti proizvodnju. A, ne da netko odlazi i dolazi u HR kako mu se ćefne. Ne mogu se ja boriti za tuđa radna mjesta. Nema više solidarnosti. Zato me i začudilo kakvi su komentari bilo od ljudi ovdje na forumu u vezi obnove Zagreba nakon potresa. Šta bi oni plaćali obnovu tobože bogati Zagrepčana? Kao da je Donji grad nekiu Beverly Hills.


@Anđeo bez falinge

Nema govora mržnje. Kakva je to suverena država primjerice kada ti ribarska brodica druge države ulazi u more? Kakva je to neovisnost kada ništa nije u rukama domaćih i poštenih ljudi?
Vidiš da ljude sada žele iseliti iz centra ZGB kako i se dokopali dobrih lokacija u gradu?

Ovo za fejse...pa, frende sa nekim si me očito zamjenio.

 

@mario.L_hr

Sve stoji ovo kaj pišeš meni u odgovoru, ali po iskustvima ljudi ondašnje vrijeme za randika je bilo puno bolje.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

Da, mislim da bi primjerice radnici onog Megleta kaj odlazi iz HR, trebali organizirazti straže (trebali bi ustupiti u generalni štrajk.), te čuvati svoje strojeve,

 

Koje "njihove" strojeve?

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@bunker


Ovo šta pišeš za štrajkove. Da, mislim da bi primjerice radnici onog Megleta kaj odlazi iz HR, trebali organizirazti straže (trebali bi ustupiti u generalni štrajk.), te čuvati svoje strojeve, te samostalno pokrenuti proizvodnju. A, ne da netko odlazi i dolazi u HR kako mu se ćefne. Ne mogu se ja boriti za tuđa radna mjesta. Nema više solidarnosti. Zato me i začudilo kakvi su komentari bilo od ljudi ovdje na forumu u vezi obnove Zagreba nakon potresa. Šta bi oni plaćali obnovu tobože bogati Zagrepčana? Kao da je Donji grad nekiu Beverly Hills.

 Meggle nije uspio biti profitabilan u HR, a radnicima će to uspjeti... Ta mljekara nikad neće biti profitabilna i jedina opcija je ugasiti ju i prodati u staro željezo.

12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Radnici Megglea nemaju SVOJE strojeve. Nitko im ne brani da svi skupa kao radnici dignu kredu i otkupe te stojeve od TVRTKE Meggle. Cak dapace da to naprave ja bih iskljucivo kupovao njihove proizvode. 
Zasto bi ja placao obnovu necijeg stana, pogotovo u centru Zagreba di ekipa lagodno prodaje kvadrat po 3k € pa i vise? Ja sam svoju gajbu osigurao i za to platio osiguranju pare. Zasto meni drzava to nije platila? Oce drzava dat pare mom sogoru sto mu je kuca na*ebala u Kasini?

Isto spika sa ekipom koja nije platila legalizaciju kuca, vila i stala. Pa mi onda kolega sa posla pun srece prica kako je kucerinu od 3 stana 100 metara od mora platio kikiriki. Tj. samo 50% ako se ne varam buduci da je placao u kesu (lova skupljena u jednoj sezoni od iznajmljivanja jednog apartmana). S druge strane mi koji smo placali sve na vrijeme smo fasovali. I to ti je tak u ovoj drzavi. I ako sve placas na vrijeme i radis po zakonu, kasnije uvijek fasujes buduci da nam je vlast po korupciji na razini Burkine Faso. Bolje biti krimos. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pzkpfw, jedan od velikih problema je pravna i financijska nepismenost širokih slojeva pa lukava manjina to koristi. Kada na to nadovežeš tromu i nezainteresiranu i potkupljivu državnu birokraciju, dobiješ pičvajz koji imamo...

Strojevi, zemljište i zgrade zaista nisu od radnika. No, siguran sam da se može potegnuti spor i staviti zabilježba na sve to tako da nemogu prodati niti manipulirati sa time slijedećih 20 godina dok traje sud. Kako je većina tih stranih investitora došla u posjed tvrtki i nekretnina po krajnje povoljnim cijenama, tu vidim mogućnost pravnog natezanja u cilju da može odnijeti koliko je i uložio... Malo je nategnuto, ali dostatno da ih zblokaš na 20 godina u RH.... Ali opet pitanje,nebumo ja ili ti potezali takve tužbe nego netko od radnika tog meglea, ili neki sindikat i sl....


Sjeti se koliko tvrtki i banaka je sanirano na trošak poreznih obveznika, i onda su čudom obezvrijeđena i za male pare prodane strancima. Siguran sam da bi Čedo i Jadranka tu našli brdo načina da zagorčaju izlazak tih tvrtki iz CRO i rasprodaju nekretnina, strojeva i sl... Ako već idu, neka odu u suzama i klečeći te praznih džepova puni sudskih poziva za sljedećih 20 godina... Mislim da se u Njemačkoj nemožeš tako sprdati sa tvrtkom, radnicima, državom...


16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

 Malo je nategnuto, ali dostatno da ih zblokaš na 20 godina u RH...

Nije nategnuto već potpuno glupo i besmisleno.

Kad bi i imao neku osnovu na kojoj bi sud mogao staviti zabilježbu zabrane prodaje (a sud to ne može definirati bez ozbiljnih osnova, npr. dugotrajni sporovi zbog dugovanja, hipoteke i slično) to ne bi pomoglo radnicima u ičemu. O tome da ne bi to mogli prodati 20 godina možeš samo sanjati.

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@old Iggy

Pravna bitka je nešto u čiji ishod nemožeš biti 1000% siguran.

Za tekmu takvog kalibra treba imati puno km u nogama. Praksa ide ovako: obzirom na broj sudaca i broj sporova, nekakvi prosjek je da za takve delikte sudac može u godini dana maximalno 2 ročišta zakazati.

Zakazati ne znači i održati, a kako odgoditi održavanje postoji mali milion legalnih načina, od promjene odvjetničkog tima u zadnji tren pa do neuredno uručenog poziva, medicinskog izmotavanja...

Ako bi sudac forsirao određenu parnicu, vrlo lako mu natovariš zapuštanje drugih parnica i teretiš ga za pristranosti, a onda Ilijada dok ga smijene, a moraju ga smijeniti na takvu optužbu...

Zabrana raspolaganja i prodaje ( teret ), ide odmah,baš zato da bi se spriječila prodaja dok traje parnica, a osnovanost i dokazivanje optužnice možeš razvlačiti godinama gomilom pravnih instrumenata koji su ugrađeni u naše zakonodavstvo ( a zna se radi koga su ugrađeni, no nemogu tebi zabraniti da koristiš njihovo oružje ).

Ako vidiš da spor nejde kako ti paše, lako našteliš da suca slikaš negdje sa nekim iz tužene tvrtke, pa onda tražiš izuzeće.... Pa dok se formira novo sudsko vijeće, pa dok se upozna sa optužnicom na 15 000 stranica....

A vjeruj da su stranci itekako upoznati sa našim pravosudnim džumbusom i probat će se iskobeljati bez sudovanja makar i uz gubitak financijski.... Loša strana te priče je kaj odbija druge potencijalne investitore, no i ovako baš nismo na nekoj cijeni...

11 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
FuzzyBrain kaže...

Radnici Megglea nemaju SVOJE strojeve. Nitko im ne brani da svi skupa kao radnici dignu kredu i otkupe te stojeve od TVRTKE Meggle. Cak dapace da to naprave ja bih iskljucivo kupovao njihove proizvode. 
Zasto bi ja placao obnovu necijeg stana, pogotovo u centru Zagreba di ekipa lagodno prodaje kvadrat po 3k € pa i vise? Ja sam svoju gajbu osigurao i za to platio osiguranju pare. Zasto meni drzava to nije platila? Oce drzava dat pare mom sogoru sto mu je kuca na*ebala u Kasini?

Isto spika sa ekipom koja nije platila legalizaciju kuca, vila i stala. Pa mi onda kolega sa posla pun srece prica kako je kucerinu od 3 stana 100 metara od mora platio kikiriki. Tj. samo 50% ako se ne varam buduci da je placao u kesu (lova skupljena u jednoj sezoni od iznajmljivanja jednog apartmana). S druge strane mi koji smo placali sve na vrijeme smo fasovali. I to ti je tak u ovoj drzavi. I ako sve placas na vrijeme i radis po zakonu, kasnije uvijek fasujes buduci da nam je vlast po korupciji na razini Burkine Faso. Bolje biti krimos. 

 Tak je.

 

A koliko su tek popušili oni koji nisu ni morali legalizirati? Koji su u startu išli legalnim putem, projekti, dozvole, doprinosi (komunalni i vodni).

 

Legalizacija općenito je govno, idioti napravili objekte loše, na lokacijama gdje je potencijalno klizište i sl. ilegalno, i sve kaj treba da su legalni je da plate u prosjeku 5.000 kn (naspram 70.000 kn ako idu redovnim putem), i ako im kuća npr. pukne i klizne pošto su u području gdje je potencijalno aktiviranje klizišta, grad/općina/država su krivi jer su oni "platili harač" kako kažu. A prošli mukte, i ne samo to, napravili nekaj kaj nisu niti smjeli ili mogli da su išli redovnim putem.

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

@bunker


Ovo šta pišeš za štrajkove. Da, mislim da bi primjerice radnici onog Megleta kaj odlazi iz HR, trebali organizirazti straže (trebali bi ustupiti u generalni štrajk.), te čuvati svoje strojeve, te samostalno pokrenuti proizvodnju. A, ne da netko odlazi i dolazi u HR kako mu se ćefne. 


@Anđeo bez falinge

Nema govora mržnje. Kakva je to suverena država primjerice kada ti ribarska brodica druge države ulazi u more? Kakva je to neovisnost kada ništa nije u rukama domaćih i poštenih ljudi?
Vidiš da ljude sada žele iseliti iz centra ZGB kako i se dokopali dobrih lokacija u gradu?

Ovo za fejse...pa, frende sa nekim si me očito zamjenio.

  

* koje straže, što je s tobom ?

ti bi otimao tuđu imovinu kao komunisti 45-e ?

taj Meggle je 1996 spasio osječku mljekaru MIO od bankrota...

stalno su unaprijeđivali proizvodnju i zbog samnjenja poslovanja uzrokovanih Covidom-19 zatvaraju nerentabilne odjele...

strojevi su od tvornice Meggle a ne hrva5tski, radnički.

 

*ajde, opet trolaš.

Hrvatska je međunarodno priznata suverena država a kada ju ti i tebi slični nazivate "slučajnom državom" i dijelite slične epitete koje ne želim ni spominjati, što je to nego govor mržnje.

Zamisli ti njega, nismo suvereni jer nam par čamaca zaluta u naše gospodarsko more 

Bolje to nego da nam zaluta koji vojni bombarder što se redovito događa između USA, rusa, kineza itd... dakle, ako ne sruše taj avion i hitno ne napadnu protivnika ta zemlja je šupak, banana država... koji si ti neintelektualac 

 

* "Samo mijenja stalna jest"

Dio mljekarske proizvodnje će preuzeti Dukat a dio inteligentnijih (što su neki odavno skontali) su/će počeli proizvoditi slavonske i baranjske ekskluzivne sireve i sada im djeca imaju apartmane na moru, školuju se na prestižnim inozemnim fakultetitama...da od prljavca su postali buržoazija...

 

nisu htjeli biti financijski bogati ali su inteligentno uložili u proizvodnju mljekarskih proizvoda i sad su odjednom postali tebi mrska "prljava" buržoazija 

 

 

Nego, previše sam ovome klipanu posvetio vremena a želim samo svima čestitati;

 

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja !  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 


@Anđeo bez falinge

Radnici moraju čuvati svoja sredstva za proizvodnju.
Robovi to ne moraju. Oni rade kao najmnici na tuđoj zemlji i sa tuđom imovinom,
u ovom slučaju u tvornici i sa strojevima.

 

Hrvatska je nastala na osnovu komunističke revolucionarne borbe NOB-a.

Ako je ovo kako ti pišeš za Hrvatsku, onda neka Vam je sa srećom i neka vas čuva vaš bog i neki veliki vođa.


Danas nije baš sretan dan onima koji su u ime te i takve HR ubijeni, ranjeni, opljačkani, potlačeni i obespravljeni.
Briga me za nacije i granice, one su umjetne. Bitan je čovjek.

 


@FuzzyBrain

Ne moraš ti ništa plaćati. Ionako se ljudi uvijek hušakaju jedni na druge, da bi zločinici i kriminalci vladali. Kužiš, ljude je pogodila elementarna nepogoda zvana potres. Ako smo svi u istoj državi, valjda je red  da pomognemo onima koji si to ne mogu sami. Tako je bilo posije rata sa obnovom građevna i nakon poplava. Samo sada raznorazne protuhe i hulje žele doći do imovine iz centra Zagreba, te uništiti glasačku bazu koja nije baš naklonjena kriminalnim organiacijama. Znači, torbari, lihvarstvo i uništavanje protivničke glasačke baze je cilj onih koji sa vrha puštaju u medijski eter svakojake laži o tobože nepotrebnosti pomaganja unesrećenim ljudima koje je pogodio potres u centru Zagreba.

 

Ako vas je 6 u stanu koji tobože vrijedi 3000 eura po kvadratu, a imaš stan između 50-100 kvadrata nije
baš nešto kada sa to podijeli glavi stara. A, sada su cijene još i pale. To žele ovi kaj žele doći do vrijedne
imovine za male pare.

 

Samo nas žele podijeliti.

 

@bunker

Slažem sa sa tobom Bunkere što pišeš. Ako strojevi nisu od radnika, bit' će. Čak i na ovaj način kako ti pišeš. Radnici trebaju organizirati straže i čuvati tvornicu od kapitalista koji se sele po vrlom bijelom svijetu i
gledaju samo svoj profit. Mislim, ne moraju. Al' ovo je jedan od naćina kako se to može učiniti.

 

Pa, ako se radnička klasa neće boriti za sebe, tko će za nju?

Cijela Slavonija je poluprazna, te su samo tamo ostali oni koji žive na teret proračuna, tu i tamo nekoga postrojenja i ovi kulazi koji imaju po 300 jutara zemlje.
Kada pišem Slavonija, mislim i na Baranju i Srijem.

 

Radnička klasa iz Ravnice danas je većinom po dalekim zapadnim zemljama ili ih iskorištava turistička sitna ili viša buržoazija.

 

Da, u DE je radnik zaštićen. Ako netko tako otvori postrojenje ne može u ime kapitalizam samo tako otići žibe, nego mora radnike obeštetiti. Jer, ovako ispada da su ljudi doslovno robovi.

 

@Old Iggy

Objasnio sam u odogvorima gore, čiji su strojevi. Zemlja seljacima, tvornice radnicima.
Međutim, ljudi više ne vjeruju u to, nego vjeruju u nešto drugo.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 


@Anđeo bez falinge

Radnici moraju čuvati svoja sredstva za proizvodnju.
Robovi to ne moraju. Oni rade kao najmnici na tuđoj zemlji i sa tuđom imovinom,
u ovom slučaju u tvornici i sa strojevima.

 

Hrvatska je nastala na osnovu komunističke revolucionarne borbe NOB-a.

Ako je ovo kako ti pišeš za Hrvatsku, onda neka Vam je sa srećom i neka vas čuva vaš bog i neki veliki vođa.


Danas nije baš sretan dan onima koji su u ime te i takve HR ubijeni, ranjeni, opljačkani, potlačeni i obespravljeni.
Briga me za nacije i granice, one su umjetne. Bitan je čovjek.

 


@FuzzyBrain

Ne moraš ti ništa plaćati. Ionako se ljudi uvijek hušakaju jedni na druge, da bi zločinici i kriminalci vladali. Kužiš, ljude je pogodila elementarna nepogoda zvana potres. Ako smo svi u istoj državi, valjda je red  da pomognemo onima koji si to ne mogu sami. Tako je bilo posije rata sa obnovom građevna i nakon poplava. Samo sada raznorazne protuhe i hulje žele doći do imovine iz centra Zagreba, te uništiti glasačku bazu koja nije baš naklonjena kriminalnim organiacijama. Znači, torbari, lihvarstvo i uništavanje protivničke glasačke baze je cilj onih koji sa vrha puštaju u medijski eter svakojake laži o tobože nepotrebnosti pomaganja unesrećenim ljudima koje je pogodio potres u centru Zagreba.

 

Ako vas je 6 u stanu koji tobože vrijedi 3000 eura po kvadratu, a imaš stan između 50-100 kvadrata nije
baš nešto kada sa to podijeli glavi stara. A, sada su cijene još i pale. To žele ovi kaj žele doći do vrijedne
imovine za male pare.

 

Samo nas žele podijeliti.

 

@bunker

Slažem sa sa tobom Bunkere što pišeš. Ako strojevi nisu od radnika, bit' će. Čak i na ovaj način kako ti pišeš. Radnici trebaju organizirati straže i čuvati tvornicu od kapitalista koji se sele po vrlom bijelom svijetu i
gledaju samo svoj profit. Mislim, ne moraju. Al' ovo je jedan od naćina kako se to može učiniti.

 

Pa, ako se radnička klasa neće boriti za sebe, tko će za nju?

Cijela Slavonija je poluprazna, te su samo tamo ostali oni koji žive na teret proračuna, tu i tamo nekoga postrojenja i ovi kulazi koji imaju po 300 jutara zemlje.
Kada pišem Slavonija, mislim i na Baranju i Srijem.

 

Radnička klasa iz Ravnice danas je većinom po dalekim zapadnim zemljama ili ih iskorištava turistička sitna ili viša buržoazija.

 

Da, u DE je radnik zaštićen. Ako netko tako otvori postrojenje ne može u ime kapitalizam samo tako otići žibe, nego mora radnike obeštetiti. Jer, ovako ispada da su ljudi doslovno robovi.

 

@Old Iggy

Objasnio sam u odogvorima gore, čiji su strojevi. Zemlja seljacima, tvornice radnicima.
Međutim, ljudi više ne vjeruju u to, nego vjeruju u nešto drugo.

Malo ti jesu bitne granice malo nisu. Ovisi kako ti paše. Hint: čamci preko morske granice. Kad treba seruckati i pljuvati, onda je granica bitna? Kad se mantra o bratstvu i jedinstvu, onda granica nije bitna. Kad se slavi dan pobjede u domovinskom ratu onda to ne valja jer su neki u tom oslobađanju nastradali. Ali kad se slavilo dane oslobođenja u Jugi onda je to ok bilo, iako je i tada bilo onih koji nisu baš dobro prošli? Oni nisu nevini a ovi sad jesu?

Zatucan si licemjer.

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 

@Ezio

 

 

Odgovarao sam forumašu da eto HR nije suverena, a ako strane ribarice dolaze u HR vode. Znači, naglasak je na dokazu nesuvrenosti HR.

Kada je bilo vladalo BiJ, onda su nakon upozorenja obično bile torpedirane strane brodarice u YU moru. Ako se ogluše na poziv patrolnog broda.

 

Nisu neki stradali, nego cijele narodne populacije koje su ovdje živjele. Prostori obuhvaćeni ratovima su opustošeni. Tamo danas ima više životinja, nego ljudi.

Rat nikome nije brat. Rat nikada nije rješenje.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 11:30 (PzKpfw).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

Rat nikome nije brat. Rat nikada nije rješenje.

 

 a narodno oslobodilački rat?

 

tu se svako malo vraćaš u prošlost i slaviš tekovine nob-a

 

oslobođenje od agresora prije 80 godina ti je kul a oslobođenje od agresora prije 25 godina ti smeta

 

agresor je agresor. ili nije? neki agresor je po tvojem ukusu?

 

PSN - darklydexter
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ma pusti ga, vidiš da se cijeli zapetljao. Rat nikad nije rješenje a slavi torpediranje brodica i slične stvari. A sve o čemu priča je nastalo na ovaj ili onaj način na ratnoj pobjedi.
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Želio bih samo čestitati i na ovom mjestu Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, te Dan hrvatskih branitelja.

Pozdrav svima od Tigra Krezumice!

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

 

Nije problem oslobađnje teritorija, nego pogromi i ubijanja.

onda su i bleiburg, jazovka itd također problemi... ali ne, tebi su ti pogromi i ubijanja opravdani. u redu je ubiti nekoga u ime komunizma.

vjeruj , da nema vas ekstremnih desničara i ljevičara, svijet bi bio puno ljepše mjesto.

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 

@Ezio

 

Hm, pa nisam ti ja extreman. Nije ti meni do ratova i svega ostalo što ide uz to. Rat nikada nije rješenje, nego problem još veći.

Širiš temu nepotrebno. Mislim da većina ljudi danas robuje mitovima.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
fromcelltohell kaže...

Želio bih samo čestitati i na ovom mjestu Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, te Dan hrvatskih branitelja.

Pozdrav svima od Tigra Krezumice!

 Čujem da buš popodne počastil u Bug bircu, pa eto unapred fala.

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

Širiš temu nepotrebno. Mislim da većina ljudi danas robuje mitovima.

 

 

 ti prvi 

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 


HR je ishitreno išla u proglašenje svoje neovisnosti, bez dogovora sa Srbima u Hrvatskoj.

 

Pa dobro jes' ti normalan lik?!?

Buraz kaj je z glavom?

Daj prekini i ne sramoti se.

9 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

@SimeKZ

 

Prije bilo kakvih intervencija sa "druge strane barikade" mnogi su ostajali bez posla, bili privođeni, a neki su izgubili i život. Npr. prije bilo kakvih ratnih događanja u VU, izgubilo je život preko 100 Srba otamo.

Nije njih trebalo puno baš tjerati na barikade, ali opet velim bilo je ratnih huškača sa jedne i druge strane, te je primjerice veliki čovjek kao što je bio Reihl-Kir morao izgubiti život da bi lordovi rata mogli zavesti narod.

HR je ishitreno išla u proglašenje svoje neovisnosti, bez dogovora sa Srbima u Hrvatskoj.

 

I Hrvati su svašta vikali na mitinzima, te bilo ratno raspoloženi.

 

Ovo kaj piše za JNA je djelomično točno. Npr. u svibnju '91 u Borovom Selu JNA je spasila hrvatske policajce. Gdje je recimo bila ludost zalaziti tamo kada je cijelo naselje bilo do zuba naoružano. Al, stigla je takva direktiva, pa su

neki otišli. Zašto je primjerice vojarna u VU bila blokirana, a ne recimo u Zagrebu?

Ratna djelovanja su bila u svrhu kreiranja pogodne glasačke baze.

 

Da je narod Krajine ostao na svojim ognjištima, ne bi se baš dobro proveo od hrvatske strane, kao što je bilo sa onima koji su ostali.

 

Gle, valja sagledavati istinu bez emocija. Ovo kaj ti pišeš je verzija hrvatske strane koja je naučena od ratnih huškača i zavedenih ljudi. Nacionalistička ideologija. Ono kaj se uči u školama.

Ah, yes.....rat je od samog početka isceniran proces tri čovjeka koji su zaveli narod da se ubijaju i bore jer eto, Slovaci i Česi su pčkice što su se mirno razišli, a i njima se igralo Company of Heroesa ili Battlefielda.

 

Prva ideja jugoslavizma nastaje kod naših intelektualaca, Hrvata, potaknuti panslavizmom koji dolazi od Čeha. Kad ta ideja dolazi kod Srba onda ona ne prerasta u jugoslavizma već u ideju Velike Srbije (Vuk Karadžić i Kovčežić za istoriju, jezik i običaje Srba sva tri zakona, Ilije Garašanin  i Načertanije, Dimitrije Davidović i Istorija naroda srpskog itd itd.) gdje navode kako su srpske zemlje praktički one zemlje do kojih su došla turska osvajanja tj. ona svima poznata granica Virovitica-Karlovac-Karlobag

Razlog zbog čega naši intelektualci žele jugoslavizam je vrlo jednostavan - cilj im je što prije napustiti Habs. Mon. tj A-U monarhiju. U tom vremenskom razdoblju Hrvata, Srbina, Makedonca ili Crnogorca nisi previše razlikovao, ali tad dolazi do pojave nacionalizma i svi počinju uviđati kako se zapravo razlikuju. Osim vjere koja je najočitiji faktor, tu je i jezik, kultura i običaji itd. Ta ideja je možda imala smisla prije 19. stoljeća, ali nakon toga uopće nema smisla.

 

Nisu Hrvati, Slovenci i Muslimani planski naseljavani nakon Prvog svjetskog rata kako bi poremetili nacionalnu strukturu, već su to činili Srbi (tj. jugo(srpska)slavenska vlada zbog koje imamo i pojavu ustaša i onih najcrnjih mrlja na našoj povijesti). 

To srpsko stanovništvo koje je živjelo na ovim prostorima stoljećima nije bilo 100% izvorno srpsko, već su velik dio činili i Vlasi koji su prihvatili (zbog svoje pravoslavne vjere) srpski identitet. I da, tamo su prebjegli ili bili planski naseljeni, ali nisu bili domicilno stanovništvo.

 

 

Hrvatski je narod legitimnim referendumom izglasao odcjepljenje (za koje je imao pravo ustavom). Hrvati u Vojvodini se nisu pobunili i rušili balvane na prometnice. Hrvati nisu stvorili stranku koja je na svojim mitinzima propagirala velikosrpstvo, pozivala se na štokavci=Srbi i granicu Virovitica-Karlovac-Karlobag. Nismo napadali njihovo, već branili svoje (a to svoje ti je ono što je hrvatska (proto)nacija stvarala na ovom području od svog dolaska na ove prostore, a i u Jugi je imala točno definirane granice te neke hrvatske republike koje su nešto značile). JNA nije napala RH (iako im je velikodušno pomagala), ali je to učinila njezina direktna nasljednica JA. Nakon 1991. uslijedio je krvavi rat i ostalo je povijest. Proguglaj ili potraži u spisima broj i podrijetlo srpskih paravojnih postrojbi (i njihova imena) pa će ti odmah biti jasno tko je imao neke pretenzije na teritorij koji nikada, nisu imali pod svojom kontrolom.

 

 

Je li se taj rat trebao dogoditi? Naravno da nije. Je li bilo Hrvata koji su ubijali civile i palili srpske kuće? Naravno da je bilo. Je li bilo onih koji su sanjali o sramotnoj NDH i sanjali neku izmišljenu granicu na Drini? Naravno da je. Je li im bio ponuđen Plan Z4? Je. Jesu li ga odbili? Jesu i time si odredili sudbinu.

 

Daleko smo mi Hrvati od savršenog naroda te imamo i mi puno mrlja u svojoj povijesti (najveća je ona od 41-45), ali u ovom se ratu jasno vidi tko je bio žrtva, a tko agresor. 

Ako sumnjaš u povijest koju ti plasira škola i ova "nacionalistička" država, nitko ti ne brani da sam pronađeš izvještaje o jugoslavenskim ratovima. Vjerujem da ti neće dugo trebati da shvatiš tko je glavni krivac za njih.

 

Sretan Dan pobjede!

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Istina, 91.-95. smo znali tko je agresor.

 

Danas smo to mi sami izgleda.

 

Ja npr. kad vidim spomenice od starog, pogotovo onu sa potpisom Franceka 90-92. dođe mi da izmislim vremenski stroj i potjeram starog u Njemačku.

 

Svake godine kad gledam proslavu, sve više osjećam da će nam to i jedino ostat od identiteta.

 

Uspomene na zajedništvo, ponos i vjeru u nešto. 

 

Ovo danas je kurac, a ne neovisnost.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

@PzKpfw ti stvarno lupaš hrpu gluposti. Nadam se da je ovo samo (prilično neukusno) trolanje. Kad već pišeš gluposti, koje pišeš, daj nas prosvijetli kako se kronološki raspala bivša država i kako su krenuli ratovi u Sloveniji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

 

Bez kronološkog reda nema ni razumijevanja što je bilo, zbog čega se što dogodilo i što se dogodilo poslije.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

Istina, 91.-95. smo znali tko je agresor.

 

Danas smo to mi sami izgleda.

 

Ja npr. kad vidim spomenice od starog, pogotovo onu sa potpisom Franceka 90-92. dođe mi da izmislim vremenski stroj i potjeram starog u Njemačku.

 

Svake godine kad gledam proslavu, sve više osjećam da će nam to i jedino ostat od identiteta.

 

Uspomene na zajedništvo, ponos i vjeru u nešto. 

 

Ovo danas je kurac, a ne neovisnost.

 

 

Istina od slova do slova, kako netko moze slavit a 70% naroda osiromaseno a vlast radi cirkus od svega..... 

13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Tko se želi informirati kad se što dogodilo, tijekom raspad bivše države (do 15. siječnja 1992.), evo jednog dobrog dokumenta.

Stručnjak za odmaganje...
6 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Inače ne komentiram ovakve postove, ali na ove budalaštine od zadnje dvije stranice vezane za standard i stanove moram reagirati.

 

Što se tiče stanova za vrijeme Juge, itekako je bilo onih koji su ih dobivali besplatno, ili za neke stvarno mizerne novce. Koje plaćanje razlike? 300-350 kn (kako tko) mjesečno za stanove od 70-90 m2 su stvarno ozbiljni novci vrijedni spomena? I to još na neki nebulozno dugi period vraćanja, tako da su unuci naslijedili nekretninu s tim smiješnim ratama. A nekima je bilo valjda ispod časti plaćati i to, pa nisu, pa su kukali kad su im lupili ovrhe na to. Sad se ti isti stanovi prodaju po 2.000€ kvadrat i više, a da nije u međuvremenu uloženo u kantu Jupola.

S druge strane, znam i one koji su uplaćivali u te famozne stambene fondove, pa su dobili na kraju - NIŠTA. Neki su dobili stanove od tvrtki u kojima su radili, a neki nisu, a i jedni i drugi su uplaćivali.

 

Digne se kredit i kupi kuća, a onda ti oduzmu i tobože plate daleko ispod vrijednosti dio dvorišta u centru grada jer imaš previše i natrče ti zgrade pored kuće. Možeš si misliti kako su te pitali hoćeš/nećeš. A onda dobiješ i stanare u svoju kuću koju si kupio kreditom, jer imaš previše kvadrata (prizemnica od 100 kvadrata i dvorišna zgrada). Pa isplaćuješ fino i njih da ti se isele. Ujutro se radi jedan posao, poslijepodne se ide u vinograd i polje, prodavalo se povrće, vino i rakija. I vraćalo se navečer kući. Radilo se u inozemstvu kao i danas, ali se živjelo s cimerima u nekim hostelima kako bi se što više poslalo kući. Dizao se kredit za kupiti bicikl. Hladnjak, zamrzivač i televizor, bolje da ne spominjem. Prvi auto kupljen pred mirovinu. Danas sve to, a bolje nego ono što je bilo prije, kupiš od dijela jedne plaće, tako da standard je bolji.

 

Danas bi gospoda sve na dlanu, svake godine novi mobitel, auto star max 3 godine, ljetovanje, zimovanje, a bogami ni "prosječna zagrebačka plaća" više nije dovoljna. Spustite se na zemlju! Brkate bruto primanja vani s našim neto, a pritom niste nikad čuli za bruto 2 niti imate uopće pojma koliko isti iznosi. "Malo puno" ste gledali filmova i Instagram zvijezde koje nemilo troše tuđe novce, pa vam je lupilo sve u glavu, htjeli bi i vi tako. Može, ali onda nećete raditi nine-to-five job.

 

U Jugi je možda bio period stabilnosti kad si mogao očekivati da ćeš raditi jedno te isti posao do mirovine, a danas toga više nema. Isto tako, u ono vrijeme nije baš svatko išao na more, a malo tko je uopće išao igdje van iz države.

 

Što se tiče toga da se moglo "fino živjeti" od jedne radničke plaće - naravno, jer ljudi su bili radišniji, pa se uvijek radilo još nešto sa strane za hranu ili dodatni prihod, bili su skromniji i imali su manje prohtjeve. Nije im trebalo more stvari kojima smo danas preplavljeni. Je li taj radnik u ĐĐ išao autom ili biciklom na posao? Kupovao klopu svaki dan na kiosku, naručivao dostavu ili nosio hranu od kuće? Bančevao vani i opijao se svaki vikend do neko gluho doba noći?

 

A ovi savjeti za Meggle, pa vi ste stvarno pali s Marsa. Gdje vam je pamet da netko ide oduzimati tuđu imovinu? Na temelju čega i s kojim pravom? Kad vam Juga i metode iz tog doba odgovaraju onda je dobra, a kad ne odgovaraju, onda nije, je li?

Meni će faliti Meggle proizvodi, stvarno sam zadovoljan s njima i redovito ih uzimam i da sam radnik tamo sigurno mi ne bi bilo svejedno što će mi egzistencija sutra biti ugrožena. Ali evo, nek se ode u banku, dogovori kredit i radnici dignu kredit i otkupe tvornicu i nastave raditi za sebe same. Ne bi bili prvi da tako nešto naprave. Drugi je par rukava što Meggle vrlo vjerojatno neće ni ići prodavati tu tvornicu, jer, zašto bi si radili konkurenciju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 21:53 (justbob).
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

@SimeKZ

 

Prije bilo kakvih intervencija sa "druge strane barikade" mnogi su ostajali bez posla, bili privođeni, a neki su izgubili i život. Npr. prije bilo kakvih ratnih događanja u VU, izgubilo je život preko 100 Srba otamo.

Nije njih trebalo puno baš tjerati na barikade, ali opet velim bilo je ratnih huškača sa jedne i druge strane, te je primjerice veliki čovjek kao što je bio Reihl-Kir morao izgubiti život da bi lordovi rata mogli zavesti narod.

HR je ishitreno išla u proglašenje svoje neovisnosti, bez dogovora sa Srbima u Hrvatskoj.

 

I Hrvati su svašta vikali na mitinzima, te bilo ratno raspoloženi.

 

Ovo kaj piše za JNA je djelomično točno. Npr. u svibnju '91 u Borovom Selu JNA je spasila hrvatske policajce. Gdje je recimo bila ludost zalaziti tamo kada je cijelo naselje bilo do zuba naoružano. Al, stigla je takva direktiva, pa su

neki otišli. Zašto je primjerice vojarna u VU bila blokirana, a ne recimo u Zagrebu?

Ratna djelovanja su bila u svrhu kreiranja pogodne glasačke baze.

 

Da je narod Krajine ostao na svojim ognjištima, ne bi se baš dobro proveo od hrvatske strane, kao što je bilo sa onima koji su ostali.

 

Gle, valja sagledavati istinu bez emocija. Ovo kaj ti pišeš je verzija hrvatske strane koja je naučena od ratnih huškača i zavedenih ljudi. Nacionalistička ideologija. Ono kaj se uči u školama.

 

Dinamo je za mene kohezijski faktor svih onih koji vole nogomet. Dinamo je stvoren i zamišljen kao klub radničke klase nasuprot klubova koji su surađivali sa zločincima (Građanski, HAŠK, Concordia,....), odnosno sa domaćim izdajicama i okupatorima. Druga je stvar u šta su ga pretvorili nacionalisti. Za mene je Dinamo više osobna stvar, nego ono kako zamišljaju recimo ljudi sumnjivog morala i huligani.

 

Navodiš dokumentaciju, ali se ona može tumačiti onako kako kome paše. Npr. JNA nikako nije bila 3., odnosno 4. vojna sila Evrope.  

Za rat nemojte krivi samo jednu stranu, nego više zahvalite ovima koje danas slavite kao junake i one kojima dižete spomenike.

 

Oni koji su otišli iz Hrvatske nakon rata, najbolje su primjer tranzicije HR u bolje sutra. A, eto neki  koji su ostali čekaju da postanemo nova Švicarska dok vrijeme krate kopajući po kontejnerima.

 Odgovarat cu po redu kako boldam. 

 

- Ako gledamo od samih pocetaka. Znamo da su poslove gubili isto Hrvati i Srbi. Samo si smetnuo s uma jednu zanimljivu cinjenicu. Da vecina njih koja je gubila posao, ga nije izgubila... vec je prebjegla u Srbiju i nikad se vise nisu vratili na posao jer su vidjeli sta se sprema. 

Za Reihl-Kira si u pravu, no to nije tema. 

 

- JNA nikad, ali nikada nije postavljena kao mirotvorna. JNA je doslovno predala sve zalihe TO SRH srpskim selima, cetnicima i dobrovoljcima. Ono kaj su oni imali u planu je po redu - Eskalacija sukoba, ulaz JNA, stvaranje tampon zone te medijski pumpanje ''ustaskih strasnih dejstava''. 
Vojarna u VU je bila blokirana iz razloga jer su vozili municiju u selo Negoslavce. Nasi su to primjetili u blokirali vojarnu. Takoder, zanimljiva cinjenica je da vojarna nikad nije usla u potpunu blokadu, jer da je vojarna u potpunosti blokirana. JNA i ekipa nebi imali pristup sajmistu od prvog dana, vec bi borbe pocele na utvrdenoj liniji ispred vojarne. Odnosno, ulica koja spaja ul. sajmiste i danasnju ulicu vijeca europe. Jednostavno nisu mogli iza sebe imat neprijatelja i branit crtu. 

 

- Da je narod krajine ostao u svojim kucama. Uvjeren sam da prolaskom vojske sa MUPom nebi nikom pala dlaka sa glave. Pogotovo u vecim naseljima i gradovima. Oni koji su bjezali, imali su zasto bjezat. Odmaze bi bilo, ali niti priblizno kako svi spominju. Nasi zapovjednici su isli na celu kolona, nema sanse da bi dopustili onakve uzase kakve su ovi radili. 

 

- Ovo mi je najdraze. Tu nema nikakve emocije. To su cinjenice. Ovo kaj je pisem je sve nakon pregledanih dokumentaraca, procitanih cuda dokumenata... i ono najbitnije. Na forum.hr imas izvrsni podforum sa domovinskim ratom gdje ljudi iz prve ruke pricaju o svemu. Takoder je bio i jedan srpski forum, no on je ugasen. Ne znam uopce od kud ti pravo da serendas takve nebuloze. Kakvi ratni huskac. Reci mi tko je tocno u hrvatskoj vikao da treba srbe pobit i pocistit iz drzave? Reci mi molim te... evo... hrvatsko suskanje na rat je pocelo u onom trenu kad su ovi bacili balvane na ceste i poceli radit sranja u okolici Knina, Plitivce, Petrinja, Pakrac, Vukovar, Ilok. Ja stvarno ne znam od kuda ti vadis to kaj pises. Nacionalisticka ideologija je krenula od njih. Mi smo samo htjeli samostalnu drzavu, koju smo prema zadnjem ustavu SFRJ imali pravo. 

 

- Ne mozes ti nista tumaciti kako hoces. Jer su cinjenice tu. JNA plijeni oruzje i dijeli bagri koja ima samo jedno na umu. Oni su, napumapni od strane BGa, vjerovali kako ih ceka opet 45'. Pa onda oni nastavljaju i rade jos gore nego 45'. JNA je tada, za nase branitelje... bila prva i jedina sila svijeta. Spustilo se sve kaj su imali na nas. Nama embargo, oni imaju sve. Mislim... cista logika, ako imalo znas tijek rata i sve kaj se dogadalo prije njega.

 

- Selidba naroda je uvijek postojala i uvijek ce biti migracije u bolje. Nikakve veze sa temom o kojoj smo pricali. 

 

Ja cak razumijem tvoj stav. Ti bi sve to slozio neutralnim pa da svi lijepo i sretno zivimo zajedno. No, to tak nejde. Mi ne mozemo nastavit dalje nakon opustosene Slavonije, Like... kako? Zasto je tesko priznat da je jedna strana izvrsila agresiju a druga se branila i na kraju vratila svoj teritorij. I to pazi, nakon kaj im ponudis miran izlaz u vidu Z4 plana. Doslovno im ponudis drzavu u drzavi i oni odbiju. Daj nemoj, molim te.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
SimeKZ kaže...

 

Ja cak razumijem tvoj stav. Ti bi sve to slozio neutralnim pa da svi lijepo i sretno zivimo zajedno. No, to tak nejde. Mi ne mozemo nastavit dalje nakon opustosene Slavonije, Like... kako? Zasto je tesko priznat da je jedna strana izvrsila agresiju a druga se branila i na kraju vratila svoj teritorij. I to pazi, nakon kaj im ponudis miran izlaz u vidu Z4 plana. Doslovno im ponudis drzavu u drzavi i oni odbiju. Daj nemoj, molim te.

 

I koji je tvoj prijedlog za nastavit dalje?

 

  • Proglasiti sve srbe u državi zločincima i pospremiti ih u zatvor?
  • Protjerati ih?
  • Pobiti?
  • Natjerati sve i jednog da se ispričaju javno za svoje zločine bar jednom godišnje?

 

Kako rješiti problem agresora koji još uvijek nakon 25 godina živi u državi na koju je izvršio agresiju?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice