Pravila igre mau mau-uno sa obicnim spilom karata?

poruka: 9
|
čitano: 40.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pravila igre mau mau-uno sa obicnim spilom karata?

ljudi treba mi pomoc. da li neko moze da mi objasni pravila ove igre sa obicnim spilovima karata. znam samo da se igra sa dva spila i nista vise. ne znm ni kad se vuku dve karte ni kad tri. ni kako se menja smer. ni kako boja. koje su to karte.?! hvala unapred. :))

15 godina
offline
Pravila igre mau mau-uno sa obicnim spilom karata?

Koliko znam mau-mau se igra sa jednim špilom, barem smo mi igrali. Na početku svi imaju 5 karata i jedna karta je na stolu, na koju se sve dalje baca. Bacaju se karte tako da odgovara ili boja ili slika. Znači ako je dolje zeleni kralj, možeš baciti ili neku zelenu ili nekog kralja. Ako nemaš niti jednu vučeš kartu i bacaš ako si šta dobio, ako ne drugi ide. Za sedmicu vučeš dvije, osim ako ju i ti imaš pa baciš na tu onda onaj do tebe vuče 4 i tako dalje... 8 preskače, dečkom mijenjaš boju. I kad baciš predzadnju kartu moraš reći zadnja ili tako nešto, ako to ne kažeš i ovi te skuže, vučeš jednu kartu.Mislim da bi to trebalo biti to, ako sam šta zaboravio neka me netko dopuni.

A uno ne znam kako se igra...

Najbrži put do čovjekova srca je pomoću šake Chucka Norrisa. ...:::www.lan-wars.com:::...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2009 10:20 (Pero Dinamit).
15 godina
offline
Pravila igre mau mau-uno sa obicnim spilom karata?

Obični špil?

Meni je to onaj špil za poker, remi, anjc, itd. igre... :D

 

Al u slučaju da si mislila na te karte za belu, šnaps itd., da se nadovežem na kolegu iznad:

 

kralj i baba/baba i kralj, se mogu zajedno baciti ako su u istoj boji

 

na devetku (IX) možeš baciti još jednu kartu iste boje ili još jednu devetku pa ispočetka-COMBO :D

 

osmica (VIII) blokira, preskače igrača nakon tebe

 

MAU MAU-ukoliko su npr. 3 kralja na otpadu i ti baciš četvrtog, napravio si mau mau i pobijednik si

znači ako se 4 iste karte spoje, gotovo je

Ukoliko se dogodi mau mau sa sedmicama (znači 4 sedmice na hrpi) pobijednik je osoba koja je zadnja bacila sedmicu, a osoba nakon nje ne mora vući 8 karata :) )

Ukoliko imaš u ruci 4 devetke, možeš napraviti mau mau (baciš ih sve jednu za drugom)Cool

 

Važno je napomenuti da pravila i karte variraju od društva do društva, svako ima svoj sistem igre :)

 

btw. ja sam Majstor mau maua Cool : )))

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2009 12:18 (Gunner_V).
15 godina
offline
Pravila igre mau mau-uno sa obicnim spilom karata?

Jel netko zna dal se mau mau može igrati u online sobi, recimo nešto slično kao bela na playtoy-u!?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pravila igre mau mau-uno sa obicnim spilom kar

hvala puno. :D a mau mau ili ti uno-to je kod nas isto. :)))

14 godina
neaktivan
offline
Pravila igre mau mau-uno sa obicnim spilom karata?

ako neko ima skener zamolio bi vas da mi skenira svaku kartu u prirodnoj veliciniod igre uno

nemogu nigdje da ih nadem da kupim a sa obicnim kartama ne kontam kako se igra

hvala vam unaprijedCool

13 godina
neaktivan
offline
Pravila igre mau mau-uno sa obicnim spilom karata?

imaju lepa pravila una na igrajkarte.com/uno-pravila pa pogledajte. Preporucujem sajt

7 godina
neaktivan
offline
Pravila igre mau mau-uno sa obicnim spilom karata?

Mau Mau pravila i igra online : Mau Mau igra

5 godina
offline
Re: Pravila igre mau mau-uno sa obicnim spilom kar
rc-game kaže...

Mau Mau pravila i igra online : Mau Mau igra

 Mislim da je do sada nasao ili odustao... Ipak je proslo 9 godina ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice