Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.281.665
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Danny_HR kaže...
thedream kaže...

Potpisujem huša, zgaziti desničare dok su crvi.

Neupitno.

Samo kažem da je njegova debilna izjava bila puno više fer od izjava ostatka ekipe.

 

Na kraju krajeva, sumnjam da on može nešto postići na izborima, kako god okreneš.

 -  eh, ali 'opasnost' leži upravo u tomu da takvi prijeđu izborni prag (u sadašnjem rasporedu snaga i stanju drušva vrlo moguće.. recimo Lesar bi morao preći prag na temelju tog da nije 'one dviej stranke').

- takvim (populističkim) izjavama, se jeftino dobije pokoji glas (jer zvuči simpatično, zapravo se i ja slažem... dok ne razmislim). Jer glas takvima je glas za njegovo dupe i fotelju koju će zasrati za 4godišni mandat. Takav neće pomoći državi, ljudima.. takav nesmije dobiti ni najmanju šansu. U toj kombinaciji ipak treba glasati za 'normalne' stranke (ili Lesija koji se ne vraća kući...).

- Dali će postići nešto? Pa ako pređe prag, postigao je (za sebe).

 

Možda će bit lakše shvatiti, upravo ovdje na forumu MODovi ne toleriraju extremizam, pohvalno. Jednako tako moraju glasači (svi svjesni ljudi) reagirati na takve stvari...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush nisi shvatio što sam htio reći.
Ni ja ne toleriram ekstremizam, niti se slažem s bilo kojom riječi koja je izišla iz njegovih usta. Samo kažem da je kao takav više fer od ostatka koji je bacao prožvakane izjave iza kojih stoji nešto treće.
Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Sada mi je frend javio da ove godine glasamo na A3 papiru {#}

Ispada da je kod nas politika najunosniji biznis .

 

PS.

sve sličnosti s bilo kime su slučajne

13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Na kraju ga zarolaš i zavežeš crvenom vrpcom.. {#}

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
thedream kaže...

Na kraju ga zarolaš i zavežeš crvenom vrpcom.. {#}

 

I ako nemaš onaj vosak možeš i hračnut ili zakeljit smolu iz nosa.

14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Retrospektiva Banskih dvora :

 

citat : Opsežna usporedba rada premijerske četvorke ne nudi previše povoda za optimizam, sugerirajući kako je ekonomska politika Banskih dvora bila konzistentna i - promašena

 

http://www.jutarnji.hr/retrospektiva-banskih-dvora--matesa--racan--sanader-i-kosor---tko-je-bio-najbolji-premijer-/990593/ 

 

PS.

jel netko gledao ovu nedjelju Nedeljom u 2 ?

citat :

Hrv. gosporardstvo je kao čovjek koji pada s 20 kata i na svakom katu viće dobro mi je.

12 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Trenutak za kontemplaciju: da li su oni  koji se dive ovome tipu  i brane ga, tek retardirani, ili jako retardirani?

 

Znate koji ste, javite se, bez srama.

 

 

..e sad, ulazimo takvom raspravom u zonu sumraka.

što znači "braniti Breivika" ?

"divljenje" tom liku već spada u stanje bolesti koju ima i krvnik, no braniti njegovu bolest je nešto sasvim drugo.

 

možda si se loše "odrazio", no psihijatrijska struka je utvrdila da čovjek boluje od paranoidne schizophrenie i što sad ?

 

svi znamo da je to teška psihička bolest, utvrđeno jest da je Breivik u tom momentu bio "neubrojiv" ili po naški LUD, a duševno bolesne treba liječiti, ili ne ?

 

..pitanje jest;

treba li takve dokazane masovne ubojice liječiti ili ih iskoristiti za dobrobit čovječanstva, tako da uđu u program za testiranje novih lijekova protiv teških bolesti ?

 

zašto ubijati nedužne štakore, kuniće, majmunčiće, mišonje, kad imamo tjelesno savršeno zdrave "luđake" koji bi svoju kaznu proveli u nekom kontroliranom institutu za razvoj lijekova protiv teških bolesti današnjice.

 

Lp

Ne volim opterećene ljude. Preduvjet opterećenosti je primitivizam a preduvjet primitivizmu je glupost.
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

http://webcafe.net.hr/forwarduse/overkloking/inner.html?select=201111300138503 - nice one

 

Breivik. Psihijatri diljem svijeta zatvore gomoilu ljudi koji nisu psihicki bolesni u toj mjeri da zasluzuju tretmane u psihijatrijskim ustanovama, mogu reci da zatvore i gomilu zdravih ljudi, i mnoge od njih tabletama ucine bolesnim. Dovoljno je pogledati njihov DSM (Diagnostic and statistical manual of mental disorders) da bi covjek shvatio da se svatko moze naci psihicki bolesnim prema tom prirucniku. Usput knjiga je puno deblja svake godine a ne nastaje na osnovu bilo kakvih znanstvenih istrazivanja..sto znaci da izmisljaju da bi se prodali ljekovi.

 

Ono sto hocu reci i zasto ovo govorim je da je paradoks da mnoge zdrave zatvore ili oznace bolesnima, a kada dodje netko poput Breivika oslobode ga radi neuracunljivosti, a Breivik dakako ne bi bio prvi.

 

Ako imamo zakone odnosno sustav zakona koji omogucuje tako nesto, onda tas sistem nije ispravan? To sto ce Breivik po mjerilima sustava koji radi takve stvari biti nevin, to nema, barem za mene, nikakvu tezinu. Na kraju, covjek je ubio 70 ljudi, i apsolutno je njegov problem sto je neuracunljiv. Bolestan ili ne stetan je drustvu i treba ga sprijeciti u toj stetnosti (ne kazem ubiti, ali ne da bude slobodan - kao zrelo drustvo omogucili bi mu normalan zivot u okviru neke psihijatrijske ustanove, ako postoji koja gdje ne muce zatvorenike - bolesnike). 

 

Nadalje ako bi mu sudili po njegovim okrutnim mjerilima, covjek je psihicki bolestan i nema pravo na zivot - treba dati eugenicima da mu sude. Zanimljivo da eugenika zeli istrebiti takve kao sto su on ili im barem omoguciti da se ne razmnozavaju, a istodobno psihijatri ga spasavaju - ako znamo da su psihijatri osnovali eugeniku!

 

*

 

Nesto mi stoji, o Facebooku: 

 

 

Postivanje privatnosti korisnika znaci da recimo, iskoriste onu mogucnost prepoznavanja lica da te upozore svaki puta kada netko stavi tvoju fotografiju negdje na Facebook i pitaju smije li ta fotografija biti tamo, bez obzira je li taggana ili ne.4 i jeli ti ta osoba prijatelj ili ne. Privatnost bi znacila i da su im po defaultu postavke privatnosti namjestene tako da nitko osim tvojih prijatelja ne moze vidjeti nista na tvome profilu. Itd.

 

A sve ostalo zaci da ne postuju privatnost. Da su ljudi poduzetnickog duha bojkotirali bi Facebook dko se to ne promjeni, ali evidentno da ljudi nisu samo ovce u HR nego i dalje, svi se bune protiv privatnosti a nitko ne bi to pokusao promjeniti. Zar ne? Cista preslika odnosa prema politickim strujama, npr

 

*

 

I stoji mi jos nesto - petarde za novu godinu - bacate li ih i vidite li smisla u pravljenju buke te vrste za ng? Ja bi zabranio bilo kakvo pucanje bilo cime i bilo gdje - jednostavno jer ne shvacam zasto - ako trebamo nesta slaviti iedemo pjevati i plesati a ne pucati okolo..kaj ne?

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 13:10 (Dragon23288).
13 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Ima li Bug redakcija viška hardware-a koji bi htjela donirati u dobrotvorne svrhe?

 

Prave dobrotvorne svrhe za klince u africi.

hacktivist
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Dragon23288 kaže...

 

 

Breivik. Psihijatri diljem svijeta zatvore gomoilu ljudi koji nisu psihicki bolesni u toj mjeri da zasluzuju tretmane u psihijatrijskim ustanovama, mogu reci da zatvore i gomilu zdravih ljudi, i mnoge od njih tabletama ucine bolesnim. Dovoljno je pogledati njihov DSM (Diagnostic and statistical manual of mental disorders) da bi covjek shvatio da se svatko moze naci psihicki bolesnim prema tom prirucniku. Usput knjiga je puno deblja svake godine a ne nastaje na osnovu bilo kakvih znanstvenih istrazivanja..sto znaci da izmisljaju da bi se prodali ljekovi.

 

Ono sto hocu reci i zasto ovo govorim je da je paradoks da mnoge zdrave zatvore ili oznace bolesnima, a kada dodje netko poput Breivika oslobode ga radi neuracunljivosti, a Breivik dakako ne bi bio prvi.

 

Ako imamo zakone odnosno sustav zakona koji omogucuje tako nesto, onda tas sistem nije ispravan? To sto ce Breivik po mjerilima sustava koji radi takve stvari biti nevin, to nema, barem za mene, nikakvu tezinu. Na kraju, covjek je ubio 70 ljudi, i apsolutno je njegov problem sto je neuracunljiv. Bolestan ili ne stetan je drustvu i treba ga sprijeciti u toj stetnosti (ne kazem ubiti, ali ne da bude slobodan - kao zrelo drustvo omogucili bi mu normalan zivot u okviru neke psihijatrijske ustanove, ako postoji koja gdje ne muce zatvorenike - bolesnike). 

 

Nadalje ako bi mu sudili po njegovim okrutnim mjerilima, covjek je psihicki bolestan i nema pravo na zivot - treba dati eugenicima da mu sude. Zanimljivo da eugenika zeli istrebiti takve kao sto su on ili im barem omoguciti da se ne razmnozavaju, a istodobno psihijatri ga spasavaju - ako znamo da su psihijatri osnovali eugeniku!

 

*

 

Malo si ga nadrobio o nekim stvarima tu. DSM je priručnik, drži se standarda temeljenih na istraživanjima, no on je priručnik za struku - kvalitetna dijagnostika (intervju, psihometrijski instrumentarij) je nešto što se ne može vidjeti kroz DSM, i nešto što je puno bitnije u konačnici. Isto tako, i sam priručnik daje upute koliko i koji od navedenih simptoma je dovoljno za uzimanje u obzir određene dijagnoze. Ne kažem da je inače farmaceutska industrija apsolutno nevinašce, no reći da izmišljaju (u ovom kontekstu) da bi se prodali lijekovi je prilično ''far fetched''.

 

Nitko Breivika neće osloboditi i nitko nikoga tu ne ''spašava'', zaista ne znam odakle ti to. Breivik će završiti u instituciji koja je najadekvatnija za njegovo stanje i okolinu, i ostati će tamo do kraja života. Isto tako, ne znam jesi li imao tu nesreću pobliže upoznati neku osobu sa paranoidnom Sch, ili nekim drugim oblikom Sch, ako nisi, vjeruj mi da je to prilično okrutna doživotna presuda sama po sebi.  

 

Eugeniku je, koliko se ja sjećam, ''osnovao'' Francis Galton - ok, bilo je tu razne ekipe (Churchill?) - eugenika je, kako je tada zamišljena, ''izumrla''. Ono što je zanimljivo je da je lako moguće da se to ne bi dogodilo da ju nije zdušno prihvatila i (po meni) zasluženo ocrnila simpatična ekipa koju danas svi znamo pod zajedničkim imenom ''nacisti''. 

 

Inače, kada nečemu/nekome onemogućuješ da se razmnožava = istrebljivanje.

 

 

''Mulder, toads just fell from the sky!'' ''I guess their parachutes didn't open.''
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 13:44 (PsychoticBaklava).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bypass kaže...

Ima li Bug redakcija viška hardware-a koji bi htjela donirati u dobrotvorne svrhe?

 

Prave dobrotvorne svrhe za klince u africi.

Cemu racunala? 

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Bypass kaže...

Ima li Bug redakcija viška hardware-a koji bi htjela donirati u dobrotvorne svrhe?

 

Prave dobrotvorne svrhe za klince u africi.

Cemu racunala? 

Pa logično je, da mailaju svijetu o svojim problemima i okače status na Tw i Fb

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PsychoticBaklava kaže...
Dragon23288 kaže...

 

 

Nitko Breivika neće osloboditi i nitko nikoga tu ne ''spašava'', zaista ne znam odakle ti to. Breivik će završiti u instituciji koja je najadekvatnija za njegovo stanje i okolinu, i ostati će tamo do kraja života. Isto tako, ne znam jesi li imao tu nesreću pobliže upoznati neku osobu sa paranoidnom Sch, ili nekim drugim oblikom Sch, ako nisi, vjeruj mi da je to prilično okrutna doživotna presuda sama po sebi.  

 

Ma kako da neće, to si mali Mukica tako zamišlja. Breivik po njihovom zakonu ima pravo postati slobodan čovjek nakon nekog vremena ako se pokaže da je, zipa sad, ozdravio. Pa ja tebe pitam kakva je to država, kakva je to institucija i kakav je to zakon nakon smrti toliko nedužnih ljudi?

 

Imamo i mi ajd, ruku na srce, gospon čoveka koji su svašta radili u ratu, pa su danas gospoda, ali ovo sa Breivikom je malo tumač srać.

 

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/ako-se-umobolni-breivik-izlijeci-pustit-ce-ga-na-slobodu.html

 

Pa ti pevaj, druže.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 13:50 (thedream).
15 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
thedream kaže...


Ma kako da neće, to si mali Mukica tako zamišlja. Breivik po njihovom zakonu ima pravo postati slobodan čovjek nakon nekog vremena ako se pokaže da je, zipa sad, ozdravio. Pa ja tebe pitam kakva je to država, kakva je to institucija i kakav je to zakon nakon smrti toliko nedužnih ljudi?

 

Imamo i mi ajd, ruku na srce, gospon čoveka koji su svašta radili u ratu, pa su danas gospoda, ali ovo sa Breivikom je malo tumač srać.

 

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/ako-se-umobolni-breivik-izlijeci-pustit-ce-ga-na-slobodu.html

 

Pa ti pevaj, druže.

Da, ako se otkrije lijek za Sch - eo ti hint: NOT.

 

Ili da ga puste u zatvorsku populaciju? Možda je to bolje? Gle, vidio sam kako izgleda ''ladanje'' u psihijatrijskim ustanovama, pogotovo na odjelima za sch i slične sretnike, i ne zanima me što neko neuko piskaralo senzacionalistički laprda (ili kopi pejsta od jednako neupućenog kolege). Sam naslov i ponavljanje mogućnosti izlječenja od sch u tekstu je nekome upućenom dovoljno da vidi o kakvoj se razini informacija radi.

 

Edit2: Ako ćemo već ulaziti u hipoteze ''šta ako se izlječi?'', evo moja hipoteza: iste će ga institucije morati vezati za krevet jer će se, u suprotnom, ubiti. Jbg, to je civilizirano društvo, a ovo je ekstreman primjer na kojemu se ta civiliziranost trenira.

''Mulder, toads just fell from the sky!'' ''I guess their parachutes didn't open.''
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 14:06 (PsychoticBaklava).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...
Evo još jedan izborni program :

citat ( preuzeto ) :

 

Desničar Mladen Schwartz na sučeljavanju je rekao da mu treba diktatorska ovlast kako bi pomogao narodu. Zalaže se i za povrat smrtne kazne. Sramotnom cirkusu na HTV-u, u koji se pretvorilo sučeljavanje, pridonio je i Vuco, koji je novinare optužio za falsificiranje njegovog izgleda.

 

http://danas.net.hr/izbori/page/2011/11/30/0024006.html?pos=n0

a mene bi interesiralo npr. glasa li garfild za gosn. mladena ili mu je ipak sumnjiv taj tip jer je židov pa je ipak u dogovoru sa svjetskim cionističkim moćnicima i pokušava osiromašenjem.. državu, (slobodnu nam i neovisnu) putem bankarskog sustava, srušiti, tuđmanov san o samostalnoj i neovisnoj.... a i sigurno je u dosluhu sa wall streetom? recite gosn. garfild što mislite o njegovoj ideji?

 

i btw. još bi me imteresiralo, smijem li na njegovom blogu ili blogu njegovog znanca iliti čovjeka kojeg propagira ovdje na forumu, isključiti pop up blocker ili će me reklamama i virusima ta stranica zaraziti novim nokijima i ostalim konzumerističkim divotama?

autori koje ignoriram: Sinatra, Ezio, alen-c, Viator, Talalej, epos, Lazarus Long
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 17:53 ((s)izgoreo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
(s)izgoreo kaže...

Zoveš vraga ha? Svi ćemo gorjeti u paklu jel ismijavamo jedinog istinskog precjednika i njegove istinske glasonoše!! {#}

 

BTW ,malo propagande

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 17:01 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Koja lakrdija:  http://www.24sata.hr/izbori-2011/vucine-pjesme-i-postenje-bolja-su-kampanja-od-jumbo-plakata-244383

 

Ja bi ovakve morone kaznio pa nek se i dogodine kandidiraju.

  Ali, ali zašto?

 

 

S obzirom da je to sve cirkus, zašto ne bismo imali i prave klaune? {#}

 

Čujem da je ovaj lik glavni u studentskom zboru Šumarstva...

 

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 17:46 (Šef).
14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ihush kaže...

 -  eh, ali 'opasnost' leži upravo u tomu da takvi prijeđu izborni prag .

 

Možda će bit lakše shvatiti, upravo ovdje na forumu MODovi ne toleriraju extremizam, pohvalno. Jednako tako moraju glasači (svi svjesni ljudi) reagirati na takve stvari...

Ne bi bili ni prva ni zadnja država u Europi u kojoj su neonacisti (ili pod nekim drugim nazvom ofc) ušli u parlament.

 

Da, iako se na forumu ne tolerira ekstremizam opet je jasno da i ovdje ima podosta simpatizera (i jednog i drugog extrema).

 

Čak mislim da su ovi kaj mučki šute još gori. A takvih ima svuda.

 

Nešto malo of topic.

Jučer su u jedan birc u centru Zagreba došle neke klinkice. Bilo je oko 7 navecer. Njih 4, max 12 godina. Konobar (inače moj frend) ih posluži i dok je stajao do njih da stavi cugu na stol klinke krenu s paljbom. E jel bi ti mene hebo, druga širi noge i vrišti, ne, mene hebi, razbacuju se s kokicama pa skidaju majce. Cijeli birc se okreće (većinom mladi od -30 god), svima isprva faca WTF , onak kao smiju se, čak sam i ja mislio aj neka interna zafrkancija.. Konobar ode do šanka, nezna šta bi reko, i onak mi dobaci najele se šečera, najbolje ih je ignorirat, kad dve male za njim. Krenu plesat na neku pjesmu i odmah dupe konobaru pod nos, pa pokreti rukama i ustima kao da mu puše ku*ac. Lik im govori daj klinke izbacit ću vas van.. al ne, klinke se sam smijulje i deru se Sex sex sex... jedna hvata konobara za ruku i bez pardona, ajde dodi samnom u WC da ti nešto pokažem. Druga klenkne pred trecu i vrišti daj da ti ližem pi.... Više nikom nije niš jasno. Svi si neš u bradu šapuću. Ova četvrta se ustaje i žica cigarete, prvo mene, pa konobara, pa drugog frenda, na kraju uzme od nekog lika koji je otišao u hodnik razgovarat na telefon, pa je cigarete pustio na stolu. Aj to ih je smirilo. Nisu više vrištale. U miru sam pogledao Arsenal - Man City.

 

Idem doma, ulazim u tramvaj. Pun tramvaj dolazi do HNK i neki čiča sa štakom ulazi unutra. Djevojka se ustaje da izađe na sljedećoj stanici i kaže djedici kao evo izvolite. Kak je tramvaj bio dosta pun, do sjedala je stajala neka druga djevojka, a iza nje klinac (max 14 godina), i klinac bez pardona gurne ovu djevojku ispred i kaže, daj se makni da sjednem. Djedica onak sav se pretvorio u upitnik. Ta djevojka gleda koji K? Kak je stajala do sjedala djedica nije stigao sjest pa ju je taman ovaj majmun gurnuo da on sjedne. Svi si nešto mrmljaju u bradu koji odgoj, takve treba u popravni dom, kad smo mi bili klinci... Odmah se njih par ustalo, i djedica je na kraju sjeo.

Mislim si neću s govnetom prljat ruke, sad mi je žao što nisam. Bar bi mi savjest bila čistija. Mada neznam ni šta bi mu reko, ni šta bi mu napravio. Al sada imam neki glupi feeling u glavi.

 

Prije 3 dana sam očima gledao neke klince kak piju vino iz kanistra (onaj za vodu od 5l) u 8-9 navečer u punom tramvaju (nova 17-ica) (valjda je bila neka tekma jer su se derali i nešto navijali) pa pljuju to vino po podu i sjedalima. Nije prošlo dve minute i naravno odmah cigarete iz đepa pa pali jedan, drugi, svi zapale. Deru se nešto, glavni baje u tramvaju. Naravno u jednoj polovici tramvaja natiskano 150 ljudi, ovi novi kaj uđu, svi presretni ulaze tam di je slobodno pa se sam onak neprimjetno prikelje toj gužvi u prvoj polovici tramvaja. Opet se svi krste, raspravljaju o današnjoj mladeži, kak ovo, kak ono..

 

Kad bih rekao roditelji, well done, well done, clap clap, bio bih đubre. Klinci naravno nisu krivi, ako jesu onda su najmanje krivi, roditelji pretpostavljam da snose bar dio, ili najveći dio "zasluga". Nije sad sve crno, niti su svi klinci ovakvi, no da se nešto dimi to se mora priznat. Posljedice ovog sustava, društvenih odnosa, stanja svijesti, polikantskih previranja i malverzacija (korupcija, lopovluk, adeze esdepe spačke.) se već sada vide golim okom. Valjda će jednom netko nešto i poduzet po tom pitanju. Žalosno je što o posljedicama toga svega nitko nije razmišljao.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
ihush kaže...

 -  eh, ali 'opasnost' leži upravo u tomu da takvi prijeđu izborni prag .

 

Možda će bit lakše shvatiti, upravo ovdje na forumu MODovi ne toleriraju extremizam, pohvalno. Jednako tako moraju glasači (svi svjesni ljudi) reagirati na takve stvari...

Ne bi bili ni prva ni zadnja država u Europi u kojoj su neonacisti (ili pod nekim drugim nazvom ofc) ušli u parlament.

 

Da, iako se na forumu ne tolerira ekstremizam opet je jasno da i ovdje ima podosta simpatizera (i jednog i drugog extrema).

 

Čak mislim da su ovi kaj mučki šute još gori. A takvih ima svuda.

 

Nešto malo of topic.

Jučer su u jedan birc u centru Zagreba došle neke klinkice. Bilo je oko 7 navecer. Njih 4, max 12 godina. Konobar (inače moj frend) ih posluži i dok je stajao do njih da stavi cugu na stol klinke krenu s paljbom. E jel bi ti mene hebo, druga širi noge i vrišti, ne, mene hebi, razbacuju se s kokicama pa skidaju majce. Cijeli birc se okreće (većinom mladi od -30 god), svima isprva faca WTF , onak kao smiju se, čak sam i ja mislio aj neka interna zafrkancija.. Konobar ode do šanka, nezna šta bi reko, i onak mi dobaci najele se šečera, najbolje ih je ignorirat, kad dve male za njim. Krenu plesat na neku pjesmu i odmah dupe konobaru pod nos, pa pokreti rukama i ustima kao da mu puše ku*ac. Lik im govori daj klinke izbacit ću vas van.. al ne, klinke se sam smijulje i deru se Sex sex sex... jedna hvata konobara za ruku i bez pardona, ajde dodi samnom u WC da ti nešto pokažem. Druga klenkne pred trecu i vrišti daj da ti ližem pi.... Više nikom nije niš jasno. Svi si neš u bradu šapuću. Ova četvrta se ustaje i žica cigarete, prvo mene, pa konobara, pa drugog frenda, na kraju uzme od nekog lika koji je otišao u hodnik razgovarat na telefon, pa je cigarete pustio na stolu. Aj to ih je smirilo. Nisu više vrištale. U miru sam pogledao Arsenal - Man City.

 

Idem doma, ulazim u tramvaj. Pun tramvaj dolazi do HNK i neki čiča sa štakom ulazi unutra. Djevojka se ustaje da izađe na sljedećoj stanici i kaže djedici kao evo izvolite. Kak je tramvaj bio dosta pun, do sjedala je stajala neka druga djevojka, a iza nje klinac (max 14 godina), i klinac bez pardona gurne ovu djevojku ispred i kaže, daj se makni da sjednem. Djedica onak sav se pretvorio u upitnik. Ta djevojka gleda koji K? Kak je stajala do sjedala djedica nije stigao sjest pa ju je taman ovaj majmun gurnuo da on sjedne. Svi si nešto mrmljaju u bradu koji odgoj, takve treba u popravni dom, kad smo mi bili klinci... Odmah se njih par ustalo, i djedica je na kraju sjeo.

Mislim si neću s govnetom prljat ruke, sad mi je žao što nisam. Bar bi mi savjest bila čistija. Mada neznam ni šta bi mu reko, ni šta bi mu napravio. Al sada imam neki glupi feeling u glavi.

 

Prije 3 dana sam očima gledao neke klince kak piju vino iz kanistra (onaj za vodu od 5l) u 8-9 navečer u punom tramvaju (nova 17-ica) (valjda je bila neka tekma jer su se derali i nešto navijali) pa pljuju to vino po podu i sjedalima. Nije prošlo dve minute i naravno odmah cigarete iz đepa pa pali jedan, drugi, svi zapale. Deru se nešto, glavni baje u tramvaju. Naravno u jednoj polovici tramvaja natiskano 150 ljudi, ovi novi kaj uđu, svi presretni ulaze tam di je slobodno pa se sam onak neprimjetno prikelje toj gužvi u prvoj polovici tramvaja. Opet se svi krste, raspravljaju o današnjoj mladeži, kak ovo, kak ono..

 

Kad bih rekao roditelji, well done, well done, clap clap, bio bih đubre. Klinci naravno nisu krivi, ako jesu onda su najmanje krivi, roditelji pretpostavljam da snose bar dio, ili najveći dio "zasluga". Nije sad sve crno, niti su svi klinci ovakvi, no da se nešto dimi to se mora priznat. Posljedice ovog sustava, društvenih odnosa, stanja svijesti, polikantskih previranja i malverzacija (korupcija, lopovluk, adeze esdepe spačke.) se već sada vide golim okom. Valjda će jednom netko nešto i poduzet po tom pitanju. Žalosno je što o posljedicama toga svega nitko nije razmišljao.

Nažalost takvih je sve više. Sve mlađe postaje sve gluplje i oni su "frajeri" koji maltretiraju i rade gluposti. Razumijem da radiš sprdačine, ali takvo ponašanje je nedopustivo. Primjer prije nekih 3-4 tjedna ja idem na posao busom, a srednjoškolci na praksu i sad vozač naravno stane i dečko koji izlazi kaže: " Je*ati Bog mater". Vozač čuje zatvori vrata (dečko je još uvijek u busu) i pita ga: Kome buš ti kelel mater? Pustil ga je tek na zadnjoj stanici 15 km dalje. {#}

 

Nakon toga nikakav incident u autobusu nije više bio. Uvijek se nađe "frajera" ali 2 mjeseca provedenih u zg-u mogu reći da tam ih je najviše.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...
Zoveš vraga ha? Svi ćemo gorjeti u paklu jel ismijavamo jedinog istinskog precjednika i njegove istinske glasonoše!! {#}

 

BTW ,malo propagande

ah, mogu misliti kakav je original... na moju (ne)sreću proradio mi je čir zadnje vrijeme pa sam odustao od praćenja vijesti i reklama, držim se skyrima iako i on nije pošteđen nordovskih ksenofobičnih sranja pa sam se morao boriti na strani imperije... čak je i to dovoljno da proradi kiselina... na svu sreću tu je garfild da popravi dan...

autori koje ignoriram: Sinatra, Ezio, alen-c, Viator, Talalej, epos, Lazarus Long
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
(s)izgoreo kaže...

ah, mogu misliti kakav je original... na moju (ne)sreću proradio mi je čir zadnje vrijeme pa sam odustao od praćenja vijesti i reklama, držim se skyrima iako i on nije pošteđen nordovskih ksenofobičnih sranja pa sam se morao boriti na strani imperije... čak je i to dovoljno da proradi kiselina... na svu sreću tu je garfild da popravi dan...

Tu je original ,a vrlo je interesantan ,jel se zapitaš kojoj se to tihoj većini ona obraća - to sigurno nisu glasači HDZ-a!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2011 0:24 (kizo2703).
13 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Bypass kaže...

Ima li Bug redakcija viška hardware-a koji bi htjela donirati u dobrotvorne svrhe?

 

Prave dobrotvorne svrhe za klince u africi.

Cemu racunala? 

Radi edukacije, konkurentnosti itd.

 

Nije samo za klince, ali većinom za mlade osobe.

hacktivist
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 

Da, iako se na forumu ne tolerira ekstremizam opet je jasno da i ovdje ima podosta simpatizera (i jednog i drugog extrema).

 

Čak mislim da su ovi kaj mučki šute još gori. A takvih ima svuda.

 

Nešto malo of topic.

...

 

Nije ništa offtopic, štoviše, potpuno je ontopic. Dobar post.

 

Izbjegavam postati ovakva iskustva, jer nekako vjerujem da smo svi postali više manje svjesni da je mladunčad opako ležerna i da o tome možemo na žalost samo pričati ali ne i utjecati. Ja također mislim da kreće od društva, pa preko staraca ravno do najmlađih. Onda tome dodaj da je dobar dio prilagođen toj šabloni, pa kada se jedan ponaša kao kreten zapravo i ne odskače previše jer na takvog jednog dolaze još barem 3 koji ga bodre i djeluju jednako "uvjerljivo".

 

Ja sam žalostan i zbog ovih izroda po televiziji, više se niti ne trude maskirati svoju glupost, rade show za masu, masa ih voli. Monkey see, monkey do...

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Skot kaže...


 

..e sad, ulazimo takvom raspravom u zonu sumraka.

što znači "braniti Breivika" ?

"divljenje" tom liku već spada u stanje bolesti koju ima i krvnik, no braniti njegovu bolest je nešto sasvim drugo.

 

možda si se loše "odrazio", no psihijatrijska struka je utvrdila da čovjek boluje od paranoidne schizophrenie i što sad ?

 

svi znamo da je to teška psihička bolest, utvrđeno jest da je Breivik u tom momentu bio "neubrojiv" ili po naški LUD, a duševno bolesne treba liječiti, ili ne ?

 

..pitanje jest;

treba li takve dokazane masovne ubojice liječiti ili ih iskoristiti za dobrobit čovječanstva, tako da uđu u program za testiranje novih lijekova protiv teških bolesti ?

 

zašto ubijati nedužne štakore, kuniće, majmunčiće, mišonje, kad imamo tjelesno savršeno zdrave "luđake" koji bi svoju kaznu proveli u nekom kontroliranom institutu za razvoj lijekova protiv teških bolesti današnjice.

 

 

 

 

Tri tjedna staža na forumu (s ovim acc-om), i  upad u diskusiju u kojoj se baš ne snalaziš.

 

Pokušat ćemo stoga objasniti Veliko Otajstvo sintagme "braniti Breivika". 

 

Glagol "braniti" - uzeti nekoga u zaštitu, braniti ga od napada, fizičkih ili verbalnih

Imenica "Breivik" - Anders Behring Breivik, ubojica iz istočne Norveške, terorista, paranoidni shizofrenik, kriv za ubojstvo 77 ljudi i ranjavanje 151.

 

Oni koji brane Breivika - ljudi koji su se u ovoj diskusiji i na ovom forumu solidarizirali s njime, dali mu podršku, izrazili želju da se i u nas pojavi takav i našli opravdanje za njegove akcije. 

 

U svjetlu činjenice da je tip lud ko puška, što nam to govori o mozgovima onih kojima je on uzor ili barem prihvatljiv? Ovo je sasvim ozbiljno pitanje:

 

Svi oni kojima se dopada Breivik ili imaju razumijevanja za njega - smatraju li da nakon objave ove dijagnoze i sami trebaju provjeriti da li si trebaju promijeniti brtvu glave motora ili ne? 

 

O nekakvim iživljavanjima na bolesnicima i osuđenicima koje sugeriraš u zadnjoj rečenici mi se ne da sada raspravljati, ali bih te upozorio da je ovo moderirani forum, a ne komentari na JL-u i slično, gdje ekipa jedva dočeka da netko nekoga siluje ili ubije, pa se onda redaju s "maštovitim" prijedlozima "šta bi oni njemu radili da imaju vlast". 

 

Nemoj, takva se diskusija ovdje kažnjava. 

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bypass kaže...
tnakir kaže...
Bypass kaže...

Ima li Bug redakcija viška hardware-a koji bi htjela donirati u dobrotvorne svrhe?

 

Prave dobrotvorne svrhe za klince u africi.

Cemu racunala? 

Radi edukacije, konkurentnosti itd.

 

Nije samo za klince, ali većinom za mlade osobe.

 

 

Mi ti imamo nekakvu dobrotvornu udrugu kojoj dajemo opremu, raznu, od uredskog namještaja do računala i tako već godinama. Nemam pojma kako se zove, možeš se javiti na pisma@bug.hr, pa ću to proslijediti direktoru koji se time bavi. 

 

Tema baš nije za ovu diskusiju, malo je OT, da budemo iskreni...

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Ne bi bili ni prva ni zadnja država u Europi u kojoj su neonacisti (ili pod nekim drugim nazvom ofc) ušli u parlament.

 

Da, iako se na forumu ne tolerira ekstremizam opet je jasno da i ovdje ima podosta simpatizera (i jednog i drugog extrema).

 

Čak mislim da su ovi kaj mučki šute još gori. A takvih ima svuda.

 

 

 

 

Koja su to dva ekstrema? Ima ovdje pripadnika RAF-a i Brigatte Rosse? 

 

Zapravo, ja na forumu kao i u hrvatskom društvu vidim samo jedan jaki ekstrem - desni; te nedefiniranu gomilu konzervativaca oko centra (mrvu lijevo i mrvu desno) te skoro nepostojeću ne-revolucionarnu ljevicu, a o ljevičarskom "ekstremizmu" u nas mi je smiješno govoriti. 

 

Daj mi neki primjer ljevičarskog ekstremizma na forumu i u društvu - ljudi, udruge, akcije i obrazloženje što je kod njih ekstremno.

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Evo Garfielda na videu! "Komunisticka bando, tamo si idite..." Bolje komunist, nego ovakav 'rvat.

 

Top comment je vrhunski smijesan, ako je istinit.

I am falling - to see what's left behind....... I am fallen - to you I must be blind.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 19:12 (Deus ex machina).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

 

Top comment je vrhunski smijesan, ako je istinit.

  Naravno da nije...

https://www.youtube.com/user/lojkanija

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/ ||| ''Svako generaliziranje je loše.''
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PsychoticBaklava kaže...
thedream kaže...


Ma kako da neće, to si mali Mukica tako zamišlja. Breivik po njihovom zakonu ima pravo postati slobodan čovjek nakon nekog vremena ako se pokaže da je, zipa sad, ozdravio. Pa ja tebe pitam kakva je to država, kakva je to institucija i kakav je to zakon nakon smrti toliko nedužnih ljudi?

 

Imamo i mi ajd, ruku na srce, gospon čoveka koji su svašta radili u ratu, pa su danas gospoda, ali ovo sa Breivikom je malo tumač srać.

 

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/ako-se-umobolni-breivik-izlijeci-pustit-ce-ga-na-slobodu.html

 

Pa ti pevaj, druže.

Da, ako se otkrije lijek za Sch - eo ti hint: NOT.

 

Ili da ga puste u zatvorsku populaciju? Možda je to bolje? Gle, vidio sam kako izgleda ''ladanje'' u psihijatrijskim ustanovama, pogotovo na odjelima za sch i slične sretnike, i ne zanima me što neko neuko piskaralo senzacionalistički laprda (ili kopi pejsta od jednako neupućenog kolege). Sam naslov i ponavljanje mogućnosti izlječenja od sch u tekstu je nekome upućenom dovoljno da vidi o kakvoj se razini informacija radi.

 

Edit2: Ako ćemo već ulaziti u hipoteze ''šta ako se izlječi?'', evo moja hipoteza: iste će ga institucije morati vezati za krevet jer će se, u suprotnom, ubiti. Jbg, to je civilizirano društvo, a ovo je ekstreman primjer na kojemu se ta civiliziranost trenira.

Nije ti palo na pamet da je taj monstrum brutalno proračunat, čak i do te mjere da bi mogao hiniti takvu bolest? Meni se čini da je on proučio izuzetno dobro na što se može izvući i prije svog zlodjela, i da na tu kartu igra, zašto dobiti 21g zatvora kad možeš ladati kako kažeš, čak i pod navodnicima, na psihijatriji?

 

Moje je mišljenje da glumi. Ne sumnjam u dijagnozu koju su mu postavili stručnjaci, ali sumnjam u Breivika. Takvo zlo se sposobno transformirati u što god, i kad god to poželi, mislim da je savršeno svjestan svega što je napravio.

 

Bajke o vitezima, templarima i njegovom manifestu su smišljen plan, do u milimetra. Ne da njega Norveška uhićenjem ima gdje ga želi, nego je on cijelo to društvo stavio na test, i ima ih po mom mišljenju na onom kolutu/traci za zamorca.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 19:38 (thedream).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice