Plaćate li TV pretplatu?

poruka: 257
|
čitano: 79.400
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Dragi HTV..
16 godina
moderator
online
RE: Plaćate li TV pretplatu?
John_Doe_11 kaže...
gamer4ever kaže...

Plaćam redovno pretplatu... Iako se slažem sa vama da nema ništa zanimljivo na hrt-u. Ovako imam lcd (u kojem je ugrađen dvb-t) i ja bih sada prekinio to jest ne bih više plaćao televizju. Na optimi sam i kada bih uzeo Opti tv, moram li plaćati pretplatu ili oni zaključaju tv?

Ja sam bio zvao Bnet za kabelsku i kolko mi je frajer rekao, nakon uzimanja 3D paketa, ne plaća se "pretplata" HRT-u... Sad kolko je to istina ili ne, ne znam...

Da se mozda niste dobro razumjeli? Procitaj ovo. Koga briga tko je sto rekao - bitno je ono sto pise.

16 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Ne mozete zakonski izbijeci placanje pretplate osim ako ne bacite sve tv i radio prijamnike.

Inkasatore ne morate pustiti u kucu jer nitko osim policije nema pravo ulaza u privatni prostor. Moze vam se dogoditi ako dugo ne placate pretplatu i dug se nagomila da vam dodju s policijom.

A policija moze uci u kucu i bez naloga (mislim da je to po novom zakonu)

16 godina
moderator
online
RE: Plaćate li TV pretplatu?
wyks kaže...

A policija moze uci u kucu i bez naloga (mislim da je to po novom zakonu)

Zbog neplacanja racuna? Nekako sumnjam...

16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
wyks kaže...

A policija moze uci u kucu i bez naloga (mislim da je to po novom zakonu)

Policija ti ne smije u kuću bez pismenog, i od odgovornog suda, potpisanog naloga. I nema u novome zakone iznimaka jer se to nije mjenjalo.

Dobro je imati djevojku pravnicu :))))))

Ali nikako da izmjene taj prastari zakon o kažnjavanju svih ljudi koji kupe TV uređaj - plačaju pretplatu. Ali to je valjda da HRT ne propadne za mjesec dana. :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2010 0:43 (gkelekov).
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
gkelekov kaže...
wyks kaže...

A policija moze uci u kucu i bez naloga (mislim da je to po novom zakonu)

Policija ti ne smije u kuću bez pismenog, i od odgovornog suda, potpisanog naloga. I nema u novome zakone iznimaka jer se to nije mjenjalo.

Dobro je imati djevojku pravnicu :))))))

Ali nikako da izmjene taj prastari zakon o kažnjavanju svih ljudi koji kupe TV uređaj - plačaju pretplatu. Ali to je valjda da HRT ne propadne za mjesec dana. :)

Postoje određene iznimke kada smije i bez naredbe ući u kuću, ali to su izvanredne okolnosti.  No to nije tema.

Reci djevojci da ponovi gradivo "Članak 231." ZKP HR 2003 :)

 

Uglavnom osim policije, nitko nema pravo ući u kuću, osim ako mu ti to ne dopustiš.

 

 

Ontopic

 

Plaćam pretplatu. Do skoro sam plaćao dvije pretplate (duga priča), a od 01.01.2010. godine  zakonski samo jednu.

Uglavnom za današnje vrijeme i situaciju u kojoj se nalazimo, definitivno je preskupa, barem u mojoj državi.

Što se tiče onog razmišljanja u vezi mobitela i radio prijemnika u njima, mislim da se zakon odnosi na uređaje koji samo za to služe, odnosno kojima je to primarna funkcija.

Možda se varam, ali ako budu toliko ekstenzivno u budućnosti tumačili zakon, onda će se pravo igrati sa vatrom.

 

It's good to be smart - It's smarter to be good
16 godina
moderator
online
RE: Plaćate li TV pretplatu?
boxer kaže...
Što se tiče onog razmišljanja u vezi mobitela i radio prijemnika u njima, mislim da se zakon odnosi na uređaje koji samo za to služe, odnosno kojima je to primarna funkcija.

To u zakonu ne pise. Namigiva Nisu precizno definirali sto im znaci radio ili televizijski prijamnik - valjda bas zato da s vremenom mogu u tu kategoriju ubacivati sve vise uredjaja. Da, najvise se love za televizore, medjutim u zadnje vrijeme su napasni s autoradijima, a kad porastu apetiti... Tko zna...

16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
mbaksa kaže...
boxer kaže...
Što se tiče onog razmišljanja u vezi mobitela i radio prijemnika u njima, mislim da se zakon odnosi na uređaje koji samo za to služe, odnosno kojima je to primarna funkcija.

To u zakonu ne pise. Namigiva Nisu precizno definirali sto im znaci radio ili televizijski prijamnik - valjda bas zato da s vremenom mogu u tu kategoriju ubacivati sve vise uredjaja. Da, najvise se love za televizore, medjutim u zadnje vrijeme su napasni s autoradijima, a kad porastu apetiti... Tko zna...

Da, ne piše, zato sam i rekao da "mislim da se zakon odnosi"  prema sadašnjoj situaciji.

Kad porastu apetiti biće belaja...Viče

It's good to be smart - It's smarter to be good
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
mbaksa kaže...
wyks kaže...

A policija moze uci u kucu i bez naloga (mislim da je to po novom zakonu)

Zbog neplacanja racuna? Nekako sumnjam...

Ma mislio sam na posebne slucajeve kao sto je naveo kolega boxer. koliko ja znam nije jos bio slucaj da je nekome policija upala u stan zbog neplacanja tv pretplate.

 

Razlika izmedju nacionalne i komercijalne tv je u tome da nacionalna mora prikazivati emisije za manjine (prizma) edukativno kulturoloske, i religijske (mir i dobro). da i nova tv i rtl imaju jako puno love mislim da se takve emisije nebi nasle na programu. Pogledajte program njemackog rtl-a. 

Sto se tice reklama nitko ne moze rec da ga ne iritiraju one 10 minutno mucenje na RTL-u u filmovima. Jednom sam gledao neki prosjecan film na RTL-u i nakon reklama morao sam pogledati ttx da vidim sto sam uopce gledao. Sveđani su to pokusali rjesit tako da se na film odnosi kao intelektualno vlasnistvo i da nitko osim autora nema pravo izmjeniti film pa se filmovi nesmiju prekidat reklamama.

Kako je HRT nacionalna tv na njoj nebi smjelo bit komercijalnog sadrzaja tj reklama.                                                                                                      

16 godina
moderator
online
RE: Plaćate li TV pretplatu?
wyks kaže...
mbaksa kaže...
wyks kaže...

A policija moze uci u kucu i bez naloga (mislim da je to po novom zakonu)

Zbog neplacanja racuna? Nekako sumnjam...

Ma mislio sam na posebne slucajeve kao sto je naveo kolega boxer. koliko ja znam nije jos bio slucaj da je nekome policija upala u stan zbog neplacanja tv pretplate.

Onda si zagazio u off-topic i vise nema smisla o tome rapravljati o ovoj temi.

 

wyks kaže...

Sto se tice reklama nitko ne moze rec da ga ne iritiraju one 10 minutno mucenje na RTL-u u filmovima.                                                                            

Osobno reklame jedva da i registriram - danas se moras nauciti ignorirati takve sadrzaje kojima smo zatrpani. Reklame znaju doci ko koristan prekid - da si slozis pice ili kokice, skocis na WC.

16 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Da da se vratim na temu

Ja placam pretplatu jer mi se neda zafrkavat s zakonima i inkasatorima

Moje misljenje - naplacujes pretplatu (pristojbu) onda nema reklama

15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
wyks kaže...
Razlika izmedju nacionalne i komercijalne tv je u tome da nacionalna mora prikazivati emisije za manjine (prizma) edukativno kulturoloske, i religijske (mir i dobro). da i nova tv i rtl imaju jako puno love mislim da se takve emisije nebi nasle na programu. Pogledajte program njemackog rtl-a.

Nacionalne i komercijalne televizije se zapravo i ne mogu uspoređivati jer zarađuju na drugačiji način i prikazuju drugačiji sadržaj. RTL ne bi prikazivao takve emisije jer ih ne mora prikazivati, jer bi sam zaradio taj novac. HRT plaća narod da proizvode takvu vrstu programa.

 

wyks kaže...
Sto se tice reklama nitko ne moze rec da ga ne iritiraju one 10 minutno mucenje na RTL-u u filmovima. Jednom sam gledao neki prosjecan film na RTL-u i nakon reklama morao sam pogledati ttx da vidim sto sam uopce gledao. Sveđani su to pokusali rjesit tako da se na film odnosi kao intelektualno vlasnistvo i da nitko osim autora nema pravo izmjeniti film pa se filmovi nesmiju prekidat reklamama.

Kako je HRT nacionalna tv na njoj nebi smjelo bit komercijalnog sadrzaja tj reklama.

Eto, ja mogu reći! Kao i mbaksi, reklame mi dobro dođu.

 

Jednom prilikom sam mjerio dužinu trajanja reklama - na RTL-u je bilo 3 minute, a na Novoj 11 minuta. Doduše, to nije pravilo jer sam mjerio samo jednom i to davno, ovih dana ću početi mjeriti malo detaljnije. A osim toga, radije ću gledati 10 minuta reklama nego da moram plaćati pretplatu. Oh pardon, pristojbu.

 

Za HRT se slažem. Nije im dosta da nas pljačkaju, još i zarađuju preko reklama.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
16 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Reklame dobro dodju jedanput u filmu a ne 4 ili 5 puta.

Sto se tice kvalitete programa to je dosta subjektivno je ako ja volim pogledat kvalitetan film, a ne volim showbiz magazine podaci o gledanosti pokazuju da i to netko gleda pa tko sam ja da kazem da to nebi smjeli prikazivati.

Kako sam prije rekao Rtl vec 6 godina pusta jedan te isti program, a sto se tice novih serija sve su kriminalisticke ili Su nove sezone (Kucanice su se vrtile i na Novoj tv i na RTLu, kao i sve CSI serije, pustali su i kolko tolko kvalitetan Lost pa ga vise ne prikazuju) S ovime ne govorim da je HRT bolji al je barem raznovrsniji

Neki su rekli da nase tv kuce ne prikazuju dobre filmove jer su skupi. Na IMDB-ovoj listi naj filmova ima jako puno filmova koji su stariji od 15 godina i ne vjerujem da kostaju vise od nekih losih kino hitova u zadnjih par godina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2010 4:52 (wyks).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Ma kakv pretplata!? Placam posjedovanje TV-a!? Platio sam im "harac" 23%....i to je dovoljno, a ne da jos svaki mjesec placam telku!
Imam MaxTV i "nase" programe ni ne gledam i nema sanse da platim pretplatu! Zasto bih je placao?
Sjecam se prije kada je pretplata bila oko 20-ak kn.....i to je ok, ajde 20 kn nije nista.....no sada nabijaju neki "krizni porez", povecavaju sve moguce stvari (pocevsi od struje, plina, komunalija pa do pretplate na TV), recesija nas trga i jos da placam i to sto POSJEDUJEM telku!? Isss.....nema sanse! Znaci placam MaxTV + posjedovanje televizora!? Je da....mozda u nekoj drugoj prici!
http://www.speedtest.net/result/708892644.png
15 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

nikad pa ni tad!da mi nije žene koja gleda te tupave reality gluposti,ne bi ni imao televizor,sve što trebam je u ovoj kutiji.tv kartica i internet mi sve daju,a filmovi s tv-a ionako ništa ne valjaju,jedino sport kad naši igraju nešto,a sve druge gledam na -p2p4u-.

16 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Ajd da malo oživimo temu sa novim udarom na naš džep.

 

http://www.jutarnji.hr/od-1--ozujka-hrt-pretplata-poskupljuje-na-80-kuna/594779/

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
16 godina
protjeran
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Danny_HR kaže...

Ajd da malo oživimo temu sa novim udarom na naš džep.

 

http://www.jutarnji.hr/od-1--ozujka-hrt-pretplata-poskupljuje-na-80-kuna/594779/

Isuse koje smo mi ovce, pa to je da naprosto ne povjerujes.

Otkazi se dijele, place se ne isplacuju ili jako kasne, cijene se dizu (plin, benzin, el. energija itd.), banke

imaju enormne dobiti, afere pucaju na sve strane, a mi gledamo mutavog Sukera koji veli da je sve pod kontrolom.

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
15 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Danny_HR kaže...

Ajd da malo oživimo temu sa novim udarom na naš džep.

 

http://www.jutarnji.hr/od-1--ozujka-hrt-pretplata-poskupljuje-na-80-kuna/594779/

Damn, preduhitril si me, bas sam to htio postat :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
MorciTheCroat kaže...

Otkazi se dijele, place se ne isplacuju ili jako kasne, cijene se dizu (plin, benzin, el. energija itd.), banke

imaju enormne dobiti, afere pucaju na sve strane, a mi gledamo mutavog Sukera koji veli da je sve pod kontrolom.

 

Upravo sam ja to htio reci......znam da je OT, ali ne znam kada je bila gora situacija nego sto je danas.

Jos malo pa ce nam udarati porez na disanje......zrak...i ne znam sta sve ne!

Krizni porez!? Nabijem ja taj krizni porez!

Svaki dan more ljudi ostaje bez posla, hodam po Zg i samo gledam kako se trgovine zatvaraju.....no glavno da Suker "drzi sve pod kontrolom"!? Ako je ovo "kontrola", sta ce biti tek kada napoon prizna da smo u....PM!?

Prodali smo sve sto se moglo prodat.....ne znam na koju foru se drzava jos uvijek zove "Hrvatska"!?

Cim zavrsim sve sta mislim zavrsit, bjezim ja lagano iz te tzv. "Hrvatske" u neke bolje krajeve! I da, radit cu kao konj....grebat i grist za poslom, ali znam da ce mi se na kraju sve isplatit i da ce netko cijenit moj rad. A ne kao kod nas....sto vise radis, to te vise hebu...a o napredovanju i povecanju place mozes samo sanjat!

Izvanjavam se na OT...no morao sam! Pogotovo kada cujem to ime...."Suker"....odmah mi je muka i moram na wc.

http://www.speedtest.net/result/724268199.png
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Danny_HR kaže...

Ajd da malo oživimo temu sa novim udarom na naš džep.

 

http://www.jutarnji.hr/od-1--ozujka-hrt-pretplata-poskupljuje-na-80-kuna/594779/

Znači nisu se opravdali troškovima ili ulaganjem u poboljšanjm programa već imaginarno većom plaćom.

Trebalo bi početi kupovati monitore bez tv prijamnika.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
wyks kaže...
Danny_HR kaže...

Ajd da malo oživimo temu sa novim udarom na naš džep.

 

http://www.jutarnji.hr/od-1--ozujka-hrt-pretplata-poskupljuje-na-80-kuna/594779/

Znači nisu se opravdali troškovima ili ulaganjem u poboljšanjm programa već imaginarno većom plaćom.

Trebalo bi početi kupovati monitore bez tv prijamnika.

Di mi zivimo... Di mi zivimo.....

Program im je blago receno katastrofalan, odnosi medu njima jos gori.

Kao nacionalna televizija trebali bi otkupit apsolutno svaku sitnicu pa bila ona potrebna ili nepotrebna, a mi npr tekme repke gledamo na RTLu, cro copa na novoj, englesku ligu na rtlu itd itd...

Da ne kazem da nemamo vise ni siromasni HNL, kosarku i opcenito sport.

 

I o kojoj mi prosjecnoj placi pricamo?

radim na slicnom mediju, i znam jos 300 ljudi koji rade, od tih 300 nema ih 10 koji imaju placu vecu od 3.500 kuna...

Kojih vrazijih 5.300?? i koji ludak to racuna.

 

 

 

potpis :D
15 godina
odjavljen
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Malo si pobrkao lončiće. Ne gleda se prosječna plača zaposlenika u HRT-u već prosječna plača u državi. Sad za domaći malo razmisli kakav utjecaj na taj prosjek imaju razni političari koji sjede u Saboru i u 30 nadzornih odbora (istovremeno), razni manageri s miljunskim ugovorima i sl.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
MrBlc kaže...

Malo si pobrkao lončiće. Ne gleda se prosječna plača zaposlenika u HRT-u već prosječna plača u državi. Sad za domaći malo razmisli kakav utjecaj na taj prosjek imaju razni političari koji sjede u Saboru i u 30 nadzornih odbora (istovremeno), razni manageri s miljunskim ugovorima i sl.

Trebalo bi vidjeti na koji se način računa ta prosječna plaća. Ako se uzimaju prosjek jednog managera s plaćom u stotinama tisuća ili prodavačice od 2000 kn onda ta računica ne valja.

I mislim da je normalno da se ta prosječna plaća povećala jer su u zadnjih par mjeseci posao izgubili isključivo ljudi s nižom plaćom. (ne uključujući one u Rematincu)

14 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Ja ne placam. Televizor koristim za igranje Playstationa i gledanje stranih satelitskih programa. Neki nas program nisam gledao jakooooo dugo, ako pogledam to je 10 minuta dnevno. Za to nedam 70 kuna. Cak mi i antena ne hvata nijedan HTV-ov program - pa ne mogu mi naplacivati posjedovanje TV-a. Za njih ako imam TV odmah i gledam njihove jadne programe.

 

Kada budu napravili sistem da mjere koliko sam mjesecno minuta gledao njihove programe, onda cu placati.

Nemam dokaze niti argumente, i ne trebaju mi. Zivim u svome svijetu, u svojoj iluziji, i ljepo mi je.
16 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

neki su pobrkali loncice od pocetka...

Vi ne placate program koji GLEDATE ILI NE GLEDATE

vec placate nesto kao porez na uredaj koji prima ikakav signal...

Pa placate i radio frekvenciju za telefone pa se ne bunite/join frozen throne

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Hacker-ri kaže...

neki su pobrkali loncice od pocetka...

Vi ne placate program koji GLEDATE ILI NE GLEDATE

vec placate nesto kao porez na uredaj koji prima ikakav signal...

Pa placate i radio frekvenciju za telefone pa se ne bunite/join frozen throne

Neki? Pa smijes me spomenuti :)

 

Hm, nisam imao pojma o tome, mislio sam da placam program koji gledam a na uredjaj koji prima signal, bez obzira sta ja radio s njim.

 

E pa ako je to tako, onda pogotovo ne placam.

 

A ovo za telefone..placam impulse koje potrosim, plus posjedovanje telefona? Ok, ako je to simbolican iznos, pretpostavljam da je cim nisam ni znao za to. 

 

Ali da platim nekome 70 kuna za TV koji ne gledam, nema sanse. Pa nije 10 kuna u pitanju

Nemam dokaze niti argumente, i ne trebaju mi. Zivim u svome svijetu, u svojoj iluziji, i ljepo mi je.
16 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Kak znamo preplata tj bezobrazno visoki harac je 80kn kod nas, a toliko je i u Italiji e sad kak se mi mozemo s Italijom usporedit i s ovim nasim jadom od televizije probajte to zamislit.Smijeh Tu lezi najveci problem preplatu bi trebalo prepolovit na 40 kn i onda bi to bilo nekak a ne da imamo ovu bolesnu nakazu od cjene u ovakvoj situaciji cisti bananizam ko i država.Nevinašce

16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
rambox kaže...

Kak znamo preplata tj bezobrazno visoki harac je 80kn kod nas, a toliko je i u Italiji e sad kak se mi mozemo s Italijom usporedit i s ovim nasim jadom od televizije probajte to zamislit.Smijeh Tu lezi najveci problem preplatu bi trebalo prepolovit na 40 kn i onda bi to bilo nekak a ne da imamo ovu bolesnu nakazu od cjene u ovakvoj situaciji cisti bananizam ko i država.Nevinašce

Misljenja sam da bi tu lovu trebala dobivat drzava a ne nacionalna televizija...

80 kuna za nesto sta se zove nista je nedopustivo, a u zadnje vrijeme kao da imaju studente, imaju vise gresaka nego lokalne televizije sa 3 zaposlena.

Problem je u programu, premalo kvgalitete, ja gledam milica i more jer me samo to zanima, ostalo je sve skart i samo da se ima.

mislim da bi trebalo staviti sve televizije neka se reklamiraju iskljucivo reklamama pa da vidim kako ce HRT propast u roku godinu dve.

rtl flmovi, serije, poneki dokumentarcic, nova tv sa informativom, i hrt otvaram 2 puta tjedno

potpis :D
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Hacker-ri kaže...

.

Pa placate i radio frekvenciju za telefone pa se ne bunite/join frozen throne

  Plaća se naknada za frekvenciju samo za mobitele na pretplatu. Prepaid ne plaća.

 

 

Izgleda da im na HRT-u fali para, pa su ponovno počeli masovnije obilaziti ljude zbog pretplate. Baš su maloprije bili kod mene. (- "Mi smo za televiziju." - "Ne!" - "Šta ne? Ništa ne koristite?")

 

BTW, nemam ni radio ni televizor   - Internet nudi puno veći i bolji izbor, a ne davi s reklamama. I još usavršiš svoje znanje engleskog.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Ma i ja mislim da je TV program kod nas stvarno smece. A od pojave onih emisija na tipa Farma, Red Carpet i slicne, neki programi nam lice na novine 24sata.

 

Nemam dokaze niti argumente, i ne trebaju mi. Zivim u svome svijetu, u svojoj iluziji, i ljepo mi je.
16 godina
moderator
online
Plaćate li TV pretplatu?

Iz Jutarnjeg: HRT platio milijun kuna fiktivnim članovima Orkestra. Nije dosta sto se politika mijesa u HRT, vec se i krade novac - u osnovi od pretplate.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Dragi HTV..
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice