Jesam li jedina na svijetu koja se boji petardi?

poruka: 93
|
čitano: 15.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Pozdrav,

kao što vidite po naslovu zanima me da li ima još ima neka osoba  na ovome svijetu koja se boji pucanja petarde i ostalih jakih zvukova?

Osoba koja ima izražen osjet sluha i jako je osjetljivo po tom pitanju.

Osobno imam jako izražen sluh i dosta stvari mi smeta,naprimjer ako netko mljacka kada jede ja poludim jer to mi smeta za moj sluh.

Isto tako sada počinje pucanje petardi a toga me uzasno strah.I dok svi Vi normalno slavite doček Nove Godine ja moram smislit način kako da se zaštititim,odnosno slavim doček sa slušalicama na ušima i sa jako glasnom glazbom.

Za strah od pucanja petardi uvijek se vežu ljubimci,a ljudi jako rijetko.

Ja znam kako se životinje osjećaju po tom pitanju i nije lijepo.

Zanima me da li znate nekoga tko se boji pucanja petardi,ako da kako se on ili ona nosi sa time?
Ili sam jedina na svijetu koja se boji toga i bude mi užasno neugodno 

11 godina
odjavljen
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Nisi, mi smo uz tebe! 

<----skorvy----> [tcbalkan.eu]
7 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?

Hvala :) Ali zar nitko ne zna osobu koja se boji pucnja petardi?

ili svi uživate u tome i jedva čekate da bacate bombe za 14 dana?

13 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Ne bojim se petardi, ali gade mi se ljudi koji ih bacaju.

Najviše mi je žao životinja i ljudi kojima to smeta i nemaju mira zbog debila.

 

Ne kažem, i sam dam bacao petarde to možda 12-e godine, onda sam se malo opametio. Nažalost, ima ljudi koji se ni u odrasloj dobi ne opamete.

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
imaš osjetljiv sluh i bojiš se pucanja petardi te se od takve buke štitiš " slušanjem glasne glazbe"!?
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?

da,nažalost :/

drugacijeg nacina nema,kada cujem svu tu pucnjavu jako me strah,srce mi lupa ko ludo i želim plakat

glasna glazba me barem nekako malo zaštiti

10 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Kad sam bio klinac to mi je bilo fora, sad se ko baba trzam svaki put kad opali. A životinje pogotovo, psi polude kad pucaju petarde, prije 3 godine mi je psa stepo auto na Bozic jer je bježala glavom bez obzira od petardi, neki klinci bacali u ulici a ova preko ograde i bris. Totalno se izbezume, nakon toga obožavam petarde

Battlelog: D3lBoy-00
9 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Isto kao klinac sam volio bacat, medutim sad s 37 godina ne osjecam se ugodno i donekle me strah nekoliko minuta dok se malo ne priviknem.

Battlenet - TheProdigy#2234
12 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Kao i mnogi bacao sam ih ko klinac,ne bojim ih se ali sad u tridesetim mi užasno idu na k, sav se stresem .Valjda je rat učinio svoje i detonacije puno jače od petardi :D
9 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Imam i ja psa koji se boji petardi tako da znam kako ti je.

 

10 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Ne mogu ti dati nikakav pametan savjet jer mi se čini da ne postoji neko rješenje u ovom slučaju, osim da se odseliš negdje gdje nema budala.

Za sebe ne mogu reć da me hvata panika od petardi, ali mi nije ugodno kad pucaju i izbjegavam mjesta gdje ljudi bacaju petarde. Masu puta mi se desilo da mi balavurdija na stanici baci petardu pod noge pa zbog toga 12mj provodim doma sa svojim izbezumljenim psima koji dobe slom živaca svaku Novu godinu. Labrador još nekako tolerira pucnjavu dok nije blizu, ali mali zlostavljani špic kojeg sam uzela s ulice se panično boji i uopće se užasavam idućih mjesec dana jer već sad imamo problema sa večernjim šetnjama. 

 

 Ne vidim što ima zabavno u bacanju novaca na nešto što napravi bum. Nemam ništa protiv lijepo uprizorenog vatrometa, ali petarde mi se gade. 

 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2016 17:20 (ddarknessfairyy).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?

U tome i je problem kako si i sama navela. Današnja balavurdija i pristup tim pirotehničkim sredstvima, to je strašno.

 

Kako ja kao klinac, imao bih na kile tih petardi za Božić i NG, danima bi ih palio i bacao. Ali nikad se nisam ozljedio a niti ikoga drugoga, niti se ikad itko žalio. Jer sam pazio kako gdje i kada pucam s njima. To se u ono vrijeme zvala kultura i odgoj(danas je to malo strani pojam pa da nisam na mobitelu stavio bi link da ako netko nezna neka pročita).

 

Ono što želim reći ovako ukratko, nije sama pirotehnika problem, već oni što je koriste i oni što im dopuste da koriste. 

<----skorvy----> [tcbalkan.eu]
13 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Ja sam do prije 12 godina bacao petarde i volio rakete. No, s vremena na vrijeme me to popustilo. Iskreno, nisam bacao lovu u to, nego tu i tamo kupio. Sad kad to gledam, sva sreća nisam više se sa time igrao. To je največa glupost koju su mogli proizevest. Nema se ništa od toga, puki samo doživljaj nekoga tko to voli na par minuta, a nakon toga zaborav na taj događaj. Ja to gledam kao da sam zapalio novac i bacio na travnjak.

Inače uopče ne volim više takvu buku makar imam 27 godina, popizdim kad netko počne to bacat. Imaš životne obaveze i umor svakidašnji i želiš se odmorit, i kad ti to opali, digne mi se tlak.

Što manje toga tim bolje. Božično vrijeme nije bit da se pucaju petarde. Žao mi je klinaca koji si odvale ruku ili prste radi glupe petarde. A onda bi volio vidit pametne roditelje. Djeca to nerazumiju, a roditelji bi trebali bit ti koji njih moraju urazumit.

BF4 & BF1 - Tonyhrv
12 godina
protjeran
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Imam dvoje djece, curice, glupo je reci da zbog pucanja ja i zena nismo novu godinu slavili 7g (najstarija curica mi ima toliko godina), opce je poznato da djeca u mladim danima imaju "osjetljiv" sluh..da to pucanje treba rigorozno zabranit!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
error_666 kaže...
Volume, imaš elemente psihopate, idi do čike u bijelom, možda još nije "zapeklo" do kraja.

 Iša san, kaže čika da nema pomoći za društvo koje pada i na najveće gluposti... 

Arendelle kaže...

 Nisi računao na to da te tkogod može prijaviti policiji. Šteta. Baš nemaš sreće što imam mnogo slobodnog vremena i volje za maltretiranje onih koji mi se baš ne sviđaju.

Kako znaš da ti se nešto ne sviđa dok ne probaš? Možda nije sve onako kako se čini 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Volume kaže...

Možda nije sve onako kako se čini 

 Dakako. Zato postoji policijsko ispitivanje. :)

vocap, bičz?
11 godina
odjavljen
offline
Jesam li jedina na svijetu?

@Commander ,

Naslov teme, i njezina materija koja bi se dala razraditi kroz neku diskusiju, naravno uvijek i određena doza korisnih svjeta koji se mogu implicirati... ...ali nažalost opet, kao i uvijek koliko vidim, XY stranica prepametnog spama(čitaj i petardi) s kojim se netko olakša da bi mogao(zadovoljio) natezati kožicu i ono drugo...

Thumbs UP for try!

<----skorvy----> [tcbalkan.eu]
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?

Nije mi jasno, pogotovo vatromet, bacanje para, ajde dok si klinac fora ti je pa probaš, ali ko tradicija je besmisleno.

Chaos is just somehow saying the very familiar fact that everything's complicated
15 godina
odjavljen
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Ja nemam problema sa petardama, jer kod mene susjedi uredno buse i imaju radove zimi, pa se mijesaju petarde, busenje i udaranje. Da, nevjerojatno je... U proslog zgradi su imali preko ljeta.

Nadam se jos ove godine i dovidjenja HR. Nitko nista ne pita, buse, probije voda, plafon u q......, pa opet nesto rade, a ti samo placaj pricuvu i tko te j****

16 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Commander kaže...

Hvala :) Ali zar nitko ne zna osobu koja se boji pucnja petardi?

ili svi uživate u tome i jedva čekate da bacate bombe za 14 dana?

 Iam sreće pa u mom kvartu nema toliko takvih opčinjenih pirotehnikom. bit će možda nešto u daljini kad budu standardni paganski običaji tipa polnoćka, nova godina, ali inače je mir.
Ja se jasno ne bojim, ali da me smeta - smeta me. Neznaš dali se tko oružano obračunava ili su samo petarde.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Volume kaže...
Ja svake godine uvatim desetak vrabaca, zavežem za njih one crvene mege, užgam i pustim ih da polete. Kad to krene pucat nemoš od smija, perja i malih bataka na sve strane

 Očito je da si odgojen u jednom okruženju punom ljubavi! Šta sve zemljom hoda, nismo ni svjesni...

Sinoć sam lega jutros...
14 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?

Moja ti se žena boji petardi malo više od tebe, a isto tako i svih eksplozija. Što se tiče mljackanja, tu su kćeri osjetljivije. Koliko sam shvatio nije problem u sluhu, ni uhu, problem je u nerealnom strahu, jer strah se već aktivira pri spomenu, da će netko baciti petardu, iako je ne baci. Ne brini se, ima puno takvih koji se boje petardi i sličnih eksplozivnih zvukova, kako žena tako i muškaraca.

Bacanje petardi i pucanje na svadbama i novim godinamna je nešto najružnije u ljudskom svijetu.

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2016 7:46 (ivo454).
12 godina
offline
Jesam li jedina na svijetu?
Ovo postao forum hr? Jedini razlog da se bojis neceg je ako sam sebe uvjeravas da se bojis toga, ocito imas opsesivan poremecaj na samu pomisao pucanja, jer si mozda u mladosti imala neugodnih iskustva.
Ja ih se nebojim, niti se bojim grmljavine a za vrijeme rata sam u krevet redovito mijenjao "donje rublje".
Petarde sam u ruci pucao i drzao male one zelene, (" cicoline i zelenke ") kako smo/se zovu vec.
Imam malog necaka koji ih se boji, ali i on se poceo navikavati na to.

Sve je to u glavi i glupost. Da sam na tvom mjestu kupio bih neke male petarde i bacio da prebolis stvar, zivotinje se boje jer im je sluh izrazeniji od naseg pogotovo psi i njihov njuh. Takođet psi cuju jako visoke frekvencije...
10 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Luka123 kaže...
Ovo postao forum hr? Jedini razlog da se bojis neceg je ako sam sebe uvjeravas da se bojis toga, ocito imas opsesivan poremecaj na samu pomisao pucanja, jer si mozda u mladosti imala neugodnih iskustva.
Ja ih se nebojim, niti se bojim grmljavine a za vrijeme rata sam u krevet redovito mijenjao "donje rublje".
Petarde sam u ruci pucao i drzao male one zelene, (" cicoline i zelenke ") kako smo/se zovu vec.
Imam malog necaka koji ih se boji, ali i on se poceo navikavati na to.

Sve je to u glavi i glupost. Da sam na tvom mjestu kupio bih neke male petarde i bacio da prebolis stvar, zivotinje se boje jer im je sluh izrazeniji od naseg pogotovo psi i njihov njuh. Takođet psi cuju jako visoke frekvencije...

 Ajde majketi me seri. Pitala je na temi "ostalo", ako može ovdje biti tema "pirotehnika p&o" onda može i ovo.

I šta glumiš psihijatra ako osnovne veze sa pojmovima nemaš nego laprdaš gluposti. 

Opsesivni poremećaj? Ženi smeta pucnjava koja se događa a ne halucinira da se događa, nema napad panike usred ljeta zato jer je netko spomenuo petardu i nema kompulzivne porive da hoda po gradu s prstima u ušima dok petarde ne pucaju. Uostalom opsesivni poremećaj nema apsolutno nikakve veze sa ovim niti se manifestira ovako.

Problem osjetljivosti na petarde će riješiti bacanjem istih 

 

A ovo o držanju petardi u rukama govori koliko si inteligentan, pogotovo ako to smatraš normalnim ponašanjem. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Kako se ona nosi s tim,odnosno kako se zastiti?
12 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?

Heh, idem kod psihijatra iu drugog razloga. Jedini strah je ako sam sebe uvjeris da on postoji i postanes neprestano razmisljati o tome. Na to sam mislio. Znaci svaku zimu odnosno prosinac, ljudi bacaju petarde u njoj se razvija strah, lupanje srca, kod nekih ljudi mucnina i vrtoglavica.
Jedini nacin da se izljeci od toga je upitati sam sebe sto je najgore sto mi se moze dogoditi i onda shvatiti da su to sve gluposti. Nema smisla zakljucavati se u sobu i pustati jaku glazbu, to je vec poremecaj. Ja novu godinu provedem s prijateljima i ovu cu. Ocito doticna osoba ima malo bveci problem, moje potanje bi bilo sto izaziva taj strah neko neugodno iskustvo iz djetinstva ili neki događaj i koji scenario joj se vrti u glavi, odnosno o cemu razmislja kad cuje pucanj petarde.

 

Edit: Na zadnjem testunnadprosjecno inteligentan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2016 10:24 (Luka123).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Commander kaže...

da,nažalost :/

drugacijeg nacina nema,kada cujem svu tu pucnjavu jako me strah,srce mi lupa ko ludo i želim plakat

Zašto ? 

 

Jeste li sigurni da je gore navedeno pravi razlog vase reakcije ili je samo okidac neke druge mozda podsvjesne traume ?

Cijenite više pitku vodu.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
Volume kaže...
Ja svake godine uvatim desetak vrabaca, zavežem za njih one crvene mege, užgam i pustim ih da polete. Kad to krene pucat nemoš od smija, perja i malih bataka na sve strane

 Vjerujem da je ovo samo kvalitetan trol. "Ljudi" koje ovo uveseljava uglavnom nisu na forumu nego u spilji. 

 

 

 

Autorko, ja se ne bojim petardi pa ti mogu praviti drustvo za Novu. ehehe  he

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
chutac kaže...

 

Autorko, ja se ne bojim petardi pa ti mogu praviti drustvo za Novu. ehehe  he

 

 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jesam li jedina na svijetu?
ddarknessfairyy kaže...

Ne mogu ti dati nikakav pametan savjet jer mi se čini da ne postoji neko rješenje u ovom slučaju, osim da se odseliš negdje gdje nema budala.

Za sebe ne mogu reć da me hvata panika od petardi, ali mi nije ugodno kad pucaju i izbjegavam mjesta gdje ljudi bacaju petarde. Masu puta mi se desilo da mi balavurdija na stanici baci petardu pod noge pa zbog toga 12mj provodim doma sa svojim izbezumljenim psima koji dobe slom živaca svaku Novu godinu. Labrador još nekako tolerira pucnjavu dok nije blizu, ali mali zlostavljani špic kojeg sam uzela s ulice se panično boji i uopće se užasavam idućih mjesec dana jer već sad imamo problema sa večernjim šetnjama. 

 

 Ne vidim što ima zabavno u bacanju novaca na nešto što napravi bum. Nemam ništa protiv lijepo uprizorenog vatrometa, ali petarde mi se gade. 

 

Ako tvojim psima (samim time i tebi) smetaju petarde ne znaci da su budale oni koji ih bacaju. Ako nekoga veseli taj posebni oblik zabave, ako uziva u legalnoj destrukciji neka se onda tih 2 tjedna u godini zabavi s time. 

 

Nekom smetaju pusaci,nudisti, narkici, Romi, bogata elita, trgovacki centri, zvonjava crkve, ali to nije izgovor da od svijeta napravimo pacijenta na antidepresivima koji slini i gleda u istu tocku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice