Putovanje u inozemstvo

poruka: 12
|
čitano: 7.833
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Prelazak maloljetnika preko granice

Evo ovako, imam 16 godina i osobnu iskaznicu naravno, zanima me mogu li ja ići u Njemačku (posjet rodbini) bez pristunih roditelja ili nekoga tko ima punomoć? Čuo sam priče od svojih da nije moguće preći granicu ako sam maloljetan, a ne ide samnom netko tko ima punomoć od mojih roditelja. Malo sam proguglao da vidim o čemu se radi, i zapravo na MUP-ovoj stranici piše da dijete mlađe od 14 godina smije putovati, znači li to da ja zapravo mogu u Njemačku? Hvala vam unaprijed.

9 godina
protjeran
offline
Re: Prelazak maloljetnika preko granice
Wicked_Sick87 kaže...

Evo ovako, imam 16 godina i osobnu iskaznicu naravno, zanima me mogu li ja ići u Njemačku (posjet rodbini) bez pristunih roditelja ili nekoga tko ima punomoć? Čuo sam priče od svojih da nije moguće preći granicu ako sam maloljetan, a ne ide samnom netko tko ima punomoć od mojih roditelja. Malo sam proguglao da vidim o čemu se radi, i zapravo na MUP-ovoj stranici piše da dijete mlađe od 14 godina smije putovati, znači li to da ja zapravo mogu u Njemačku? Hvala vam unaprijed.

isto pitanje...također rodbini u Berlin,znači samo bih u avionu praktički bio sam,što se viđa i u filmovima xD

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazak maloljetnika preko granice
KerFlorijan kaže...
Wicked_Sick87 kaže...

Evo ovako, imam 16 godina i osobnu iskaznicu naravno, zanima me mogu li ja ići u Njemačku (posjet rodbini) bez pristunih roditelja ili nekoga tko ima punomoć? Čuo sam priče od svojih da nije moguće preći granicu ako sam maloljetan, a ne ide samnom netko tko ima punomoć od mojih roditelja. Malo sam proguglao da vidim o čemu se radi, i zapravo na MUP-ovoj stranici piše da dijete mlađe od 14 godina smije putovati, znači li to da ja zapravo mogu u Njemačku? Hvala vam unaprijed.

isto pitanje...također rodbini u Berlin,znači samo bih u avionu praktički bio sam,što se viđa i u filmovima xD

Ti si stvarno višestruka osoba ?! 

 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
10 godina
neaktivan
offline
Putovanje u inozemstvo

Nisam naletio na temu gdje bi ovo pitanje više odgovaralo, pa da se oprobam ovdje. Koliko vremena treba da dobijem domovnicu?

 

Sutra pravim osobnu. Hoće li osobna, HR putovnica i domovnica biti gotove do 5. mjeseca?

11 godina
neaktivan
offline
Putovanje u inozemstvo

Upišeš u google, aerodrom Split, kontakt. nazoveš prvi broj i pitaš. Ohrabri se da se sam snalaziš u životu. Samo imaš nazvat.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 12:26 (Neznalica121212).
12 godina
neaktivan
offline
Putovanje u inozemstvo

nije bas pitanje za ovaj forum, no hajde da probam

 

uskoro putujem na novi zeland i nosio bi i laptop i ps4. imam veci ruksak u koji stane oboje i dosta toga. ima li limit za carry on prtljagu sto se tice tezine? 

jer nekak mi nije sigurno staviti plejku u veliki kofer 

16 godina
online
Re: Putovanje u inozemstvo
SuperDox kaže...

nije bas pitanje za ovaj forum, no hajde da probam

 

uskoro putujem na novi zeland i nosio bi i laptop i ps4. imam veci ruksak u koji stane oboje i dosta toga. ima li limit za carry on prtljagu sto se tice tezine? 

jer nekak mi nije sigurno staviti plejku u veliki kofer 

Imaš limit u veličini i kod nekih kompanija u težini.

Provjeri na stranicama svih kompanija, ovdje su neki primjeri.

12 godina
offline
Putovanje u inozemstvo

 

Pozz svima.

Cekao sam da se ova corona situacija malo smiri u cijelom svijetu, sto se vise manje i dogodilo, pa sam se cijepio i napravit cu putovnicu, te se nadam da cu krajem godine odputovati na Filipine i ispuniti moju dugogodisnju zelju da posjetim tu zemlju. Nikad prije nisam putovao tako daleko, posebno sam. Nikad nisam putovao avionom, niti bio na aedromu. Zanima me da li je tko bio na Filipinima ove godine i kakva je situacija.

Takoder volio bih kad bi mi netko pomogao i dao savjete u vezi samog putovanja, pa kad dodem tamo na cega da pazim, sta da radim, sta da koristim itd. Isto tako koje sve radnje moram napraviti prije putovanja, kao npr. koliko novaca da ponesem i gdje da mjenjam novce i da li trebam otvoriti neki poseban racun i karticu da mogu placati karticom tamo?

Stvarno bih bio puno zahvalan kad bih dobio barem neke odgovore, pomoc i savjete. NEIZMJERNO ZAHVALAN!

16 godina
online
Re: Putovanje u inozemstvo
RedHill kaže...

 


Stvarno bih bio puno zahvalan kad bih dobio barem neke odgovore, pomoc i savjete. NEIZMJERNO ZAHVALAN!

Obzirom da ideš prvi put tako, možda je bolje ići preko neke agencije.

Brdo informacija možeš naći na webu, npr. na FB grupi Savjetnik za putovanja.

 

Ideš solo ili s nekim? Provjerio si cijene, smještaje, karte? Putovnica vrijedi? Ima milijun stvari koje trebaš proučiti, posebno ako si neiskusan po pitanju putovanja na udaljene lokacije.

11 godina
offline
Putovanje u inozemstvo

Prodajem prasce odbijance

13 godina
neaktivan
offline
Putovanje u inozemstvo

Selim se iz Hercegovine u Hrvatsku pa me zanima kakva je procedura prilikom prelaska granice. Naime imam puno elektronicke opreme (3 kamere, 2 drona, 2 laptopa, 2 mobitela i brdo opreme za kamere) koju koristim za snimanje vrijedne preko 20000eura. Sva je oprema moja i placena vlastitim novcem. Trebam li ja ovo prijaviti na granici, hoce li me zajebavati ako prijavim. 

16 godina
online
Re: Putovanje u inozemstvo
Dj Progress kaže...

Selim se iz Hercegovine u Hrvatsku pa me zanima kakva je procedura prilikom prelaska granice. Naime imam puno elektronicke opreme (3 kamere, 2 drona, 2 laptopa, 2 mobitela i brdo opreme za kamere) koju koristim za snimanje vrijedne preko 20000eura. Sva je oprema moja i placena vlastitim novcem. Trebam li ja ovo prijaviti na granici, hoce li me zajebavati ako prijavim. 

Ako useljavaš, najbolje se javiti carini orije ulaska i pitati za proceduru.

Malo je previše opreme za navesti kako je sve za osobnu upotrebu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice