Ebay - pitanje (Carina) zaključana tema

poruka: 406
|
čitano: 231.759
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Pozdrav, imam jedno pitanje, samo me zanima sta mogu ocekivati, kupio sam sat (gadget vise) u ukupnoj vrijednosti od 170$ i narucio preko USPS Express Mail-a.

Dobio sam i tracking number, pa kad odem na ips.posta.hr dobijem ovaj ispis... Sada me zanima jedna stvar, da li to znaci (po necijem iskustvu) da ce sigurno ocariniti robu ili postoji sansa da to sve cisto dodje na kucnu adresu?

Na kutiji je bilo napisano Git/Personal use, 25$, tako sam im dao instrukcije(kutija u kojoj je sve zapakirano je velicine cca 10x10x10cm), da se malo povecaju sanse da prodje bez carine...

Bio bi vam zahvalan na bilo kakvoj pomoci!

IPS ispis:

 

12/3/2009 12:35:00 PMCROATIAZAGREB 10003 EMSReceive item at office of exchange (Inb)

12/3/2009 3:30:00 PMCROATIAZAGREB 10003 EMSSend item to domestic location (Inb)

12/4/2009 7:30:00 AMCROATIAOsijek CARSend item to customs (Inb)

12/4/2009 7:31:00 AMCROATIAOsijek CARRecord item customs information (Inb)

Retention reason : Awaiting presentation to customs commissioner

Pozdrav, Calinjos
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 11:59 (Calinjos).
14 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

ako bi se ko mogo uclanit za mene na ebay bio bi mu posve zahvalan

kad se ja uclanim posalju mi oni email ali u emailu nema onaj code koji treba ako se hoce dovrsit uclanjivanje

 

nedim
14 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
nedim155 kaže...

ako bi se ko mogo uclanit za mene na ebay bio bi mu posve zahvalan

kad se ja uclanim posalju mi oni email ali u emailu nema onaj code koji treba ako se hoce dovrsit uclanjivanje

 

Možeš to malo pojasnit? To sa codom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2010 23:56 (arbogast).
14 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

uclanim se  pa trebam primit email od ebaya i primim u emailu treba biti neki code da zavrsim registraciju    i nemogu nac taj code  posto je email pre pre pre pre dug

nedim
14 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

Ali nema nikakvog koda. Ti dobiješ mail "Complete your eBay registration" i odmah desno do toga ti je žuti gumb na kojem crnim slovima piše "Activate now", a  iznad

žutog gumba piše "This is the last step, we promise!".  Klikneš gumb i gotovo...

14 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

danas mi stiglo pismo od ebaya iz njemacke i u njemu je onaj code bio

nedim
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2010 12:08 (nedim155).
14 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Nema problema, nadam se da sam pomogao. Ak ćeš trebat još nešto  samo piši...

 

Calinjos ti si malo ostao zakinut za odgovor.... sori, ja ne znam!

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 22:34 (arbogast).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

Kolega,možeš očekivat da će ti ruknit carinu oko 30-40% ukupno plaćenog za predmet.Poslat će ti poštom poziv da im pošalješ paypal račun za predmet(bolje nemoj ga lažirat)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Calinjos kaže...

Pozdrav, imam jedno pitanje, samo me zanima sta mogu ocekivati, kupio sam sat (gadget vise) u ukupnoj vrijednosti od 170$ i narucio preko USPS Express Mail-a.

Dobio sam i tracking number, pa kad odem na ips.posta.hr dobijem ovaj ispis... Sada me zanima jedna stvar, da li to znaci (po necijem iskustvu) da ce sigurno ocariniti robu ili postoji sansa da to sve cisto dodje na kucnu adresu?

Na kutiji je bilo napisano Git/Personal use, 25$, tako sam im dao instrukcije(kutija u kojoj je sve zapakirano je velicine cca 10x10x10cm), da se malo povecaju sanse da prodje bez carine...

Bio bi vam zahvalan na bilo kakvoj pomoci!

IPS ispis:

 

12/3/2009 12:35:00 PMCROATIAZAGREB 10003 EMSReceive item at office of exchange (Inb)

12/3/2009 3:30:00 PMCROATIAZAGREB 10003 EMSSend item to domestic location (Inb)

12/4/2009 7:30:00 AMCROATIAOsijek CARSend item to customs (Inb)

12/4/2009 7:31:00 AMCROATIAOsijek CARRecord item customs information (Inb)

Retention reason : Awaiting presentation to customs commissioner

s obzirom da je pošiljka navedeno kao "GIFT", mislim da ti neće naplatiti carinu.

Ovo o carini u  iznosu 30-40% nebih niti komentirao..

 

Dosta sam kupovao preko ebaya, i interneta, općenito, i N I K A D A  nisam platio carinu. ali to je samo moje iskustvo. valjda ovi drugi, od kojih većina nema niti akaunt na ebayu znaju bolje.

 

Uglavnom, daj molim te javi jeli roba carinjena i koliko, baš me zanima.

 

p.s. što se tiće ovog IPS ispisa, mislim da oni ni nemogu znati što hrvatska carina carini, a što ne. u najmanju ruku, različiti su zakoni.

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
14 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Puma, jel se smije znati kolika je bila najveca cijena od proizvoda koje si ti kupovao?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
puma1400 kaže...
Calinjos kaže...

Pozdrav, imam jedno pitanje, samo me zanima sta mogu ocekivati, kupio sam sat (gadget vise) u ukupnoj vrijednosti od 170$ i narucio preko USPS Express Mail-a.

Dobio sam i tracking number, pa kad odem na ips.posta.hr dobijem ovaj ispis... Sada me zanima jedna stvar, da li to znaci (po necijem iskustvu) da ce sigurno ocariniti robu ili postoji sansa da to sve cisto dodje na kucnu adresu?

Na kutiji je bilo napisano Git/Personal use, 25$, tako sam im dao instrukcije(kutija u kojoj je sve zapakirano je velicine cca 10x10x10cm), da se malo povecaju sanse da prodje bez carine...

Bio bi vam zahvalan na bilo kakvoj pomoci!

IPS ispis:

 

12/3/2009 12:35:00 PMCROATIAZAGREB 10003 EMSReceive item at office of exchange (Inb)

12/3/2009 3:30:00 PMCROATIAZAGREB 10003 EMSSend item to domestic location (Inb)

12/4/2009 7:30:00 AMCROATIAOsijek CARSend item to customs (Inb)

12/4/2009 7:31:00 AMCROATIAOsijek CARRecord item customs information (Inb)

Retention reason : Awaiting presentation to customs commissioner

s obzirom da je pošiljka navedeno kao "GIFT", mislim da ti neće naplatiti carinu.

Ovo o carini u  iznosu 30-40% nebih niti komentirao..

 

Dosta sam kupovao preko ebaya, i interneta, općenito, i N I K A D A  nisam platio carinu. ali to je samo moje iskustvo. valjda ovi drugi, od kojih većina nema niti akaunt na ebayu znaju bolje.

 

Uglavnom, daj molim te javi jeli roba carinjena i koliko, baš me zanima.

 

p.s. što se tiće ovog IPS ispisa, mislim da oni ni nemogu znati što hrvatska carina carini, a što ne. u najmanju ruku, različiti su zakoni.

 

nikada nikakvu carinu?

Rjesava jednostavne probleme u podforumu Programiranje od 2008. xD http://irale.deviantart.com
16 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

100 Eura i još nešto sitno.

 

nikada nikakvu.

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
14 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

A nemam pojma onda, ja osobo najviše do 15$, ali čuo sam da carine nakon cca 300 kn bez obzira bio to gift ili ne.

16 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Ovako, carina je fiksna, i to 15%, dakle ne može varirati između 30-40%. Od 1.1.2010. se carine svi paketi iznad 160 kn (prije je bilo 300 kn) s tim da treba gledati da se carini i shipping.

 

Carinici otvaraju sve pakete, bilo da se radi o giftu, bilo da se radi o kupljenom proizvodu. U biti se darovi ne bi uopće trebali ni cariniti ni oporezivati, ali carinik ima pravo, ako procijeni da je nemoguće da je proizvod dar, zacariniti i oporeziti proizvod, a on sam procjenjuje vrijednost proizvoda, pošto se s darom ne šalju računi, no onda se može donijeti račun da ga zacarini po pravoj cijeni.

 

Dakle, ako kupiš laptop od 10'000 kn i napišeš da je gift, carinik će svejedno cariniti. Ako kupiš Partizanovu šiltericu za 10 kn i naznačiš da je gift, vjerojatno je neće cariniti ni oporezivati. U biti dosta toga ovisi o carinikovoj sposobnosti procjene. Kod nekog će možda proći i laptop za 10 soma...

 

Meni se čini da je najbolje (i najsigurnije) da trgovac izda račun na manji iznos nego što je pravi iznos, a ako ima dobar feedback, nema straha od prevare. Za manje stvarčice je najbolje da trgovac naznači da je to gift.

Koga svrbi, taj se češe... ~~~ Pička, šolja, kurac
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
i_rambo_plache kaže...

Ovako, carina je fiksna, i to 15%, dakle ne može varirati između 30-40%. Od 1.1.2010. se carine svi paketi iznad 160 kn (prije je bilo 300 kn) s tim da treba gledati da se carini i shipping.

 

Carinici otvaraju sve pakete, bilo da se radi o giftu, bilo da se radi o kupljenom proizvodu. U biti se darovi ne bi uopće trebali ni cariniti ni oporezivati, ali carinik ima pravo, ako procijeni da je nemoguće da je proizvod dar, zacariniti i oporeziti proizvod, a on sam procjenjuje vrijednost proizvoda, pošto se s darom ne šalju računi, no onda se može donijeti račun da ga zacarini po pravoj cijeni.

 

Dakle, ako kupiš laptop od 10'000 kn i napišeš da je gift, carinik će svejedno cariniti. Ako kupiš Partizanovu šiltericu za 10 kn i naznačiš da je gift, vjerojatno je neće cariniti ni oporezivati. U biti dosta toga ovisi o carinikovoj sposobnosti procjene. Kod nekog će možda proći i laptop za 10 soma...

 

Meni se čini da je najbolje (i najsigurnije) da trgovac izda račun na manji iznos nego što je pravi iznos, a ako ima dobar feedback, nema straha od prevare. Za manje stvarčice je najbolje da trgovac naznači da je to gift.

baš sam bio malo razmišljao, općenito o ovome i svojim narudžbama, i onda sam se sjetio da su mi svaki puta na paket (neovisno o velićini) oni pisali vrijednost pošiljke. (ne carinik, ne teta u pošti nego pošiljatelj). i da, nikada ta napisana vrijednost nije bila veća od 50USD.

tako da, a pogotovo ako kupujete preko ebaya, možete pitati prodavača da vam naznači takvu cijenu. to je praksa koju u europi i drugim zemljama gdje su carine ovakve, koriste.

 

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
15 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Pozz svima.

Ev imam i ja pitanje u vezi Ebaya.

napravio sam account, paypal je spreman...htio bi si uzeti mobitel, točnije

Sony Erricsson P1i u vrijednosti 800kn iz Engleske.

da li bi tipovi na carini njega carinili...ja bi prodavaču rekao da naznači da je mob. gift,

pakiranje ne bi trebalo biti veliko...da li je moguće da kažem prodavaču da naznači manju cijenu

na pakiranju ili?

:: I got you in my sight
14 godina
protjeran
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Carina se ne plaća na proizvode koji nisu proizvedeni u hrvatskoj! Plaća se pdv te neki dodatni porezi (ako oni tako žele).

 

Kupio sam laptop preko ebay-a i platio sam samo PDV, nema carine.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
i_rambo_plache kaže...

Ovako, carina je fiksna, i to 15%, dakle ne može varirati između 30-40%. Od 1.1.2010. se carine svi paketi iznad 160 kn (prije je bilo 300 kn) s tim da treba gledati da se carini i shipping.

 

Carinici otvaraju sve pakete, bilo da se radi o giftu, bilo da se radi o kupljenom proizvodu. U biti se darovi ne bi uopće trebali ni cariniti ni oporezivati, ali carinik ima pravo, ako procijeni da je nemoguće da je proizvod dar, zacariniti i oporeziti proizvod, a on sam procjenjuje vrijednost proizvoda, pošto se s darom ne šalju računi, no onda se može donijeti račun da ga zacarini po pravoj cijeni.

 

Dakle, ako kupiš laptop od 10'000 kn i napišeš da je gift, carinik će svejedno cariniti. Ako kupiš Partizanovu šiltericu za 10 kn i naznačiš da je gift, vjerojatno je neće cariniti ni oporezivati. U biti dosta toga ovisi o carinikovoj sposobnosti procjene. Kod nekog će možda proći i laptop za 10 soma...

 

Meni se čini da je najbolje (i najsigurnije) da trgovac izda račun na manji iznos nego što je pravi iznos, a ako ima dobar feedback, nema straha od prevare. Za manje stvarčice je najbolje da trgovac naznači da je to gift.

Pola toga je krivo.

JCS (ako se carini preko toga, u pravilu ne) je 10%. Najčešće se carini prema tarifnom broju, nije ista stopa za sve. "Gift" ne znači baš ništa. Prije nije bilo odobrenja za 300 kn (toje samo u putničkom prometu i poštanskom fizičkih osoba fizičkoj osobi za robu nekomercijalne naravi). Lažiranje na računima zna napraviti samo probleme.

16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Buffer Overflow kaže...

Carina se ne plaća na proizvode koji nisu proizvedeni u hrvatskoj! Plaća se pdv te neki dodatni porezi (ako oni tako žele).

 

Kupio sam laptop preko ebay-a i platio sam samo PDV, nema carine.

O Bože... Zaključak je fantastičan. Osmijeh

Carine nema jer je carina na IT opremu 0%, ne zato što se ne proizvodi u RH.

14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Old Iggy kaže...

O Bože... Zaključak je fantastičan. Osmijeh

Carine nema jer je carina na IT opremu 0%, ne zato što se ne proizvodi u RH.

Dobro, nisam jebe*ni carinik pa ne znam.

 

Ali i na opremu koja nije IT se isto tako ne plaća (iskustvo).

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
16 godina
online
Ebay - pitanje (Carina)

Napomena: ja sam iz BiH, pa ne znam kako ovo vrijedi u HR, ali mislim da je slicno

Ja sam neki dan maticnu kupio za nekih 250 kn (stara maticna),  I pozvali su me na carinu da dodem i podignem paket, kad sam dosao, nasao sam raskopan paket. Znaci otvorili su da vide sta je i kolika je vrijednost, bez obrzira sto je na paketu pisalo gift (ocito taj gift nista ne znaci). Jos su mi rekli da se na postu vecu od 400 kn placa neki porez (ili carina ne znam tocno), a ispod samo postarina, ja mislim nekih 10-15 kn. poslje sam ih morao uvjeravati da je cijena ispod 400, sto su na kraju popustili.

A bas mi je jucer stigla "plasma ball" sijena + troskovi, nekih 10$, i to mi je postar donio na adresu i nista nisam morao placati.

btw: glupi postar ostavio paket pred vratima, nikoga nije bilo u stanu i on ostavi paket pred vratima, nije ga mogao vratiti u postu?!? Pa kako da narucim nesto skuplje, moze mi tako i laptop sutra ostaviti pred vratima i neko ga pokupi i ja osta bez svega ...

We are born naked, wet, and hungry. Then things get worse. It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Buffer Overflow kaže...
Old Iggy kaže...

O Bože... Zaključak je fantastičan. Osmijeh

Carine nema jer je carina na IT opremu 0%, ne zato što se ne proizvodi u RH.

Dobro, nisam jebe*ni carinik pa ne znam.

 

Ali i na opremu koja nije IT se isto tako ne plaća (iskustvo).

Ovisi koja je oprema i koje je zemlje porijekla. Isto tako, ne treba gledati što carinici puste, a što ne jer propuštaju ogromne količine robe bez ičega, iako praktički sve podliježe carinjenju.

14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Old Iggy kaže...

Ovisi koja je oprema i koje je zemlje porijekla. Isto tako, ne treba gledati što carinici puste, a što ne jer propuštaju ogromne količine robe bez ičega, iako praktički sve podliježe carinjenju.

Oprema je studijska (dakle digitalni konverter koji je košta 2500 €)

 

A što se carinjenja tiče, to oni rade kak im se digne (doslovno). A i još uvijek nisu dovoljno upoznati sa tehnologijom i njihovim cijenama, tako da ih se redovito može sje*** sa preradom računa. Ako si na ebayu kupio. Osim u slučaju ako nisi redoviti kupac (čitaj preprodavač) pa ti lijepo striček carinik pogleda transakciju. E onda si najebo.

 

Znam čovjeka koji se svađao sa carinikom pa mu ovaj lijepo stisnuo carinu na KNJIGU! Razlog: zato jer se znanje iz knjige može koristiti za zaradu novaca. Uz to ti lijepo striček carinik pokaži odgovarajuć zakon.

 

Zato je bolje biti dobar s njima Smijeh

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Buffer Overflow kaže...
Old Iggy kaže...

Ovisi koja je oprema i koje je zemlje porijekla. Isto tako, ne treba gledati što carinici puste, a što ne jer propuštaju ogromne količine robe bez ičega, iako praktički sve podliježe carinjenju.

Oprema je studijska (dakle digitalni konverter koji je košta 2500 €)

 

A što se carinjenja tiče, to oni rade kak im se digne (doslovno). A i još uvijek nisu dovoljno upoznati sa tehnologijom i njihovim cijenama, tako da ih se redovito može sje*** sa preradom računa. Ako si na ebayu kupio. Osim u slučaju ako nisi redoviti kupac (čitaj preprodavač) pa ti lijepo striček carinik pogleda transakciju. E onda si najebo.

 

Znam čovjeka koji se svađao sa carinikom pa mu ovaj lijepo stisnuo carinu na KNJIGU! Razlog: zato jer se znanje iz knjige može koristiti za zaradu novaca. Uz to ti lijepo striček carinik pokaži odgovarajuć zakon.

 

Zato je bolje biti dobar s njima Smijeh

Ako je oprema EU porijekla, nema carine, samo PDV (kao što se PDV treba naplatiti na apsolutno svaku robu koja se uvozi, osim one na koju se i inače PDV ne zaračunava, kao knjige, npr.).

A da treba biti dobar, treba. Istina, oni valjda ne ocarine više od 5% robe koja uđe u poštanskom i putničkom prometu, što je samo plus za one koji uvoze. Osmijeh

14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Old Iggy kaže...

Ako je oprema EU porijekla, nema carine, samo PDV (kao što se PDV treba naplatiti na apsolutno svaku robu koja se uvozi, osim one na koju se i inače PDV ne zaračunava, kao knjige, npr.).

A da treba biti dobar, treba. Istina, oni valjda ne ocarine više od 5% robe koja uđe u poštanskom i putničkom prometu, što je samo plus za one koji uvoze. Osmijeh

Porijeklo USA. Naplatili su ležarinu 2500 kuna. Iz amerike došlo za 2 dana, a u zg ležalo 2 tjedna bez obavijesti da se dođe i pokupi.

 

Da, jedva čekam kad uđemo u eu jer su poštarine nenormalne. I da se sredi cijeli taj carinski sustav pa da se ne strepi što ćeš platiti kad ti nešto dođe. Da se jasno zna.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Buffer Overflow kaže...
Old Iggy kaže...

Ako je oprema EU porijekla, nema carine, samo PDV (kao što se PDV treba naplatiti na apsolutno svaku robu koja se uvozi, osim one na koju se i inače PDV ne zaračunava, kao knjige, npr.).

A da treba biti dobar, treba. Istina, oni valjda ne ocarine više od 5% robe koja uđe u poštanskom i putničkom prometu, što je samo plus za one koji uvoze. Osmijeh

Porijeklo USA. Naplatili su ležarinu 2500 kuna. Iz amerike došlo za 2 dana, a u zg ležalo 2 tjedna bez obavijesti da se dođe i pokupi.

 

Da, jedva čekam kad uđemo u eu jer su poštarine nenormalne. I da se sredi cijeli taj carinski sustav pa da se ne strepi što ćeš platiti kad ti nešto dođe. Da se jasno zna.

Uh, imao si sreće. Ulaskom u EU se neće nešto previše poštarine popraviti u nekim situacijama, a većina korisnika ne bi ni htjela više srediti carinski sustav jer bi time svi plaćali carinu po PS-u. Osmijeh

A praktički nema robe koja bi ušla u zemlju bez plaćanja nečega, osim knjiga i sličnih stvari.

14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Old Iggy kaže...

Uh, imao si sreće. Ulaskom u EU se neće nešto previše poštarine popraviti u nekim situacijama, a većina korisnika ne bi ni htjela više srediti carinski sustav jer bi time svi plaćali carinu po PS-u. Osmijeh

A praktički nema robe koja bi ušla u zemlju bez plaćanja nečega, osim knjiga i sličnih stvari.

Poštarine su unutar eu kakve jesu, ali su dosta veće za zemlje koje nisu u eu-u.

 

 

A znam da ne bi htjeli, ali ja bi htio, jer je ovako kaos. Kad bi se sredilo, onda bi mi bilo jasno koliko za što trebam dati. Mislim, primjer carinjenja knjige je dovoljan razlog Smijeh

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Buffer Overflow kaže...
Old Iggy kaže...

Uh, imao si sreće. Ulaskom u EU se neće nešto previše poštarine popraviti u nekim situacijama, a većina korisnika ne bi ni htjela više srediti carinski sustav jer bi time svi plaćali carinu po PS-u. Osmijeh

A praktički nema robe koja bi ušla u zemlju bez plaćanja nečega, osim knjiga i sličnih stvari.

Poštarine su unutar eu kakve jesu, ali su dosta veće za zemlje koje nisu u eu-u.

 

 

A znam da ne bi htjeli, ali ja bi htio, jer je ovako kaos. Kad bi se sredilo, onda bi mi bilo jasno koliko za što trebam dati. Mislim, primjer carinjenja knjige je dovoljan razlog Smijeh

Zato i kažem da je upitno za neke situacije. E sad, da li bi više ljudi voljelo da zna koliko treba platiti ili da uopće ne plaća, to je pitanje. Osmijeh

14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Old Iggy kaže...

Zato i kažem da je upitno za neke situacije. E sad, da li bi više ljudi voljelo da zna koliko treba platiti ili da uopće ne plaća, to je pitanje. Osmijeh

Jbg, morat će se srediti jednom.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
14 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Pozdrav svima

Eto jedno konkretno pitanje: audio-video receiver plaćen 250 eura + poštarina 35 eura, koliko bi carina iznosila na takvo što? Ako nešto znači, dolazi iz Njemačke!

Danke!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice