Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 292.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
blowfish_cro kaže...

Prvi put ikad slušam audiobook. Lord of the Rings, knjiga koju sam pročitao više puta i mogu reći da je dosta fora. SFX efekti, muzika i naracija stvarno daju neku novu dimenziju, taman za zavalit se prije spavanja sa slušalicama i poslušati koje poglavlje. 

 Probaj i Metro 2034. Lik koji čita je strašno dobar

10 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Arendelle kaže...
blowfish_cro kaže...

 Ma nije prepričavanje nego je čitanje, ali ništa više od toga. A što se tiče audio knjiga, postoje skraćene (koje i dalje jesu audio knjige, njihov sadržaj i dalje dovoljno zadržava smisao knjige) i neskraćene, di se čita cijela knjiga. 

 To jesu zvučni zapisi nečega... ali to zvučna knjiga nije, jer pojam zvučna knjiga implicira da se radi o uvlas istom tekstu kao u ukoričenoj knjizi, samo na drukčijem mediju.

Nisi u pravu. Stvar je u tome da čitanje nekih knjiga jednostavno traje predugo. Za neku opširniju knjigu ti i kad je sama čitaš treba puno vremema, a kad u to još uključiš naraciju, stanke zbog interpunkcije, ugođaja... Neki ljudi jednostavno nemaju vremena za to pa se odluče ili na skraćenu verziju ili obično čitanje.

 

Da se potkrijepim:

 

A reading of the complete text is noted as "unabridged", while readings of a reduced version, or abridgement of the text are labeled as "abridged".

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Audiobook

Arabarran kaže... 
Probaj i Metro 2034. Lik koji čita je strašno dobar

Postoji li išta na hrvatskom, a da valja? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2016 8:23 (blowfish_cro).
10 godina
offline
Re: Čitate li knjige?

Ne kužim koja je svrha slušanja skraćene verzije knjige?

Osim ako se ne radi o lektiri

Pa nitko slušatelja ne tjera da ju sluša, kog vraga uopće netko ide slušati knjigu koja mu nije dovoljno zanimljiva da bi slušao cijelu? A uostalom sve audioknjige imaju poglavlja podjeljena na sat / sat i pol ili čak kraća tako da se lako mogu pauzirati i slušati u dijelovima. Čisto sumnjam da korisnici audio knjiga slušaju knjige od 5 ili 8 sati u komadu.

 

Inače zadnja audioknjiga koju sam slušala je "Enoch the Traveler: Tempestas Viator"- 4sata i 7 minuta. Sama priča i nije baš nešto posebna, kao sadržaj jedne od epizoda Supernaturala ili Doctora Whoa al pošto ju čita Gareth David Lloyd baš mi se živo fućkalo. Taj čovjek bi i telefonski imenik pročitao dobro. 

 

A knjige čitam 5 do 7 komada tjedno pa mi je glupo pisati svaki dan koja je pročitana.

Jučer sam pročitala "Depraved heart" - Patricia Cornwell. 

Najnovija knjiga serijala Kay Scarpetta. Ko voli krimiće i forenziku bit će mu dobra kao i sve ostale knjige, nema je na hrvatskom. A danas krećem na Noru Roberts - Trilogija Rod O'Dwyer. Čitala sam sve 3 knjige na engleskom a pošto sam dobila verziju iz 24sata na hrvatskom onda zanima me kakva je razlika pa ću čitat ponovno. 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
10 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
ddarknessfairyy kaže...

Ne kužim koja je svrha slušanja skraćene verzije knjige?

Osim ako se ne radi o lektiri

Pa nitko slušatelja ne tjera da ju sluša, kog vraga uopće netko ide slušati knjigu koja mu nije dovoljno zanimljiva da bi slušao cijelu? A uostalom sve audioknjige imaju poglavlja podjeljena na sat / sat i pol ili čak kraća tako da se lako mogu pauzirati i slušati u dijelovima. Čisto sumnjam da korisnici audio knjiga slušaju knjige od 5 ili 8 sati u komadu.

 Tu se slažem, ali činjenica je da takve audio knjige postoje i da, opravdano ili neopravdano, nose taj naziv.

Možda nekog zanima samo priča, možda voli knjige ali nema puno slobodnog vremena, možda ga zanima zbog čega je neka knjiga popularna ili nešto osmo. Ja osobno isto ne bih čitao skraćenu verziju, ali ima nas svakakvih :)

10 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
blowfish_cro kaže...

 Tu se slažem, ali činjenica je da takve audio knjige postoje i da, opravdano ili neopravdano, nose taj naziv.

Možda nekog zanima samo priča, možda voli knjige ali nema puno slobodnog vremena, možda ga zanima zbog čega je neka knjiga popularna ili nešto osmo. Ja osobno isto ne bih čitao skraćenu verziju, ali ima nas svakakvih :)

 Pa nisam ja ni rekla da ne postoje samo da im ne vidim svrhu 

Jedine "abridged" knjige na koje sam ja do sad naletila na netu su bile Grof Monte Cristo i Alisa u zemlji čudesa tako da pretopstavljam da su te verzije većinom lektire i slične knjige. 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
15 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
blowfish_cro kaže...

Postoji li išta na hrvatskom, a da valja? 

 Ne znam, nisam naletio na ništa takvo.

10 godina
offline
Re: Čitate li knjige?

Kod nas su audioknjige većinom namjenjene za slijepe i slabovidne osobe i dostupne su samo u njihovoj knjižnici. Ima nešto audio lektira koje se čak mogu skinuti besplatno sa lektire.hr ili tako nešto ali od ostale književnosti ima vrlo malo ili gotovo ništa. Srbija ima veći fond audioknjiga pa kome ne smeta njihov izgovor engleskih imena na .rs stranicama će prije naći knjige nego kod nas 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?

ima tko da samo gomila knjige, poput mene? naravno, citat cu ih "jednom" na plazi, na godisnjem, i na takvim prigodama kad mi uopce na pamet ne dolazi citati.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Čitate li knjige?
Ja gomilam ali i čitam...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
nixass kaže...

ima tko da samo gomila knjige, poput mene? naravno, citat cu ih "jednom" na plazi, na godisnjem, i na takvim prigodama kad mi uopce na pamet ne dolazi citati.

 Takav sam ja bio dugo vremena, onda me odjednom "puklo" i od tada nije prosao dan, a da nesto ne procitam.

LoL acc THCJoshi
11 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
Arabarran kaže...

 Probaj i Metro 2034. Lik koji čita je strašno dobar

 Metro 2034 je stvarno dobra knjiga, možda u nekim trenutcima bolji i od 2033. Metro 2033 prati jednog lika Artyoma, dok nastavak prati 3 lika. Ima li netko podatak kada bi mogao doći prijevod Metro-a 2035 na hrvatski?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2016 21:07 (ilyaz97).
14 godina
offline
Čitate li knjige?

trenutno "Prekretnica" od w.p.young-a ,jel ima netko preporuku za iducu , nešto laganije štivo ,a ipak u doticaju s filozofskim temama ?

11 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
loky4i4 kaže...

trenutno "Prekretnica" od w.p.young-a ,jel ima netko preporuku za iducu , nešto laganije štivo ,a ipak u doticaju s filozofskim temama ?

Uzmi nešto od Gabriela Garcie Marqueza (možda Sto godina samoće ili Pukovniku nema tko pisati), David Benioff-Grad lopova(nije baš filozofsko,ali je lagano štivo), Petar Miloš-Legende o rodijaku Ćipi(knjiga sadrži preko 100 kratkih priča, uglavnom istinitih, o Ćipi iz Runjave Glavice. Knjiga je puna anegdota, ali progovara i o tragičnoj sudbini cijelog jednog naroda koji je otišao "trbuhom za kruhom"). Sad općenito preporuke- tri putopisa: Cees Nooteboom-Skitnje do Santiaga, Petar Lovrić-Svetim tragom(oba su putopisa sa putovanja stazom sv.Jakova kroz sjevernu Španjolsku) te Ivana Stefanović-Put za Damask. John le Carre-Dečko, dama, kralj, špijun-špijunski triler no na mene nije ostavio wow dojam, početak dobar, sredina može, ali kraj...meh.

14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Je li itko kupovao knjige s libri.hr?

You have to be odd to be number one
11 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Top Bugovac kaže...

Je li itko kupovao knjige s libri.hr?

 probaj olx.ba http://www.olx.ba/pretraga?kategorija=16&stranica=1 ovdje možeš naći dobrih knjiga. Većina korisnika je sigurna, a izbor je dobar. Našao sam jednu radnju koja prodaje knjige samo na engleskom jeziku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 14:27 (ilyaz97).
12 godina
odjavljen
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Pozdrav ekipa

Zanima me gdje kupujete knjige(online) naravno? Ciljam na nove knjige i kupovat ću ih dosta vezano uz fitness 

Btw jel amazon dostavlja knjige u hr?

10 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Tko voli čitati neka se zaleti do svoje lokalne(malo veće) pošte. Danas sam upecala paket od tri knjige za 19,90kn(sniženo sa 40kn). Simon Beckett- Zapisano u kostima, Dan Brown- Inferno i Zoran Ferić- Djeca Patrasa. Ima i drugih kombinacija.

 

I jel itko(il nečija kćer, žena, mater, baba) čitao išta od Veronice Roth?

Skoro sam kupila knjige "Različita" i "Pobunjena" al sam odustala jer dok sam prelistavala mi se radnja činila kao loš spoj Harry Pottera i svjetlucajućih vampira. Žao mi je pljucnut 150kn ako su knjige bezveze.

 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
13 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Nisam čitao nešto njeno dosad. Čuo sam samo za Divergent jer se snimio film.

 

 

Nakon pauze od par mjeseci jučer počeo čitati Vjerno susjedstvo ilitiga Faithful Place od Tane French. Početak obećava.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Zna li netko gdje se može nabaviti knjiga Metro 2033? 

12 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Preporuka za knjigu Ja sam Zlatan.

Sad mozda uzmem Sir Alex Ferguson biografiju

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Pročitao najbolju trilogiju u pet knjiga  Vodič kroz galaksiju za autostopere
GENIJALNO

 

Prodaje li možda netko i koji vam je prijevod trilogije najbolji? (Ima li razlike?)

You have to be odd to be number one
12 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Poceo opet sa trilogijom His Dark Materials, procitao pred par godina pa se odlucio prisjetiti.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
11 godina
odjavljen
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Top Bugovac kaže...

Pročitao najbolju trilogiju u pet knjiga  Vodič kroz galaksiju za autostopere
GENIJALNO

 

Prodaje li možda netko i koji vam je prijevod trilogije najbolji? (Ima li razlike?)

 Ja sam počeo prvi dio čitati, mislim da je bio srpski ili bosanski prijevod, odustao sam brzo. Tek nedavno sam uzeo knjigu sa svim nastavcima, na engleskom, ali poprilično pisano u "simple english" bar koliko se meni čini, ali nisam još stigao početi čitati. Uvez je fenomenalan, vidi se na slici.

 

Sada sam trenutno u Prijelazu(Justin Ronin), knjižurda je 800ak stranica, tek sam nešto više od pola pročitao, i mogu reći da su sva poglavlja odlična(do sada), bez suhoparnog opisa i monologa likova. Preporuka definitivno.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
15 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Može preporuka knjige s temom vezanom uz ekonomiju, sva područja dolaze u obzir.

As I walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
lucky_look kaže...

Može preporuka knjige s temom vezanom uz ekonomiju, sva područja dolaze u obzir.

Frederik Pohl, Reklamokracija.

 

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
8 godina
odjavljen
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
lucky_look kaže...

Može preporuka knjige s temom vezanom uz ekonomiju, sva područja dolaze u obzir.

 Nu ovo. Malo kasnim, ali nitko ti nije preporučio ništa bolje, pa...

vocap, bičz?
11 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

U mrezi zla - Ali Hamad

 

https://d2arxad8u2l0g7.cloudfront.net/books/1474480520l/32176621.jpg

 

Knjiga o istinitim dogadjajima. Napisao ju je učesnik u mreži zla, u terorizmu, u mržnji i nasilju od Bahreina do Bosne. To je iskrena ispovest čoveka koji je spoznao besmisao terora i došao sebi, donoseći odluku nad Kur’anom da će se „boriti protiv svake terorističke grupacije, posebno protiv Al Kaide“ kojoj je i sam pripadao.

U knjizi se može nači odgovor na aktuelna pitanja u sadašnje vreme na Balkanu, p suštini selafizma, vehabizma i terorizma. Sličnosti i razlike u pojmovima i delovanju objašnjava njihov poznavalac i nekadašnji aktivni član.

Iz teksta se saznaje o formiranju „Al Kaide“ kao i :

• Njenim planovima i ciljevima
• Značenju naziva
• Aktivnostima mudžahedina i Al Kaide na Balkanu
•Širenju mreže regrutovanjem domaćih mudžahedina
• Vezama mudžahedina i IFOR-a tokom rata
• Povezanosti ondašnjih vlasti BiH sa mudžahedinima.

Postoji samo jedan način da budemo srećni - živjeti za druge. L.N.Tolstoj
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 17:14 (Mitko).
14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Svima globalna preporuka za Michael Crichtona. Počevši od Jurskog Para pa do Stanja Straha, svaka knjiga mu je brutalna. Osobni razlog? Čovjek je za većinu svojih djela koristio masu vanjskih izvora, osobno išao na konzultacije sa stručnjacima iz polja koje je pokrivao. Moglo bi se reći da su njegova djela više znanstveni radovi nego trileri. Objedinio je oba segmenta.

Za sve koji nisu, mislim da su Jurski park I. i II. dio odličan početak. Svaka knjiga je oko 300-njak stranica. I da, za obje filmske verzije, Spielberg je direktno s njim surađivao, toliko je bio "paf!"

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
skorvy kaže...
Top Bugovac kaže...

Pročitao najbolju trilogiju u pet knjiga  Vodič kroz galaksiju za autostopere
GENIJALNO

 

Prodaje li možda netko i koji vam je prijevod trilogije najbolji? (Ima li razlike?)

 Ja sam počeo prvi dio čitati, mislim da je bio srpski ili bosanski prijevod, odustao sam brzo. Tek nedavno sam uzeo knjigu sa svim nastavcima, na engleskom, ali poprilično pisano u "simple english" bar koliko se meni čini, ali nisam još stigao početi čitati. Uvez je fenomenalan, vidi se na slici.

 

Sada sam trenutno u Prijelazu(Justin Ronin), knjižurda je 800ak stranica, tek sam nešto više od pola pročitao, i mogu reći da su sva poglavlja odlična(do sada), bez suhoparnog opisa i monologa likova. Preporuka definitivno.

 

Mislim da je Justin Cronin u pitanju :) Inače, knjižurda ima nastavke, komada 2 ((The Twelve i City of Mirrors), tu su negdje po masivnosti. Apsolutni vrh od literature, što se ne bi reklo po premisama (fakin apokalipsa, turbo fakin vampirska). Inače izbjegavam oba žanra ko kurve iz Gajeve, ali ovo mi je preporučio frend kojeg cijenim i nije me razočarao. Na početku sam treće knjige, radnja i stil pisanja i dalje u nastavljaju u "revijalnom tonu". Dakle brutala.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Yo Momma kaže...
skorvy kaže...
Top Bugovac kaže...

Pročitao najbolju trilogiju u pet knjiga  Vodič kroz galaksiju za autostopere
GENIJALNO

 

Prodaje li možda netko i koji vam je prijevod trilogije najbolji? (Ima li razlike?)

 Ja sam počeo prvi dio čitati, mislim da je bio srpski ili bosanski prijevod, odustao sam brzo. Tek nedavno sam uzeo knjigu sa svim nastavcima, na engleskom, ali poprilično pisano u "simple english" bar koliko se meni čini, ali nisam još stigao početi čitati. Uvez je fenomenalan, vidi se na slici.

 

Sada sam trenutno u Prijelazu(Justin Ronin), knjižurda je 800ak stranica, tek sam nešto više od pola pročitao, i mogu reći da su sva poglavlja odlična(do sada), bez suhoparnog opisa i monologa likova. Preporuka definitivno.

 

Mislim da je Justin Cronin u pitanju :) Inače, knjižurda ima nastavke, komada 2 ((The Twelve i City of Mirrors), tu su negdje po masivnosti. Apsolutni vrh od literature, što se ne bi reklo po premisama (fakin apokalipsa, turbo fakin vampirska). Inače izbjegavam oba žanra ko kurve iz Gajeve, ali ovo mi je preporučio frend kojeg cijenim i nije me razočarao. Na početku sam treće knjige, radnja i stil pisanja i dalje u nastavljaju u "revijalnom tonu". Dakle brutala.

 Ma da Cronin je..zaheb sam se.. 

Ja sam sada na polovici drugog nastavka...napeto je napeto..

Sviđa mi se uz sve to implementacija pisanja vremenski isprepletenih događaja.

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice