Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.281.751
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Ali program hrvatskog jezika u nekoj tehnickoj skoli (ja sam zavrsio elektrotehnicku u Splitu) i jest na nekom osnovnom nivou. Nije kao za strukovne skole, ali bome nije ni na razini gimnazije.

I iz toga se može završit barem niža razina mature. Idem u istu školu i to mogu potvrdit, imaš osnovno znanje o jeziku, znaš napisat esej, gramatika se radi na nekakvoj srednjoj razini.

 

Ako možeš bit toliko inovativan u jednom polju, možeš biti barem minimalan u drugom.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...

@Danny može objašnjenje TD-a ?

Slazem se sa TD. I ja sam ti dao jedan :)

Smatram da se neka razina opceg obrazovanja mora prenijeti na svakog srednjeskolca. Bio on tokar, zidar, arhitekt, medicinar, elektrotehnicar, gimnazijalac ili slicno.

 

Btw nikog nije ubilo malo hrvatskog, zemljopisa ili povjesti. I ja sam morao ici na maturu (prvi razred sam bio prosao sa 4) i ucio sam sve skupa nekih tjedan dana (s tim da smo mi imali hrpu strucnih predmeta koje smo morali ucit) i polozio sa 5. Sve. I hrvatski i strucne predmete.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 9:20 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
woodgamesfx kaže...

@Danny može objašnjenje TD-a ?

Slazem se sa TD. I ja sam ti dao jedan :)

Smatram da se neka razina opceg obrazovanja mora prenijeti na svakog srednjeskolca. Bio on tokar, zidar, arhitekt, medicinar, elektrotehnicar, gimnazijalac ili slicno.

 

Osnovna da, ali ne i "viša" razina. 

 

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Pa ne ide na faks jeboga ti. Ide u srednju skolu koju moze svaki moron zavrsiti sa malo zalaganja.

 

Btw jel ovo znaci da ce za koju godinu Amerika reci da i mi radimo atomsku bombu? 

http://www.jutarnji.hr/nafta--zbog-ovog-mol-zeli-upravljacka-prava-nad-ina-om--crpeci-hrvatsku-naftu-madari-ce-zaraditi-milijarde-kuna/990808/

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...

@Danny može objašnjenje TD-a ?

Smatram da nije točno ono što si napisao. Poznavanje jezika kojim se koristiš svakodnevno je osnova svega drugoga. Nije dovoljno čovjeku da razumije ono isključivo ono što radi - u tvom primjeru navedene linije koda. Rekao bih da je puno važnije da čovjek ima dublje poznavanje jezika nego da je upoznat u povijest primjerice.

 

Razina pismenosti (osim najosnovnije) u HR je zastrašujuće niska i ako nešto treba mijenjati, trebalo bi uvesti strože kriterije pismenosti. Vidjeti odraslog čovjeka koji je jedva pismen, koji ne zna razlikovati č i ć, ije i je, koji ne zna gdje se piše veliko slovo ili nešto slično je prije svega žalosno, a nakon toga i iritantno.

 

Volio bih da sam isti stav imao i kao klinac u srednjoj školi, pa da sam više pažnje pridavao upravo tome. Kad gledam sestru, njene frendice, bratiće koji idu u školu i općenito generacije sadašnjih školaraca jedino što mi preostaje je nadati se da će s vremenom neke stvari ipak naučiti.

 

EDIT - ja sam također završio tehničku školu i znam da je razina pismenosti koju tamo trebaš postići za uspješno završavanje nikakva. Vjerojatno ovisi od škole do škole, ali sumnjam da su razlike velike.

 

EDIT 2 - kad ti 37-godišnjak napiše "siđi te, mi smo dolje" sve ti je jasno. Mene to iritira. Možda njemu ne treba maksimalna razina pismenosti i poznavanje jezika, ali pasmasters moraš neke osnovne stvari znati. A "dođi te", "siđi te" i slične stvari pročitam svaki dan. Al svaki!

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 9:39 (Danny_HR).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pa zidar mora znati osnovnu razinu, elektortehničar višu razinu matematike. Mislim da je to logično. Šta će zidaru npr. diferencijalna matematika? Pa očekuje se od budućeg FER-ovca poznavanje više razine matiše, rvackog... Mislim, kakav bi to faks bio (kvaliteta studenata) ako dolaze likovi koji su prolazili sa 2 kroz gimnazije?

 

edit:

@danny

Istina je to za č,ć... Likovi se niti ne trude ispravno pisati, jednostavno napišu Ćujemo se, ja Ču. To me tako iritira, ajde Ćovjek se zezne par puta, ali da zezneš svaku rijeĆ u reĆenici... Mislim, taj ti jednoga dana može biti novi Fuchs (ili kako se veČ piše njegovo prezime) {#}

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 9:30 (Pero Dinamit).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Pa ne ide na faks jeboga ti. Ide u srednju skolu koju moze svaki moron zavrsiti sa malo zalaganja.

 

 

Dobro ti smatraš da je i takova razina formalnosti bitna, ja smatram da sve oblike formalnosti treba ukinut.

Mora se zato što se mora, a zašto bi se moralo malo tko zna, super i ludilo {#}

 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...
tnakir kaže...

Pa ne ide na faks jeboga ti. Ide u srednju skolu koju moze svaki moron zavrsiti sa malo zalaganja.

 

 

Dobro ti smatraš da je i takova razina formalnosti bitna, ja smatram da sve oblike formalnosti treba ukinut.

Mora se zato što se mora, a zašto bi se moralo malo tko zna, super i ludilo {#}

 

Kao sto rekoh, nemoras. Nemoras ni srednju skolu zavrsiti. Odi doma uciti samo programiranje ako te to puca.

Hrvatski, zemljopis i povijest, kemija i biologija u srednjoj skoli, zasto ne. Zasto ne prosiriti malo horizonte a ne ko konj piljiti samo u jedno.

 

Btw koliko primjecujem ti imas problema sa autoritetima? :P

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 9:34 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Danny_HR kaže...

Smatram da nije točno ono što si napisao. Poznavanje jezika kojim se koristiš svakodnevno je osnova svega drugoga. Nije dovoljno čovjeku da razumije ono isključivo ono što radi - u tvom primjeru navedene linije koda. Rekao bih da je puno važnije da čovjek ima dublje poznavanje jezika nego da je upoznat u povijest primjerice.

 

Razina pismenosti (osim najosnovnije) u HR je zastrašujuće niska i ako nešto treba mijenjati, trebalo bi uvesti strože kriterije pismenosti. Vidjeti odraslog čovjeka koji je jedva pismen, koji ne zna razlikovati č i ć, ije i je, koji ne zna gdje se piše veliko slovo ili nešto slično je prije svega žalosno, a nakon toga i iritantno.

 

Volio bih da sam isti stav imao i kao klinac u srednjoj školi, pa da sam više pažnje pridavao upravo tome. Kad gledam sestru, njene frendice, bratiće koji idu u školu i općenito generacije sadašnjih školaraca jedino što mi preostaje je nadati se da će s vremenom neke stvari ipak naučiti.

 

EDIT - ja sam također završio tehničku školu i znam da je razina pismenosti koju tamo trebaš postići za uspješno završavanje nikakva. Vjerojatno ovisi od škole do škole, ali sumnjam da su razlike velike.

 

Meni je iritatno i žalosno da 99% stvari s čime se naš ograničeni puk bavi su banaliziranje i život od danas do sutra , čuj mene osobno boli ona stvar dal če netko sve pisat s malim slovima ako mi zna objasnit onaj kod odozgo.

 

Inače svatko laje gdje ga boli, ja npr. sam u granicama polupismenosti prema tvojim kriterijima ( ali vjeruj mi znam interpretirati gore navedeni kod , kužiš ?

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

 

Kao sto rekoh, nemoras. Nemoras ni srednju skolu zavrsiti. Odi doma uciti samo programiranje ako te to puca.

Hrvatski, zemljopis i povijest, kemija i biologija u srednjoj skoli, zasto ne. Zasto ne prosiriti malo horizonte a ne ko konj piljiti samo u jedno.

 

Btw koliko primjecujem ti imas problema sa autoritetima? :P

 

Ne ovdije nije rijeć o srednjoškolskom obrazovanju već o fakulatativnom pristupu selekciji , k vragu zar pričam zidovima......

 

 

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Jasno, razumijem šta hoćeš reći. Ali u jednom ćeš trenutku morati poslati mail suradniku, napisati neki dopis - i gdje si onda?

Misliš da će te jednako ozbiljno doživljavati ako znaš napisati kako spada ili ako ne znaš?
Radi se prvenstveno o nečemu što svatko treba znati po difoltu. Da ne velim da je puno ugodnije čitati rečenicu koja je napisana bar donekle pravilno.

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Danny_HR kaže...

Jasno, razumijem šta hoćeš reći. Ali u jednom ćeš trenutku morati poslati mail suradniku, napisati neki dopis - i gdje si onda?

Misliš da će te jednako ozbiljno doživljavati ako znaš napisati kako spada ili ako ne znaš?
Radi se prvenstveno o nečemu što svatko treba znati po difoltu. Da ne velim da je puno ugodnije čitati rečenicu koja je napisana bar donekle pravilno.

 

To se slažem, ali k vragu imaš jezična sučelja gotovo za svaki "ozbiljniji" uredski paket , formalnu strukturu nađeš u referencama i onako se sve to (dopisi) svodi na popunjavanje rupa. Znaći negdje promijeniš subjekt , dodaš par opisa i eto novog dopisa. 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...

To se slažem, ali k vragu imaš jezična sučelja gotovo za svaki "ozbiljniji" uredski paket , formalnu strukturu nađeš u referencama i onako se sve to (dopisi) svodi na popunjavanje rupa. Znaći negdje promijeniš subjekt , dodaš par opisa i eto novog dopisa. 

 

Isto tako moze programirati :)

Imas razne tutorijale, helpove i onda copy pasteas, nesto sklopis i to radi.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Isto tako moze programirati :)

Imas razne tutorijale, helpove i onda copy pasteas, nesto sklopis i to radi.

hm, baš si našo primjer

pa tako radi danas 90% web programera... {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
woodgamesfx kaže...

To se slažem, ali k vragu imaš jezična sučelja gotovo za svaki "ozbiljniji" uredski paket , formalnu strukturu nađeš u referencama i onako se sve to (dopisi) svodi na popunjavanje rupa. Znaći negdje promijeniš subjekt , dodaš par opisa i eto novog dopisa. 

 

Isto tako moze programirati :)

Imas razne tutorijale, helpove i onda copy pasteas, nesto sklopis i to radi.

 

Je i onda ti kod ispravlja troje ljudi dva dana ( ako ne razumiješ implementaciju  ) {#}

 

Inaće implementacija je viša razna programiranja, znat implementirat cjele strukture koda i razumjet isto te dotjerat da radi nije banalnost.

 

PS.

eto SS3 je u top prodavanim igrama na Steamu :) gg CroTeam !

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 9:49 (woodgamesfx).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Darky kaže...

hm, baš si našo primjer

pa tako radi danas 90% web programera...{#}

Upravo sam na to mislio.

 

woodgamesfx kaže...

Je i onda ti kod ispravlja troje ljudi dva dana ( ako ne razumiješ implementaciju  ) {#}

 

Inaće implementacija je viša razna programiranja, znat implementirat cjele strukture koda i razumjet isto te dotjerat da radi nije banalnost.

 

PS.

eto SS3 je u top prodavanim igrama na Steamu :) gg CroTeam !

A cuj, nepismena ponuda/memorandum i gubis posao?

 

Nemozes usporedjivati osnovnu pismenost sa naprednim poznavanjem programskih jezika. Nitko od tebe na maturi ne trazi da napises knjigu ili lektoriras istu, odnosno da budes Tomislav Ladan.

 

Razumijem da te ovakve stvari frustriraju, ali ipak, stani malo na balun i pogledaj na stvar iz vise kuteva.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

 

Nemozes usporedjivati osnovnu pismenost sa naprednim poznavanjem programskih jezika. Nitko od tebe na maturi ne trazi da napises knjigu ili lektoriras istu, odnosno da budes Tomislav Ladan.

 

Razumijem da te ovakve stvari frustriraju, ali ipak, stani malo na balun i pogledaj na stvar iz vise kuteva.

 

U redu, ja smatram da kod fakultativne selekcije u smjeru koji je u domeni rasprave poznavanje hrv. jezika je bezpotrebna formalnost, ali nažalost nije jedina.

Eto s time ja  zaključujem raspravu, uvažavajući i vaša mišljenja. 

 

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma dobro čekaj malo, pa o čemu se tu radi - neće čovjek cijeli život svake godine ići na maturu iz hrvatskog!?

 

Zato i imamo ovakvu temu, jer društvo općenito smatra da je dovoljno biti dobar u samo jednoj stvari - nije. Jednog dana će trebati glasati i na temelju čega će zaključiti za koga, na temelju koda u C-u koji će mu netko napisati? Pa daj se uozbilji, čovjek ima prepreku na putu i ako želi napredovati, neka ju savlada ili zaobiđe. Svi se sa sličnim izborima i preprekama susrećemo svakodnevno i ne znam u čemu je problem.

 

Jel' znao da to mora napraviti? Je. Jel' uspio? Nije iz prve. Je li zato prošo voz za ovu godinu? Je. I kaj sad? Pa neće se ubiti dečko - kao što kaže dream, probati će sljedeće godine i vjerojatno upasti. Da, i meni je žao što mu nisu dali neku ekstra priliku, pa ipak je čovjek pokazao ekstra vještinu, ali progledati kroz prste - nikako, a zašto i bi?

 

To me podsjeća na dane studiranja, kada su se svi borili da se spuste uvjeti upisa za sljedeću godinu, jedino sam ja kao idiot tupio da mi to ništa ne koristi, da hoću još jedan rok. Ali avaj, kad prosječan čovjek samo razmišlja ako se provući. I ako dečko želi živjeti normalan život, mora prihvatiti realnost, a realnost je ta da u HR nema fleksibilnosti (osim u obliku plave kuverte ispod stola, pa tko voli nek' izvoli).

Gledam te!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PsychoticBaklava kaže...
Dragon23288 kaže...
PsychoticBaklava kaže...

AMericki psihijatri prednost daju DSM - u i na osnovu njega uglavnom "dijagnosticiraju bolest". Predsjednik Americke udruge psihijatara ili kako joj je vec ime je priznao da DSM nije baziran na nikakvim istrazivanjima. Nemam ja sta izmisljati - gledao sam dokumentarac u kojem glavom i bradom glavonje psihijatrije priznaju takve stvari. Djeca u SAD dobivaju ljekove zato sto su hiperaktivni ako nisu to onda su depresivni, ako ne slusaju profesora imaju poremecaj odbijanja i slicne stvari - a ljekovi su odreda psihotici i antidepresivi itd. koji stetno djeluju na onoga koji ih uzima. Od posljedica psihijatrijskog ljecenja umrlo je vise ljudi nego u 2. svjetskom ratu, a inace u Americi je 3. uzrok smrtnosti ljecenje. 

 

Eugenika o kojoj ja pricam je eugenika koju su smislili i provodili psihijatri okupljeni oko Hitlera, a kasnije su ti veseli tipovi otisli na celo vodecih svjetskih zdravstvenih organizacija. I ne nije izumrla samo sto postoji dobar broj organizacija koje se bore protiv nje. Koliko znam psihijatri su zasluzni i za rasizam, zapravo su ga oni i napravili jer su crnu boju koze pisali pod psihicku bolest. A i povezanost KKK klana i psihijatara je bila velika.

 

Oftopic mozda ali eto morao sam ti odg.

 

Ok logika mi je kriva psihijatri nece osloboditi Breivika - ali ce ga osloboditi netko drugi na osnovu njihove dijagnozea ja sam htjeo pokazati da nisu njihove dijagnoze uvijek ciste niti su oni pretjerano cisti tipovi gledajuci povijest. 

 

Nisam sreo nikada nikoga sa sch. Dobio sam preporuku da procitam Freudovu sizofreniju, velika knjiga, nikako da krenem - to je najblize sto sam bio sizofreniji.

Ok, pošteno, gledao si dokumentarac. I hvala na odgovoru.

 

Zvuči mi kao vrlo pristran uradak (dokumentarac koji ti je dao temelja za jednu tako generaliziranu izjavu); ako ti ja kažem da je medicina ''in general'' liječenjem ubila ljudi koliko ni tri wwII ne bi, kakav ti podatak u stvari nudim? U toj računici je svaki mesar i vrač od ''početka vremena'', svaka krvava lobotomija iz 19 st., itd. Ne kužim što bi trebali s tim podatkom? Inače sam ''alergičan'' na takvo korištenje statistike. Nabaci mi neki link za taj dokumentarac, rado ću ga pogledati čim stignem. Ova izjava da DSM nije baziran na nikakvim istraživanjima (znači, želiš reći da uopće nije baziran na istraživanjima) je zaista smiješna. Mislim da bi, ako želiš ići dalje s tom tvrdnjom, trebao više od navoda nekog tipa (makar i predsjednika APA-e) u dokumentarcu. Jedan bliži primjer, ovdje je već bila rasprava o jednoj seksualnoj orijentaciji i uklanjanju iste sa liste psihopatologija DSM-a, i to sve ''u svjetlu'' tada recentnih istraživanja. Možda je to onda izuzetak, a sve ostalo su izvukli iz guzice, na okupljanjima i uz poslovično konzumiranje pejotla.

 

Ajmo ovako - ja sam na faksu imao seminar (tu si me dobro podsjetio) o pretjeranom prepisivanju Ritalina i dijagnostici ADHD-a kod djece u SAD-u. Ritalin je, ugrubo, stimulans koji pomaže kod ADHD-a, pomaže u ''fokusiranju'' pažnje itd. Ako sam ja, po naputku profesora i programa na fakultetu, imao takav seminar i predavanje na faksu, o čemu uopće pričamo? Da ti pričam o trade-offu korištenja svakog psihofarmakološkog sredstva, kako svatko blizak i u toj struci uči o tome? Da je dijagnoza hipoteza koju treba znanstveno potvrditi, a ne nečiji ''gut feeling'' potpomognut wellnesom na račun neke farmaceutske tvrtke? To su stvari koje se uče na faksu, jbg, možda su onda naši fakulteti napredniji od američkih; priznajem da je to pomalo čudno s obzirom da većina osnovne literature potječe iz SAD-a i UK-a.

 

''Psihijatri su napravili rasizam'' - evo, ovo je tvoja izjava. Zar stvarno trebam komentirati? Iako je rasizam star koliko i čovječanstvo, a psihijatri ipak nisu, I'll play along. Eo, ja kažem da su soboslikari i propali umjetnici iznimno opasni, oni su ''napravili drugi svj. rat''. Evo još bolji primjer, Radovan Karadžić, psihijatar koji je u duši pjesnik (valjda najgora kombinacija onda), a usput je osoba koja nije normalna - ono čime potvrđujem tvoju tezu je njegova struka i sklonost rimama, to što nije normalan je uljez kojeg izbacujem. Svagdje ćeš naći pravilnost ako kreneš s zacrtanom idejom da ona postoji, no to nije kritičko razmišljanje i definitivno nije objektivan način sagledavanja stvari.

 

Ako ćeš kraće i zabavnije, recimo A. Huxley ''vrata percepcije'', iako iskreno ne znam što da ti preporučim, s obzirom da pokazuješ sklonost nekritičkom prihvaćanju informacija. 

Ne, inace se izricito zalazem za kriticnost prema svemu pa tako i informacijama. Jednostavno sam napravio gaf sa ovim dokumentarcem. 

 

Olako sam ga shvatio i egoisticno se vezao uz njega izgubivsi time kriticnost.

 

Sta sada, da se ispricam sto sam napravio budalu od sebe? 

 

Eto ISPRICAVAM SE!!

 

Hvala na odgovoru

 

(iako sumnjam da su sve u tom dokumentarcu izvukli iz guzice. U SAD - u postoji organizacija koja sluzi zastiti ljudskih prava pri postupanju psihijatara sa pacijentima, i kazu da imaju pune ruke posla - pitam se zasto? http://www.cchr.org/)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 10:28 (Dragon23288).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
thedream kaže...

Bravo, bravo..

 

http://www.jutarnji.hr/hitna-akcija-najjacih--sad--eu-i-kina-spasili-svjetske-banke/990743/

 

http://www.jutarnji.hr/komentar-nenada-bakica--bravo--decki--europa-i-euro-ipak-ce-se-odrzati/990768/

 

Ovi ostali si vjerojatno misle, p*zda im materina, iz njihovog (SAD) dvorišta je počelo smrditi, a sad se skupa s njima moramo čupati..ali naravno, nikad dosta interesa, kako ekonomskih tako i političkih.

 

 

 

 

Šteta, nadao sam se da ću vas bankare vidjeti u rižinim poljima, zavrnute nogavice do koljena, slamnati šeširi da vas štite od sunca, kako zajedno s vodenim bivolima radite za boljitak čovječanstva...

 

{#}

This space for rent!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
thedream kaže...

Bravo, bravo..

 

http://www.jutarnji.hr/hitna-akcija-najjacih--sad--eu-i-kina-spasili-svjetske-banke/990743/

 

http://www.jutarnji.hr/komentar-nenada-bakica--bravo--decki--europa-i-euro-ipak-ce-se-odrzati/990768/

 

Ovi ostali si vjerojatno misle, p*zda im materina, iz njihovog (SAD) dvorišta je počelo smrditi, a sad se skupa s njima moramo čupati..ali naravno, nikad dosta interesa, kako ekonomskih tako i političkih.

 

 

 

 

Šteta, nadao sam se da ću vas bankare vidjeti u rižinim poljima, zavrnute nogavice do koljena, slamnati šeširi da vas štite od sunca, kako zajedno s vodenim bivolima radite za boljitak čovječanstva...

 

{#}

To mi kažeš sada kad sam već kupio novi Bug na kiosku, mogao sam uzesti novi Smokvin list ili nešto sa DVD-om prigodnim. Za blagdane..{#}

Cemetary gates
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...
tnakir kaže...

U redu, ne moras, ali onda snosis posljedice tipa nemogucnost upisivanja na faks i slicno.

 

To je cijeli besmisao našeg isl. sustava koji to podupiru i zalažu se za formalizaciju besmislica.

 

Ilustrativni primjer :

da bude kvalitetan na području svog djelovanja , obavezna doza gore navedenog formalnog znanja je dovoljna u razini pučke škole, pošto on ne pretendira za rad u jezikoslovnoj isl. struci .

 

 

 

 

Isuse, kako tebi smeta što se od budućeg akademskog građanina traži barem srednjoškolsko poznavanje vlastitog jezika. Pa naravno da mora znati padeže, biti u stanju prepoznati subjekt i predikat u rečenici i znati da Marko Marulić ne igra za Inker/Inter iz Zaprešića već da je "otac hrvatske književnosti" i da je živio u Splitu.

 

Pa fino ti Nakir kaže da to nije neko svemirsko poznavanje teorije jezika, već čiste osnove - malo i veliko slovo, -ije i -je, konstrukcija rečenice. Ono što bi formalno trebao znati nakon osnovne škole, ali se sve još jednom prorađuje u srednjoj školi/gimnaziji kako bi bili sigurni da je sjelo na svoje mjesto. 

 

Svaki akademski građanin je potencijalni učitelj/predavač nekome. U Americi svi imaju završeni barem "college"i doslovce svi koji su ikada radili barem su jednom u svojoj karijeri bili učitelji ili u osnovnim ili srednjim školama iako im to nije "struka". 

 

On mora biti stručnjak u svom poslu, ali mora biti u stanju objasniti drugima što to radi bez batrganja kroz njegove nepismenosti. 

 

Možemo mi reći da je nastava materinskog jezika u nas previše teorije, a premalo praktičnosti pa dobivamo ljude koji ne znaju napisati životopis ili molbu državnoj upravi za nešto, bilo što, ali znaju što piše na Bašćanskoj ploči, ali ne možeš tražiti akademsko zvanje za formalno nepismene ili polupismene ljude. Toga nema nigdje da se bez poznavanja osnova vlastitog jezika upišeš na bilo koji faks.

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 15:11 (Drago).
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Nagradno pitanje :

 

što ovdje ( http://www.appluprava.hr/sduzu92b/index1.php ) ne štima ?

{#}

 

Nagrada : TU :)

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
thedream kaže...

To mi kažeš sada kad sam već kupio novi Bug na kiosku, mogao sam uzesti novi Smokvin list ili nešto sa DVD-om prigodnim. Za blagdane..{#}

 

 

Smokvin list je za drkadžije, vi Dalmoši u Metropli valjda više tu tematiku prorađujete u praksi...

 

{#}

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
sirka666 kaže...

Što kažete na ovo.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dramatican-govor-u-bruxellesu-manipulirate-hrvatima-kako-bi-usli-u-jos-jedan-propali-politicki-projekt/585881.aspx

 

"Karizmatični europarlamentarac istaknuo je kako je u Hrvatskoj u tijeku napadna kampanja za ulazak u Europsku uniju te da se u tiskanim medijima ne može naći ni jedan članak koji govori o tome zašto Hrvatska ne bi trebala pristupiti Uniji."

 

 

Nikad čuo za tog "karizmatika", ali koliko vidim radi se o stranci koja ionako želi "neovisnost Velike Britanije" i EU joj ide na jetra, a ostalo su sve sranja.

 

Prvo - koji su to "stari komunisti" koji će se okoristiti ulaskom HR u EU? Boljkovac i Manolić dolaze u Europarlament? Osim toga, sam "karizmatik" je jedan od tih koji primaju velike plaće za smještaj svojega dupeta pa je malo čudno da mu smetaju tamo neki drugi koji bi to isto. 

 

Također, nije jasno koji je interes tih "nekih" iz EU koji bi smjestili "stare komuniste" na dobro plaćene pozicije? Oni su isto "stari komunisti" pa svojim kompićima rade uslugu? Čudno, jer su vodeće stranke u Europarlamentu sada demokršćani/narodnjaci, pa jedino ako su svi EU demokršćani/narodnjaci od Barrosa naniže "stari komunisti", ima smisla, inače ne razumijem tu logiku...

 

I call bullshit on him.

 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 11:18 (Drago).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...

Nagradno pitanje :

 

što ovdje ( http://www.appluprava.hr/sduzu92b/index1.php ) ne štima ?

{#}

 

Nagrada : TU :)

pa pored 4 milijuna glasača u RH, meni piše da nisam pronađen....

sad je samo pitanje jel treba upisati jmbg ili OIB???

 

edit:

ipak je JMBG, ja sam krivo upisao jmbg (progutalo mi jedan broj)

i koliko vidim sve je ok sa mojim podacima

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 11:22 (Darky).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Darky kaže...

pa pored 4 milijuna glasača u RH, meni piše da nisam pronađen....

sad je samo pitanje jel treba upisati jmbg ili OIB???

 

edit:

ipak je JMBG, ja sam krivo upisao jmbg (progutalo mi jedan broj)

i koliko vidim sve je ok sa mojim podacima

 

Zasluženi TU .

Naime oko 160 000 000,00 Kn smo potrošili na uvođenje OIB-a i dvije godine se već uvodi i onda vidim ovu ljepotu hrvatske birokracije.

 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

normalno da se koristi jmbg u biračkim spiskovima, jer mrtvaci i dijaspora nemaju OIB..

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Darky kaže...

normalno da se koristi jmbg u biračkim spiskovima, jer mrtvaci i dijaspora nemaju OIB..

 

 

Noće more sam imao zbog tog OIB-a , X mudrih predavanja sam morao saslušat u vezi istog i zastrašivanja sa kaznama ako SLUČAJNO se ove godine neće sve voditi po oib-u, i onda malo molo čujem sa strane kako recimo banke ne hebu oib 5% , ajd dobro banke su jače od države pa si mislim one to mogu, ali kad vidim da državna uprava ne koristi oib u godini kada bi se on trebao službeno koristit dođe mi da se dobro potučem s nekim ( ništa osobno ali samo da ispucam nagomilanu srdžbu ).

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...

Noće more sam imao zbog tog OIB-a ,

meni pričaš? {#}

ja sam slušao predavanje od 10 minuta od knjigovotkinje da ne smijem izdati R1 račun bez OIB-a, nije važno kaj si ti kupac fizička osoba kojoj ne treba R1, ali platio si virmanom i ja moram izdati R1 kao i za firmu

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice