Gitare i sve vezano uz njih izdvojena tema

poruka: 4.965
|
čitano: 888.021
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Custom handmade telecaster izrađen za moju kćerku kao poklon od poznatog majstora izrade gitara Mirze Kovačevića (MK guitars) iz Travnika koji je radio gitare za neka svjetska imena. Jedan od njih je i Vlatko Stefanovski.
morrisoN
2 godine
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
filip1 kaže...
pojacalo

to pojačalo ne vrijedi ništa, pokloni ga nekome, (ili nemoj, da se netko ne uvrijedi), a klasična gitara i ona el. se moraju isprobati da bi se donio nekakav sud o njima.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 13:17 (Zaporožac).
11 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
unknown kaže...

Možda tesko pitanje

Ali zna li netko kako dobiti ovakav zvuk na gitari?
koje pedale ili modove treba imati?

 

dosta me podsjeca na Khurangubin ton, 

 

delay reverb wah

15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Jel to polusuplje tijelo?
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
AmonZero kaže...
Jel to polusuplje tijelo?

 Ako je pitanje upućeno meni, da, polušuplje tijelo.

Razlog - kćerka ima 8 godina i da bi joj gitara bila lakša. Dimenzije gitare isto nisu full, no ni puno manje od pravog telija. Sve stalo je legit. Oba pickupa, tone i volume te ostali hardveraj.

morrisoN
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
b00 kaže...
unknown kaže...

Možda tesko pitanje

Ali zna li netko kako dobiti ovakav zvuk na gitari?
koje pedale ili modove treba imati?

 

dosta me podsjeca na Khurangubin ton, 

 

delay reverb wah

 Da to je i on u ovom bendu hahaha.
Samo mijenja bendove ili aliase.

BTW.

Ovo sam si kupio i prezadovoljan.

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B091BK3VFG/ref=ox_sc_saved_image_2?smid=A3BSLGU5J73WTI&psc=1

16 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
filip1 kaže...
da li netko zna koliko bi vrijedile ove gitare i pojacalo

 Ona koja je Les Paul oblik (Rooster), to je "popularni" Les Konzum, prodavale su se u Konzumima nove za 600 kn. Dakle, realno bi bilo tražiti oko 400 kn za nju.

 

Za ovu drugu ne znam.

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
15 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Imao Seagull S6 s L.R. Baggs Anthem plus EQ sistemom, prodao ga iz nuzde, i sad i ovdje pisem, da ako netko SLUCAJNO ima, slobodno posalje privatnu poruku. Mislim da bih nogu dao za to kako je ta gitara radila za to ulozeno novca s obzirom da pjevam i sviram i zivim dijelom od toga.

2 godine
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Tanelorn kaže...

 Ona koja je Les Paul oblik (Rooster), to je "popularni" Les Konzum, prodavale su se u Konzumima nove za 600 kn. Dakle, realno bi bilo tražiti oko 400 kn za nju.

 

Za ovu drugu ne znam.

Zašto, ako radi kao ova kod ovoga momka.

 

konzum stratocaster  

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
16 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Kupio sam novi tube schreamer TS9 
I pogonim ga na baterjiu. Medutim problem je u tome kaj uopce ne radi niti se ona LED dioda ne pali kada spojim 9V bateriju.
Ima li netko savjet?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Ja osobno koristim Boss DS-1. Kad sam ju kupio dobio sam bateriju uz nju koja je riknula nakon nekih pola sata sviranja, pa pedalu sad guram preko 9v adaptera. Imaš ih po različitim cijenama, a na jednom uz kabel koji se grana možeš spojit više pedala.
16 godina
moderator
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozdrav ekipa.

Kupio sam polovnu Yamahu ERG 121 kćerkama da sviraju, pa sam se i ja uhvatio učenja zadnjih mjesec i pol.

Imam malo 15W pojačalo (Behringer) koje ne koristim jer većinom vježbam iza 23h kad svi spavaju. Imam stare slušalice koje su spojene na pojačalo ali je to sve yebada jer većinom su mi USB wireless slušalice na glavi jer slušam tutoriale s yt ili metronom.

E sad, htio bih najbolji način za spojiti gitaru na comp, da mogu dodati efekte bez da kupujem pedale i štajaznam, mislio sam ići na neki audio interfejs (Steinberg UR12) plus neke nove slušalice s kablom ako bude velika latencija dok se signal obradi i dođe na ove usb slušalice.

Da li je to ispravan način ili mogu uštediti na interfejsu i skopčati gitaru direktno na comp preko line-in a da je sigurno (kao što je neko par stranica ranije napisao)? Znam da električne traže ovaj Hi-Z ulaz sa otporom od 1.5 M Ohma.

Bilo kakva svirka mimo sobe me ne interesuje, tako da mi ne treba neko od ovih modernih pojačala koja mogu poslužiti kao interfejs, jer to mi je bacanje love.

Savjeti dobrodošli.

15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Instaliraj guitar rig, asio drivere, gitaru ukopčaj u line in na matičnoj, podesi routing u postavkama aplikacije i deri.
morrisoN
16 godina
moderator
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Instalirao sam asio drivere, imam instaliran Cubase 12, jel može ta kombinacija?

2 godine
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
DrNasty kaže...

Instalirao sam asio drivere, imam instaliran Cubase 12, jel može ta kombinacija?

 Guitar rig ti je kolega dobro preporučio, jer Cubase ima potpuno drugu svrhu.. višekanalno snimanje analognih i digitalnih instrumenata, produkcija, itd.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 8:15 (Zaporožac).
16 godina
moderator
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Hvala na savjetima.

Moram samo još kupiti 6.35 na 3.5 mono adapter pa ću to sve upogoniti.

15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Ja sam isto spajao putem tog adaptera, no zbog težine gitarskog kabla postoji mogućnost da se vremenom fizički ošteti line in ulaz. Pokušaj to izbjeći.

Imaš dvije opcije:

1. Kupi 3,5 mm audio kabl m/ž kojim ćeš ”izvesti" line in ulaz na neko dostupnije mjesto i izbjeći situaciju da je u ploču/zvučnu karticu direktno ukopčan teški gitarski kabl.
2. Kupi 3,5 mm kabl m/m mono kabl, koji će ti služiti umjesto gitarskog, samo ćeš na strani do gitare trebati adapter sa 3,5 na 6,35 mm.
morrisoN
16 godina
moderator
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Hvala puno.

Budući da već imam par mono 3.5 na 6.35 adaptera, potražiću male to male 3.5 kabl da spojim u line in.

 

EDIT: Kupio sam 3.5 male na 6.35 female mono adapter jer sam jedino to našao. Izdržaće dok sa ebaya ne dođe 3.5/6.35 kabl.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 10:26 (DrNasty).
16 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Ima li smisla ulagati u Squire CV?
Kazu da su ti najbolji za novce i dobre kvalitete kao isti i kao fenderi PLayer series ali jeftiniji.
Sad ne znam ima li mozda bolje alternative ali da ne moras placati 1000e za jednu?
Jer mislim si kupiti jazzmaster i telecaster CV pa da ne bacam novce ako postoji za iste novce jos nesto bolje. :)

2 godine
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
unknown kaže...

Ima li smisla ulagati u Squire CV?
Kazu da su ti najbolji za novce i dobre kvalitete kao isti i kao fenderi PLayer series ali jeftiniji.
Sad ne znam ima li mozda bolje alternative ali da ne moras placati 1000e za jednu?
Jer mislim si kupiti jazzmaster i telecaster CV pa da ne bacam novce ako postoji za iste novce jos nesto bolje. :)

 https://www.muziker.hr/fender-squier-classic-vibe-50s-stratocaster-mn-2-tone-sunburst

https://www.muziker.hr/fender-squier-contemporary-stratocaster-hh-fr-roasted-mn-black-pickguard-gunmetal-metallic

 

Pristojna dva modela, (ako jesu) ali ne kupiti online, nego ih isprobati. Vrat može malo faliti, pa ga nećeš ni šipkom podesiti.

Ovi po 1000, 1500 kn su igračke.

Ima i solidnih Yamaha i Ibaneza za te novce.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 11:17 (Zaporožac).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Zaporožac kaže...
unknown kaže...

Ima li smisla ulagati u Squire CV?
Kazu da su ti najbolji za novce i dobre kvalitete kao isti i kao fenderi PLayer series ali jeftiniji.
Sad ne znam ima li mozda bolje alternative ali da ne moras placati 1000e za jednu?
Jer mislim si kupiti jazzmaster i telecaster CV pa da ne bacam novce ako postoji za iste novce jos nesto bolje. :)

 https://www.muziker.hr/fender-squier-classic-vibe-50s-stratocaster-mn-2-tone-sunburst

https://www.muziker.hr/fender-squier-contemporary-stratocaster-hh-fr-roasted-mn-black-pickguard-gunmetal-metallic

 

Pristojna dva modela, (ako jesu) ali ne kupiti online, nego ih isprobati. Vrat može malo faliti, pa ga nećeš ni šipkom podesiti.

Ovi po 1000, 1500 kn su igračke.

Ima i solidnih Yamaha i Ibaneza za te novce.

 Mnogo hvala!
Ali kupujem li sa CV na kraju best buy?
jesu li jazzman ili tele kod Ibaneza yamahe kojim slucajem bolji? za 500E

2 godine
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
unknown kaže...

 Mnogo hvala!
Ali kupujem li sa CV na kraju best buy?
jesu li jazzman ili tele kod Ibaneza yamahe kojim slucajem bolji? za 500E

Pogledaj i hvaljene Yamaha Pacifika 112v, i 212v modele za te novce..

 

 

Ja sam sebi u kolekciju "za po kući" kupio i ovog Ibaneza.. GSA60 (vrlo dobro, za tu cijenu predobro) 1900kn

 

 

 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Zaporožac kaže...

Pogledaj i hvaljene Yamaha Pacifika 112v, i 212v modele za te novce..

 

 

Ja sam sebi u kolekciju "za po kući" kupio i ovog Ibaneza.. GSA60 (vrlo dobro, za tu cijenu predobro) 1900kn

 

 

 

Je malo sam studirao to.... izgleda da su iz Fenderovog genuine asortimana najbolji squire. Jer squire jedini i proizvodi jazzmastere i telecastere. po pristupacnim cijenama.

Pacifika je isto ok. A Ibanez bi na semi-hollow isao ili gretsch.

8 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Squier classic vibe ili vintage modified. Koju god seriju odabereš nećeš pogriješiti.
Ja sam imao vintage modified jazz bass, poslije sam mu jos ugradio seymour duncan magnete. bass je ubijao
Dan danas mi bude žao što sam ga prodao 
A nedavno je bio i jedan Classic Vibe telecaster na njuškalu za 2500kn i isto mi je žao što ga nisam uzeo 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Prte kaže...

Squier classic vibe ili vintage modified. Koju god seriju odabereš nećeš pogriješiti.
Ja sam imao vintage modified jazz bass, poslije sam mu jos ugradio seymour duncan magnete. bass je ubijao
Dan danas mi bude žao što sam ga prodao 
A nedavno je bio i jedan Classic Vibe telecaster na njuškalu za 2500kn i isto mi je žao što ga nisam uzeo 

Jer probao sam i original fendere svirati u trgovni ali ne znam... meni je to sve skoro isto, jako malo razlike u tonu i to tek za fendera koji kosta oko 1700E
A to mi se definitvno ne isplati davati. Za te pare kupim svaku vrstu gitare koja postoji kao "imitacija"

Mislim ima kvalitete u drvu  i obradi za te pare ali razlika u zvuku je manja nego se misli. A i nisam profesionalni svirac sada.
Iskreno ne znam tko kupuje te gitare za 2000E a da nije neki snob.

2 godine
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
unknown kaže...
Mislim ima kvalitete u drvu  i obradi za te pare ali razlika u zvuku je manja nego se misli. A i nisam profesionalni svirac sada.

Iskreno ne znam tko kupuje te gitare za 2000E a da nije neki snob.

 Točno tako razmišlja početnik, jer ne čuje veliku razliku... znalac čuje.

Znalac treba i gitaru koje se neće malo-malo raštimavati, koja se može kvalitetno setupirati, koja ne zuji kad ju uključiš u pojačalo.... jer ne da ima 5x kvalitetnije magnete, već su i bolje zadenfani.

Kvalitetne a i skuplje gitare i bass gitare su svirljivije, lakše je naučiti na njima dobro svirati, nego na jeftinima, lakše je i napraviti low action, što je na 90% jeftinih nemoguće.

Moraš imati yebačke sreće da naletiš na takvu.

 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
8 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

A jebiga, ne kažu bezveze da je ton u prstima 😁

Pored frenda, na istoj opremi, ja zvučim kao da sviram na onoj plastičnoj dječjoj gitari iz konzuma 😁😁

Al dobro, to sve dođe s vremenom. Samo treba udarati

16 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Zaporožac kaže...
unknown kaže...
Mislim ima kvalitete u drvu  i obradi za te pare ali razlika u zvuku je manja nego se misli. A i nisam profesionalni svirac sada.

Iskreno ne znam tko kupuje te gitare za 2000E a da nije neki snob.

 Točno tako razmišlja početnik, jer ne čuje veliku razliku... znalac čuje.

Znalac treba i gitaru koje se neće malo-malo raštimavati, koja se može kvalitetno setupirati, koja ne zuji kad ju uključiš u pojačalo.... jer ne da ima 5x kvalitetnije magnete, već su i bolje zadenfani.

Kvalitetne a i skuplje gitare i bass gitare su svirljivije, lakše je naučiti na njima dobro svirati, nego na jeftinima, lakše je i napraviti low action, što je na 90% jeftinih nemoguće.

Moraš imati yebačke sreće da naletiš na takvu.

 

 Sve to stoji
Ali je li zaista vrijedno novaca?
Gibson dodje 5000E
bolja imitacija 800
Mislim razlika u cijeni je ogromna

2 godine
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Prte kaže...

A jebiga, ne kažu bezveze da je ton u prstima 😁

Pored frenda, na istoj opremi, ja zvučim kao da sviram na onoj plastičnoj dječjoj gitari iz konzuma 😁😁

Al dobro, to sve dođe s vremenom. Samo treba udarati

 Kad god netko spomene konzum, gitare, sjetim se onih roostum stratocastera za po 600kn..

 

čuj kako zvuči

 

 

 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
2 godine
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
unknown kaže...

 Sve to stoji

Ali je li zaista vrijedno novaca?
Gibson dodje 5000E
bolja imitacija 800
Mislim razlika u cijeni je ogromna

Dovoljno je dati 1000 € za vrhunsku gitaru, sve ostalo je preseravanje.

 

Kakav bi Ante Gelo bio gitarista kad ne bi kupio tog Gibsona. 

 

Statusni simbol, bahatost, kao i stvar s automobilima, razumijem te i u pravu si.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice