Pokušaj telefonske prevare ili ne ?

poruka: 8
|
čitano: 2.238
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Pokušaj telefonske prevare ili ne ?

Zove me supruga, kaže zvali je sa 021 579 106, nije se javila jer nezna nikoga u Splitu :)

Već joj skoro kažem da se slobodno javlja na pozive, pogotovo hrvatske brojeve, ali ipak provjerim i sve puno objava da je dovoljno javiti se na taj poziv i da skida pare s računa ! (https://www.google.com/search?q=021579105&rlz=1C1BNSD_enHR974HR974&oq=021579105&aqs=chrome..69i57.206j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8)

 

E, to mi nije jasno, kako ti može skinuti pare ako nisi zvao, samo se javiš ?! ... i nisi u roamingu, na svom operateru si.

Znači li to da više nije sigurno javiti se na poziv koji ti nije u imeniku ? Pa, može se spoofati i broj iz imenika, zar ne ? Ne javljati se uopće ?!

 

Dakle, kako, kako ?

2 godine
offline
Pokušaj telefonske prevare ili ne ?

Piše ; Moguće je da tijekom poziva prevaranti s računa skinu određeni iznos novaca, zato je potreban oprez

 

S kojega računa skinu novce ?

 

Jedino ako si na neku fake stranicu dao broj kartice itd, pa su smislili način da te telefonski opelješe, no nije mi baš jasno..

 

Kako, ako radim sve po Yus-u ? 

 

Idem ih sad nazvati s firminog broja ...

 

Javila se telefonska tajnica,, Dobar dan..dobili ste (nešto kao Port 3 korisnički servis, nisam dobro razumio )pa dalje....pritisnite taster 1, ako imate nekakav drugi nalog, pritisnite taster 2, sve ekavica... a Split 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 15:04 (Zaporožac).
9 godina
online
Re: Pokušaj telefonske prevare ili ne ?

Mah, nije (samo) Split, ženin mob. sam napiše odakle je broj, valjda preko pozivnog nekako, a ona kaže "Split" :D

 

Nego, i ja sam nazvao broj, potvrđujem ekavicu, čudno do bola... Rekoh joj da se ipak ne javlja, šta znaš, možda žele prodati nešto ?!

Za "normalni" phishing mislim da sam je pripremio, ali ovo je full čudno, pogotovo nakon onih objava.

2 godine
offline
Pokušaj telefonske prevare ili ne ?

Što se tiče kartičnog poslovanja, sve obavljam preko PC-a, koji vražji mobitel.

Nego 021 je pozivni za Split-Dalmacija, a kako su se komšije ubacili na taj broj, nije mi jasno, a niti me zanima..

Samo kažem..

 

Nazvali su me bar dvadestak puta s raznih brojeva govoreći kako sam se prijavio na cripto, pa na nekakve pretplate, svašta, što nisam.

Nikad mi nije nikakav novac otet..

 

Vjerojatno novinari prave paniku.

Ako si idiot koji će nekome dati na takve pozive broj kartice, tko te j***.

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
12 godina
offline
Pokušaj telefonske prevare ili ne ?

I oni imaju 021 u Vojvodini, koliko znam... Ako je poziv iz Hr, treba pisati +385 021 ...

Nisam ja ništa prčko.
9 godina
online
Re: Pokušaj telefonske prevare ili ne ?

Bio je +385 21 ...

 

No nije bitno, dakle vjerojatno ipak samo javljanje na poziv nije problematično. A to je bilo pitanje.

7 godina
offline
Re: Pokušaj telefonske prevare ili ne ?

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/vazno-upozorenje-dpd-a-brojni-pokusaji-internetskih-prijevara-iz-ukrajine-i-rusije-ne-nasjedajte-20220915/print

 

Zanimljivo, taj broj je već prijavljen a operateri i dalje ne reagiraju...

 

Ups..., tek sad sam vidio link u prvom postu 

 

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 9:37 (fer-de-lance).
2 godine
offline
Re: Pokušaj telefonske prevare ili ne ?
Spiridon kaže...

I oni imaju 021 u Vojvodini, koliko znam... Ako je poziv iz Hr, treba pisati +385 021 ...

Da, nisam ja nazvao +381 pa 21**** već direktno 021 bez međunarodnog prefiksa pozivnog, pa sam dobio komšije.

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice