Naknada stete

poruka: 15
|
čitano: 3.272
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Naknada stete

e ovako zanima me da li postoji kakva naknadna stete od udruge za zivotinje ili bilo koga evo malopre sam udario neku zivotinju ni sam neznam sta je a i mrak je bio,pa me zanima da li postoji tako nesto(nije mila nikakva macka,mis,parcov,ker vec nesto divlje)

RoBa the ljuti
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2009 20:17 (gujarroba).
15 godina
offline
RE: Naknada stete

hm koliko ja znam nema nikakve naknade nazalost - ali mal pogledaj raspitaj se pa mozda nesto i uspijes Šutim

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
protjeran
offline
Naknada stete

covece odvali mi branik i ostetilo mi hladnjak pop....io sam

RoBa the ljuti
15 godina
neaktivan
offline
Naknada stete

LOL! Ne! Kasko ako imaš, drugo zaboravi!

Zašto bi bilo koja udruga plaćala tebi štetu?

15 godina
protjeran
offline
RE: Naknada stete
gujarroba kaže...

e ovako zanima me da li postoji kakva naknadna stete od udruge za zivotinje ili bilo koga evo malopre sam udario neku zivotinju ni sam neznam sta je a i mrak je bio,pa me zanima da li postoji tako nesto(nije mila nikakva macka,mis,parcov,ker vec nesto divlje)

 ovako ako je bio pas onda mozes da zoves policiju ali jako mala vjerovatnost da taj pas ima cip pomocu kojeg bi nasli vlasnika ako nije pas onda bolje da ne zoves jer ako si ubio srnu ili sl onda ces jos ti morati platiti lovackom drustvo!!
Intel e5200 3.0 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
15 godina
protjeran
offline
Naknada stete

zasto bi tebi iko placo lol???

kako ide na autocestama tamo je sve ogradjeno kontas i ako sta pordje ceste odgovaraju

RoBa the ljuti
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naknada stete
gujarroba kaže...

zasto bi tebi iko placo lol???

kako ide na autocestama tamo je sve ogradjeno kontas i ako sta pordje ceste odgovaraju

 Da moze ti se desit da si udario jelena ili neku drugu "plemenitu" zivotinju pa uz razbijeni auto dobijes i paprenu kaznu.
Jedino dobro moze bit da skupis 2 zeca ili jelena (srnu) i nosis za rucak, ostalo si sve u minusu.

I ne, ne postoji zakon po kojem se tebi moze isplatit stetu, posto se zivotinje ne vode kao privatni korisnici, a udruge se ne vode kao vlasnici tih zivotinja.
Odstetu bi mogao dobit jedino ako pas ima lanac i svog vlasnika koji nije prijavio kradu zivotinje
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
neaktivan
offline
Naknada stete

U biti se lovačko društvo vodi kao vlasnik divlje životinje na njihovom prostoru. E sada, ako si udario životinju na području koje nije pokriveno znakom (na koji rijetko tko i obraća pažnju) mogao bi ih tužiti, ali iskreno, sumnjam da bi išta dobio. Ako imaš kasko, oni će ti platiti popravak, a onda valjda oni tužiti lovačko društvo ili šta već... Ako nemaš kasko, teško da ćeš išta dobiti, ali mogao bi ih tužiti... Ako je područje pokriveno znakom, trpaj životinju u gepek i odi doma skuhat to, jer si onda ti kriv i ti bi trebao platiti lovačkom društvu naknadu...

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
Naknada stete

Da si se zaustavio i pozvao policiju da napravi očevid, imao bi šanse dobiti nekakvu odštetu, ovako može ispasti i bijeg s mjesta nesreće.

 

Ukoliko se radilo npr. o psu, koji je čipiran ili se na drugi način može otkriti njegov vlasnik, tada bi ti njegov vlasnik morao isplatiti odštetu, a ukoliko se radilo o nekom psu lutalici, koji nema vlasnika, tada bi ti štetu morao nadoknaditi grad ili općina na čijem se području to dogodilo, jer su po zakonu se oni obvezatni brinuti o njima (higijeničarska služba - šinteri).

Prije nekoliko godina u Zagrebu je ženu ugrizao pas lutalica, tužila je Grad Zagreb i na sudu dobila odštetu od sto tisuća kuna.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Naknada stete

Ja sam prošle godine pobrao psa. Napravio mi je preko osam tisuća kuna štete. Bio je velik, tako da su stradali farovi, maglenke, odbojnik i poklopac motora. Sve je trebalo mijenjati. Ja srećom imam kasko osiguranje, tako da je ono pokrilo štetu.

 

Inače, ako se radi o psu koji ima vlasnika, onda je vlasnik odgovoran i obavezan isplatiti štetu. Za ostale životinje ne znam.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
protjeran
offline
RE: Naknada stete
Hacker-ri kaže...
gujarroba kaže...

zasto bi tebi iko placo lol???

kako ide na autocestama tamo je sve ogradjeno kontas i ako sta pordje ceste odgovaraju

 Da moze ti se desit da si udario jelena ili neku drugu "plemenitu" zivotinju pa uz razbijeni auto dobijes i paprenu kaznu.
Jedino dobro moze bit da skupis 2 zeca ili jelena (srnu) i nosis za rucak, ostalo si sve u minusu.

I ne, ne postoji zakon po kojem se tebi moze isplatit stetu, posto se zivotinje ne vode kao privatni korisnici, a udruge se ne vode kao vlasnici tih zivotinja.
Odstetu bi mogao dobit jedino ako pas ima lanac i svog vlasnika koji nije prijavio kradu zivotinje
 ok...hvala
RoBa the ljuti
15 godina
protjeran
offline
Naknada stete

sledeci put nosim razanj da ga odma okrenem :D

RoBa the ljuti
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2009 23:24 (gujarroba).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naknada stete
gujarroba kaže...

sledeci put nosim razanj da ga odma okrenem :D

 dovoljno ti je jednu malo deblju tendu ili onaj zidarski najlon, pogodis, stasis unutra (ako moras dokrajcis jadnu bestiju da se ne muci) i uzivas u klopi sljedecih 10 dana.
imao sam nazalost susret 3 puta sa srnom i to su drasticne kazne, pa je zavrsila u bunkeru
tesko je zivotinju dokrajcit ali nemozes je pustit ni da krepa u onim mukama, ako vec nemoze nastavit
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
protjeran
offline
Naknada stete

..sad mi bas komsija kaze da imam neka prava pa kad saznam koja i sta se sve moze poduzet javim pozz

RoBa the ljuti
15 godina
protjeran
offline
Naknada stete

ipa sam bio opi***io divlju svinju sad mi bas kolega kaze da je nekidan i on ali njemu su cak 2-3 pretrcavale cestu ccc

a za odstetu jos nista takav je zakon.....jeb.....ih zakon

RoBa the ljuti
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2009 13:49 (gujarroba).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice