Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim pomoć

poruka: 26
|
čitano: 6.366
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim pomoć

Pozdrav svima!

 

Na instagramu mi se pojavila reklama za modele. Zatim sam išla na google i pretraživala stranice i došao mi je link za taj Prestige Modelmanagement GmbH. Prvo sam trebala ispuniti sve podatke (ime, prezime, adresa, poštanski broj) da bi saznala o tome više. Zatim je pisalo da je to agencija koja je za modele od 18-60 godina. Ja imam 18godina. Kad sam to napravila kasnije mi je došlo da ću morati platiti 60€. Ali mail sam jednostavno zanemarila i nisam mislila da je nešto previše ozbiljno. Prošlo je od toga nekih tjedan dana i opet sam dobila mail od te iste agencije da moram platiti 60€ ili će postupiti prema legalnom zakonu i pozvati sud. Ali opet sam zanemarila mail jer sam mislila opet da nije ozbiljno. Nakon sljedećih par dana sam primila drugi mail u kojem je bilo navedeno sve isto i ja opet nisam ništa napravila i zanemarila sam to i tako sam treći put zaprimila mail u kojem je bilo navedeno sve što i u prehodnim mailovima, ali nisam se obazirala jer sam mislila da je varka. Od tog zadnjeg maila nisu slali više ništa i mislila sam da je gotovo s time ali onda sam za nekoliko dana dobila pismo od njih na kućnu adresu da moram platiti 108€ i dali su mi rok do kojeg to trebam platiti. Drugi dan od primitka pisma su mi poslali mail (ss u prilogu). Prije sam mislila da nije ozbiljno i zanemarivala to ali sad me jako brine jer su mi poslali na moju adresu pismo s uplatnicom. Još me više strah jer su u svojem trošku morali slati pismo do mene jer tvrde da je Prestige Modelmanagement GmbH iz Vienna (Austrija). Pa sad dali je to scam ili ne, ne znam. Što da dalje napravim? Da platim ili ne? Ako platim hoće li me odjavit i prestati slati pisma? Strah me što će se dalje dogoditi. Dal će pozvati sud ili ću morati platiti ili kad platim da više neću moći iz toga izaći van. Pomozite, svaki prijedlog dobro došao.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 18:43 (Monday).
7 godina
protjeran
offline
Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim pomoć

Ovdje imas nesto spomenuto:

https://www.pixolum.com/blog/modelbusiness/serioese-modelagentur-10-tipps-wie-du-fakes-erkennest

 

Nein, ganz und gar nicht seriös.
Die Bewerbung und Auswertung ist unverbindlich aber sobald man dem Vermittlungsvertrag zustimmt ist man verpflichtet innerhalb 14 Tagen 120€ zu bezahlen.

Benutzt man sein Wiederrufsrecht muss man trotzdem 50€ für die Bearbeitunggebühr zahlen.

Bitte nicht drauf reinfallen und kein Kontakt mit dieser Firma eingehen!

 

 

Dakle, kazu da kad se registriras, dobijes racun od 120€ za godisnju clanarinu,

ili ako zelis otkazati u roku 14 dana, onda 50€ (za tebe 60€ zbog razlike u porezu).

Korisnik iznad savjetuje da se ta firma ne kontaktira i da nista ne platis.

 

A za ostalo bi se savjetovao sa odvjetnikom. U Austriji je zakon - kad dobijes racun, platis racun,

ne kao u HR. E sad, koje ce to biti poslijedice za tebe - ne znam.

 

Ubuduce malo vise citati i malo sporije klikati, i sve ce biti OK. Ili ako stvarno mislis da si "model",

nadji za pocetak u HR nekakvu agenciju, a ne odmah vani, te naravno kasnije managera,

jer ti financijski nece biti problem.

10 godina
online
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po

Za tu agenciju nebih rekao uopce da je prevara,to moze svak provjerit dovoljno ti je 5min proguglat.

Pitanje je sta si potvrdjivala i prihvatila,a ocito nesto jesi i racun si napravila sigurno tamo.

S obzirom da na naplatu dolaze i parking kazne stare po 2-3 godine,sumnjam da ces izbjec to placanje jos pogotovo jer je iz austrije,a kolega ti je iznad objasnio kako kod njih to funkcionira.

Origin_Steam: hrka11
4 godine
neaktivan
offline
Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim pomoć

Znam, totalno nepromišljeno s moje strane :( gledala sam malo po netu i vidim da dosta imaju istu situaciju i kažu da je scam, makar taj račun me brine

 

https://forums.digitalspy.com/discussion/2294892/agency-emailing-me-threatening-legal-action

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Pozdrav!
Trenutno imam 15 godina i u nedjelju sam dobila mail da sam primljena ali kad sam vidila da se placa nisam nista htjela pa sam javila da ne zelim i odjavila se s tog e mail-a pokusala sam se prijaviti ali sam zaboravila lozinku i sada me stvarno strah jer nemam toliko novca i samo me zanima kada ti je dosao racun jesi platila sto se dalje dogadjalo? Molim te hitno se javi!!
Hvala
15 godina
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
ako ništa nisi dobila za uzvrat ništa ti nemogu ni naplatiti...imam ja takvih hrpa računa za hosting i servere za koje sam napravio order al nisam dovršio naplatu i nikome ništa
battletag:MasnaKrvavic#2275
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
A odjavila sam se s tog mail-a pa ne znam ali proslo je evo 2 dana od tog pa sad cekam al me stvarnk strah jer ne zelim nikakve dugove niti imam potrebu vuc se po sudu mislim necu ja nego moja majka al opet ce meni to pisat u dosjeu nece njima sad me punim strah a pise da se po zakonu ugovori potpisuju u zivo gdje se mogu procitati i da nam poslodavac s kojim potpisujemo taj ugovor nam sve mora objasniti pa ssd jel se to stvarno primjenjuje ne znam
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Jesu ti prijetili sudbeno ili ti dali rok za platit
9 godina
neaktivan
offline
Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim pomoć

Djeco jel vi imate roditelje?

2 godine
protjeran
offline
Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim pomoć

 zaboravi na to, ako dođe pismo, Hakom-u ili kome već  prijavit za spam.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Ne pomaze vrijedanje
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
A kome cu prijavit kad ne smmijem sama na policiju a majks nece htjet
9 godina
neaktivan
offline
Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim pomoć

Nije vrijedanje. Jer za modeling trebas dopustenje roditelja,kako za poziranje,tako za uplate i isplate.

Smijes sama na policiju. Postoje institucije ako nece roditelj.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Pa majka se slazem s tim da budem model ali nijedna nije znala da ce stvari ovako ispast
2 godine
protjeran
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Antea kaže...
A kome cu prijavit kad ne smmijem sama na policiju a majks nece htjet

 Koji dio zaboraviti ne razumiješ.

 

A ako ne zelis primati spam poštu, to moraš i označiti na sandučiću.

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Jebote ne razumim se u to kojem sanducicu
2 godine
protjeran
offline
Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim pomoć

Evo ponovit cu na razumljiv nacin:

 

1. Zaboravi na to.

 

 

15 godina
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
sad imam osjecaj da nas sprda
battletag:MasnaKrvavic#2275
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Isuse kriste ne sprdam se s nikim imam jebeno 15 godina ne znam sta cu napravit a niko ne zna lijepo objasnit
Samo molim vas mi recite kako cu to na sanducicu na pravit i na kojem sanducicu bokte mazo
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Daj isuse objasni
2 godine
protjeran
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Antea kaže...
Isuse kriste ne sprdam se s nikim imam jebeno 15 godina ne znam sta cu napravit a niko ne zna lijepo objasnit
Samo molim vas mi recite kako cu to na sanducicu na pravit i na kojem sanducicu bokte mazo

 Pa ništa nećeš napravit.

 

Nisi odgovorna za ništa.Imaš 15 godina.

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Pa sta cu ako mi dođe racun
2 godine
protjeran
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po

Prijavit kao neželjenu poštu. Npr. Ili ignorirati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 20:50 (File32).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Pa ova cura je rekla da su joj na adresu poslali, btw uspijela sam se prijaviti na staru e adresu na kojoj su mi pisali i evo za sada zadnja 2 dana niko nije nista napisao nadam se da nece
8 godina
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po

Nemoj se zamarat s time, nemogu ti nista , jos si maloljetna tako da i nemozes nikakve ugovore sklopiti, a ako dobis kakvo pismo neka posluzi za potpalu xd

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prestige Modelmanagement GmbH - scam? Molim po
Haha hvala
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice